3)e CcicbclvcSou^cMit Tegen den invloed van de slechte film „Krepeergevallen urgentie No. 1 Beraad te Djogja Groentenhandelaren verontwaardigd VRIJDAG 14 FEBR. 1947 Bureaux: Papengracht 32 Leiden Giro 103003 Tejefoon: Admin., Adv. 20826. Redactie: 20015. Dir., drukkerij en Abonnem. 20935. Abonnementsprijs 0.26 per v;eek, ƒ1.10 p mnd. 3.25 p. kwartaal Franco p. post f 4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 37e JAARGANG No. 11013 Hoofdredacteur: TH. WEL MER. Directeur: C. M. v. HAMERSVEIjD Uitgave van N.V. ,,De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent per m.m. Bij contract belangrijke korting. V De vrouw r\E eerste vrouwelijke burgemeester is verleden jaar benoemd. Ongeveer een week geleden deed met mej. M. de Key- zer de eerste vrouw haar intrede in de rechterlijke macht. En dezer dagen is mej. C. Bletz, te Amsterdam, tot eerste vrouwe lijke notaris1 benoemd. (Er zijn 18 vrouwe lijke candidaat-notarissen). Over de benoeming van vrouwen in ambten als de hier genoemde werd reeds een kwarteeuw en langer geleden geschre ven, dat zij zonder eenig bezwaar zou kun nen geschieden. En nu zijn ze dan ook ge schied. Eindelijk. In hoeverre de vrouwelijke notaris in de praktijk een succes zal zijn, zeide mej. Bletz zelf daarnaar gevraagd dat dit eerst zal zijn uit te "•""ken na een aantal jaren; dan pas weet hoe het publiek op een dergelijke benoeming heeft gereageerd. Hoe het publiek reageeren zal, kunnen ook wij niet voorspellen. Maar nu reeds staat voor ons vast, dat er geen redelijke bezwaren zullen kunnen worden aangevoerd tegen de benoeming van een vrouw, als zoodanig, in genoemde en dergelijke ambten. Natuurlijk zal over het algemeen de taak van de vrouw elders liggen en zul len met name vrouwelijke burgemeesters uitzonderingen blijven o i. ook moeten blijven. In de rechterlijke macht daarente gen schijnt ons het vrouwelijk element voor meerdere gevallen zelfs positief ge- wenscht. In het notarisambt zien wij deze positieve wenschelijkheid niet zóó, maar er kan ook geen enkel bezwaar worden naar voren gebracht. Begaafde vrouwen kunnen, ook als vrouw, op dergelijke posten in het maat schappelijk leven veel goed werk verrich ten. Ofschoon wij herhalen het zij over het algemeen elders een zegenrijke taak zullen moeten zoeken en ook zullen vinden. DIOCESAAN FILMCONGRES TE AMSTERDAM J_JET DIOCESAAN FILMCONGRES, dat Boyer, voorzitter van het voorloopig dom Haarlem, te Amsterdam is gehouden, van organisaties, van jeugd- en jongeren- gebracht en naar het zich laat aanzien ook film-probleem is met kracht naar voren looft het resultaat te zijn. „Als de wil tot de Bisschop van Haarlem, die eveneens te steun van zijn geestelijk gezag verleende, zoozeer gewenschte samenwerking vanzelf", uit de discussies, al was er natuurlijk ruim wenschen. gisteren onder leiding van den heer A. Comité voor Kath. Film Actie in het bis- heeft heel wat leiders van de Kath. Actie, bewegingen en van het onderwijs bijeen tot elkaar gebracht. De urgentie van het getreden en een goede samenwerking be- samenwerking er maar is", zeide Z.H.Exc. genwoordig was en aan het Congres de „als de ernstige wil er is, dan komt de Die wil was er, zonder twijfel. Dat bleek te voor critiek en ruimte voor diverse Filmvraagstuk uiterst urgent Het was juist gezien van de organisato- ren van dit Congres om op de eerste plaats de leidende figuren van de filmcritiek, van de organisaties en van de onderwijs wereld te doordringen van de noodzaak, vooreerst zichzelf terdege te oriënteeren omtrent den invloed van de film en zich bewust te worden van de urgentie om het filmprobleem met kracht aan te pakken, en vervolgens anderen filmcritisch op te voeden. De heer J. P. Gribling, secretaris van het voorloopig comi'é voor K.F.A. in