LDWS won met 1-0 in mist en regen De Januari-toer der Leidsche sporters naar Oxford Gezonde export. en levensbehoefte %}ic& MaCo&iy,? NIEMAND ZAL KUNNEN ZEGGEN, dat het gisteren fraai voetbalweer was. Niette min ging de wedstrijd DocosLDWS op het Sportpark Haagweg toch door. Het veld was eigenlijk onbespeelbaar voor de normen, die wij aan het voetbalspel stel len. De grond was nog lang niet ondooid, zoodat de bovenlaag los was en de wedstrijd als het ware één glijpartij werd. Revanche van Docos bleef uit Zoo was het in de eerste helft en in het tweede gedeelte voegde zich daarbij een dichte mist en eén vette regen, zoodat er nauwelijks nog van voetbalspel gesproken kon worden. Het was kick and rush met glijpartijen van begin tot einde. Dat er slechts één doelpunt gemaakt is, is begrij pelijk als men weet. dat de voorhoedespe lers onmogelijk controle over den bal kon den hebben en het schieten was dus uiter aard zeer miniem. Maar van den anderen kant is het verwonderlijk, dat er niet meer dere doelpunten kwamen, aangezien de ver dedigingen al evenmin controle over den bal hadden. Docos verloor dezen wedstrijd met den oneven goad, maar een gelijk spel was ze ker wel verdiendge weest. Immers, in het veld waren de Haagwegbewoners zeker niet de minderen. Reeds kort na den aanvang forceerd Docos twee corners, welke even wel niets opleverden. Na 10 min. een ge vaarlijke aanval op het Docos-doql, maar Rooyakkers redde door resoluut ingrijpen. Daarna een snelle aanval van Docos, Lud- lage schiet tegen den staander en de te rugspringende bal werd door den midvoor naast geschoten. Na 20 min. viel de eerste corner tegen Docos, eveneens zonder resul taat. Twee minuten later was de LDWS- volgend seizoen versterkte degradatie. Naar ANP-sport verneemt heeft het be stuur van den Kon. Ned. Voetbalbond be slaten met imgarog van het seizoen 1947 1948 een versterkte degradatie-regeling in te voeren met het dioel 'het aantal clulbs in de diverse districten weer tot tien terug te 'brengen. Voor de eerste klasse in de di verse districten beteekent dit, dat aan het einde van het volgend seizoen twee ver- eendginigen uit die eerste klasse, promotie- degradatie-wedstrijden zullen moeten spe len met de kampioensclubs der tweede klasse, waarbij slechts een plaats in de eer ste klasse ter beschikking staat, met an dere woorden, na afloop van deze wedstrij den is het aantal clubs der eerste klasse teruggebracht tot tien. Voor de lagere klas se, te beginnen met de tweede, waarin op het oogenfolik meer dan elf vereenig'ngen zijn opgenomen, zal de regeling over twee jaren loopen, zoodat dus na het seizoen 19481949 de lagere klassen ook met tien cluibs zijn bezet. Aan het eind van het loopende seizoen (194619471 zal de gewone promotie-de gradatieregeling voor alle klassen van kracht blijven. RADIO dinsdag. HILVERSUM I, 301 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 8.00 Nieuws, 8.45. Romantisch solistenconcert. 9.30 Orgelmu ziek. 9.50 „Arbeidsvitaminen". 10.30 Voor de vrouw. 10.35 New Mayfair Orkest. 10.50 Voor de kleuters. 11.45 Familieberichten uit Indië. 12.00 Orgelbespeling uit het Tuschinski Theater. 12.40. Pianoduo. 13.00 Nieuws. 13.15 Vaudevilleorkest. 14.00 Voor de vrouw. 