Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie voor den Landbouw? Hoeveel paar schoenen gebruiken wij? „Zveno11-groep uit de regeering gedrukt Mae dunnen we ieió tedfaexA maden Minister Mansholt wacht op ontwerp van de Stichting In verschillende dagbladen kwam dezer dagen onder bovenstaande kop het volgen de bericht voor. „Naar wij vernemen wordt op het Departement van Landbouw de laatste hand gelegd aan een wettelijke regeling voor de instelling van een publiekrech telijke bedrijfs-organisatie voor den landbouw. Het schijnt de bedoeling te zijn, dat reeds in het eerste kwartaal van 1947 dit wetsontwerp aan de Twee de Kamer zal worden voorgelegd". Daar de Stichting voor den Landbouw bij de kwestie van de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie voor den landbouw ten nauwste betrokken is, acht zij het wensche- lijk mede te deelen, dat bovenstaand be richt onjuist is. De Stichting heeft bij het Departement geïnformeerd naar een moge lijken grond van waarheid in bovenstaand bericht, doch ook op het Departement van Landbouw werd de juistheid ervan ont kend. BINNENLAND BIDDEND LEGER. Met ingang van 1 Januari 1947 zal het secretariaat van Biddend Leger Nederland, van Heerlen naar Den Haag worden over geplaatst, waar het in het kader van Katho liek Thuisfront zal worden opgenomen. Pa ter Amon Besseling O.F.M., de stichter van deze beweging in navolging van Maries Kneeling Army van de Amerikaansche Ka tholieken, zal eveneens bij Katholiek Thuis front zijn intrek nemen. Het adres wordt thans Gedempte Burg wal 14, telefoon 11.41.11, Den Haag. SPOORWEGMANNEN NAMEN AFSCHEID VAN IR. W. HUPKES. Duizenden werkers uit het geheele bedrijf der N.S., afkomstig uit alle windstreken van ons land, hebben gisteren met een de- filé afscheid genomen van den scheidenden president-directeur ir. W. Hupkes. Een tot de nok toe gevulde Tivoli-zaal bracht daarna des middags ir. Hupkes een grootsche en hartelijke hulde. „De baas" werd toegesproken name/ns alle takken van dienst, een stationschef, een seinhuiswachter, een employé van de hoofd administratie, een ploegbaas van Weg en Werken en andere leden van het personeel. In nationale kleederdracht gestoken, boden vertegenwoordigers uit verschillende pro vincies den scheidenden president-directeur cadeaux aan. Een Friesche kaas, een Lim- burgsche vla, een Noordhollandsche Edam mer, en fruit uit het herboren land van de Betuwe sierden weldra het podium van Tivoli. Tijdens de afscheidsbijeenkomst gaf de scheidende directeur zijn goedkeuring aan de stichting van het Ir. Hupkes Fonds. Dit fonds, dat is opgericht op initiatief van den personeelsraad der N.S., zal bewerkstelli gen, dat begaafde kinderen van het perso neel der Nederlandsche Spoorwegen in de gelegenheid zullen worden gesteld een uni versitaire studie te volgen. Ir. Hupkes is benoemd tpt Groot-officier in de Orde van Oranje Nassau. CONDUCTRICE UIT BUS GEVALLEN EN OVERLEDEN. Gisteravond om zes uur is een conduc trice der Nederlandsche Spoorwegen, mej. Smit uit Hengelo, doodelijk verongelukt. Zij deed dienst op een der groote autobus sen, welke juist van het station Goos was vertrokken in de richting Zutphen. Bij het nemen van een bocht schoot het portier, waartegen mej. Smit leunde, open. Het meisje viel uit de bus en werd zwaar ge kwetst opgenomen. Korten tijd later over leed zij aan de gevolgen van den val. ADMINISTRATIEVE CHAOS BIJ GROOT WINKELBEDRIJF. Bjj controle in een coöperatief grootwin kelbedrijf te Den Haag trof de C.C.D. de administratie in een chaotischen toestand