ons bisdom heeft in een klemmend betoog de funeste uitwerking van de amoreele films op het publiek uiteengezet en aan de hand daarvan er op aangedrongen om naast de negatieve bestrijding (filmkeuring en waarschuwing) onverwijld te beginnen met een meer positief gerichte actie. Hij noem de o.a. een filmcritische opvoeding van de jeugd. Reeds de ouders kunnen daarmee beginnen, door hun kinderen bij te bren gen, dat zij niet op eigen gelegenheid maar Bouwprogramma 1947 tot mislukken gedoemd Het lid van de Tweede Kamer, de heer Steinmetz, heeft aan den minister van Openbare Werken en Wederopbouw de vol gende schriftelijke vragen gesteld: 1. Wil de minister mededeelen of het juist i&, dat in de maand Januari geen en kele uitvoeringsvergunning voor woning bouw werd verstrekt en, indien er wel uit voeringsvergunningen zijn verstrekt, hoe groot dit getal is? 2. Is de minister, niet van oordeel, indien weinig of geen uitvoeringsvergunningen zijn verstrekt, dat dan het bouwprogramma 1947 zal moeten mislukken? Zal het dan niet noodzakelijk zijn het bouwprogramma 1947 te herzien? 3. Is de minister niet van oordeel, dat het bouwprogramma 1947 (28.000 woningen) REGEERING VRAAGT 12 MILLIOEN TON KOLEN. In een brief aan den Mijn-Industrie-Raad deelt de beheerder van de staatsmijnen me de, van de regeering opdracht te hebben ontvangen, zoo spoedig mogelijk een jaar productie van 12 millioen ton kolen te ver zekeren. Deze opdracht zal onder alle om standigheden moeten worden uitgevoerd. Hiertoe, aldus schrijft de beheerder, ir. Groothoff, zal de prestatie moeten worden opgevoerd en het aantal ondergrondsche arbeiders moeten worden uitgebreid. De mate van deze uitbreiding is uit den aard. der zaak afhankelijk van de prestatie on dergronds. Voor zoover de noodige nieuwe arbeidskrachten niet in Nederland zullen kunnen worden verkregen, zal de beheer der genoodzaakt zijn buitenlanders in dienst te De beheerder van de Nederlandsche steenkolenmijnen deelt mede, dat hij zeer getroffen is door de vele aanbiedingen van individueelen en groepen uit alle deelen van ons land, om tijdelijk in de mijnen te ko men werken. Tot zijn spijt is het echter niet meer mogelijk op deze aanbiedingen in te gaan, gezien de moeilijkheden van huis vesting. Atoomgeheim is geen geheim „De V.S. kunnen niet langer zeg gen, dat zij het atoomgeheim zullen prijsgeven, indien andere landen hun betrouwbaarheid kunnen be wijzen", schrijft Henry Wallace, voormalig minister van handel in de V.S., in het liberale weekblad „New Republic", waarvan hij hoofdredac teur is. Wallace verklaart, dat Frankrijk bezig is een atoomvoor- raad te vormen; dat Skandinavië (hij gaf niet nader aan, welk land) voordat het jaar om is met atoom energie zal werken; dat de Engel- schen bezig zijn een atoomfabriek te bouw»..!, waar bommen gemaakt kunnen worden; dat Canada voor 80 pet. het doel van atoom productie reeds heeft bereikt, en dat de V.S. daarentegen het eenige land is, dat er in is geslaagd om zichzelf wijs te maken, dat het een atoomgeheim bezit. „Het atoomgeheim kunnen wij niet vrijgeven, want dat bezitten wij niet meer", aldus Wallace. „Wij kunnen alleen de belofte geven, dat wij tot het uiterste als gelijken zul len samenwerken met andere lan den, ernstig strevende om te komen tot een verplichte ontwapening." niet verwezenlijkt kan worden wegens ge brek aan bouwmaterialen, alsmede wegens te geringe toewijzing ten behoeve van de volkshuisvesting? 4. Wil de minister zich verstaan met zijn ambtgenoot van Economische Zaken, ten einde een grooter quantum bouwmaterialen beschikbaar gesteld te krijgen ten behoeve van den woningbouw? 