f OP KORTE GOLF j MEUBELEN IN GOEDKOOPE UITVOERING. Een aantal kleine luxe-meubelfabri kanten heeft zich vereenigd in de stich ting „Holland meubel", met het doel de binnenlandsche afzet en de uitvoer van meubelen te bevorderen. Men wil streven naar het op de markt brengen van goed- koopere merkmeubelen van eerste klas kwa'iteit, in smaakvolle eenvoudige uit voering Dit plan moet worden toege juicht! De meubelen zijn over het alge meen onbetaalbaar, AANVRAGEN RIJWIELBANDEN. Alle collectieve regelingen voor de ver strekking van rijwielbanden, welke door het Centr. Distr. Kantoor met bepaalde instanties of bedrijven waren gemaakt, zijn vervallen. Alle werknemers, die voor heen via hun werkgever banden moesten aanvragen, moeten dit thans individueel doen door indiening van een ingevuld aanvraagformulier, onder bijvoeging van een werkgeversverklaring en op vertoon van de tweede distributiestamkaart. VóóR-INLEVERINGSBON VOOR SINAASAPPELEN. Wederom zullen binnenkort, zooals reeds gisteren gemeld, voor alle leef tij dengroe- pen 500 gram sinaasappelen beschikbaar worden gesteld. De afwikkeling van den nog loopenden bon zal uiteraard eerst ge schieden, doch ter voorbereiding van de volgende verdeeling dient men reeds thans een bon bij een detaillist in groente en/of fruit in te leveren. Het centraal distributiekantoor heeft daarvoor aangewezen de bonnen 53-7 en 54-8 Algemeen. De inlevering moet plaats hebben vóór 5 Januari 1947. VERSCHILLENDE SERVIESGOED. ARTIKELEN ZONDER BON. Het centraal distributiekantoor deelt ons mede, dat van 1 Januari 1947 af, de volgen de artikelen zonder inlevering van distri butiebescheiden kunnen worden gekocht: huishoudmelkkannen, alle maten, salade- bakken, schalen (alle maten), (spoel) kom men, met een middellijn van 150 mm. en meer, ronde vuurvaste schotels, casseroles en pasteivormen (alle maten), ovale vuur vaste schotels en pasteivormen (alle ma ten). De aandacht wordt er op gevestigd, dat de volgende artikelen voor zoover voorradig door den handel reeds zonder in levering van distributiebescheiden mochten worden verkocht: botervlootjes, brood- en dekschalen, koffie- en theepotten, melkkan netjes tot 1/4 liter inhoud, sauskommen, soepterrines, suikerpotten, visch- en vleeschschotels en zuurschaaltjes. MALVERSATIES MET BONNEN VOOR VLEES CHW AREN. Door de stichting van gecombineerde dis tributie van vleesch en vischconserven te 's-Gravenhage werd aangifte gedaan van vermissing van 60.600 vleeschwarenrant- soenbonnen. Na een ingesteld onderzoek kon de recherche overgaan tot de arresta tie van den 19-jarigen kantoorbediende D. W. T. Deze bekende de rantsoenbonnen, welke ongeldig gemaakt waren door af stempeling, verduisterd en doorgegeven te hebben aan een slager in Rotterdam, die de bonnen, nadat zij door T. met radeerwater waren behandeld, heeft doorverkocht. T. ontving f 9000.de slager en diens zoon ieder 1000. RADIO RADIO-REDE MINISTER-PRESIDENT. De minister-president, dr. L. J. M. Beel, zal op 1 Januari a.s. des middags om kwart over één over beide zenders van Hilversum 'n Nieuwjaarsrede uitspreken. Hedenavond om 9 uur spreekt, zoo als reeds gemeld, H.M. de Koningin voor de radio een Oude jaarsrede uit. Woensdag HILVERSUM I (301.5 M.) 8.00 Nieuws; 8.15 Inleiding Hoogmis; 8.30 Hoogmis; 9.30 Nieuws; 9.45 Orgelspel; 11.30 Weensch Philharmonisch Orkest; 11.55 Hilversums Diaconessenkoor; 13.00 Nieuws; 13.15 Met band en plaat voor U paraat; 14.00 Metropole Orkest; 15.30 Kwintet in C. gr. t. Haydn; 16.00 Voor de jeugd; 16.45 Concert door het Kamer orkest; 17.45 Orgelconcert; 18.00 Progr. voor de Nederl. Strijdkr.; 19.00 Münche- ner Philharmonisch Orkest; 19.30 Nieuws; 19.48 Muzikaal allerlei; 21.15 Radio Phil harmonisch Orkest; 22.30 Eileen Yoyce, piano; 23.00 Nieuws. HILVERSUM n (415 M.) 