3)e CeicbohcSou^cmt Om de interpretatie van Linggadjati Prins Bernhard Elfstedentocht toch door gaat 1 OP KORTE GOLF 1 „Winterhulp-Piek" voor zijn rechters Prof. Romme op tournée in Indonesië WOENSDAG 5 FEBR. 1947 Bureaux: Papengracht 32 Leiden Giro 103003 Telefoon: Admin., Adv. 20826. Redactie: 20015. Dir., drukkerij en Abonnem. 20935. Abonnementsprijs f 0.26 per v/eek, ƒ1.10 p mnd. 3.25 p. kwartaal Franco p. post f 4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Wc JAARGANG No. 11005 Hoofdredacteur: TH. WILMER. Directeur: C. M. v. HAMERS VELD Uitgave van N.V. ,,De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent per m.m. Bij contract belangrijke korting. Nog eens Linggadjati LINGGADJATI"! Dat is een onder werp, om nu eens een ruzie over te maken. Een échte ruzie, waarmee wij, ver standige menschen, elkander voortdurend het leven onaangenaam maken. Een ruzie, waarbij beide partijen geen moeite doen om elkaar te begrijpen of zelfs opzettelijk elkaar- niet willen begrijpen. Een ruzie, waarbij verschillen in tactiek worden op geblazen tot beginsel-verschillen en waar bij men, als er echte beginsel-verschillen zijn maar meestal zijn die er heelemaal niet zichzelf blinddoekt voor ook maar de minste waardeering. Dat zijn de échte ruzies, waarvan het groote-menschenleven vaak nog veel meer vervuld is, dan dat van kinderen. Het is onze besliste overtuiging, dat ve len, die inzake Linggadjati tegenover el kaar staan, elkaar heftig verwijtend, ten slotte toch, zoo zij al niet héélemaal het met elkaar eens zijn, dan tóch niet zóó ver van elkaar staan, dat er reden is voor een zóó groote wederzijdsche verwijdering. Er is door enkele katholieken, leden van de Kath. Volkspartij, o.w. oud-minister Wel ter en generaal Bajetto, een geschrift verspreid, waarin wordt afgekeurd het op treden van hen, die hun stem hebben ge geven aan „Linggadjati" (dus aan de ge- heele Tweede Kamerfractie der K.V.P. minus één lid). En dat geschiedt op een wijze, die, naar onze meening, niet getuigt van een bezonken oordeel, zooals men dat van de samenstellers zou mogen verwach ten en.... verlangen. En nu heeft de se cretaris van de K.V.P., dr. Albering op be doeld geschrift gereageerd in een rede, die hij Zaterdag te Den Helder heeft gehou den, en aangetoond, dat de heeren Weiter c.s. niet mogen beweren, dat „Linggadjati de Rijkseenheid en de souvereiniteit van de Kroon uitsluit, omdat deze bewering niet waar is. En aan het eind van zijn rede deelde de heer Albering mede, dat „het mogelijk is, dat de K.V.P. ter handhaving van de partij tucht tot royeering zal over gaan". Wij zijn' het met de heeren Weiter c.s. volstrekt, oneens. Naar onze besliste over tuiging kon en moest „Linggadjati", gezien alle feitelijke omstandigheden, waaraan niets (mer-) te veranderen viel, worden aangenomen. Maar men mag er in de K.V.P. ook an ders over denken. En het spijt ons-in ze keren zin, dat dit niet duidelijker bij de stemming in de Tweede Karrter is gede monstreerd! Dat dengenen, die er an ders over denken ook al geven zij aan hun meening uiting op een, zacht gezegd: niet sympathieke wijze! een royement uit de K.V.P. wordt voorgehouden, keuren wij zeer beslist af. Een dergelijke „tucht" was tot op heden in de politieke organisatie der katholieken niet gebruikelijk en moet ook ongebrui kelijk blijven! Dat zijn niet onze manieren. En dat is niet onze mentaliteit. PROF. DR. J. J. M. TIMMERS. De benoeming van dr. J. J. M. Timmers tot buitengewoon hoogleeraar aan de R.K. Universiteit te Nijmegen, is thans defini tief. Prof. Timmers, die schoonheidsleer en kunstgeschiedenis der nieuwere tijden zal doceeren, blijft directeur van het Lim- burgsch geschied- en oudheidkundig mu- Militairen vochten met de politie