STADSNIEUWS 1 OP KORTE GOLF f RADIO Joris Voetangel jacht OMGEVING SPORT MAANDAG 6 JAN. 1947 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 3 „KERMISVOLK OP KERSTMIS". Henri Ghéon blijft toch steeds in al z'n spelen een van die meesterlijke en diep- religieuse schrijvers, zooals wij er helaas nog maar zoo zelden vinden. Zijn schrij vende hand, geleid door een frisschen en corspr onkel ij ken. geest, weet de oude ge beurtenissen en heilige gelooflsgeheimen, die soms door de traditie ons misschien te vertrouwd zijn geworden, weer in een nieuw en zuiver licht te plaatsen, zoodat wij al dat vertrouwde weer opnieuw en intens kunnen beleven. „Kerstmis op Kerstmis" is een van die prachtige spelen. De leiding van de St. Jozeph-groep uit de Dekenale Paro chie komt dan ook alle waardeering toe, dat zij het aangedurfd heeft, dit spel voor i-uders en genoodigden op le voeren. Wie Zondagmiddag of -avond gelegenheid heeft gehad van dit spel te genieten, heeft het Kerstgebeuren als in werkelijkheid voor zich zien afspelen. Het was een ge lukkig idee, dat na het openingswoord van den aalmoezenier, kapelaan Geven, de re gisseur. hopman, Thorn, een korte inlei- jing gaf op dit Kerstspel, dat, door z'n af wijking van de traditioneele en dikwijls zoo zoetsappige kerststukken, een geheel andere waardeering van de toeschouwers vraagt. Een troepje zigeuners, 3 mannen en 2 vrouwen, beelden voor een publiek, dat is komen toeloopen, het Kerstmysterie op hun manier uit, vanaf de verwachting van Maria tot aan het weervinden van Jezus in de Tempel. Dat een dergelijke opvoe ring zware eischen stelde aan speelsters, spelers en regisseur, behoeft geen nader betoog, temeer wanneer men weet, dat sommige vier c( vijf personen moesten uitbeelden. Het zou onbillijk zijn te eischen, dat de VERLIEZEN VAN NEDERLANDSCHE EN NED.-INDISCHE STRIJDKRACHTEN De regeering maakt bekend, dat tot haar leerwezen in de afgeloopen week de navolgende Verliezen zijn gerapporteerd: Gesneuveld of overleden tengevolge van oorlogshandelingen: Kon. Landmacht korp. C. Zeijlemaker, I 9 R.I., afkomstig uit West-Terschelling, ge sneuveld op 23-12-1946 in de omgeving van Tjilampeni. Sold. V. A. Lautenbach, I 9 R.I., afkom stig uit St. Jacobi Parochie (gem. het Bildt) 23-12-1946 overleden aan bekomen verwondingen tengevolge van het loopen op een landmijn tijdens patrouille. Soldaat A. Soeterman, I 8 R.I., afkom stig uit Blydorp, 23-12-1946 overleden ten gevolge van verwondingen door een mijn explosie tijdens patrouille. Soldaat C. Pater, I R.S., afkomstig uit Bnnna (Utrecht) gesneuveld op 19-l2-'48 te Semarang. Soldaat A. J. Barneveld. 8 R.I., afkom stig uit Hattemerbroek 24-12-1946 over leden tengevolge van verwondingen door een mijnexplosie tijdens patrouille in de omgeving x-an Boekitpetoes Pampangan. Soldaat le klasse M. Davelaar, I 8 R.I. afkomstig uit Voorthuizen, gesneuveld op 23-12-1946 in de omgeving van Boekit Poetoes Pampangan. Soldaat J. J. Osterdorf 6e batt. veld-art., afkomstig uit Rotterdam, gesneuveld op 23-12-1946 te Palembang. Korp. A. van Driel, 6e batt. veld-art., afkomstig uit Ridderkerk gesneuveld 28- 12-1946 te Palmibang. Soldaat J. Veerman, I 1 R.I. afkomstig uit Bussum, gesneuveld op 30-12-1946 te Medan. Soldaat le klasse G. van Roekei van I 8 R.I. afkomstig uit Lunteren 27-12-1946 overleden tengevolge van verwondingen bij een mijnexplosie tijdens patrouille bij Boekit Poetoes Pampangan. Soldaat A. Wilvers, II 6 R.I.. afkomstig v-it Enschede gesneuveld op 28-12-1946 in Ned. Indië. Kon. Neplerl.