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.muziek; 9.30 Orgelspel door Johan Jong; 10.20 De regenboog; 11.15 Amsterdamsch Strijk kwartet; 12.00 Gram.muz.; 13.00 Nieuws; 13.15 V.A.R.A. Omroeporkest; 14.00 Om en nabij de twintig; 15.50 Klein Vrouwen- berg „Vox Jubilans" o.l.v. Frits Uytten- boogaard; 16.15 Miller Sextet; 18.00 Nieuws; 20.00 Nieuws; 20.05 „De bruiloft van Kloris en Roosje"; 21.15 Stradiva Sextet; 22.40 „The Kentucky Minstrels"; 23.00 Nieuws; 23.15 Gevarieerde Avond klanken. Donderdag HILVERSUM I (301.5 M.) 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Morgengebed en liturgische kalender; 8.00 Nieuws; 8.15 Ochtendconcert; 8.45 Tito Schipa zingt; 9.00 Vrouwenspiegel; 9.45 Voor de kleuters; 10.45 Strijkorkest; 11.00 De Zonnebloem; 11.45 Familieberich ten uit Indië; 12.00 Angelus; 12.03 Viool- recitah 12.30 Lunchconcert; 13.00 Nieuws; 13.45 Voor de vrouw; 14.00 Cinderella; 14.40 Voor de vrouw; 15.00 Londensch Phi1 harmonisch Orkest: 15.15 Pianorecital; 16.45 Cello-recital; 17.15 „The Travellers"; 18.30 Progr. voor de Nederl. Strijdkr.; 19.00 Nieuws; 19.15 Het Boyd Neel Strijk orkest; 20.00 Nieuws; 22 30 Zang en piano; HILVERSUM n (415 M.) 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 8.00 Nieuws: 8.20 Gram.muziek; 8.45 Mu ziek van Offenbach; 9.50 „Arbeidsvita minen", vroolijk muziekprogr. voor huis en fabriek; 10.30 Voor de vrouw; 10.35 Strijkkwartet in D. gr. t. op. 33 no. 6 Haydn; 10.50 Voor de kleuters; 12.00 Pia norecital; 12.30 In 't süionnetje; 12.35 Pierre Pal'a, or<?el; 13.00 Nieuws; 13.15 Dolf van der Linden en ziin Metropole- Orkest; 13.45 Zang van het Coro Belmon- te; 15.00 Voor zieken en gezonden; 17.30 Gram.muziek; 17.50 Rijk overzee; 18.00 Nieuws: 18 15 Radio Dansorkest „The Skv' masters"; 19.00 en nu naar bed! 19.05 Pianospel van Carmen Cavallero: 19.30 Radio Volksmuziekschool; 20.00 Nieuws; 20.15 Rad'o Phfharmonisch Orkest; 21.05 ..Gysbre®ht van Aemstel"; 22.15 Renova Sentet; 23.00 Nieuws; 23.15 B.B.C. Theater Orkest. ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooonooooooooooooooooooooi BINNENLAND. Pastoor C. Kolfschoten S.J. te Nijme gen is benoemd tot rector van het theologi- cum te Maastricht. Burgemeester mr. de Monchy te Den Haag, die heden zijn ambt neerlegt, is be vorderd tot Groot-officier in de Orde van Oranje-Nassau. De burgemeesters van Limburg heb ben gisteren afscheid genomen van den Commissaris der Koningin in Limburg, mr. dr. W. G. A. van Sonsbeeck. BUITENLAND. De Britsche Labourpartij, niet geschokt door de protesten over de ontvangst van den Duitschen socialistenleider Schumann, heeft thans Hans Hersmdorf, de voorzitter van de Duitsche sociaal-democratische Jeugdbeweging, uitgenoodigd naar Londen te komen. In Leicester hebben de doodgravers gestaakt. Woensdag a.s. zal het economisch be stuur van de nieuwe Amerikaansch-Brit- sche bezettingszone in Duitschland worden overgenomen door de Duitschers. In Noordwest-Londen heeft men ge tracht, een synagoge in brand te steken. Dit is reeds de tweede maal in 14 dagen. —- De geallieerde bestuursraad voor Duitschland heeft een verordening uitge vaardigd, volgens