Barometer van U.V.S. weer dalende Voetbal-Uitslagen Teekende Wilkes voor Charlton? Men „Voetbalde" te Nijmegen U.V.S. verloor (4-3) na 3-1 voorsprong tdied Aiataviif MAANDAG 20 JAN. 1947 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 2 TPOO IS GISTEREN eindelijk na vier weken van rust weer een vry volledig competitie-programma afgewerkt. Daardoor zijn verschillende clubs op tweederde van het programma gekomen en als de weergoden niet al teveel roet in net wed strijd-eten gooien, kan het einde van het voetbal-seizoen op normale wijze komen. S.V.V. en U.V.V. winnen Het was gisteren een slechte dag voor de Leidsche Blauwwitten. De wedstrijd, te gen UVV toch leverde een revanche op voor de Utrechtenaren die in den eersten wedstrijd met 21 hadden verloren. In een strijd, waarin UVS het beste van het jpel had, verloor zij met 43 na met 31 de leiding te hebben gehad. De Leidenaars moesten daardoor de tweede plaats aan UVV afstaan, terwijl SVV haai positie aan den kop weer iets verstevigde door een goede 40 zege op VIOS. Quick verraste DCV door een 3 -1 over winning en beide clubs wisselden daardoor van plaats. Sliedrecht bracht Fortuna een zware 83 nedenaag toe (Zondag a.s. moet UVS naar de Vlaardingers!). Elinkwijk tenslotte hield de punten op Overmaas thuis door een 32 overwinning zoodat de stand in de 2e klasse B thans is: S. V. V. U. V. V. U. V. S. Quick D. C. V. Sliedrecht Scheven. Overmaas Fortuna Elinkwijk V. I. O. S. 2 35—20 17 4 41—25 16 3 27—24 14 3 30—22 13 4 31—23 12 4 32—31 12 4 23—23 11 5 20—25 9 5 25—32 9 7 23—34 8 8 19—36 3 In de derde klasse A krijgt TYBB de beste kans op het kampioenschap. Zij ver sloeg gisteren Blauw Zwart met 21, ter wijl VCS slechcs gelijk kon spelen tegen SJC. LFC bracnt een 32 zege mee uit Wassenaar en Lugdunum behaalde één punt tegen HFC zonder voordeel evenwel, 12 10 aangezien ook SJC gelijk speelde. De stand is: T. Y. B. B. 11 8 2 1 32—17 18 V C. S. 9 6 1 2 35—20 13 Hillinen 9 5 2 2 24—19 12 BI. Zwart 10 4 4 2 22—18 12 L. F. C. 11 5 1 5 29—35 11 Wassenaar 10 4 2 4 31—20 10 H. F. C. 10 3 3 4 24—32 9 S. J. C. 12 2 2 8 28—47 6 Lugdunm 12 3 9 15—41 3 In de derde klasse B was het een goede dag voor ONA. Zelf met 61 van Alphen winnend, wist Laakkwartier het niet ver der te brengen dan een gelijk spel tegen RVC. Woerden hield voet bij stuk tegen Roodenburg en versloeg de Leidenaars met 53. Tonegido kreeg ook tegen Concordia geen voet aan aen grond en verloor met 6—1. O. N. A. 11 9 2 35—17 18 Laakkw. 11 6 3 2 31—20 15 Woerden 10 7 3 32—24 14 Concordia 10 5 1 4 2926 11 R. V. C. 9 3 3 3 30—29 9 Alphen 10 4 6 20—27 8 Roodenburg 11 3 2 6 2636 8 A. S. C. 10 2 1 7 28—32 5 Tonegido 8 2 6 1331 2 In de vierde klasse A blijft het een harde strijd tusschen Bodegraven en DOSR. De Rijnbewoners verspeelden gisteren een punt aan de Boys in Alphen, terwijl DOSR een, zij het benauwde 21 overwinning behaalde op Teylingen. Even spannend als aan den kop is het in de onderste regionen. Docos verloor met 53 van ALphia en de Leidenaars staan nu gelijk met Teylingen en Alph. Boys. LDWS handhaafde zich op ae derde plaats ooor een 21 op Hillegom en VVSB werkte zich weer wat meer uit de gevaarlijke zone door Lisse een 21 nederlaag op eigen terrein toe te brengen. 