S)e CddaeJwCowtyci/nt De Dakota's in discrediet De handel Nederland met Duitschland Minder belastingvoorlagere inkomens Palestina-conferentie thans begonnen 273.824 aanvragen consumentencrediet DINSDAG 28 JAN. 1947 Bureaux: Papengracht 32 Leiden Giro 103003 Telefoon: Admin., Adv. en Abonn. 20826. Redactie: 20015. Dir. en drukkerij 20935. Abonnementsprijs 0.26 per week, 1.10 p mnd. 3.25 p. kwartaal Franco p. post 4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 37e JAARGANG No. 10998 Hoofdredacteur: TH, WILMER. Directeur: C. M. v. HAMERSVELD Uitgave van N.V. ,,De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent per m.m. Bij contract belangrijke korting. Gulden woorden fVVERTUIGD.2 voorstanders zijn wij van publiekrechtelijke organisaties in het bedrijfsleven, van een geleide economie, van medezeggenschap der arbeiders. En de regeerir.g blijkt spoed te maken met een wettelijke regeling van dat alles. Indien zij dat ook niet zou doen, zou zij, naar onze overtuiging, klaarblijkelijk de eischen van den tijd niet verstaan en dus niet op haar plaats zijn. Doch de regeering blijkt niet alléén met spoed te werken, maar óók met voor zichtigheid. Spoed en voorzichtigheid moeten vóóral in dezen tijd in een regeerder samengaan. Spoed: om dc nieuwe dingen, die deze lijd eischt, in ie voeren. Voorzichtigheid: om het oude, dat goed was en nog goed is, niet kapot te maken. Die voorzichtigheid hebben wij beluis- •erd in de rede waarmede de minister van economische zaken Vrijdag jl. heeft ge ïnstalleerd de commissie, welke met spoed moet voorbereiden een voor-ontwerp van wet op de publiekrechtelijke organisaties m het bedrijfsleven. Wij komen hier niet nader terug op be doelde rede. Onze bedoeling is nu de aandacht te vestigen op een zin in de rede, waarmede de voorzitter van genoemde commissie, prof. dr. v. d. Ven, de ministerieele rede beantwoordde. Hij zeide, dat de Staat eerbied moet be zitten voor „het gcede, dat het vrije maat schappelijke leven tot stand weet te bren gen", en dat de Staat niet mag ingrijpen ..in het ingewikkelde en zco licht te ver storen economische proces", „zonder an dere noodzaak" let wel: noodzaak! „dan het e:gen machtsstreven". Dit noemen wij gulden woorden. Als de Staat zich te veel gaat bemoeien met het bedrijfsleven, dan zal dat, als 't v/are onafwiisbaar, oproepen een reactie r.aar de ongebonden vrijheid van het eco nomisch liberalisme óf de economische toe standen rijp maken voor het economisch communisme. Beide tegenovergestelde uitersten ten deele stechts schijnbaar tegenovergesteld verwerpen wii niet de grootste stelligheid, omdat zij strijden met het algemeen wel zijn. Indien later blijkt, dat wij ons in de toekomst-apolitiek der regeering hebben vergist, zuren wij dat natuurlijk "erken nen en ons teeen die politiek verzetten. Uit wat wij tot nu toe hebben kunnen constateeren blijkt ons. dat de reeeering in haar sociale hervormingen naast de dringend vereisebte spoed ook de zoö drin gend verpachte voovz;cht'riieid wil be- trachfon: bii bet tot stand brengen van een radica'e sccia'e vernieuwing, we'ke in de p^ats moet treden van het liberale kapita listische stelsel. PROF. ROMME S^^EKT MILITAIREN TOE. Naar het Fransche persbureau A. F. P. meldt, heeft prof. Romme zich gisteren in een rede tot de Nederlandsche militairen in Ind'ë geriebt, waarin hij o.m. verklaarde: ,.De noodzakelijkheid en het nut van uw opoffering is gelegen in het recht op vrij heid en veiligheid, dat iederen burger zon der onderscheid van ras toekomt." Prof. Romme wees vervolgens nadrukkelijk op de juiste hofding, aangenomen door regee ring en parlement te Den Haag, met be trekking tot de ontwerpovereenkomst van Linggadjati en trachtte zijn toehoorders van f'en gpest van deze overeenkomst te doordringen. In het verloop van zijn rede citeerde prof. Romme nog de volgende ver klaring van de