welke fabricatie, invoer, uitvoer, transport en opslag van oorlogs materialen in Duitschland wordt verbo den, ter voorkoming van herbewapening van het land. SPORT SCHAKEN HET TO URNOOI TE HASTINGS. De resultaten van de gisteren gespeelde partyen in de voornaamste afdeelingen van het tournooi te Hastings eerste ronde, lui den als volgt: Premier section: C. H. Alexander winit van G. Wood. H. Golombek remise met G. A. Abrahams. Dr J. M. Aitken (ex-kampioen van Schot land) wint van L. Prins (Nederland). Premier reserve section A: J. J. o'Hanlon (kampioen van Ierland) wint van J. Wyker (Ned.). E. Znosko Boroswki (Parijs) wint van H. v. Steenis (Ned.). Premier reserve section B: A. R. B. Thomas (Somerset) wint van P. Seewald (Ned.). BILJARTEN. VOORWEDSTRIJDEN le KLASSE KAMPIOENSCHAP 45/2- Gisteravond werr'en naar A. N. P. Sport meldt in gebouw Odeon te Den Haag de voorwedstrijden om het nationaal kam pioenschap groot biljart le klasse 45/2 be ëindigd. De uitslagen waren: pnt. Lubacht 400 Hoogland 162 Teegelaar 400 v. d. Veen 128 v. d. Veen 400 Hoogland- 236 Lubach 400 v. d. Veen 253 Teegelaar 400 Lubach 268 Teegelaar 400 Kobus 270 Hoogland 400 Kobus 239 De eindstanu luidt: gew. part. pt. brt. h.s.gem- 1. Teegelaar (Leiden) 5 2381 152 126 15 66 2. Kobus (Haarlem) 3 2093 169 75 12.38 3. Hoogland (Alkmaar) 3 1960 163 79 12.02 4. Lubach (Den Haag) 2 2019 144 92 14.02 5. v. d. Veen (A'dam) 2 1834 1 61 77 11.31 Mede rekening houdend met de voorwed strijden, welke in Rotterdam hebben plaats gehad, zullen de volgende acht spelers mo gen deelnemen aan de op 9, 10, 11 en 12 Januari a.s. in het gebouw Odeon te Den Haag te houden wedstrijden om het natio nale kampioenschap le klasse 45/2: H. Hoogland (Alkmaar), T. A. Kobus /Haar lem), A. P. v. d-. Veen (A'dam), A. J. J. Luibach (Den Haag), L. G. J. Teegelaar (Leiden), P. Kruithof (Barendrecht), A. v. Loon (Bergen op Zoom) en J. A. Eichels- heim (Rotterdam). LAWNTENNIS. DOUCEURTJE VOOR AUTRALISCHEN TENNISBOND. De Australische tennisbond heeft als zijn aandeel in den buit een bedrag ontvangen groot 20.000 pond, afkomstig van entrée's voor de wedstrijden van de Challenge Round om de Davis Cup. De totaalontvang sten bedroegen 59.000 pond voor de drie wedstrijddagen. TAFELTENNIS Wedstrijden Treffers. In een vlotten goed gespeel-den wedstrijd wist Treffers I m-eit overtuigende cijfers (91) van het Ha&gsche D.S.B. te wkinen. Technisch zoo wel als tactisch was Treffers den gebe-elen wedstrijd in de meerderheid en heeft door deze overwinning bewezen, dat as nog wel een woordje mee znall-en spreken voor de bovenste pl-aats. De uitslagen waren als volgt: C. Heemskerk 3 gew. N. Heemskerk 3 gew. A. Verdel 2 gew. 1 verl. Het dub belspel werd gew. door C. Heemskerk en A .Verdel. Volgende week speelt Treffers I tegen Netbal II, die nog steeds ongesla gen op de bovenste plaats staat. Treffers II kon het niet bolwerken tegen Cfibusba en verloor met 82. '"reffens was weer zwaar gehandicapt doordat ze 2 in vallers hadden, die het niet konden hou den tegen de meer geroutineerde en tech nisch beter spelende Cebusta spelers. Jam mer dat Treffers 2 steeds met invallers speelt terwijl ze over goede spelers be schikt. Hopen we, d-at de aangewezen spe lers in 't vervolg zooveel mogelijk mee zulten spelen. B. v. d. Meer stelde nu ©enigszins teleur doop alle 3 z'n partijen te verliezen. P. v. d. Zwet won 2 part. en verloor er een. J. v. d. Meer kon het in z'n eersten wedstrijd nog niet tot