3 31—17 15 4 35—30 15 5 30—34 13 5 25—29 10 6 22—26 10 8 24—31 7 7 27—42 7 7 26—42 7 DE STUDENTENWINTERSPORTWEEK TE DAVOS. De studentenwereldwinterspelen, welke van 19 tot 26 Januari te Davos worden gehouden zijn niet gelukkig voor de Ne derlanders begonnen. Zoowel de Neder- landsche ijshockeyploeg als de skiploeg konden gisteren wegens verschillende ziektegevallen in hun gelederen, niet uit komen. Onder een grauwen wolkenhemel trok ken de deelnemers Zondagmorgen naar de openingsplechtigheid van de zevende stu denten wereldwinterspelen, waar zij be groet werden door den heer M. Trouvat, afgevaardigde van de internationale stu denten unie. Prof. Tank von der Eth sprak daarop de officieele openingsrede uit. Daar de Nederlandsche ijshockeyploeg verstek liet gaan, speelden hun Hongaar- sche tegenstanders een vriendschappelijken wedstrijd tegen een gecombineerd team uit Davos. De Oostenrijker Egon Schoepf werd winnaar in de slalom met een tijd van 1 min. 45.2 sec. voor den Tsjech Antonin Sponar, die 1 min. 46 sec. noteerde. Bodegr. 12 7 D. O. S. R. 12 8 L. D. W. S. 12 6 Alphia 12 7 Lisse 12 6 Hillegom 12 3 V. V. S. B. 12 4 Teylingen 12 3 Docos 12 2 Alph. Boys 12 2 In de vierde klasse B valt over het a.s. kampioenschap eigenlijk niet meer te twis ten. RKAVV wist gisteren den grooten strijd tegen Wi1 helmus met 32 te winnen, waardoor zij met 3 verliespunten minder de beste kans op den titel behoudt. De nekkesluiter ZLC slaagde erin twee punten te veroveren op nummer voorlaatst en Rouwkoop deed goed werk door een 42 op de Jagers. RK A. V. V. 12 Rijswijk 10 Wilhelmus 9 L. en Snel 10 Rouwkoop 12 B T. C. 12 De Jagers 10 E. S. D. O. 8 Zw. B'auw 9 Z. L. C. 10 10 1 42—15 25—20 27—19 28—17 29—30 29—32 27—25 24—22 17—25 24—46 De uitslagen zijn als volgt: 2e kl. A.: VUC—Hercules 4—1; HVV— Unitas 01. 2e kl. B.- DCV—Quick 1—5; UVS—UVV 3—4; SW—VIOS 4—0; E'ink wijk—Over maas 32; SliedrechtFortuna 83. 3e kl. A.: SJC—VCS 3—3; Wassenaar— LFC 2—3 TYBB—Blauw Zwart 2—1; Lug dunumHFC 22. 3e kl. B.: LaakkwartierRVC 55; Con cordiaTonegido 61; WoerdenRooden burg 53; ONAAlphen G1. 4e kl. A: DOSRTeylingen 2—1; Alph. EoysBodegraven 22; A'phiaDocos 5—3; LDWS—Hillegom 2—1; Lisse—VVSB 1—2. 4e kl. B.: ZLCZwart Blauw 43: Rijs wijkBTC 32; RouwkoopDe Jagers 4—2; RKAVV—Wilhelmus 3—2; ESDO— Lenig en Snel 22. ONOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIICDIIO le Klasse K.N.V.B. District I: FijenoordVSV 41; 't GooiEDO 4—4; AjaxRFC 53; SpartaEmma 41. District II: HaarlemNeptunüs 13; ExcelsiorDe Vole wijekers 2- 0; DOSBlauw Wit 11; Stormvo gelsXerxes 35. District III: Be QuickEnschede- sche Boys 1—5; Vitesse—AGOVV 2— 5; NEC—G Ahead 1—1; Enschede— U Tubantia 61; WageningenHera cles 22. District IV* NO ADLonga 43; Vlissingen—RKTVV 2—1; De Baro nie DNLNAC 1—7; VVV—Willem II 2—4. District V: Be QuickVelocitas 6 1; HSC—Achilles 1—1. District VI: MVVJuliana 70; PSVBleijerheide 32; De Spechten Onprettige situatie Hoewel Zaterdagmorgen door Charlton een officieele De-vestiging gegeven is van het bericht in de „Daily Express", dat Wil kes een amateur-contract met de club had afgesloten, verklaarde de Nederlander, dat hij niet voor Charlton of welke andere Enge'.sche Leagueclub zal uitkomen. Jim