3>e ftzicLcheSoirtci/nt Zal bouwprogram 1947 mislukken? IERSCH SCHIP 1 OP KORTE GOLF I NEDERLAND OP DE GLADDE IJZERS RADIO DONDERDAG 6 FEBR. 194? Bureaux: PapeQgracht 32 Leiden Giro 103003 Telefoon: Admin., Adv. 20826. Redactie: 20015. Dir., drukkerij en Abonnem. 20935. Abonnementsprijs f 0.26 per week, 1.10 p mnd. f 3.25 p. kwartaal Franco p. post f 4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 37e JAARGANG No. 11006 Hoofdredaoteur: TH. WlLMER. Directeur: C. M. v. HAMERS VELD Uitgave van N.V. .,De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent per m.m. Bij contract belangrijke korting. Eeii rectificatie WIJ moeten tot onze voldoening enkele opmerkingen, die wij gisteren hebben gemaakt in een artikel: „Nog eens Ling- gadjati" terugnemen. Het spijt ons, dat wij een uitdrukking van den secretaris der K.V.P., gedaan op e.en vergadering te Enschede, hebben be er itiseerd>, terwijl.zij blijkbaar niet ge daan is. Maar het feit, dat zij niet gedaan is, verheugt ons. Volgens een persverslag zou dr- Albe- ring hebben gezegd, „dat het mogelijk is, dat de K. V. P. ter handhaving van de par tij tucht tot royeering zal overgaan" (Dit in verband met de actie-Weiter tegen „Ling- gadjati"). Dr. Albering verklaart nu in de „Maasbode", dat door hem over een mo gelijkheid van royement geen woord ge zegd is. Gelukkig! "Wel is meegedeeld, zoo vervolgt dr. Albe rink, dat de partij tucht dient te worden gehandhaafd. Wij zouden nu verder kunnen vragen, of er voldoende reden was. om bij een be spreking over de actie-Weiter over „partij- tucht" te praten. Ons inziens: niet. Doch van de. mededieeling dat de secretaris der K.V.P. zich toch lang niet zoo sterk heeft uitgedrukt, als in bedoeld persverslag ver meld, nemen wij met voldoening nota. In de K.V.P. moet zijn een groote vrij heid van denken en streven. De kracht van de politieke orgenisatie der katholieken ligt hoe vreemd het velen ook moge klinken! meer in vrijheid1 dan in „par- tijtucht". „Partijtucht" moet er natuurlijk zijn. maar alleen in gevallen, die overdui delijk om tucht-maatregelen roepen, mo gen deze bij hooge uitzondering worden gehanteerd. PRINSES ARMGARD OP SOESTDIJK. Gistermorgen is op paleis Soestdijk de moeder van. Prins Bernhard, prinses Arm gard, gearriveerd. Zij zal tot na de geboor te de gast van het prinselijk paar blijven. DE HEER SOEKAWATI KOMT ZONDAG TERUG- Naar wij vernemen, zal de president Van Oost-Indlonesië, de heer Tjokorde Gde Ra ke Soekawati, Zondagochtend a.s. om 1(X45 uur met zijn echtgenoote en zijn .kinderen uit Parijs op Schiphol arriveeren. BESCHIKKING OP GRATIE VERZOEKEN. De minister van Justitie deelt unede, dat door H.M. de Koningin afwijzend is be schikt op de gratieverzoeken van G. Rol- lema en P. J. Gerrits, beiden tot de dood- straf veroordeeld bij sententie van het Bij zonder Gerechtshof te 's-Hertogenbosch. Tevens wordt bekend gemaakt, dat H.M. de Koningin gratie heeft verleend aan G. S. van der Ploeg, tot de doodstraf veroor deeld bij sententie van het Bijzonder Ge rechtshof te 's-Hertogenbosch. Ten aanzien van Van der Ploeg is die doodstraf vervan gen door een levenslange gevangenisstraf. GANZEVLES GEëXECUTEERD. Het doodvonnis tegen G. J. H. Ganze- vles, wiens gratieverzoek door H.M. de Ko ningin werd afgewezen, is gistermorgen voltrokken. De 48-jarige Genzevles uit Hilversum werd op 17 Juni van