in dancing Agent neergeslagen, ruiten ingetrapt. Zondagavond tegen tien uur ontstond in een dancing te Enschede een vechtpartij tusschen Nederlandsche militairen geholpen door enkele burgers, en twee agenten van de Enschedesche politie. De militairen hadden reeds eenigen tijd dansende paren lastig gevallen. De exploi tant van de dancing waarschuwde de poli tie, die op rustige wijze de rumoevigen uit de zaal verwijderde: Bij den uitgang keer den de militairen zich echter om, grepen enkele stoelen en gingen hiermede de poli tiemannen te lijf. Enkele burgers hielpen de militairen. Een der agenten kreeg een zoo ernstige klap op het hoofd, dat hij bewusteloos in eenzakte. De vechters ontnamen den be- wusteloozen zijn gummistok en dienden hem hiermede nog enkele slagen toe. De tweede agent verschanste zi"h achter een biljart en sommeerde den woestelin gen met zijn revolver de zaal te verlaten. Toen hieraan geen gevolg werd gegeven en de militairen hem naderden, loste hij enkele schoten, waardoor twee personen licht werden gewond. Met de hulp van een kellner zag de agent ondanks de over macht kans de vechtersbazen buiten de deur te werker. Buiten gekomen, trapte ae verslagen troep vier groote spiegelrui ten in. De inmiddels aangekomen politieverster- king arresteerde zes personen, onder wie twee militairen. De bewusteloos geslagen politieman had een hersenschudding gekregen, terwijl zijn collega een gebroken hand heeft. De verdachten zijn overgebracht naar het Huis van Bewaring te Almelo. Televisie-uitzending van C Cupwedstrijd "N De eerste helft van den wedstrijd voor de vijfde cupronde tusschen Charlton Athletic en Blackburn Ro vers op 8 dezer zal door bezitters van televisietoestellen in de huis kamer gevolgd kunnen worden. Dit is de eerste profwedstrijd sinds de Cupfinal 1939 tusschen Portsmouth en.de Wolves in Wembley, waarvan ïen televisie-uitzending gedaan zal worden. |7 EN WOORDVOERDER van den Regee ringsvoorlichtingsdienst te Batavia heeft in een radiorede o.m. het volgende ver klaard: „De Indonesische delegatie is Dins dag naar Djogja vertrokken, zonder dat de onderteekening van Linggadjati is tot stand gekomen. Uit het feit, dat de delega ties thans aan de besprekingen over de procedure van de onderteekening toe zijn, mag afgeleid worden, dat het stadium van uitsluitend militaire besprekingen voorbij is. Het is tevens begrijpelijk, dat thans de interpretatie van de overeenkomst ter sprake is gekomen. De verklaringen van Sjarifoeddin en Natsir wijzen er op, dat de Indonesische delegatie gaarne de overeen komst zou geteekend hebben, in de mee ning verkeerend, dat dit den weg zou ba nen naar oplossing van de militaire proble men. De basis van onderteekening Van Nederlandsche zijde werd hiertegen over gesteld, dat eerst de richting, waarin de interpretatie van Linggadjati zich zal bewegen, moet worden vastgesteld. De In donesische delegatie had volmacht tot het teekenen van de overeenkomst met de daarbij behoorende notulen. De Commissie-Generaal staat echter op het standpunt van de motie-Romme-Van der Goes van Naters als basis van deze mo tie, alsmede in de regeeringsverklaring over de 17 punten, de richting, waarin de uitwerking zich zal bewegen, ligt opgeslo ten. Dit was niettemin meer dan waartoe de Indonesische delegatie gemachtigd was. De repuiblikeinsche pers is fel gekant te gen de verklaring van minister Jonkman en heeft aan het volk een eigen uitleg op gedrongen, zonder zich echter af te vragen keerde snel terug Z.K.H. Prins Bernhard is gistermiddag omstreeks half vijf met het K.L.M.