STADSNIEUWS MARKTBERICHTEN MICROSCOOP ERV. BOEKHOUDER BRANDHOUT OUD PAPIER Fa. F. P. Kluivers Zn. TH. NIJSSEN Trailerbouw Coöp. Boerenleenbank TELEFOONTJES MELKWIJK Loonstaten Verzamelloonstaten ZATERDAG 25 JAN. 1947 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 5 KATHOLIEK THUISFRONT DEKEN. PAROCHIE. Hoe kunnen we zorgen voor een fatsoen lijk pakket met inhoud aan onze Jongens in Indië? Geld is niet het eerste noodige: daarvoor zorgen de Parochianen door hun wekelijk- sche of maandelijksche bijdragen. Zeker, geld is van harte welkom, maar daar gaat het bij deze actie niet op de eerste plaats om. Wij willen bonnen: bonnen voor tex tiel; ieder gezin van onze Parochie één punt en alle Jongens in Indië krijgen een paar fijne zakdoeken; iedere Jongeman of man (ook meisje of vrouw) één keertje één tabaksbon en alle militairen van onze Parochie ontvangen een doosje sigaartjes of sigaretten; één snoepbon. en we kun nen allen een paar reepen chocolade stu ren; meisjes, koopt eens twintigenveloppen (dertig cent) en ge krijgt brieven uit In dië. Gaat zoo zelf maar door. Zondag 26 Januari staan voor de tweede maal de groote boekenkisten in de porta len van de Dekenale Kerk; onze Jonge mannen betrekken weer de wacht; nu niet om de kisten te bewaken, maar om de kost bare buit in ontvangst te nemen: geschen ken, getuigen van het medeleven der Pa rochianen met onze Jongens, ver van hun Familie, ver van hun Parochie, vrienden en kennissen; laat ze weten, dat wij aan hen denken en voor hen zorgen. JOODSCHE DAMESVEREENIGING „NGEIREZ NOSJEEM". (Hulp der Vrouwen). Tn een der zalen van de „Doelen" aan het Rapenburg is Donderdag een drukbe zochte contact-avond gehouden van de Joodsche damesvereeniging „Ngeirez Nosjiem". Nadat de voorzitster, mevrouw Grinbaum, de aanwezigen we"kom had geheeten, deed de heer M. E. Hertz, voorzitter van de Ned. Israel. Gemeente de verheugende mededeeling dat thans alle moeilijkheden voor de restauratie van de Synagoge overwonnen zijn en dat de volgende week een aanvang met de werk zaamheden zal worden gemaakt. Men kan er op rekenen, dat in April het interieur klaar zal komen Eveneens is men er in geslaagd een voorzanger te engageeren, zoodat men thans wederom, van een Jood sche kern in Leiden kan spreken. Hierna werd het woord gegeven aan mej. J. J. Wolf, die rnet stijgend succes eenige brieven voorlas, welke zij in verband met de gegeven kunst-avonden in de maand December ontvangen had. In de daarna volgende pauze werd pia nomuziek gegeven door den heer J. van Leeuwen, waarna de heer M. Blitz film pjes vertoonde van reizen door Frankrijk. Nadat de heer Hertz het slotwoord gespro ken had, dankte de voorzitster voor de opkomst. Het bestuur kan op een zeer ge slaagden avond terugzien. ZWARTHANDELAARS MODDEREN VOORT.... Dat de zwarthandel en daarmede begre pen de handel in bonkaarten nog steeds voortwoekert bewijst wel het feit, dat de politie nog herhaaldelijk aanhoudingen verricht van personen, die zich met dit onedele bedrijf bezig houden. Zoo heeft zij thans weer de hand weten te leggen op drie personen, die zich aan bonnenhandel hebben schuldig gemaakt. Het zijn de 62- jarige H. E. S., de 35-jarige A. C. H. en de 70-jarige I. T. v. W. Voorts is door den C.C.D. aangehouden terzake van vervoer van clandestien vleesch de 47-jarige S. v .d.. K. Gisteravond te 9 uur is op den Rijns- burgerweg ter hoogte van de Boerhaavelaan aangereden de 71-jarige mevr. I. C. uit Scheveningen. Zij liep een gecompliceer de linker beenbreuk en een gebroken