Ramadier zal nieuw kabinet formeeren 1 OP KORTE GOLF 1 Gemeenteraad van Joris Voetangei's jacht Alphen a. d. Rijn W Bioscopen MARKTBERICHTEN P-Wsw ZATERDAG IS JAN. 1947 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 3 De Fransche president Auriol heeft den socialist Paul Ramadier opgedragen een regeering te vormen. Ramadier is een partementaire figuur met 20 jaren ervaring. Hij is verscheidene malen minister geweest, o.m. van voedsel voorziening en van justitie. Ramadier zal trachten een coalitie-regeering op bfeede basis te vormen. Hieraan zouden deelnemen communisten, socialisten, M.R.P., radicalen en gematigde rechtsche elementen. In poli tieke kringen verluidt, dat Leon Blum mis schien de positie van minister van Staat zal aanvaarden. Blum heeft met het oog op zijn gezond heid geweigerd een opdracht tot kabinets- farmatie te aanvaarden. Ramadier is gisteravond reeds begonnen met zijn besprekingen. M.R.P. WENSCHT SOCIALISTISCH KABINET. De M.R.P. heeft het volgende communi qué uitgegeven: „Het uitvoerend comité en de bureaux van de parlementaire fractie der M.R.P. in de Nationale Vergadering en den Raad van de Republiek hebben gezamelijk een onderzoek ingesteld naar den politieleen toestand. Ten einde het economische expe riment, dat sinds 1 Jan j.l. genomen is, de grootst mogelijke kansen te geven, zijn het comité en de bureaux van meening, dat het niet meer dan normaal moet worden ge acht dat het economische experiment ten einde zal worden gebracht door een homo gene regeering van de zelfde samenstelling als die, welke het initiatief er toe genomen heeft". 000000000000000000000000000000000000000 0 0000000000000000000000000000000000000001 BINNENLAND. H.M. dc Koningin is als werkend lid toegetreden tot de vakgroep kunstschilders van de beroepsvereeniging van beeldende kunstenaars, aangesloten bij de federatie van beroepsvereenigingen van kunstenaars. De Amsterdamsche gemeentebegroo ting 1947 is verschenen, welke in de uit komst voor uitgaven 168 419.287.aan geeft en voor inkomsteh 125.682.018. De begrooting toont dus een tekort van 42.737.269.— Amsterdam heeft een tekort aan on derwijzers. B. en W. stellen voor, om aan de gemeentelijke kweekschool beurzen te stichten. Mr. G. Mutsaerts, advocaat en pro cureur te Amsterdam, is te Amsterdam, 50 jaar oud, overleden. Mr. Mutsaerts was se cretaris van tal van bedrijfsorganisaties; van de Kath. Jonge Werkgevei'svereeni- ging is hij de secrtaris geweest; van de Adelbei-tsvereeniging heeft hij het lande lijk secretariaat waargenomen; van de St. Jozefsgezellenvereeniging was hij bestuurs lid, enz. Prof. dr. C. Besselaar is 72 jaar oud te Amsterdam overleden. Prof. B. was een bekend Zuidafrikaansch geleerde in den lande. Prof. dr. N. W. Posthumus, hooglee raar in de economische geschiedenis te Am sterdam, is gehuldigd ter gelegenheid van zijn 25-jarig professoraat. 18 fleschjes penicilline, inhoudende 1.800.000 eenheden, zijn bij een zekeren M. H. aan de Lindengracht te Amsterdam in beslag genomen. De penicilline is hoogst waarschijnlijk uit België afkomstig. Bij eèn ontploffing op een motorschip te Amsterdam is de 54-jarige schipper H. J. Verschoor gedood. Een rechercheur van politie te Am sterdam heeft een arrestant, die wilde ont vluchten, na twee waarschuwingsschoten, op de vlucht doodgeschoten. De spoorwegen zullen vanaf 4 Mèi meer treinen laten loopen en meer auto bussen inlasschen. Er 2ijn plannen tot ver betering van de stations te Amsterdam en Utrecht. De Philipsfabrieken uit Eindhoven hebben gebouwen tc Doetinchem