CASSIERE MEISJES OPLEIDING PERM-RÖTTEVEEE STADSNIEUWS Politierechter straft de kleine misdaad LEIDSCH TRIBUNAAL MARKTBERICHTEN PRACTIJKEXAMEN BOEKHOUDEN Aankomend Kantoorbediende (Vr.) MAGAZIJNMEESTER ■lil piiiiiiiiiiiiiHniiiiiiiiiiiii illinium N.V. SAJETFABRIEKEN P. CIOS LEEMBRUGGEN Stoksnijboonenzaad pl.m. f35.000 VROUWELIJKE BEDIENDE BEKENDMAKING TELEFOONTJES I.TUSDAG 11 FE3R. 1947 75E LEIDSCHü CUUKAIN 1 PAGINA 4 VOORSCHOTEN EEN NIEUW BEDRIJF IN NEDERLAND. Aan den Veurscheweg te Voorschoten is een nieuw bedrijf ontstaan, dat gistermid dag officieel door den burgemeester van Voorschoten, den heer C. J. v. d. Hoeven, Is geopend. Gisteren hebben wij reeds een kijkje ge nomen in dit bedrijf, dat toebehoort aan de N.V. Esla te 's-Gravcnhage. Het betreft hier een complex montagehallen, waar de band productie van diepvries-conservatoren plaats vindt. Deze diepvries-conservatoren zijn be stemd voor het in de winkels bewaren van snelbcvroren levensmiddelen, zooals b.v. groenten, fruit en visch. In den tijd, dat versche producten in zoo groote hoeveel heden voorhanden zijn, dat onmiddellijke totale consumptie niet mogelijk is, wordt een gedeelte daarvan volgens speciale me thoden ingevroren en wel op een zoodanige wijze, dat de eigenschappen van het ver sche product, zooals b.v. vitaminegehalte, geur en smaak, practisch behouden blijven, mits althans het product op een constante, lage températuur bewaard wordt, tot kort voor de consumpie. Wij waren in ue gelegenheid, het produc tie-proces der conservatoren in de verschil lende stadia gade te slaan. In de achterste der beide ruime fabriekshallen zijn de framebouwerij en dc isolatieafdeeling on dergebracht. Hier worden de zware houten frames in elkaar gezet, waarna cie eigen lijke vriestank in het frame wordt geplaatst. Daarna wordt deze vriestank omgeven met een dikke laag speciaal bewerkte kurk, welke dient om de in de vriestank verkre gen lage temperatuur te behouden. Ten einde het indringen van vocht in deze iso- leerende laag te verhinderen, wordt zij. rondom hermetisch gesloten met een snel verhardende soort mastiek, dat in geïso leerde wagentjes wordt aangevoerd uit een brandvrij opgestelde smelterij. De frames met de inmiddels geïsoleerde vriestank worden nu door middel van hef- wagens naar de voorste hal getranspor teerd. In deze hal bezichtigden wij eerst de afdeeling metaalbewerking. Hier worden de uit vertind roodkoper samengestelde vriestanks vervaardigd. Om deze tanks worden op vernuftige wijze koelspiralen gelegd, welke er toe dienen, de lage tem peratuur in de tank tot stand te brengen. De uit de isolatie-afdeeling komende con servatoren worden nu voorzien van elec- trisch aangedreven koelcompressoren, ter wijl daarna de metalen platen voor de bui- tenbekleeding worden gemonteerd. In weer een volgende afdeeling worden de conservatoren stuk voor stuk gedurende 24 uur beproefd, opdat men er zeker van is. dat het afgeleverde product aan alle te stellen eischen zal voldoen. Na de beproeving gaan de conservatoren naar de electrische lakspuiterij, om daar voorzien te worden van een witte laag spe ciaal harde lak. Uit de lakspuiterij geko men, wordt op elke conservator een roest vrij stalen bovenplaat gemonteerd en ver nikkelde messinghoeklijsten aangebracht Ten slotte wordt in de dekselopening een rubber afsluitrand bevestigd, waarna de in middels uit een andere afdeeling aange voerde opklapbare deksels worden gemon