aan. Nadat de directie van het bedrijf eerst hierin zoodanig orde had geschapen, dat een overzicht verkregen kon worden, ble ken er op de werkvoorraden aanzienlijke tekorten te zijn, n.l. rijst 7700 rantsoenen, suiker/jam 70.000 rantsoenen, boter 2500 rantsoenen, margarine 6700 rantsoenen, kaas 15000 rantsoenen; van versnaperingen was er een negatieve werkvoorraad van 3800 rantsoenen en van koffie een van 950 rantsoenen. Wat nu de zaak zelf aangaat 't volgende: In Maart 1946 heeft een Commissie van de Stichting (de Wetgevingscommissie) een „Voorontwerp van Wet tot instelling van een openbaar lichaam voor het Nederland sche landbouwbedrijf" aan het Hoofdbe stuur van de Stichting aangeboden. Dit voorontwerp is rondgezonden aan de ver schillende organisaties, die daarop hun op en aanmex-kingen aan het Hoofdbestuur hebben laten weten. De wetgevingscommis sie van de Stichting heeft daarna een twee de lezing van het voorontwerp gereed ge maakt, waarin zij met de wenschen van de organisaties rekening heeft gehouden. Bij deze tweede lezing moet thans nog een Me morie van Toelichting worden geschreven, welke ook bijna heelemaal geschied is. Het Wetsontwerp zal dan worden gedrukt en aan den Minister van Landbouw worden aangeboden, in de eerste maanden van 1947 kan men de publicatie ervan tegemoet zien. Het Departement van Landbouw heeft de aangelegenheid van'de publiekrechtelij ke bedrijfsorganisatie van den Landbouw ook zelf in studie genomen. Minister Mans- holt heeft echter uitdrukkelijk verklaard, dat hij rekening wenscht te houden met de wenschen van den georganiseerden Land bouw. Om deze reden wil hij eerst het ont werp van de Stichting afwachten, alvorens hij zijn definitief standpunt zal bepalen. Het is dus niet juist, dat het Departement van Landbouw thans reeds bezig is met het leg gen van de laatste hand aan het Wetsont werp. Hieruit volgt, dat het voorbarig is nu reeds de mededeeling te lanceeren dat dit Wetsontwei'p in het eerste kwartaal van 1947 aan de Tweede Kamer zal worden voorgelegd. R.K. HANDELSREIZIGERS BIJEEN. De R.K. handelsreizigers, vereenigd in „St. Christoffel", waren Vrijdag en Zater dag op Drakenburgh bijeen. Tijdens de eerste bijeenkomst sprak het Tweede Ka merlid H. M. Dossen over de stands organisatie, waarbij de vertegenwoordi gers thuishooren. Dat was volgens spr, de werknemende middenstand. Hierna volg de een interessante gedachtenwisseling. 's Avonds was er aangename verpoozing. Bert Burgman gaf met zijn gezelschap een uitvoering van het maskerspel „Faust". terwijl er muzikale medewerking werd verleend door enkele K.R.O.-musici. Tijdens de tweede bijeenkomst sprak prof. J. R. v. d. Brink over de positie van den vertegenwoordiger in de economische verhoudingen van de toekomst en dr. A. Olierook over kadervorming en de ver tegenwoordigers. HULPBESTELLER MET LANGE VINGERS. Hoewel het aantal diefstallen uit post pakketten sinds den oorlog belangrijk is verminderd, acht de politie het toch raad zaam nu en dan eens plotseling tót het fouilleeren van postbeambten over te gaan, teneinde het kwaad zoo mogelijk definitief uit te roeien. Zaterdag j.l. heeft zij op deze wijze den 48-jarigen hulpbesteller P. van der P., die werkzaam was in de P.T.T.