RADIO BINNENLAND OMGEVING Joris Voetangel's jacht ACeux-tyaKfi WIELRENNEN. Voor den Grooten Kerstprys, een sprint- nummer voor amateurs, hetwelk in zes ritten a deux en 4 ritten a trois werd ge reden, sloeg oni^e landgenoot Bijster op de •winterlbaan te Brussel den wereldkampioen Plattner in de tweede serie met een half wiel. Oo'k van den Fransdhman Sesever 'wist Bijster te winnen, met groot verschil (twee lengten, doch van den Belgischen ikampioen verloor de Haarlemmer met een halve lengte. Totaaliklassement: 1. Pauwels 1 p., 2. Bijster 10 p., 3. Sensever 12 p., 4. Plattner 13 pnt. Van Wiet wint te GentDe Nederlaud- sahe wielrenner A. van Vliet won te Gent de sprint voor professionals met 3 p., 2. Scberens, Derksen en Gerardin ieder 5 p., 5. Senfftleben 6 p. Een recordpoging over 1 km met vlie den'1 "omtrek voo^ T>lo°!°'en, gedaan door Senifftleben, Gosselin, Sdherens, Gerardin, Derksen en van Vliet, slaagde niet. Men noteerde 1 man. 1 4/5. En het record is 3/5 sec. sneller. SCHERMEN Z^STTGJARTG BESTAAN „DE VRIJE WAPENBROEDERS". Wedstrijd NederlandFrankrijk op sabel. Op 1 Januari 1947 zal het 60 jaar gele den zijn, dat te 's-Gravenhage de Scherm- vereeniging „De Vrije1 Wapenbroeders" door enkele leden van de toenmalige sdherpsschuittersvereeniiging „Excelsior" werd opgericht. De eerste jaren van haar bestaan be oefenden de leden de 'gymnastiek en dé z.g. Hollandeche schermmethode. Na de invoering der Fransche methode wijdde de vereeniging al haar aandacht aan de Echermopleiding der leden. Vele successen werden in den loop der jaren behaald, getuige het feit, dat reeds 197 korpsprijizen en ontelbare personeel e prijzen zijn veroverd. De Vrije Wapenbroeders gaan nu hun 60-iarig 'jubileum herdenken. Op Zondag, 5 Januari 1947 zal er een receptie worden gehouden des namiddags van 35 uur in de bovenzaal van restau rant „De Kroon", Spui 10 te Den Haag. Verder zullen op 12 en 19 Januari groote S'dhermw&dstriiden plaats vinden in de Ro tonde van de Houtrustlhallen te Dien Haag. Als 'bijzondere attractie op scherm gebeu ren kan nog vermeld worden, dat door be middeling van dien jonden professeur Jean Vamdervoodt den tweeden dag een tand en- wedstrijd wordt georganiseerd tusschen Nederland en Frankrijk op sebel. Deze ontmoeting zal het hoedenlint vormen van de herdienkiri'^swed's+riiden. De verreni- ging ,.De Vriie Wanenbrbsders" hoopt hiermede ter gelegenheid van haar boven genoemd iubileum het schermtievend pu bliek in Nederland iets zeer bijzonders te imo'en aanbieden. De toegang tot de wed strijden is gra+is. Het programma is als volgt samenge steld: 1ste dag. Zondag 12 Januari 1947: a. personeel floret heeren, aanvang 10 uur; b. equ'pe seibel heeren, aanvang 1 uur; c. personeel f'oret dames, aanva^i® 1 uur. 2e da'g. Zondag 19 Ja^iari 1047a. per soneel s'bel heeren, aanhang 10 uur; b. eaui.rve floret aanvang 12 uur: c. landen- wedstrijd ModerlandFrankrijk op sabel, aanvang 3 30 uur: LAWNT^NNtS FN CRICKET Geen kamer m^er vrij in Melbourne. Er is geen kamer meer vrij, zoo vol is het momenteel in de stad in verband met de twee groote sportgebeurt -lissen, de Davis Cup Challenge Round en de derde test- matoh, die respectievelijk 25 dezer begon en den