teerd. Deze deksels zijn eveneens van een inwendige isolatielaag voorzien en rondom met rubber omgeven. Zoo staat dan een in den loop van den dag steeds stijgend aantal diepvriesconser vatoren ter verzending gereed. In de conservatoren kunnen temperatu ren tot, -35 gr. C. woixten verkregen, ter wijl de eenmaal ingestelde temperatuur (voor groenten en fruit b.v. -18 gr. C.) bin nen 2 gr. automatisch constant gehouden kan worden. De thans loopende pioductie is bestemd voor gebruik in eigen land. FAILLISSEMENT VAN HAN VAN MEEEGEREN. Op een te Amsterdam belegde Verifica tievergadering in verband met het faillis sement van den kunstschilder Han van Meegeren werden in het algemeen de vorderingen der schuldeischers door den kunstschilder erkend. Ten aanzien van de vordering der belastingen (groot 3.000.000) zal de raad van beroep, na onderzoek als nog uitspraak doen. Thans gaat de veri ficateur voort met het verdere onderzoek en het samenstellen van de lijst der activa en passiva. ILLUMINATIE OP DEN NATIONALEN FEESTDAG. In verband met de vele tot het Rijksko- lenbureau te 's-Gravenllage gerichte ver zoeken kan thans worden gemeld, dat be sloten is, ter opluistering van den a s. na- tionalen feestdag 's avonds een bescheiden illuminatie te veroorloven, uit reverentie tegenover het Koninklijk Huis. In overeenstemming met het algemeen standpunt van het Koninklijk Huis ten aanzien van de moeilijkheden in de kolen- voorziening dient deze verlichting uiter aard op bescheiden schaal te geschieden en mag deze, voor zoover gas of electriciteit wordt gebruikt, uitsluitend buitenshuis worden aangebracht. Etalage- of i-eclameverlichting mag dan ook niet worden ontstoken. „DE SPOOKROTS". Neen. behagelijk was het gisteravond niet in den Schouwburg, toen onder auspi ciën van het Schouwspel het Zuid-Neder- landsch Tooneel „De Spookrots" opvoerde. Wegens de kolenschaarschte was de opvoe ring reeds van Dinsdag op Maandag ge steld, maar het vervroegen van één dag scheen wat de temperatuur in de zaal be treft nog niet voldoende te zijn ge weest. In elk geval was het gebaar van inspec teur Flanning. die zich in de handen wreef van de kou, alleszins aannemelijk. Ook op de eenzame vuurtoren in het Michigan- meer scheen het koud te zijn. Daar zat een journalist als vuurtorenwachter, omdat hij zich uit de wereld wilde terugtrekken, te leurgesteld als hij was door de ontwikke ling van de geschiedenis. Hij achtte de menschheid reddeloos verloren en ver diepte zich in z'n eentje in het verhaal van een scheepsramp welke ongeveer een eeuw geleden gebeurd was met een emigranten schip op dezelfde plek waar nu de vuur toren stond. In zijn verbeelding worden de opvarenden weer levend en zij spreken met hem. Ook zij meenden in hun tijd, dat de wereld op z'n laatste beenen liep en daarom weten deze fantasie-wezens uit de vorige eeuw hun schepper te ovei-tuigen, dat hij beter doet zich weer in het volle leven te storten en mee te heioen aan den opbouw van een nieuwe wereld. Een gegeven, dat niet onaardig is gevon den, maar dat zich beter al mijmerend bij een gezellig warmen haard laat lezen dan spelen in een koude zaal. Het gezelschap onder leiding van Pierre Balledux slaagde er dan ook in geen enkel opzicht in om de noodige sfeer te scheppen. Het is een leeg spel geworden met schimmige perso nages, die ons niets interesseerden. Jam mer voor het vele werk, dat het gezel schap van Pierre Balledux er aan be steed