-loods aan de Waalhaven te Rotterdam betrapt. Hij was in het bezit van acht pakjes siga retten welke hij uit postpakketten had weggenomen. Bij huiszoeking werden nog drie vulpenhouders, een vulpotlood en nog andefe tabakswaren gevonden, alles uit postpakketjes geroofd. De man is naar het huis van bewaring ovei-gebracht. De burgemeester van Den Haag, mr. S. J. R. de Monchy, heeft Maandag afscheid ge nomen uit zijn functie. Wethouder Feber biedt den scheidenden burgervader de gouden medaille met oorkonde aan. STADSNIEUWS Heeren zijn het zuinigst met hun schoenen In ruwe trekken kan het schoenenver- bx'uik voor den oorlog worden bepaald, door eenvoudig de productie op te tellen bij den invoer en het aantal paren te dee len door het aantal ingezetenen. Zulk een deelsom zegt weinig. Vooral nu wij-weer staan voor een nieuw schoenendistributie jaar is het aardig iets mede te deelen over het schoenengebruik durende de jaren 193536. Toen was het schoenengebruik normaal en wij zouden dat als een maatstaf kunnen beschouwen. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft hierover interessante gegevens ge publiceerd, waaraan wij iets ontleenen. Het gebruik van schoenen, pantoffels en klompen hangt nauw samen met het in komen en met het beroep. Op het platte land werden althans in 1935/36 be trekkelijk weinig schoenen en veel klom pen gebruikt. Voor de boeren en de landarbeiders, allen tezamen genomen, was het verbruik in een COO-tal verschillende gezinnen ge- als volgt: ROOFOVERVAL OP SIGARENWINKEL VERIJDELD. Zaterdag verschenen in een sigaren- handel aan de Piet Heinstraat te Den Haag twee mannen, die beweerden con troleurs van den C.CD. te zijn en graag den voorraad te willen zien. „Dat kan," antwoordde de winkelierster, „maar mag ik dan eerst even Uw pa pieren?" De handen verdwenen in de zakken en kwamen er weer uit.revolvergewapend. „En nu maar handjes omhoog," som meerde de merkwaardige controleurs. Of de vrouw dat bevel opvolgde is onbekend, wat ze wèl deed: zoo hard gillen, dat de heele buurt te hoop liep. Dat was voor de indringers genoeg. Zij trokken snel af en worden thans ijverig gezocht. Communisten in Bulgarije zetten hun bondgenooten gevangen Uit de politieke gebeurtenissen in Bul garije, waar de Eerste Minister. Kimon Georgief leider van de „Zveno'' groep, vervangen werd door den Communisti sche n leider „George Dimitrov, en waar de Communisten alleen 277 zetels van de 447 xn_ de Nationale Vergadering bekleeden blijkt, dat de vóórnaamste s'achtoffers van de tactiek van het Vaderlandsch Front (der Communisten), niet de partijen der oppositie zijn, .maar de bondgenooten der Communisten zelf, in het bijzonder de „Zveno" groep. Deze groep was zeer sterk vertegenwoor digd in de Regeering en telde twee Mi nisters de Premier Kimon Georgiev en den Minister van Oorlog, generaal Valt- l i VOOR DE VROUWEN j j VOOR HET OUDEJAAR Het Voorlichtingsbureau van den Voe dingsraad, Koninginnegracht 42, Den Haag, schrijft ons: December sluit zijn reeks van feestdagen met Oudejaarsavond en al spaarde, ook dit jaar ons land zijn tegenslagen en teleur stellingen niet, toch is er in die twaalf maanden heel wat goeds tot stand gebracht. Dat zal ook menige huisvrouw, al .tobt ze nog met kapotte kleeren en versleten huis raad en al komt ze nog niet met alle rant soenen uit, grif toegeven. Zouden wij dan Oudejaarsavond niet ge zellig en huiselijk vieren? Natuurlijk moet daar wat lekkers aan te pas komen. Dus geven wij hier eenige recepten van echte Oude j aars verrassingen, die zeker in den smaak vallen. Oudejaarsbollen, (20 stuks). 