Ste CcicLoheSou/ftvnt DE SPOORWEGEN SPREKEN Nijpend kolengebrek in Duitschland Mgr. Huibers over: Job. Buziau 70 jaar Een verzoeningspoging bij Palembang Rapport van Truman aan het Congres Vietnam wil geen accoord DINSDAG 7 JAN. 1947 Bureaux: Papengracht 32 Leiden Giro 103003 Telefoon: Admin., Adv. en Abonn. 20826. Redactie: 20015. Dir. en drukkerij 20935. Abonnementsprijs f 0.26 per week, 1.10 p mnd. f 3.25 p. kwartaal Franco p. post 4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 37c JAARGANG No. 10980 Hoofdredacteur: TH. WTLMER. Directeur: C. M. v. HAMERS VELD Uitgave van N.V. .,De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent per m.m. Bij contract belangrijke korting. Bond-Zonder-Naam DE BOND-ZONDER-NAAM - hij is in Ne derland bekend', zooals de zeereerw. heer Henri de Greeve bekend is: bij nage noeg alle Nederlanders! De Bond-Zonder-Naam is bekend, maar toch betwijfelen wij, of wel héél goed be kend is zijn eigenlijke strekking, zijn eigen lijke bedoeling en zijn voortreffelijke acti viteit. Toch betwijfelen wij, of nog wel voldoende wordt begrepen, hoe men met dezen Bond kan meewerken aan het be reiken van het beoogde resultaat. Wij citeeren uit een brochuurtje over den Bond, geschreven door den stichter H. de Greeve, pr. Na gewezen te hebben op eenige „dwaasheden", .die door velen „als onfeilbare dogma's" worden be schouwd, vervolgt de schrijver: Het is onmenschwaar'ddg, het is het fiasco van den menschelijken géést, zich neer te leggen bij dergelijke non sens. Geld is in handen van mènschen; de internationade kliek bestaat uit mènschen; wapengeweld en kanonnen worden bediend door mènschen. Menschen zijn te winnen, te ver overen, te héroveren door ideeën. Wij hebben ons bij al die vanzelfsprekend heden té gemakkelijk neergelegd. Als we willen, slaan we al die onoverko melijkheid en neer en slechten ze met den grond. Op het oogen'blik dat onze bond van naastenliefde een wereldbe weging geworden is, waarin ieder, in- plaats van van een ander te verwachten dat hij de naastenliefde beoefent, zélf het voorbeeld geeft van naastenliefde, is alles veranderd, is 't gedaan met de ongelimiteerde macht van het geld O, dat de menschen toch mochten luiste- Ten en meedoen. Spreek er toch over met anderen, sleep ze mee, win ze voor de gedachte, laat nieff los elkaar er van te overtuigen, dat hier de oplossing ligt en begin zelf. Een wereld-hervorming, een wereld-ver nieuwing, principieel en radicaal, die be ginnen moet bij den mensch. bij onzelf, beoogt de zeereerw. heer Henri de Greeve door zijn Bond-Zonder-Naam. Niemand kan en mag tegenover dit stre ven onverschillig staan! Dat a.s. Donderdagavond om 8 uur in het St. Antoniusclubhuis, Mare, Leiden, een bijeenkomst wordt gehouden van dien Bond die overigens geen vergaderingen pleegt te houden is een feit, dat door ve len in Leiden katholieken en niet-katho- lieken ongetwijfeld gewaardeerd zal worden als een middel om, voorgelicht van zeer deskundige zijde, nader en beter die stichting van Henri de Greeve te lee- ren kennen. Deze waardeering zal blijken uit een groote belangstelling. Het weer zal de bezoekers voor deze bijeenkomst niet tegenhouden! DE KATHOLIEKE KERK IN ETHIOPIë. De Belgische Jezuietenpater Theodoor Monnens is naar Ethiopië afgereisd, alwaar hij tot opdracht heeft den toestand der Ka tholieke Kerk aldaar te bestudeeren en voorbereidingen te treffen voor het herstel der diplomatieke betrekkingen met het Va- ticaan. Te Addis Abebda was reeds vroeger een Apostolisch delegaat aanwezig, doch tengevolge van het binnenrukken van de geallieerde troepen in het land. moest de apostolisch-delegaat, mgr. Ciovanni Castel- lani zijn post verlaten. Naar verluidt, zou de regeering van Ethiopië ten opzichte van de Kerk gunstig gestemd