Burgemeester van Alkemade benoemd WOENSDAG 5 FEBR. 1947 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN Personalia. De heer P. Haverkamp, adjunct-commies aan de gemeente-secre tarie alhier, is benoemd tot klerk le klas ajn de secretarie te Almelo. Gevaarlijke motor-gassen. Hoe ge vaarlijk de uitlaatgassen van motoren wel kunnen zijn. ondervond de expediteur J. P., in wijk Hoorn, die ternauwernood aan verstikking ontsnapte. Toen hij na vol brachte dagtaak, zijn auto in zijn garage onderbracht, zette hij de uitlaatklep van den motor open, teneinde de kwade dam pen te laten ontsnappen. Hierbij werd hij zelf evenwel zoodanig bedwelmd, dat hij, na enkele malen tegen den grond te zijn geslagen, toch met heel veel moeite de deur kon bereiken, alwaar hij in bewuste- loozen toestand door buren werd aange troffen. Nadat hem, door den E. H. B. O.'er, den bakker B., de eerste hulp was ver leend en dokter Z. enkele diepe hoofdwon den, veroorzaakt door den val. had ver bonden, werd hij naar zijn woning ver voerd, alwaar zijn toestand in den loop van den dag verbeterde. AARLANDERVEEN Landarbeiders bond. Onder presidium van den heer J. Aartman, hield de Landar- beidersbond St. Deus Dedit zijn jaarverga dering. De secr., de heer J. Wouters, las het jaarverslag. Het jaarverslag van den pen ningmeester, den heer S. Eijs, gaf aan een batig saldo van 118.85. Boeken en beschei den waren gecontroleerd en in orde be vonden door de heeren C. Poelwijk en P. Mol. Het ledental bedraagt 26. Op 10 Febr. a.s. zal weer een vergadering worden ge houden, waarop een lid van het Hoofdbe stuur een spreekbeurt zal houden De heer J. Wouters stelde zich wegens zyn hoogen leeftijd niet meer herkiesbaar voor een be stuursfunctie. Met bijna algemeene stem men werden gekozen de heer S. Eijs en J. van Groen in 't Woud. De voorzitter bracht een woord van dank aan den heer "Wouters voor het vele goede werk, dat hij vanaf 1933 voor de vereeniging heeft ge daan. Tusschen de behandeling der ver schillende punten werden de leden ont haald op koffie met gebak. HILLEGOM Vingertoppen afgekneld. Doordat een groote steen en voerbak omkantelde ge raakte het zoontje van den heer G. met zijn rechterhand bekneld. Als gevolg moet het ventje twee vingertoppen door beknel ling missen. II. K- W. Gisteravond vergaderde de afd. Hillegom van den R. K. Bond van Han dels- en Kantoorbedienden in Zomerzorg. Er werden vier zilveren jubilarissen ge huldigd, nl. de heeren L. Brouwer Sr.. C. J. Brouwer Jr.. F. J. van Maris en J. L. Steenvoorden. Wegens ziekte kon de heer van Maris niet aanwezig zijn. De eerste spreker was de heer C. de Vries die ria- mens het hoofdbestuur het gebruikelijke diploma aanbood. Tweede spreker was de heer W. F. van Dam. die de verdiensten van den heeren Brouwer (vader en zoon) in het licht stelde en den heer Steenvoor den als voorz. der afd. prees wegens ziin groote stuwkracht in de organisatie. De heer Jac. Walkers, voorz. der K. A. B„ feliciteerde de jubilarissen met en praesta- tie van 25 jaar Md te zijn geweest van een vakorganisatie. De G. A kapelaan F. Zijp, eerde het in de jubi'arissen, dat zij reeds 25 jaar geleden gevolg hadden gegeven aan het verlangen der kerk om zich prin- cipiëel te organiseeren. Niwin-Comiité. Alhier is een plaatse lijk Niwin-Comité ongericht. Het is samen gesteld als volgt: Mr. J. H. Peek, voorz.; P. H. Fijma, plv. voorz.; C. van Maris, se cretaris; B C. van Egmond Jr., penningm;. J. Valkenburg, pl.V. secr.