ZATERDAG 25 JAN. 1947 DE LEIDSCHE QOURANT PAGINA 4 ALPHEN AAN DEN RIJN Ongeval. Aan den Oudshoornschen weg, alhier, waar werkzaamheden werden verricht aan het dak eener woning is, door tot nu toe onopgehelderde oorzaak een ke tel met mastiek uit elkaar gesprongen, met het gevolg, dat de gloeiende vloeistof in het rond spatte en de aldaar aanwezige Rotterdamsche arbeiders dusdanig trof, dat ze zich onder geneeskundige behande ling moesten stellen. Bij één der getroffe nen werd aanvankelijk gevreesd voor de oogen, doch dat bleek na geneeskundige behandeling mee te vallen. Kath. Jeugdbew. In de St. Joseph - zaal hield de plaatselijke afd. van de Ned- Kath. Jeugdbeweging, onder leiding van den heer Jac. de Groot haar goed bezochte jaarvergadering. Jaarverslagen van secr. en penningm., de heeren Fr. van Leeuwen en C. Rademaker, werden uitgebracht. De laatste meldde een batig saldo. Daarna werd overgegaan tot de verkiezingen. Ge kozen zijn de heeren Jap. de Groot (deze tevens met alg. stemmen tot voorzitter), F. van Leeuwen (secr.), C. Rademaker (penningm.), J. v. Egimond en C. v. Frank- foort. Dank .werd gebracht aan den heer J. Haverkamp, die als bestuurslid had be dankt. K.J.M.V. Onder voorzitterschap van den heer E. Odijk hielden de K.J.M.V.'ers in de bestuurskamer van de St. Josephzaal hun jaarvergadering. De heeren E. Odijk, B. van Leeuwen Szn. en L. Ponsioen wer den tot bestuursleden gekozen, van wie eerstgenoemde tevens tot voorzitter. Ook hier wees het jaarverslag van den penning meester een gunstig saldo aan, waarvoor tot den heer J. Verkleij, die als zoodanig had bedankt, woorden van dank werden ge sproken. De mogelijkheden werden bespro ken van studieclub, muziekclub, een te houden sportdag en een felicitatie-tocht naar Baam. een en ander zoo mogelijk in samenwerking met de N.KJ.B. en de L. T.J. Met een opwekkend werdje van den heer N. J. Verkleij, sloot de voorzitter deze jaarvergadering, waarin ook de modera tor, kapelaan Chr. Vriesekoop, enkele woorden tot de jongeren had gesproken. Personalia. De heer A. W. Groenen dijk slaagde voor het Staatspraktijkdiplo- ma voor Handel en Administratie. De heer H. de Groot Jr. alhier slaagde te Amersfoort voor het politiediploma. Ontslag. Ingevolge uitspraak van de zuiveringscommissie is de agent van poli tie G. Noorlander, die sinds de bevrijding gedetineerd is wegens zün on-Nederland- sche houding, met ingang van Mei 1945 ontslagen, met verlies van alle rechten. Geboren: Johan Gerhard z. van J. Goedvolk en H. C. Smits; Ernestina Marga- retha Lucia d. van J. J. Moerings en E. P. van Kersbergen; Agatha Ursula Martha d. van J. H. Hendrikman en H. Rijsdam; Reindert z. van J. Vos en T. Westera; Ja- comina Elisabeth Johanna d. van F. van Engelen en A. R. C. van Dijk; Jacoba Wilhelmina d. van F. Snel en G. Sijtzema; Adriana d. van P. Burgers en E. R. G. van Beerschoten. Ondertrouwd: Jan Cornelis Hulscher 29 j. en Clasina de Lange; Jan Otte 22 j. en Jacoba de Wit 18 j.; Abram Dobbelaar 28 j. en Maartje Petronella Noorlander 24 j. Gehuwd: Bernardus Hendricus Schueler 36 j. ,te Eindhoven, en Cornelia Christina Maria Scheerder 29 j.; Johannes Bastiaan Kolster 25 j. en Cornelia Verkade 22 j.; Jan Besemer 54 j. en Adriana Uithol 33 j. Overleden: Mientje van der Vlugt 74 j., wed. van Cornelis Keizer; Neeltje Plomp 75 j., wed. van Peter Jan van der Linden. HAZERSWOUDE (DORP). Kath- Middenstand. A.s. Maandag houdt de afd. haar feestavond in café Boers. Alle leden met hun dames worden verwacht! Na de opening en een kort speechje van den