eersten Januari zal beginnen. De Wimbledonkampioensohappen hebben blijk •ba ar heel weim'ig indruk gemaakt in Austra lië en Anierika, want voor de Challenge Round zijn beide semifinalisten van Wim bledon, de Australië- Geoffrey Brown en de Amerikaan Tom Brown uit de respec tieve Davis Oup-ploegen gelaten. De strijd, die waarschijnlijk van beslissender invloed op den uiteindelijken uitslag zijn zal is het enkelspel tusschen Bromwich en Kra mer, die elkaar hier voor de eerste maal in het leven ontmoetten zuilen- De Enigelsche cridketters brachten eer-, sten Kerstdag in Sydney door om gisteren naar Canberra te reizen voor een twee- daagschen wedstrijd oio heden en Zater dag. Een lange vermoeiende reis op Zater dagavond en Zondag staaf d-am op het pro gramma naar Melbourne en Maandag moe ten zij, -vreemd' genoeg, een reis van 160 km heen en 160 km terug maken voor een een daa^schen wedstrijd in Bendigo, ter wijl de Woensdag daarop de derde test- match begint in Melbourne. Men kan dus niet verwachten, dat zij volkomen frisoh zullen beginnen. ZATERDAG. HILVERSUM I (301 M.) 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 8.00 Nieuws; 8.15 Gramofoonmuziek; 9.30 B.B.C. Scottish Orchestra o.l.v. Guy War- rack (gr.pl.); 10.20 Radio feuilleton „De zonderlinge gesch van Dr. Jekyll and Mr. Hyde; 11-45 Familieberichten uit Indonesië; 12.00 Mimosa Orkest o.l.v. Georges Corbeau 13.00 Progr. v. d. Ned. Strijdkr.;. 13.45 Soort praatje door Klaas Peereboom; 14.00 Radio Philh. Orkest o.l.v. Albert v. Raalte; 17.30 Vaudeville-orkest o.l.v. Cor v d. Linden; 18.00 Nieuws; 18.30 Progr. Ned. Strijdkr. 20.00 Nieuws; 21.05 Gram.muzjek; 21.30 Hoorspel „Broeders"; 23.15 Hobby-Hoek. Een laat beroep op den speurzin v. d. luis- HILVERSUM II (415 M.) 7.00 Nieuws; 7.30 Morgengebed ep litur gische kalender; 7.45 Maria ter Eere; 8.00 Nieuws; 8.15 Pluk den dag; 9.00 Vrouwen spiegel; 10.20 Bekende dirigenten dirigee- ren; 10.45 De kindermoord van Bethlehem (voordracht); 11.00 Zonnebloem (radiozie kenbezoek o.l.v. Alex v. Wayenburg; 11.30 De juiste kijk (toespraak door Pater A. Vej- schure C.J.C.M.; 12.30 Lunchconcert; 13.00 Nieuws; 13.45 De tooneelkijker door Mr. J. Derks; 15.15 Jonge Kunstenaars stellen zich voor; 16.30 De schoonheid van het Grego- riaansch; 18.00 Dinermuziek; 18.15 Joiirpa- lietjek iveekoverz. door Paul de Waart; 19.00 Nieuws; 19.30 „Buffalo Bill, de held van het Wilde Westen"; 20.00 Nieuws; 20.15 Wie west hoe deze plaat heet? 20.30 Licht baken door Pater H. de Greeve; 21.00 En morgen is 't Zondag; 22.45 Avondgebed; 23.20 Laat klassiek concert. Amerika won vandaag den Davis cup doordat Jack Kramer en Teo Schroeder de Australiërs J. N. Bromwich en Adrian Quist in het dubbelspel sloegen met 6—2, 7—5, 6—4. DE VROUW EN HET BRUINE MONSTER. Het is mogelijk, dat in een niet al te ver verwijderde toekomst Russische en Engelsche dames elkaar in een internatio nalen voetbalwedstrijd zullen ontmoeten. Maar dit zal dan, wat de Engelschen be treft, geen officieele ontmoeting zijn, aan gezien het bestuur van de F.A. afwijzend staat tegenover vrouwelijk voetbal en het verbod dienaangaande, dat een kwart eeuw geleden voor het eerst werd uitge vaardigd, onlangs nog eens