5. Acht de minister het niet noodzakelijk, mede om een einde te maken aan de nog voorkomende „krepeergevallen", dat voor alsnog slechts bouwmaterialen worden be schikbaar gesteld ten behoeve van de volks huisvesting? AMERIKAANSCHE DEKENS IN NEDERLAND GEARRIVEERD. Kunnen worden gebruikt voor kleeding- stukken. Het s.s. „Brederode" van de Holl.-Ameri. ka-lijn bracht de eerste zending „Care"- deken-pakketten in R'dam aan, welke zen ding gisteren is gelost en opgeslagen in het „Care"-pakhuis te R'dam. Van daaruit zal de volgende week met de distributie over Nederland begonnen kunnen worden. Zoo als men weet is de „Cooperative for Ameri can remittances to Europe" (Care) een or ganisatie, die bemiddelend optreedt bij het verleenen van hulp van het Amerik. volk aan de Europeanen. Vorig jaar is door be middeling van de „Care" in Nederland 300.000 kg. voedsel gedistribueerd. Bij de pakketten zijn ingesloten patronen van mode-ontwerpsters in New York, om uit de dekens nuttige, warme en toch modieuze kleedingstukken te vervaardigen. Gistermorgen hebben president Soekar- no en vice-president Moehammad Hatta in een onderhoud met dr. Soekiman, voorzit ter van de Masjoemi, de ontwerpovereen komst van Linggadjati besproken. Tijdens dit onderhoud werd besloten alle Indone sische politieke partijen bijeen te roepen om gezamenlijk te overwegen, welke ge meenschappelijke houding met betrekking tot de interpretatie van de ontwerpover eenkomst door minister Jonkman men zou aannemen. PEST TE BANDOENG. Het aantal gevallen van pest te Bandoeng is gedurende de laatste weken toegenomen. Wegens de groote verwaarloozing en ver vuiling, welke overal is ontstaan, kon niet voorkomen worden, dat de ziekte zich naar alle richtingen uitbreidde. Sedert 1 Jan. zijn 14 gevallen geconstateerd, waaronder een geval van longpest. De ziekte komt het meest voor in het Zuidelijk deel van de stad. Aflossing militairen in Indië De Minister heeft een plan ontworpen voor aflossing van de militairen in Indië. Het plan voorziet in de aflossing van de 0.V.W.-ers en Mariniers na een diensttijd van ongeveer twee jaar in de tropen, in een verlofsregeling voor de beroepsmilitairen van het K.N.I.L. en in de demobilisatie van dienst- en reserveplichtigen van het K.N. 1.L. Het K.N.I.L.-personeel zal op grond van langdurig verblijf in de tropen, vaak zonder in de gelegenheid te zijn geweest herstel van krachten te vinden na een geestelijk en lichamelijk zwaar te dragen Japansche krijgsgevangenschap, bij de aflossing voor de hoogste prioriteit in aanmerking komen. Met de aflossing van het K.N.I.L.-personeel zal midden 1947 een aanvang worden ge maakt, terwijl met de aflossing der O.V.W.- ers en der Mariniers tegen het einde van dit jaar kan worden begonnen. De militaire u'?.arde van het'gezagsapparaat *n Ned.-In- dië zal zoo. weinig mogelijk worden aange tast. naar de bioscoop loopen, ook al laat de cen trale rijkskeuring de film voor hun leef tijd vrij. Maar ook de school kan in dit opzicht veel doen. De onderwijzers kunnen eerst zichzelf oriën'.eeren op het gebied van het filmvraagstuk een Katholiek Studiecen trum is daarvoor een geëigend instituut en vervolgens hun leerlingen bitwijs ma ken. Op dit terrein werden trouwens reeds verschillende suggesties ter vergadering gedaan, een bewijs, dat men het belang van deze jeugd voorlichting inzag. En tenslotte roerde de heer Gribling de kwestie van de goede film-exploitatie en film-productie aan. Deze laatste kwestie is niet zoo ge makkelijk. Golifex is reeds op dit gebied werkzaam door goede films in roulatie te brengen, maar wij moeten verder gaan. Wellicht is er internationaal iets te- berei ken wat betreft de productie van goede films. Het is te begrijpen, dat een en ander geld kost, veel geld. Maar bovenal is samen werking vereischt. De Katholieken van ons bisdom dienen te begrijpen, dat zij schou der aan schouder moeten staan om den