-toe- stel PHTGB, bestuurd door den kapitein F. Overijnder, op het vliegveld Soester- berg weergekeerd. Op advies van dr. De Groot, de behan delend geneesheer van II.K.H. Prinses Ju liana, was afgesproken, dat Prins Bern hard niet langer dan goed 24 uur zou weg blijven, en, aangezien het weerbericht gis teren geen zekerheid gaf, dat een veilige terugkeer in den nacht, na afloop van de begrafenis van Z.K.H. Prins Gustaaf Adolf te Stockholm, gewaarborgd zou zijn, moest Prins Bernhard zeer tot zijn leedwezen be sluiten nog vóór de begrafenisplechtigheid te vertrekken. Tengevolge hiervan werd H.M. de Ko ningin gistermiddag bij deze plechtigheid vertegenwoordigd door H.M.'s gezant te Stockholm. Als vertegenwoordiger van H. K.H. Prinses Juliana trad op jhr. mr. C- Dedel. Z.K.H. Prins Bernhard werd ver tegenwoordigd door zijn adjudant ritmees ter C. C. Geertsema. PRINSES JULIANA MAAKT AUTORIT. H. K. H. prinses Juliana hééft gistermid dag gedurende korten tijd een autorit ge maakt door de besneeuwde omgeving van Soestdijk. Nadat Dinsdagavond bekend was ge maakt, dat de Elf-stedentocht definitief was vastgesteld voor Donderdag a.s. dreigde gis ternacht en gistermorgen de hevige sneeuw val dezen reuzentocht in duigen te doen vallen. Opnieuw heeft derhalve het bestuur van de Friesche Elfsteden vereen iging gis teren het traject geïnspecteerd en heeft daarbij geconstateerd, dat de krachtige wind het ijs van zijn witte vacht heeft ontdaan. Weliswaar is de sneeuw op vele plaatsen in groote hoopen bijeen gewaaid, maar deze zullen voor Donderdag vrij ge makkelijk verwijderd kunnen worden. Het resultaat is dus, dat ondanks den sneeuwval de tocht op Donderdag doorgang zal vinden, indien 'althans een voor dien tijd invallende dooi of nieuwe sneeuwstor men geen spaak in het wiel steken. OM HET HOOFD VAN GRÜNER. De Palestijnsche Jood Grüner, die we gens terroristische activiteit ter dood is veroordeeld, is op het oogenblik een be langrijk man. Van zijn lot hangt, wat de veiligheid betreft, de onmiddellijke toe komst van Palestina af, zegt men te Jeru salem. Hij heeft zijn beroep op den Privy - Council om gratie wederom ingetrokken op order van den leider der terroristische organisatie „Irgoen Zvvai Leoemi". Deze wil blijkbaar een martelaar van Grüner maken. of de Nederlandsche minister misschien niet geheel in den geest van de ontwerp overeenkomst heeft gehandeld". Voor het vertrek van de Indonesische de legatie had gistermorgen onverwachts nog een bespreking plaats met de Commissie- Generaal ten huize van Sjahrir. De Regeeringsvoorlichtingsdienst te Ba tavia, deelde gisteren mede, dat de Com missie-Generaal en de Indonesische dele gatie de laatste gebeurtenissen bij Soera- baja hebben besproken. De door de recen te militaire actie geschapen situatie wordt als een tijdelijke toestand beschouwd, waardoor de lijn der besprekingen niet zal worden beïnvloed- Beide partijen zullen sa menwerken, om zoo gauw mogelijk een normalen toestand- te scheppen. Volgens de laatste berichten zijn de vij andelijkheden aan de grenzen van dit ge bied opgehouden. VLIEGONGEVAL OP TJILILITAN. Naar de Regeeringsvoorlichtingsdienst mededeelt zijn Maandag op het vliegveld Tjililitan bij Batavia, door een vliegtuig ongeval twee officieren om het leven ge komen n.l. de res.-kapitein vlieger-waar nemer C. N. van der Schatte Olivier en de res.-eerste luitenant B. Schulte. Hun Auster-verkenningsvliegtuig stortte van c.a. 40 m. hoogte op het vliegveld neer. De oorzaak van het ongeval ziet men in de omstandigheid, dat het toestel in een klim mende bocht beneden de voor dit type vliegtuig vereischte minimum-snelheid ge raakte. Van louter geestdrift met Ned. vlaggetjes om de ooren geslagen De redacteur van de „Maasbode", J. W. Hofwijk, seint uit Batavia: Zondagmiddag is prof. mr. C. P. M. Romme op zijn laatste pleisterplaats van zijn tournée door de Groote Oost, te Soera- ba ja, aangekomen. Prof. Romme vond overal gelegenheid besprekingen te voeren met geestelijke, ci viele en militaire autoriteiten, waardoor hij zich een goed inzicht kon vormen van 000000000000000000000000000000000000000 s? oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooi BINNENLAND. Een ontvluchtte S.D.