regeering: „De regeering is van meening, dat de vriiheid en de veiligheid van de geinter- neerden op elke mogelbke wijze moet wor den verzekerd". Prof. Romme besloot zijn rede met een aansporing -tot de militairen om de bevolking van Indonesië behulp zaam te zijn bii den bouw „van een rijk zonder imperialisme, zonder overheer- sching, in het belang en tot welzijn van alle volken, die hierbii 'betrokken zijn, met het doel de mogelijkheden tot vrede in deze wereld, welke een zwaren proef tijd doormaakt, te versterken". PROF. DR J. N. W. VERZIJL LID DER COMMISSIE-GENERAAL. Naar „Parool" verneemt ligt het in het voornemen der regeering, prof. dr. J. N. '.V. Verzijl, a's laatste lid toe te voegen aan de Commissie-Generaal. Prof. Verzijl, die aanvankeMjlc het juri disch protest van een aantal staatsrecht kenners tegen de basis-overeenkomst van Langgadjati mede-onderteekende, heeft later. nadat de toelichting op die overeen komst bekend was geworden, zijn hand. teekening teruggenomen. DE DEENSCHE LUCHTVAARTAUTORITEITEN hebben gisteren het gebruik van de Deensche vliegvelden verboden voor Dakota's, welker totaal gewicht bij de lan ding de 11.080 k.g. overschrijdt. Het gewicht mag bij den start niet grooter zijn dan 11.450 K.G. Het officieel in Nederland toegestane gewicht bedraagt 12.700 K.G. Dit beteekent, dat de K.L.M. in de toekomst op de Scandinavische routes öf het vliegge- wicht moet verlagen tot de grens, die de Deensche autoriteiten toestaan, öf van voortzetting der vliegdiensten zal moeten afzien. Niettemin gelooven dc Deensche ex perts niet, dat het te zwaar beladen zijn van het vliegtuig de catastrofe op Kastrup veroorzaakte. Startgewicht was geen gevaar In verband hiermede, deelt de Rijkslucht vaartdienst het volgende mede: De Dakota-vliegtuigen van de K.L.M. zijn voorzien -'an bewijzen van luchtwaar digheid voor een startgewicht van 12.700 K.G. Dit gewicht is hetzelfde als hetwelk in Engeland voor de Dakota-vliegtuigen is vastgesteld. In Zweden, waar de lucht vaartmaatschappijen niet met het type Douglas Dakota C. 47 vliegen, doch met het oudere type Douglas D.C. 3, is in overeen stemming met de Amerikaansche voor schriften het startgewicht voor laatstbe doeld type op 11.440 K.G. gesteld. Onlangs hebben de Zweedsche autoriteiten bezwaar gemaakt tegen het maximum totaal gewicht van de Douglas Dakota C. 47 en voorge steld, dat te brengen op dat van de Douglas D.C. 3; mede in verband met de afmetin gen van sommige Zweedsche luchtvaart terreinen. Denemarken en Noorwegen heb ben zich hierbij aangesloten. Het door den Rijksluchtvaartdienst toege laten startgewicht voor de K.L.M.-Dakota's is vastgesteld na uitvoerig overleg met de Britsche autoriteiten. Hierbij bleek, dat de veiligheid niet in gevaar wordt gebracht, mits op ongunstige luchtvaartterreinen de gewichten passend worden verlaagd. Hier omtrent zijn aanwijzingen aan de K.L.M. verstrekt. Opgemerkt wordt hierbij, dat het vlieg veld Kastrup bii Kopenhagen geen enkele aanleiding geeft tot beperking van het startgewicht beneden het op het bewijs van luchtwaardigheid gestelde gewicht van 12.700 K.G. Het startgewicht, van de PH- TCR bpdroeg in Kastrup 12.190 K.G.. dus circa 500 K.G. lager dan het toegelaten startgewicht. Dit wijst er niet oo. dat over belasting de oorzaak zou zijn geweest van de ramp van de PH-TCR. BOAC GAAT DAKOTA'S VERVANGEN. De Boac (Engelsche transatlantische luchtvaartmaatschaopij) en de E.G. (Euro- peesche Luchtvaartmaatschappij) de twee belangrijkste Engelsche luchtvaartmaat- schapniien. hebben besloten reso. viermoto rige Handley Page Haltons en tweemoto- rige Vickers Vikings in den dienst te bren gen in plaats van de Amerikaansche Da- kota's. Een functionaris van de Boac heeft aan een verslaggever meegedeeld, dat deze ver andering waarschijnlijk in Maart zal in gaan, doch niets te maken heeft met de jongste