15.15 Gitaarspel van Ida Presti. 16.15 Lily van Spengen, piano. 16.40 De schoolbel. 17.00 Hongaarsch Strijkkwartet. 17.45 Rijk Overzee. 18.00 Progr. voor de Nederl. Strijdkrachten. 20.00 Belangrijke gebeurtenissen in het afgeloopen jaar. 21.15 „1946" in de verstrooiingsmuziek. 23.15 Nieuws. 23.30 Gram.muziek. HILVERSUM II, 415 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Morgengebed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws. 8.15 Pluk de dag. 9.00 Vrouwenspiegel. 9.50 Lichtbaken. 10.15 Compositie van Moeran. 11.00 Pianorecital door Sas Bunge. 11.30 „Als de ziele luistert". 12.00 Angelus. 12.03 Matrozenkoor. 12.30 Lunchconcert. 13.00 Nieuws. 13.15 Vervolg van het Lunchcon cert. 14.00 Volksmuziek uit Amerika. 14.30 Hartveltkwartet. 15.00 Voor de vrouw. 16.00 „De Zonnebloem". 16.30 Hallo.... hallo hier de vuurduivel. 16.45 Hedendaag- sche Nederlandsche Kamermuziek. 17.45 „Het orkest zonder naam". 18.50 's Avonds als ik slapen ga.... 19.00 Nieuws. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.30 Muzikale Tombola. 22.15 Jaarrevue 1946. 23.45 Te Deum. 23.50 Or gelspel en gebed. 0.00 Toespraak door prof. dr. J. B. Kors, O.P. 0.15 Grarmmuziek. regeeringscommissaris radio. Naar „Parool" verneemt, is mr. L. A. Kes- per benoemd- tot regeeringscommissaris bij de radio. oudejaarsrede van de koningin. H. M. de Koningin zal op 31 December des avonds om negen uur een Oudejaars- rede voor de radio uitspreken. aanval weer terug. Midvoor v. d. Weyden kreeg den bal toegespeeld, Rooyakkers liep uit, bleef staan, liep toen weer toe, doch die kleine aarzeling werd hem noodlottig, want v. d. Weijden schoot in "het leege doel, waarin de bal tergend langzaam verdween (01) Docos speelde allerminst ontmoedigd verder, doch verder dan eenige corners kwam zij niet. Na de hervatting hing er een ondoor dringbare mist boven het veld, waardoor men niet van doel tot doel, soms niet in de breedte het veld kon zien. Wat er zich in dien tijd afgespeeld heeft, was derhalve slechts gedeeltelijk te zien. Feit is evenwel, dat er niet meer gedoelpunt werd, zoodat LDWS met 10 won. s.j.c.—lugdunum 8—3. Op het zeer goed bespeelbare Noord- wijksche Sportpark heeft S.J.C. gisteren een verdiende overwinning behaald op Lugdunum, waardoor de Noordwijkers een nuttigen voorsprong op deze club hebben verkregen. Ondanks de hoogs score mogen wij niet zeggen, dat deze wedstrijd een eenzijdig karakter had, want in het yeld was Lugdunum tech nisch niet minder dan S.J.C., alleen de afwerking door de voorhoede liet veel te wensqhen over, hetgeen bij S.J.C. stuk ken beter was. Vanaf den aftrap gaf Lugd. veelal den toon aan en als de Lei- denaars na 10 min. de leiding nemen gaf dit de juiste verhouding aan (O1). Deze voorsprong was echter van korten duur, want als v. Dam het leer te pakken krijgt is de stand spoedig 11. De gasten zetten er toen weer alles op om de lei ding te heroveren, waarin zij slagen als het spel ongeveer een half uur oud is (12). Het zag er voor S.J.C. toen even critiek uit, doch als de korte doch hevige druk met succes is doorstaan, weet H. Groenenwoud in het resteerende kwar tiertje den stand op 42 te brengen. Na rust trachtte Lugd. direct de thuis club te verrassen, hetgeen echter niet ge lukte en spoedig was het nu S.J.C., welke den toon aangaf en door het stevig door zetten van H. Groenenwoud werd het 52, terwijl Wamelink met een goeden kopbal 62 maakte. Nog gaf Lugd. zich niet gewonnen en nadat zij meerdere kansen om zeep hadden gebracht konden zij na 25 min. onhoudbaar scoren (63). Hiermede was echter al hun kruit ver schoten. Rustig namen de S.J.C.