-penningm. KATWIJK AAN DEN RIJN Jubileum Damclub. Ter gelegenheid van het 12'^-jarig bestaan der Katwijk- cche Damclub K. D. C had het bestuur een feestavond georganiseerd in het Club lokaal in de Kerkstraat. Het was een jolige avond, er werd gesproken over het wel en wee der vereeniging in de afgeloopen ja ren, er werd gefuifd, er werd gespeecht, er werd gedronken en gegeten op het wel zijn der Vereeniging. en dat alles zonder bon. er werd voorgedragen, ernst en luim. maar natuurlijk 95% luim, kortom het was een jubileum-festavond. de Damclub waardig. Voldaan en we^edaan toog men middernacht huiswaarts. Hulde aan de organisatoren. Da's pech! Ten nadeele van den heer M. in de Kerkstraat werd een nieuwe fiets, een oogenblik voor zijn winkel on beheerd staande, achterover gedrukt! Een waarschuwing voor anderen! Schade. De brug over de Rijn ligt in een voor lange auto's onmogelijke krom ming. Dit had ook thans weer tot gevolg, dat een wagen, méde door de gladheid, de bocht niet nemen kon en de leuning voor een gedeelte meenam. Personalia. De heer W. Kambier, ad ministrateur bij de politie, is benoemd bij de Koninklijke Marechaussée te Nieuwer- sluis. LEIDSCHEND AM Loop der bevolking. Bij de samenvoe ging van Stompwijk bij Leidschendam op I Jan. 1938 telde de gemeente 9061 inwo ners. welk aantal op 1 Jan. jl. gestegen is tot 10401. In het afgeloopen jaar bedroeg bet aantal gebooren 328 en het aantal sterf gevallen 68. De vestigingen bedroegen 741 en het aantal vertrokkenen 900. In 1946 werden 139 huwelijken voltrokken. Geboren: Alfonsus Theodorus Johan nes Timoteus. z. v. H. de Groen en M. Par- levliet; Tieneke Hendrika, d. v. I-I. van Egmond en M. C. C. v. d Wetering; Johan na Maria, d. v. Th. C. Ammerlaan en P. J Onderwater; WiM^mina Agatha Maria, d. v. C. H. Remmoiswaal en W. M. Heijne; Geertruida Maria Antonia. d. v. S. J. van Leeuwen en C. J. v. d. Maat. Overleden: Theodora Petronelia Nieuw- '•een wed. van K. J. Vogelaar 70 jaar; Jo hannes J. den Hollander wed. van G. v. d. Ploeg 86 jaar; Wilhelmina E. Rusthof wed. van A. J, de Vreede 83 jaar. LEIMUIDEN Loop der bevolking. Per 1 Januari 1946 bestond de bevolking uit 1146 man nen en 1125 vr., totaal 2271 zielen. Geves- 'igd 47 m. en 63 vr., geboren 34 m. en 31 vr.. vertrokken 91 m. en 87 vr., overleden II m. en 10 vr. Aantal inwoners per 1 Jan. 1947 1125 m. en 1122 vr., totaal 2247 zielen. Een vermindering van 24 zielen. LISSE Biljartver. „Luto". In het Bondsgebouw hield de Biljanvereeniging L. U. T. O. haar jaarvergadaring onder voorzitterschap van den heer H. J. de Bruin. Uit het fi- nancieele verslag van den penningmees ter, den heer C. v. d. Voort, bleek, dat de ontvangsten wa-en f 240 42. dc uitgaven 210,98, een batig saldo van 23.44. Bij de bestuursverkiezing waren aftredend H. de Bruin, voorzitter en Fr. van Dijk. Als nieuwe voorzitter werd na stemming de heer G. C. Degger gekozen, terwijl Fr. van Dijk herkozen werd. Besloten werd om de laarlijksche feestavond voorloopig uit te stellen en ligt het in de bedoeling deze in het najaar te houden. Wel zal er nog in dit seizoen als attractie voor de