rech terpols op. Door den E.H.D. werd zij naar het Acad- Ziekenhuis vervoerd. Gistermiddag omstreeks 5 uur is een jongetje van een jaar of zes uit een roei boot in den Nieuwen Rijn achter de.Hooge- v/oerd gevalen. De heer J. Philippo, Rijn dijkstraat 18, sprong in het ijs-water en wist het kind te redden. SCHAKEN NEDERLANDSCK STUDENTENTIENTAL NAAK ZWITSERLAND. Naar A. N. P,-sport verneemt, zal eind Januari een Nederlandsch studentenschaak- tiental naar Zwitser'and vertrekken voor een kleine tournee door dit land. Op het programma staat bereids eenofficieele ontmoeting tegen het Zwitsersche studen- tcn-team, welke op 1 en 2 Februari te Zü- lich zal kworden gehouden. Voordie:n zal op il Januari nog een oefenwedstrijd worden gespeeld tegen een andere Zwitsersche ploeg, terwijl voor 5 Februari een ontmoe ting met een studententiental uit Basel staat vastgesteld. Schaakclub ,,Het Leytse Ancker". In ho tel „Central" hield deze schaakclub gister avond zijn jaarvergadering. Nadat de voor zitter allen hartelijk welkom had geheeten, m het bijzonder de heeren J. J. Groen en Ga Bosscha, werd de agenda in een vlot tempo afgewerkt. Notulen en jaarverslag werden goedgekeurd en de kas sloot met een behoorlijk saldo. Het bestuur werd bij acclamatie herkozen en is als volgt sa mengesteld: voorz. M. M. Segaar, 2e voorz. L. J. v. d. Meide, seer.: J. W. v. d. Horst, penningm. P. J. Galjaard en comm. v. ma teriaal M. Verlind. ..Het Leytse Ancker" werd pas na den oorlog opgericht door het personeel der drukkerij van den heer J. J. Groen, doch nu kan ieder lid worden. De club verga dert eiken Vrijdagavond in het Geb. v. Chr. Belangen a. d. Oude Singel, telt nu 20 ledep en is aangesloten bij den Leidschen Schaakbond. Simultaanvoorstelling. Na afloop der vergadering gaf de heer G. Bosscha een simultaansecance waar aan 15 leden deelnamen. Na 2 uur en een kwartier spelen, won de simultaanspeler, 13 spelen, verloor geen enkel en maakte remise met M. M. Segaar en J. W. v. d. Korst. Bondencompetitie. Het tiental van den Leidschen Schaak bond speelt morgen zijn 2en wedstrijd, thans tegen een tiental van den Haagschen Schaakbond. De wedstrijd wordt gehou den in het gebouw Rapenburg 8 en begint dès morgens om half twaalf. DE GEBOORTE VAN EEN NIEUWE ORANJETELG. Feestelijkheden van „Koninginnedag". De viering van de geboorte van een nieuwe Oranjetelg wordt hier ter stede ge organiseerd door de „Vereeniging Konin ginnedag", zulks via overleg met de be treffende autoriteiten, het bestuur van de LLeidsche Chr. Oranjevereeniging en het bestuur van de Federatie van buurtver- eenigingen Direct na het bekend worden van de heugelijke gebeurtenis zullen op het Schuttersveld vreugdeschoten worden ge lost en wel 51 wanneer een Prinses en 101 als een. Prins geboren wordt. Mocht het bericht in den nacht komen, dan wordt dit salvo gelost orn 6 uur 's ochtends. Het doen luiden van kerkklokken en een rondgang van herauten liggen eveneens in de be doeling der organisatoren. Indien zulks 's ochtends tusschen 11 en 12 uur mogelijk is, zal het Leidsche garnizoen, voorafge gaan door het politiemuziekkorps en „Pro Patria" een marsch door de straten maken en voor de autoriteiten van het Stadhuis défileeren. Des middags zal aan de ouden van dagen die in hofjes wonen een ver rassing worden aangeboden, terwijl over wogen wordt alle schoolgaande kinderen te tracteeren en daarna, begeleid door mu ziekkorpsen van de Kaasmarkt, via Haar lemmerstraat, Prinsessekade, Kort Rapen burg, Breestraat langs het Stadhuis te lei