my Seed, manager van Charlton heeft op een desbetreffende vraag, de verklaring van Wilkes bevestigd noch ontkend, waar door een uitzonderlijk onaangename sfeer geschapen is. Wilkes deelde mede, dat hem geen vergunning verleend zou kunnen worden om in Engeland te blijven wonen. Toen hem op het geval van den Zwitser Steffen werd gewezen, die als amateur voor Chelsea uitkomt, antwoordde hij, dat Steffen daar studeert hetgeen bij hem niet het geval is. Wilkes verklaarde tenslotte, Tijdens den wedstrijd naar nam dit verkeerd op en zich omkeerde zag hij het strijd tusschen N.E.C. en Go gaf hem een stomp in het tumult en trof de noodige gezicht, waarop een andere maatregelen. Het veld werd Go Ahead-speler Wiskamp ontruimd voor de laatste mi. een blauw oog sloeg. Offi cieele personen van beide clubs stormden het veld op en scheidden de ongewon Ahead hebben zich onaan gename incidenten afge speeld welke oorspronkelijk aan een misverstand te wijten waren. De Nijmege- naars leidden met 10 tot- nuten en de wedstrijd kon worden uitgespeeld. Nauwelijks had het eind- dat een minuut of tien voor den spelers. Scheidsrechter signaal weerklonken of van het einde Go Ahead gelijk Bronkhorst, die tot nu toe alle kanten stroomden het maakte. De Deventer-spe- den harden wedstrijd in publiek het veld op en wil- lers waren begrijpelijkerwijs goede banen had weten te de de DeVentenaren te lijf. opgetogen van vreugde, hun houden, had dit incident Dezen, al even opgewonden, aanvankelijk niet waarge- zetten zich schrap totdat de nomen omdat hij na de toe- politie ingreep en de menig- JN EEN DOORROND 6500 TOESCHOUWERS bijgewoonden wedstrijd heeft U.V.S. gisteren een 31 voorsprong in een 43 nederlaag zien eindigen. Het spreekwoord „de eerste klap is een daalder waard" door U.V.V. in toepassing gebracht door vanaf den aftrap reeds ie doelpunten, leek aanvankelijk niet te zullen opgaan, want de Leidenaars namen daarna geleidelijk het spel in handen en wisten langzamerhand een 31 voorsprong te behalen, doen daarna wilde het bij U.V.S. niet meer lukken ondanks een bijna voortdurend overwicht en met leede oogen zag de UV.S.-aan- hang den voorsprong geleidelijk aan slinken, waarna de stand gelijk werd en U.V.V. ♦en slotte het winnende doelpunt maakte. vervallen in het te korte spel. Toegegeven moet worden, dat U.V.S. gedurende den ge- heelen wedstrijd den toon aangaf, het bes te van het spel had, maar ook het geluk niet op haar hand had. En daarover had U-V.V. ditmaal zeker niet te klagen. U.V.V. trapte af en trok dadelijk ten aan val. Een voorzet van rechts volgde, v. d. Bor zette fraai voor doel en Baams gaf den gasten de leiding (01). 't Was een fout van Sloos, die den iets achter hem ge plaatsten bal niet naliep. U.V.S. speelt al lerminst ontmoedigd verder en al spoedig blijkt, dat zij het spel beheerscht. Dit komt ook tot uitdrukking in het spel van U.V.V., want reeds nu volgen legio out- ballen over de zijlijn. Na 7 min. weet P. Kantebeen na prachtig werk van Verhoogt gelijk te maken (11). Na 20 min. is het deze speler, die U.V.S. de leiding gaf, toen hij, na een duel van P. Kantebeen met twee U.V.V.'ers, den, bal bemachtigde en inschoot (21). Hiesèh, die over het alge meen maar matig werk