-ers het spel weer grootendeels in handen en bij een te ver opdringen der gasten wist C. Alkemade handig door te breken en den bal in het vijandelijke doel te plaatsen (73). Spoedig volgde 83 uit een keu- rigen kopbal van Wamelink, waarmede h$t pleit was beslecht en S.J.C. op over tuigende wijze een tweetal punten had veroverd RouwkoopA.v.v. 03. Deze wedstrijd is wederom door AW gewonnen. Hoewel Rauwkoop het uiterste deed om te winnen, bleef AVV, eveneens na zwaren strijd de meerdere en boekte een 30 zege. de lagere klassen. De resultaten van. de gisteren gespeelde wedstrijden in de lagere klassen- zijn: District II. 2e klasse A: CoalUnit-as 0—2. 2e klasse B: SliedredhtD.C.V. 26. 3e klasse A: V.C.S.Wassenaar n.g.; S.J.C.LrfUigdumuim 83. 3e klasse B: TonegidoAlplhen -n-.g.; -Con cordiaO.N.A. 20. 4e klasse A: BodegravenLisse 90; Docos—L.D.W.S. 0—1. 4e klasse B: B.T.C.Lenig en Snel 44; Z.L.C.-Wilhelmus n.g.; RouwkoopRK. A.V.V. 03; Zwart BlauwE.SD.O. n.g. 4e klasse C: S.M.V.Gouderak 20. competitiestanden. Na verschillende weken van rust en af- werking van inhaal-programma's, enz. zijn de standen in de lagere klasser, thans als volgt: Tweede klasse B: S. V. V. 11 6 3 2 31—20 15 U. V. S. 10 6 2 2 24—20 14 U. V. V. 11 7 4 37—22 14 D. C. V. 10 5 2 3 30—30 12 Quick 10 4 3 3 27—21 11 Scheveningen 11 4 3 4 23—23 11 Sliedrecht 11 3 4 4 24—28 10 Fortuna 10 3 3 4 22—24 9 Overmaas 10 3 3 4 18—22 9 Elinkwijk 11 2 2 7 20—32 6 V. I. O. s. 9 1 1 7 19—32 3 Derde klasse A: T. Y. B. B. 10 7 2 1 30—16 16 V. C. S. 8 6 2 32—17 12 Hillinen 9 5 2 2 24—19 12 BI. Zwart 9 4 4 1 21—16 12 Wassenaar 9 4 2 3 29—17 10 L. F. C. 10 4 1 5 26—23 9 H. F. C. 9 3 2 4 22—31 8 S. J .C. 11 2 1 8 25—44 5 Lugdunum 11 2 9 13—39 2 Burgemeester v. Kinschot, weth. van Schaik en mr. Bool maken den toer mede. Op 7 Januari zal de reis van de tweede Leidsche Sportploeg naar Oxford be ginnen. Deze zal duren tot 16 Januari. Het vertrek zal des avonds te 7.30 uur per boottrein plaats hebben. Op 15 Jan. vertrekken de deel nemers uit Oxford en zullen 16 Jan. hier ter stede arri- veeren. De burgémeester jhr. mr. F. H. van Kinschot, weth. J. C. v. Schaik en de gemeen te-secretaris mr. J. Bool zullen de reis naar Oxford medemaken, zoodat Leiden thans een wel zeer officieel bezoek aan de Engelsche universiteitsstad zal bren gen. Zooals reeds eerder ge meld, zullen twee hockey teams naar Engeland gaan, een van dames en een van heeren. In het damesteam komen uit: doel: mej. Beukering; achter: mevr. Goekoop- Ruys en mej. Louwerse; midden: mej. Cleyndert, mej. Nagel en mej. Verhey v. Wijk; voor: jkvr. Stoop, mej. Arentz, mevr. Ballegoy de Jong, mej. de Gruyter en mej. van Hilten. Voorts wordt de reis medegemaakt door de dames Piel, Wolter- beek, Roelofsz en Sijthoff. Het heerenhockeyteam is als volgt samengesteld: doel: Stik voort; achter: Zwanen burg en Drijver; midden: Cohen ter Vaert Wagner en Dijkstra; voor: Th. W. Kreek, Ottevanger, Goekoop, Mees enP. Kreek. Verder zullen meegaan de heeren Suer- mondt, v. d. Feen, v. d. Bijl, Legerstee en v. Riel. Beide ploegen zullen vier wedstrijden spelen. Tenslotte gaan de volgen de athletiekers mede voor de Cross van 4 mijl: L. v. 