het vorig jaar door het Bijzonder Gerechtshof ter dood ver oordeeld. Hij hadl in 1942 en 1943 aan den S.D. inlichtingen verschaft over de door zending van ondergedoken Joden naar an dere adressen, ook naar het buitenland, tengevolge waarvan 68 Joden werden ge- arresteerdl en weggevoerd. Ganzevles ver kreeg geen recht van beroep op cassatie. EEN HOOGERE MISSIESCHOOL VOOR VROUWELIJKE LEEKEN IN NEDERLAND. In zijn Lichtbaken van Zaterdag 1 Febr. j.l. deed Pater H. de Greeve mededeeling van een Hoogere Missieschool voor vrou welijke leeken in Huize „de Tiltenberg" te Vogelenzang. Nederland heeft daarmee zijn eigen op leidingsinstituut voor vrouwelijke leeken: gesteund en goedgekeurd door Zijne Hoog waardige Excellentie den Bisschop van Haarlem, gebouwd op breeden grondslag en gedragen door rijpe ervaring. De Vrouwen van Nazareth n.l. aan wie de leiding van de Hoogere Missieschool is toevertrouwd, werden reeds in 1921 ge sticht met als uitgesproken doel: het lee- ken-apostolaat van de jonge vrouw in de missiegebieden. Zij tellen op het oogen- •blik vrouwelijke leekenmissionarissen in: Nederlandsch-Indië, Afrika, China en Zwe den, terwijl er onderhandelingen zijn met Voor-Indië en Japan. Aan de Hoogere Missieschool op „de Til tenberg". nu kunnen jonge vrouwen, voor namelijk intellectueelen, de speciale vor ming doormaken, die noodig is voor >^en verantwoord en vruchtbaar werken als zelfstandige leek in de Missie. Nadere gegeven zullen binnenkort wor den gepubliceerd. Secretariaat Hoogere Missieschool, Vogelenzang. BENOEMINGEN IN HET AARTSBISDOM. De Aartsbisschop van Utrecht, Z.Em. Joh. Kard. de Jong, heeft benoemd tot pas toor te Almelo (H. Georgius) en tot de ken van het dekenaat Almelo den Zeer- eerw. heer G. L. Veeger; tot pastoor te De Bilt den zeereerw. heer J.. G. A. Geelen en tot pastoor te Oldenbroek den zeer eerw. heer H. J. A. Bonke. Pater Cuiiiberlus Slools O.F.M. te Weert .is door het bestuur van de vereeni- ;gmg tot het bevorderen van de beoefening der wetenschap onder de katholieken in Nederland, Letterkundige Afdeeling, tot lid 'benoemd. NOODTOESTAND BIJ WONINGBOUW Een adres aan den minister Het Nederlandsch Instituut voor Volks huisvesting en Stedebouw en de Nationale Woningraad hebben een adres gericht aan den minister van openbare werken en we deropbouw a.i. en den minister van econo mische zaken over de uitvoering van het woningbouwprogramma. In dit adres spreken de vereenigingen haar ongerustheid uit over de ontwikke ling vap den toestand op het gebied van ae woningvoorziening, waarbij de vrees wordt uitgesproken, dat het bouwpro gramma 1947 zal mislukken. De vereenigingen vragen o.m. of het „bij den oogenfblikkelijken noodtoestand op woninggebied verantwoord! is van het be schikbare hout nog dusdanige belangrijke kwanta af te staan voor andere doelein den, als thans geschied". In dit verband wordt gewezen op de mededeeling, aan dë Tweede Kamer verstrekt, „dat van den totalen houtvoorraad slechts 50 pet. be- op de Noordzee gestrand Twee dagen geleden is het Iersche schip „Ossian" op de Noordzee op een mijn ge- loopen. Het schip is Woensdagmorgen gezonken. De bemanning bestaande uit 18 koppen, is door het Zweedische stoomschip „Wandia" opgepikt en zal te LJimuiden aan land wor den gezet. Op de Noordzee woedde een felle sneeuw storm. DE JOHAN VAN OLDENBARNEVELDT NAAR INDONESIë. Vannacht