Bootsknecht STADSNIEUWS 1 OP KORTE GOLF 1 KERl J Bioscopen MARKTBERICHTEN a. Een Assistent b. Een Assistent Officieele Publicatie ZATEP^AG 1 FEBR. 1947 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 3 gemeenteraad: De agenda van den gemeenteraad is aan gevuld met de volgende punten: 3a. Onderzoek van den geloofsbrief van liet nieuw benoemde lid van den gemeen teraad mevr. A. van StaverenVet (C. P.) 5a. Benoemmg van een lid van de Com- mjs ie voor Sociale Zaken (wegens ont- s'agname van den heer Lombei't. 8a. Benoeming van een hoofd van de bewaarschool aan het Elisabethshof (voor gedragen wordt mej. H. Teljeur te Haar lem). 23a. Voorstel inzake het aankoopen van de perceelen Lange gracht no. 220 en Pas. teurstraat nos. 17/17a en 19/19a. (Het eerste perceel aan te koopen van de heeren A. J. en G. Kors voor 1850. het tweede perceel is aangekocht op een openbare veiling voor 9600. Voor het zangersdiploma der Ned. St. Gregorius-vereeniging slaagden de heeren J. Goozen, F. dc Haas, M. G. J. Ham, C. v. d. Meer en C. Montanus. daartoe opge leid door den heer H. Rijnbeek directeur van het zangkoor der St. Petrus-pai-ochie, LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Geslaagd: candiaatasexamen Letteren en Wijsbegeerte (A.) de heeren A. van Heek te 's-Gravenhage en W. C. S. Volle- bregf; te 's-Gravenhage; doctoraal examen Letteren en Wijsbegeerte (Klassieke Let teren) de heer L. G. Leeuwenburg te Lei den; doctoraal examen rechtsgeleerdheid, de heer D. C. L. Mol te Rotterdam, de da mes J. de Bakker te Rotterdam, W. L. Hose te 't-Gravenhage. HAAGSCHE POLITIERECHTER. G. van T te Boskoop was aan het knoeien gegaan met een distributiestam kaart, voor welk feit hij zich bij den Haagschen Politierechter had te verant woorden. De Officier vorderde f 75 boete of 1 maand hechtenis en voorwaarde1 ijk twee maanden gevangenisstraf met drie jaar proeftijd. De rechter veroordeelde overeenkomstig dien eisch. Wegens het verhandelen van banden en sigaretten in strijd met de distributie bepalingen, was A. B. te Alphen aan den Rijn door den politierechter veroordeeld tot 3 weken gevangenisstraf, van welk vonnis hij in hooger beroep kwam bij het Hof. Dit heeft het vonnis bevestigd. Er was een feestje in de familie, en daarom had F. uit Noordwijk een clan destiene borrel willen brouwen. Maar de rijksadvocaat geloofde, dat er dan heel wat familiefeestjes moeten zijn, want er wordt nogal wat clandestien gestookt zoo in de omgeving van Noordwijk, Hij vor derde 250 boete voor het apparaat en- een maand gevangenisstraf voor het sto ken. Het vonnis werd een maand gevan genisstraf voorwaardelijk en een boete van 100 of 1 maand hechtenis. HAAGSCHE RECHTBANK. De huisvrouw S. L. te Wassenaar heeft terecht gestaan wegens verduistering van goederen van den koopman E. A. Fi, die geïnterneerd was. Tegen verdachte werd vijf maanden gevangenisstraf geëischt. De rechtbank heeft overeenkomstig dien eisch verdachte veroordeeld. 000000000000000000000000000000000000000 0000000000000000000000000000000000000004 BINNENLAND. BM een confecliefabrikant te Tilburg rijn 50.000 m2 overhemdstof en 18.000 m2 voeringstof ontdekt. Dat beteekent 350.000 textielpunten! De distributieregeling van appelen, peren en pruimen is opgelost. Maximum prijzen zulten worden vastgesteld. Te Westendorp (Varsseveld) is een groote boerderij van den landbouwer Colenbrander afgebrand. Oorzaak onbe kend. Een openbare bokswedstrijd, die in Den Haag zou plaats hebben, is door den waarn burgemeester verboden. De PhiHpsbedrijveii te Eindhoven hebben bezoek gehad van minister Lief- tinck. Deze noemde deze bedrijven „de meest deviezen verdienende