-Indische leger: Soldaat H. H. Kesek, afkomstig uit Ned. Indië, ge sneuveld op 20-12-1946; soldaat C. Rizi, afkomstig uit Ncd.-Intdië gesneuveld op 20-12-1946; sildaat M. L. E. Thumam, af komstig uir NeJerl Indië 3-12-1946 aan bekomen Verwondingen overleden. Kon. marine geen verliezen. oooooooooooooooooooooooooooooooooooooon oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooi BINNENLAND. Pastoor Terwisscha van Scheltinga te Herwen en Aerdt is in den ouderdom van 52 jaar overleden. In de Staatscourant van Zaterdag is opgenomen een wijziging betreffende de wettelijke bescherming van het diploma voor ziekenverpleging. Te Maasbracht is de 22-jarige schip persvrouw A. M. Voet te water geraakt en verdronkeji. De Bredasche politie onderzoekt een sterfgeval van iemand, die sterken drank van inferieure kwaliteit had gedronken, welke door een limonadefrabrikant te Bre da tegen hooge prijzen werd verkocht. Te Rosmalen is een café annex smede rij voor een groot deel door brand ver nield. BUITENLAND. Op een trein, die Britsche troepen van CaiTO naar Palestina vervoerde is bij Cairo een bomaanslag gepleegd. Zaterdagmorgen is brand uitgebroken in één der ruimen van de „Corinthic", den grootsten Britschen koopvaardij-vaarder. Het schip lag in de haven van Birkenhead en is in Mei van het vorig jaar te water gelaten. Het moest zijn eerste reis nog maken. De Joodsche verzetsbeweging Haganah neemt stelling tegen de jongste geweldda den van de Irgoen Zwai Leoemi. Een Baziliaansch vliegtuig is in de Amazoneriviergestort. 6 dooden. In de Belgische Congo zijn nieuwe diamantlagen ontdekt met een uitgestrekt heid van ongeveer 16 H.A. In een Silezische mijn is brand uitge broken, waardoor 25 mijnwerkers om het leven zijn gekomen. In Ierland wordt het brood gerantsoe neerd. Het kabelschip „Karla" van de Great Northern Telegraph Cy is in de Finsche Golf op een mijn geloopen. 16 Personen worden vermist. opvoering van een dergelijk stuk door amateurs volmaakt is. Doch allen gingen zoo geheel in hun spel op. dat kleine fou ten zonder meer vergeven konden worden. De oude Melchior, die door z'n goed en so ber spel de rustige sfeer wist te handha ven; de oude Sara, zijn vrouw, in wie men steeds de tooneel-spelende zigeunerin te rugvond, hetgeen haar spel op een goed peil deed staan; Josaphat, hun zoon, die in z'n verschillende rollen uitstekend spel gaf: Mercedes, de schoondochter, die in ■haar rol als Maria haar spel eenvoudig en bescheiden wist te houden; en tenslotte de kleinzoon Bruno, die in staat bleek te zijn, de moeilijkste rol als twaalfjarige Jezus op de juiste manier te spelen zij allen kunnen terugzien op een uitstekende op voering, waarvan door een waardeerend publiek ten zeerste kon worden genoten. Den regisseur, den ontwerper en bou wer van het tooneel komt alle eer toe voor hun werk, waardoor zij meegewerkt heb ben om aan een geslaagde weergave van het Kerstgebeuren, zooals Henri Ghéoti dat bedoeld heeft. Wim H. „DE PRINS VAN SIND". Zaterdagavond was de