enormen invloed van de film op de massa in goede banen te dringen. Wij moeten in deze leerlingen zijn van den communist Trosky, die van zijn standpunt volko men terecht zeide: „Wij moe1 en tot el- ken prijs de bioscoop veroveren." Vooral in ons bisdom, met zijn groote steden, moet het film-probleem krachtig worden aangevat, verklaarde ook Mgr. Huibers, „want het is verschrikkelijk om te weten, dat er zoovelen moreel ten gronde gaan door den invloed van de slechte film". De Bisschop drong er op aan, dat bij de keuring het moreele karakter van de film de beslissende factor zou zijn. Een immo- reele film dient afgekeurd te worden on danks zijn eventueele aesthetische kwali teiten. Ofschoon hij te kampen had met een-te kort aan priesters en dus niet direct belo ven kon, één of meerdere priesters vrij te maken om zich speciaal met het film-pro bleem te belasten, beloofde hij toch in dit opzicht te doen wat hij kon en zou hij daar toe in overleg treden met het bestuur van het Diocesaan Comité. Tot besluit werd een resolutie aangeno men waarbij werd besloten: alle jeugd- en jongerenorganisaties in de werkzaamhe den van de K.F.A. te betrekken, in het ge- heele diocees ten spoedigste filmcursussen te organiseeren, afzonderlijk voor zeer jeugdigen, jongeren en ouderen, en over te gaan tot de oprichting van een Katho liek Filmcentrum. Hierbij zal worden ge tracht het katholiek onderwijs bij de film opvoeding der jeugd in te schakelen. De kolennood in Engeland. Honderden voermiddelen, waaronder talrijke kinderw brandstof, dat hen door een der Lon menschen met verschillende soorten ver- agens, stonden in rijen te wachten op wat densche maatschappijen werd verstrekt. EERSTE KAMER De Bruijn conira Koejemans Bij de replieken begrooting Sociale Za ken heeft de heer de Bruijn (K. V. P.) in kJare taal gewezen op het principieel ver schil tusschen de katholieken en de com munisten ook in economisch opzicht. De heer Koejemans, aldus spr., heeft een oud en verouderd stelsel gepredikt, nl. het staatskapitalisme. De staat is daar a'les, de mensch zijn dienaar. Wij willen juist het omgekeerde. De arbeider was de slaaf van het kapitalisme. Daartegen heeft de bona fide arbeidersbeweging gevochten en reeds is een groot deel van de kracht van het kapitalisme verdwenen. Geheel verdrongen za' het kapitalisme zijn, wanneer de pu- fchekrechte'ijke bedrijfsorganisatie tot stand is gekomen, waarin de arbeiders vol waardig deelgenooten zijn. Vervolgens ging de heer De Bruyn de F. V. C te lijf. In plaats van eenheid te brengen heeft zij de verdeeldheid ver- gioot. De communisten spreken steeds van de" arbeiders. Daarmee bedoelen zij blijk baar niet de 650.000 georganiseerd in N. V. V.. C. N. V. en K. A. B., maar het veel kleiner getal der E. V. C. Waarom heeft zii zich nu twee jaar geleden niet aange sloten bij het N. V. V., ter wille van de eenheid? De heer Koejemans heeft daarna nog maals als zijn meening verkondigd, dat de productiemiddelen in handen van den staat moeten zijn. De begrooting werd z. h. s. aangenomen; de communisten verklaarden beschomVd te wiFen worden als te hebben tegengestemd. Dinsdag komt de Kamer weer bijeen. VERLENGING UITKEERING ZIEKENGELD. Min. Drees heeft aangekondigd een wijzi ging van de Ziektewet t.a.v. de duur der ziekengelduitkeering. De duur der uitkee- ring wordt verlengd van 26 tot 52 weken, hetgeen een verhooging van de kosten der ziekengeldverzekering met plm. 12 pet. en van de premie met Yz pet. tot gevolg heeft. Nam Min. Mansholt over haast besluit? Gisterochtend zijn de grossiers en klein handelaren in de centrale markthallen te Amsterdam bijeen geweest. Zij hebben besloten aan ziekenhuizen door te blijven leveren. Met de telers is de overeenkomst gemaakt, dat er kleine partijen van di