industrie van Nederland". De gemeente Waalwijk heeft een sluitende begrooting gemaakt met diverse verlagingen van gas- en electriciteit, schoo'geld. opcenten personeele belasting. Dat z.g. wildworst van afval wordt gemaakt, is geconstateerd op een fabriek te Twello bij Deventer. Er is ook te veel berekend. Meerdere arrestaties hebben plaats gehad. BANKINSTELLINGEN IN DE KOU. Met ingang van Maandag a.s. zullen ver scheidene Leidsche Bankinstellingen in verband met den kolennood uitsluitend des morgens enkele uren geopend zijn. Het bestuur van de Ver. voor den Geld en Effectenhandel voor Leiden en Omstre ken heeft onderstaand telegram gezonden aan den minister van financiën: „Leidsche Bankinstellingen, door ko^n- gebrek gedwongen, zien zich genoodzaakt haar werkzaamheden tot halve dagen te beperken. Dringen in verband met ernsti ge economische belemmering bedrijfsleven aan op beschikbaarstelling brandstoffen en extra-toewijzing''. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer betreffende de openstelling van banken in verband met kolengebrek. ALMA MATERKOOR. Op a.s. Vrijdag 7 Febr. geeft het Alma Materkoor een concert in de Stadsgehoor zaal. Op zich zelf is dit niets ongewoons. Reeds vele belangrijke concerten werden in de laatste jaren door dit koor gegeven. Maar nu is 't een extra vermelding waard, omdat het een „Jubileum-concert" betreft. Het Almakoor bestaat namelijk 10 jaar. Wat dit zeggen wil, 10 jaar zang beoefe nen. uitsluitend in R.K. verband, met steeds de beste resultaten getuige de jaarlijk- sche uitvoeringen kunnen insiders slechts begrijpen. Dit koor kwam steeds met het allerbeste op zanggebied en heeft er een steentje toe bij gedragen, het culturee- le peil van velen te verhoogen. Ook het programma van het a.s. concert op 7 Febr. mag er weer zijn. Koorwerken van Beethoven en de Litanie van Loretto van Mozart. Ter verdere opluistering het 5de Piano concert van Beethoven met als solist Iskar Aribo. Dit alles gesecundeerd door het Symphonie orkest van de Kon. Mil. Kapel. De heer Willem Mizeé die van de oprichting af de teugels in handen heeft, zal ook dit maal laten hooren, wat er door hard wer ken te bereiken valt. Wij hooen. dat de be langstelling voor dit muzikaal gebeuren groot zal zijn, en wel zóó, dat wij het be stuur in de pauze niet alleen kunnen com plimenteeren met het feit van 10 jaar pri ma zang in Leiden, maar tevens met het succes van een uitverkochte Stadszaal. UITREIKIING BONKAARTEN. Maandag 3 Febr.: bonkaarten, afhalen voor de letters Q en R. Gistermiddag is de 14-jarige A. S. in de fabriek van P. C. en L. in de Verver, straat door een ijzeren bint van 75 kg. ge troffen. De jongen liep een rechterdijbeen breuk op. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 1 Febr. 13 uur tot Zaterdag 8 Febr. H uur waargenomen door de Anotheek Duyster, Nieuwe Rijn 18. tel. 20523. Te Oegstgeest door de Oagstgeester Apo theek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Jean Claude z. van A. J. Schrijer en J. F. R. Frohy; Jannetje d. van G. G. van der Waals en J. de Beer; Hen drik z. van G. Sinteur en M. P. Friesema; Carolina d. van P. A. Schouls en W. Ras ser; Wilhelmus Johannes z. van J. Mes kers en M. Sieders; Maria Agatha Jacomi- na d. van P. van Berkel en M. Strijk; Jo hanna Jannetje Margaretha d. van H. J. W. Aniba en S. Zirkzee; Johannes Jacobus 2. van A. van der Blom en G. C. Lieshout. Overleden: A. A. van Schie wed. van J. Goddijn. 