buurtvereeniging „De Goede Woning" in den Schouwburg bijeen, waar haar tooneelclubs „Onderling Genoegen" en „Levenslust", waarvan de eerste voor grooten en de tweede speciaal voor kinderen is, samenwerkten in de op voering van het sprookje „De Prins van Sind", vrij bewerkt naar Duizend en één nacht. Bij den aanvang der voorstelling werd een kort woord gesproken door den voor zitter, den heer Kok. Hij heette in het bij zonder de directies der speeltuinen wel kom, die in dezelfde richting werken als de buurtvereeniging, namelijk de jeugd van de straat te houden door haar een aangename en tevens passende ontspan ning te verschaffen, waarvan ook de op voering van dit sprookje een resultaat was. De kinderen in de zaal volgden met spanning de daden van den prins, die het prinsesje, dat door een boozen geest be zeten was, te hulp kwam en den geest tenslotte verdreef. Ook de ouders, die hun kinderen dezen avond op het tooneel za gen werken en zingen als kabouters, zul len ongetwijfeld veel genoegen hiervan beleefd hebben. Het zal in ieder geval aan velen duidelijk zijn geworden, dat er heel wat met de jeugd te beginnen is, indien er maar voldoende aandacht aan besteed wordt. De Moodmalcers zorgden voor een aantal populaire liedjes, die een aange name afwisseling vormden. De weleerw. pater Damasus Castelein O.F.M., in het klooster te Drachten, oud stadgenoot, is benoemd tot kapelaan te Coevorden. Nederl. Reisver. voor Katholieken. Het bestuur van bovengenoemde vereeni- ging verzoekt ons de aandacht te willen vestigen op de Jaarvergadering, welke a.s. Woensdag 8 Januari des avonds om acht uur in Café Restaurant „In den Ver gulden Turk" gehouden zal worden. Aller opkomst is dringend gewenscht, daar winter- en zomerprogramma besproken zal worden, Hedennacht is uit de fabriek van Clos en Leembruggen aan de Ververstraat een partij wol van 30 K.G. ontvreemd. DINSDAG. HILVERSUM II (415 M.): 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Morgengebed en liturgische kalender. 7.45 Sonate in c kl. t. op. 90, Beethoven. 8.00 Nieuws. 8.15 Ochtendconcert. 9.00 Vrouwenspiegel. 9.45 Lichtbaken door Henri de Greeve. 10.15 Gram.muziek. 1.30 „Als de ziele luistert", Pastoor M. Bogaartz S.J. 11.40 Pianomu ziek van Liszt. 11.45Fami!ieberichten uit In dië. 12.00 Angelus. 12.03 Viool en piano. 12.30 Lunchconcert door het stafmuziek corps van de Amsterdamsche politie. 12.30 Gram.muziek. 14.00 Muziek van Bruckner. 15.00 Voor de vrouw. 16.00 Radioziekenbe zoek „De Zonnebloem". 16.30 Voor de jeugd. 16.45 Sandy Mac Pherson, orgel. 17.45 Rijk Overzee. 18.00 Dinermuziek door het ensemble „Tarantella'''. 18.30 Progr. voor de Nederl. Strijdkrachten. 19.00 Nieuws. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 „Het Kwintet in de Kamer muziek". 20.40 Filmpraatje door A. van Domburg. 20.50 Omroepkamerorkest. 21.30 Luisterspel. 22.00 Nieuws. 22.15 Katholiek Nieuws. 22.20 Avondgebed en liturgische kalender. 22.30 Amusementsorkest o.l.v. Klaas van Beeck. HILVERSUM II (415 M.): 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8.45 BBC-Symphonie-orkest. 9.50 „Arbeidsvitaminen", een vroolijk pro gramma voor huis en fabriek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 'Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Pianorecital. 