geest, adv., zal het woord worden gegeven aan het trio Jean v. Zyp. Het belooft dus een echte Vastenavond viering te worden. (Zie adv. in dit blad). Propagandaclub „Mr. Goseling". In ca fé Verhaar hield de propagandaclub „Mr. Goseling" haar jaarvergadering, onder pre sidium van den heer W. P. v. Beek. Nadat de jaarverslagen van den secr. en den pen ningm., welke laatste met een klein batig saldo sloot, de goedkeuring hadden ver kregen. hield kapelaan v. Adrichem een re de, welke getiteld was: „De opbouw van de maatschappij volgens de Pauselijke rich- lijnen". Dit onderwerp, dat duidelijk en breedvoerig werd besproken, ontlokte een dankbaar applaus. De voorz. werd herko zen. Hiefna gezellig samenzijn, dat zeer ge animeerd was. Personalia. De heer J. de Ruyter slaag de te Leiden voor het diploma Ned. Han- delscoresrpondentie. Geboren: Aletta d. van W. v. Dam en J. van Wensveen; Triuda, d. van N. van Kra nenburg en W. A. H. van Rotterdam; Jo hanna Maria, d. van W. van Wetten en M. Straver; Klazina, d. van J. van Veen en L. Burggraeve; Casper Petrus, z. van W. P. van Schie en M. Straathof. Getrouwd: Pancras Petrus van Mil en Wilhelmina Helena Zonderop. Overleden: Pieter van Veen, 80 jaren; Jannetje Buitenhuis, 66 jaar. HAZERSWOUDE—GROENENDIJK. Gezinsavond K.AJ3. In het kortelings geopende parochiehuis hield de K.A.B. z'n eersten gezinsavond, welke alleszins goed is verloopen. Na opening door voorzitter Heijmans, kwam als eerste voor het voet licht de heer C. Koot met een declamatie van Gabriël Smit „Daadkracht" geheeten. hetwelk hem goed afging. De spreker van dezen avond was Theo v. Steen, leider van den cultureelen dienst der KA..B. In klare duidelijke taal liet hy ons zien, wat de be doeling is van dezen dienst. Dat de arbei der niet moet zijn een massamensch, maar dat hij in z'n werk en in z'n gezin datgene vindt, dat hem stimuleert tot hooger gees telijk leven. Vooral in 't gezin, aldus spre ker. zijn er zoovele kleine dingen, dia, goed toegepast, zoo verheffend kunnc-n werken. Een luid applaus beloonde deze keurige rede. Na de pauze zagen we de spiksplinternieuwe tooneelclub van de K. A. B., in een één-acter „Het portret" he- heeten, op de planken verschijnen. Hat stuk werd keurig gespeeld. Wij hopen de club spoedig weer, maar dan met grootere stukken, op het tooneel te zien verschijnen. Na nog een kort woord van den geest, adv., pastoor Heinekens, sloot de voorzit ter dezen mooien avond. HILLEGOM Kath. Arbeidersbeweging. Deze organi satie hield een vrij goed bezochte leden vergadering. Spreker was onze. oud-plaats genoot de heer Th. de Groot. Hij gaf een zeer enthousiaste rede over de positie van den arbeider in de toekomst. In verband hiermede haalde de spr. de voornaamste punten aan van het urgentieprogramma der Kath. Arbeidersbeweging. De voorz. de heer Jac. Walkers dankte den spr. voor zijn over tuigende rede. P.T.T.-perSonecIIn het K.A.B.-gebouw vergaderde de afdeeline Hillegom en Om streken van bovengenoemden bond. In zijn opening herdacht de voorzitter, de heer J. Heemskerk, den krachtigen strijd, welke noodig gev/eest is ter verkrijging van posi tie-verbetering. De secr. de heer F. C. van Lierop, las het jaarverslag. Er werden ern stige klachten geuit over de geringe pro motie-kansen voor het lager personeel, ter wijl men eveneens zeer ontstemd was over de controle van de ambtenaren-diensten te Hillegom. Het afdeelingsbestuur zal hier over met de betrokken instanties in cor respondentie treden. Pogingen zullen wor den aangewend om ook aan staüonhou- ders(sters) de