is na eenige dagen uitstel de „Johan v. Oldenbameveld" van de mij. Ne derland naar Indonesië vertrokken. Even over twaalven werden de trossen losgesme- ten. Aan boord bevinden zich bataljons van het 4de, 8ste en 11de R.I., de 2de en 3de sec tie veldbatterijen, een detachement mari niers, een detachement tandartsen en een afdeeling „Indische vorming". BOLBLOEMEN-TENTOONSTELLING TE 'S-GRAVEZANDE GEOPEND. „Mijn optimisme over de deviezenver- sferking door den export van bloembollen gaat veel verder dan een export van 50.000.000, zooals in het jaar 1946. Dien beschouw ik slechts als een aanloopje", verklaarde Slogteren uit Llsse bij de offi- cieele opening van de bloembollententoon- ctelling, welke van 48 Februari te 's-Gra- vezande gehouden wordt. „Naar mijn over tuiging moeten we ons doel voorloopig be palen op het dubqbele bedrag en zou zal dus onze leus moeten zijn: zoo spoedig mo gelijk naar de f 100.000 000. „Hiervoor is het noodig een gezond en goed product te leveren, en dat wij dit kunnen blijkt zonneklaar op vaktentoon stellingen als deze." Deze tentoonstelling, welke georgani seerd is door de afdee'ing' „Westland" der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, in sa menwerking met de Westlandsche bloem- bollen'kweekersver. „Bloralia", is blijkens het openingswoord van den heer C. van Dijk, voorzitter van „Floralia", de eerste tentoonstelling v/e^e weer in het West- land wordt gehouden. De expositie wordt gehouden in gebouw „De groentenveiling" en bevat tal van nieuwe variëteiten. DE NEDERLANDSCHE „WREEDHEID" VOOR DE VEREENIGDE NATIES? Naar het republikeinsche persbureau An- lara uit Singapore verneemt, hebben 21 Chineesche vereenigingen, vereenigd in het „comité tot bescherming der overzee- Chineezen" in een vergadering van 26 Ja nuari besloten „de gevallen van wreed heid" van de Nederlanders in Palembang en van de Franschen in Indo-China bij de Verenigde Naties voor te brengen. —X— Bierut, president van Polen Boleslaw Bierut, een voormalige druk kersleerling, is' Woensdag tot president van Polen gekozen voor een ambtsperiode van zeven jaar. Hij was de eenige can- didaat voor het presidentschap. De boe renpartij van Mikolajczyk bracht 25 stem men tegen uit. Alle afgevaardigden, behalve de leden der boerenpartij, hoorden staande en on der gejuich de uitslag aan. Mikolajczyk's partijleden bleven zitten. Bierut werd in 1933 tot 7 jaar gevan genisstraf veroordeeld, wegens communis tische propaganda. Daarna begaf hij zich naar de Sowjet-Unie. In 1943 wist hij met valsche papieren Polen weer binnen te komen. 000000000000000000000000000000000000000 n ooooonoooooooooooonooonoooooooooooooooo* Benoemd is tot burgemeester van Rhe- nen, jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch Ridder van Rosenthal, momenteel waarnemend chef van het kabinet van den minister van binnenlandsehe zaken. Vijf personen te Amsterdam, die in complot valsche suikertoewijringen druk ten, en verkochten, zijn gearresteerd. Zij hadden reeds 10.000 gld. verdiend. De 18-jarige landbouwersknecht J. Smeets, uit Echt, heeft zichzelf met een geweerschot gedood toen hij naar buiten v/as gegaan om kraaien te schieten. Een felle uitslaande brand heeft Dins dagavond gewoed in,de opslagplaats van de reederije der firma Taal, te 's-Gravenhage. De inventaris, bestaande uit tweehonderd kurkdroge netten, een