11.45 Orgel concert uit de Westerkerk te Amsterdam. 12.40 Piano en accordeon. 13.00 Nieuws. 13.15 Dolf van der Linde en zijn Metropole orkest. 13.45 Gram.muziek. 14.00 Voor de vrouw. 14.20 Het Aeolian-Sextet. 15.15 Gram.muziek. 15.30 Muziek van Beethoven. 16.40 De schoolbel. 17.00 „Dat kun jij ook!" 17.30 Het Lyra Trio. 18.00 Nieuws. 18.15 Gram.muziek. 19.00 en nu naar bed. 19.05 Gram.muziek. 19.30 Viool en piano. 20.00 Nieuws. 20.15 Bonte Dinsdagavond- trein. 22.30 Radiodansorkest „The Skymas- ters". 23.00 Nieuws. 23.15 Gram.muziek. door J\Ceia~y.(wk 24. Daar komt ie! zei Perolt, die bo ven op de vrachtwagen stond en zich niet bekommerde om het geratel van het ma chinegeweer. Ze naderden nu de hoge brug over „Dag-Dog river" en te laat begrepen de mannen in de politieauto, wat Perolt in - ZUID-HOLLANDSCHE MEEREN-DISTRICT Morgen zullen wederom worden gereden molentochten over resp. 50 en 75 kilometer. Voor de 50 kilo ter wordt na volbrenging gegeven het bronzen molen-insigne en voor de 75 het verzilverde. Startplaatsen: Leiden ZomerzorgOu de-We te ring („De Brasem"). Ter Aar (café v. d. Akker, Aardam). Woensdag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag zullen meren-tochten worden verreden over 2, 3 en 4 me ren, resp. 50, 75 en 100 km. Start plaatsen: Leiden (Zomerzorg), Oude Wetering („De Brasem"), Lange- raar (café Hoogendijk), Noorden (café Sluitkade), Nieuwkoop (café Boekesteyn). Op beide tochten kan vanaf 9 uur gestart worden. Voor Zondag staat op het pro gramma 15 dorpen-tocht over 125 k.m.; nadere berichten volgen. ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Marie, d. van Jan vander Snoek en Marie van Dam; Willem Pieter, z. van Gellius Vochteloo en Wijntje Heijns; Adri- ana Wilhelmina Maria Gamma d. van Theo- dorus Gerardus van Leeuwen en van Ge- rardia Elisabeth Nouweland; Johanna Ma ria Josephina Carolina, d. van Wilhelmus Cornelis Visser en Helena Josephina Kom pier; Marinus Arnold us, z. van Hendrikus Jacobus Spaan en Maria Kusmenko; Wil helmus Cornelis Johannes, z. van Johan nes Nicolaas Wijfje en Johanna Catharina Markwat; Johannes Jan Cornelis, z. van Huibertus Johannes Lemkes en Huiberdina Magdalena Geertruida van Brummen. Gehuwd: Elbertus van Doorn, 27 j. en Apolonia Keijzer 27 j. Ondertrouwd: Bernardus Henricus Schueler, 35 j. en Cornelia Christina Maria Scheerder 29 j.; Johannes Bastiaan Kolster, 25 j. en Cornelia Verkade 21 j.; Cornelis Kroon 26 j. en Elisabeth van Keeken. LEIMUIDEN „De Rozenkrans". Donderdagavond was in de zaal Sneeboer aanwezig Het Amsterdamsch Volkstooneel met het be kende tooneelwerk „De Rozenkrans". De belangstelling hiervoor was groot. Het prachtige geschreven spel werd uitstekend uitgevoerd, zoodat tijdens het geheele stuk de aanwezigen geboeid werden. Jammer was het echter, dat aan decor en meubi leering niet de minste zorg was besteed. Indien b.v. de tooneelveranderingen ge schied waren had het gezelschap meer succes geoogst. Ongeveer 10.30 uur kwam het einde met een dankbaar applaus. R.K. S.V.WD.I. De gymnastiekver- eeniging heeft door verschillende omstan digheden haar programma eenigszins ge wijzigd, ook in verband met de benoeming van een nieuwen directeur. Vanaf a.s. Donderdag zullen de oefeningen gehouden worden onder leiding van den