een over winning bren-een. Het dubbelspel werd door P. v. d. Zwet en J. v. d. Meer in eer. spannend-en strijd toch nog verloren. DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN* LISSE. Mr. W. II. J. M. Lambooy. OMGEVING AARLANDERVEEN Uitvoering D.I.T.O. De R.K. Gemengde Tooneelvereeniging heeft in de zaal van den heer W. v. d. 3erg opgevoerd het tooneel- stuk in 3 bedrijven „Het huis zonder zon". Drie avonden achter elkaar was de zaal tot in de uiterste hoeken bezet, hetgeen wel een bewijs is, dat deze vereeniging haar ten tooneele gebrachte stukken, goed tot uiting weet te brengen. De rollen waren dan ook door den regiseur, de heer Jac. Rozestraten, zeer goed verdeeld, zoodat alle rollen zeer goed tot uiting kwamen. Dr. U v. d. Wind sprak aan het einde van een dezer avonden een woord van waardeering voor de zeer mooie opvoering. ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Johanna Cornelia, d. van J. H. Kroon en M. Bos; Gerardus Adrianus, z. van G. C. Kraan en A. J. Bunnik; Marijtje, d. van H. N. Oppelaar en G. K. de Rijk; Wil helmus Cornells Maria, zn. van W. C. van Niekerk en M. A. van Rooijen; Abraham Gerardus, zn. /an A. G. Brand en J. de Kleer; Arie, zn. van F. Lamfers en W. van Oostrom; Petrus Wilhelmus Franciscus, zn. van C. W. van den Helm en M. A. J. van Paassen; Hendrika, d. van W. W. A. van Rijswijk en A. W. Burggraaf; Cornelis, zn. van A. M. Overvliet en M. J. Rijnsburger; Hendrik, zn. van K. de Jong en M. Sneeuw; Johannes Albert, zn. van A. Donker en G. H. Nieuwenhuis; Ida Johanna Maria, zn. van J. M. J. Scheerder en J. M. F. Stum- pel; Wilhelmina Helena, d. van Z. Goedhart en W. H. van Wilgen; Henderyntje Jacoba, d. van J. Raatgever en H. C. L. Kirchberg. Ondertrouwd: Johannes Matthijs Bons, 57 j. en Willemtje Sara Okker, 54 j.; Gerar dus Cornelis Nederend, 25 j. en Maria Jo hanna Leliveld, 24 j.; Thomas Pijper, 25 j. en Maartje Hillegonda Haring 21 j. Dirk van der Kooij, 25 j. en Martha Maria de Leeuw 22 j. Getrouwd: Johannes Blom, 35 j. en Jan- nigje Streefland 32 j.; Jan Blanken en Jo hanna van Schip; Ulbe Mol 28 j. en Lena Snel 25 j.; Arie Lambertus van Beusekom 27 j. en Cornelia de Vries 23 j.; Gerrit Se- keris, 53j. en Pietje Verjeul 46 j. KAZERSWOUDE Gecompliceerde aanrijding. Gistermor gen had op den Rijndijk een ernstige aan rijding plaats. Uit de richting Leiden kwam een luxe auto aanrijden en uit tegenover gestelde richting een bestelwagentje (auto). Tengevolge van den dikken mist die er hing, zag de chauffeur van den bestelwagen den luxe-auto niet aankomen en reed dezen aan, mede door de gladheid van den weg. Terwijl deze aanrijding plaats had, kwam uit de richting Alphen aan den Rijn een vrachtauto aanrijden. De chauffeur hiervan zag door den mist beide auto's niet staan en reed tegen den bestelwagen op, waar door deze geheel vernield over de straat kwam te liggen. Direct achter den vracht auto van de firma W. kwam er een mili taire auto aanrijden, waarvan de chauffeur eveneens door den mist niets van de aan rijdingen had gezien en reed met een f lin ken gang tegen den vrachtauto aan Op dat moment kwam uit de richting Leiden de autobus van de N.V. „Citosa". Gelukkig zag de chauffeur hiervan de plaats gehad hebbende aanrijdingen, remde uit alle macht en kwam met den bus dwars over den weg te staan. De aangereden auto's werden alle deerlijk beschadigd. Wonder boven wonder hadden er geen persoonlijke ongelukken plaats. Geboren: Cornelia, d. v. J. van