leden een onderlinge wedstrijd gehouden worden. Voorts werden de persoonlijke kampioens wedstrijden der eerste klasse besproken en werd besloten deze spoedig te doen aan vangen. NIEUWKOOP Uitvoering Kath. Arbeidersbeweging. Donderdag en Zaterdag jl. vond in de zaal van Sporthotel een uitvoering plaats van de toonelciub van de Kath. Arbeidersbe weging. Er werden twee aardige tooneel- stukjes opgevoerd nl. .,Een beetje fanta sie" en „Jopie ais Standbeeld", welke goed werden opgevoerd. Beide keeren was de zaal goed bezet, zoodat het bestuur op goed geslaagde avonden kan terugzien. De muzikale medewerking werd verleend door een orkest van de „Kajotters'' uit Woerden, die er de stemming wisten in te houden. Het publiek, dat de koude heeft getrot seerd om deze uitvoeringen bij te wonen, heeft er zeker geen spijt van gehad. Koppelwedstrijden op de schaats. Be gunstig door prachtig weer heeft ijssport- lievend Nieuwkoop een zeer spannenden koppel wedstrijd kunnen aanschouwen, waaraan deelgenomen werd door 7 koppels uit Noorden en 7 koppels uit Nieuwkoop. Ook in dezen wedstrijd toonde zich het be kende koppel SandersVerduin weer su perieur en ging met 4 ronden voorsprong met den eersten prijs naar huis. De uitslag van dezen wedstrijd was als volgt: le prijs koppel SandersVerduin 51 ronden. Nieuwkoop 25.—; 2e P. Vermeij W. v. d. Zwet 47 ronden. Noorden 20. 3e H. Fransen^-W. Pietersen Jzn. 46 ron den idem f 15 4e L. PietersenC. Schut ter 45 ronden idem 10.5e J. Veenman N. v. d. Zwet 45 ronden idem 5.J. v. Capel—J. Hoogendoorn 44 r. idem; A. van KoertJ. Fransen 44 r. idem; G. Vermeij A. de Halvert 42 r. idem; D. VoornN. Zwart 41 r. Nieuwkoop; M Sega arN. Se- gaar 41 r. idem; L. de Pater—Jac. Stigter 41 r. idem; D. v. d. HelmS. de Rooij. 40 r. idem; G. WoerdenC. Vergeer 38 r. idem J. VerhageM. van Dam 34 r. idem. Door de 7 koppels uit Noorden werden totaal 313 ronden gereden, terwijl door die van Nieuwkoop 286 ronden werden afgelegd in den tijd van 1 uur. De uitgeloofde wissel beker werd dus door de Noordenaars ge wonnen. De koppels 1 en 3 ontvingen elk nog een premie van 2 50 voor eerstaanko- r».enden van resp. de 1ste en 2e ronde ter wijl het koppe1 D. VoornN. Zwart 2.50 ontving voor de eerstaankomenden van de laatste ronde. NOORDWITK Geboren; Josina L. M.. d v. A. D. v. d. Roogh en L. B. J. Mark; Wilhelmina A. M. H., d. v. L. P. d Ridder en P. C. J. v d. Zalm: Tine d v. H. van Duijn en M, C. Vogel; Leopardus Th. R. M-, z. v. J. M- ZonneveM en A. van Schie; Bernardina C. P., d. v. J. F. Hiep en B. P. Prins; Neeltje S d. v. S. Waal en G. van Duin; Gerard us Marinus, z. v. C. Wassing en E. M. Rammel; Theodora C., d. v. J. J. Salman en H. van Rossenberg. Ondertrouwd: J. Boom en H. A. Trimpop G. Beijen en G. Hoek. Getrouwd: A. J. Caspers en G. v. d. Niet; C. A. van Sprang en T. G. v. d. Waal; M. Turk en J. E. E. Raaphorst; L. T. v. d. Futten en J. Plug; J. Verselewei de Witt Hamer en A. M. Kruiger. Overleden: N'colaas W. v. Exter 69 jaar; Leuntje v. d. Schalk 74 jaar RIJNSATERWOUDE Loop der bevolking. Per 1 Jan. 1946 bestond de bevolking uit 420 m. en 377 vr.. 