zijn. Hierbij dient opgemerkt, dat de pater reeds de derde vreemdeling is, die een opdracht krijgt, welke voorheen slechts aan de leden van de Curie werd verleend. Op Kerstdag heeft de Paus pater Monnens in audiëntie ont vangen. EUROPA IN DE GRIMMIGE GREEP VAN KONING WINTER UIT GEHEEL EUROPA komen berichten over ongemakken, door de vorst veroor zaakt. Het ergst is Duitschland er aan toe, waar de gevolgen van de koude cata strofale vormen dreigen aan te nemen. Berlijn meldde gisteravond een temperatuur van 16, Stockholm 6, Kopenhagen 4, Brussel 5, Parijs 3 en Londen 2. De depressie bij Ierland, die den wind in onze omgeving tot stormachtig deed toenemen, bracht veel sneeuw in Engeland en Wales. Londen en Rome onder de sneeuw Het kolengebrek in Duitschland wordt met den dag nijpender door den ijsgang in kanalen en rivieren. In Hamburg zijn alle fabrieken stilgelegd. Zelfs de Britsche ge zinnen zitten hier zonder brandstof. De schouwburgen en bioscopen zijn voor on- bepaalden tijd gesloten. De industrie in de Britsche en Ameri- kaansche zones loopt over de geheele linie gevaar te worden stopgezet. Hooge militai re autoriteiten noemen de reeds plaats ge vonden sluitingen „zeer ernstig". Uit vele steden wordt gemeld, dat de kolenvoorra- den der ziekenhuizen gevaarlijk laag zijn geworden De autoriteiten zeggen, dat in de eerste GEBROKEN HUWELIJKEN Zondag is hec volgende schrijven van Z, H. Exc. den Bisschop van Haarlem Mgr. J. P. Huibers van de preekstoel afgekon digd: „Een, van de droevige gevolgen van den ooriog is, dat nog steeds Vele huwelijken, waarvan de eciitgenooten van verschillen de nationaliteit zijn, uit elkaar blijven ge rukt. Zoo verblijven er verschillende vreem delingen in ons land, die nog niet naar hun gezin in het buitenland konden terugkee- ren. Meermalen kwam de Nederlandsche par tij naar het vaderland terug terwijl de buitenlandsche partij (met de kinderen) :n het buitenland moest achterblijven. Een ieder begrijpt, dat deze toestanden zeer ongewenscnt zijn. De Nederlandsche Vaticaan Missie wil pogingen in het werk stellen om daaraan een einde te maken en de gezinnen weer bij elkaar te brengen. Daartoe zal' het echter noodig zijn, dat de personen, die zich in deze moeilijke omstandigheden bevinden, hun namen en volledige adressen alsook die der echtge- nooten, opgeven aan den Algemeenen Diénst der Nederlandsche Vaticaan Mis sie te Swalmen L. Kasteel Hillenraad". Meisjes naar het buitenland Z. H. Exc. de Bisschop v£n Haarlem, Mgr. J. P. Huibers. heeft onderstaande waarschuwing gepubliceerd in „St. Bavo": „Wij waarschuwen alle meisjes, alsmede haar ouders en voogden, dat het zeer ge vaarlijk is voor lichaam en ziel om zonder voorafgaande informaties voor een dienst betrekking naar het buitenland te gaan. De ouders moeten aan hun dochters be neden 18 jaar geen toestemming verleenen tot het vertrek naar het buiitenland. De informaties voor het buitenland kun nen worden aangevraagd aan het Centraal Bureau der R. IC Meisjesbescherming Ko ninginneweg 8bis, Haarlem en aan het Maatschappelijk Advies en Inlichtingen Eureau, Hal Centraal-Station te Amster dam." Heden is onze -grootste en meest gevierde komiek, Joh. Buziau 70 jaar geworden. Reeds gedurende den tijd, dat hij de lagere school doorliep, had Buziau veel belangstelling voor het tooneel. Aanvan kelijk was dit echter slechts spel. totdat hij in Victoria in de Amsterdamsche Nes succes oogstte met acrobatiscre toeren, Spoedig „ontdekte" de destijds zeer be kende directeur Frits van Haarlem hem. Een engagement voor diens variété pro gramma volgde dan ook. Na in het buiten land met veel succes te zijn opgetreden, keerde Buziau bij het uitbreken van den eersten wereldoorlog in ons land terug, om bij Henri ter Hali's revue te worden