den, waar de autoriteiten dezen feeststoet zullen gadeslaan. Vlaggen en versieringen door de kinderen mee te dragen zullen den feestelijken aanblik v. d. voorbijtrekkende jeugd sterk verhoogen. De muziekkorpsen verleenen des middags deze medewerking belangloos. Des avonds, van half acht af zullen 4 muziekkorpsen door de stadswij ken marcheeren. De jeugd wordt opgewekt zich met lampions of fakkels hierbij aan te sluiten. Langs nader bekend te maken route's komen de muziekgezelschappen tusschen 9 uur en half tien samen op het Stadhuisplein, waar nog zal worden gecon certeerd. Vanzelfsprekend wordt ieder verzocht de vlag uit te steken en oranje te dragen, terwijl voorts wordt gewezen op het ge vaar van het afsteken van vuurwerk in volle straten. Dit laatste blijve dus1 acn- terwege. Nadere berichten omtrent het de finitieve programma zullen t.z.t. worden bekend gemaakt. Leidsche Philatelistenvereeniging. Gisteravond werd in de bovenzaal van „Amicitia" onder voorzitterschap van den heer R. Ensing de eerste vergadering in dit jaar gehouden van de Leidsche Phila telistenvereeniging. De voorz. sprak een kort openingswoord, waarna de gebruike lijke agendapunten van de jaarvergade ring werden afgehandeld. Drie nieuwe le den werden toegelaten. In het jaarverslag memoreerde de heer Minnema het overlij den van den heer R. de Wilde, oprichter en eerste voorzitter der ver. Het ledental bedroeg op 31 Dec. 285, terwijl een afdee- hng Noordwijk toetrad. Den secr. werd door den voorz. damt gebracht voor het vele werk, door hem ook in 1946 door hem verricht. Aan het finantieel verslag ont- leenen we, dat de inkomsten bedroegen 2626.72, de uitgaven 2605.38, batig saldo 21.34. Hierna volgen de jaarverslagen van rondzendverkeer, jeugdafdeeling. en nieuwtjesdienst en het verslag van de kascommissie. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat alle aftreden den werden herkozen waarbij de voorz. mededeelt, dat het^ in het voornemen ligt het bestuur met één lid uit te breiden. De verloting en veiling volgden, waarna sluiting der vergadering. Indische Jeugd Centrum. Donderdag middag hield de Afd. Leiden van het In disch Jeugd Centrum haar eei-ste bijeen komst voor de leerlingen leden der oudste groep, in de Kleine Zaal van de Stadsge hoorzaal. Als spreker trad op de heer W. F. E. Smelik, die op bijzonder prettige manier verhaalde van Nederlandsch 12de Provincie het land van de zon Suriname, De prachtige gekleurde lichtbeelden illus treerden zijn boeiend betoog op unieke wijze. Al met ai een zeer geslaagde namid dag. waarover het bestuur der Leidsche Afdeeling tevreden kan zijn. Met be'ang- stelling zien wij dan ook de causerie tege moet, die Dinsdag 28 Jan. a.s. voor de jon gere groepen zal worden gehouden en waar de heer L. Maurenbrecher zal spre ken over een reis van BelawanDeli naar Padang, eveneens met gekleurde licht beelden. In het verslag van de jaarvergadering der K. A. B. van Donderdag 1,1. stond ver meld, dat de muzikale medewerking werd geboden door het R- K. Amusementsorkest .Always Ready', Dil is niet juist. Het moet zijn „een aantal leden ban de vroe gere symphónie Franz Schweitzer o. 1. v. •aen heer Jan Gordijn". Carnaval van „Limburgia". Men ver zocht ons opname van het volgende: Het gevoel van trouw aan Limburg, door den dichter Felix Rutten in zijn verzen zoo treffend vertolkt, bezielt ook de leden van Limburgia en heeft hen in den vreem de samengebracht om met vereende krach ten te streven naar het in eere houden van hun eerste Moedertaal en van