'totaal 797 zielen. Ingekomen 22 m. en 19 vr., geboren 12 m. en 13 vr.. vertrok ken 21 m. en 23 vr. overleden 2 m. en 3 vr. Aantal inwoners per 1 Jan. 1947 431 m en 383 vr., totaal 814 zielen. Een ver meerdering van 17 zielen. RIJPWETERING IJsclub. De IJsclub a'hier zal ijs en weder dienende, a.s. Donderdag 6 Febr. cies namiddags om 2 uur een zeer bijzon dere wedstrijd houden. Dat zit nl. zoo! Twee heeren en een dame houden gedrieën een stok vast. krampachtig vast! Zij pro- beeren dan bij gelijktijdige start deze stok vóór een dito met aanhang, aan het einde van de baan, die tamelijk lang is. te bren gen. Morgen leest u de advertentie toch? Dame zoekt twee heeren, goed kunnende schaatsenrijden, om op Donderdagmiddag a.s. enz. enz. Twee heeren zoeken dame, om idem dito. Wij willen er bij zijn! STOMPWIJK Kath. Arb. Beweging. De K. A. B„ in samenwerking met den R. K. Landarbei- dersbond ..St. Deus Dedit". onder voorzit terschap van den heer J. Groeneweg. hield een in vele opzichten geslaagde jasavond in café ,De Gouden Leeuw". AMeen de op komst was niet bijster groot; slechts 26 leden waren aanwezig Door de medespe lers werd een klein bedrag als inleggeld betaald, hetwelk bestemd v/as voor Kath. Thuisfront. D? prijzen, beschikbaar gesteld door de beide arbeidersorganisaties, en vaak ook geheel belangeloos door midden standers en boeren, waren in een woord cf. Het aantal prijzen overtrof zelfs het aantal dee^emers. Na een geanimeerd en vaak spannende strijd werden de prijzen als volgt gewonnen: le prijs C. Knijnen- burg en J. Knijnenburg; 2e J. Groeneweg en N. Wensveen; 3e G. Verhage en C. Baak: 4e P. van Leeuwen en J. Groene weg Ezn.; 5e» Kr. Wensveen en C. Vrees wijk; 6e N. Bol'eboon en R. Droog; 7e H. Boon en J. Verhage De troostprijzen wer den gewonnen door le J. Zonderop en C. Groenweg. 2e B. Welp en W. Wensveen. 3e W. v. d. Meer en M. Verhage. 4e J. Scholtes en Koos de Groot, 5e C. de Groot en J. den Elzen, 6e J. Groeneweg Jr. en A. Olijhoek. Het overschot van de prijzen werd nog onder de deelnemers verjoot, betgeen velen r.og een extra verrassing bezorgde. BEGRAFENIS K.L.M. STEWARD HOEK. Ondanks de hevige koude was de belang stelling buitengewoon groot, toen het stof felijk overschot van den heer H. Hoek, den bij de vliegramp te Kopenhagen omgeko men K.L.M. steward, ter aarde werd be steld op de Algemeene Begraafplaats te Noord wijk aan Zee, hetzelfde Kerkhof, waar reeds de stoffelijke overschotten rus ten van de K.L.M. stewardessen mej. Her- manides en mej. Lammens, die resp. 1 jaar en 2 maanden geleden bij K.L.M. vlieg rampen om het leven kwamen. Een groot aantal kransen en bloemstukken waren reeds om de groeve gegroepeerd, toen de baar, eveneens onder bloemen bedolven, aangedragen werd door een aantal colle ga's van den overledene. Onder de aanwe zigen bevonden zich het hoofd van den ci- vielen dienst van de K.L.M., de heer S. van den Bent, vele collega's en vertegenwoor digers van het vliegend personeel. De heer Van den Bent memoreerde den sympathie ken indruk, dien Hugo Hoek reeds dadelijk bij zijn eerste contact met de K L M. had gemaakt. Ondanks zijn korten diensttijd (de noodlottige vlucht was zijn derde als K.L.M.