rampen, daar reeds enkele maan den geleden hiertoe besloten werd. AMERIKAANSCHE PU OTTr.N WEIGEREN TE VLIEGEN. De Amerikaansche piloten hebben ge weigerd met Dakota's D.C. 3 te vliegen, wanneer het maximum gewicht bij den start op 14.000 K.G. gehandhaafd blijft. Dit maximum geldt op de Amerikaansche lij nen naar Engeland en Europa. Luchtvaartfunctionarissen te Washington spraken een veronderstelling tegen dat de jongste ongevallen met Dakota's te wijten zijn aan 't feit, dat 't versleten Amerikaan sche surplusvliegtuigen van het leger zijn. Zij verklaarden, dat de machines, waarvan er vele in den oorlog zijn gebruikt, grondig zijn nagekeken, alvorens zij in het goede ren- en passagiersvervoer zijn gebracht. ZAT HET HOOGTEROER VAST? Mogelijke oorzaak van het ongeluk. Het Deensche blad „Berlingske Tidende" meldt, dat de commissie voor het onderzoek heeft ontdekt, dat een 19-jarige leerjongen zich niet herinnert de roerklampen van het vliegtuig, voor het vertrok, te hebben ver wijderd. Deze leerling was verantwoorde lijk voor het verwijderen v..n de wielblok- ken en roerklampen, wanneer de werk tuigkundige, zijn leermeester, vrijaf had. De jongen, die slechts drie weken in dienst was, verklaarde zich wel te herinneren, dat hij de wielblokken verwijderde. Inderdaad heeCt men op geringen afstand van de resten van het vliegtuig een stalen klamp gevonden van het model, dat regel matig gebruikt wordt om het hoogteroer van een zich op den grond, bevindend vlieg tuig vast te zetten. Deze klamp is van Nederlandsch fabri- caat en de onderzoekers denken, „dat het mogelijk is, dat deze klamp het ongeluk veroorzaakt heeft". DE BEGRAFENIS VAN PRINS GUSTAAF ADOLF. Voordat het stoffelijk overschot van prins Gustaaf Adolf aan boord van het Zweed sche oorlogsschip „Oscar" zal worden ge bracht, zal in de Zweedsche kerk te Kopen hagen een rouwdienst worden gehouden. Van de kerk zal de baar, begeleid door een koninklijke wacht, door de straten van Ko penhagen naar het oorlogsschip worden ge bracht. Men verwacht, dat de kroonprins en de prinses de begrafenis van prins Gustaaf Adolf zullen bijwonen. Het hoofdpostkantoor te Kopenhagen deelt thans mede, dat het grootste deel van post, die het iegtuig vervoerde, is ver brand. De vliegramp met het Dakota-toestel van de K.L.M. nabij Kopenhagen. De foto, op genomen kort na de ramp had plaats gevonden, toont brandweerlieden bezig met het opruimingswerk der wrakstukken van het verongelukte toestel. Uiterst moeilijke bespreking Geen bevredigende resultaten De Britsch-Amerikaansche delegatie, die in de afgeloopen week in Den Haag is ge weest voor het voeren van handelsbespre kingen tusschen Nederland en de Britsch- Amerikaansche zóne, heeft deze conferen tie gekarakteriseerd als „een uiterst moeilijke bespreking", waarbij op ver scheidene punten geen overeenstemming kon worden bereikt. Aan deze mededee- ling werd toegevoegd, dat de Britten en Amerikanen het met elkaar eens waren over de vraag in hoeverre aan de verlan gens van Nederland voldaan kan worden. De besprekingen hadden niet het vaststel len van een handelsquotum tot doel, doch alleen het vergemakkelijken van de voor waarden voor de ontwikkeling van den handel. De getroffen overeenkomst zal leiden tot aanzienlijke toeneming van de tót nog toe bestaande handel tusschen Nederland en Duitschland. De economi sche situatie van D"itschland laat echter niet toe de vooroorlogsche handel in be- teekenende omvang te hervatten. Geen groentenexport. Over de hoofdpunten van discussie werd, volgens de Bi"itsch-Amerikaansche onder handelaars. niet meer dan „een beter be- Nieuwe tarieven voor loonbelasting In het wetsontwerp Belastingherziening 1946 was oorspronkelijk voorgesteld de belasting op de winsten van naamlooze vennootschappen te verlagen tot 25 pet, Blijkens een bij de Kamer ingediende No ta van Wijzigingen wordt thans voorge