heeft, 'n Anderen keer beter, als het weer wat zachter is. Vastenavondfeest Kath. Reisvereeniging. De bovenzaal van de Harmonie hérberg de gisterenavond een schai'e leden van de afd. Leiden der Ned. Reisvereeniging voor Katholieken, bijeengekomen voor een ge- iel'ig vastenavondfeest. In den vooravond werd een „hu moristisch prigramma" gegeven, waar tij opnieuw bleek hoe moePijk een goed programma van te voren verzekerd is. De leiding van de rest van den avond was m goede lxanden van den heer Evert Caste- lein, die de aanwezigen zonder onderbre king langen tijd wist bezig te houden mét een dansje en een gezelschapsspe'letie, waarbij men zich geen oogenbHk verveelde. Zoo werd het een welgeslaagd slot. K. A. J. „St. Petrus". A.s. Woensdag avond Vastenavondviering in het Don Bos- co Huis, Rapenburg 52. Hét wordt eén ge zellige avond met een rijk gevai'ieerd pro gramma. We verwachten dus al onze leden terwijl ook niet-leden hartelijk welkom zijn. Aanvang 8 uur. Kajotters Dek. Parochie. In verband met de steenkolenschaarschte deze week rog geen bijeenkomsten in het zaaltje, dich bij de ploegleiders thuis en wel: Mi- nores, hedenavond na het Lof, Middelste- gracht 1. Tochtgenooten en Kemphanen morgenavond 8 uur. Heerensingel 8. Baan brekers wegens omstandigheden deze week geen bijeenkomst. De St. Adelbertyerecniging. Voor de afd. Leiden van de St. - Adelbert-Vex-eeni- g:ng, heft prof. dr. H - v. Rooijen, Kruisheer, gisteren een causerie gehouden over zijn reis naar Frankrijk. Onze lezers hebben reeds in de krant de interessante, leerrijke indrukken en beschouwingen van prof. v. Rooijen gelezen. Ook de hoorders van gisteren hebben het gebodene zeer gewaar- ceei'd. Pi'of. van Rooijen, die optimistisch is over de toekomst van Frankrijk van het lot van Frankrijk hangt, naar zijn overtuiging, het lot van West-Eui-opa af wees o. m. op de Kath. Actie in Frankrijk, waarin de christelijke gemeenschapsge- c ach te werkelijk leeft en zich uitspreidt ever alle terreinen van het leven. Na de causerie werd een gedachtenwisseling ge houden, waarbij o.m. de plaats der leeken n de K. A. van meerdei'e zijden werd be licht. Jaarvergadering „De Professoren wijk". Gisteravond werd in „Zomerzorg" de jaarvergadering van „Dc Professorenwijk" gehouden. In deze vergadering heeft de voorzitter, de heer D. -v. d. Kwaak, uit voerige mededeelingen gedaan over de plannen tot het in exploitatie brengen van een speelweide, welke zal worden aange legd op een terrein nabij de Silterbrug. Zeer binnenkort zal worden overgegaan tot het aanbrengen van een afrastering en het inrichten van het terrein. Men ver- wacht, dat de speelweide in het voorjaar zal kunnen worden geopend. De secretaris, de heer S. Platteel, bracht een uitvoerig jaaxwex-slag uit. Het leden tal, dat nog steeds vooruit gaat, bedraagt thans 1367. Uit het financieel overzicht van den penningmeester, den heer B. Staal, ver namen wij. dat bij een totaal aan inkomsten van 9553.er een batig saldo is van 3046.waarvan ruim 2763.voor de speelweide bestemd is. Het meerdere be drag, dat voor de speelweide noodzakelijk is, hoopt men uit vrijwillige bijdx-agen bij een te brengen, tei'wijl ook jaarlijks een bedrag uit de exploitatie-rekening zal wor den afgeschreven. Tot bestuursleden wer den bij acclamatie hei'kozen de fceeren J. van Harteveld, S. Platteel en J. Rosdorff. Als lid van de kascommissie werd de heer Te Lintum herkozen. De contributie werd wederom