den Berg gn J. Loeve; Elisabeth Cornelia Maria, d. van P. van der Haas en M. W. Bosman; Anna Hermina Hendrika, d. van C. A. L. Lieverse en G. B. van der Tol; Antonia Jacoba, d. v. J. van Zwieten en A. G. Compier; Jozeph Arnoldus Cornelis, z. v. C. J. Vedkleij en A. M. A. de Jong; Jacoba Wilhelmina, d. v. T. J. van Kui lenburg en L. van Diggele; Leendert, z. v. P. van Elswijk en M. H. Dorsman; Menksje, d. v. W. van Dolder en M. Keijzer; Maria Antonia Lucia, d. v. L. Kleiboer en J. de Bruin; Gerardus Joan nes, z. v. P. Brugman en G. M. Vermeu len; Cornelis, z. v. S. Vonk en N. van Driel; PetronePa Gerda, z. v. D. van der Haven en G. Oosterling; Jacoba Cornelia, d. v. D. de Gelder en M. van der Meer. Ondertrouwd: H. van der Drift, 51 j. en J. Straver. 45 jaar. Overleden: E. van Riessen, 42 j.; B. van Heijningen, 79 j.; E. M. Menken, 15 j.; B. van Wieringen, 73 jaar. HILLEGOM Inbraak. Des nachts is ingebroken in het bloemistenkantoor van den heer A. J. J. Ph. aan de Leidschestraat alhier. De deur der brandkast werd afgebroken en het kistje met een aanzienlijk bedrag aan geld, meegenomen. Dat het den inbrekers alleen om geld te doen was, bleek wel, daar een kleine schrijfmachine en een hoeveelheid postzegels in de onmiddellijke nabijheid on gerept werden gelaten. Met pensioen. De heer A. van Mourik, agent van Politie 2e klasse gaat per 1 Jan. den dienst met pensioen verlaten. Kerstconcert St. Martinus-Kerkkoor. Vrijdagavond gaf het R.K. Zangkoor „St. Caecilia" en het Knapenkooor „Laus Deo" der St. Martinuskerk onder leiding van di recteur van Dishoeck en met accompagne ment van den heer Jan Punt een Kerst concert in Flora. Het programma gaf o.a. het Gloria van Palestrina, drie liederen van Hub. Cuypers, Kerstnacht van Lod. de Vocht en „Hodie Christus natus est" van Hub. Cuypers. Pastoor Kosters opende den avond en sprak ook het slotwoord. Verdacht. Een bewoner van de Els- broekerlaan belde de politie op, dat op het ijs van een sloot 4 schapenpooten waren gevonden. Verondersteld wordt, dat het de resten zijn van een clandestien geslacht schaap. KATWIJK TUINBOUWOVERZICHT. Groote schommelingen in de prijzen kwa men in de afgeloopen week voor. In het laatst der vorige week, na de vorstperiode, was er een groote vraag voor waspeen, wel ke tot ruim 40 ct. p. kg. opbracht. Ook voor spruiten was er een groote belangstelling met beste prijzen tot f 1.20 per kg. in de eerste soort. Daartegenover stond dat som mige koolsoorten slecht te verkoopen wa ren. b.v. Gele kool kon het niet verder brengen dan 7.tot 9.per 100 kg. Roode kool ging iets hooger doen ook te laag in verband met de exploitatiekosten; van 9.10 tot 18.50 ging dit product. Boe renkool was goed gevraagd en noteerde van 25.tot 35.per 100 kg. en Uien brach ten het niet verder dan 10.tot 14.60 per 100 kg. Voor Witlof was er voldoende belangstelling en noteerde men van 55. tot 70.p. 100 kg. Nu de vorstperiode achter den rug is, zal de aanvoer weer toe nemen en waarschijnlijk de abnormale prij zen doen dalen. En thans is voor de tuin der ook weer een jaar achter den rug. Een jaar vol zorgen doch in 't algemeen geno men een jaar van zeer bevredigende uit komsten. Wat stond het er bij den aanvang van het zomerseizoen slecht voor. We wil len in dit opzicht nog even herinneren aan het doordraaien van tienduizenden bossen peen, idem van radijs, een massa sla. Maar in een vrij kort tijdsbestek keerden de kan sen en nadien was er steeds reden tot te vredenheid. In