deed, onderscheid de zich toen door fraai solospel en door zetten, hetgeen tot het derde doelpunt leidde (31). Midvoor v. Elswijk wist daarna uit een voorzet van rechts den ach terstand te verkleinen (32). Na de hervatting wist v. d. Wurff bin nen 7 min. den stand gelijk te maken (33). Van toen of zagen we een steeds aanvallend U.V S. met zoo nu en dan een enkele aanval van de gas'.en. Uit een daar van werd de bal ingeschoten buiten be reik van v. Well, waarna De Wolff den bal nog probeerde weg te trappen, maar hy schoot tegen den binnenkant van de paal en UVV had de leiding (3-4). Hoe de Blauw-witten ook zwoegden, er kwam geen verandering meer in den stand en U.V.S. was twee kostbare punten kwijt. Thuiswedstrijd tegen U.V.V. herhaalde tragedie Zoo werd deze wedstrijd voor U.V.S. weer 'n stuk tragiek, gelijk zij zoovele ma len reeds beleefd heeft, 'n Onverklaarbare gang van zaken en weerom vraagt men zich af. waarom heeft U.V.S. in haar thuis wedstrijden zoo weinig succes? Het ant woord daarop is moeilijk te geven, maar niet te ontkennen valt, dat de U.V.S.-ploeg bij 'n voorsprong altijd zoo'n beetje de al lure van: ,,we hébben gewonnen" aan neemt. Men gelooft het dan wel, de spe lers willen het weer te mooi doen en zij dat hij niet voor de Cupfinal naar Engeland zal terugkeeren en voor zijn eigen club wenscht te blijven spelen. Een en ander heeft in Londe i een bijzonder onprettigen indruk gemaak: en het zal ook voor Wil lies raadzaam zijn, deze kwestie zoo spoedig mogelijk recht tt zetten, aangezien men hier geen genoegen neemt met hetgeen zich heeft afgespeeld. Het gaat hier om het feit, dat Char.'ton dan wel Wilkes een onwaarheid verkondigd heeft. Geen der Londensche Zondagsbladen wijdt eenige aandacht aan het geval Wil kes. De Sunday Pictorial, die nog steeds in de waan verkeert, dat Charlton hem ge contracteerd heeft schrijft: „Als Enge^he profclubs voortgaan buitenlandsche voet- talamateurs op te nemen, zou men kunnen concludeeren, dat Engeland gebrek heeft aan goede voetballers, dan wel, dat de be dragen voor de transfer zoo hoog gewor den zijn, dat de clubs niet meer in staat zijn ze te betalen Gisteren was Wilkes, teruggekeerd van zijn „vacantie" t-^Londen, hier weer terug en hij scoorde drie van de vijf Xerxss- c'oelpunten tegen Stormvoge's. tegenstanders stonden sip te kijken. Zoo was de situatie toen een der Deventenaren den N.E.C.-er Wiskamp als kenning van het doelpunt naar het midden was ge in een vreugderoes op het gaan, in de meening dat al- hoofd klopte. De Nijmege- les in orde was. Toen hij te met den stok uit elkaar joeg. zoodat men er niet in slaagde ook maar een speler te molesteeren. Van andere velden S.J.C.—V.C.S. 3—3. Sloot S.J.C. het oude jaar af met een fiksche overwinning op de hekkensluiters, de inzet in het nieuwe jaar is minstens even goed door het gelijke spel tegen het sterke doch sportieve V.C.S. uit Den Haag. Het is geruimen tijd geleden, dat wij zulk een enthousiast en doorzettend S.J.C.-team hebben zien spelen, waardoor het hun gelukte een technisch beter spe lend V.C.S. in bedwang te houden en een gelijk spel wist af te dwingen. S.J.C. be gon direct met den toon aan te geven en v. Dam wist al spoedig met een fraaie goal te scoren (10). De gasten herstelden zich direct en snel 'isselde nu het spel, doch eerst na ruim 20 min. spelen wisten zij een fout in de S.J.C.