200 gr. (3 kopjes) bloem, 6 gr. (2 thee lepels) bakpoeder, zout, 50 gr. rozijnen, a 1 kopje water, boter of margarine, sui ker of poedersuiker. De rozijnen wasschen en even weeken in 'n weinig warm water Bloem en bak poeder goed vermengen, zout en water toe voegen, alles goed door elkaar roeren tot een zeer stevig beslag en de rozijnen er door mengen. Boter of margarine smelten in een koekepan en kleine bollen erin leg gen. Deze eerst langzaam gaar bakken dan omkeeren en vlug den anderen kant bruin bakken (plm. 15 minuten). De bollen met suiker of poedersuiker bestrooien. Punch, (4 glaasjes); 2 dl (ruim 1 kopje) bessensap, 3 dl (2 kopjes) thee, 2 dl (ruim 1 kopje) water, 70 gr. (5 eetlepels) suiker, kaneel, kruidnagel (of surrogaat), zout. Het bessensap met de thee en het water aan de kook brengen. Indien men heele kruidnagel heeft en pijpkaneel, deze even laten trekken in de vloeistof. Heeft men ge malen kruidnagel en kaneel (of surrogaat) dan deze met de suiker en iets zout aan de vloeistof toevoegen, wanneer die kookt. De punch warm in de glazen schenken en opdienen. Haringsla. 2 zure haringen, 100 gr. (1 kleine) ge kookte biet, 100 gr. (1 kleine) appel, 50 gr. (1 kleine stronk) witlof, 1 uitje, selderij, zout, peper, mayonnaise of azijn en melk. De haringen ontgraten en in kleine stuk jes snijden. De appel schillen en in stuk jes snijden, klokhuizen verwijderen. Het witlof wasschen, het wortelschijfje verwij deren en het witlof snipperen. De gekookte biet af stroopen en in blokjes snijden. Alles dooreen mengen en de gesnipperde ui en de fijngehakte peterselie toevoegen. De massa op smaak maken met zout, peper, azfjn, een scheutje melk of in de plaats van de laat ste twee ingrediënten mayonnaise toevoe gen. De sla in een groote schaal of op klei ne bordjes doen en geven als haring hapje 's avonds of als voorgerecht aan den maal tijd. chef, maar zij werd tijdens de .laatste ver kiezingen, waarbij zij slechts tv/ee zetels behaalde, volkomen verp'etterd. De Londensche „Economist'' commenteert deze nederlaag a's vo'gt: „Een totale over winning van de regeering, waarbij de Eer ste Minister niet herkozen weid, is zeker iets heel vreemds, maar dit is een van die ongelukken, die alle politici, die bij ver kiezingen met de Communisten marchan deer en, overkomen kunnen. De Radicale Partij, die zich eveneens bij het Vader landsch Front aansloot, en die in het Ka binet Georgiev vertegenwoordig werd door den Minister van Onderwijs, S. Kosturkov, verging het nog veel slechter dan de Zve- no"-groep; zij verkreeg slechts 8.742 stem men en heeft geen enkele zetel, ofrchoon zij onder haar leden bekwame menschen telt, zooals de burgemeester van Sofia, S. Stoilov. De pi'o-regeeringsfractie van de Sociaal Democraten slaagden er nauwelijks in, beter te doen, door drie zetels te ver overen, terwijl de pro-regeeringsfractie van de Boerenpartij slechts een kwart der com munistische stemmen behaalde en 64 zetels in de Nationale Vergadering veroverde. Dat de 1.208.882 stemmen en de 101 ze tels van de lijst der oppositie van de Boe renpartij en de Sociaal Democratische Par tij samen, niet vo1 komen de werkelijke macht van deze groepen uitrdukt, is een feit, dat door de meeste onpartijdige waar nemers wordt erkend. Het is nog niet uit gemaakt of er fraude geweest is op groote schaal, maardruk en bedreiging hebben een groote rol gespeeld bij de verkiezin gen. In zijn voornaamste kiezings-ede ver klaarde Dimitrov onomwonden: „De tijd is nu gekomen om de leiders van de oppo sitie te herinneren aan het lot van Drahza Mihailovitch.En aan de Vereen'gde Staten en Engeland die aandrongen op vrije verkiezingen, verklaarde Dimitrov: „Het Bulgaarsche volk verwondert zich ten zeerste over de pogingen, die sommige lan den, waarvan de vertegenwoordigers het accoord van Yalta