net Meisje pronk met de men m SPRONK net Meisje Comité voor Actieve Democratie Joris Voetangel's jacht DINSDAG 28 JAN. 194? DE LEIDSCHE COURANT PAGINA HAZERSWOUDE 50-jarig huwelijksfeest. Het echtpaar C. Bos en M. BosKeizer, hoopt morgen den heugelijken dag te herdenken, dat het vóór 50 jaar in het huwelijk is getreden. Het echtpaar geniet een goede gezondheid. Het zal hen dien dag niet aan belangstel ling ontbreken. Personalia. De heer J. J. A. Kruyft. commies ter secretarie alhier, is benoemd tot burgemeester der gemeente Bommel. H1LLEGOM Brand. Zaterdagmiddag ontstond brand in het perceel Kerkstraat 2 alhier. De oor zaak was: fout in de constructie van den schoorsteen. De brandweer verleende hulp en de schoorsteen werd gedeeltelijk uitge hakt. Nog vele kleinere huizen hebben brandgevaarlijke schoorsteenen, die geree- delijk aanleiding tot brand geven. LEIDERDORP Dammen. De Leiderdorpsche Dam club is voor de competitie uitgespeeld. De behaalde resultaten zijn niet gunstig te noemen. Het le tiental bezet de middelste plaats op de ranglijst, terwijl het. 2e tiental met de derde plaats van onderaf tevreden moet zijn. Nu de competitie-wedstrijden dus zijn afgeloopen, vangen op 12 Febr. a.s. de wedstrijden aan om het Kampioen- schap van Leiderdorp waarvoor een wis- selbeker beschikbaar is gesteld. Er wordt gespeeld in 2 klassen, nl. le klasse met daaraan verbonden Kampioenschap van Leiderdorp; 2e 'klasse, waaraan ook min der sterkere dammers kunnen deelnemen, LEIDSCHENDAM Schenking van f 5670.56. Het Comité voor Kindervoeding in liquidatie alhier stelt aan de gemeente ter beschikking het overgeschoten bedrag ad 5670.56 onder voorwaarde dat dit bedrag zal worden be stemd voor het Leidschendamsche kind ongeacht de godsdienstige of politieke richting der ouders. In Juli 1945 werd door het comité, dat werkzaam was in het be lang van de slachtoffers van het bombar dement van het Bezuidenhoutkwartier reeds een bedrag van f 4000.ter beschik king van de gemeente geste'd, we'k bedrag toen door B. en W. dankbaar werd aan vaard. Ook nu betuigen B. en W. hun dank voor de nieuwe schenking en stellen voor met genoemde bedragen een begin te ma- Ven tot vorming van een fonds waarom trent t. z. t. een nadere omschrijving ge geven zal worden. Stichting Zwembad. De gemeente is bereid haar medewerking te verleenen voor de stichting van een zweminrichting, welke aan redelijke eischen zal kunnen voldoen Tot da; doel zal de vijver liggen de in het verlengde van de Prinses Beatrix- laan van de noodige opstallen worden voor zien, opdat de vijver a7s zwembad geëx ploiteerd kan worden. De kosten worden begroot op 7000.— welke in 10 jaar zul len afgeschreven worden. De bedoeling is ne k'aargemaakte vijver tegen een jaar- lijksche vergoeding van 10.in huur af te staan aan de Stichting Zwembad Leid- sehendam", waarin de diverse bevolkings groepen Van de gemeente vertegenwoor digd moeten zijn. „Arti et Charitati"Het copcert dat de gemengde zangvereeniging Zondagavond heeft gegeven, heeft ten volle beantwoord aan de verwachtingen, welke aan deze éénjarige vereeniging redelijkerwijze ge steld mochten worden. Het programma, bèstaande uit werken van Perosi, Obrecht. de Prez, Verdi, Beet hoven, Wiesehahn, Orlando di Lasso, Har- tog en den Leidschendamschen componist Kools, werd op onberispelijke wijze uitge voerd. Speciaal noemen we „la Forza del Destino" van Verdi, waarvan