aange kocht, om daar een deel van het bedrijf te vestigen. De A.K.U. te Ede zal op 20 Jan. haar zilveren jubileum vieren. De suikercampagne in West-Brabant, die ten einde is. is buiten verwachting goed geslaagd. Ongeveer 2500 arbeiders hebben aan de campagne meegewerkt. De vier West-Brabantsche suikerfabrieken hebben ongeveer 660 millioen bieten verwerkt, welke 95 millioen K.G. suiker opleverden. De invoer van rookartikelen zal voortaan slechts in zeer beperkte mate mo gelijk zijn met het oog op den zwarten handel. Terugkeerende reizigers mogen niet meer dan 200 sigaretten of 250 gram gekerfde tabak per maand hier te lande invoeren. Een Haarlemsche goochelaar trad gis teren in het huwelijk met een vx-ouwelijke collega. Voor den ambtenaar van den Bur gerlijken Stand goochelde hij. toen hij zijn handteekening moest zetten, in plaats van een vuloen een konijn uit zijn zak. Vijf tandartsen zijn voor den tucht rechter te Arnhem moeten vei'Schijnen. Vier wex-den vrijgespx-oken; een kreeg een boete van 500 gld. wegens te hooge prijsbei-ekening voor een gebit, tegen welk vonnis hij in bex-oep is gegaan. Tegen een vrouw, uit Breda, die haar eigen man bij de S.D. had aangebx-acht (omdat een echtscheidingsprocedure niet vlug genoeg ging naar haar zin!) heeft het gex-echtshof te 's-Hertogenbosch achttien jaar geëischt. De man, die van Joodsche af komst bleek te zijn, is in Duitschland ver gast. BUITENLAND. Aanzienlijke schade is aangericht op het militaire vliegveld te Evere in België door een brand in een gx*oote loods, waarin zich radio-apparaten bevonden. In een Poolsch dorp, Lesko, is het tot een vuurgevecht gekomen tusschen de po litie en leden van het Oekraïensche onaf- hankelijkheidsleger. Het gevecht duurde 5 uren. Bij een treinongeluk bij Bakersfield in, Californië werden zes personen gedood en minstens 55 gewond. NEDERLAND WORDT DINSDAG TE LONDEN GEHOORD. Naar wij vernemen, heeft de Nederland- sche regeering van de plaatsvervangers der ministers van buitenlandsche zaken van de „Groote Vier" de uitnoodiging ontvangen, te Londen haar meening over het Dultsche probleem mondeling te komen toelichten. Deze uitnoodiging wordt door de Neder- landsche regeering zeer op prijs gesteld en is door haar met voldoening aanvaard. De plaatsvervangers hebben gistermiddag de agenda voor het hooren der kleinere ge allieerde mogendheden veranderd. Polen zal nu op Maandagmiddag 27 Januari wor den gehoord en Nederland Dinsdagmiddag 28 Januari. NENNI NEEMT ONTSLAG. De Italiaansche minister van buitenland sche Zaken, Pietro Nenni, heeft zijn ontslag ingediend. Hij weigerde eenigc Verklaring aan de pers te geven over zijn ontslag. Men weet echte, aldus A.F.P. dat Nenni te kennen heeftgegeven, dat zijn partij niet zal toe staan. dat een hax-cr vertegenwoordigers het vredesverdrag teekent. Men weel niet of het ontslag van Nenni ook het ontslag van de andere socialistische ministers met zich zal brengen. KATHOLIEKEN VERVOLGING IN ROEMENIë. In Fransche Katholieke kringen spreekt men van de vervolgingen, waaraan drie millioen Roemeensche Katholieken tenge volge van de regeeringsmaatregelen bloot staan. Zoowel tegen geestelijken als tegen leeken worden bijzondere maatregelen ge troffen terwijl geen enkel katholiek blad of periodieke uitgave mag verschijnen. Ca techismus- en schoolboeken worden even eens gecensureerd. Bovendien zou elk lid van de Orthodoxe Kerk, die tot het Katho licisme wil overgaan, vooral verplicht zijn dit aan het stadhuis mede te deelen ten einde de toestemming van de regeering te