onderteekenden, doen, om de pogingen van hen, die de laatste overblijfselen van het Fasc;sme in Bulgarije wenschen uit te roeien, te bemoeilijken". De uitslagen van de verkiezingen doen de manoeuvres van het Vaderlandsch Front uitkomen: de Communisten hebben zich eerst meester gemaakt van de bijzon derste sleutelposities (Binnenlandsche Za ken, Politie, Gerechtshoven) en hadden de grootste partij, de Boerenpartij, buiten a'le posities die van eenigen werkeüjken in vloed zijn, gehouden terwijl zij de „Zveno" groep, die relatief van weinig belang is en geen inv'oed heeft op de massa, daar zij uit intellectueelen en oficieren bestaat, met gunsten overlaadde. „Zveno" had een werkelijke macht in de fegeering en maakte daarvan soms gebruik tegen de eischen dei- Communisten. Maar éénmaal de verkiezin gen afgeloopen, heeft -gemis aan steun van de massa haar onvermijdelijk uit de door haar bekleede posities ontzet Paren schoenen. Per man per jaar Per vrouw per jaar Per kind' per jaar 0.57 0.90 0.93 Per gezin gemiddeld 4.10 Paren pantoffels. Per man per jaar 0.16 Per vrouw per jaar 0.28 Per kind per jaar 0.21 Per gezin gemiddeld 1.06 Paren klompen. Per man per jaar 3,03 Per vrouw per jaar 1.25 Per kind per jaar 1.69 4 Per gezin gemiddeld 9.16 Bezien wij nu het stadsverbruik. Vanzelfsprekend hangt hier het schoe nengebruik met den welstand samen, maa1' dat onderscheid is eigenlijk alleen van be- teekems voor de gezinnen, welker inkomen (in 1935/36) geringer was dan 1.400, Zulks blijkt wel uit het volgende over zicht: Inkomen Alle tot groepen 1400 tezamen Verbruik van paren schoenen per jaar Per man 0.88 0.96' Per vrouw 1.12 1.37 Per kind 1.26 1.63 Per gezin gemiddeld 4.95 5.57 Uit de statistische gegevens blijkt, dat althans in de jaren 1935/36 de heer des huizes als regel één paar schoenen per jaar kocht, de vrouw des huizes 1 paar in de 8 maanden, terwijl een kind een paar schoenen versleet in ongeveer 7 maanden! Bij een gemiddelde gezinsgrootte van 4.83 waren gemiddeld per jaar 7.18 paar schoenen noodig, waaruit de conclusie zou kunnen worden getrokken, dat wij, indien wij gemiddeld één paar schoenen in de 7 maanden krijgen, iets ruimer voorzien wprden dan in 1935—36. Dat beeld gaat evenwel niet op. In dien tijd zat iedereen, naar de mate van zijn welstand in de schoenen; thans hebben wij allen achterstand in te halen, zoodat één paar schoenen in de 7 maan den niet voldoende is. LAATSTE BERICHTEN ALLES TROEF!!!!! Schudt uw kaarten, laat uw troe ven over de tafel KONING zijn. Speelt pandoer metpiko- praat, pan doer en zwabber-solo, keuvel een lustig „praatje"!! Speelt u klaver jas, haalt een stille en laat Harten troef zijn! Aan u is de slag, alleen INZETTEN, niet UITHALEN, laat uw pot zoo groot mogelijk zijn, want wij kaarten hedenavond gezamelijk met onze MILITAIREN IN INDIë, met de TROEF van ons THUIS- FRONT. Het doel van deze ALLES-TROEF- WOEDE is, dat wij dagelijks met HEN meeleven, en wij zetten met deze actie het NIEUWJAAR in. De inhoud der „potten" kunt u depo- neeren in de bus der Pastorie, Hee rensingel 3 LEIDEN. Kath. THuisfront Dek. Parochi. BE POTDELER. COMMISSIE-GENERAAL. Naar A. N. P thans van bevoegde zijde verneemt, is het vertrek van de leden der Commissie-Generaal en hun medewerkers definitief bepaald op 5 Januari a.s. Het kan als vaststaand worden aange nomen dat ook wanneer eventueel nieuwe adviseurs zullen worden benoemd deze de reis niet te zamen mat de com missieleden zullen maken. Eventueele benoemingen van zulke adviseurs en rege'ing van hun vertrek is een aangelegenheid, die in iedsr geval meer tijd vordert dan de vijf nog beschik bare dagen. Ge1 ijk bekend kan voorts uit breiding der commissie met nieuwe com missarissen-generaal slechts bij wet ge schieden, omdat het aantal leden van de commissie-generaal bij wet is vastgesteld. 