'd. Steen, L. v. Heteren, L. v. d. Klugt, J. Vollebregt en W. v. Dorp. Tuinbouw niet gered Duitschland een der beste afnemers van vroeger eigen maatregelen zullen terugkrijgen, daaromtrent valt op dit oogenblik nog niet veel te zeggen. Veel zal er van afhangen, hoe de politieke ontwikkeling van Europa zich zal vol trekken. Speciaal ten opzichte van Duitschland as de toestand nog onzeker. Toch gelooft de heer Prins, dat er Voor optimisme plaats is, want wij zien het zoo, dat voor het herstel en dan weder opbouw van Europa in, de eerste plaats voedsel noodig zal zijn. Voedsel in al zijn vormen, ook in den vorm van groenten en fruit. Wij zijn geneigd dit optimisme van den heer Prins te deelen, ondanks het feit, dat. wij ons daarbij realiseeren, dat de economische opbouw van Nederland niet te verwezenlijken is zonder een vrijer handelsverkeer tusschen ons land en het industrieele Duitschland. Minister Klef- fens heeft er goed aan gedaan, te pleiten voor een betere economische politiek tus schen ons land en de bezettingsautori teiten in Duitschland. We kunnen den minister slechts dankbaar zijn, dat hij dit vraagstuk openlijk aan de orde heeft ge steld. Het is nu eenmaal zoo, dat een op leving van het Duitsche economische leven noodzakelijk is voor een behoorlijk handelsverkeer en de afgeloopen periode heeft duidelijk aan het licht gebracht, dat onze tuinbouw een onzer vroegere beste afnemers, Duitschland, niet kan missen. Het is natuurlijk uitgesloten, dat de tuin bouw op den duur zijn producten naar Duitschland kan zenden tegen prijzen, die ver beneden den productieprijs lig gen. Dat zou op den duur economisch niet verantwoord zijn. Daarom is het zoo gelukkig, dat minister van Kleffens de vinger op de wonde heeft gelegd. Een ieder zal begrijpen, dat de oplossing van het probleem Duitschland zeer moeilijk is. Maar dat dq tuinbouw daarbij zeer nauw betrokken is, staat wel onomstoo- telijk vast. Het is daarom te hopen, dat het pleidooi van minister Van Kleffens voor een meer intensieve samenwerking een gunstig Oor mag hebben bij de bezet tingsautoriteiten van Duitschland. WAAR BLEEF door J. S. FLETS CUE Li. 11) Hij draaide zich om en verliet de ka mer. Blake, die slechts een kort antwoord had gegeven op zijn afscheidsgroet, keek naar Atherton, die wat talmde- „Is dat alles waar hij voor kwam?" vroeg hij. „Alleen maar om dat eene te we ten?" „Mr. Boyce Malvery is een beetje moei lijk te begrijpen, mijnheer Balke", zei hij. „U als vreemdeling ehziet u „O, ik .had hem wel door!" riep Blake uit. „Ik begreep onmiddellijk, waar het om te doen was. Hij wil weten of er iets staat tusschen hem en den titel. Dat was vast en zeker zijn drijfveer". Atherton haastte zich, van onderwerp te veranderen. Hij vertelde Blake, dat het aanplakbiljet op de pers lag en dat het den volgenden ochtend vroeg zou worden aan geplakt. Hij vroeg Blake, hem