bekomen. Onder voorzitterschap van burgemeester F. A. Schokking hield de raad dezer ge meente zijn eerste openbare vergadering van dit jaar, waarin de burgemeester een nieuwsjaax-stoespx-aak hield, waaraan het volgende is ontleend: Het aantal inwoners bedroeg op 1 Ja nuari j.l. 20976 (vorig jaar 20715); het ge- boortcijfer over 1946 Was 659 of 31,3 per duizend (in 1936 bedroeg dit 22 per dui zend). Het sterftecijfer voor 1946 was 159 of 7.7 per duizend (in 1936 9 per duizend). Voorts gaf de voorzitter eenigc cijfers over de gemeentefinanciën in de eerste oorlogs jaren., Omti-ent de aantallen van hen, die sedert de laatste maanden weder voor ovérbi-uggingsuitkeering in aanmerking kwamen, deelde spr. mede: October 1946: 22. tot een bedrag van 2022,16; November 1946: 32, tot een bedrag van ƒ3669,63; December 1946: 175, tot een bedrag van 14995,79. Spr. hoopte, dat deze cijfers geen stijgen de tendenz zullen blijven vei'toonen, doch alleen maar zeer nauw verband houden met het seizoen. De heer Ruyssenaai's sprak een dank woord. De voorzitter zegt ter verduidelijking, dat er voorloopig rog geen terreinen aan wezig zijn ter toewijzing en dat deze aan gelegenheid geen gemakkelijke taak aan B. en W. beztox-gt. Vervolgens zegt spr. dat de Padvinders z.i. niet beschouwd kunnen worden als specifieke sportvereenigingen en daarom bij die bespreking ook niet wer den uitgenoodigd, doch zegt toe met de opmerking van den heer Nijman rekening te zullen houden. Ook de heer Ph. Roogaar komt op voor de sportvereenigingen, waarvan er enkele door oox-logsgeweld van hun bezit zijn be roofd en andere dreigen te worden ont troond dcor het uitbreidingsplan, zonder dat er zelfs eenig uitzicht is op een behoor lijke voorziening in de bestaande en ko mende behoeften. De voorzitter zegt, met alle moeilijkhe den bekend te zijn. Het is moeilijk te zeg gen welken kant het zal uitgaan, doch spr. hoopt, dat er bijtijds een verantwoorde op lossing zal worden gevonden. In verband met het feit. dat de gemeente Alphen aan den Rijn over 1947 naar alle waarschijnlijkheid tot de noodlijdende ge meenten zal komen te behooren, moeten de gemeente- en bédrijfsbegrootingen utier- lijk 31 December 1946 aan de Ged. Staten ter goedkeuring worden aangeboden. Aan gezien er thans nog aan de begrooting wordt gewerkt en deze vermoedelijk pas einde dezer maand geheel gereed zal zijn en er dan geen tijd meer over zal zijn, om de noodige exemplaren voor elk raadslid te vei-menigvuldigen. B. en W. stellen voor de begrooting voor de leden ter inzage te leggen. Naar aanleiding hiervan voerden de hee- ren A. J. Dekker, A. F. Ruijssenaars, Ver- door jMeiu-tyozfc 34. Perolt haalde een krant te voorschijn en legde die aan Mike voor. Zie je dit? vroeg hij, wijzend op de grote kop op dé frontpagina. Mike keek naar de krant en las: Na Perolt thans ook Morrison ontsnapt. Morx-ison de gevaarlijke bankrover, bij genaamd Cake Baby, is heden ontsnapt. Pe- ZOO ALS VROEGER De geschiedenis herhaalt zich Bijna 150 jaar geleden bevon den Nederland en Europa zich in een soortgelijken toestand als nu. Napoleon was hij Waterloo definitief verslagen.de keizerlijke adelaar verdween van alle wapen - j borden, de trolsche standaardt)an\ zijn imperium werd neergehaald, hier en overal. Het geknechte Nederlandsche volk leefde weer: op onder het wijze bestuur der Oranjes, uit den vreemde weer gekeerd na een lange balling-, 'schap. Als een terugkeer naar betere tijden was toen de vestiging van ■den eersten De Gruylerswinkel in 1813. De Gruylcr, die zich toen