25 Nieuwe Textielpunten Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat met ingang van 1 Januari 1947 de volgende bonnen en punten van de tex- tielkaarten VA 605, VB 605, VC 605, VD 605 en VE 605 geldig zijn voor den aan koop van op punten gewaardeerde textiel- goederen: de letterbonnen D. E. F, elk ter '.vaarde van 5 punten, de cijferbonnen 131 tot en met 140 (elk ter waarde van één punt) Er wordt op gewezen, dat van de 35 ge1 dig verklaarde punten er 5 als extra beschikbaarstelling zijn te beschouwen. Ket ligt in de bedoeling, indien z;ch geen onvoorziene omstandigheden, zooa^s lang durige vorst stagnatie in de kolen- of grondstoffenvoorziening e d., voordoen, ieder volgend kwartaa1 van 1947 ten min ste 20 punten geldig te verklaren, zoodat in totaal, zooa^ reeds is medegedeeld, ten minste circa 80 punten ter beschikking komen. De aandacht wordt er nog op ge vestigd, dat de reeds ge'dig verklaarde bonnen en punten eveneens tot nader or der hun geldigheid behouden. COMMUNISTISCHE TEGENREGEERING IN CHINA? Het Chineesche persagentschap „Cen tral News", dat onder controle van de Kwimintang staat, meldt uit Peiping, dat de Chineesche communisten hebben beslo ten een eigen regeering te vormen tegen de centrale regeering te Nanking. STRAFMAATREGELEN IN PALESTINA. Een „aanzienlijke Britsche troepenmacht" heeft een groot gedeelte van de Joodsche Nederzetting Nathanja in Paleshtina om singeld, waarna elk huis doorzocht werd ten einde degenen te vinden, die verant woordelijk zijn voor het geeselen van den Britschen majoor Brett. Voor het Palestijnse he kustgebied tus- schen Tel Aviv en Nathanja is voor or- bepaalden tijd een avondklok afgekon digd. KUNSTKRING „HET SCHOUWPSEL". Wat is beter geëigend voor een opvoering in de Kerstweek dan een spel, dat het Kerstfeest tot onderwerp heeft? Vanzelf sprekend heeft men toen gedacht aap de tooneelbewerking, welke Veterman jnder- tijd gemaakt heeft van het bekende Kerst verhaal van Dickens „A Christmas Carol". En zoo kwam gisteren het gezelschap Rob Geraerds in den Schouwburg met „Scrooge en Marley" op uitnoodiging van de Kunst kring „Het Schouwspel". Er zijn ontelbare Kerstverhalen geschre ven, maar het meesterlijke „Christmas Ca rol" van Charles Dickens is één van die verhalen, welke onsterfelijk zijn. Het weet de sfeer rond het Kerstfeest zóó suggestief op te roepen en in een zoo'n kostelijk fan tastische omlijsting te zetten, dat men het telkens en telkens herlezen kan. Geen won der dat Eduard Veterman zich getrokken voelde, om daar een tooneelbewerking van te maken, ofschoon hij als oude tooneelrot had moeten weten, dat zooiets onmogelijk was zonder de ziel van het verhaal te ver moorden. Hij meende het echter wel klaar te kunnen spelen door er een soort tooneel- film van te maken, een aardige vondst, wel ke het mogelijk maakte, het verhaal in niet minder dan 12 tafereelen vlot weer te ge ven. Wie het verhaal kent, herkent de per sonen, de situaties, maar herkent het ver haal zelf nauwelijks. Welk een indruk het spel maakt op iemand, die de oorspronke lijke vertelling niet kent, weten we niet, maar het lijkt ons ondoenlijk, om zich door het spel in. te leven in de oorspronkelijke sfeer van het Dickens-verhaal. Daarvoor zijn de tafereelen te kort. Desalniettemin gaven