mevr. Rui venkamp en de heer J. Schuyt de melo- dieuse leidende partijen op perfecte wijze vertolkten, met gevolg, dat dit zangnum mer op verzoek van het enthousiaste audi torium herhaald moest worden. De aangeboden bloemen waren welver diend. Ook het ,Ave Maria" van den di recteur, Coen Ruivenkamp, genoot de vol le instemming. Wij mogen besluiten met te constateeren, dat dit gemengd koor, onder de bezielende leiding van den heer Ruivenkamp, een goe de toekomst tegemoet gaat. In verband met dit concert is de vraag gewettigd „waarom stelt het zoo harmo nieerend mannenkoor zich niet in dienst van het hulpbehoevend parochieel kerk koor". RIJPWETERING .Tooneel. Het tooneelgezelschap uit Noordwij kerhont, dat hier een uitvoering go' in café Rustoord, mag op een ge slaagde avond terugzien. De dames zange ressen openden op origineele wijze de avond en wisten ook verder het publiek met hun zang, enkele keeren aangenaam te verrassen. (Wie was die jongedame met dat nachtegaaltje in haar keel?) Het stuk „Gemeubileerde Kamers te huur" kon onze algeheele bewondering niet weg dragen maar het spel was goed. De rol van „Karei" werd heel goed vertolkt toege vend dat huisknechtrollen over het a'ge meen niet de moeilijkste, vaak wel de dankbaarste zijn. De overige spelers en de speelsters kan wat meer „vaart" nog wel goed doen. Er zal echter wel niemand zijn die zich „verveeld" heeft gevoeld „Kobus...." (niet voor publ'catie ge schikt!) kon ons niet bekoren! Het vormde de dissonant van den avond. Jammer: Onder de aanwezigen zagen we veel gezichten van Ripse spe'ers. Het kan een ieerzame avond voor hen geweest zijn. On langs is een dameszangclub opgericht. Kunnen we in de toekomst een zelfde har monische samenwerking tegemoet zien els op deze avond? Wij willen „voort"! ieder drage het zijne bij! Wilt U met succes adverteeren Dan ,,'n Telefoontje" probeeren SASSENHEIM C. Westerbeek. t Alhier is op 53-jari- gen leeftijd, na een langdurig ziekbed over leden, de heer C. Westerbeek, een voor aanstaand bloembollen exporteur en -kwee- ker. Tooneelconcours „St. Pancratius". Op het door „Kunst na Arbeid" te Hillegom gehouden concours behaalde ..St. Pancra tius" den 2en prijs. Voor het beste samen spel eveneens een 2den prijs, terwijl aan den heer K. Hoogervorst een eerste prijs werd toegekend voor de beste uitbeelding- De heeren Noordermeer en den Hollander ontvingen een diploma voor goede uitbeel ding. Personalia. Voor het door dr. Zijer- veld uit Leiden afgenomen examen E.H. B.O. slaagde de dames: M. Beijk, C. Duym, Tr. Luik, J. van Dijk, R. Heemskerk, Tr. v. Leeuwen, M. Meiman. N. Meiman, M. Im merzeel, C. J. de Ridder, J. Staring en E. J. Vis. Voor de herhalingscursus slaagden de dames: J. Papendrecht, van Werkhoven e' C. Roosen de heeren Th. Juffermans, J. v, d. Nouland en W. F. van Zelm. Onze plaatsgenoot de heer A. Koppier slaagde voor het Associatie-examen boek houden. STOMPWIJK Landarbeidersbond. De Ned. R.K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit" hield een propagandavergadering in café „De Gouden Leeuw". De geest. adv. kon .we gens een lichte ongesteldheid niet aanwe zig zijn. Met een gebed werd het overleden lid, de heer J. Rotteveel, herdacht. De voorz. spoorde de leden aan het contract voor landbouw en :veebauderij goed na te kernen. Hierna kreeg <de- heer Pannebakker het woord. Eerst werd het nieuwe tuin- bouwcontract behandeld, waarbij