reeds tot devies koos steeds 'betere waar te leveren en den 'vooruitgang le dienen, vertegen woordigde de hoop op vrede, rust 'en welvaart. Zooals vroeger brengt ook nu De Gruyter de eerste teckenen van den terugkeer naar den goeden ouden tijd. U kunt weer een ■voorporlogsche sfeer scheppen met een kop koffie of thee van De Gruyterde koffie- en theezaak. zooals vroeger! LEIDSCHENDAM Geruchten. In strijd met alle tegen overgestelde verhalen kunnen wij mede- deelen, dat de rijks-duitschei4 Hase zich nog steeds in arrest bevindt in afwachting van de behandeling van het omvangrijke dossier. dolik, W. Geerlof, J. v. d. Berg, H. Bro- kaar het woord. Alle sprekers onttrokken zich van de verantwoordelijkheid bij een dergelijke wijze van behandeling der be grooting, en stelden voor om alle raads leden alsnog in het bezit te stellen van een complete begrooting, teneinde op een be hoorlijke wijze kennis te kunnen nemen van hetgeen waarover straks de raad zijn goedkeuring zal moeten uitspreken. De heer Ruijssenaars merkte nog op, dat de ge meente, met zijn zuinig beheer der achter ons liggende jaren, leelijk in het gedrang komt en slaakt de verzuchting „Hadden we er maar wat royaler van geleefd". Spr. hoopt echter, dat de Commissie-Oud nog bijtijds uitkomst zal brengen. Behalve de heer Ruijssenaars, waren de overige spre kers geen voorstanders van fractie-gewijs behandeling der begrooting, hetgeen de heer Ruijssenaars evenwel jok had bedoeld in het uiterste geval. De voorzitter deelde de bezwaren. Wach ten we op de vermenigvuldiging der be- grooting, dan kan de openbare behandeling pas 1 Maart plaats hebben en dan is het te laat. Het voorstel werd ten slotte aangeno men. De heer H. v. d. Akker vx-aagt spoedige reorganisatie van den plaatselijken reini gingsdienst. De heer Honout vraagt de aandacht van B. en W„ in verband met den vuilnisop haaldienst, ook voor de buitengemeenten n.l. Aarlanderveen en de daartoe leidende wegen, waarlangs het zoo nauw niet geno men wordt, aldus spr. De heer Brokaar vraagt den bestaanden toestand op te hef fen, bepleit de instelling van een gemeen telijken dienst en vestigt de aandacht erop, dat de thans in gebruik zijnde wagens een groot gevaar opleveren voor de volksge zondheid, daar ze niet afgedekt zijn en de wind vrij spel heeft met den inhoud. Ook de heer Ruijssenaars vraagt een gemeente lijken dienst. De voorzitter zegt, dat B. en W. ingrij pende reorganisatiemaatregelen kunnen ne men. B. en W. kunnen zelfs niet met een begx-ooting ten deze komen. Willen wij een deugdelijk functioneerenden gemeen telijken reinigingsdienst opbouwen, dan dienen vele en groote moeilijkheden, bui ten het bereik van B. en W. liggend, te worden overwonnen. Spr. zegt toe, dat ook Aarlandex-veen behoorlijk zal worden be diend. De geloofsbrieven van het nieuwe raads lid, d enheer H. S. Kx-oft, als opvolger van den heer G. v. d. Brink, werden accoord bevonden. Na een aantal minder belangrijke agenda punten te hebben behandeld, kwamen meerdere leden, w.o. de heex;en W Geerlof, W. J. v. d. Meent, G. Nijman, Ph Roogaar op tegen de voox-gestelde verhooging van de begrafenisrechten, inzonderheid van de lagex-e klassen. Nadat B. en W., na een pleidooi van den rolt en Morrison zijn nu beide op vrije voe ten en hiermede is de veiligheid van iedere Amerikaanse burger in gevaar gekomen. Wij zouden dan ook graag zien, dat de politie doortastender zal handelen dan zij tot op heden heeft gedaan. Zie je, dit bericht bevalt mij. Cake Ba by is geen domme jongen. Ik was nooit een 1 heer