-steward) was hij bij zijn collega's zeer gezien. Ds. Cupedo gewaagde van de groote genegenheid, die Hoek alom onder zijn kennissenkring had verworven. De va der van den overledene dankte voor de tal- looze bewijzen van deelneming, zoowel uit binnen- als buitenland. Von Papen zit weer Volgens mededeeling van dr. C. Sachs, president van de zuiveringsrechtbank, die thans von Papen berecht, heeft het ge rechtshof besloten de arrestatie van Franz von Papen te gelasten op grond van het feit. dat von Papen misleidende verklarin gen heeft afgelegd met betrekking tot het ontwerp van Hindenburg's politieke testa ment. Volgens dr. Sachs is uit de getuige nis van Oskar von Hindenburg, zoon van wijlen den president en van von der Schulenborg gebleken, dat von Papen er voor verantwoordelijk is. dat in 1934 in het ontwerp-testamert de clausule werd opge nomen, waarin Hitier als opvolger wordt aanbevolen. De arresta:ie zal geen invloed hebben on De arrestatie zal gen invloed hebben op den voortgang van het zuiveringsproces te gen von Papen. GAAT LONDEN DE KNOOP DOORHAKKEN? Van welingelichte zijde in Whitehall ver neemt Ass. Pres, dat het Britsche kabinet gisteren heeft besloten, Palesina een oplos sing op te leggen, die het midden houdt tusschen verdeeling en federalisatie. ..De Arabische delegaties op de Palestijn- sche conferentie te Londen hebben zich definitief tegen elke verdeeling van Pa lestina verklaard. Dc conferentie is hier op voor on bepaalden tijd verdaagd. De heer J. M. H. L. Hoynck van Papendrecht Met ingang van 16 Februari is benoemd tot burgemmeester in de gemeente Alke made de heer Hoynck van Papendrecht, burgemeester van Zevenhoven. Johan, Marie, Herman, Leonardus Hoynck van Papendrecht werd geboren te 's Her togenbosch 23 Februari 1897. Hij bracht zijn geheele leven in Den Bosch door en was er 23 jaar in dienste der gemeente, laat stelijk als secretaris van de directie der Gem. Licht- en Waterbedrijven. In 1942 volgde zijn benoeming tot burgemeester van Zevenhoven, dat hij gedurende de oorlogsjaren voortreffelijk bestuurde. In 1944 was de magistraat genoopt onder te duiken, aangezien de Duitschers het be volkingsregister in beslag kwamen nemen. De burgemeester verdween met het regis ter. en zijn inboedel. Een twintigtal toege wijde gemeentenaren sjouwden in anderhalf uur tijds het huis leeg. Na eenige weken keerde de burgemees'er terug, en speelde nog eenige maanden schuilevinkje, tot het gevaar geweken was en hij weer onge moeid als burgemeester optrad. De burgemeester uithoorend over de fa milie-naam Hoynck van Papendrecht ver zocht de burgemeester vooral iedere „dik doenerij" achterwege te laten doch de waarheid gebood hem te zeggen dat de familie in 1500 uit Engeland "is gekomen en ve'e wereldlijke en geestelijke magis traten onder haar leden telt. De burgemeester toonde zich evenals zijn echtgenoote, mevr. Hoynck van Papen drechtAangenendt, en hun eenige doch ter, verheugd over de benoeming in de gemeente Alkemade. Jubileum gemeentesecretaris Den 15den Februari a.s. zal het 25 jaar geleden zijn. dat de heer W. A. v. Harte- veld secretaris dezer gemeente is. Bij informatie in Roelofarendsveen ver- ramen wij, dat dit jubileum voor de bur gerij een welkome gelegenheid zal zijn. om den heer v. Harteveld bewijzen van waar deering en erkentelijkheid te schenken voor het vele wat hij in die jaren in Alke made heeft gedaan. De jubilaris, die even spontaan als eer lijk van aard is, heeft niet alleen zich gege ven voor zijn taak als chef der gemeente secretarie, welk? hij in den loop der jaren naar de