heer L. Halfschepel. Nu ook de oefenuren iets gunstiger zijn gesteld, hebben wij.het ver trouwen, dat het ledenaantal, dat de laat ste tijd gedaald was, weer op het oude peil zal komen. Ingaande 9 Jan. a.s. zullen iederen Donderdag de oefenuren zijn op de volgende tijdstippen: Meisjes en jongens van 79 jaar van 3 tot 3.45 uur; Meisjes van 1012 jaar van 3.45 tot 4.30 u. Jongens van 1012 j. van 4.30 tot 5.15 u.; Meisjes van 1315 j. van 5.15 tot 6 uur; Jongens van 1315 j. van 6.15 tot 7 uur; Dames van 7 tot 7.55 uur; Heeren van 8.05 tot 9 uur. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij het bestuur of op de oefeningen. NOORDWIJK K. Roootzant. t Op Nieuw Eik en Dui nen te Den Haag is het stoffelijk overschot begraven van den heer K. Roodzant, die van 1 Mei 19231 April 1930 alhier direc teur van het Postkantoor was. De overlede ne woonde de laatste jaren te Middelharnis. Huize Sancta Maria. Tot assistent aan „Sancta Maria" is benoemd1 'de weleerw. pater Seraphicus v. d. Kun O.F.M. in plaats van den weleerw. pater Gorgonius Simo- nis O.F.M., die benoemd is tot rector van het opvoedingsgesticht te Baexem (bij Roermond). Personalia. De heer Haasnoot is be noemd tot commies ter gemeentesecretarie afd. financiën. Tot bouwkundig opzichter bij Gemeen tewerken is benoemd de heer Fr. A. Kooien. NOORD WIJKERHOUT Personalia. Onze plaatsgenoot de heer P. J. v. d. Berg, tijdens het bestaan van het agentschap Noordwijkerhout van den Dis tributiekring Noordwijk de agent voor de ze gemeente, is benoemd tot inspecteur bij de controle Textiel-Inspecte te 's-Graven- hage en ten standplaatse Noordwijkerhout. ROELOFARENDSVEEN „Vox Laeta". De R.K. Gemengde Zangvereeniging organiseerde op Zondag- avond een muziekfeest in de groote hal zijn schilde voerde. Toen „Poppy's Milk car" boven op de brug was, aarzelde Pe rolt geen ogenblik meer, doch nam een ge weldige sprong, terwijl aan de andere kant van de wagen de kogels tegen het dak klet terden. van het Veilinggebouw, dat ondanks de barre koude heerlyk was verwarmd. Het interieur was doelmatig en smaakvol in gericht. Een groote menigte muziekken ners en belangstellenden uit Roelofarends" veen e/i omgeving was samengekomen. Vele geestelijken uit omliggende plaatsen waren aanwezig, o.m. de deken L. Nieu- wenhuizen uit Alphen a/d Rijn. De mode rator van „Vox Laeta", kap. Schrama, opende met de Kath. Groet, begroette alle aanwezigen en medewerkenden en dankte het veilingbestuur voor de medewerking. Door „Vox Laeta", Jo Vincent en het „Collegium Musicum Amstelodamense" werden hierna vele schoone liederen uil- gevoerd. De plaatselijke zangvereeniging onder leiding van Toon Vranken heeft tij dens haar kort bestaan reeds aller narten gewonnen. En zoo was het ook dezen avond. „Het liedje van verlangen' en de „Donauzangen" mogen wel speciaal ge noemd worden. Dat zij daarna wat. in de schaduw moest gaan staan van het „Col legium", was heelemaal geen schande. Als de heer Vranken het Veensche gezelschap ook eens zoover brengt als zijn Amster damsche pupillen, dan hebben wij nog iets geweldigs te wachten. Hiermede hebben wij het uitzonderlijke van dit bekende radio-zangkoor zonder speciale liederen te noemen weliswaar niet gegeven wat het toekomt. Een betere waardeering was het langdurig