aantal zeilen en an dere uitrustingsstukken, werd geheel door de vlammen verteerd. stemd is voor bouwnijverheid, tegen 70 pet voor den oorlog. Adre—anten zijn van oor deel, dat in dit opzient duidelijk stelling moet worden genomen. De Vereeniging van Nederlandsche Ge meenten heeft haar instemming imet het adres betuigd. Zooals wij reeds eerder berichtten, heeft de Vereeniging van Neder 1 andsche Ge meenten de vorige week Woensdag te Nij megen een vergadering gehouden, waar in de Nederlandsche gemeen tebe^uren uiting hebben gegeven aan hun veront rusting over den gang van zaken bij den wederopbouw. Aan het slot van deze ver gadering, bijgewoond door ruim 500 ver tegenwoordigers van door oorlogsgeweld getroffen gemeenten iir Nederland, is een resolutie aangenomen, waarin de ter ver gadering naar voren gekomen bezwaren zijn samengevat en de regeering wordt ver zocht de in de resolutie in het belang van een snellen wederopbouw bepleite voorzie ningen zoo spoedig mogelijk tot stand te brengen. In deze vergadering werdi een delegatie aangewezen, bestaande uit de heeren mr. P. J. Oud. burgemeester van Rotterdam, voorzitter van de Vereeniging van Neder landsche Gerpeenten, mr. B M. Barger, burgemeester van Venlo, ir. H. B. J. Wit te, burgemeester van Bergen-op-Zoom, mr. B. Kolff, burgemeester van Vlissingen, C. G. Matser, burgemeester van Arnhem en M. Arkema, directeur van de Vereeniging van Nederlandsche gemeenten, welke de legatie de resolutie aan den minister-pre sident, den minister van Binnenlandsehe Zaken, dr. L. J. M. Beel, zou aanbieden. Deze aanbieding heeft Dinsdagmiddag plaats gehadi. De voorzitter van de delegatie, de heer Oud, was in de gelegenheid den inhoud van de resolutie uitvoerig nader toe te lichten. Minister Beel, die de delegatie geruimen tijd in audiëntie heeft ontvangen, toonde groote belangstelling voor deze aangele genheid en zegde toe aan de naar voren gebrachte wenschen ernstig aandacht te zullen schenken. TWEEDK KAMER Extra uitkeering aan de gepensionneerden Het wetsontwerp om een extra uitkee ring ineens te geven over het jaar 1946 aan de gepensionneerden is gisteren aangeno men, nadat verworpen was een amende ment van Mevr. Fortanierde Wit (P. v. d. V.), waarin een minimumgrens werd voorgesteld van 500 gld. Minister Beel had het amendement onaannemelijk verklaard: de kosten van het wetsontwerp zijn 31.4 millioen, en deze zouden bij aanneming van het amendement nog eens met 18 millioen worden verhoogd. Tegen het amendement stemden de K. V. P., P. v. d. A., A. R. en enkele Chr. Hist. Economisch Plan. Hierna werd een uitvoerig debat gewijd aan het wetsvoorstel „Voorbereiding van de .vaststelling van een Centraal Econo misch Plan". Volgens het ontwerp zal in gesteld worden een Centrale Plancommis- rie^van 1525 leden. Het „Centrale Plan bureau" -heeft tot taak, alle werkzaamheden te" verrichten met betrekking tot het voor- bereiden van een Centraal Economisch Plan, dat op geregelde tijden ten behoeve van de coördinatie van het regeeringsbe- leid öp economisch, sociaal en financieel gebied door de Regeering wordt vastge steld. Minister Huijsmans zette uiteen, dat het Planbureau een technisch en wetenschap pelijk, dus slechts adviseerend, instituut is. De minister voelt persoonlijk niets voor staatssocialisme en étatisatie. Zoowel een amendement-Kortenhorst, bèoogende een nieuwe