morgen di rect na het ontbijt aan zijn bureau te wil len bezoeken en verdhveenom Boyce Malvery in de Hall te vinden. Samen lie pen ze de rustige straat op. „Je was nogal aardig op den man af met je vraag", merkte Atherton op. „Ik moest weten we ik wilde weten", antwoordde Moyce. „Die kerel weet iets, verdraaid! Merkte je, hoe hij mijn vraag ontweek? Richard heeft waarschijnlijk een weduwe en een kind' daarginds in Canada achtergelaten en die vent is waarschijnlijk een spion voor hun belangen. Maar ik zal alles over hem te weten komen". „Het komt me voor dat je precies dat gene te weten zult komen wat hij beweert, dat hij is", zei Atherton droogjes. „En hij wil de zaak afdoen ook. Niets zal hem af leiden en, Boyce, je zult zien, dat hij het mysterie heelemaal' zal uitrafelen". „Ik geef toe, dat hij tot dat soort ruste- looze personen behoort, dat vroeg op staat", zei Boyce sarcastisch. „Maar hoe dan ook, wij in deze streek laten ons ook niet kaas van het brood eten. En als mijn heer Blake meent, zijn geld en tijd te moeten doorbrengen door er mij onbe wust mee van dienst te zijn, wel, laat hem dan z'n gang gaan". Blake stond inderdaad vroeg op, in den letterlijken zin van het woord. Hij liep het stadje al rond vóór de Cardinals Hat of ficieel zijn deuren geopend had en hij zag al hier en daar de biljetten met de uitge loofde belooning, versch van de pers, aan geplakt. Onder de met pilaren omgeven portiek van het oude stadhuis bleef hij' staan om er een te lezen. De Engelsche LeagueDe uitslagen der Zaterdag gehouden Leaguewedstrijden lui den: Eerste divisie: ArsenalWolverhamp ton Wanderers 11; Blackburn Rovers Portsmouth 01; BlackpoolHuddersfield Town 21; Bolton WanderersChelsea 11; BrentfordEverton 11; Charlton AthleticStoke City 10; Derby County— Sunderland 51; Grimsby TownMan chester United 00; Leeds UniteaPres ton North End 03; LiverpoolSheffield United 12; MiddlesbroughAston Villa 1—2. Tweede Divisie: BirminghamTotten ham Hotspur 10; BradfordChesterfield 00; Conventry CityBurnley 03; Ful- hamBury 20; Manchester CityLeices ter City 10; Newcastle UnitedMillwall 02: Nottingham ForestBarnsley 21; Sheffield WednessdayLuton Town 11; SouthamptonNewport County 51; West Bromwich Albion—Swansea Town 21; West Ham UnitedPlymouth Argyle 41. Voor den wedstrijd ArsenalWolves be stond zulk een belangstelling, dat de deu ren reeds twintig minuten voor het begin van den strijd gesloten moesten worden, terwijl 20.000 aspirant-toeschouwers buiten de poorten stonden te dringen. Toen men bezig was een gedeelte van de toegangen te sluiten, klommen honderden over daken van huizen het veld binnen, voordat er vol doende politie was om de rest tegen te kun nen houden. Op dat moment waren ruim 63.000 personen binnen. Het einde kwam met 11 gelijken stand. De Wolves tronen nu met vijf punten- verschil op nummer twee, Liverpool, dat evenals de ander concurrent Middlesbo- rough verloor aan het hoofd van de rang lijst. Derde klasse B: O. N. A. Laakkwartier Woerden Concordia R. V. C. Alphen Roodenburg A. S. C. Tonegido Vierde klasse A: Bodegraven D. O. S. R. L. D. W. S. Alphia Lisse Hillegom V. V. S. B. Teylingen Docos Aiph. 