overbruggingstoelage en de 10 pet. verhooging uitbetaald te krijgen. Tooneel-concours. In „Flora" had de 5e concours-uitvoering plaats van „Kunst na Arbeid". Thans gaf de tooneelver. „St. Pancratius" uit Sassenheim de dramarische compositie uit het hedendaagsche leven „Waarvoor leven wij" van A. Boeren. Het stuk werd schitterend gespeeld. LEIDSCHE ND AM Gemeenteraad. De raadsleden zijn ter vergadering bijeen geroepen tegen a.s. Vrij dagavond half acht. De agenda vermeldt o.a. voorstel tot inrichting van een zwem inrichting en ingebruikgeving daarvan aan een stichting en voorstel tot gunstig ad vies tot voorloopige toekenning van 10 pet. salarisverhooging aan het gemeente- personeel. Kookt op gas. Om het verbruik van gas voor huishoudelijke doeleinden zoo veel mogelijk te bevorderen wordt de gas- prijs bij een verbruik van meer dan 38 kub. meter per maand voor dat meerdere verlaagd tot 8 ceht per kub. meter. Geboren: Hendrika Catharina Maria d. van A. H. Th. van Santen en M. C. Ne- derpelt; Hubertüs Wilhelmus Maria z. van C. J. M. v. d. Nouweland en A. C. Ubink; Adrianus Sebastianus Maria z. van A. F. Hilgersom en C. A. Scheen. Ondertrouwd: Cornelis Nicolaas Boer 26 j. en Maria Wildenburg 29 j. Overleden: Eduard Dirk Johannes v. d. Beek wedn. van B. E. Eijgenrook, 58 i.; Johannes v. d. Meer wedn. van J. de Wit, 78 jaar. LEIMUIDEN Katholieke Arbeidersbeweging. De af- deeling Leimuiden en Rijnzaterwoude hield een proganda-avond in het café van den heer Jac. den Boer. Ongeveer 60 arbeiders waren aanwezig. De vice-voorz. de heer R. Broekhuizen opende de vergadering met een welkomstwoord voornamenlijk aan Pa ter Engelbertus. Nadat het bondslied gezon gen was, behandelde Pater Engelbertus in een interessante bespreking de belangrijk heid van de arbeiders-organisatie in dezen tijd. Hierna werd gesproken over ae Credo Pugnoclub. Na de pauze vertoonde de geestelijk adviseur een klein filmpje, wat zeer gewaardeerd werd. Tooneelver. „St. Genesius". „St. Ge- nesius" hield op Dinsdag en Donderdag haar Vastenavonduitvoeringen. De keuze was dezen keer gevallen op hel stuk „Wie kust de Mummie". Met deze klucht heeft de tooneelvereeniging het publiek een ech ten lachavond bezorgd door de vroolijke en soms dwaze scènes. Ieder deed zijn best en men slaagde er ook in het geheel goed uit te voeren. Na het derde en laatste be drijf verschenen alle speelsters en spelers nog eenmaal op het tooneel vergezeld van hun altijd trouwe souffleur en de tooneel - kapper Ant. G. v. Leeuwen uit Leiden, om een dankbaar applaus in ontvangst te nemen. Hierna werd nog eenigen tijd ge geven voor een gezellig samenzijn, waar bij de „Vrijbuiters", uit Aalsmeer, voor de noodige stemming zorgden. Vrijdagavond wordt het stuk nog eenmaal te Rijnsater- woude herhaald. O.D.L In verband met de uitvoerin gen van St. Genesius zijn de oefenuren de ze week voor de dames en de heeren boven 15 jaar op Vryac'apavond gesteld en wel voor dames van half acht tot half negen en hierna de heeren. Met ingang van 1 Fe bruari is de wijze van contributie-betalen iets gewijzigd. Voortaan wordt de contri butie van leden tot 15 jaar des Zaterdags middags aan huis opgehaald. NIEUWKOOP Als de., drank is in den manEen dezer dagen reed een auto, bestuurd door de gebroeders K. uit Amsterdam, het erf op van den bloemenwinkelier S. alhier. Aangezien de heeren dronken waren, re den ze de spiegelruit van de winkel tot gruis. S. was het daar niet mee eens stapte naar buiten en eischte, dat de heeren zou den wachten tot de politie fer