regeling na de tot standkoming der bedrijfsorganisatie, als het wetsontwerp werden zonder hoofde lijke stemming goedgekeurd. De nieuwe burgemeester van Alkemade J. M. H. L. Hoynck van Paoendrecht. Banklooper neergeslagen en van f 25 000 beroofd Gistermiddag omstreeks half twee is de 60-jarige A. P. Moerman, banklooper van de N.V. Kasvereeniging in het gebouw Keizersgracht 181 door twee onbekende personen neergeslagen en van zijn tasch, inhoudende ongeveer 25.000.en eenige cheques op banken te Amsterdam, beroofd. De daders zijn ontkomen. De heer Moerman ging, als gewoonlijk, om kwart over elf zijn dagelijksche ronde maken, die bestaat uit het 'wegbrengen van effecten naar verschillende kantoren, waarna hij deze ronde nog eens maakt om de gelden te innen. Toen hij zich naar de firma Hobijn en Scheffer, die op de eerste etage van het gebouw Keizersgracht 101 gevestigd is, begaf, ontmoette hij op de trap een onbëkend persoon, die hem met een tasch een slag op het hoofd toebracht, zoodat hij naar beneden viel. Daar stond een medeplichtige van den dader, die hem nog' een slag op het hoofd gaf, waarop Moerman het bewustzijn verloor. Toen hij weer bij kwam, bleek, dat zijn tasch met inhoud verdwenen was. Onmiddellijk heeft hij zich in verbinding gesteld met de politie, die dadelijk een onderzoek instel de. De laatste overval op een banklooper van de N.V. Kasvereeniging dateert van 20 jaar geleden. Deze was toen door den looper zelf geënsceneerd. De daders moeten zich reeds dagen van tevoren voorbereid hebben om te weten te komen, hoe laat Moerman precies bij de fa. Hobijn en Scheffer komt cn dat hij dan een goedgevulde tasch bij zich heeft, ENGELAND HEEFT HET KOUD. In Engeland woedde Woensdag de erg ste sneeuwstorm, dien het land in de laat ste i halve eeuw heeft meegemaakt. IJeze nieuwe koudegolf, volgende op een pauze van twee dagen, verhoogt de bezorgdheid oer regeering voor een economische crisis De groote behoefte aan huisbrand zal op deze wijze een zwaren druk blijven uit oefenen op de kolenvoorraden, waarvan gisteren werd aangekondigd, dat ze nau welijks voldoende zijn voor twee weken. Terwijl reeds honderden fabrieken de deuren hebben moeten sluiten wegens ko- lengebrek, zijn de toewijzingen voor de meeste industrieën opnieuw met de helft verlaagd. Ook in Amerika is het koud.. Aan de Oostkust werd gisteren een daling van de temperatuur met 16 graden voorspeld. In Washington vroor het 10 graden. Te Berlijn hebben de laatste twee maan den bijna 24.000 personen een behande ling ondergaan voor bevroren ledematen. Ameland is nu sedert eenige dagen ge heel van de buitenwereld afgesloten, om dat het vliegtuig, dat de verbinding onder houdt, d!en tocht niet heeft durven wagen. Elfstedentocht vastgesteld op Zaterdag a.s. Na een vergadering, die het bestuur van de Elfstedenvereeniging te Leeuwar den heeft gehouden en waarop de rappor ten over den toestand van het ijs zijn be sproken, is bekend gemaakt, dat de reeds driemaal uitgestelde Elfstedentocht thans is vastgesteld op Zaterdag 8 Februari a.s. Het bestuur is tot deze beslissing geko men, omdat volgens de weerberichten van het K.N.M.I. de vorst nog minstens eenige dagen zal aanhouden en de wind, die in Friesland tot dusverre stormachtig blies, gisteren veel minder krachtig is geworden. Het stuiven van de sneeuw is daardoor op gehouden en de banen