72 j.; E. van de Wetering huisvr. van A. Knijff, 76 j.; L. Zwart m. 65 j.; H. Bekkerin m. 48 j. BRANDSTOFFEN VOOR GEBOUWEN, KANTOREN E.D. In het tijdvak van 1 Februari tot en met 12 April 1947 geven de bonnen van de W A kaarten, gemerkt „10e periode", en „12e periode", elk recht op het koopen van 1 eenheid vaste brandstoffen, terwijl de bonnen, gemerkt „10e periode", „11e periode" en „12e periode" van dc WB kaarten elk recht geven op het koopen van 5eenheden vaste brandstoffen in ge noemd tijdvak. De „grootverbruikers huisbrand" dit zijn zij, die van de toewijgingskantoren van het Rijkskolenbureau een identiteits kaart voor het stookseizoen 1946/47 hsb- bben ontvangen zijn of zuPen een de zer dagen door den plaatselijken distri- butiedienst worden opgeroepen voor net in ontvangst nemen van de bijzondere toewijzingen voor de 10e t/m 12e periode. Met nadruk wordt er door het ministerie van Economische Zaken op gewezen, dat de kolenpositie niet toelaat tot verhoogirg van de aan niet-oarticuliere huisbrand verbruikers toegekende rantsoenen over te gaan. ■geheel nieuwe curtut," «amengesteld door een Eerw. Pater Dominicaan I Bijzonder geschikt voor I koorzangers, onderwij- I zers(eisen) en allen die dieper willen doordrln- I gen in de rijke liturgie I van de Katholieke Kerk. I Vraagt ons gelllu- i streerd prospectus. ARNHEM 'ekende Schriftelijke Caret HONDENBELASTINN. (Ingezonden). In de Leidsche Gemeenteraadszitting komt het voorstel de hondenbelasting te verhoogen en wel voor huisdieren met 4.Ik hoop dat de Raad dit voorstel niet aanneemt. Voor een hond, die de ge zelligheid in het huisgezin brengt, moet men meer belasting betalen. Als de ver- makelijkheidsbelasting eens met 10 pet. werd verhoogd, dan zou men alleen tref fen pex'sonen, die zoo af en toe de gezel ligheid buiten de deur zoeken. Wat maakt het uit of een plaats in de bioscoop 1. kost of 1.10. Voor de trek- en waakhond kan de be lasting wel worden verhoogd ter bestrij ding van dierenleed. Een bedrag van 25 voor hen, die een hond voor dit doel aan schaffen, is zeker niet te laag. Men moet met geen belasting aankomen, waarmede men de gezelligheid in het huisgezin treft. Laat men geen medelijden hebben met hen die een inkomen hebben boven de 10.000, zoolang er nog gezinnen zijn die met 1800 per jaar en minder moeten i'ondkomen. Er zijn in Leiden die nog zoo veel geld hebben en verdiénen, dat zij maar drie ccstuums tegelijk laten maken. Een dezer dagen kon men in een der dag bladen lezen, dat een grossier in groenten een inkomen had van f 60.000. Als men die persoon f 50.000 belasting laat beta len, is hij genezen. Men moet het niet zoe ken bij menschen die een hondje hebben. Bovendien de ontvangsten van hondenbe lasting gaan weg aan administratiekosten en salaris van controleur. W. F. K. DE KIEVIT. KATWHK AAN OEN RIJN Vastenavond. De afd. Katwijk aan den Rijn van de L.T.B. had op Dondeixiag- avond een „vastenavond" of te wel een fees'elijke avond georganiseerd in het Pa rochiehuis en om voor dezen avond de stemming er in te brengen en er in te houden de heeren Hermans en Steenvoor' den geëngageei'd. Het bestuur, het moet gezegd, is er ten volle in geslaagd de le den met hun dames en genodigden een echte ontspanningsavond te bereiden- Na een ooeningswoord van den voorzitter de heer C. J. Boskamp kwamen al spoedig ge noemde humoristen ten tooneele en het lachen, „was niet van de lucht". De voor zitter had reeds toegezegd, bij het a.s. 12 jarig jubileum nog zoo'n avond te zullen organiseeren. We kunnen wel zeggen, dat het wachten zeker daarop is. Het slot was een „gezellig samenzijn", waarbij natuur lijk de jongeren inenig dansje maakten. Namens de aanwezigen „tot een volgen de keer". LEIDSCHEN1IAM BEGROOTING VASTGESTELD. Maar beide wethouders stemden tegen! De raad heeft gisteravond de begiooting, waarbij de