'Boys Vierde klasse B: R. K. A. V. V. Wilhelmus Rijswijk L. en Snel B. T. C. De Jagers Rouwkoop E. S. D. O. Zwart BI. Z. L. C. SCHAKEN. nederland en het tournooi om het wereldkampioenschap. Naar A.N.P.-sport verneemt, staat het bestuur van den Kon. Ned. Schaakbond af wijzend tegenover het voorstel van Rus land, vervat in het dezer dagen aan dr. Euwe gezonden telegram, waarbij het in de bedoeling van Rusland ligt om het geheele tournooi om het wereldkampioenschap te Moskou te doen houden. Dr. Euwe heeft den inhoud van dit tele gram besproken met het bestuur van den K.N.S.B. Laatstgenoemd bestuur betreurt ten zeerste de door Rusland voorgestelde wijziging in het accoord, tusschen du groot meesters, die aan het tournooi om dit we reldkampioenschap zouden deelnemen, op 18 September te Moskou gesloten. Honderd pond sterling. „Daar de heer Riohard Malvery, die deze omgeving omtrent zes jaar gele den verliet, in den namiddag van den 27sten Februari dezes jaars in Bryches- ter terugkeerde, zooals bekend is en om- streeks zes uur des avonds van dien dag in de stad verbleef, sedert welk oogenblik niels meer van hem werd vernomen en hij thans vermist is. De bovenvermelde honderd Pond Ster ling zal betaald worden aan dengene, die voldoende bewijs kan leveren voornoemden Richard Malvery te hebben gezien op den voren vermelden avond of omtrent dien tijd of sedert dien tijd of aan degene die betrouwbare inlichtingen kan geven over de bewegingen van den vermiste op ge noemden avond of informaties die kunnen leiden tot het vinden van zijn tegenwoor dige verblijfplaats. Men gelieve zich voor het geven van in lichtingen persoonlijk te wenden tot Hugh Charlwood Atherton Commissaris van Politie Raadhuis Brychester. Blake zag verscheidene menschen, die de aanplakbiljetten stonden te lezen toen hij terugkeerde naar de Cardinals Hat. En toen hij, later op den ochtend, naar het bureau van den Commissaris wandelde, zag hij In een woord tot de jongeren in „Groenten en Fruit" constateert de heer M. Prins zeer terecht, dat de Nederland sche tuinbouw niet in de eerste plaats kan gered worden door een aantal maat regelen, die we zelf nemen, maar afhan kelijk is van een gezonden export. Als Europa zijn poorten openzet voor onze tuinbouwproducten is het gerechtvaar digd, hooge verwachtingen te koesteren van de toekomst. Zoo dit niet het geval is, zal geen enkele teeltregeling en geen enkele afzetregeling in staat zijn den Ne- derlandschen tuinbouw in zijn huidigen vorm te handhaven. Van nature zijn onze bodem en ons klimaat bij uitstek geschikt om tuin bouwproducten van hooge kwaliteit te teelen en de grootste waarde heeft dit product in verschen staat. Met de tegen woordige vervoersmogelijkheden is het doenlijk dit product in verschen toestand op bijna alle Europeesche markten te brengen. De schrijver wijst erop, dat de exposities in Stockholm, Praag en Wee- nen op ondubbelzinnige wijze hebben be wezen, dat onze tuinbouwproducten alle concurrentie glansrijk kunnen doorstaan. Of en in hoeverre wij deze markten In zijn antwoord vraagt bestuur van den K.N.S.B. aan Rusland toe te stemmen om de eerste helft van het tournooi in Septem ber '47 in Rusland te doen houden en de tweede helft van het tournooi in October in Nederland. 