waè. De broers voelden daar niets voor en reden weg. De winkelier sprong op de treeplank en wilde probeeren de wagen te doen stop pen. De auto reed in volle gang in de rich ting Zuideinde, toen S. plotseling door een der heeren van de treeplank werd geduwd, waardoor hij op de straat smakte en be wusteloos bleef liggen. Maar de wagen was weg! Door al deze gebeutenissen echter waren de Amsterdammers echter nog niet nuchter geworden en raakten in het Zuid einde weer de koers kwijt, waardoor ze in den kant van de weg terecht kwamen. De politie, die het stel achtervolgde, vond nu den wagenmaar zonder bemanning. E enige tijd later werden die gearresteerd; zy zulen verantwooding moeten afleggen. De toestand van den heer S. is bevredigend. NIEUW E-WETERING. „Door Gunst Verkregen". Het fanfare corps heeft weer eens goed van zich laten hooren door een muziek- en tooneeluil- voering. Dit corps heeft de belangstelling uit de geheele omtrek en heeft deze ver worven door de goede resultaten tydens zijn reeds langdurig bestaan. De donateurs hebben deze week wederom ondervonden, dat hun geld, besteed aan hun fanfare D. G. V., geen weggegooid geld is. De muziek uitvoering, onder leiding van den heer J. Ruyten, was zeer verzorgd en bestond uit een keurcollectie uit het muziekrepertoire. Daarna bleek, dat de muziekvereeniging 100 JAAR GELEDÉN. 100 jaar geleden zag de we reld er anders uit dan nu. Er waren geen auto s. geen fiet-, sen, geen radio en geen iele-1 W foon. Maar kranten waren er reeds lang; kranten, die ver haalden van gebeurtenissen dichtbij en veraf, die schreven over nieuwe uitvindingen en vooruitgang. Toen reeds greep de heer P. de Gruyter actief in in den opbloei van een nieuwe welvaart door zijn mededeelingen in de cou-j ranten, die de aandacht trokken van gemeenteraden en stadsbe sturen. Hij werd uilgenoodigd zijn zienswijze in lezingen uit een te zetten en verwierf een bestuurszetel in de Noord-Bra- banlsche Mij. tot bevordering der Nijverheid. Zooals vroeger kent De Gruyler slechts één doel, steeds weer het artikel verbeteren, terwijl de groote omzet en eigen fabricatie een besparing oplevert, die als J0% korting aan de klanten ten goede komt. Speciaal ook voor koffie en thee naar De Gruyter, de koffie- en theezaak. Zooals vroeger! ook in staat is, om een goede tooneelavond te verzorgen. Want niet minder dan „De Gril van den Hertog'' werd voor het voet licht gebracht. Een blijspel in drie bedrij ven van flinke omvang. Het was waarlijk een durf om zoo iets te wagen, maar het resultaat stelde de stoutste verwachtingen in het gelijk. Het is- niet mogelijk om hier de verdiensten van alle medespelenden te verme! 'en. Met toestemming mag hier echter een uitzondering worden gemaakt, om het spel van den der tien-jarigen Eduard te noemen. Dit jongste lid van het corps dwong de sympathie van alle aanwezigen onweerstaanbaar af. Zooals steeds had de voorzitter, de heer M. Spring in het Veld. eenige pittige aansporingen tot de leden te zeggen. Hij heette speciaal welkom den loco-burgemeester, den heer J. J. de Ko ning, en den gem. Secr. den heer W. van Harteveld, alsook de vertegenwoordigers van het bestuur uit Hoogmade. Spr. bracht in het bijzonder dank aan alle aanwezigen voor de welwillende steun. Dit jaarlijksche feest werd besloten met het gebruikelijke gezellig samenzijn. Het corps kan weder om op goede resultaten terugzien. NOORD WITKERMOUT Propaganda-avond L.T.B. In samen werking met de L.T.J. organiseerde de L.T.B., af deeling Noord wij kerhout een pro pagandas vond. Op'dezen