vooral de pensioenregeling zijn .speciale aandacht had. Nog een korte uiteenzeting van de overbruggingsuitkeering volgde. Van de ge legenheid tot vragenstellen werd druk ge bruik gemaakt Verschillende belangrijke onderwerp en kwamen naar voren, waai- over soms een levendige discussie werd ge houden. Tot slot hmld de heer Pannebak ker nog een korte, maar krachtige propa- ganda-rede. Drie nieuwe leden gaven zich op. VALKENBURG Actie. In het behartigen der geeste lijke en maatschappelijke belangen van de militairen die zich in Indië bevinden, wil ook ons dorp niet achterblijven. Integen deel. Reeds is een „Niwin-Comité" opge richt waarin zitting hebben Jac. v. d. Zwart voorz., J. Schoneveld Jz. secr.; A. de Vries Cz., penningm.; M. v. Stijn, P. Vis en Chr. Gravenkamp, ledem De tweede Zaterdag van Febr. zal voor dit doel een huis-aan- huis-collecte worden gehouden. ZOETERMEER Kath, Arb. Beweging. Onder voorzit terschap van den heer J. Baars hield de IC A. B. alhier haar jaarvergadering. Bij de bestuursverkiezing werden al'e aftre dende bestuursleden herkozen. Ook de heer J. Baars werd wederom als voorzitter ge kozen. Tot voorzitter van Herwonnen Le venskracht werd benoemd de heer Jac. Reeuwijk. Door den voorzitter werd mede gedeeld dat aan onze jongens in militairen dienst regelmatig Herstel, het blad del* K. A. B. toegezonden zal worden. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek dat een batig saldo van f 699.80 in kas was. Dat de heeren Hoogduin en Messie resp. seceratris en penningmeester van Herw. Levenskracht actief gewerkt heb ben behoeft geen nader betoog, wanneer we hooren dat ei 150 donateurs thans zijn, terwijl de totale inkomsten van Herw. Levenskracht 927.35 bedragen. Moedercursus. Het ligt in de bedoe ling van het J. V G. bestuur a'hier een moedercursus te organiseeren voor de le den der J. V. G. Zij die hieraan wenschen deel te nemen moeten minstens 19 jaar zijn. Bij genoegzame deelname zal deze cursus beginnen op Dinsdagavond 4 Febr. Dammen. De door de damver. D. I. D. tegen Moercapel'.e gespeelde competit;e- wedstrijd werd ii: beide groepen door Zoe- termeer gewonnen met 155 resp. 146. De onderlinge uitslagen waren als volgt: Groep A.: MoercapelleZoetermeer: .A Je HertogA. v. Wensveen 02; H. Luy- tjesTh. Lexmond 20; P BoereeG. v. •J. Burg 02: D KreftG. Adegeest 11; F. Boeree—H. Batist 0—2; W. van Hel denD. de Kooter 02; A. VerschoorT. Klos 1—1; W. BoereePh. Buijtendijk 02 A. HoekU. v. d. Meer 02; W. Hertog Szn.L. Flüss 11. Groep B.: W. MeierA. Elleswij.k 11; E. CammeraatA. Jansen 02; T. van HeldenG. Bos 02; F. Hertog Szn.A. Kreft 02: J. ZijderhandC. v. Leeuwen 02; G. Zijder1 and—A. Hertog 02; L. VerschoorJ. Frigge 20; A BoereeW. Stoutjesdiik 11; M. OverbekeR. Klos 02; F. HertogW. Dekker 20. - Geboren Louis: z. v. L. Oudshoorn en E. R. Bongers; Adrianus Petrus Maria, z. v. H. H. Luiten en M. A. de Vrèede; Cor nelia Aafina, d. v. A. C. Ammerlaan en C. J Kooij. Ondertrouwd V/. den Hertog. 