steld de verlaging niet verder te doen gaan dan tot 33 1/3 pet. Voorts bevat deze Nota de volgende voorstellen: Geen Joodsche vertegenwoordigers aanweziq De conferentie inzake Palestina is giste ren in het Saint James Palace te Londen begonnen. Een delegatie van de Palestijn- sche Arabieren is aanwezig alsmede dele gaties van de zeven Arabische landen, die ook de eerste conferentie (van 10 Seot. tot 2 Oct. vorig jaar) bijwoonden. De Pales- tijnsche Arabieren w.aren toen niet verte genwoordigd. Aan het hoofd van de Britsche delegatie staan Bevin en Creech Jones, minister van buitenlandsche zaken en koloniën. Er ne men geen Joodsche vertegenwordigers aan de conferentie deel. Onmiddellijk na de opening zeide Dja- mal Hoesseini, -de leider der Palestijnsche Arabieren, dat deze vastbesloten waren een verdeeling van Palestina met alle mid- Geldig verklaring waardebonnen 15 Febr. a.s. Het ministerie van financiën deelt het eigende mede: Sedert de termijn voor het aanvragen van een consumenten-crediet op 14 December definitief werd gesloten is met spoed een begin gemaakt aan de uit gifte van voorschotboekjes. Uit de van 832 djstrictsraden binnengekomen opgaven is gebleken, dat 273.824 aanvragen werden ingediend, voor een overgroot deel bestaan de uit aanvragen van gezinnen. De 149 •-esteerende districtsraden betreffen kleine gemeenten, zoodat de thans bekende cij fers als doorslaggevend mogen worden be schouwd. U't de tot dusver behandelde gevallen blijkt, dat het gemiddeld te ver strekken crediet ongeveer 475.beloopt. Dit beteekent, dat per aanvrage 4 a 5 per sonen van het crediet profiteeren, zoodat in het geheel mag worden aangenomen, dat ruim 11/4 millioen personen voor het crediet in aanmerking wenschen te komen. Inmiddels werden ongeveer 20.000 voor schotboekjes uitgereikt met een uitstaand crediet van circa 9.500.000.—. Het Cen traal Bureau voor het consumentencrediet verwacht, dat men omstreeks 15 Februari as. met het uitreiken der voorschotboek jes over de geheele linie gereed zal zijn. Alsdan zal ook de geldig verklaring van de eerste waardebonnen plaats hebben. Het is intusschen gebleken, dat verschei dene personen rc-eds thans met hun waar debonnen van het consumentencrediet bij den detailhandel goederen trachten te koo- pen. Tot dusverre zijn er echter nog geen waardebonnen geldig verklaard. Het is aan leveranciers daarom verboden reeds ru op waardebonnen goederen af te leve ren. Daar niet alle waardebonnen zullen worden geldig verklaard, loopen detaillis ten, die deze waardebonnen reeds thans in betaMng aannemen, bovendien het gevaar, dat zij bonnen accepteeren die straks waardeloos zullen blijken te zijn. Detaillisten, die waardebonnen in beta ling wenschen te nemen, dienen zich vooraf 1e voorzien van een indentiteitsbewijs. Voor inlichtingen- hierover kan men zich wenden tot het plaatselijk secretariaat van de bedrijfsgroep detailhandel of, indien ter plaatse niet een dergelijk secretariaat is gevestigd, tot den districtsraad voor het consnumentencrediet. delen te bestrijden. Het vormen van een Joodschen staat in Palestina zou een voort durende bron van oneenigheid worden. Een uur na de opening werd de confe rentie verdaagd, teneinde de Britsche re geering in staat te stellen de verklaring te bestudeeren. Terreur gaat voort. Terwijl men te Londen confereert zonder de Joden gaat de terreuractie in Palestina lustig door. In antwoord op het dqpdvonnis van den terrorist, Grüner. heeft de „Irgoen Zwai Leoemi" twee Britsche majoors en den Britschen rechter ont voerd. De majoors werden te Jerusalem ontvoerd, de rechter te Tel Aviv. Tien terroristen arriveerden in drie taxi's voor het gerechtshof. Zij spraken den rechter in de rechtszaal in het Hebreeuwsch aan en gelastten hem met hen mede te gaan. Terwijl eenige andere menschen, die aanwezig waren, met wapens in bedwang werden gehouden, werd