op 5.per jaar vastgesteld. De heer Beversluis heeft in deze vergadering nog een uiteenzetting gegeven over de plan nen, welke men heeft t.o.v. de vacantiebe- zigheid voor de jeugd. Het is de bedoeling, dat dezen zomer ook verschillende auto tochten met de jeugd zullen worden ge maakt. Woonkamer uitgebrand. Gisteravond omstreeks half negen is vermoedelijk door kortsluiting brancl ontstaan in de woning van den heer V. P. de G.. Lange Mare 50. De bewoners waren afwezig daar zij in de kex'k werkzaamheden hadden té verrichten. De benedenvoorkamer waar de brand ont stond, was gelukkig goed afgesloten, zoo dat het vuur zich niet verder verbreidde en de brandweer met één slang het vuur bluschte. De inboedel brandde geheel uit. Mén verzoekt ons mede te deelexi, dat voor de klucht „De Normandische Haan", vanavond in 't St. Antoniusclubhuis nog kaarten a 1 gulden en 1.50 verkrijgbaar zijn. De openbare ijsbaan op de singel tus- schen de Kraaierstraat en de Hoogé Rijn dijk. speciaal bestemd voor kinderen, is vandaag geveegd De keukenstoelen kun nen dus op het ijs komen. De 51-jarige T. H. H. J. de H., hier ter stede woonachtig, is gisteren tengevolge van de gladheid met zijn rijwiel geslipt in de Burggi-a ven laan, tengevolge waarvan hij het rechtex'ondei'been brak. BURGERLIJKE STAND. Gebox-en: Johannes Carolus, z. v. P. B. T. de Jong en A. C. H. Fruijtier; Marianne Gijsbertha, d. v. L. van der Stoel en G. Eikelenboom; Margaretha, d. v. D. Bodijn en M. Seriier; Johan Daniël, z. v. M. Ver- hneff en W. P. Ploemacher; Jan, z v. W. ce Ruiter en H. Landman; Lodewijk Max*i- r us Antonius, z. v. B. H. Heskes en E. L. M. Kuster; Geertruida Johanna Hendrika, z. v. B. J. Nagtegaal en G. M. Langezaai; Johanna Emma Catharina, d. v. G. Karre- mah en J. A Bekooij; Agatha Henrica, d. v. J. van Vliet en A. T. Nijssen; Cornells, z. v. F. C. Onnekink en M. de Bruin; Aal tje, d. v. G. van der Ziel en D. S. van HAAGSCHE RECHTBANK. L. v. d. L. uit Lelden had op den Nieu wen Rijn een onbeheerd staande fiets ge stolen. doch dit zou niet zijn eei*ste diefstal zijn geweest. Daarom vordere de Officier legen verdachte een jaar gevangenisstraf met aftrek van preventief. De rechtbank heeft hem overeenkomstig dien eisch ver oordeeld. W. P. uit Leiden had geen tegels in zijn werkplaats en hij vond het de goed koopste methode om tegels van de ge meente te stelen, waartoe hij een nieuw aangelegd trottoir open bx-ak. Doch onder weg werd hij door de politie aangehouden en voor den politierechter gaf verdachte toe verkeerd te hebben gehandeld. De Of ficier vorderde veertien dagen gevangenis straf. De politierechter veroordeelde tot 30 boete cf 10 dagen hechtenis en voor waardelijk een maand gevangenisstraf met proeftijd van twee jaar. De haspel aarster P. K. uit Leiden behoorende tot degenen die uit de fabriek waarin zij wei'kte, wol had gestolen. Daar volgt veertien dagen gevangenisstraf op, die de Officier dan ook eischte. De poging -■an verdachte om vooi*waradelijk te krij gen had geen succes; het bleef veertien dagen. BIJZONDERE RAAD VAN CASSATIE. De Bijzondere Raad van Cassatie gaf op dracht een voor-lichtingsrapport uit te brengen over de gezusters J. C. en H. G. van den Hoven te Leiden, die cassatie had den aangeteekend tegen een vonnis van 15 jaar gevangenistraf voor ieder, wegens het aan Duitsche militairen verraden van ge heimen van illegale strijders. De uitspraak is voor onbepaalden tijd uitgesteld. De 