dit verband herinneren we ook nog even _an de massa bloemkool die ongekende prijzen opbracht. Jammer dat men over de uitkomst der vroege en late aardappelen, vooral van de vroege, niet zoo gunstig te spreken is. Onwillekeurig zal dit leiden tot inperking van deze teelt, welke de laatste jaren toch al ingeperkt werd. Doch in 't algemeen genomen is er reden tot dankbaarheid. Moge dit ook van 1947 later gezegd kunnen worden. Geboren: Willem zn. van J. Guyt en M. van Dijk; Elisabeth d. van A. van Beelen en G. van Duuren; Adriaan z. van C. J. Zuyderduyn en A. Schaap; Peter Jan zn. van J. van Rijn en E. Bartleson. Ondertrouwd: J. Schaap en C. Zwa nenburg; J.' Schaap en L. Ouwhand; D. Hamerslag en G. Burggraaff; J. H. Meijer en C. C. van Kampen; N. van der Plas en A. van Duyn- Ondertrouwd: P. H. Meijer en C C. van Kampen; J. Schaap en C. Zwanenburg; C. Schaap en L. Ouwehand; D. Hamerslag en G. Burggraaff; N. van der Plas en A. van Duyn. Getrouwd: J. van Leeuwen en A. Parle- vliet; A. de Goede en N. M. Lodder. Gehuwd: J. van Leeuwen en A. Parle- vliet; A. de Goede en N. M. Lodder. LANGERAAR Parochieële Kerstviering. In het Paro chiehuis was evenals vorige jaren weer een Kerstviering georganiseerd met de bedoe ling om alle parochianen ook buiten de kerk het kerstgebeuren te laten beleven. De Z.E. Heer Pastoor Halkes sprak tot alle aanwezigen een welkomswoord. De verzor ging van de kerstviering was opgedragen aan „de Ghesellen van de Spelevveij" die onder leiding van Antoon Sweers een op voering verzorgden van Henri Gheön's Kerstspel „Kermisvolk op Kerstmis." Op loffelijke wijze heeft dit gezelschap zich van zijn opdracht gekweten. Op treffende wijze wisten de rondtrekkende Zigeuners aan de hand van het eenvoudige Evangelie verhaal de gebeurtenissen rond Jezus' ge boorte in mooie tafereelen tot leven te brengen. Deze avond zal den bezoekers de beteekenis van het Kerstfeest levendiger voor den geest gebracht hebben, en dank baar gestemd om de groote goedheid van God, die aan de menschen zoo den Verlosser der wereld schonk. Tot slot sprak de Z.E. Heer Pastoor een dankwoord. LEIDSCHENDAM Dienstplicht. De burgemeester deelt mede, dat de uitspraak op een verzoek om vrijstelling van dienstplicht d.d. 11 Dec. j.l. op de gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage is gedeponeerd. LEIMUIDEN Kath. Arb. Bew. Op 27 Dec. werd ver gaderd in café Keijzer, waar het woord werd gevoerd door den heer van Brussel, hoofdbestuurder van den Ned. RK. Me- taalbewerkersbond „St. Eloy", die uitvoerig het nut van de organisatie besprak. Nadat verschillende vragenstellers met een ant woord tevreden gesteld waren, ging men over tot de oprichting van een plaatselijke afdeeling van „St. Eloy". Er werd een voor- loopig bestuur gekozen bestaande uit W. H. Semp, voorz.; A. de Prie, secr.; en J. Blom penningmeester. Kapelaan Adank richtte zich hierna tot de vergadering met een aan sporing vooral op de bres te staan voor de goede zaak. De Rozenkrans. Op 2 Jan. des avonds 8 uur wordt in de zaal van mevr. de wed. Sneeboer een opvoering gegeven van het bekende spel „De Rozenkrans". LISSE L.T.J. - De Land- en Tuinbouw jonge ren, district Bloembollenstreek, vergader dien Zaterdagmiddag, onder voorzitter schap van den heer P. Verdegaal, uit Noordwijkerhout, in café-restaurant „de Nachtegaal" te Lisse. In zyn openings woord verwelkomde de voorzitter in het bijzonder Prof. Cleopbas, algemeen gees telijk adviseur van den L.T.B., kapelaan