-spion, G. v, d. Genugten uit Breda, die tot 18 jaar was veroordeeld, is te Amsterdam gearresteerd. Benoemd is tot hoogleeraar in de so ciologie te Utrecht dr. J. P. Kruijt aldaar, tot hoogleeraar in de integraal en differen tiaalrekening en de hoogere scheikunde dr. J. Popken te Terapel. tot hoogleeraar in de bacteriologie dr. K. C. Winkler, thans conservator aan de Utrechtsche universi teit. Wasscherijen in het Gooi verkochten toewijzingen voor zeep en zeeppoeder zwart: een tusschenpersoon is gearresteerd en tegen 17 anderen werd procesverbaal opgemaakt. Tot secretaris van het bureau van het regeeringscommiSsariaat voor het radiowe zen is benoemd J. P. de Herder te Am sterdam. Een katholiek kerkgebouwtje op het vliegveld Twente is afgebrand. yOOR HET BIJZONDER GERECHTSHO F te 's-Gravenhage stond gisteren terecht de 43-jarige Carel Piek, eens directeur van de Winterhulp, thans gedetineerd in de cellenbarakken te Scheveningen. Hem was ten laste gelegd, dat hij zich in Octo ber 1940 door Seys-Inquart heeft laten benoemen tot directeur generaal van de „Winterhulp Nederland", welke functie hij inderdaad aanvaard heeft. Voorts ver meldde de ten lastelegging, dat Piek in 1943 is toegetreden tot de „Genmaansche S.S.", voor welke organisatie hij in verschillende redevoeringen propaganda heeft gemaakt. Ten slotte werd hem ten laste gelegd, dat hij in November 1944 uit han den van den bezetter zijn benoeming heeft aangenomen tot wnd. secretaris-generaal van het Nederlandsche Roode Kruis, waardoor het werk van het Ned. Roode Kruis werd lamgelegd. ger Des Heils reeds in 1940 plaats greep. Volgens mr. Sark proefde men reeds in de grondslagen van Winterhulp Nederland de nat.-soc. mentaliteit. Piek in de beklaagdenbank nam, imet het air van iemand, die nog steeds een man van gewicht is, het woord om enkele voor stellingen van mr, Sark wat hij noemde „recht te zetten", doch de president van het Hof vei'zocht hem nog even te wach ten. Mr. Frederiks zeide voor de geboorte van Winterhulp reeds gewaarschuwd te hebben tegen de volkomen on-Nederland- sche instelilng van de organisatie. „Kreeg u den indruk, dat Piek Duitseh- gezind was", vi'oeg mr. Van Meeuwen. ,.Niet alleen den indruk, maar hij zei het zelf!" Ook bij het verhoor van dezen ge tuige trachtte de advocaat mr. Telders aan te toonen, dat de Winterhulp eerst een mantelorganisatie van de N.S.B. werd na dat Piek reeds was toegetreden. Een vraag en antwoordspel ontstond, toen mr. Van Meeuwen den verdachte begon te ondervragen. Piek verklaarde, dat de Duitschers de Winterhulp wilden opbou wen als een demonstratie van Nederland sche onkunde. Hij voelde geen behoefte Duitschland te imiteeren. „Opvallend was het toch wel", aldus mr. Van Meeuwen, „dat u alles op precies dezelfde wijze deed als de Duitschers". In een met felheid uitgesproken requi sitoir, heeft de Procureur-Fiscaal, mr. Zaayer, aan het slot van de morgenzit ting. tegen Piek, die voor en door den vijand de rol der holle onbenulligheid speelde en slechts goed was om met veel woorden niets te zeggen over een onder werp, waarvan hij geen verstand had, een gevangenisstraf van twaalf jaar geëischt, met ontzegging van de beide kiesrechten voor het leven. Mr. Zaayer motiveerde uit voerig waarom hij tegen Piek, die hij ver geleek met Blokzijl, niet de doodstraf eischte. Hij wilde niet de rol van Don Quichotte spelen, die de overheid, die toch de invoering van de doodstraf heeft goed