Rob Geraerds en Huib Orizand ons een indruk van de twee oude vrekken Scrooge en Marley (wat kon die Marley indrukwekkend hoesten!) en kwamen al die bekende figuren van Bob, Cratchit en „Tiny Tim", mr. Fizziwig, Bella enz. enz. weer tot leven. Voor velen zal dit spel een aansporing zijn om het verhaal van Dickens te gaan lezen en dat kan niet anders dan winst zijn. Voor alïe Priesterstudenten zal in het Sint-Liduinahuis, Zoeterwoudsche Singel 33, a.s. Donderdag 2 Jan. om half vier de. oefening van het H. Uur gehouden worden, waarbij ook de studenten van de omgeving verwacht worden. Zoo mogelijk Liber Usualis meebrengen. Gisteren is de 12-jarige J. v. R., die zich aan de Botermarkt op het ijs waagde er door gezakt, doch door een anderen jon gen gegrepen en op den wal getrokken. Bij C. en A. binnengebracht werd de jon gen van droge kleeren voorzien, waarna hij naar huis kon tei-ugkeeren. Gisteren is de 72-jarige mej. M. v. W. in haar woning aan de Vliet vermoedelijk van de trap gevallen. Zij werd later dood gevonden. De zangkoren „V.T.L." en „Morgen rood" onder leiding van den heer Joh. v. d. Broek hebben op het te Delft gehouc'on concours den dlrecteursprijs met lof van de jury voor hun directeur weten te be halen. BURGERLUKE STAND. Geboren: Hendrik, z. van A. Kalsho- ven en K. H. Hijneman; Johannes Francis- cus, z. van F. T. Jelierse en J. S. de Groot; Geertrui, d. van J. J. J. Kluts en M. J. de Vos; Marius Hendrik, z. van H. Otto en E- Boehmer; Richard Gerard Peter, z. van G. Blansjaar en M. C. A. Krekelaar; Johannes Hendricus, z. van C. Abbink en J. C. H. van Gooi; Jan, z. van J. Slingerland en P. M. J. Nachtegeller; Leentje, d. van E. Egberts en G. Bol; Alphonsus Wilhelmus Hubertus, z. van T. M. Stikvoort en M. M. T, ten Hoedt; Antonius Paulus, z. van H. Verwer en M. Kanbier; Jacob, z. van J. Harland en J. Boekkooi; Yvonne Gerarda Maria, d. van G. T. J. A. van Spaandonk en M. M. Langezaal; Sophia Eleonora Sylvia, d. van G. G. N. van den Ameele en H. P. Hox*st- manshoff; Anton Eduard Bernard Jacobus, z. van A. Janssen en M. C. van Putten; Hendrica, d. van G. J. Prevo en A. Crama; Lena, d. van A. Vermeer enij J. M. Singer- ling; Dirk, z. van D. Varkevisser en M. Haasnoot; Willem, z. van D. Varkevisser en M. Haasnoot; Jacobus, z. van J. Rietbergen en E. P. Bavelaar; Robertus Antonius Pe trus, z. van A. P. J. van Ulden en J. C. Ver- hoeff; Marianne, d. van A. Kuijt en M. H. Rethans; Boudewijna Emerentia Adriana Maria, d. van C. Smit en C. A. Bousie; Hen- drikus Laurentius Maria, z. van W. H. van Rjjn en P. C. A. Vreeburg; Johannes Panthelemon, z. van J. Schrama en M. Muts; Aaltje, d. van J. W. Terlouw en B. Noordervliet; Gerrit Jan, z. van G. van Dijk en J. M. Krulak; Hendrik, z. van I. Leemans en N. Koolmoes. Getrouwd: C. van der Molen jm. en J. M. van der Linden jd.; G. M. Clements jm. en M. J. de Vos jd.; J. C. Veldhuijzen jm. en A. M. Ravensbergen jd.; K. A. van den Berg jm. en G. van Fruchten jd.; H. Bouwens jm. en P. Spierenburg gesch.; P. Brouwer jm. en S. Cornet jd.; C. J. H. Drewes jm. en M. A. F. Timp jd.; J. V. Ellert jm. en F. Neuteboom jd.; H. Eveleens jm. en C. Ges- kus jd.; B. A. Hèrteveld jm. en H. C. Wa- gemaker jd.; W. J. Holverda jm. en L, van der Walle jd.; J. P. J. M. Kampenhout jm. en M. Schellekens jd.; B. Libosan jm. en P. W. Doekes jd.; T. O. Tan jm. en P. T. The jd.; W. C. Tijssen jm. en M. T. Deege- naars jd.; J. W. C, de Wekker jm en J. C. van Staden jd.; J. A. Zwagemaker jm. en M. C. Bergman jd.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 2