Kamerbeek, districts-aalmoezenier en den heer Onderwater, districts-voorzitter van den L.T.B. Op deze eerste bijeenkomst van den L.T.J. verklaarde de voorz., dat wij moeten beginnen met het leggen van het Districtsverband, om ons als jongeren klaar te maken voor de toekomst. De L.T.B. en de L.T.J. hebben den grondslag gelegd voor een doeltreffende samenwerking en hiermede zijn wij jongeren gebaat, omdat wij ons voorgenomen hébben ons gebeele leven als katholieken te toonen van de daad. Spr. wekte alle .aanwezigen op zich te organ iseeren in den L.T.J. De districts-aalmoezenier, kape'aan Ka merbeek, wees op de aansluiting van de standsorganisaties en de jeugdorganisat'es en de goede harmonie onder elkander. De band tusschen K.J.M.V., L.T.J. en K.J.C. is goed en kan nog veel verbeterd worden. De sociale rechtvaardigheid en ""iefde zijn de pijlers, waarop wij den wederopbouw moeten laten misten en dit kunnen wij be reiken, wanneer wij doordrongen zijn van en bewust worden van onze katholieke be ginselen en deze ook uitdragen in het maatschappeliik leven. Spr. vertrouwde er op, dat meerdere van dsze vergaderingen zouden volven tot leering van de jongeren. De districtsvoorzitter van den L.TB. de heer W. L. Onderwater, sprak over de onderlinge venstandhouding van den L T.B. en de L.T.J. Met groote waard eerim® sorak spr. over het werken van den LT.B. en vroe® zich af, waar het jeugdig enthousias me bleef van de joneeren. De ria-oorlog- sche pleziertjes moeten noodi® Dlaats ma ken voor de oroblemen van den dag en hieraan behooren de j©ui®di®e en jongere rrensrhen met hart en ziel me^e te wea ken. Het vormingswerk geeft hun stellig meer voldoening dan het naia^en van al lerlei andere leege zaken, waaraan men voor de toekomst niets heeft. Ons leven moet zijn vol energie, amib-'itie, me^heWn aan den orbmuw, deelnemen aan het ver een ii°ingsleven, om zoodoende later gebeld te zün om dr p^afsen van oudere men schen over te neme-. Sor. gaf vele goede en practisdhe wenken hoe men z."l^s kan Kore:ken. getoetst n»ar ei®en ondervinding. Fnr. di°elde mede. dat de L.T.B. hard me dewerkt aan de orodni-o1ivit0it pxï dat zij door hef geven van een subsidie van de L.T.J. wil bewerken, dat zij hieraan mee doen. S"r. b^cirvot met. het kernachtig ge- j#LT.J. doe mee". Prof. Cleopbas, algemeen adviseur van den L.T.B. dankt voor de groote waardes- rln® uitgesproken voor het werk van den L.T.B. Spr. krijgt wel eens het gevoel, dat de bloembollenstreek van gedachte is, dat de L.T.B. er enkel en alleen maar is om het collectief arbeidscontract af te sluiten. Dit is een geheel verkeerd begrip van de streek. De L.T.B. is een principieel© ver- eeniiging m'S't sociale en economische in slag. De levenshouding van de bloembol- lenkweskers in het algemeen is# helaas naar zijn meening een te weinig uiting ge ven van zijn prircirae en het niet voldoen de uitdragen van de katholieke beginse len in de organisaties van de bloembollen streek. In dit velband wees sor. op de wenscbeliikheid van de stichting van een, lagere tuinbouwschool in Hille®om. Hier voor had men de Al^meene Vereen i'®ing voor Bloembol1er cultuur ingeschakeld, het geen z.i. geheel foutief was en buiten het terrein van deze vereen iging l'i?t. Hiervoor moet de s'andsongan isatie worden inge schakeld. Smr. we*'S vervolgens op Rus land met zijn collectieve of communhti- srhe gedachte en oo Am er'ka waa- men alles in geld of kauitaal uitdrukt. Hiertus- schen ligt