applaus en de bloemen. Een op zichzelf staand feit was het op treden van Jo Vincent. Hooge verwach tingen waren gekoesterd en terecht; hooge verwachtingen zijn in vervulling gegaan. Het rechtstreeks beluisteren van deze zoo begaafde sopraan-soliste was een lust voor het gehoor. Als toegift gaf zij „Het zonne lied" van Cath. van Renès. Het succes en het slagen van deze muzi kale avond zal de nog jonge vereeniging „Vox Laeta" een prikkel zijn om voort te gaan op de ingeslagen weg. Rattenbestrijding. Na jaren van deug delijk en voor mensch en dier onschadelijk gif verstoken te zijn heeft de Centrale Commissie voor Rattenbestrijding weder om een bescheiden hoeveelheid „Tinirat" ter beschikking kunnen stellen voor onze gemeente. Degene, die momenteel veel last van ratten heeft, kan een geringe hoeveel heid van dit gif gratis bekomen en wel op Dinsdag 7 Januari a.s. aan het Veilingge bouw van 912 uur, waar tevens deskun dige voorlichting zal worden verstrekt. Voor de in ontvangst neming van dit gif is het noodzakelijk een kleine ledige zalf- of ander potje of doosje mede te brengen. Voor Rijppwetering en Oud-Ade is dit gif gratis verkrijgbaar bij A. J. Zandvliet, Poeldijk 2. In de maand Februari zal nog een meer intensieve bestrijding plaats vin den. Supporters-Donateursver. In het club lokaal is Vrijdagavond bovengenoemde ver eeniging opgericht. Het voorloopig bestuur onder leiding van den heer B. Machielse or ganiseerde de samenkomst. Bij zijn inlei ding vestigde de heer Machielse de aan dacht op het feit, dat de sportveieeniging D.O.S.R. bij haar 20-jarig bestaan kan wij zen op een groote staat van successen, wel ke behaald zijn door de inspanning van de leden, gestuwd door het enthousiasme en de aanhankelijkheid van een zeer groote menigte van supporters en donateurs. Deze laatsten nu wil D.O.S.R. aan zich binden door een hechte band, waardoor de belan gen van de supporters-donateurs worden behartigd in een eigen zelfstandige vereeni ging. Het welzijn van zoo een vereeniging beteekent vanzelf het opvoeren van de prestaties en het aanzien van D.O.S.R., dat de sport van Roelofarendsveen naar buiten mag uitdragen. Het doel van de supp.-do- nateursver. wordt gezocht in het verzor gen van alle omstandigheden, welke spe lers en publiek dichter brengen bij de leu ze: „Mens sana in corpore sano" d.i. een gezonde geest in een gezond lichaam. In verband hiermede loopen wij even vooruit op de toespraak van den heer Machielse over sportiviteit, gehouden op het einde der vergadering, welke speech zal herhaald worden over eenige tijd voor een meer uit gebreid auditorium van leden en supp.-do- nateurs. Het voorloopig bestuur zal een jaar aanblijven. De vergadering kreeg het recht om den voorzitter aan te wijzen, van welk recht geen gebruik werd gemaakt, zoodat het bestuur zelf de voorzitter zal kiezen. Naar aanleiding van diverse vragen kan nog het volgende worden medegedeeld: De z.g. donateurs- en supp.-kaarten zullen voortaan door de supp.-don.-ver. worden aangeboden. Leden zijn de personen boven 16 jaar, die 5.20 per jaar betalen; asp.-le- den van 10 tot 16 jaar, die 1.00 per jaar betalen; onder 10 jaar, mits onder geleide, gratis toegang. De vereeniging draagt o.a. zorg voor geschikte reisgelegenheid voor de leden, wil de spelkennis der leden ver- hoogen en zal in de toekomst meerdere voorrechten voor haar leden trachten te verwerven bij het verblijf op het D.O.S.R.