'pro cureur-fiscaal had tegen de zusters resp. twintig en acht jaar gevangenisstraf ge- eischt. Het Leidsch Tribunaal deed hedenoch tend allereerst uitspraak in de volgende zaken: C. v. d. Berg te Alnhen aan den Rijn, interneering voor den tijd van 3 jaar met aftrek van den fijd reeds in interneering doorgebracht, eindigend op 8 Mei 1948, ont zetting uit de beide kiesrechten, verbod tot het dienen bij de gewapende machi en ver beurd vërklaï-ing van zijn vèx-mogëp tot een bedrag van 350. J. van Leeuwen te Nieuwkoop intër- neering tot 13 Augustus 1947, ontzetting uit beide kiesrechten ën verbod tot diexien bij de gewapende .nacht. R. Ruiter uit Alphen aan den Rijn, ontzetting uit de beide kiesrechten en .vër- beurdverklax-ing van zijn vermogen tot 150— W. Bruyne te Nieuwveen, ontzetting uit de beide kiesrechten. Mej. A. J. Borst te Oegstgeest, ontzet ting uit de beide kiesrechten. 't Wout; Cornelia Adriaantje. d. v. K. de Jong en M. K. de Jong; Lena Alida, d. v. A. Hogewóning en E. J. Baak; Elisabeth Johanna Maria, d. v. J. Paans en A. G. ftï. Strijbosch; Johannes Leerfdert, z. v. T. M. Kr&us en M. P. Craenen; Hèndx-icus Ni- colaas Maria. z. v. G. Vol wat er en H M. Baak; Jan Wil'em, z. v. G. J. Pols en D. H. de Ridder; Maria Alida, d. v. M. van der Veër en A. Vaneman. Gehuwd: W. van den Wijngaard gesch. en P. de Vos jd. Overleden: L. M. den Older man 74 j J. E. van Es wed. van J. van der Velden 38 jaar; W. K. van Rossum zn. 4 mnd.; C. van der Heijden zn. 6 weken; J. C. Rijken huisvr. van J. Piket 73 jaar. OEGSTGEEST De kinder-tractalie. In verband mèt de sluiting der R.K. Scholen aan den Rhijng.str.weg, alhier is de Oranjevereeni- ging niet in staat de leerlingen mededee- ling te doen van het tijdstip waarop zij ver wacht worden tot bijwoning van het kin- aex-feest en de in ontvangstneming der tractatie. Zij verzoekt daarom alle jongens en meisjes om op den dag na de blijde ge beurtenis des morgens om 9 uur op school te komen om bedoelde mededeeling te ver nemen. Het Hoofd van Politieke Recherche te Haarlem, verzoekt inlichtingen, eventueel via tel. No. 21481, omtrent: Samrne Corne lls Kraan, geboren te Leeuwax-den op 22 November 1908, die tijdens de vijandelijke bezetting van ons land woonde te Leiden en Haarlem. Hij was lid van de N.S.N.A.P., groep ma joor Kruyt en wierf leden voor de Waffen S.S. In 1942 trad hij zelf tot de S.S. toe. Als distributie-ambtenaar heeft hij voorts te Leiden in de jaren 1940-1941 van diver se personen gelden gevorderd of aangeno men voor door hem verrichte diensten. Hij gaf zich uit voor jurist en heeft op vele manieren getracht zich wederrechte lijk te bevoox-deelen. De gedupeerden wa ren meestal SPAANSCHE SCHOENEN. In het handelsverdrag, dat onze regee ring met Spanje heeft gesloten, is ook een bedrag van tien millioen peseta's voor de levering van schoenen opgenomen. Voor dit bedrag zul1en uitsluitend luxe dames schoenen worden geleverd. Deze zullen vermoedelijk in Aoril in de schoenwinkels verkrijgbaar zijn. Tevens is m°n overeen gekomen, dat voor een gedeelte van het contingent textiel boorband en veters zul len worden geleverd, twee artikelen, waaraan bij de Nederlandsche schoen industrie groote behoefte bestaat. DE NAAM VAN DE PRINSELIJKE BABY. De prinselijke baby zal, aldus de .Nieu- we Courant", haar naam daags na de g'e- boor'te ontvangen. Prins Bernhard zal dén naam ten paleize aan den aipbtenaar vaii dep Burgerlijken Stand