moderne eischen heeft hervormd, maar ook zijn arbeidskracht geschonken voor alle socialen arbeid, waarvoor men op hem een beroep deed. Zoo is hij jaren lang een stuwende kracht geweest in de katho lieke jeugd-organisatie. De drinkwaterlei ding ..Drie Gemeenten" heeft in hem een organiseerend secretaris-administrateur KATHOLIEKE PERS IN JAPAN GEHANDICAPT DOOR PAPIERNOOD. De katholieke pers in Japan is sterk ge handicapt wegens gebrek aan papier en drukpersen: op 'l oogenblik worden er slechts één weekblad met een oplage van 7.000 exemplaren en zes andere katholie ke tijdschriften met een oplage van 17.000 exemplaren uitgegeven, terwijl vóór den oorlog de twee katholieke weekbladen een oplage van 17 000 en de 10 tijdschriften te zamen een oplage van 80.000 exemplaren hadden. Gedurende den oorlog had de Japanscbe regeering gelast, als spaarzJamheidsmaat- regel, dat alle katholieke publicaties gecen traliseerd zouden worden; zij wenschte zelfs een gemeenschappelijke katholieke en protestantsche perscentiale tot s'and te zien komen. De kathcMeke perscentra'e te Tokio, die in Mei 1945 door luchtaanvallen verwoest werd, is nu \ver opgebouwd en heeft met Kerstmis haar werkzaamheden kunnen hervatten. DE KERSTBOODSCHAP VAN DEN PAUS HET UTTNEMENDST DOCUMENT OVER DEN WERELDTOESTAND. In de politieke rubriek van de „Wall Street Journal", het financieel dagblad van New-York, commenteert de bekende, niet- katholieke schrijver W H. Chamberlain de Kerstboodschap van Z.H. den Paus in de volgende bewoordingen: „Deze zal, door haar heldere objectiviteit de verkla ringen van de meeste staatslieden over leven. Het is de meest nauwgezette voor stelling van den huidigen wereldtoestand, die hij veel scherper ziet dan veel poli tieke of geestelijke leiders". gehad. Voor de woningbouwver. „Alke made" en voor vele andere sociale onder nemingen heeft hij zeer vele verdiensten verworven. De zorg voor de werkloozen heeft hem steeds na aan het hart gelegen. En in de oorlogsjaren heeft hij zeer veel gedaan voor de onderduikers. Ten gevolge van zijn werkzaam aandeel in de verzetsbeweging is hij in Aug. 1944 zelf moeten onderdui ken, om na den oorlog weer boven water Je komen. Dat vooral de oorlogsjaren óók voor zijn „onderduiken" voor den heer v. Harteveld zeer moeilijk zijn geweest weet ieder ingewijde. Den a.s. jubilaris zij nog vele jaren van vruchtbaren arbeid toegewenscht, niet in het minst in het belang der gemeente die hij dient. Nader vernemen we. dat het jubileum op 17 Februari wedt gevierd. Te 4.30 uur zal er een receptie zijn, waaraan voorafgaat een huldiging door Gemeenteraad. Amb tenaren en Commissie uit de burgerij. VOORSCHOTEN De a.s. blijde gebeurtenis. De Koningin Wilhelminavereeniging zal bij de a.s. blijde gebeurtenis in het prinselijk gezin de schoolkinderen verblijden met een tracta- tie en een filmvoorstelling. Deze voorstel ling zal worden gegeven in de groote zaal van het Marine-opkomst-centrum, daartoe op verzoek van het bestuur reeds door den commandant welwillend beschikbaar ge steld. Er zullen twee verschillende voor stellingen worden gegeven; nl. één voor alle^ kinderen lit de vier hoogste klassen en één voor die uit de laagste klassen der scholen. Geboren: Louisa Cornelia, d. v. H. W Giezen en A. Los; Anneke, d. v. J. van Rij en