20 j. en L. M. Straaijer 24 j.; C. A. van Leeuwen 36 ,i. en W. C. Vo'lebrengt 37 j. Gehuwd: P. G. Vliegen 33: j. en C. Maas kant 28 jaar Overleden: W. Bos 77 j. wed. van A. Poot. ZOETERWOUDE St. Jansfanfare. Twee Zondagavonden in den vastenavondtijd gaf de St. Jans fanfare een uitvoering en ondanks de felle koude en snerpende wind was de zaal ge heel bezet. Pastoor Klaverweijden vereerde dit muziekfeest met zijn tegenwoordigheid. De belangstelling voor de Fanfare is steeds stijgende. Het is echter jammer, dat er al tijd nog een klein gedeelte onder het pu bliek is, waarvan gezegd moet worden, dat het muzikaal gebodene paarlen voor de zwijnen werpen is. Tegen dat zeer klein aantal luidruchtigen begint het publiek zelf een afkeurende houding aan te nemen. De vorderingen v .n het korps zijn, in één woord, verrassend. Directeur van Veen zal de Fanfare tot de trots van Zoeterwoude op voeren. De ouverture „Astarte", in lichte Fransche stijl zoowel als de Hongaarsche „Zigeunerliebe" van Frans Lehar, volde den zeer goed. De wals van Léhar was nog te kort in studie, maar de directiestaf hiéld rbythme en nuanceering vast, zoover als de stroefheid van techniek en voordracht bij de nieuwelingen dit mogelijk maakten. Het beste nummer was „Paquerettes des Pres". Opmerkelijk was het, dat onder dit nummer een groote stilte betracht werd. Als de mu ziek zóó mooi is het is wonderlijk wordt zelfs de man, die zegt niet van mu ziek te houden, aandachtig. Als die forsche ouverture „Romantique" nog eens goed in studie genomen wordt, zullen wij er in een volgende uitvoering nog meer van genieten. „Koning Voetbal" was een fijn stukje blaas muziek. Een geweldige prestatie was, na zoo'n korte studietijd, de potpourri. Al die moeilijke' tempo-overgangen tot een goed einde te krijgen, getuigt ook weer van de krachtige directie. De tooneelvereeniging „St. Pancratius" uit Roelof aren Js veen verleende haar mede werking met de opvoering van het tooneel- stuk „Haar Latste wil". Dit stuk met veel gezonde humor, is er een ui; de oude doos, maar door het buitengewoon vlot spel is het toch een groot succes geworden. Bij de goede regie, die hier te bespeuren viel, is het echter onverklaarbaar dat de uitspraak ook in rollen waar dit niet toelaatbaar was zoo erbarmelijk was. Het einde was weer laat; middernachtelijk. MEER VLEESCH. Op de bonnenliist. welke Donderdag a s. wordt bekend gemaakt, zal weer een extra bon voor 100 gram vleesch voorkomen voor diegenen, die een A-. B- of C-kaart hebben. Eenigen tijd geleden moest deze extra bon vervallen, omdat in de winter maanden daarvoor niet voldoende vleesch beschikbaar was. Thans is het o.a. tenge volge van een ruimer aanbod van slacht- varkens mogelijk deze bon voorloopig weer aan te wijzen. TROUW AAN NEDERLAND. Men schrijft uit Batavia d.d. 14 Januari aan de „Maasbode"; 12 Januari werd te Batavia in den Schouwburg een bijeen komst gehouden, van een Vereeniging van Amboneezen, Menadoneezen en Timoreezen. Er was een groot portret opgesteld van H. M. de Koningin,^ van welks lijst banden liepen naar een landkaart van de Groote Oost en wel naar de gebieden Menado, Ambon en Timor. Op groote schilden in de zaal was de leuze van een der sprekers aangebracht; „Een hechte band met Ne derland; Holland wat is daarop uw ant woord?" Geëiscbt werd dat alles zou wor den gedaan wat mogelijk was om de bevol king van Menado, Ambon en Timor gele genheid te geven zich op behoorlijke wijze uit te spreken over het aanhouden van een steviger band met Nederland dan thans 'n de regeeringsvoorstellen Voor de Indi sche gebieden wordt aangegeven. Daarvoor werd telegrafisch de hulp ingeroepen van H. M. de Koningin. Voor de Nederlanders, in de zaal aanwe zig, was de2e demonstratie van hartelijke verbondenheid wel zeer ontroerend. VERRUIMDE OPLEIDING TOT TANDARTS. De Memorie