gekeurd, toebedeelt aan de rechtelijke macht, die deze straf wel kan eischen, ter wijl zij echter niet wordt uitgevoerd. Het bijzonder gerechtshof te 's-Graven- hage deed uitspraak in de zaak tegen L. N. van Polanen uit Leiden. Tegen dezen verdachte, gepensionneerd sergeant-ma joor van het K.N.I.L. had de procureur- fiscaal 'wegens dienstneming bij de Duit- sche weermacht 12 jaar gevangenisstraf geëischt. Uitspraak doende veroordeelde het hof hem tot 8 jaar. Hij werd ontzet uit het recht bij de gewapende macht te dienen. Hem werd het recht van beroep in cassatie verleend. Cornelis Kortlever, landarbeider te Wad- dinxveen had dienst genomen bij de landwacht Nederland, voor welk feit de procureurfiscaal 15 jaar met aftrek van voorarrest geëischt had. De sententie van het hof luidde thans: 10 jaar gevangenis straf. Hem werd het recht van beroep in cassatie verleend. J. C. van Schaik, tuinder te Nootdorp, werd wegens dienstneming bij het NSKK veroordeeld tot 3 jaar met aftrek. 12 jaar gevangenis geëischt Als verdediger van den beklaagde trad op mr. C. H. Felders, terwijl mr. J. Zaayer als procureur-fiscaal fungeerde. Vanwege den procureur-fiscaal waren drie getuigen a charge gedagvaard t.w. mr. dr. K. J. Frederiks, oud-secretaris-generaal van het département van Binnenlandsche Zaken, mr. H. Sarke oud-secretaris van den armenraad en jhr. mr. G. M. Verspijck, se cretaris van het Nederlandsche Roode Kruis. Voor de zijde der verdediging was een getuige a décharge opgeroepen, jhr. mr. Snouck Hurgronje, secretaris-generaal van Buitenlandsche Zaken. De president van het Bijzonder Gerechts hof, jhr. mr. Van Meeuwen, begin met de ondervraging van mr. Sark, die verklarin gen aflegde over het ontstaan van de Win terhulp. Een in Nederlandschen zin opgezette hulporganisatie kreeg geen kans, particu liere inzamelingen werden in October 1940 verboden; de kerken moesten zelfs een col lecteplan indienen, doch dit stuitte op ver zet. Gelden van niet-Duitsch georiënteer de sociale vereenigingen verdwenen in de kas van den Nederlandschen Volksdienst. Op een vraag van Piek's verdediger, mr. C. H. Telders, wanneer dit gebeurde, ant woordde mr. Sark, dat dit b.v. voor het Le- GENERAAL CLAY WAARSCHUWT VOOR DUITSCH VERZET. De militaire gouverneur van de Ameri- kaansche bezettingszone in Duitschland, generaal Lucius Clay, heeft op de maan- delijksche bijeenkomst van de „Laenderrat" een waarschuwing laten hooren in verband met groeiende tegenwerking van bepaalde Duitsche groepeeringen Er was dan ook geen aanleiding, aldus Clay, voor beper king van den geheimen dienst. Te Arnhem werd onder groote belangstel ling de eerste steen gelegd voor den her bouw van de bekende Walburgkerk te Arn hem, welke tijdens den slag om Arnhem werd verwoest. Tij dens de plechtigheid. de geestelijke gesteldheid van het land en zijn kennis van Indië kon verdiepen. Anderzijds kon hij herhaaldelijk een ge mis aan juiste voorlichting hier in Indië eonstateefen en daarom hield hij, ondanks zijn druk bezetten tijd, Linggadjati-lezin- gen". Ik had het voorrecht veel van die lezin gen bij te wonen en daarbij groeide mijn bewondering voor den warmen bepleiter van het accoord, dien ik zou willen noe men „Linggadjati's bulldog, zich vastbij tend in het denkbeeld van den blijvenden band tusschen het moederland en Indone sië". In vele plaatsen ondervond prof Rom me groote dankbaarheid van de zijde der bevolking. Ambon bleek zoo mogelijk nog intenser Oranje-gezind dan Nederland. Overal zagen we het rood-wit-blauw en op schriften als: „Leve de Koningin; leve het Oranje-huis., wij wenschen slechts één staatshoofd: H. M. de Koningin". Het enthousiasme was zoo groot, dat prof. Romme letterlijk met Nederlandsche vlaggetjes om de oogen geslagen