-achterhoede af te straf fen (11), welke stand tot rust werd ge- handhaafd.Na de thee werd van beide kan ten stevig aangepakt en ontspon zich een spannende doch sportieve strijd, waarbij de gasten na 10 min. spelen verdienstelijk wisten te scoren (12). De S.J.C.-ers ble ven echter goed volhouden en na enkele goede kansen gemist te hebben maak'e Al kemade den stand weder gelijk (2-2). De gasten zetten er alles op om de S.J.C.-ers te overvleugelen, doch deze wisten van geen wijken, ook niet toen V.C.S. na een half uur spelen de leiding weder verover de (2—3), want onvermoeid bleven zij zwoegen en 4 min. voor het eind bracht v. Dam op fraaie wijze den stand weer op ge lijken voet (33). H. ermede kwam het einde. WassenaarLFC. Z3. Reeds direct na den aftrap wist Herreur een goeden voorzet van v. Meeteren in een doelpunt om te zetten (01). Hierna ging het spel gelijk op totdat na 15 min. Blom een hard schot loste, dat Rang maar half kon kee- ren en v. Meeteren voor de rest zorgde (02). Door dit succes aangemoedigd be hield L.F.C. het beste van het spel. Jam mer was het, dat Wassenaar uit een straf schop kon tegenscoren (12). Nog voor de rust had Koet met een hard schot geen succes, echter was de volgende kans wel voor hem (13). In de tweede helft werd hoofdzakelijk op het middenveld gespeeld en ondanks een klein L.F.C.-overwicht kwamen er geen doelpunten. Slechts een kleine fout in de L.F.C.-achterhoede wist Remmers waal te benutten (23). LugdunumH.F.C. 22. Waarschijn lijk heeft de lange rustpauze groen wit goed gedaan en met wat meer geluk had zeker gewonnen kunnen worden. Voor rust speelde de thuisclub met een klein overwicht, maar hoe goed de aanvallen uit. Bijna verstreek ook zoo de tweede ook werden opgezet, doelpunten bleven helft totdat na 20 min. Kapaan zijn kans kreeg en goed inschoot (10), Spoedig maakte Koolloos 20 en waarlijk dachten wij toen aan een goede overwinning. H.F.C. zette echter alles op den aanval en bij een van de vele kansen schoot de mid voor onhoudbaar in (2—1) om in de laat ste minuten dit zelfde spelletje te her halen (2—2). WoerdenRoodenburg 53. Met eeh gewijzigde opstelling, die zeker voldoen zal wanneer de spelers meer op elkaar zijn ingespeeld, heeft Roodenburg toch verloren en was het fanatieke tegenspel van Woerden daar niet vreemd aan. Vrij spoedig nam de thuisclub de leiding (10) waarna Rozier even fraai gelijk maakte (11). Wanneer even later een fout in de Roodenburg-achterhoede Woerden een kans geeft is de stand 21. In de tweede helft zijn de kansen voor beide ploegen gelijk, totdat Woerden iets sterker wordt en de stand tot 41 weet op te voeren. Weldra verkleint van Dorp den achter stand (42), maar als dan de thuisclub nogmaa's heeft gedoelount ((52) is de wedstrijd voor Roodenburg verloren. Te gen het einde maakt van Dorp nog 53. L.D.W-S.Hillegom 21. Meer dan verwacht werd heeft L.D.W.S. zeker in dezen wedstrijd gedaan, want een ov \- winning op Hillegom valt waarlijk niet mee. Reeds dadelijk na den aftrap doel punt Hillegom, echter wordt deze voor goed partij geven en na 15 min. weet