van Toelichting op het wetsontwerp tot wijziging van de Hooger On der wijs-Wet, waardoor de opleiding in de tandheelkunde op universitair plan moet worden gebracht en de uitoefening der tandheelkunst daarbij aangepast, ver klaart, dat de opleiding tot tandarts prin- cipieele veranderingen zal moeten onder gaan; de examens zullen geheel universi tair moeten worden geregeld. De commissie, die het wetsontwerp heeft voorbereid, is van oordeel, dat het wenschelijk is, gezien het toenemende aantal tandheelkundige studenten in Ne derland, aan ten minste twee rijksuniver siteiten gelegenheid tot de studie in de tandheelkunde te geven. Zij meent ook, dat den op de nieuwe wijze opgeleide tandartsen een ruimere bevoegdheid kan worden verleend. Deze commissie had zich ook voor een faculteit der tandheel kunde verklaard. Hiertegen waren groote bezwaren gerezen, zoowel van de zijde van verschillende senaten der universi teiten als van de zijde van den Onder wijsraad. Derhalve is in het ontwerp de nieuwe tandheelkundige opleiding in de faculteit der geneeskunde ondergebracht.. OM DEN REGEERINGSVORM VAN DUITSCHLAND. Henri Bonnet, ambassadeur van Frank rijk in de V S„ heeft aan Dean Acheson, waarnemend Amerikaansoh minister van buitenlandsche zaken, twee memoranda overhandigd, waarin de Fransche voorstel len voor een Duitsohen statenbond worden uiteengezet. Ook Rusland heeft een voorstel inge diend, dat o.m. het vormen van een cen trale Duitsche regeering inhoudt nog vóór de onderteekening van het vredesverdrag. Dit voorstel staat regelrecht in tegenstei- ling tot het Fransche voorstel Men zegt er te Parijs van, dat de Russen blijkbaar meenen, een grooter Kans te hebben om buiten hun eigen bezettingszone invloed in Duitschland. uit te oefenen, indien een cen- tale regeering tot stand zou komen. Merkwaardig is de houding der Fran sche communisten. Zij steunen natuurlijk Moskou en hebben niets dan critiek over voor de nota's van de Fransche regeering, waarin n.b. niet minder dan vijf commu nisten zitting hebben. STAATSLOTERIJ. Prijzen van 1000 op nos. 2990, 6633, 7266, 10341, 14260, 16194 en 16392. MARKTBERICHTEN ROELOFARENDSVEEN 27 Jan. Bloe menveiling. Tulpen: Copland 0-601. Zenober 5560, Krelage 5060, Crown Im perial 4550; Fred Moore 4045, v. d. Eer de 65. Hildegarde 5055, Aminionette 70, Augusta 3055, White Stail 1.10, Delicate 60, King of the Yellow 5560, Brightling 55, Golden Harvest 1.10. Narcissen: Magni ficence 3040, Earley Glory 1220; Helios 22, Whreslar 18 K—19, King Alfred 43, Katjes 45, Crocussen 917, BI. Druifjes 17—22. KATWIJK a. d. RUN 27 Jan. Groenten- veiling. Per 100 kg.: Waschpeel n 16 23, Stamboonen 6085, Gele kool 13.50 14.10, Roode kool 1720, Schorseneeren 29 37.50, Uien 13-6017.40, Winterpeen 6.908.10, Knolselderie I 19.1023.10, id. H 13—15. LEIDEN WITJE SINGEL 14 IEL 21035 HAARLEM BROUWERSVAART 50 IEL 14)59 t Heden overleed tot onze groote droefheid na een kortstondig lij den. tijdig voorzien van de laatste H H. Sacra menten der Sterven den onze lieve Vrouw. Moeder. Behuwd- en Grootmoeder FRANCINA MARIA VERDEGAAL Echtgenoote van WILLIBRORDUS PETRUS DE VREEDE in den leeftijd van bij na 66 jaar. Noordwijk. 