opgenomen. Gedurende veertien jaar was Buziau aan dit gezelschap verbonden. Hier na nam hij een contract aan bij Louis Bouwmeester jr., na diens dood stond het gezelschap o. 1. v. mevr. Bouwmeester Sandbergen. Ook onder haar vierde de thans zeventigjarige groote triomphen. De Duitsche inval maakte een eind aan het optreden van Buziau. Gedurende eenigen lijd werd hij ais gijzelaar vastgehouden. Na den oorlog was hij van plan weer op te treden. Zijn gezondheid heeft hem in deze plannen gedwarsboomd. Wij blijven nog hopen en verlangen! Ter gelegenheid van zijn Veertigjarig tooneeljubileum werd hem de ridderorde van Oranje-Nassau ver leend. Buziau is voorts drager van diverse eeremedailles. plaats voor de behoeften der bezetting ge zorgd wordt. Een klein deel der kolen, die aan de industrie waren toegewezen, is thans voor huishoudelijk gebruik der Duitsche be volking bestemd. Men heeft hiertoe moeten overgaan om „een ernstige catastrophe", namelijk het doodvriezen van honderden menschen te voorkomen. Luitenant-generaal Clay, de Amerikaan- sche bevelhebber in Duitschland, deelde mede, dat men in de Amerikaansche zone er reeds toe heeft moeten overgaan om de industrieele productie op 75 pCt. van nor maal te brengen .Bij aanhoudende vorst zouden ook de hydro-electrische installaties buiten werking komen, zoodat verdere be perkingen dan onvermijdelijk zouden zijn. In Berlijn zijn verscheidene Duitschers, die geen brandstoffen meer hebben, begonnen, hun huisraad op te stoken. Forrester, hoofd van de afdeeling steen kolen van het Amerikaansche militaire be stuur, heeft medegedeeld, dat het Ameri kaansche bestuur zich gelukkig kan prijzen, indien gedurende de vorstperiode een aan zienlijk aantal Duitschers niet doodvriest. Hij was van meening, dat de Britsche zóne er nog slechter aan toe is. In Rome lag de sneeuw gistermorgen 2.5 cm. dik, waarbij de temperatuur zich om het vriespunt bewoog. De Romeinsche kin deren, van wie velen voor 't eerst sneeuw zien, daar dit de eerste sneeuwval sinds 1939 is, zijn waarschijnlijk de eenigen, die de koude op prijs stellen. De ouderen zullen zich er wellicht meer om bekommeren, dat ook daar de voorraden steenkolen zeer mi nimaal zijn, waardoor de koude zich te meer doet gevoelen. In Midden-Europa is de tem peratuur hier en daar beneden het nulpunt van Fahrenheit gekomen, ongeveer 13 28 Celsius). Uit Joegoslavië, waar de Do- nau en de Sau zijn toegevroren, worden zware sneeuwstormen gemeld. Collectieve veiligheid beter dan individueele veiligheid Wat ook de gebreken van de vredesver dragen met de voormalige Assatellieten mo gen zijn, deze verdragen waren volgens den president zoo goed als men mag hopen te bereiken. Verdere discussie zou den toe stand in de betrok Ken landen in ernstig gevaar brengen. Gedurende de debatten 'DMideiday V.. £et£óiedentacM Het bestuur van de Elfstedenver. eeniging maakt het volgende be kend: Op Donderdag 9 Januari a.s. zal wederom een Elfstedentocht worden gehouden. De route gaat langs de elf steden van Friesland en is 200 km lang. Alleen personen van 18 jaar en ouder mogen deelnemen. Er zal in twee afdeelingen gere den worden, nl. wedstrijd en tocht, welke achtereenvolgens om 5.30 urn en van 6 uur af starten van Leeu warden uit. Aan den wedstrijd mo gen geen dames deelnemen. De eind controle wedstrijd wordt gesloten 2 uur na aankomst van den winnaar. De prijzen bestaan uitsluitend uit medailles. De eindcontrole tocht wordt gesloten om 24 uur. Ieder, die het eindpunt bereikt voor sluiting van zijn eindcontrole ontvangt het zilveren Elfstedenkruisje. |N EEN POGING om de strijdende Nederlandsche en Indonesische legers te Palem- *bang met elkaar te verzoenen, hebben generaal-majoor Buurman van Vreeden, de chef van den generalen staf in