G. Nijman. tot de overtuiging waren gebracht, dat de voorgestelde herziening der verordening gegronde meeningsver- schillen in het leven roept, stelden zij een commissie ad hoc in, teneinde deze kwes tie nader onder de loupe te nemen. Hierin hebben zitting de heeren G. Nijman, W. S. v. d. Meent en W. Geerlof. Over de voorgestelde verhooging van de straatbelasting, met terugwerkende kracht over 1946, werd eveneens breedvoerig ge sproken. Velen brachten dc onbillijkheid hiervan naar voren, met name de heeren Verduijn en G. Nijman. De eerste noemde het een onrechtvaardige heffing, vooral ten aanzien van degenen, die elders in do bui tengemeenten langs eeix veldweg wonen, waaraan door de gemeente niets ten koste wordt gelegd en spr. vraagt dan ook voor dezulken vrijstelling. De heer Nijman acht het niet billijk, dat de verhooging over de geheele linie op 100 pet. wordt gesteld, om dat z.i. juist de kleine huiseigenaar de du pe wordt. Stelt daarom voor de straat belasting voor de groote huiseigenaren op desnoods 150 pet. te stellen en voor de klei nen op 0. Nadat de heer J. v. d. Berg er nog op had gewezen,, dat deze belasting een zakelijk iets was, waarbij dus geen rekening gehou den wordt met individueele omstandighe den en den raad in overweging had gege ven op het voorstel van den heer Nijman niet in te gaan, verklaarde spr. zich, hoe wel gedwongen door de omstandigheden waarin de gemeente thans vex'keert, vóór het voox'stel van B. en W., welke voorstel eigenlijk het gevolg is van een voorschrift van hooger hand, waarin de gemeente zich in den toestand wéfarin ze verkeert, heeft te schikken. De voorzitter gaf uitleg in denzelfden geest, waarna z. h. st. aangenomen. Hierna sluiting. KATWIJK GEMEENTERAAD. In vergadering van den gemeenteraad heeft de voorzitter in zijn nieuwjaarsx-ede voox-namelijk het woningvraagstuk be- besproken Met verlangen wox-dt uitgezien naar een wet op de verdeeling der huisruimte, waardoor deh ondragelijken last en ver antwoording van den burgemeester een meer zuivere basis zal worden gegeven, en waardoor de burgemeester tegenover de bevolking weder in een normale ver houding kan komen te staan. Wat te Katwijk het woningprobleem beteekent is het best uitgedrukt in enkele vergelijken de cijfers: in Mei '42 bezat Katwijk 19993 inwoners, toen begon de evacuatie; op dit oogenblik zijn circa 700 woningen afge broken en 300 woningen uitgebroken, slechts enkele zijn hersteld. Op 1 Jan. '47 bedx-oeg het voorloopige bevolkingscijfer 19450. De heer A. Wassenaar beantwoord de de toespraak. Personalia. De heer de Graai, ambte naar ter secretarie alhier is benoemd tot ambtenaar ter secretarie te Rcnkum, hoofd aan de afd. soc. zaken aldaar. LISSE Buurtvereenigingcn De Buurtvereeni- gingen kwamen in spoedvex-gadering bijeen in de zaal van den heer van Riel Dc voorz. der Contact-commissie, de heer H. P. Tig- chelaar, heete de besturen welkom. Hij memoreerde wat voor 1947 op het px*ogram- ma staat: n.l. inhalen van den nieuwen bux*gemeester; blijde gebeurtenis in prin selijk gezin; viering 5 Mei-dag; Koninginne dag. De sec., de heer van Duynhover, re leveerde het aftreden in bloc van het voor malig Oranje-comité, waarmede geen con tact-samenkomst meer heeft plaats gehad. De heer Tigchelaar spx-ak zijn spijt uit over het aftreden van het Oranje-comité. Bij de besprekingen tijdens de vergadering merkte de heer van Riel o.m. op, dat het Orarije- comité niet in alle opzichten op de mede werking en de sympathie van de bevolking gebaseerd was. De Hobaho-feesten o.a. wa ren