zullen kunnen wor den geveegd. Op vele deelen van de 200 Km. lange route is daarmede reeds een aanvang gemaakt. Slechts een nieuwe storm, hevige sneeuwval of een plotseling invallende dooi kunnen thans nog dezen Frieschen Marathonloop tegenhouden. Besloten is gelegenheid tot inschrijving te geven van Vrijdagochtend af, geduren de den geheelen dag en dan daarop vol genden nacht tot half vijf toe. Voor de tour- rijders is de inschrijving geopend tot Za terdagmorgen 5 uur. De deelnemers moe ten zich voor deze inschrijving niet, zooals bij vorige tochten, melden in het beursge bouw, dat deze keer niet beschikbaar is, madr in café „de Groene Weide" te Leeu warden. De afdeelingen huisvesting, inlichtingen en pers zijn Vrijdag eveneens in dit café gevestigd. Telefoon 5743. Het telegram adres is: Elfsteden, Leeuwarden. Om den wisselbeker van den Z.H.-IJs- bond. Onder auspiciën van de Ter Aar- sche IJsclub zal Zaterdagmiddag 14 uur op de Langeraarsche plassen een wedstrijd over 25 Km. worden gehouden om den wis selbeker van den Zuid Hollandschen Ijs bond. Tot hen, die reeds voor dezen wed strijd inschrqven, behoorën o.a. de win naars van de ronde van Loosdrecht. Inschrij vingen voor den hiei'boven vermelde wed strijd kunnen worden gedaan in café de Plas. of telefonisch onder de nummers 34, en 57, Langeraar. Ronde van het Braassemermeer. Op Zaterdag 8 Febr. a.s. des namiddags om twee uur wordt de ronde van het Braasse mermeer gereden over e?n afstand van vijftig K.M., welke wedstrijd zal georgani seerd worden door de IJsclub van Oude wetering. De conditie van het ijs is uitste kend; alleen zal het weer gunstig moeten zijn om de banen over het meer sneeuwvrij te houden. Het is bekend, dat in de omge ving van het Braassemermeer (Ter Aar, R.A.Veen, Oudewetering) rijders wonen, die het tegen de beste op de lange afstand kunnen opnemen. Aan deze wedstrijd kun nen zoowel dames als heeren deelnemen. Om twee uur wordt gestart voor een wed strijd over 10 KM., daarna volgt de groote wedstrijd over 50 KM. Verwacht wordt, dat prominente rijders aan de start zullen ver schijnen. Vermeld kan nog worden, dat de wedstrijdbaan wordt uitgezet dicht langs de grillige oeverlijn en de rietkragen, zoo dat de aanwezigheid van een echt Hol- landsch winterlandschap de sfeer van deze wedstrijd aanmerkelijk zal verhoogen. De deelnemers komen bijeen in het Badpavil joen „De Brasem" alwaar men zich kan opgeven: tel. K. 1713 326. Voor deze wed strijd zullen fraaie herinneringen beschik baar worden gesteld. Nadere bijzonderhe den zullen nog bekend worden gemaakt. De brandstoffennood en de tuinbouw Dc brandstoffenpositie heeft de Regee. ring genoodzaakt tc bepalen, 'dat in af wijking van vroeger getroffen regelingen aan de tuinbouwbedrijven in totaal ten hoogste 50 pet van de oorspronkelijk door den Rijkstuinbouwconsulcnt geadviseerde hoeveelheden brandstoffen, zal worden uit gereikt. De hoeveelheden, welke de be drijven reeds hebben ontvangen, zullen worden afgetrokken. Van deze 50 pet zal in Februari, Maart eu April telkens onge veer eep derde deel worden afgeleverd, tenzij onvoorziene omstandigheden de uit voering van deze regeling niet mogelijk maken. mSTRIBUTIENIEUWS BONKAARTEN KA KB KC 701 (Strook No. 4). 596 algemeen 750 gram suiker, boter hamstrooisel, of 1500 gram jam, stroop, enz., of 750 gram chocolade of suikerwerk 597 algemeen 1 ei 598 algemeen - 500 gram sinaasappelen, BONKAARTEN KD KE 701. (Strook No. 4). 