Nederlandsch Oost-Indië en de republikeinsche minister A. K. Gani, zich Maandag per vliegtuig naar Sumatra begeven, zoo meldt Ass. Press. Uit het strijdgebied teruggekeerde ooggetuigen verklaarden, dat het schieten na drie dagen van ernstige botsingen Zondag eindelijk was opgehouden. In het com muniqué van het Nederlandsche leger werd Maandag gezegd, dat de gevechten op Su matra zich tot Padang hadden uitgebreid. Daar versterkten de nationalisten zich op nieuw binnen het Nederlandsche gebied, dat te voren met artillerie, gesteund door infanterie, was gezuiverd. De „Kortenaer in actie De torpedojager „Kortenaer" heeft op 5 Januari een Indonesisch marinevaartuig bij Cheribon tot zinken gebracht, waarbij twee Indonesiërs zijn gedood en 22 gevangen ge nomen. - - De Nederlandsche Marine-Voorlichtings dienst heeft een communiqué uitgegeven, ONEENIGHEID IN PARTIJ VAN DE VRIJHEID. De kwestie Linggadjati heeft in de Partij van de Vrijheid tot oneenigheid aanleiding gegeven, daar een aantal leden zich niet kan vereenigen met het partijbeleid in deze. In enkele persuitingen van die zijde kwam zulks reeds tot uiting. Ook een van de re dacteuren van het partijblad „Vrij", n.l. mr. Stempels, die dezer dagen uit de redactie trad, behoort tot deze „andersdenkenden". „Het Parool" weet reeds te melden dat verscheidene jong-liberalen hun lidmaat schap van de partij hebben opgezegd en thans de mogelijkheid zoeken van contact met andere vrijzinnige elementen hetgeen, aldus het blad, wellicht in de toekomst zou kunnen leiden tot oprichting van een meer links gerichte liberale partij. Ir. HUPKES OVER DEN OPBOUW VAN HET VERKEERSWEZEN Ingenieur W. Hupkes van de Neder landsche Spoorwegen heeft zoo juist de teugels uit handen gegeven en zijn opvol ger is gestart met de gebruikelijke pers conferentie. De oud-directeur denkt er echter niet aan, nu maar te gaan kluizen. Hij blijft onder andere commissaris van de Spoorwegen, en dat is winst voor het bedrijf. Toen wij den heer Hupkes bezochten en herinnerden aan een buurtgenootschap in oorlogstijd in Maartensdijk woonde na melijk zekere „dokter Versteeg", bij wien de ondergedoken en illegale spoorman- nen niet om medisch, maar om zakelijk advies kwamen, immers, deze dokter was hun directeur die leiding gaf voor na de bevrijding ontwikkelde de heer Hup kes enkele gedachten over den opbouw van het verkeerswezen in Nederland. Wij herinneren aan zijn voordracht in September 1943 voor de vereeniging van Delftsche ingenieurs, waar de heer Hup kes eveneens de vervoerscoördinatie in ons' land heeft behandeld. Wat deze „captain c.f industry" ons nu .als zijn idee voorhield, was niet minder belangrijk wijl hij meent, dat- een modern, goed uitgerust vervoers wezen onmisbaar onderdeel is van het be- drijfsapparaat: „Het is van zeer veel belang wat in de zen tijd besloten en opgezet wordt. Er bestaat de gelegenheid tot een modern, goed en economisch werkend verkeers-ap- paraat te komei; het kan ook voor jaren worden verknoeid. „Wij mogen bij een gewenschte ontwik keling van het bedrijfsleven en toenemen de bevolking, op een sterke toename van het verkeer rekenen. De Spoorwegen zul len hierin een belangrijke taak moeten vervullen. „De toekomst mag niet opgebouwd wor den door de verschillende vervoerstakken (water-, weg-, lucht- en rail vervoer) on afhankelijk van elkaar zoo goed mogelijk te ontwikkelen; de opbouw zal gericht moeten worden op het verkrijgen van één goed in elkaar grijpend elkaar aanvullend vervoersapparaat". Hiervoor is, naar het oordeel van Ir. Hupkes in de eerste plaats noodig, dat van Regeeringswege voor iederen ver voerstak worde- vastgesteld, welk onder deel van het vervoer door dezen ver voerstak zal moeten worden bediend. In afwachting van deze regeling van Regee