27 Jan. '47. Doezastraat 19. W. P. de Vreede Wassenaar; A. A. M. Runderkamp Th. Runderkamp de Vreede en kinderen Den Haag: E. Janssen, arts J. M. Janssen de Vreede. arts en kinderen Rotterdam: A. H. Herfkens A. M. Herfkens de Vreede en kinderen Noordwijk: Ir. H. Weebers C. F. M. Weebers de Vreede en kinderen Roosendaal: P. W. J. de Vreede F. de Vreede Duynstee en kinderen Brunssum: Ir. S. C. de Vreede M. A- de Vreede— Röttger en kind Leeuwarden Drs. D. M. Alsem F. C. Alsem-de Vreede Noordwijk: C. M de Vreede W. P. de Vreede Jr, A. G. M. de Vreede Kohschulte M. S. W. de Vreede. De plechtige H. Mis v. Requiem zal plaats vin den in de kerk v. d. H. Jeroen te Noordwijk. Donderdag 39 Jan. 1947 te 9 uur. voorafgegaan door stille H.H. Messen te 7.15 en 8 uur. Daar na begrafenis vanuit de Kerk oo het R K. Kerk hof Gooweg- t Heden overleed, na een langdurige ziek te, toch nog onver wachts. onze dierbare Broeder. Behuwdbroe- der en Oom ALPHONSUS MARIA GERARDUS v. OIJEN op den leeftijd van 48 j. Uit aller naam. J. A. N. van Oijen Leiden, 27 Jan. 1947. Anna Paulownastr. 1. De H.H. Missen zullen worden opgedragen Donderdag 30 Jan. a.s. in de kerk van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Jo zef. te kwart voor- en de gezongen Reqiem. te kwart na 8 uur. De be grafenis daarna te 10 uur, vanuit de kerk. op het R. K. Kerkhof. 3716 Eenige kennisgeving. Wij ontvingen heden de droevige tijding van het overlijden van on zen collega JOHANNES HUBERTUS HENDRIKUS JANSEN ;n den leeftijd van 28 j. Zijn nagedachtenis zal bij ons steeds in herin nering blijven. 3717 Personeel Leidsche Onderwijs- instellingen N.V. Met groote blijdschap en dank aan God geven wij U kennis van de geboorte van enzen zoon RUDI die bij het H. Doopsel de namen ontving van RUDOLF MARIA A. Belt G. H. BeltPaulides Leiderdorp. 24 Jan. 1947. Erica'.aan 14. 3715 Tijdelijk adres St. Elisabeth Ziekenhuis, Leiden. Wegens teleurstelling FLINKE DIENSTBODE gevraagd voor dag en nacht. v. g. g. v. Meerdere hulp aanwezig. Aanmelden Mevr. Commandeur. Lam- menschansweg 5. Leiden. Te koop gevraagd 12 of 6 ontbijtvorkjes Spoed!! Br. onder no. 3710 bur. van dit blad. Kantoor ter plaatse zoekt voor spoedige indiensttre ding: 3712 ervaren Steno-Typiste Bekendheid m. boekhouden strekt tot aanbeveling. Goed salaris. Br. met uitv. inl. onder no. 58 Adv. Bur. „Rijnland" Leiden. VENDUHUIS DER NOTARISSEN Bij de veiling van a.e. Don derdag zal o.m. worden verkocht: Diverse Meubilaire Goederen en Zilveren Werken Te bezichtigen Woens dag 104 uur De Vendumeester T. BEE WK ES GEVRAAGD EEN voor de morgenuren. Roo- denburgerstraat 23. 4332 Bekendmaking Hiermede deelen wij U me de. dat het moes- en pulp- agentuur van wijlen den heer 3713 H. C. v. d. MEER op den ouden voet door gaat. 3713 Bestellingen worden voor loopig aangenomen door C. H. v. d. MEER en TH. ZWETSLOOT te Hoogmade Officieele Publicatie DISTRIBUTIEDIENST LEIDEN. UITREIKING SCHOENEN BONNEN AGENTSCHAP PEN OEGSTGEEST, LEIDERDORP EN WARMOND. Diegenen wier' T. D.- nummer eindigt met het cijfer 5, kunnen op onder staande data tegen inleve ring van bon 614 van het inlegvel, een schoenenbon in ontvangst nemen. Zij, die op of na 1 Januari 1945 een bon voor gewone, Ame- rikaansche of beroeps schoenen hebben ontvangen komén niet in aanmerking. Diegenen, die eejj bon voor erthópaedisch schoeisel hebben aangevraagd, wordt in overweging gegeven bij cijf eraan wij zing geen bon af te halen. Uitgereikt wordt voor ingezetenen van de ge meente: Oegscgeest op Woensdag, 29 Januari 1947, voor de tetters A t/m K; op Vrij dag 31 Januari 1947, voor de letters L t/m Z. Leiderdorp: op Dinsdag 28 Januari 1947. Warmond: oo Donderdag 30 Januari 1947. De uitieikingsuren zijn van 9.30 tot 12.uur en van 1 tot 3 uur. Na-uitreiking van schoe nenbonnen vindt plaats voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond cp Zaterdag 1 Februari a.s. vap 8 30 uur tot 10.30 uur m het Distributiekantoor te Leiden (ingang Lange- brug). 