West-Euroua. waarvan Neder land een onderdeel is. Daarom en om nog meer andere redenen is het zoo noodzake lijk, dat de katholieken zich organiseeren in hun princioieele vereeni®in®en. omdat wij pal staan tegen de tegenhangers. Sur. wees vervolgens nog op de bedriifsongani- sat.:'°s, die in wording zijn en besloot hier mede zijn betoog. De heer Kors van den Bosch, algemeen voorzitter van den LT.J. behandelde hier na het onderwerp „Emigreeren". Het emigreeren naar Zuid-Frank rijk is over het algemeen niet aan te raden, tenzij dit geschiedt in groot ver band. zoodat men niet alleen in de streken zit. Spr. noemde verschillende bezwaren op, b.v. groote droogte met gevolg min dere opbren gst der gewas°sn; de deviezen- kwestie: de primitieve bebouwing enz. De mogelijkheid tot emigreeren in de omge ving van Parijs zijn beter. De emigratie naar Brazilië, Ganada. Amerika en Austra lië nam spr. nog onder de loupe, waarme de hij zijn betoog besloot. Een uitgebreide rondvraag volgde. Naar aanleiding van een gestelde vraag, ver klaarde prof. Cleophais, dat hij de belan gen van de kleine en jonge kweekers steeds behartigt in den L-T-B. en nimmer de kleine en jonge kweekers geadviseerd heeft zich aan te sluiten bij den bond van dien naam. De voorzitter dankte den inleiders voor hun gesproken woorden en sloot de ver gadering. Ni win-collecte. De vanwege het plaat selijk Niwin-comité gehouden hu's-aan- •huis collecte heeft de mooie som van f516.42 opgebracht. Hulde voor dit resul taat. Geboren: Jacoba Maria Ida, d. van J. R. Dofferhoff en P. J. Hogenes; Pieternella, d. van H. Schippers en D. Hannewijk; Ja coba Adriana, d. van A. Reijerkerk en W. Barnhoorn; Margaretha Anneke Maaike, d. van G. van Parijs en A. Kofoed; Maria An na Petronella d. van G. A. Buschman en J. M. Vink; Cornelis, zn. van C. Vermeer en J. M. Moolenaar; Marianne Elisabeth d. van D. J. Steenbergen en W. van Ameide; Cor- neliaJosina Jacoba Everdina, d. van J. M. Boot en J. C. G. Avé; Francina Johanna Cornelia d. van L. C. Stuifbergen en J. E. Broekkamp; Cornelis Johannes Thomas, zp. van C. M. M. Hoes en H. C. H. Huiskamp; Sebastianus Joannes Cornelis zn. van C. J. Versteeg en M. Smit; Nicolaas Maria, zn. van L. J. van der Meer en A. M. Onderwa ter; Leonardus Wilhelmus Theodorus, zn. van W. Goedemans en M. A. Elfrink: Jo han, zn. van J. den Breejen en A. A. Nieuwenhuis; Jan zoon van G. van Tol en M, Rijerkerk; Adriana Francisca Geertrui- da, d. van H. Wassenaar en A. G. van Bo- hemen; Jozef zn. van H. Wramerdam en A. de Vos; Maria Johanna Alberta, d. van J. Warmerdam en E. J. Bel; Johannes Adrianus Maria ,zn. van A. J. van Rooijen en K. Look; Jacob zn. van J. Eitens en L. de Keizer. Ondertrouwd: Theodorus van Beek, 29 j. en Johanna Hendrika Clemens 26 j. uit Haarl.metr; Adrianus Johannes Veldhoven 27 en Maria Gerarda van der Poll, 24 j. Getrouwd: J. H. Aangeenbrug en A. Rhijnsburger; C. Broekhuizen en C. A. Was senaar. Overleden: Cornelia van 't Veld 82 j., wed. van L. J. C. van Leeuwen; Adriana Brqijnen, 68 j., wed van Th. J. van Hemert; Martinus Adoif Brewe, 79 j. wed. van A- Vis; Nicolaas Theodorus van Tol, 18 j.; Her lena Geertrui Wolfs, 59 j. echtg. van J. van Sijl; Carolus Beijk, 83 j. wed van H. van Meer. brt. h.s. gem. 22 79 18.18 22 22 7.36 21 126 19.04 21 37 6.09 24 77 16.66 24 44 983 14 81 26.66 14 61 16.86 17 94 23.52 17 83 15.76 21 56 19.04 21 71 12.85 23 79 17.39 23 47 10.39

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 6