uit finantieel oogpunt niet voor alle klassen der bevolking mede te vieren. Hij pleitte voor een vereeniging,..waarin alle lagen der bevolking samenwerken, omdat ook de finnantieën uit de geheele bevol king bij elkaar gebracht worden om fees ten te oi'ganiseeren. De zaak van organisa tie van Oranjefeesten dient op de breedst mogelijke basis te geschieden. Daartoe is noodig een Oranjevereeniging, gebaseerd op de geheele bevolking. Staande de vergadering werd besloten tot het nemen an het initiatief om te ko men tot oprichting van een Oranjevereeni ging. De contact-commissie zal een confe rentie aanvragen met B. en W. der gemeen te om de oprichting eener Oranjevereeni ging voor te bereiden. Doelstelling is; een Oranjevereeniging uit en voor de geheele bevolking. In de voortgezette vergadering werd me degedeeld dat een conferentie heeft plaats gehad met den loco-burgemeester; deze bleek van oordeel te zijn, dat de oprichting van een Oranje-vereen, van groot belang is. Stappen zullen worden gedaan om af gevaardigden van verschillende organisa tie., en vereenigingen tot een samenkomst uit te noodigen om de oprichting van een Oranjevereeniging te bespreken en voor te bereiden. De heer dr. J. Kraak zal wor den aangezocht als voorzitter van dit co mité van voorbereiding te willen fungeeren. vriend van hem maar bijwijze van nood zou ik het voorlopig kunnen zijn. Maar waar zou hij zitten? Dat is niet moeilijk uit te vinden. Leen me wat geld en ikga hem zoeken. Je weet, dat je daar niet slecht bij zal varen. Leen me wat geld en ik ga hem zoeken. Je 1 café een lange luxe wagen. Betreffende dc dag van installatie van den nieuwen burgemeester hebben de Buurtvereenigingcn geen speciale taak. De ze aangelegenheid is reeds van officieele zijde geregeld. De buurtvcreenigingen zul len zxch door een deputatie uit dc Contact commissie doen vertegenwoordigen. WASSENAAR EEN DRIELING. Het echtpaar Overdevest-Niersman, wo nende Rijksstraatweg 225, is Donderdag verblijd met een drieling, twee jongens en een meisje De jongetjes, Albert en Johan. wegen beiden 4y. pond; het meisje, En- gelina, weegt 5 pond. Moeder en kinderen maken het goed. Moeder wordt thuis ver pleegd; dé kleintjes in Huize „Bethlehem" in Den Haag. Het kindertal van den heer en mevrouw Overdevest is met deze blijde gebeurtenis van 8 op 11 gesprongen. LEIMUIDEN Zangvereeniging. De Chr. gem. Zang vereeniging Excelsior bestaat 25 jaar. O) Woensdag 22 Januari zal zij een feeste lijke jaarvergadering houden voor leden en genoodigden. HAAGSCHE POLITIERECHTER. B. J. H. B. was ambtenaar bij den distri- bütiedienst te Noordwijk, en had, zooals verschillende anderen, in de bonnen ge knoeid. Er werden aanvragen valsch inge vuld etc. De officier vordei'de tegen ver dachte acht maanden gevangenisstraf. Na het pleidooi van mr. v. Donk, werd het von nis zes maanden gevangenisstraf met af trek van preventief. J. A. van H. te Hillegom had clande stien een koe helpen slachten, voor welk aandeel in it het werk de officier drie maanden gevangenisstraf vorderde. Na het pleidooi van mr. J. P. v. d. Plas, veroordeel de de politierechter tot vier maanden ge vangenisstraf, waarvan twee maanden voor waardelijk met drie jaar proeftijd. Casino. Uit dc geestcswerelcf van een geraffineerd misdadigersmilieu ontwikkelt zioh een verhaal, dat als spannende „thril- lex-" wordt aangekondigd, doch dc film „De moordenaar kreeg 's avonds angst" mist juist een adembenemende climax, Bo vendien is ze doortrokken van een geest, die afgezien zelfs van het mis dadige, zoozeer