130 deelnemers voor hastings. Schakers uit verafgelegen landen dis 'IJs land en Oost-Afrika nemen deel aan hel tournooi te Hastings, dat vandaag in het Rock Pavilion aldaar voor de 22ste maal is begonnen. De 130 deelnemers zijn door bur gemeester F. W. Chambers en hel Lager- huislid voor Hastings, majoor E. mcNeill verwelkomd. In de hoogste afdeeling (pre mier section) komen voor Engeland uit Alexander Wood, Golombek, Abrahams en Aitken. Uit het buitenland zullen onder meer deelnemen, de Canadeesche kampioen Vanofsky, die tevens de jongste deelnemer is, voorts de Pool Tartakower, die het vo rige jaar triumfeerde. Prins (Nederland), de Fransche kampioen Maurice Raizman, die voor de eerste maal aan een Engelsch tournooi deelneemt en de IJslander Gud- munsson. BILJARTEN voorwedstrijden le klasse kampioenschap 45/2. De uitslagen van de gisteren te Den Haag gespeelde voorwedstrijden om het natio naal kampioenschap groot biljart 45/2 zijn: Kobus (Haarlem) 400 28 53 14,28 Hoogland (Alkmaar) 362 28 65 12,92 Hoogland (Alkmaar) 400 32 79 12,50 Teegelaar (Leiden) 381 32 86 11.90 Kobus 400'' 39 58 10,25 Lubach (Den Haag) 280 39 60 7,17 v. d. Veen (A'dam) 400 32 45 12,50 Kobus 384 32 45 12,00 Teegelaar 400 25 118 16,00 Lubach 382 25 92 15,28 Teegelaar 400 36 65 11,11 v. d. Veen 358 36 32 9,94 Hoogland 400 34 37 11,76 v. d. Veen 295 34 57 8,67 Kobus 400 26 75 15,38 Lubach 289 26 38 11,11 nog meer menschen die op de hoeken van de straten het gelezene stonden te bespre- ken. Atherton begroette hem met den glimlach van iemand, die een nieuwtje te vertellen heeft. ,fWel, mijnheer Blake", zei hij, „we zijn er in geslaagd een paar dingen te weten te komen. Aan het station herinnert nie mand zich meer iets. Maar dat mag ons niet verwonderen. Als regel komen heel wat menschen met den namiddagtrein uit Lonöen hier aan en daar u zei, dat Riohard Malvery zijn baard had laten staan, is het gemakkelijk in te zien, dat hij onopge merkt kon passeer en als hij dat wilde. Maar aan het postkantoor hebben we de juffrouw gevonden, die het telegram in ont vangst nam. Toen, in Februari, was die beambte nog maar pas hier in Bryches ter werkzaam en ze schonk aandacht aan den naam Malvery. Maar omdat dit het eerste telegram was dat ze ooit in haar le ven moest behandelen, herinnert ze zich den afzender, dien ze beschrijft als een grooten, mageren man, met een donkeren baard en op z'n hoofd een grooten flam bard, zooals we ze hier in Engeland niet kennen." „Dat is Dick zonder twijfel!" mompel de Blake. „Ja, dat denk ik ook en dus staat het nu vast, dat hij hier was", zei Atherton. „En wat nu het geld betreft, ik telegrafeerde TAFELTENNIS L. t. t. V. „De Sleutels". Zaterdag j.l. trok de Sleutels met niet minder dan 7 teams naar den Haag; t.w. vijf heeren.. én twee damesteams. De resultaten waren op enkele uitzonderingen na voor de Sleutels zeer bevredigend. Sleutels 1 speelde met twee invallers, doch wist ondanks deze handicap DOS met 73 te verslaan. De invaller P. Heynians presteerde weer alle sets in twee games te winnen. Sleutels 2 miste eveneens een team-genoot, doch wist met één invaller toch gelijk te spelen tegen jDSS 1. Sleutels 4 speelde veel te verdedigend 'en incas seerde daardoor een 9—1 nederlaag tegen