de Limburgsche gewoonten en gebruiken. Tot die volksgebruiken behoort ook het vie ren van Vastenavond door het houden van optochten, vroolijke uitvoeringen, Carna valsfeesten, enz. Vóór het ingaan van den Grooten Vasten, voor het Katholieke Limburgsche volk een tijd van boete en ingetogenheid, is het verlangen, om eerst de leut nog eens hoogtij te laten vieren, alleszins verklaarbaar. Ook „Limburgia" meent aan dien drang te mogen toegeven, door het organiseeren van een groot Car navalsfeest op Maandag 17 Februari. Dan houdt de beeldschoone Prins Carnaval. Guillaume de Eerste met de Raad van Elf zijn intocht in de Stadsgehoorzaal te Leiden, welk heuglijk feit gevolgd zal worden door allerlei feestelijkheden en een gecostumeerd bal, onder leiding van den balletmeester Henny Boes. Dat is een gedurfde onde. eming van de :c nog jonge en kleine vereeniging. Maar zij weten, dat velen in Leiden en omgeving op zoo'n levensdaad wachten. Zoovelen toch hopen dat het in 't Zuiden zoo gevierde en geroemde Carnavalsfeest eens te mogen meemaken; maar 't blijft dikwijls door al lerlei omstandigheden bij een wensch. En zie, nu zal „Limburgia" aan clie Wensch te gemoet komen door een echt Carnavals feest in Leiden te brengen! Leden, vrien den en kennissen van „Limburgia" uit Lei. den en omgeving kunnen op dezen avond kennis komen maken met deze Sprookjes prins en met Limburgia. 17 Februari wordt een avond van ras echte en dus geen banale vroolijk- heid; een avond van geest, van lach, van blijheid, maar dan zoo, dat noch de ver eeniging. noch iemand daarbuiten er ach teraf spijt van moge hebben. Alléén zij, die in deze geest feest willen vieren, kunnen geïntroduceerd worden en zijn van harte welkom. UNIVERSITEIT TE LEÏDEN. Geslaagd: candidaatsexamen Indisch recht: de heere.n: W. Bakker, te Rotter dam, C. J. Cogel te Leiden, Raden Mas J. Ismael te Leiden, M. K. W. Tamboenen te Oegstgeest, H. D. Buurman te Oegstgeest, F. H. R. H. Scheffer te Rotterdam; econo misch doctoraal examen Indologie: de heer J. Holsbergen te 's-Gravenhage; doctoraal examen geneeskunde: de heeren: A. Can- kien te Rotterdam, W- Hijmans te 's-Gra- venhage, C. P. Loncq de Jong te Beekber gen; artsexamen le gedeelte: de heer A. J. Bijl te Oegstgeest; de démes: W. I. T. v. Aardenne te Rotterdam, A. S. Pannenborg te 's-Gravenhage; artsexamen 2e gedeelte: de heeren: J. F. A. Schipper, J. P. Ver meer, L. J. P. Smeele, allen te 's-Graven- hage. BONKAARTEN HALEN. Maandag a.s. bonkaarten afhalen voor de letters K vanaf Ko t/m einde K Wij herinneren eraan dat de bonKAART xrede gebracht moet worden. Zelf afknip pen van de verwisselingsbonnen is NIET geoorloofd. BURG. STAND. Geboren: Gerardus Nicolaas Mattheus, zn. van S. van der Klaauw en A. A. Weij- ers; Klasina Maria, dr. van J. van As en C. M. de Boer; Johannes, zn. van J Hollebeek er C. H. Neuteboom; Daniël Simon, zn. van M. Buitenom en M. Duursma; Edit Poldin, di'. van J. C. R. van den Meersche en C. V. Vanspitael; Carel, zn. van C. Vijlbrief en P. G. Ravensbergen; Franciscus Wilhelmus Johannes zn. van H. J. P. ter Beek en E. C. Nijssen; Regina, dr. van H. H. Pape en A. W. R. Overeem. Overleden: J. C. de Vlieger, zn. 2 weken; M. Verbiest, huisvr. van W. van Kuijeren 69 j.J. Lancel, gesch. 