- terrein. Namens het D.O.S.R.-bestuur sprak de heer P. de Koning zijn dank uit voor het gesprokene. IJsclub. Reeds Zaterdag zijn nieuwe banen uitgezet. Het ijs is prima en de Veensche IJsclub is actief. IJs en weder dienende zullen Dinsdagmiddag nationale schaatswedstrijden op de 160 m. baan ge reden worden. Prijzen f 50,25, f 15,en 10,Inschrijven tot 1 uur in Hotel ..De vier Heemskinderen". Het is nog steeds waar, dat schaatsenrijden niet achter de kachel geleerd wordt. Waar blijven de jongelui? Het werd hoog tyd, gromde Pe rolt toen hy het grauwe, woest stromen de water van de rivier tegemoet suisde. Het was mijn enige kans en ik zal nu gauw genoeg weten of het een kans was of niet. Hü, wat stroomt dat water wild. PROF. WESTRA TOT 12 JAAR VEROORDEELD. De bijzondere raad van cassatie deed he den uitspraak in de zaak tegen prof. mr. H. Westra, die wegens hulpverleening aan den vijand door het byzonder gerechtshof te 's Gravenhage was veroordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf. Zoowel de veroordeel de als de procureur-fiscaal waren van deze uitspraak in cassatie gegaan. De procureur- fiscaal bij den bijzonderen raad van cas satie eis e tien 15 jaar gevangenisstraf. De raad ^oordeelde heden prof. Westra tot 12 jaa -net aftrek van voorarrest van 7 Mei 1945 f. De raad overwoog o.m.. dat Westra geen "iguur was van zoodanige be- teekenis vooi het landverraderlijk streven van de N.S.B., dat hem de zwaarste straf zou moeten wc den opgelegd. Mede gelet op den leeftijd van prof. Westra heeft de raad aanleiding gevonden, den duur der straf te verkorten. HAAGSCHE POLITIERECHTER. H. H. D. te Voorhout was in verband met overtreding der prijsvoorschriften door den tuchtrechter veroordeeld tot ruim 1000. boete, van welk vonnis hij in hooger beroep kwam bij den politierechter. Deze legde thans 250 boete of 2 maanden hechte nis op. HAAGSCH TRIBUNAAL. A. van Vliet Jr. te Wassenaar heeft terecht gestaan voor het tribunaal wegens lidmaatschap van de N.S.B. in den bezet tingstijd. Het tribunaal heeft volstaan met interneering ondergaan van 11 Mei 1945 tot 11 Nov. 1946 en ontzetting uit de kiesrech ten. DE BEZOLDIGING DER ENGELSCHE PROFS. De voorstellen, welke door de betrokken commissie van de Football League op 24 Februari a.s. zullen worden voorgelegd aan de vergadering van League-clubs, zijn door de spelers reers als onbevredigend gekenmerkt. Deze voorstellen beantwoor den namelijk niet aan de verwachtingen, welke gewekt waren, toen de vertegen woordigers van den bond van spelers in October j.l. een bespreking hadden met bedoelde commissie, als gevolg waarvan de beraamde staking voorloopig werd af gelast. De voornaamste eischen der spe lers waren destijds een maximum van twaalf pond per week gedurende 't speel seizoen en van tien pond gedurende het gesloten seizoen, met minima van onder scheidenlijk zeven en vijf pond. De voor stellen van de commissie zijn een pond minder over de heele linie. De Engelsche League. De uitslagen der Zaterdag gespeelde Leaguewedstrijden zijn: Eerste divisie: Aston VillaDerby Coun ty 20; ChelseaLiverpool 31; Everton