GGB 1. Sleutels 5 bracht het er heel wat beter af en wist door aanhoudende felle aanvallen DVS 4 met 82 te slaan. J. Vis-, ser scoorde drie punten. Sleutels 7 speelde gelijk tegen Detas 4. Het eerste damesteam zette haar zege tocht voort en won wederom zeer overtui gend; nu met 10—0 van Ready 3. Het twee de damesteam speelde door diverse omstan digheden eerst nu pas haar eersten wed strijd. Het begin was nog niet daverend; zij verloor met 73 van Cebusta 1 uit den Haag. Alle begin is echter moeilijk! Dank zij een ballentoewjjzing van den N.T.T.B, is de „Sleutels" deze week weer in staat eenige vriendschappelijke wedstrij den te organiseeren. Maandag 30 Dec. zullen in het lokaal der L.T.T.V. „De Sleutels" aan het Vrouwen kerkhof (R.K.U.L.O.-School) drie Sleutel- teams tegen drie teams van de pas opgerich te vereeniging „Dolfijn" uit Noordwijk/Zee wedstrijden. Vrijdag 3 Jan. spelen twee heerenteams en een damesteam tegen G.G.B. uit den Haag. Voor Zaterdag 4 Jan. staan er slechts twee competitie-wedstrijden op het pro gram: afd. heeren 2e kl. Netbal 3Sleutels 2, 5 uur, Weesperstraat; afd. dames da meski. Enkes 1Sleutels 2D, 5 uur, Zonne bloemstraat. SCHAATSENRIJDEN reorganisatie van den kon. ned. schaatsenrijdersbond. Naar wij vernemen heeft 'het bestuur van den Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond besloten een interne reorganisatie tot stand te brengen, waardoor meer aan de wen- sdhen van de actieve sportbeoefenaars (hardrijders, sdhoonrijders, kunstrijders) zal worden tegemoet gekomen, terwijl te vens wijzigingen zullen worden aange bracht in het stemrecht, enz. naar* de Canadian Bank of Commerce in Lombard-street vanmorgen; 't was lang en natuurlijk officieel. Het antwoord is juist binnenékomen. Hier is het". Blake nam het telegram aan, dat Ather ton hem overreikte, en las het zorgvuldig door. „Ricard Malvery nam vijftienhonderd Pond van zijn rekening hier op, onge veer 12 uur op 27 Februari j.l., hoofd zakelijk in biljetten van kleine waar den. Sedert dien datum hebben wij hem niet weergezieh, noch van hem ge hoord". „Dit is wel het belangrijleste", merkte Atherton op toen Blake hem het telegram teruggaf. „We weten nu„ dat hij geld bij zich had. In den normalen gang van za ken zou dé bank de nummers van die bil jetten hebben kunen naspeuren. Maar nu het kleine waarden zijn zal dat een lang durig en moeilijk karweitje worden. Ze zullen nu al door heel wat handen zijn gegaan. En kleine waarden circuleeren even vlug als gewoon klein geld „Het begint meer dan ooit in de richting van moord te wijzen", zei Blake. „Hij moet gevolgd zijn. Maar wie zou geweten hebben, dat hij dat geld bij zicih had?" (Wordt vervolgd). 10 8 2 29—16 16 10 6 2 2 26—15 14 9 fi 3 27—21 12 9 4 1 4 23—25 9 8 3 2 3 25—24 8 9 4—5 19—21 8 10 3 2 5 23—31 8 10 2 1 7 28—32 5 7 2 5 12—25 2 11 7 3 1 34—17 17 11 7 2 2 33—18 16 11 5 3 3 29—16 13 11 6 1 4 30—27 13 11 6 1 4 29—32 13 11 3 4 4 24—27 10 11 3 2 6 20—25 8 11 3 1 7 23—29 7 11 2 3 6 24—37 7 11 2 2 7 24—40 6 11 9 1 1 39—13 19 8 5 2 1 25—16 12 9 5 1 3 22—18 11 9 3 5 1 26—15 11 11 4 2 5 27—29 10 9 4 1 4 25—21 9 11 4 7 25—28 8 7 2 1 4 22—20 5 8 2 15 14—21 5 9 1 8 20—43 2

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 2