mededeelen. De minister-president en de vice-presi dent van den Raad van State zullen bij de geboorteaangifte als getuigen optreden. De officieele stukken, gebonden in wit leer het eène b°stemd voor het bevolkings register van Baarn en het andex-e voor de griffie van de rechtbank te Ut-echt lig gen ten gemeentehuize gereed. WORDT UW BABY GELIJK M^T HET PRINSENKIND GEBOREN? Dan volgt ook daarvan aankondiging door dc radio. Wanneer de geboorte van een Prinselij- ke telg officieel bekend wordt, zullen indien de geboorte op een werkdag valt de gezamenlijke omroeoorganisaties over béide zenders een nationaal programma vex-zorgén. In géval de geboorte plaats beeft in den nacht van Zalei'dag op Zon dag, begint het radio-programma niet om 8 uux-, maar om 7 uur Tevens zullen wor den uitgezoxrden geboorte-aankondigingen van kindex-en, die in Nederland ongeveer gelijktijdig met de(n) Oranjetelg "hét le venslicht aanschouwden. OffHeelë opga ven daarvan, afkomstig van dokter, vroed vrouw of ziekenhuis, kunnen telefonisch wórden .doorgegeven oo de nummers 6633 en 6679 Hilversum. Voor uitzending der feestvx-eügde naar Indië zal worden zoi'gge- dragen. NED. MOTORcru-D IjIEP AAN DE GROND. Het Nedex-landsche motorschip de „Vre de", dat op weg was naar Grimsby (schuin tegenover de groote Engdsrhe haven Huil aan de Hi'mfcer), is in Grid- lingtön Bav. bij Yoi'kshire, aan den grond geloopen. Allé opvarenden zijn behouden. ROELOFARENDSVEEN. 10 Febr. Bloe men. Tulpen: Innocènce 37^'0 cent; Cop land 50—90 cent; Augusta 27—35 cent; Krelage 3940 cent; Crown Imperial 34 43 cent; Zénober 36—43 cent; Scarlet Won der 49 cent; v. d. Eerde 54—59 cent; Gol den Harvest f 1 001.10; Ibis 44—46 cent; Corniforus 58 cent; Heraut 50 cent. Nar cissen: King Alfred 3748; Helios 28—36 cent; Koster 36 cent; Blauw Druifjes 28 cerxt; Crocussen 5 cent. Den 23sten Febr. hopen j onze geliefde Ouders 2 C. H. v. d. BERG JOH. v. d. BERG— 9 WANSINK 5 den dag te hei-denken i van hun 55-jarig Hu- J welijksfeest. Dat God 2 hen nog lang moge spa- i ren is de wensch van Hun dankbare kinde- ren en kleinkinderen i Hoogmade. Febi\ 1947. tOrxze Lieve Heer heeft vandaag onze kleine ALBERDIENTJE weer tot zich in den hemel genomen. Ze was juist 3 jaar. 4031 M R. v. d. Veld J. v. d. VeldBots Piet Jacqui Teja O. Wetering. 10 Febr. '47 Veerstraat 39. Rectificatie. t Heden overleed tot onze diepe droef heid. geheel onver wacht, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Zuster, Be huwdzuster. Tante en der kinderen zorgzame Moeder ALIDA HELENA WILHELMINA DEN ELZEN Echtgenoote van den Heer HENDRIKUS JOHANNES VAN VELSEN in den leeftijd van 45 j. Uit aller naam, B. den Elzen. Voorschoten 9-2-'47. Plantsoen 53 LEIDEN Telefoon 24753 VOLGENDE WEEK vangen wederom cursussen aan voor bet 1 O-maandicursui (volledige opleiding) 4-maandscursus (voor gevorderden) 4-maandsrepetitiecursus 1 Prospectus op arnvrang verkrijgbaar -™— Op fabriekskantoor hier ter stede wordt voor direct gevraagd Qoed kunnende typen. Brieven met opgaaf van referentiën en eventueel verlangd salaris onder No. 4030 bureau v. d. blad GEVRAAGD voor Machinefabriek met eenige technische ervaring en eenige kennis van administratie. Brieven onder letter M, aan Adv.-Bureau Karstens, Hooi gracht 35, Leiden. 4033 in bioscooptheater gevraagd, leeftijd boven 18 jaar. Practische ervaring niet vereischt. Aanmelden in persoon Breestraat 31 (ook "s avonds). ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN vraagt zoo spoedig mogelijk om opgeleid te worden in onze bedrijfsschool tot: Haspelaarsters - Spoelsters - Opmaaksters inpaksters Voorspinsters Aanmelding dagel. tusschen 9—10 uur, Kantoor 3e Binnenvestgracht 22 TF KOOP AANGEBODEN pl.m. 35 Kg. echte vroege Veensche. Aanbevelend voor kas en volle grond, ook bij gedeel te. Te bevragen bij JAC. VALENTIJN Aardam C 249 - Ter Aar. GEVRAAGD als 1ste Hypotheek met 50 overwaarde, ook b'.i gedeelte. Br. mèt pet. rente enz, aan bureau v, d. blad onder no. 4037. WinkeljuffFouw R.K. b. z. a., bij vooi*keur krui deniers- of banketbakkers zaak jeeft. 23 jaar. Brie ven onder no. 086 bureau van dit b'.ad. gevraagd voor lichte kan toorwerkzaamheden (brand stoffenhandel). Br. onder no. 099 bureau v. d. blad. DE BURGEMEESTER van ALPHEN AAN DEN RIJN maakt bekend, dat op den komenden National en Feest dag. in verband met de blij de gebeurtenis in het prin- se'ijk gezin, de ee'.egen- heid wordt opengesteld ten t gemeentehuize een felicitatieregister te teeke nen des namiddags van 2 tot 5 uur. I e organisatie hiervan be rust bij de Stichting 1940 1945, welke bekende Stich- t'ne deze gelegenheid aan grijpt om bedragen in ont vangst te nemen ten bate van de nagelaten betrek kingen van onze geva'len verzetslieden. 4039 Ik wek alle gemeentenaren op zooveel mogelijk aan deze actie, welke een twee ledig doel beoogt, hun me dewerking te verleenen. De Burgemeester van A'phen aan den Rijn Mr. F. M. A. SCHOKKING KATWIJK Abonnementen en advertentiën wor den aangenomen G. v. d. Nouweiand Kerkstraat VERHUISD Th. H. Perquln Leraar Boekhouden M.Ö. VERPLAATST Kantoor Opleiding Perauln- Rotteveei van Hoge Rijndijk 76 naar PLANTSOEN 53 Telefoon 24753 (ongewijzigd). Leiden. 11 Februari 1947. 409a PERSONEEL f,27 Flink buitenmeisje ge vraagd voor d. en n., we gens ziekte der tegenwoor dige. Aalmarkt 12. Leiden. 5? R. K. Meisje b. z. a. v. d. en n.. omgeving Nieuw veen. Br. onder no. 094 bur. v. d. blad. AANGEBODEN „Alles voor het wiegen- kind", een prachtig boek en een blijvend bezit van groo te waarden,, 133 modellen voor breien, haken, bordu ren en naaien, mèt ge kleurde p'aten en een gr. radeerpatx-oon. R. Paauw. Roelofarendsven. 098 Aangeboden een goede accordeon, 36 basSen, J. L. Koek, Witte Singel 1, Roe- lofarendsveen. 097 3s- Hond aangeboden we gens omstandigheden, lief schrander dier en zeer waaks voor billijke prijs, mits goed tehuis. H Rijn dijk 145. Zoeterwoude. Tel. 26890 Leiden. 092 '"S1 Te koop zes stoelen, waaronder twee armstoe len, met leer bekleed. De Riddërstraat 5. Leiden. 091 Te koop 4 deui's vier- persoons luxe auto. merk Willys. Bi*, onder letter G. aan R. Paauw. Kantoor boekhandel, Roelofarends- veen. 088 GEVRAAGD $2' Plaatsing gezocht in net R. K. gezin, of bij eezin zonder kinaei-en voor een meisje van 9 jaar. Br. on der no. 4034 bur. v. d. blad. WONINGRUIL Woningruil. Zeer ruime, gunstig gelegen woning in Wassenaar te ruilen voor woning in Leiden. Br. on der no. 093 bur. v. d. blad. Iets te verkoopen? 'n Telefoontje plaatsen DIVERSEN 3? Huwelijk, Wedn. 48 jaar R. K. met drie kinderen 11. 15 en 17 j., zoekt langs de zen weg kennismaking m. wed. 40 of 50 j.. R. K. liefst huis en meubels hebbende 1 of 2 kinderen geen be zwaar. Br. onder no. 096 bur. v. d. blad. G? Rijp wetering. Priisjas- sen op Woensdag 12 Febr. 's avonds 7.30 uur in café Zoetëmelk. 095

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 4