603, 604 alg. 250 gram suiker, boter hamstrooisel, of 500 gr. jam, stroop, enz., of 250 gram chocolade of sui kerwerk 605 algemeen 1 ei 606 algemeen 1000 gr. sinaasapelen BONKAARTEN MA. MD 701 (Strook No. 1). 594 suiker 250 gram suiker, boter hamstrooisel, enz., of 500 gram stroop, jaan, enz., of 250 gram chqcolade of suikerwerk TABAKS KAARTEN. (Strook No. 4). T 69, T 70 ..v... 2 rants, tabaksart. V 70 200 gr chocolade en/of suikerwerk of 200 gram suiker,, boterhamstrooi sel, ens., of 400 gram jam, stroop, enz. X 692 rants, tabaksart. X 70 100 gr. chocolade en/of suikerwerk, of 100 gr. suiker, boterhamstrooi sel, enz., of 200 gram jam, stroop, enz. Op de suikerbonnen is voortaan naar keuze ook chocolade of suikerwerk ver krijgbaar. Op de bonnen voor versnaperin gen kan men desgewenscht ook suiker of jam koopen. De volgende bonaanwijzing voor suiker en versnaperingen zal op Donderdag 20 Februari plaats vinden. De bonnen voor sinaasappelen moeten uiterlijk op Woensdag 12 Februari a.s. in geleverd worden bij een handelaar in groenten en/of fruit. SPEK EN EIEREN VOOR MIJNWERKERS Alle mijnwerkers, die Zondag hebben gewerkt, zullen deze week gelegenheid krijgen één kilo spek en vijf eieren te koo pen, als belooning voor de bijzondere pres tatie. Naar wij vernemen, ligt het in de be doeling, dat zeker de eerstkomende tijd de aroeiders, die toeslagkaarten hebben voor zeer zwaren arbeid (de ondergron- ders en een deel der bovengronders), per week één kilo spek en twee eieren zullen kunnen koopen. STAATSLOTERIJ. 1000: 7640, 19593; ƒ400: 2794, 12139, 14724, 15813; ƒ200: 1279, 3145, 4309, 10139; ƒ100 3233, 3678, 6634, 9852. 10086, 10998, 11978, 15115, 15865. VRIJDAG 7 FEBR. HILVERSUM I (301 M.) 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Morgengebed en liturgische kalender. 7.45 Lichte ochtendklanken. 3.00 Nieuws. 8.15 „Pluk de dag", opgewekte morgen- klanken. 9.05 Gevarieerd morgenconcert. 10.00 „Uit het boek der boeken". 10.25 Pianokwintet in A gr t. op. 114, Schubert. 11.00 „De Zonnebloem", radioziekenbezoek 11.35 „Als de ziele luistert" door pater Van Corstanje, O.F.M. jH-45 Familiebe richten uit Indië. 12.00 Angelus. 12.03 Gooisch gemengd dubbelkwartet. 12.30 Lunchconcert door „Het orkest zonder naam". 13.00 Nieuws. 13.15 Vervolg van het lunchconcert. 13.50 „Van man tot man" door majoor Goossens. 14.00 Het Rotterd. Philharmonisch Orkest. 14.30 „Het eeuwi ge masker", Peer Gynt van Henrik Ibsen, muziek van Edvard Grieg. HILVERSUM II (415 M.) 7,00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Muziek bij het ontbijt. 8.00 Nieuws. 8.18 Vrijdagmorgen opera-programma. 8.50 Voor de vrouw. 9.50 Symphonie-orkest van New York, 11.00 Een Weensch kwartier tje. 11.15 Voor de vrouw. 11.30 Gram.-mu- ziek. 12.00 Viool en piano. 12.35 Lichte mu ziek op de plaat bij de lunch. 13.00 Nieuws. 14.20 Schumann-Brahms-programma. 15.20 Hoorspel voor zieken en thuiszittenden. 10.00 Een halfuurtje in Zuid-Amerika. 17.00 Geraldo en zijn orkest. WEERSVERWACHTING MATIGE TOT STRENGE VORST. o Matige, tijdelijk krachtige wind tus- schen N.O. en O. Meest zwaar bewolkt met hiei' en daar een opklaring. Plaat- selyk eenige sneeuw. Matige tot stren- o ge vorst. oooooooooooooooooooooooo

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 1