65 jr. Waarom gewacht tot morgen, 'n Telefoontje verlicht Uw zorgen Bioscopen Casino. De film „Opgejaagde Jeugd" is door de K.F.C- ontoelaatbaar verklaard. Wij kunnen in de kwaliteiten van deze film geen aanleiding vinden om van dit oordeel af te wijken. Lido. Niet altijd zijn de Fransohe cineasten er in geslaagd, den geest en men taliteit van het Russische volk zoodanig in hun films te verwerken, dat hiermede vol daan werd aan de gestelde eischen. „De groote liefde van Mary Karotkova" is hiervan een goed voorbeeld. De acteurs zijn stuk voor stuk goed en gemakkelijk materiaal in handen van den regisseur, doch Tolstoi's visie op den Russischen mensch en diens drang naar de mystiek werden niet voldoende verwerkelijkt, zoo dat hiervoor een toevlucht werd gezocht in den dialoog. Toch is deze film, waarvan het verhaal speelt aan het hof van Szaar Nicolaas, in teressant genoeg om haar te kunnen aan bevelen aan volwassen personen. Luxor. In de film „Het teeken van Zorroimeenen we een oude bekende te zien en reeds in het begin van de film kunst vormden onderwerpen a:s hier ver toond dankbare objecten voor den scena- riosqhrijver. Zorro is nl. de edele bandiet, die, zijn opleiding genoten hebbend aan de militaire academie te Madrid, door zijn va der in California teruggeroepen wordt om <!e hacienda te besturen. Als hij terug keert is zijn vader inmiddels als burge meester afgezet en zijn opvolger oefent een v/aar schrikbewind uit ten nadeele van de arme belastingplichtigen. Deze toestanden druisehen in tegen het gezond verstand en de edele gevoelens van den jongen man, die dan onder den naam van Zorro op zijn manier een schrikbewind onder de boeven gaat uitoefenen. Dat gaat natuurlijk ge paard met tal van moeilijkheden, vecht partijen in klein en groot formaat, maar dat alles draagt er slechts toe bij om de spanning en het avontuurlijke er van be gin tot einde in te houden. Een echte ouder- wetsche film, die veel belangstelling zal trekken. Een enkele opmerking; de cari- catuur van den monnik lijkt ons niet erg fijn gekozen. Zijn deelname aan gevech ten, tot zelfs in een duel op sabel is wat ver doorgevoerd, evenals zijn optreden met de revolver. Niet dat wij deze typeering niet kunnen verdragen, maar zij heeft een verkeerde uitwerking op de domme massa, 'n Voorbeeld na afloop :hoorden we 'n jongeman op straat zeggen doelend op den priester met den revolver: „zoo staan ze Zondags op de preekstoel ook!" Wie sprak daar over den funesten invloed van de film!? Laten óe heeren producenten toch in alles zoo nauwlettend mogelijk toezien, dat zij niet nog meer vooringenomenheid jegens de film opwekken! Voor volwasse nen. Trianon. Als posthuum eerbetoon aan twee, voor de vrijheid van Frankrijk ge vallen, Engelsohe oorlogsvliegers en om in hen alle R.A.F.-manschappen te eeren, ont wierpen de' Franschen de film Jericho". Een episode uit de verschrikkelijke jaren van den oorlog gaat aan ons oog voorbij, waarin we de heldenmoed der Fransche maquis bewonderen, en de technische pres taties van de R.A.F. Het geheele verhaal is sober en treffend.met juist dat accent, dat al het menscheljjke aankleeft- Het is jammer, dat 'de samenstellers in hun po ging om tegenstellingen te scheppen tus schen het onmenschelijke van de Duit- schers om gijzelaars.