verse groenten zullen worden aange voerd. De kleinhandelaren zijn volgens den voorzitter van den Kath. vakbond van groentehandelaren, den heer van der Mey, verontwaardigd over het besluit van den minister. „Wij willen een eerlijken strijd voeren," zoo zeide hij, „het is inderdaad onmoge lijk thans, nu de vraag naar groenten zoo hoog is en de telers op de veiling hun groente verkoopen, tegen lagen prijs in te koopen. Wij hebben onze zaken niet wil len sluiten en de groenten voor zoover mogelijk aan de consumenten willen door leveren. Alleen de groenten met maxi mum-prijs konden wij niet verkoopen. Het spreekt vanzelf, dat de telers, die zomers groenten in overvloed leveren en dan lage prijzen maken, des winters tij dens de schaarschte zich moeten dekken door hoogere pry zen te verlangen. Het publiek betaalt maar al te graag deze hoogere prijzen. De dure diepvries-groen ten worden bij groote hoeveelheden zelfs in de volksbuurten omgezet. De groente handelaren wenschen de prijzen vrij te maken. Nu heeft de minister de vakgroe pen van de commissionairs, de groothan delaren en de kleinhandelaren uit hun be voegdheden ontzet; de vraag is hoe de toe stand zich verder zal ontwikkelen. Er was waarschijnlijk wel een andere mogelijk heid om tot een' oplossing te komen als de minister niet met dit plotseling besluit was gekomen." PARLEMENTAIRE COMMISSIE KEERT UIT WEST-INDIë TERUG. De parlementaire commissie voor West- Indië is heden per vliegtuig van Willem stad naar Miami vertrokken. Zij werd uit geleide gedaan door den adjudant van den gouverneur, de statenleden dr. A. W. M. Desartina en mr. dr. Cósta Gomez, de gou- vernements-secretaris F. J. G. Comer en verschillende militaire autoriteiten. Veilingen verkoopen thans aan niet-handelaren Het Bedrijfschap groenten en fruit heeft aan de veilingen het volgende voorschrift verstrekt betreffende den afzet van tuin bouwproducten: In verband met den toestand, dat be paalde, de veiling aangeboden producten, niet door den handel worden gekocht, heeft de voorzitter van het Bedrijfschap groenten en fruit, teneinde deze produc ten voor bederf te vrijwaren en onder het bereik der bevolking te brengen, in gevolge artikel 8 van de tuinbouwafzet- verordening 19451 het volgende besluit genomen: 1. alle door de telers ter veiling aan geboden producten moeten door de vei ling worden aangenomen en op normale wijze ten verkoop aan den handel wor den aangeboden. 2. worden deze producten door den handel niet afgenomen, dan moet de vei ling deze producten verkoopen aan iede- ren gegadigde, ook al is deze niet in het bezit van een handelserkenning, b.v. aan ziekenhuizen, inrichtingen, consumenten- en personen, die als handelaar wenschen op te treden. 3. deze verkoop dient plaats te hebben tegen den gemiddelden prijs, zooals voor goedgekeurde, resp. afwijkende producten op de twee laatste veilingdagen, voordat de handel den aankoop stopzette, heeft gegolden, welke evenwel nooit hooger mag zijn, dan de vastgestelde consumen tenprijs. 4. mochten de veilingen met het ver koopen dezer producten op de bovenom schreven wijze niet slagen, dan wordt in gevolge art. 3 sub g van dezelfde veror dening aan de telers ontheffing verleend van hun verplichte afzet via de veiling en mogen de telers dezer producten recht streeks aan consumenten afzetten, die de producten mogen koopen tegen een prijs, zooals deze voor de veilingen onder 3 is bepaald. 5. Zoodra de handel dezer producten weer op normale wijze (dus bij veiling) op de betreffende veiling opneemt, komen de onder 2. 