de duidelijke kenmerken vertoont van ongodsdienstigheid en „mo derne" levensopvattingen, dat we nie mand willen raden deze film te gaan zien. Voor diegenen, die toch niet kunnen ont komen aan hun interesse voor dergelijke spannende composities moeten we min stens geestelijke rijpheid voorbehouden. Lido. „Partisanen" is, helaas, geen waardig sluitstuk van de serie verzetsfilms geworden. Zij is tamelijk dilettantisch zoowel wat scenario als wat opnamen en filmvorm betreft. Men maakt nog geen film door er schietpartijen en een aantal vijandige Duitschers in tc lasschen. Daar is de hand van een meester voor noodig. A propos die Duitschers: zij leken ons heele- maal nog niet zoo kwaad. Maar dat zal wel zijn omdat zij verkleede Engelschen waren, die geen grein Germanendom wis ten te demonstreeren. Degenen, die „Partisanen" willen zien, kunnen tegelijkertijd leeren, hoe een ver- zetsfilm niet gemaakt moet worden. De Russen, de Franschen, de Denen doen het tienmaal beter. Luxor. Of een film geprolongeerd wordt, kan men ln den regel al spoedig na haar verschijnen in het theater zien. Ook van „De Zevende Sluier" werd dit in de afgeloopen week voorzedg en het feit is er. Wie van deze bijzondere rolprent met James Mason en Ann Tod in dc hoofdrol len en van begin tot einde ge;'ragen door meesterlijke muziek wil profiteered, ver- zuime zijn kans niet. Rex brengt deze week de film „Vijfde „Colonne", ,en episode uit den wereldoor log. In een dox-pje aan de Engelsche Oost kust weten Duitsehe valschermjagers bin nen te dringen om de Duitsehe invasie voor te bereiden. Zij geven zich uit voor een afdeeling Engelsche genie-troepen en worden bij burgers ingekwartierd. Deze be ginnen al spoedig argwaan te krijgen en dan beginnen de poppen te dansen. Het is een spannende film, voor volwassenen. Trianon. Twee maanden geleden ging de film ..Het laatste Rendez-vous" in het Trianon-theater voor de Filmliga der stu denten. Wij hebben toen reeds een uit voerige bespreking aan deze film gewijd.' Thans draait zij in het gewone program ma. Deze film van Noël Coward is 'n bij zonder geslaagd werk van filmkunst. Men bewondert er den strijd vooral van de jonge vrouw (Celia Johnson), die 'n jongen ge huwden dokter ontmoet en het verkeerde pad dx-eigt op tc gaan. Gelukkig komen beiden, dank zij de jonge vrouw, tot in keer voor het onvei-mijdelijk te laat is, doch om dit gegeven kunnen wc de film slechts voor volwassenen toelaatbaar ach ten. R'VEEN, 17 Jan. Bloemenveiling. Tul pen: Zenith 1.001.05; Impex-ator 1.25; Early Queen 0.95—1.20; White Suil 1.62 1.85; Hildegarde 8595; Delicate 8590, Sonja 90; Zenober 6570; v. d. Eerde 1.10 —1.35; W. Copland 1.60—1.70; Sc. Admiral 7585; King of the Red 0085; id. Yellow 4570; Brightling' 7090; Krelage 70—95; Cr. Imperial f 0.75—1.05; Br. Star 3537. Narcissen: Early Glory 60—83; King Alfred 81—82; Magnificence 68—81; Koster 81; He lios 6071; Godolphin 1.00; Crocussen 2.60—3.00; BI. Druifjes 2.70; Calla 65; Hamamelis 5570! 17 Jan. Groentcnveiling. Witlof I 31.00 —50.00; id. II 13.00—20.00; Sav Kool 13.00; Witte Kool 8.00; Sjalotten 4.00; Spruiten 30.00—56.00; Knolselderij 2.00 —4.00. KATWIJK a. d. RIJN, 17 Jan. Veiling. Per 100 k.g.: Waspeen 18.00—18.00; id. II 5.009.00; Boerenkool 10.0015.00; Spruiten 26.00—31.00; Uien 7.00—10.50; Kroten I 6.10—7.60; id. II 3.00—5.10; Ra pen 3.00—5.20; Gele kool f 7.0C—11.10; Groene kool 10.00—15.00; Roode kool 7.10-*-12.20; Winterpeen 4.405.60. t i, mmm •r-' J - WIPWp* P°UrIC

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 3