ringswege, zijn de Spoorv/egen bij hun opbouw-plannen van een bepaalde verdee ling uitgegaan, waarbij per spoor zal ge schieden het vervoer tusschen belangrijke plaatsen en het forensen vervoer naar de groote steden. Daarnaast komt het bus vervoer tusschen bij. elkaar gelegen kleine plaatsen en van de kleine plaatsen naar de nabij gelegen grootere. Dit busver voer kan over verschillende krachtige Joh. Buziau, Neerlands populairste revue-artist, viert heden te Rijswijk zijn zeven tigsten verjaardag. „Buus", die een enthousiast beoefenaar van het damspel is, wil op zijn verjaardag geen drukte hebben en speelt daarom liever een partijtje met zijn zoon. TRUMAN, de president der Vereenigde Staten, heeft zijn jaarlijksch rapport over „den toestand der Unie" gisteren persoonlijk aan het Congres voorgelezen. „Door het leiderschap der Vereenigde Staten in de wereld", aldus Truman, „maken de ge volgen van hetgeen men in dat land al of niet bereikt, zich voelbaar over den ge- heelen aardbol". Sprekend over Amerika's buitenlandsche betrekkingen verklaarde hij o.m., dat de bezettende mogendheden de onafhankelijkheid van Oostenrijk dienen te erkennep en dat zij haar troepen moeten terugtrekken. Ook de Duitschers en Japan ners, aldus Truman, moeten weten, waar zij aan toe zijn, zoowel wat betreft hun grenzen en hun hulpbronnen als op het punt der herstelbetalingen. „Zonder te po- gen hun binnenlandsche zaken te regelen kunnen wij ons er van verzekeren, dat zij zich ontwapenen". hebben de Vereenigde Staten de wereld duidelijk gemaakt, dat zij zich niet meer in isolationisme zullen terugtrekken. Met betrekking tot de Sowjet-Unie ver klaarde de president, dat de verschillen -usschen beide het feit niet mogen verdoe zelen, dat elk van hen belang heeft bij het spoedig to* stand komen van de vredesver dragen, waarbij weer normale verhoudin gen ontstaan. De Sowjet-Unie en de Vereenigde Sta ten, aldus Truman, dienen zich het meest bezig te houden met' het bevorderen van collectieve veiligheid en niet met het na streven hunner individueele veiligheid. Wat het vraagstuk der atoom-energie be treft wenschen de V.S. geen monopolie voor zichzelf of voor welke groep dan ook; zij wenschen slechts garanties, dat geen land atoomenergie gebruiken zal voor militaire doeleinden. De Fransche minister van koloniën, Ma- rius Moutet, heeft op een persconferentie te Saigon verklaard: „Wij weten niet hoe, wanneer en met wie zou kunnen worden onderhandeld. Ik ben er zeker van, dat zij, die werkelijk macht bezitten in de regee ring van Vietnam, geen accoord willen". Wat betreft de uitnoodiging van den Vietnameeschen premier, Ho Tsji Minh, zooals die door de radio is bekend gemaakt, zeide Moutet dat een dergelijk beroep niet ernstig kan worden genomen, daar het waarschijnlijk om een propagandazet gaat. Berichten uit Saigon melden, dat de Franschen slechts lichte verliezen hebben geleden bij de gevechten, die de laatste 24 uur om Hanoi gewoed hebben. De Vietnameesche strijdkrachten leden echler zware verliezen, aldus een Fransch militair communiqué. De gevechten waren plaatselijk hevig, toen Fransche strijdkrachten een sterke Vietnameesche positie op den weg, die Ha noi met zijn haven Haiphong verbindt, aan vielen en vernietigden. Volgens rapporten, die te Parijs ontvan gen werden, zijn onderhandelingen tus schen den Chineeschen consul-generaal en Vietnameesche vertegenwoordigers om de veiligheid van Chineesche eigendommen in het Chineesch-Annamitische kwartier van Hanoi te waarborgen, afgebroken, nadat zij vier dagen geduurd hadden. Men hoopt ech ter nog, een oplossing te vinden. Naar gemeld wordt, hebben de Fransche militaire autoriteiten dit stadskwartier nog niet laten aanvallen, ofschoon men gelooft, dat er zich een aanzienlijk aantal