3714 Op dezelfde dagen en vol gfcns dezelfde letterindee- ling vindt een uitreiking van schoenenbonnen plaats ten behove van kinderen, geboren in 1932 of later, we'ke jarig zijn in de maand Januari. Bij deze uitreiking wordt een bon gegeven welke. Wat be treft de soort, afhankelijk is van den leeftijd van be trokkene. Kinderen, die orfchopaedïsch schoeisel dragen, dienen deze bon niet af te halen. Verstrek king van dezen extra schoenenbon geschiedt te gen inname van bon 604 van het bij de T D. be- hoorende inlegvel GC, GD of GE. TELEFOONTJES DIVERSEN Viert uw bruiloft in onze gezellig ingerichte feestzaal. U vindt er alles wat u noodig heeft. Vraagt eens vrijblijvend inlichtin gen aan Jean van Zijp, Hooglandsche Kerkgracht 40, Tel. 22287, Leiden. 4331 Aan komen loopen een zwarte hond met witte borst en voeten, middelm. grootte, b.'i A. J Elderhorst Noordb.weg 29. Zoeter woude. 4197 H.H. Kappers. Werkge vers en werknemers be zoekt de buitengewone vergadering der vrije or ganisaties op Donderdag 6 Februari. Behandeling van de meest belangrijke on derwerpen. Leest vooral de circulaires. Houdt dien avond Vrij! 4331 PERSONEEL *2? Gevraagd tegen Febr. of' J Mei, wegens huwelijk der tegenwoordige een R. K. Boerendienst'bode bij N van Steijn, Oosthout. Voorhout. 4333 AFD. LEIDEN. Het bestuur maakt bekend, dat .de vergadering op he denavond NIET doorgaat daar de spreker Dr. Polak plotseling verhinderd is. Twee nette R.K. meis jes (vriendinnen), leeftijd 20 jaar. zoeken prettige werkkring kantoor of win kel, liefst Leiden of omge ving. Br. onder no. 4335 bureau van dit blad. ST Net R. K. Meisje gevr in klein gezin, liefst boven 20 i., voor d. of d. en n. Goede behandeling en hoog loon. Hulp aanwezig. Aanmelden: 's avonds 7—9. Hoogewoerd 30. 4334 S* Dienstmeisje Net meisje gevraagd voor d. en n. in gezin van 4 kinderen, waar van 2 schoolgaand, niet be neden 21 jaar en beslist zelfstandig kunn. werken. Br. onder no. 4337 bureau van dit blad. van 93 uur. Goed loon. Vasen, de Sitterlaan 108 door 42. Als we pinnen zijn, ve; volgde Bshy, slaan we den kapitein ne^-. \anuit zijn kantoor kunnen we can den bewaker ge lasten Zwickpy en Roomer op het kantoer te brengen. Hier zal niemand iets onge woons aan vinden, ^ls de bewakende agc-nl met hen b'nnankomt. sJaan v e ook hem neer. We gev'en Zwickey en Room r dan cte uniformen van den Kapitein en den bewa ker. Als dat gebeurd is roepen we den agent in de hall naar binnen, overmeesteren hem, binden hem vast en gaan er met de wagens vandoor. Pe/olt glimlacht. Dat was geen slecht plan. Die Cake Baby was geen domme jon gen. Wacht, (laar kwam de agent weer aan. Meneer en Mevrouw, de kapitein wacht, zei hij kort en hield de deur voor dc beide heren open. Wees niet te vroeg met je wapens, waarschuwde Baby nog fluisterend, hü mag geen argwaan krijgen. Toen stapten zij naar de deur van het privé vertrek van den kapiteip, doch toen Perolt, die voorop ging, de deuropening had bereikt, werd hij bleek van schrik en deinsde achteruit.

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 4