beide wethoudei's tegenstem den, omdat de raad, ondanks herhaalde ver dediging door B. en W., weigerden de gel den te voteeren voor de vex-betering der be strating van Damstraat, Tedingerstraat, Broekweg, Veenstraat e.a. waai-voor een totaal bedrag van 55.000 werd gevraagd. De voorzitter merkte daarna op, dat klach ten over bestrating thans niet meer voor rekening van B. en W. maar voor den ge meenteraad komen. Saneering Achterweg-Achterom-Veene- straat. Reeds geruimen tijd is het ge meentebestuur van plan om de bebouwing aan den Achterweg te saneeren. Door stich ting van z.g. woningwetwoningen is het mogelijk de bebouwing ter plaatse op een behoorlijk peil te bx-engen. Met het oog op het doorgaand verkeer langs den Achter weg is het voorts van belang, dat t.z.t. voor zieningen worden getroffen voor de ver breeding van het gedeelte van de Veene- straat, dat aansluit op den Achterweg. B. en W. gevexr den ï'aad thans in overweging over te éaan a) tot onteigening van gron den en opstallen gelegen aan Achterweg ei. Achterom; b) stichting van woningen met rijkssteun op gronden aan de N.W.- zijde van den Achterweg, gelegen tusschen Achterom en Veenestraat en op den hoek Achterom-Achterweg; c) vaststelling van een bijzonder rooilijn-besluit voor een ge deelte van den Achterweg en de Veene straat. LEIMUIDEN Katlx. Thuisfront. Het Katlx. Thuis front, dat in onze parochie nog maar kort bestaat, heeft toch al activiteit getoond. Het heeft van verschillende zijde de volle medewerking ontvangen. De inzameling van giften, boeken en tijdschriften is bv. meegevallen. De bate van een tooneeluit- voering wex-d geheel geschonken, tijdens een balavond werd gecollecteerd, en op en kele feestvergaderingen werd een collecte toegezegd. Dit alles is dankbaar aanvaard, maar in de toekomst houdt het comité zich nog steeds aanbevolen, want er komt veel kijken om onze jongemannen in Indië te voorzien van goede lectuur enz. Ieder, die het Kath. Thuisfront nog wil steunen, b.v. in de vonn van gelezen tijdschriften (Kath. Illustratie) wordt verzocht dit te melden bij P. Borst, Rijnzaterwoude of Tlx. van Haaster, Leimuiden. O.D.I. Door bijzondere omstandighe den zyn de oefenuren voor de komende week bepaald op Dinsdag. Alle lesuren zijn op de gewone tijden. In verband met de jaarvergadering, die ook Dinsdagavond 4 Febr- gehouden wordt, vervalt de oefening voor de heeren. NIEUWKOOP Loop der bevolking. Aantal inwoners per 31 December 1945: 3775; geboren in 1946: 146; ingekomen in 1946: 145. Totaal 4066. Ovei'leden in 1946: 32; vertrokken in 1946: 216. Totaal 248. Aantal inwoners per 31 December 1946: 3818. SASSENHEIM JENEVERSTOKERIJ ONTDEKT. Dezer dagen constateex-den twee i-echer- cl-eurs, tijdens een surveillance in de Wa genstraat te 's-Gravenhage, dat twee man nen in een café aldaar met een juffrouw aan het onderhandelen waren over den vei'koop van jenever. Beide mannen waren in het bezit van een vijftal melkflesschen, gevuld met een op jenever lijkende da-ank. De recher cheurs hielden beide mannen aan tex-zake van prijsopdrijving van jenever. Zij zijn beiden in verzekei-de bewaring gesteld. Hun nanxen zijn: C. van der P., oud 30 jaar, landarbeider, wonende te Lisse en C. B., oud 33 jaar, schipper, wonende te Sassen- heim. Onmiddellijk werd de politie te Lis- se en Sassenheim verzocht een onderzoek in de woningen van de vastgehoucenen in te stellen. Dit had tot gevolg, dat de poli tie te Sasenheinx aan de economische re- chei-che kennis gaf, dat in het bewuste per. ceel een clandestiene jeneverstokerij was ontdekt. Beide mannen bekencen toeix de op hen gevonden jenever zelf te hebben gestookt. De