de rechter, die zijn toga nog aan en zijn pruik nog op had, weg gevoerd. Inmiddels is de uitvoering van het dood vonnis opgeschort. ZIJN DE RTJSSEN BEZIG M«vT ATOOM- BOMFABRICAGE? In den Amerikaanschen Senaat heeft de senator McMahon, gewezen voorzitter van de Congrescommissie voor de atoomeneroie. het pleit gevoerd voor een nieuw controle plan en daarbij te kennen gegeven, dat hij de Russen er van verdenkt, dat zij bezig zijn met het bouwen vap een atoomsplit- sm^sfabriek in den Oeral- „Het is in het belang van onze eigen veiligheid", zoo zeide hij, „om thans in- soecteurs achter de hooge muren te krij gen, opdat wii te weten komen, wat er ge beurt, voordat het mogelijk wordt, dat wij met een schok tot bewus'zijn komen door de explosie van een atoombom in ons mid den." Vliegtuigongeluk in de V.S. Een B29,(een ,\yliegend fort") is na het opstijgen van het vliegveld Kirtland in Nieuw Mexico omlaag gestort. Het was een bommenwerperjvan het leger. Het aan tal slachtoffers bedraagt elf. 1. Verlaging van de omzetbelasting op een aantal noodzakelijke goederen. Groen ten en fruit worden geheel van deze be lasting vrijgesteld; voor vleesch komt een gedeeltelijke vrijstelling. 2. Het percentage der weeldebelasting is nader vastgesteld op 15 pet.; voor be paalde nader aan te wijzen vermakelijk heden zal de weeldebelasting 25 pet. be dragen. 3. Voor groote gezinnen wordt een be langrijke verlichting van de inkomstenbe lasting voorgesteld. 4. In het gewijzigde ontwerp is de uit sluiting van kinderaftrek ingeval een kind zelf inkomsten geniet niet gehandhaafd. 5. Het nieuwe tarief voor de loonbelas ting zal gelden met ingang van 30 Juni 1947. De verhoogde tarieven voor de inkom stenbelasting zullen op 1 Jan. 1947 van kracht worden. De door minister Lieftinck ingediende voorstellen tot wijziging der inkomstenbe lasting doen zien, dat er voor de lagere inkomens een belastingsvermindering en voor de hoogere inkomens een verzwa ring der belasting op stapel staat. De ver laging zal bij aanvaarding van het ont werp door de Kamer, b v. voor gezinnen met twee kinderen, gelden voor de in komens tot ƒ7680.bedragen de jaar inkomsten voor dit gezien 7680 of meer dan wordt de belasting verzwaard. Enkele voorbeelden volgen hier: A. Een gezin met 2 kinderen en een zuiver jaarinkomen van 2.520 betaalt vol gens het oude tarief 163.90 per jaar en zal na 30 Juni a.s. s'échts 94.40 per jaar betalen. B. Zijn er vier kinderen in het gezin en bedraagt het jaarinkomen ƒ3000, dan werd aan inkomstenbelasting tot nu toe betaald ƒ112.20; dit zal verlaagd worden tot ƒ54.40 per jaar. C. Een gezin met 2 kinderen en een zui ver inkomen van 15.480 per jaar betaalt thans 3729 aan belasting; in de toe komst zal di* laatste bedrag worden ver hoogd tot ƒ4284. Ook voor de vrijgezellen is eenige ver lichting in het vooruitzicht, zij het ook minder dan oorspronkelijk in de bedoeling lag. Een vrijgezel met een i aarinkomen van b.v. 1020 betaalt thans ƒ70.40, terwijl het nieuwe voorstel een verlaging tot 34.60 brengt. Voor een vrijezel met een inkomen van ƒ3000 is de v<*rla°ing echter slechts gering, n.l. van ƒ589.05 per jaar tot ƒ511. De nieuwe tabel voor de loonbelasting zal nog nader worden vastgesteld, doch zal vrijwel gelijk zijn aan die voor de inkom stenbelasting. STOPTREIN LEIDEN—HAARLEM. Van zeer betrouwbare zijde wordt mede gedeeld, dat op het traject Leiden--Haar lijn wederom stoptreinen zullen gaan rij den en wel met ingang van 4 Mei a.s. De gemeenten Warrpond, Voorhout en Noordwijkerhout worden dus uit hun iso lement verlost, terwijl voor de andere ge- I meenten deze maatr-jel een uitkomst is. grip van eikaars standpunten" bereikt. Aan de wensch van Nederland om de groentenexport naar Duitschland te her vatten, kon niet worden voldaan. De be zetters zijn van meening, dat de economi sche toestand van Duitschland niet toelaat