-zelfs in hun laatste oogenblikken den_stêun van een geestelijke te onthouden en het protserige in hun na leving van de humanitaire wetten, de fi guur van een Duitschen aalmoezenier te hulp nemen. Het spreekt welhaast vanzelf, dat hierdoor een schier onoplosbaar pro bleem ontstaat, dat de makers van deze film dan ook zelf niet hebben kunnen op lossen. Door de films uit andere landen, die het thema „verzet" behandelen en daar door zoo groote bewondering weten af te dwingen voor de houding van hun volk te genover de agressie, welt telkens weer het verlangen op naar een filmdocumentatie van ons eigen Nederlandsche verzet. Dit laatste even tusschenhaakjes. „Jericno" is een film van grootsche menschlijkheid en klare heldere moeds welke wij omwille van het dramatische voorbehouden voor 18-jarigen en ouderen, doch waarin we veel schoons hebben go. zien. Rex. Iedereen heeft in zijn leven wel eens hooren vertellen van een bruidegom, die op de stoep van het stadhuis tot an dere gedachten kwam. Zoo'n geschiedenis eindigt dan meestal met de mededeeling, dat de bruidegom er tusschenuit trekt en zijn bruid en haar mama verbolgen achter laat. De film „Kermisklanten" die deze week in Rexx draait, behandelt een soort gelijk geval, maar legt meer den nadruk op de consequenties, die voor den bruide gom uit deze daad voortvloeien. Zijn weg voert door gekkenhuizen en leeuwen- kooien! Wie zich hierdoor niet laat af schrikken, kan een amusanten avond heb ben. ROELOFARENDSVEEN. 24 Jan. Bloe men. Tulpen: v. d. Eerde 60—75 cent, Nan- sen 60 cent, Brightling 5060 cent, Cop- !and 0.751.15; Krelage 4565 cent. Crown Imperial 50—60 cent. La Reine 45 cent. Mon Tresor 45 cent; King of the Red 3050 cent Sonja 5560 cent, Early Queen 55 cent. Delicate 5565 cent, Gol den Harvest 1.60. Ibis 4055 cent. Zeno ber 5565 cent. King of the Yellow 40 cent, Fred Moore 50 cent, Hildegarde 60 65 cent, Fabiola 55 cent, Augusta 50 cent, White Sail 1.151.35. Zenith 5070 cent, Narcissen; Wlhresler 3819 cen.t, Helios 3540 cent. Magnificence 4248 cent, Ear ly Glory 41 cent, Carlton 66 cent, Crocus- sen 1721 cent, BI. Druifjes 1727 cent. Groenten. Witlof I 4651, idem II 726, uien. 14, spruitkool 53. KATWIJK a. d. RIJN, 24 Jan. Groenten. Spruiten per 103 kg. 63—84, groene kool f 1717.20, wa°chpeen 16—22. winter peen 7—8,10. uien 14.20—17.20. Nero I 33—33.10 idem II 23—24, gelekool 13 13 90, knolselaerie I 2022, idem II 13—14. t Heden overleed zacht en kalm. tot onze diepe droefheid, voor zien van de genademid delen der H Kerk. onze lieve en zorgzame Moe der, Behuwdmoeder en Grootmoeder JACOBA HENRICA WAASDORP Wed. van JOHANNES BAVO EORST in den ouderdom van 70 jaar. 3690 Hoogmade: C. P. Borst J. M. BorstColijn en kinderen Aarlanderveen: J. H. v. d. Meer M. J. v. d. Meer-Borst en kinderen Hazersw.-Groenendijk: Wed. J. H Kraan Borst en kinderen Leiderdorp; P. Borst E. J. Borst-Slobbe en kinderen Hoogmade: A. S. Wolvers M. WolversBorst en kinderen Leiden: St. Elisabeth 'Ziekenhuis H. Borst Eerw Zuster Maria Emerentiana, Leiderdorp; J. Borst G. M. Borst— Volwater en kinderen Warmond: C. v. Haastrecht Th. v Haastrecht Borst en kinderen Hoogmade: Jac. Borst Hoogmade. 25 Jan. '47. Boschmolen. De gez. plechtige Uit vaart zal plaats vinden op Dinsdag 28 Jan. a.s. in de parochiekerk v. O. L. Vr. Geb. te Hoog made 9 uur. waarna de begrafenis on het R. K. Kerkhof aldaar. Rozenkransbidden el- ken avond om half acht in het sterfhuis Algem. kennisgeving. Er biedt zich aan een R.K.DAGMEISJE 17 jaar. Br. aan den agent vari de L. Crt. A. C. Colijn te Hoogmade. 3679 te koop gevraagd van be kend merk. Brieven met omschrijving der uitvoe ring en opgave der prijs aan: 3511 Fa. GEBR. PAES, LEIDEN Resedastraat 2a. Tel. 23803. kan enkele dagen per week uw boekhouding verzorgen. Br. onder no. 3653 bureau van dit blad. AFRASTERING PALEN 2 m. lang. op te ruimen bel op 24037 Machin. Papiervernietiging V. d. WERFFSTRAAT 4 LIMBURGIA - LEIDEN Limburgsch Jolijt In de Sleutelstad! fycaat gecaótumeetd CawavalófeeAt op CARNAVALS-MAANDAG 17 FEBR. in alle Zalen v. d. STADSGEHOORZAAL Opbrengst voor geteisterd Limburg Introducties uitsluitend bij de leden: 3689 Kaartverkoop wordt nader bekend gemaakt. Zie mededeeling in dit blad vraagt voor direct aankomende en volslagen PLAATWERKERS BANKWERKERS en een AUTOGENISCH LASSCHER Tevens enkele LEERJONGENS gevraagd. 