avond werd ver toond de film „Herwinnen door werken". Het openingswoord deed de voorzitter van de L.T.J. Spreker zeide, dat het hem ge noegen deed dezen avond in samenwer king met den L.T.B. te hebben kunnen or- ganiseeren. Hij sprak de hoop uit, dat in de toekomst deze samenwerking steeds hechter zal worden. De voorzitter van den L.T.B. zeide het op grooten prijs te stellen samen te kunnen werken met de jongeren. Hij riep alle aanwezigen op propagandist te zijn voor hun standsorganisatie. De ge boden kleurenfilm „Herwinnen door wer ken" vertoonde o.m. de inundatie van Wal cheren en - de Wieringermeer bij den af tocht der Duitschers. Uit deze film konden de aanwezigen de gevolgtrekking maken, dat alleen door hard werken ons land er weer boven op kan komen. Muziekvereeniging. De Harmoniever- eeniging „St. Jeanne d'Arc" gaf haar jaar lijksche uitvoeringen in hotel van der Geest. Na een 6-tal muzieknummers zon gen de dames van O.B.K. Na de pauze gaf O.B.K. het tooneelstuk „Gemeubileerde kamers te huur". Hoewel de spelers hun .best deden, hebben zij een groot deel van de aanwezigen, met dit slecht gekozen stuk verveeld. Voorzitter van der Togt sloot met een dankwoord aan de aanwe zigen en O.B.K. ROELOFARENDSVEEN Agnesvereeniging. Deze vereeniging had in de Pancratiuszaal een feestavond wegens de opneming van eenige nieuwe leden. In zijn openingstoespraak riep de geestelijk adviseur, kap. A. Hartog, deze meisjes een speciaal welkom toe en felici teerde hen met de opdracht. Door de leden werd daarna opgevoerd het tooneelstuk „Levenselixer". Onder de beproefde leiding van den heer Jac. van Berkel, die zijn spo ren op dit gebied reeds lang heeft ver diend, ontwikkelden de meisjes een spel, dat spoedig alle aanwezigen in goede stem ming bracht, zoodat de lachsalvo's' talrijk waren. Het zangkoortje, onder leiding van mej. Rie Wagenaar, zong verschillende vroolijke liedjes, terwijl mej. Ali van der Hoorn eenige zeer mooie solo's zong. Het was een prettige, vroolyke avond in de Pancratiuszaal. RIJNSATERWOUDË Ongeval. Deze week kwam tengevolge van den gladden weg, in de Dorpstraat ds. van Rhoon van Oudewetering zoodanig te vallen, dat hij zijn dijbeen brak. Hij is in een ziekenhuis opgenomen. RIJNSBURG Jubileum Boerenleenbank. De Boe renleenbank gaat jubileeren. Op 13 Febr. a.s. bestaat deze instelling alhier 25 jaar. De viering zal plaats hebben op 17 Febr. Wie met de Rijnsburgsche toestanden, vooral op het gebied van handel, iets op de hoogte is, weet, wat de Boerenleenbank voor Rijnsburg geweest is en nog is, een onmisbare, zegenrijke instelling. De Bank heeft een jaarlijksche omzet van eenige millioenen. RIJP WETERING Fancy fair op komst. Op 15 en 16 Febr. zal een Fancy-fair gehouden worden ten bate van onze bewaarschool. De uitgaven zijn grooter dan de ontvangsten en dit te kort moet worden aangevuld. Het moet een reuzefeest worden. Een ware kermis! Om te beginnen zullen een staf van jongelui belangloos hun medéwerking verleenen. Een deel daarvan komt de volgende week even bij u vragen of u iets hebt, dat als prijs kan dienen en dat u daar voor zoudt-willen missen. Praktisch alles is bruikbaar. Helpt een handje mee om er een groot succes van te maken. De kleuterschool is het alleszins waard. VALKENBURG Niwin-comité. Hier ter plaatse is een comité opgericht uitgaande van het alge meen Niwin-comité. Zij wil de geestelijke en maatschappelijke belanden behartigen van de militairen, die zich in Indië bevin den. Haar streven zal zijn om een inzame ling te houden van boeken en