werd! Op het eiland Flores hield hij verblijf in het Groot-seminarie der Paters van het Goddelijk Woord (S.V.D.), waar het groot aantal inheemsche priesters en seminaris ten een diepen indruk op hem maakte. Woensdag a.s. komt prof. Romme naar Batavia, een week daarna hoopt hij Medan en Bandoeng te bezoeken. Er bestaan plannen, hem uit te noodigen voor de Bor- neo-confcrentie, welke in Ponlianak zal ge houden worden, doch, naar ik verneem, is de bijeenkomst wederom eenige weken uit gesteld. Eind Februari hoopt prof. Romme naar Nederland terug te keeren. UITBREIDING VAN DE COMMISSIE- GENERAAL. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp betreffende uitbreiding van het aantal Commissarissen-Generaal voor Nederlandsch-Indië. Het wetsontwerp stelt voor het aantal leden van de Commissie- Generaal te brengen op ten hoogste vijf. De 47-jarige sergeant T. van der Vuurt uit Hilversum, die met een militaire truck te Utrecht tegen een boom was ge reden, is aan de gevolgen overleden. BUITENLAND. In de Beiersche stad Regensburg is de bekende katholieke uitgever Friedrich Pustet in den ouderdom van 78 jaar over leden. Hij was bekend om zijn uitgaven van missaals, breviers, kerkmuziek en an dere liturgische geschriften. Volgens een verklaring van den Viet- nameeschen onderstaatssecretaris van land bouw worden de Vietnameezen in Indo- China met hongersnood bedreigd. Grieksche guerilla-strijders hebben gisteren een trein bij de Turksche grens doen ontsporen. In West-Macedonië zijn overvallen gedaan op dorpen, om mannen te werven. De particuliere tolk van Hitler, dr. Paul Schmidt, is opnieuw gearresteerd. De Portugeesche torpedoboot Douro", die de Britsche koninklijke familie wilde begroeten, tben rij op reis naar Zuid-Afrika langs de Portugeesche kust passeerde, is met zware stormschade te Lissabon terug- gékeerd. NIEUWE TEXTIELPUNTEN In den loop van April zullen een aantal nieuwe textielpunten aangewezen worden. Binnenkort zullen nieuwe textielkaarten worden uitgereikt. MAÏS IN HET BROOD. Op een in Hoogeveen gehouden vergade ring van de Bond van Kleine Boeren heeft minister S. L. Mansholt medegedeeld, dat over enkele weken maïs in het broodmeel zal worden verwerkt. Deze maatregel is het gevolg van een groote schaarschste in granen. Volgens den minister zal het brood kleiner van formaat worden, doch niet in voedingswaarde verminderen. GEZOUTEN HARING IS VRIJGEGEVEN. Met ingang van 5 Febr. wordt de blok keering van alle voorraden gezouten ha ring opgeheven. Hierdoor komt dit con sumptie-artikel weer vrij voor de handel. Dc voorraad zal door de plaatselijke vcr- deelcommissies in dc aanvoerhavens wor den herverdeeld en voor een groot deel in het binnenland worden afgezet. Voor zoover rceders en handelaren nog niet hebben voldaan aan de lastgeving, tot levering van een aantal opgepakte kantjes ten behoeve van het z.g. kalicontract met de Russische zone van Duitschland, blijft deze voorshands van kracht. GLASI'RIJS OMLAAG. Het Directoraat-Generaal voor de Prij zen heeft den glashandel bericht, dat de prijzen voor glas aanzienlijk verlaagd moeten worden. De gemiddelde verlaging zal omstreeks 40 pet. bedragen. De betrok ken vakgroep zal het Directoraat tegen voorstellen doen. Hangende de besprekin gen schijnt de levering van tuindersglas te stagneeren. STAATSLOTERIJ. 1000: 3858. 7808, 18622; 400: 5603, 9178, 10711, 13366, 20572; 200: 2624, 7263, 9237, 11532, 14453, 14898; 100: 1627, 3045' 3152, 3290, 4718, 9124, 14052, 19201, 20331, 20672. WEERSVERWACHTING O 0 o Matige tot strenge vorst, zwaarbe- o wolkt met hier en daar opklaringen. g Geen neerslag van beteekenis. o Krachtige N.-O. wind, matige tot g o strenge vorst. 2 8 ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 1