ambtenaren der invoerrech ten en accijnzen maakten tevens nog pro ces-verbaal op terzake van ongedekt ver voer van gedistilleerd. De jenever, die gefabriceerd werd, be vatte voornamelijk methyl-alcohol, welke zeer gevaarlijk is bij inwendig gebruik- TER AAR Oranje-comité. In de vex'gadering van het pl. Oranje-comité onder leiding van den heer C. M. Pouw werden eenige be sluiten genomen in verband met de fees telijkheden ter gelegenheid van de te ver wachten blijde gebeurtenis in het Prinse lijk gezin. De samenkomsten voor de kinderen der lagex-e scholen zijn belegd in de gymzaal aan de Aardanx. 's Morgens om 9.30 uur, 's middags om 1.30 en 4 uur zullen de kin- dex-en in een feestelijke samenkomst wor den getracteex-d, terwijl er een vertooning zal plaats hebben van films, betrekking hebbende op het Oranjehuis. Voor de rest van de bevolking worden avond-bijeen komsten belegd in de gymzaal en het Pa rochiehuis. De R.K. Fanfare en de Chr. Gemengde Zangver. en de R.K. Meisjes- zangclub zullen hun medewerkiixg verlee- nen. De plaatselijke geestebikheid zal een kort wooi'd spx-eken op beide samenkom sten, terwijl in beide samenkomsten de prachtige Oranjefilnx zal worden vertoond met een komische filnx- Per circulaire hujs aan huis zal nadex-e uitwerking der plan nen aan de inwoners worden bekend ge maakt. Gehuwd: H. W. Kaptein 31 j. en H. Ja van der Poel 28 j. Overleden :J. M. den Hoüander 76 j. echtgenoote van J. H. Onxtzigt; J. Bogaards 79 j wed. van J. van Aalst; E. C. van Schaick 61 j. wed. van H. F. Noordman. Casino prolongeex-t „Opgejaagde Jeugd een Zweedsche film, welke door de Kath- Filr Commissie ontoelaatbaar is verklaard Lido. Onder de zegeixingen, welke tot ons gekomen zijn met de Amerikaansche film, beb- -•ren ook producten, die ons Iee- ren moeten wat men aan de overzijde on der „humor" verstaat. „Gekke touristen" is er een van. Fen nonsens-verhaal, aan elkaar gelapt zonder verband, dat na tuurlijk niets met geest of humor te maken heeft, maar ziin kracht trekt uit grappen, die ons heel sterk deden denken aan de stomme films van 25—30 jaar ge leden. Wanneer Amerika ons „humoristi sche" filnxs wil zenden, laten het dan films met. humor zijn. Het soiit ons bovendien, dat we het niet eens kunnen zijn nxet de officieele keuring „voor eiken leeftiid". Wii achten onze kinderen, en niet slechts de jongere onder hen, te goed om verscheidene dans-scenes e.d. in deze film aan hen voor te zetten. Luxor. Fransche films brengen ons altijd een tweeledig kaï'akter: uitstekend, somtijds geraffineerd goed SDel, maar daarnaast verhalen, die maar matig beko ren. Zoo is het ook mpt „l^en man kwan* uit Pptüs" met hoofdrol vertolkers Fer- n®nd Ledo"x en Blarchetta Brunov. Eigen lijk vexwullen deze twee een even groote rol als de anderen, want beurtelings ko men alle ariisten voor het voetlicht. Vin zij soeien aUen hun i*ol voortreffeliik. Be- heerscht. intens doorleefd en d't treft te meer. wiil het gegeven hiervoor zoo ver bazend moeilijk was. Het verhaal toch plaatst ons in een familiemilieu. waar al les even stroef en naargeestig gaat. Geen lerix komt ove-r de g°richten. of höt moest zün van 'n gek. 