tijdschriften, die baseerd zijn op goede grondslagen; en verder ontspanningslectuur. Bovendien is ons streven een huisdeurcollecte te hou den in de gemeente. Het comité besloot in haar vergadering dit te doen op Zaterdag 8 Februari. Wij wekken op dat niemand achterblijve, maar ons in alle opzichten uw steun verleene. Tot voorz. van het comi té werd gekozen, Jac. v. d. Zwart; secretaris J. Schoneveld Jz.; penninm.: A. de Vries Cz.; overige leden; P. Vis, M. v. Stijn, Chr. Gravenkamp. VOORHOUT* Ouderavond der Kath. Verkennerij. In het parochiehuis was door de Verkenne rij een ouderavond belegd, waarvoor ta melijk veel belangstelling was. Allereerst kregen we te zien een korte troep, welke ons toonde hoe het niet moet; waarna een goede troep ons een demonstratie gaf van hun werken. Het eerste spel was een sein- opdracht', die als volgt luidde: Pionier, zoo snel mogelijk een brancard. Deze opdracht verd keurig uitgevoerd en gewonnen door de Valkengroep. Hierna werden eenige lie deren bezongen, de vlag gestreken, gebed en zegen. Vervolgens demonstreerde Akela Eggen met haar welpen een keurig uitgevoerde Rimboedans, "-elke met een hartelijk ap plaus werd beloond, waarna de Zwanen- patrouille ons liet genieten van eenige kampvuur-voordrachten, waarna wij een origineel kampvuur bij de Zoeloekaffers te zien kregen. Tot slot het Wilhelmus. Hierna nam de Aalmoezenier het woord en gaf een aarsporing aan de ouders, om te zorgen dat de jongens steeds op tijd hun contributie bêtalen. Mocht dit echter voor sommigen een bezwaar zijn laat dit dan weten, dan wordt daar een oplossing voor gevonden, want het mag nooit voorkomen, dat dit een reden is om niet aan de Ver kennerij deel 'e nemen. De spr. gaf in kor te trekken en uiteenzetting over het doel den Katholieke Jeugdbeweging. Het devies moet zijn: Klaar staan en paraat zijn voor goede dingen. Een der voornaamste mid delen om dit doel te bereiken is het spel. Het spel is in de opvoeding van het kind een onontbeerlijke factor. Om tot persoon lijkheid te kunnen uitgroeien heeft men ontwikkeling roodig. Een jongen moet ge leerd worden klaar te staan voor God, Kerk en Vaderland. Medegedeeld werd nog, dat naast de Ver kennerij ook ^werkt wordt met jongens clubs maar onder een hoofdleiding. Spreker dringt aan op goede samenwer king der ouders met de leiding der Ver kennerij. Hierna werd nog wat onderling van gedachLn gewisseld, waarna allen vol daan huiswaai-ts gingen. Wel jammer dat op een vraag van den Aalmoezenier of nog iemand iets te vragen had, geantwoord werd: „Laten we maar naar huis gaan". Dit was toch geen -dank voor hetgeen ons de zen avond geboden werd. Geboren: Maria H. M. d. van J. M. Hoek en H. P. Koek; Maria C. P. d. van F. v. d. Geer en M P. Berbee; Wilhelmus J. A. z. van L. J. Vink en A. Ransdorp; Fran- ciscus J. z. van F. van Dam en E. S. Fleur. .Onfertrouwd: A. Baars 31 j. en M. A. v. Winsen 22 j. WARMOND SPORTTERREINEN EN VILLAPARK. Grondaankoop door de gemeente. Na een geheime vergadering heeft de ge meenteraad besloten het z.g. Overbosch van het „Huys te Warmont" aan te koopen, voor de som van ƒ25.000. Dit terrein is bestemd voor villa-bouw, sportterreinen en een speelwei voor kinde ren. Geboren: Wilhelmina Eva Geertruida d. van J. Hoogkamer en H. J. Driessen; Gerarda Sophia Maria d. van J. J. v. d. Horst en M. Schavemaker; Joyce Cornelia a. van W. Schram en M. W. de Rijk; Ema nuel Maria z. van A. G. M. van Noord en C. Verhaar; Emanuel z. van A. P. Versluys en A. C. van Houten; Adrianus Johannes z. van G. J. Versluijs