v. d. sprong terecht geannuleerd. L.D.W.S. blijf"' Weijden goed in te schieten (10) om even later den stand op 20 te brengen. Na rust is Hillegom sterker, maar toch duurt het nog een half uur voordat de gasten weten tegen te scoren (21). L.D.W.S houdt moedig stand en onder groote spanning komt het einde. LisseWSB 12. Tegen de ver wachting in heeft Lisse den returnwed strijd op eigen veld verloren. Hoewel Lisse een drietal invallers had, beloofde de eer ste helft toch het meeste, daar de thuis club over het algemeen het bes e deel van het spel had. Na 20 minuten wisten de be zoekers door hun linksbuiten de leiding te nemen, maar kort hierna wist midvoor Korlekaas op zeer fraaie wijze met een kopbal de partijen op gelijken voet te brengen (11), in welken stand voor de rust geen verandering meer kwam. In de tweede helft werd er wel hard gestreden, maar vele kansen werden onbenut gelaten. Eerst na geruimen tijd wist de midvoor van VVSB opnieuw zijn club de leiding te geven (12). Wel deed Lisse nog kracht dadige pogingen voor den gelijkmaker, maar de Lisse-voorhoede bleek te zwak om de hechte defensie der bezoekers te passee- ren. Z.L.C.Zwart Blauw 43. Ook hier een uitslag dien wij niet hadden durven voorspellen. Nu eens geen Z.L.C. dat na rust als een kaartenhuis in elkaar zakt, maar een strijdvaardige ploeg, die zoo spelend zeker nog tot betere resultaten in staat is. Voor rust ging het de thuisclub minder goed en vrij spoedig hadden de gasten een' 02 voorsprong. De tweede zorgde voor 12, waarna Vogt en op- helft was en bleef veel beter. Candido nieuw Candido den stand op 32 wisten te brengen. Moedig speelde Z.L.C. verder en waarlijk lukte het v. d. Soek 42 te maken. Slechts tegen het einde schoot Z.L.C. nog in eigen doel, waardoor de overwinning nog even in gevaar kwam. AlphiaDocos 53. Alphia heeft van Docos gewonnen met 53. Hoewel geflat teerd moet toch geconstateerd worden, dat Alphia enthousiaster speelde dan Docos, hoewel er voor Docos veel meer op het spel stond. De Haagwegbewoners schijnen er niet van overtuigd te zijn, dat het degrada tiespook vlak voor de deur staat. Ook deze wedstrijd had gewonnen kunnen worden als er beter aangepakt had geworden. Na eenig terreinverkennen neemt Docos de lei ding onder protest van Alphia daar de bal volgens hen out is geweest. Het is echter van korten duur, want met een schitteren den kopbal is de stand weder gelijk en spoedig is het door missen van den links half 21. Nadat aan de overzijde een hard schot door den reserve keeper van Alphia keurig is gestopt, vergroot Alphia den voor sprong (31). Na de rust pakt Docos direct flink aan en verkleind den voorsprong, maar de scheidsrechter fluit voor buiten spel. Als even daarna Docos een penalty krijgt toegewezen wordt deze niet benut. Docos blijft volhouden en heeft eindelijk succes (32). Alphia komt dan aan een gelukkig doelpunt als Ouwerling die Rooy- akkers verving, te vroeg uitloopt en het is 42. Weer komt Alphia terug en als de midvoor een schietkans heeft laat hij deze niet onbenut (52). Docos geeft zich niet gewonnen en de rechtsbuiten kan met een mooi boogballetje den achterstand verklei nen (53). Rijpwetering. Na de vorstperiode gis teren de eerste wedstrijd. Het terrein, hoe wel niet best, was toch bespeelbaar en Rijpw. II wist, zij 't op 't laatste nippertje, de beide puntjes thuis te houden. Ruststand 21 en eindstand 43. Kagia moest zonder punten veiti*ekken. Wat spel betreft, had den ze er wel een verdiend. De uitwedstrijd van het eerste elftal werd afgelast wegens afgekeurd terrein. WAAR BLEEF door J. S- FLETSCHER. 