'n Stei'ke film. Voor vol wassenen. Rex heeft deze week ..Zeeduivels" op ziin programma staan, een echte Ameri kaanse^ avonturen-film. De titel zegt ge noeg. Het geval is te rauwe kost voor jeug dige oogen; voor volwassenen. Trianon. Misschien zouden we deze film moeten zien door Amerikaansche oogen in de plaats van ze te beschouwen met een nuchtere Nederlandsche blik. Het is immers wel zoo, dat de mentaliteit en de levensoovattingen en de levenswijze jn het land der onbegrensde mogelijkheden veel verschillen van onze wat schuchtere en burgerlüke landaard. Dat nrenxt echter niet weg, dat we over deze film nu niet bepaald enthousiast kxxnnen ziin. Zelfs wanneer we als katholieken bedenken, dat het voor de Amerikanen heel gewoon is, dat Kard. Soellmann met een vliegtuig de halve wereld rondtoert, dan wil het er toch nog met in. dat een kapelaan van eetx kerk in New-York zich preienteert met een stroohoed op of in golftenue. De fi guur woi'dt nog dwazer wanneer we deze kapelaan bezig zien zeer „moderne" songs aan jeugdige boefjes in te studeeren. Door de gelxeele film heen ligt de lijn van het groote „neutrale" leven, waarmee deze jonge z.g. vooruitstrevende priester in aanraking komt en waarvan hij de nxoei- lijkhedexx ODlost op een manier, die hoe wel aanvaardbaar, toch niet priesterlijk i-x. Fn d»ar li«=»t o.i. juist de kern der zaak. dat de film „Going my wav" een detail wil geven van een soort „Don-Bo<co-priester- leven" en juist bel priesterlijke mist. De gedachte aan God b.v. woi'dt nergens ge- sx'ggex-eerd of het zou moeten zijn in het „Ave Maria", dat (hoewel niet onverdien stelijk) toch aUh'd gezonden wordt door de „crooner" Bing Crosby. Deze fi'm is een jammerlijk product in die zin, dat ze aangekondigd wordt als een soort bijzon dere prestatie en in wezen niets andprs is dan een ïxxanier om publiek te trekken. Dat men daarvoor speculeerde oo het gods dienstig seiïtiment is de veroordeelin® van deze film. We raden niemand aan „Going my way" te gaan zien, we raden het ook niemand af en we constateeren slech'ts. dat een ieder, die er wél heen gaat de kans loopt zich te ergeren en geestelijke maag stoornissen krijgt bij het verteeren van dit gegeven. Misschien zullen er zijn, dje van verontwaardiging de bioscoop verla ten. Anderen daarentegen zullen coixclu- deeren: „Moet je je daar nu aan ergeren?" De smaak van de katholieken is soms zeer gevarieerd. Wii za°en de film en kwamen terug met slechts één verlangen n.l. om de films Boys Town en Good-bye Mister Chips nog eens te nxogen zien. Van films- gesproken, dat waren filnxs, KATWIJK AAN DEN RIJN, 31 Jan. Groentenveiling. Winterrun 6.80 7.40, spruiten 85—100, witlof 50—56, alles per 100 kg.; knolselderie I 2045, idem II 13—18.10, idem III 6.10—7.40. per 100 stuks. Aanvoer matig. r MTDPiri/r ihmptm A Al Voor ZADEN, PLANTEN, BOONïNSTOKKEN tNLnbltKt JONuLmAN rietmatten«n vruchtboomen gevraagd op flink fabriekskantoor om na gebleken geschiktheid belast te worden met de afdeeling In koop en Expeditie. Leeftijd 2025 jaar. Zij, die ambitie hebben voor een verantwoordelijke taak, moeten bereid zijn zich eventueel te onderwer pen aan een psychologisch onderzoek en kunnen schriftelijk solliciteeren onder opgave van school opleiding, event, verdere studie, huidige werkkring en ver'angd salaris aan de Afdeeling Personeel van N.V. WERNINK'S BETON MAATSCHAPPIJ, Hooge Morschweg 148, te Leiden. 3800 GEVRAAGD 3813 Bloemisterijvergunningen c.v. N. Bakker Hz., Roelofarendsveen, Tel. 487 Kangat. 1713 LEIDSCHE ROEI- EN ZEILVEEEENIGING „DIE LEYTHE", vraagt een 3853 volslagen of beginnend Persoonlijk aanmelden Nieuwstraat 2a, Leiden op Maan dag en Dinsdag 3 en 4 Februari tusschen 5 en 6 uur. ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN IS OOK UW ADRE8: TH. A. HIJDRA Noordeinde A 8, Langeraar, Tel, 34 Beperkte voorraad dun TOUW voor bloemen te bossen Op groot FABRIEKSKANTOOR te dezer stede, kun nen voor spoedige indiensttreding geplaatst worden voor de bedrijfsboekhouding voor de loonadministratie EISCHEN: typen, esxxige kennis der moderne talen en praktijk diploma boekhouden. Brieven onder no. 3857 bureau van dit blad. UITREIKING BONKAARTEN 703. In het tijdvak van 3 t/m 31 Febi-uari 1947 zal voor niet-zelfverzorgers een uit- i-eiking p'aats vinden van bonkaarten 703. Uitgereikt wordt aan: Personen, geboren in 1926 of eerder een KA-bon- kaart. Perconen. geboi-en in 1927 t/m^l932, eexx KB-bon- Personen. eeboren in 1933 t/m 1942. een KC-bon- kaart. Personen, eeboren in 1943 t/m 1945. een KD-bon- kaart. Personen, geboren in 1946 en 1947, een KE-bon- kaart. Manelijke personen, ge boren in 1929 en vroegex\ ontvangen verder naar keuze een tabaks-, ver- snaperineen- of een ge mengde kaart: vrouwelijke perscnen, gebox-en in 1929 en vroeger, ontvangen naar ireuze een versnaperingen- of' een gemengde kaart, de overigen hebben uitslui tend recht op een versna- peringenkaart. Uitreiking geschiedt te gen inname van den inwis- selingsbon. welke links bovenaan de kaarten 701 voorkomt. Deze bonnen mogen evenwe' niet door het publiek worden afge knipt. Medegenomen die ren te wox-den: de distri butiestamkaart en de nog niet aangewezen periode- strooken van de bonkaar ten 701. Losse inwrse'ings- bonnen worden niet ge accepteerd. De uitreiking vindt plaats aap de loketten 1 t/m 5 van het Distributiekantooi'. ingang Lan®ebrug. van 8.30 uur lot 1145 uur en van 14 tot 16 uur. 's Zaterdags van 8.30 uur tot 10.30 uur naar alphabetische volg orde en wel: Q en R op Maandag 3 Februari a s. S t/m Si op Dinsdag 4 Februari a.s. Sj t/nx So op Woensdag 5 Februari a.s, St t/nx einde S en T Don derdag 6 Februari a.s. U en V t/m Ve Vrijdag 7 Februari a.s. Vi t/nx Vo op Zaterdag 8 Februari a.s. Vr t/m emde V en W t/m Wi op Maandag 10 Fe bruari a.s. Wo t/m einde W en X en Y en Z op Dinsdag 11 Fe bruari a.s. UITREIKING BON KAARTEN 703 IN DE AGENTSCHAPPEN. In het tijdvak van 4 t/m 13 Februari 1947 zal voor niet-zelfverzorgers in de agentschappen Oegstgeest, Leiderdorp en Warmond een uitreiking p'aats vin den van bonkaarten 703 Uitgereikt wordt aan: Personen, geboren in 1926 of eex-der. een KA-bon- ka^rt Per *.xen. geboren in 1927 t/m 1932. een KB-bon- kaart. Pex-sonen. geboren in 1933 t/m 1942. een KC-bon- kaart. Personen, geboren in 1943 t/nx 1945 een KD-bón- kaart. Personen, geboren in 1946 en 1947, een KE-bon- kaart. Mannelijke personen, ge boren in 1929 en vroeger, ontvangen verder naar keuze een tabaks-, ver snaperingen- of een ge mengde kaart; vrouwelijke personen, geboren in 1929 <--n vroeger, ontvangen ïxaar keuze een versnaperingen- of een gemengde kaart, de overigen hebben uitslui tend recht op een versna- peringenkaart. Uitreiking geschiedt te gen inname van den inwis selingsbon. welke links bovenaan de kaarten 701 voorkomt. Deze bonnen nxogen evenwel niet door het publiek woraen afge knipt. Medegenomen die nen te worden: de distri- 'outiÉstanxkaai-t en de nog niet aangewezen periode- stronken van de bonkaar ten 701. Losse inwi-se'ings- bonncn worden nleit ge accepteerd. Uitgereikt wordt voor ingezetenen van de ge meente: Oegstgeest op Dinsdag 4 Febi-uari. letters A t/m D; Woensda® 5 Februari, let ter E t/m H; Vrijdag 7 Februari, letters I t/nx L; Zaterdag 8 Februari let ters M t/m Q; D'nsdag 11 Februari, letters R t/m T; Woensdag 12 Februari, let ters U t/m Z. Leiderdorp oo Woensdag 12 Februari, letters A t/m L; Donderda® 13 Februari jettor M t/nx Z. Warmond op Woensdag 12 Februari, letters A t/nx L; Donderdag 13 Februari leriers M t/m Z. De uitreikingsurcn ziin van 9.30 uur tot 12 uur en van 1 tot 3 uur. 's Zater- oaes van 9.30 tot 11.30 uur. *3? Verloren een rozen krans. gedachtenis van een overledene t. b. t. b. West einde 10, Roelofarendsveen

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 3