en A. C. Onderwater; Christina Regina Maria d. van A. A. Kop pers en M. v. d. Knaap. Gehuwd: J. H. Noordermeer 36 j, en P. J. v. Leeuwen 31 j.; P. J. H. Verwoerd 58 j. en M. M. de Bakker 59 j.; G. H. Der- riks 28 j. en G. A. Hekker 29 j.; C. de Vos 49 j. en C. Ruiten burg 47 j. Overleden: C. M. A. van Winsen 8 j.; M. van Egmond wed M. Witsenburg, 87 j. Loop der bevolking. Aantal inwoners- op 1 Januari 1946: 3448. Gevestigd in 1946: 389. Geboren: 111. Vertrokken: 391. Over leden 20. Bevolking op 31 December 1946: 3537 personen. ZOETERMEER FabrieksongelukNaar wij vernemen is het slachtoffer van het ongeval in de Nu- triciafabriek aan de bekomen wonden be zweken. Tooneel. Dinsdag- en Donderdagavond 1.1. gaf de R.K. zangvereen. „Nieuw Le ven" alhier in de zaal van den heer C. Veelenturf een zeer geslaagde zang- en tooneeluitvoering, waarbij getoond werd, dat Katholiek Zoetermeer thans in „Nieuw Leven" een mooie vereeniging bezit, die tot groote prestaties in staat is. Het zang koor onder de huidige en strakke leiding van den heer Mali bracht op zeer goede wijze de verschillende liederen ten ge- hoore, waarbij we met name noemen: Ves per (van L. Beethoven). De Herderin (van Zijderlaan) en het voortreffelijk Wiege lied. Na de pauze werd het detective-too- neelspel: „In Uniform" opgevoerd. Onder de uitstekende regie van den heer N v. d. Brink werd dit stuk opgevoerd. De rolver- deeling was zonder eenig voorbehoud goed. We zagen een zeer geroutineerd spel van N. v. d. Brink als detective, terwijl we, zonder echter de overige medespelenden te kort te willen doen, moeten vermelden het zeer goede spel van mevr. Mülm, J. de Vries en A. van Leeuwen. Alle speelsters en spelers waren volkomen opgewassen voor de rollen, welke hen toegewezen wa ren en het is de groote verdienste van de spelers, maar vooral van den heer V. d. Brink geweest, dat de spanning van het be gin tot het einde bewaard bleef. Na dit tooneelspei dat een lang, dankbaar ap plaus oogstte, bracht het zangkoor nog ten. gehoore O Papites (op veler verzoek) waarna de voorzitter met een kort woord van afscheid deze avond beëindigdde. Wegens de groote belangstelling zal nog eenmaal een uitvoering gegeven worden en wel Dinsdagavond a.s. aanvang half acht. ZOETERWOUDE Jubileum. Op Woensdag 29 Januari a.s. hoopt de heer Nic. van den Akker Nz. den dag te herdenken, waarop hij 25 jaar geleden als metselaar in dienst trad van den heer A. van Bennekom, Weipoortsche- weg alhier. VERGADERING ONDERVAKGROEP BROODFABRIEKEN. De ondervakgroep broodfabrieken hield gisteren in Esplanade te Utrecht een drukbezochte vergadering, waarin een nieuw bestuur en een raad van bijstand werden gekozen. De voorzitter, de heer C. J. Ulrich (Rotterdam), werd herkozen. Tegen de rayoneering van de maalindu strie, welke den bakker dwingt uitsluitend van een hem aangewezen meèlfabriek zijn bloem te betrekken, bleken groote bezwa ren te bestaan. Met algemeene stemmen werd besloten op onverwijlde afschaffing van dezen tijdens de bezetting ingevoer- den onsympathieken maatregel aan te dringen. Van de zijde van den bakker wordt meer in het bijzonder aangedron gen op herstel van het recht van vrijen inkoop van bloem. Kwaliteitsconcurrentie tusschen de meelfabrieken onderling is onmisbaar om den consument een zoo goed mogelijke broodkwaliteit te waar borgen. Na een uitgebreide discussie met betrekking tot de vraag of het systeem der basisjaren moet worden aangehouden voor het toewijzen van de grond- en hulpstoffen aan de bakkerij, werd beslo ten dit punt nader