dure versche groenten te importeeren. Van Nederlandsche zijde zijn vele voor stellen gedaan, ten einde, koste wat kost, tot een afzet van groenten te komen, doch overeenstemming kon niet worden bereikt De Nederlandsche eisch ten aanzien van het gebruik van de havens van Rotterdam en Antwerpen voor Duitsche importen werd niet ingewilligd, daar de onderhan delaars op het standpunt staan, dat ge brek aan deviezen het uitsluitend gebruik van Duitsche havens noodzakelijk maakt. „De eenige hoop voor een herleving van Rotterdam is de herleving van de indu strie in Duitschland," zoo merkten zij op. Nederland is echter niet bereid zich bij deze stand van zaken neer te leggen en zal tot het uiterste gaan om de rechten van Rotterdam te verdedigen. Grondstoffen. Ook de Nederlandsche wenschen tot herleving van de entrepothandel kunnen voorloooig met worden ingewilligd. Duitschland is niet bij machte luxe-arti kelen als koffie, thee en chocolade te koo- pen. Wel wordt verwacht, dat d« verwer king van Nederlandsche grondstoffen door de Duitsche industrie aanzienlijk zal toe nemen. Het belangrijkste resultaat voor de Ne derlandsche zakenlieden is het feit, dat zij de eersten zijn, die vrijelijk met dc Duitschers zaken kunnen doen, al blijft de koopovereenkomst natuurlijk nog aan licenties gebonden. Door de beperkte ac commodatie zal een auotum voor handels reizigers uit de verschillende landen wor den vastgesteld. De Nederlandsche regee ring wenscht de door haar verworven pa tenten en copyrights ten volle gewaar borgd te zien Contracten voor Duitsche import uit Nederland werden niet geslo ten Onder de artikelen, waarvoor invoer- contracten werden afgesloten, vallen o.m. spoorwegmateriaal, masten voor electri- sche boven'eidingen, reparatie-onderdee- len, chemische en pharmaceutische pro ducten en instrumenten. Deken P. Simons f In den ouderdom van 61 jaren is Zon dagmorgen overleden de hoogeerw. heer P. J. Simons, pastoor der parochie van St. Agatha te Beverwijk en deken van het de kenaat Beverwijk. Deken Simons was in 1936 benoemd tot pastoor en deken te Beverwijk, voor dien is hij pastoor te Koog aan de Zaan geweest, waar hy een nieuwe kerk heeft gebouwd. Velen in Leiden herinneren zich deken Simons uit den tijd. dat hij kapelaan was aan de Mon Père-kerk. Met overdreven lofprijzingen eert men niet op waardige wijze de gedachtenis van een overledene. Maar van dezen over ledene mag worden gezegd: dat hij was een eenvoudig, eerlijk en oprecht mensch, een hartelijk meelevend vriend, een waarlijk vroom priester. Zijn optreden werd gety peerd door een zekere vaderlijkheid, die toch nooit indringerig werd, en een zekere beslistheid, die echter nooit in kooDigheid ontaardde. Deken Simons is plotseling over leden. ons predikend, dat de dood komt als een dief in den nacht. In Leiden zal men den overledene niet vergeten en velen zul len zeker zij 't dan in den geest bid dend meemaken de uitvaart van den pri-s- ter, die in onze herinnering blijft voort leven als een gave, brave, voorbeeldige mensch. Hij ruste in vrede. BENOEMINGEN BISDOM HAARLEM. Z. H. Exc. dc Bis«chop van H°arlem heeft benoemd tot Pastoor te Soanbroek. den Weleevw. Heer P. J. Berlaee; tol Pastoor te de Lier, den Weleervv. Hoer N. Th. J. van Schaik, die Kapelaan was te 's-Gravcnhage (H. Joseph). Vervo'gens tot Kaoelaan te Bodegraven den Weleerw. Heer G. J. Hoogervorst, die Kapelaan was te Bennebroek. WEERSVERWACHTING O AANHOUDENDE VORST. o Enkele overdrijvende wolkenvelden, g o waaruit plaatselijk nog wat lichte g g sneeuw valt, matige tot zwakke wind g g uit Oostelijke richtingen. In den nacht o s in het Z.-O. van het land plaatselijk 5 zeer strenge vorst (minimum tempera- S 3 turen beneden 15 graden onder nul), o overigens strenge tot matige vorst. g ©oooooooooooooooooooooooooooooooooooooc

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 1