M. Houben; Maarten Dirk. z. v. T. Vlie land en C. E. Meijvogel; Arnoldus z. v. P. C. Reijneveld en N. van Ommeren; Hendri- kus Gerardus Anthonius, z. v. Th. J. Stol en A. G. Verhoeven: Jannetje, d. v. H. J. Slots en C. E. van Ek; Franciscus Wilhel mus, z. v. N. J. Nederpel en M. J. van der Post. Ondertrouwd: M. C. Bcntvelsen 26 jaar en M. J. M. van Adrichcm 22 jaar. Gehuwd: K. II. Noiting 24 jaar en M. M. C. van der Meer 21 jaar; C. Swart 35 jaar en E. C. Balfoort 26 jaar. WARMOND Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt Donderdag a.s. in openbare vergadering bijeen (8 uur nam.) waarin de navolgende punten o.m. zullen worden be handeld: Voorstel tot het aangaan van een kasgeldleeening van f 100.000.Overname van grond langs den Heerenweg. Overna me in eigendom om niet van een strook grond voor p'aatsing van een monument voor de gevalleren. Hardrijden. Onder zeer groote belang stelling had op het Poelmeer alhier, onder auspiciën van de Warmondsche IJsclub een hardrijderij op schaatsen plaats. De uitslag was als volgt: le prijs C. Meskers War mond, 2e prijs G van Gellekom, Badhoeve dorp, 3e prijs S v. d. Meer. Roelofarends veen, 4e prijs A. Hoogenboom, Rijpwete- ring, 5e prijs C van Amsterdam, Leider dorp. (De prijzen werden met een toepas selijk woord uitgereikt door den burge meester, terwijl cok de voorzitter van de Warmondsche IJsclub een woord van dank bracht aan allen, die aan 't welslagen van deze hardrijderij hadden medegewerkt. ZOETERWOUDE IJsclub. Dat de Zoeterwoudsche IJs clubs ondanks alles actief blijft, bleek Dins dagmiddag weer eens aan de Noord-Aa. Alle conservatisme ten spijt vond n.l. een hardrijderij voor dames plaats. De oude Noord-Aa, met z'n wintersch beeld van ijs en sneeuw en arreslede, beleefde nog een sensatie. Enkele toeschouwers getuigden n.l. van met de tijd te kunnen meegaan, door op het ijs te verschijnen in een jeep! Dat ook het zwaKke geslacht een behoorlij ke dosis eerzucht schijnt te bezitten, bleek deze middag. Ondanks de schijnbaar nood zakelijke valpartijen, was het rijden in het algemeen goed te noemen, alleen betreuren wij het, dat er nog zoovele rijdsters zyn, die er voor terugdeinzen om de lange schaatsen onder te binden. Van de 30 deel neemsters wist Truus van der Akker de veelomstreden litel van kampioene van Zoeterwoude te veroveren. De volledige uitslag was: le prijs f 15 Truus van der Akker; 2e prijs 10.Bets Versieegen; 3e prijs 7.50 Toos van der Salm; 4e prijs 5.Marie van der Salm; 5e prijs 2.50 Rie Berg. Donderdagmiddag half tv/ee vindt op de Noord-Aa, ijs en weder dienende, een hardrijderij plaats voor paren. CANADA WEL MEDEZEGGINGSCHAP. De Canadeesche minister-president Mac kenzie King heeft in krachtige bewoordin gen te kennen gegeven, dat indien Canada ten aanzien van het Duitsche vredesver drag geen volledig stemrecht kiijgt, het land in toekomstige oorlogen niet meer zoo toeschietelijk zal zijn, wat betreft hel verleenen van hulp. Mackenzie King, die deze verklaring af legde in het parlement, protesteerde in het bijzonder tegen de tweederangspositie van Canada bij de voorbesprekingen te Londen. Wij hebben gevochten, zoo zeide hij, om te voorkomen, dat twee landen in de wereld zouden overheerschen; wij wenschen daar om niet, dat één, twee, drie of vier andere landen