28) Niet dat ik verwacht, daar een of ander spoor te zullen vinden," voegde hij cr lachend aan toe, „maar het idee lijkt me wel-" Er was in kamer 15 niets, wat de ge dachte aan Dick Malvery kon oproepen en Blake hoorde dien avond geen verder nieuws over hem, evenmin den volgenden morgen, de hotelhoudster had hem alles verteld, wat er met betrekking tot Miner va Hotel te vertellen was. Maar kort na dat de Canadian Bank of Commerce haar poorten had geopend was Blake er al pre sent en daar hoorde hij, nadat hij zijn be doelingen had toegelicht en zich had ge legitimeerd, meer van een der beambten. Richard Malvery had op 26 Februari tegen den middag de bank bezocht om zich er van te overtuigen of zijn geld correct van Canada was overgemaakt. Op zijn cre dit stond toen een bedrag van meer dan tweeduizend Pond. Den volgendien dag, den 27sten. kwam hij terug en nam hij vijf tienhonderd Pond op; sedertdien had men hem aan de bank niet meer teruggezien, noch had men schriftelijk contact met hem gehad. Blake had bij zich het briefje, waarop hij de nummers had opgeteekend van de bil jetten, die hij op Malvery Hold in de por tefeuille had gevonden en hij gaf het aan den beambte om het te verifieeren. Een kort onderzoek toonde aan, dat dit de bankbiljetten waren, die Richard Malve- rij persoonlijk had opgenomen. „De overblijvende vijfhonderd Pond", zei de beambte, wijzende op een post in het rekening-boek, dat hij had laten ha len, „werden hem uitbetaald zooals u hier ziet aangeteekend, in vijf honderd Ponds biljetten. Die had hij dus vermoedelijk nog bij zich nadat hij de portefeuille waarover u sprak, in het bureau had gelegd." „Tenzij hij ze al aan iemand had be taald", wierp Blake op. „Precies, tenzij hij ze al ergens was kwijt geraakt", stemde de beambte toe. „Maar dat is iets, wat we makkelijk kunnen nagaan. Het is nu ze ven maanden geleden, dat we die biljet ten aan mijnheer Malvery ter hand stel den. Gedurende dien tijd moeten zij on getwijfeld aan de Bank van Engeland zijn gepresenteerd en er zijn ingenomen. Maar nu zelfs biljetten van zulk een bedrag even vlot gaan als baar geld vrees ik, dat het moeilijk zal zijn uit te zoeken, door wiens handen ze zijn gegaan. Toch zal het voor u van belang zijn te weten, of ze werkelijk de Bank hebben bereikt." „Hoe bedoelt u dat?" vroeg Blake. „Wel, als een van uw veronderstellin gen dat Malvery verdwenen in he* drijfzand juist is, zouden de biljetten met hem - verloren zijn gegaan", ant woordde de beambte, ,,en in dat geval zijn ze zooals hij zelf, voorgoed verloren. Maar als ze aan de Bank van Engeland zijn gepresenteerd bewijst dat, dat hij er iemand mee betaald heeft en dan kunt u verder probeeren na te gaan, wie dat was. We zullen nu voor u informeeren of, en zoo ja. wanneer deze vijf biljetten de Bank t reikten Kunt u vanmiddag nog even langs komen?" „Gaf Richard Malvery