1000/o Ziekte- of ongevalsuitkeering en 14 dagen vacantie» Aanmelden: aan de fabriek, Da Costastraat 16 van 85 uur of Morschweg 130a van 5—9 uur' 3678 Roelofarendsveen Inlevering Spaarboekje, Controle en Rentebijschrijving De controle zal worden gehouden in de week van 27 Jan. tot 1 Februari. Voor directe bijschrijving Dinsdag voor het Noordeinde des nam. van 79 uur en voor het Zuideinde Donderdag nam. van 25 uur en van 79 uur. Ingeleverde boekjes kunnen in de daaropvolgende week op de kantooruren worden terug gehaald. 3652 HET BESTUUR. PRIJSJASSEN op Maandag 27 Januari in Café „MEERZICHT". Aan vang 7 uur. 3687 J. P. KLEIN Oude Wetering. Aangeboden vroege Veursche Sloksnijboonen oogst 1946. P. H. I-Iooge- boom Zuideinde 14. Roe lofarendsveen. 3681 kerk. A.s. Maandag groote VASTENAVOND-VIERING van alle leden met hun dames. Zorgt dus tijdig aanwezig te zijn. 3683 Te koop aangeboden een in een welvarend dorp, om zet 3000 L. per week plus zuivelproducten. Br. onder no. 3688 bur. v. d. blad. PERSONEEL Verkoopsters gevraagd voor stad en dorp voor het boekwerkje Katholicisme Protestantisme, prijs f 1.50. Meld u aan voor dit mooi propagandawerk. Brieven onder no. 4320 bur. v. d. bl. 2* Vrije étage. Jong echt paar zoekt voor direct vrije étage. 3 kamers met kook gelegenheid. Eventueele te maken onkosten worden gaarne vergoed. Huurprijs J 50.per maand. Brieven Lumeystraat 16c. Rotter dam. 4292 Gevraagd te Leiden in net Burgergezin met 5 kinderen, waarvan drie schoolgaande, een R. K. meisje, voor d. of d. en n. Er. onder no. 3675 bureau van dit blad. "S" Radio Brankast. Pracht radio U.K.G. mo derne brandkast, eetservies uitschuiftafels. haardfau- teuils. eiken cylinderbur insluithaarden, bureau mi- nistre. sleestofzuiger, prima windbuks. Nieuwe Riin 60. Tel. 22150 t. o. v. Water- steeg. 4314 <2* Keurig meisje gezocht per 1 Febr. als hulp voor de huisvrouw, lief voor kinderen. Goed loon. hulp voor ruw werk aanwezig. Br. met uitv. inl. onder no. 4290 bur. v. d. blad. *2* Te koop of te ruil een His Master Voice pathé foon met 30 dansp'aten en een Engelsche les voor ge vorderden in 12 platen en keukengeijser. Te bevra gen Heerengracht 73. Lei den. 4319 R. K. Juffrouw gevr. of meisje, voor hulp in win kel en huishouding van 9 tot 12 en van 1.30 tot 6 u. 's Zondags en Maandag morgen vrij. Br. onder no. 4206 bur. v. d. blad. GEVRAAGD Heer vraagt zit-slaap- kamer, liefst zonzijde. Br. onder no. 4301 bur. v. d. bl. tj? R. K. Boerendienstbodc gevraagd bij Wed. L. H. v. d. Poel. Voorhout. 4207 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiHiiuiiiiiinniiii 5 ct. per stuk (NIEUW MODEL) 12 ct. per stuk Verkrijgbaar: N.V.De Leidsche Courant PAPENGRACHT 32—34 AANGEBODEN *2* Bruiloft? Bespreekt dan Jean van Zijip, musicus en conferencier voor alle fees ten. Dcsgewenscht met pri ma mede-werkers. Gegaran deerd 100 pet. stemming. Hoogl. Kerkgracht 40. tel. 22287. Leiden. Mevrouw, uw naaima chine defect? Geen bezwaar Wij repareeren bij U aan huis, klaar terwijl U wacht. Geen vervoer, geen weken wachten en geringe kosten. J. B. H. Schools, Rijnsbur- gerweg 29B, Leiden, Tel. 26664. 4313 llllllllllllllllllllllllll

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 3