overheerschen in den vrede. BIJEENKOMST KATHOLIEKE JONGEREN. Op Zondag 9 Februari a.s. organiseert de Nationale Staf van de Nederlandsche Katholieke Jongeren Beweging te Utrecht een groote bijeenkomst, waarop eenerzijds stelling genomen wordt tegen bepaalde meeningen en toestanden in binnen, en buitenland en anderzijds een oproep ge richt wordt tot alle Katholieke Jongeren tot een beter Katholicisme met meer gloec en liefdevolle strijdbaarheid. Naast de vele protesten, die den laatsten tijd gehoord werden b.v. tegen de veroor deeling van Mgr. Stepinac is het ook noo- dig een positieve wekroep te laten klin ken voor het forum van het geheele Ka tholieke volk, speciaal gericht tot de eigen jongeren Deze bijeenkomst, waarop geestelijke en wereldlijke autoriteiten aanwezig zullen zijn, is bedoeld als beginsignaal voor vele plaatselijke en parochieele activiteiten. LAWTENNIS. TENNISBALLEN BIJ DE VLEET! Alle spelers zullen dezen zomer net zoo veel tennisbalen kunnen koopen als zij willen. Zoowel Slazcnger als Dunlop heb ben verklaard, dat de productie van ten nisballen thans dermate gevorderd is, dat elke bestelling, hoe groot ook. uitgevoerd zal worden. Tenminste, dat geldt voor En geland. Wij moeten nog afwachten of dc „uitgevoerde" bestellingen ook naar ons land „uitgevoerd" worden! BILJARTEN. Lisser Biljartkring. Uitslagen voort gezette wedstrijden 2de Klasse van den Lisser Biljartkring: Pnt. brt. h.s. gem. B. Elfering 150 27 20 5.55 A. Elfering 111 27 19 4.11 C. Slootbeek 150 24 46 6.25 A. Elfering 94 24 12 3.91 B. Elfering 132 33 18 4.— C. Slootbeek 150 33 24 4.54 SCHAKEN. Leidschc Schaakbond. De Nutsschaak- club „Voorschoten" heeft in haar clublokaal Leidscheweg 41 haar 5en competitiewed strijd van den Leidschen Schaakbond ge speeld tegen de R.K. Schaakclub „De Zwar te Pion uit Lisse. Dc uitslag was als volgt: Dr. P. Vermet (Voorsch.)Pastoor dc Groot (Lisse) 01; J. van OsN. v. d. Meij *A14; K. A. WaasdorpJ. Goedemans xx; J. v. d. BurgH. Simons 10; J. J. BraggaarG. Scholtes IsVï\ G. P Sluiter P. Langeveld 01: A. OudshoornA. Rotteveel 01; A. B. WesseloH. van Die- men xx; C. BolleJ. Smit 01; P. G. SluiterW. Goedemans 10. Totaal 35. Omtrent de x-partijen zal de wedstrijdlei der te Leiden nog een beslising nemen. De laatste competitiewedstrijd vindt plaats op 18 Februari a.s. tegen de schaakvereeniging „N.Z.H." te Rijnsburg. De Ned. studenten in Zwitserland. De Nederlandsche Studenten-Schaakploeg die door Zwitserland toert, hecf.t eerst te Solo- thurn tegen de plaatselijke club gespeeld en alle acht partijen gewonnen. Bovendien bewezen Donner en Barcndregt uitstekende simultaan spelers te zijn. Te Zurich werd de eerste ronde gespeeld van de ontmoeting tusschen Nederlandsche en de Zwitsersche studentpn. Van de tien partijen werden er twee afgebroken, de overige partijen leverden de volgende re sultaten op: Christoffel (Zw.) wint van Bruyn (N.); Barendregt (N.) tegen Wini- ger (Zw.) remise; Wynabs (N.) wint van Baumgartner (Zw.); van den Hoof (N.) te gen Girjsburgh (Zw.) remise; Crapperhaus (N.) wjnt van Hess (Zw,); Wohler (Zw.) wint van van Donk (N.); Donner (N.) wint van Hurlirnann (Zw.); Olsommer (Zw.) J wint van Bekker (N.). Na de eerste ronde I was de stand gelijk: 44.

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 3