3 en 4 toegestane vergunnin gen op ontheffing automatisch te ver vallen. BRITSCHE STEENKOOLPOSITIE BLIJFT CRITIEK. Attlee heeft in hel Lagerhuis verklaard, dat de toestand in Engeland op het ge bied van de steenkool, ondanks de voor geschreven bezuiniging, zeer critiek blijft. De Londensche energiebedrijven hebben nog voor een week voorraad. Gedurende de laatste 24 uur. zijn 12 schepen met te zamen 20.000 ton steenkool te Londen binnengeloopen. Wat het vervoer per rail betreft heeft men met een tekort aan wagons te kampen. Het aantal werkloozen, aldus Attlee, in de gebieden waar het gebruik van elec- triciteit voor industrieele doeleinden is beperkt, is met ongeveer een en drie kwart millioen vermeerderd. Een millioen van hen hebben om werkloozensteun ver zocht. NOG GEEN KIJK OP DOOI De vorst is iets minder geworden; het is minder koud als wij onze neus thans buiten de deur steken. Hoopvol zien wij naar de grijs bewolkte lucht en denken: morgen dooit het. Laten wij ons niet te spoedig verheugen. Volgens het weer- overzicht van de Bilt wijzigt de luchtdruk- verdeeling zich weer in een ongunstige richting, waardoor het vorstgebied zich opnieuw in alle richtingen gaat uitbrei den. Het hooge drukgebied over Scandina vië neemt namelijk weer belangrijk in in tensiteit toe, terwijl de Oceaandepressie voorloopig is doodgelnopen voor de Golf van Biscaye. In het afgeloopen etmaal stroomde wat minder koude lucht over Duitschland naar onze omgeving, zoodat de temperaturen hedenmorgen hooger wa len. Door de uitbreiding van het Scandi navisch maximum over het Oostzeegebied en West-Rusland, za1 de wind echter weer wat meer van het Noord-Oosten naar het Oosten draaien. De koude luchtlaag die over Duitschland stroomt, zal daardoor dik ker worden, daar de verwarmende wer king van de Oostzee van minder invloed is. De vorst zal dan ook in ons land niet ver der afnemen integendeel tijdelijk nog weer langzaan in beteekenls gaan toene men. Wel kan tijdens een opklaring in den namiddag de temperatuur flink oploopen, caar de zon al vrij veel kracht bezit, en ec-n lange tijd boven den horizon staat, maar in den daaropvolgenden nacht daalt de temperatuur dan weer ver onder het vriespunt. Zoo kwamen op sommige plaat sen in Midden-Duitschland de temperatu ren beneden 10 graden. In Zweden was de hemel onbewolkt, en kwam bij wind stilte op sommige plaatsen bijna 40 graden vorst voor. Er is dan ook momenteel geen enkele aanwijzing, dat de vorstperiode binnen enkele dagen beëindigd zou kun- ren worden. Aan de groote groei van het ledental der Ned. Kath. Arbeidersbeweging heeft het Bisdom Haarlem ook haar deel bijgedra- gen. Ging de Haariemschc Diocesane Bond in J941 ten onder met ruim 36.000 leden, dit aantal was in Januari 1946 reeds geste gen tot ca 42.000. Bij het afsluiten van het jaar 1946 mocht echter worden vastgesteld, dat per 31 December 1946 het ledental de 50.000 ruim was gepasseerd, zoodat de aanwas in 1946 op ruim 8000 leden mag worden vastgesteld. De Bond stelt zich thans ten doel, in het jaar 1947, dit aantal te brengen op 60.000 waartoe een grootschecpsche propaganda momenteel wordt voorbereid. MGR. J. DE HAAS. Z. H. Exc. Mgr. Joseph de Haas van de Minderbroeders Franciscanen, bisschop van Avassuahy in Brazilië, is gisteren per vliegtuig van Schiphol naar Montevideo vertrokken. Deze bijna 70-jarige bisschop die 4 Juni 1877 te Ersel geboren werd, verblijft reeds 40 jaar in Zuid-Amerika. Hij heeft een vacantie van twee maanden in ons land doorgebracht. De vastenmeditaties voor den Ka tholieken Radio-Omroep zullen dit jaar worden gehouden door pater Borromaeus de Greeve O.F.M. Pater Bcrromaus spreekt in de parochie kerk van Naaldwijk. WEERSVERWACHTING o WEER IETS TOENEMENDE VORST g Weer iets toenemende vorst. Zwaar o bewolkt met enkele plaatselijke op- o klaringen, vrijwel overal droog. Meest o matige Oostelijke wind. OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOnn

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 1