in studie te nemen. In elk geval moeten verruimingen van de grondstoffen in de eerste plaats worden gebruikt om tegemoet te komen aan grove onbillijkheden. CENTRALE RADEN ST. VINCENTIUS-VEREENIGING. De Hoof draad van de St. Vincentius- Vereeniging heeft met instemming van het Episcopaat voor ieder bisdom inge steld een centrale raad; alleen in het aartsbisdom Utrecht zullen om practische redenen twee centrale raden gevestigd zijn, één te Utrecht en één te Zwolle. De taak yan deze nieuwe vereenigingsvorm is, versterking van de onderlinge samen werking tusschen de afdeelingen der ver eeniging in het betrokken diocees, uit breiding en intensiveering van de ver- eeniginesarbeid, alsmede streven naar een doelmatige en vruchtbare samenwerking met andere daarvoor in aanmerking ko mende diocesane en gewestelijke organi saties en instellingen. OVERBRENGING VAN DE RELIKWIëN VAN DE KLEINE THERESIA NAAR LOURDES. Binnenkort zal er te Lourdes een plech tigheid plaats hebben zooals er in de anna len van het heiligdom nog niet voorkomt. Op initiatief van Mgr. Thééas, bisschop van Montauban, apostolisch administrator van Tarbes en Lourdes, zullen de relikwiën van de H. Theresia van het. Kind Jezus naar Lourdes worden overgebracht. De Karmel van Lisieux is dankbaar op dit voorstel ingegaan en alle katholieken van Frankrijk en van de heele wereld zullen zich verheugen over deze bedevaart van de Kleine Heilige van Lisieus naar de Grot van Massabiell. (C.LP.). (Reeds geplaatst in een gedeelte van onze vorige oplaag). DE PUBLIEKRECHTELIJKE ORGANISATIE VAN HET BEDRIJFS LEVEN. Hedenmiddag is door den minister van economische zaken geïnstalleerd de com missie uit de Stichting van den Arbeid welke tot taak heeft, om, aan de hand van eenige door den minister van economische zaken in overleg met zijn ambtgenooten vastgestelde richtlijnen, een voorontwerp van wet op de publiekrechtelijke organisa tie van het bedrijfsleven met toelichting uit tc werken. Als voorzitter van genoemde commissie is aangewezen prof. dr. F. J. H. M. va nder Ven. Als leden van de commis sie zijn van de zijde van de stichting van den arbeid aangewezen: van werkgevers zijde: de heeren mr. D. U. Stikker, ir. M. H. Damme, mr. R. A. H. M. Dobbelman, A. Borst Pzn., H. D. Louwes, Th. S. J. Hooy en T. J. Twijnstra. Van werknemerszij'de zijn aangewezen doorde stichting de heeren: H. Oosterhuis, A. Vermeulen, A. C. de Bruyn, H. J. Kui per, F. P. Fuykschot, M. Ruppert en G. Joustra. I Als vertegenwoordiger van den minister van landbouw, visscherij en voedselvoor ziening zal in de commissie zitting hebben mr. J. van Aartsen, als vertegenwoordiger van den minster van sociale zaken dr. W. F. de Gaay Fortman, terwijl als vertegen woordigers van den minister van economi sche zaken dr. Ch. L. H. Truijen en mr. J. Woudstra zullen optreden. Als secretaris van de commissie zal fungeeren prof. mr. B. C. Slotemaker als adjunct-secretarris mr. P. Verloren van Themaat. HET RADIO-BESTEL. REGEERING EN RADIO. Zeer spoedig is de benoeming te ver wachten van mr. Ph. de Vries, secretaris van de Stichting Radio Nederland, tot adjunct-regeeringscommissaris voor het radio wezen. LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Geslaagd canöidaatsexamen Rechtsge leerdheid: de heer J. Visser te Alphen a. d. Rijn. De dames: E. M. Sanders te 's-Gra- venhage, A. M. G. Groeneveld te 's-Gra- venhage. De promotie van den heer O. L. E. de Raadt te Oegstgeest, gisteren vermeld, ge schiedde cum laude.

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 6