u misschien een of andere aanwijzing, dattja hoe zal ;ik dat zeggen", vroeg Blake. „Kwam het u niet voor alsof er iets niet in orde was?" „Heelemaal niet!" antwoordde de be ambte. ,,Ik zag hem voor de formaliteiten slechts een paar minuten. Hij scheen me goedgehumeurd en al wat ik me van hem herinner is, dat hij het voornemen uitte, zoo gauw hij kon weer naar Canada terug te gaan". Blake ve*tro* en slen4erde gedurende een half uur door Lombard street en de straten die daar op uitkwamen. Toen be sloot hij den journalist op te zoeken, die hem door Atherton was aanbevolen, dus begaf hij zich naar Fléetstreet, waar hij de bureaux van de Argus vond. Toen hij daar zijn eigen kaartje en dat van Ather ton aan een zekeren mijnheer Colwyn had laten ter hand stellen moest hij wachten. Het viel hem erg lang, maar tenslotte leid de een piccolo hem naar een drukken heer met schei*pe oogen, die gezeten was tusschen een netwerk van telefoons en luchtdrukbuizen. Zoo gauw Blake had plaats genomen, kwam hij ter zake. ..Goede morgen, mijnheer Blake", zei hij, de beide kaartjes bekijkend. komt van Brychester en wordt gezonden door mijn vriend commissaris Atherton. U is natuur lijk gekomen om me iets over dat Mal- very-mysterie te vertellen?" Blake toonde zich verrast. ,„Wat hebt u daarover gehoord?" vroeg hij. ..Ik dacht, dat niemand er iets van wist." De journalist glimlachte en bestudeerde een paar papieren, die in een mandje la gen. ,,Ik zou denken, dat een heeleboel men- schen er al van hebben gehoord", zei hij, terwijl hij Blake een afdruk van het affiche en een vel van een manuscript toeschoof. „Onze correspondent in Brychester, een redacteur van het plaatselijk blad, heeft ons dit toegezonden. Als u dit eens door kijkt zult u zien, dat onze man er nog niet veel over bij elkaar heeft kunnen krijgen. Al was hij weet is dat Richard Malvery, die zes jaar geleden vertrok, naar Bryches ter teruggekomen zou zijn op 27 Februari van dit jaar, op weg naar huis was geto gen en niets meer van zich heeft laten hoo- ren of zien, Weet u er meer van?" „En een heeleboel meer ook!" antwoord de Blake. „Kunt u 't me vertellen?" vroeg de an der. Blake overwoog een en ander gedurende enkele oogenblikken. Toen herinnerde hij zich het woord, dat Atherton met zooveel nadruk had geuit: publiciteit. Publiciteit! Ja, dat zou werkelijk het beste zijn. „All right", zei hij plotseling .„Ik zal u alles vertellen wat ik weet. En wel tot den stand van zaken van het ocgenblik". De journalist drukte tweemaal op een bel. Er kwam 'n jongeman binnen die 'n notitieboekje bij zich had en rustig in een stoel plaats nam Colwyn wendde zich tot Blake. „Nu, steekt u maar van wal", zei hij. „Vertelt u alles maar wat u kwijt wil en kunt en dan op uw eigen manier. Ik zal luisteren. En spreekt u zoo vlug als u wilt, hij zal het best kunnen bijhouden". Desalniettemin sprak Blake langzaam. Hij wilde zijn woorden wakken en wegen; hij wilde een duidelijk, niet gekleurd en omstandig verslag uitbrengen. Hij formu leerde zijn zinnen voorzichtig, bracht al les punt voor punt naar voren, bleef bij alle feiten even stilstaan tot hij zweeg na het onderhoud met den bank-employé. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 2