Vietna meesche soldaten bevinden. Het district is evenwel omgeven door een sterke blok kade. REUZEN HANGAR VOOR REUZEN VLIEGTUIG. In twaalf weken tijds zal te Filton, bij Bristol, een hangar verrijzen voor het reus achtige verkeersvliegtuig, de „Brabazon". Deze hangar zal 1.500.000 pond kosten, ter wijl het vliegtuig zelf 4.000.000 pond kost. De hangar is langer dan de „Queen Mary" en grooter dan beide parlementsgebouwen samen, terwijl zij bijna even hoog wordt als de Nelsonzuil op Trafalgar Square. De deu ren zijn van aluminium en kunnen in twee minuten door middel van motoren geopend worden. De „Brabazon" zal tegen einde Maart gereed zijn en in den zomer het luchtruim kiezen. Het vliegtuig is zóó groot, dat men de vleugels verder in de hangar zal moeten afbouwen, waar ook het roer en de staartvin, die ruim 15 meter hoog zijn, ge bouwd moeten worden. De hangar zal op het laagste punt ruim 18 mejer hoog zijn. - WEERSVERWACHTING ooooo g AANHOUDENDE VORST. g o Aanvankelijk nog) iets verder afne- g mende, doch later weer toenemende o g wind uit Oostelijke richting. Enkele o g overdrijvende wolkenvelden, vrijwel o overal droog weer. In den nacht, voor- o al in het Noord-Oosten van hét land, g strenge vorst, overdag strenge tot 5 g matige vorst. looooooooooooooooooooooooooooooooooooooo waarin verklaard wordt, dat het gebruik van Republikeinsche zeestrijdkrachten in strijd met het status quo van 14 November 1946 en derhalve eveneens in strijd met de ontwerp-overeenkomst is. Toen eenheden van de Indonesische marine trachtten een kustvaartuig- van Cheribon af te kon vooieeren, sommeerde de „Kortenaer" het konvooi halt te houden. Aan de sommatie werd geen gevolg gegeven. De Nederlan ders openden daarop het vuur en brachten het Indonesische vaartuig tot zinken. De overige eenheden namen over zandbanken de vlucht naar Cheribon. Een aantal wapens werd buitgemaakt. Montgomery in Moskou Veldmaarschalk lord Montgomery is gis termiddag te Moskou aangekomen, waar hij de gast zal zijn van het Sowjetleger. In een toespraak, die door de radio zal worden uitgezonden, zeide Montgomery, dat hij als soldaat gekomen is om een bezoek aan het Sowjetleger te brengen. „Ik wil een vriend schappelijk contact tusschen onze legers leggen", aldus de veldmaarschalk, „en ik hoop dat daaruit wederzijdsch begrip en vertrouwen moge voortvloeien, dat in ons beider belang zal zijn!" Wij stelden de vraag, of deze taakverdee- Iing van het reizigersverkeer tusschen rails en bus zal leiden tot het sluiten van secundaire lijnen voor het personenver voer en het opheffen van kleine stations. De heer Hupkes antwoordde bevestigend. Dan is er nog het belangrijke goederen vervoer. Voor den grooten afstand zal dit volgens den heer Hupkes hoofdzakelijk moeten worden verdeeld over rails en wa ter. Daarbij zal het water nagenoeg alles moeten verwerken wat mogelijk is. De rest kan dan gevoegelijk aan het spoor worden overgelaten. Ook voor het goederenvervoer per auto acht ir. Hupkes streekvervoerondernemin- gen gewenscht, die dan voor aanbrenging en verspreiding zorgen, zoowel voor de goederen over het water als per spoor aangebracht en te vervoeren, terwijl zij ook het transport verzorgen tusschen kleine 'bij elkaar gelegen plaatsen en van de kleine plaatsen naar de nabijgelegen groote plaatsen. De Spoorwegen hebben het systeem van groepsstations ingevoerd. Per rails vindt dan alleen het goederenvervoer tus schen deze groepsstations plaats, de streek vervoerder moet voor verspreiding en aanbrenging zorgen. Indien de Beurtvaart rendabel wil zijn, zal ook deze de kleine plaatsen moeten overslaan en alleen goederen tusschen de groote plaatsen vervoeren. Aldus de heer Hupkes in zijn klein college.

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 1