Blackburn Rovers 1—0; Huddersfield TownBrentford 30; Manchester United Charlton Athletic 4—1; Portsmouth Bolton Wanderers 20; Preston North End Grimsby Town 30; Sheffield United Leeds United 62; Stoke CityMiddles brough 31; SunderlandArsenal 14; Wolverhampton WanderersBlackpool 3—1. Tweede divisie: BarnsleyCoventry City 02: BurnleyBirmingham 10; Bury Southampton 21; ChesterfieldManches ter City 01; Leicester CityWest Ham United 40; Luton TownFulham 20; MillwallBradford 01; Newport County Nottingham Forest 25: Plymouth Av- gyleSheffield Wednesday 41; Swansea TownNewcastle United 12; Tottenham HotspurWest Bromwich Albion 20. De Wolves mogen dit seizoen met recht het wonterteam genoemd worden. Zij scoorden, tegen Blackpool, hoewel zij steunpilaren als den international rechts half Galley en Muilen moesten, nadat zij met de rust met 10 achterstonden, na de hervatting drie doelpunten in 14 minuten, door Pye, Forbes en Westcott in een pe riode, waarin hun voetbalkunst do Black pool-Verdediging tot razernij gebracht moet hebben. Dit resultaat (3—1) bracht de leiders een voorsprong van vier punten op Preston North End, dat, nu Middles brough verloor, de tweede plaats inneemt. Een ander feit van belang is de wederge boorte van Arsenal, dat met liefst 41 in Sunderland won. In de tweede divisie werd Birmingham in Burnley voor 40.000 toeschouwers met het eenige doelpunt van dien strijd gesla gen. Aangezien Manchester City eveneens met het eenige doelpunt van den stryd in Chesterfield won, staat Manchester City thans drie punten voor op de nieuwe nummer twee, Burnley. DOCOS-ATHLETEN NAAR ENGELAND- De athletiekploeg, die Dinsdag 7 Januari naar Engeland vertrekt, om deel te nemen aan de Cross Country van 4 Eng. Mail te Oxford, bestaat uit de volgende Docos-ath- leten: L. van der Steen, W. van Dorp, L. v. d. Klugt, J. Vollenbregt en L. van Hete- lên. H. Mentink, die ook voor deze uitzen ding was aangewezen krijgt geen verlof uit den mil. dienst zoodat deze moet afvallen. De ploeg zal onder leiding staan van den heer Averdieck, voorzitter van Docos-Ath- letiek. Over de resultaten, die zij in Engeland zullen maken, valt weinig te voorspellen. De Oxford-loopers behaalden in den afge loopen zomer een volledige overwinning op den langen afstand, doch toen hadden ze geen van bovengenoemde athleten tegen zich. Vast staat, dat de Engelschen het dit keer heel wat moeilijker zullen krijgen en wellicht weten onze jongens een volledige revanche te bevechten. De ploeg vertrekt Dinsdagavond 7.30 uur vanaf station Leiden, en zal terugkeeren Donderdag 16 Januari a.s. WIELRENNEN. Swift-combinatie. De uitslag van de knobbelrit op de rollen heeft de volgende uitslag gehad: 1. P. H. Holst tijd over 1 km. 35 1/5 sec.; 2 J. Schuller, 3. Vermeulen, 4. J. Riethoven Sr., 5 W. Rijsbergen, 6. R. Se- gaar, 7. R. Rietno *en, 8. J. Riethoven Az., 9. Joop Riethoven. Na afloop hiervan werd er record gere den over 1 km. R. Riethoven zette goed in en maakte een tijd van 31 1/5 sec., 2e J. Riethoven Az. 31 4/5„ 3. R. Segaar 32 sec. 4. Joop Riethoven 32 4/5, 5. W. Rijsbermen 33 stc., 6- J. Schuller 34 sec.. 7. J. Riet hoven Sr. 35 sec., 8. Ph. Holst 35 3/5 9. Joop Sassen 35 3/5, 10. Vermeulen 38 3/5.

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 3