bekrachtigd heeft. Dit geschiedde bij gelegenheid van een wedstrijd voor liefdadigheidsdoelein den, welke een mannelijk team uit Kent tegen een vrouwelijk elftal had gespeeld. Het resultaat was een schorsing van de mannen door hun districtsbestuur. Er zijn zeven of acht vrouwelijke teams in verschillende deelen van Engeland en op haar verlanglijstje staat een wedstrijd tegen een van de vele Russische vrouwe lijke elftallen. Aanvoerdstér van het team uit Kent is de 31-jarige eigenares van een sleepdienst, die staande houdt dat jagen en motor rijden veel gevaarlijker voor vrouwen is, en dat voetbal een veel minder afmattend bedrijf js dan sommige andere takken van sport, waaraan vrouwen met goedvinden der sport-autoriteiten deelnemen! Teruggekeerd uit Amerika heeft dr. Euwe aan een redacteur van A.N.P.-sport in een onderhoud een en ander mede gedeeld over zijn tournee door West-Indië en Venezuela. De ex-wereldkampioen heeft gedurende zes weken verscheidene simultaanseances gegeven, waarvan de resultaten buitengewoon fraai zijn. In Ve nezuela gaf hij vier seances en een con sultatieseance, allen in Caracas, met als resultaat, dat onze landgenoot 117 par tijen in totaal won, er zes verloor en 31 partijen in remise eindigden. De kracht van het schaken in Venezuela is niet te onderschatten en in elke seance kwam Dr. Euwe tegenover twee of drie meesters te zitten, onder wie den kampioen Loeynaz, van wien hij tweemaal won en twee an dere partijen in remise eindigden. Op Curasao won dr. Euwe 125 partijen, ver loor er 1 en speelde 11 remise, wederom gedurende vier seances. Een van deze seances werd wederom geconsulteerd met de klok met als resultaat, dat van de tien partijen dr Euwe er 8 won en twee re mise werden. Op Aruba vonden twee seances plaats en hier won onze landge noot 63 partijen en 1 partij werd remise, geen enkele ging verloren. Op zijn vraag naar de organisatie in de West deelde dr. Euwe mede, dat thans een West-Indische Schaakbond is opgericht, welke een onderbond zal vormen van den K.N.S.B., waartoe reeds correspondentie wordt gevoerd. De tournee van dr. Euwe droeg niet alleen een propagandistisch karakter, maar had tevens ten doel een onderzoek in te stellen naar de sterkte van de spelers in die gedeelten van de wereld. Zoowel kwantitatief als kwalita tief viel dit onderzoek gunstig uit, de ver houdingen in die landen, om de geringe bevolkingsdichtheid in aanmerking geno men. De mogelijkheid is groot, zoo deelde dr. Euwe tenslotte nog mede, dat hij in het vooriaar 1947 ODniêuw een tournee naar de West zal ondernemen. NIEUWE UITGAVEN. „Het Nieuwe Testament" Uit gave „Het Spectrum", Utrecht. De oorlogsjaren hebben op het gebied der uitgeverij een grooten achterstand veroor zaakt, niet in het minst betreffende de liturgische uitgaven. Zoo heeft het ook lang geduurd voor de Nederlandsche Ka tholieken zich weer een bijbeluitgave kon dien aanschaffen. De bezetting en de vele materieele moeilijkheden, die daarvan het gevolg waren, hebben verhinderd, dat de reeds jarenlang voorbereide herziene uit gave van den Canisiusbijbel op den vast- gestelden tijd verscheen. Maar het „Nieu we Testament", dat nu op onze tafel ligt, mag er zijn. Het is een keurig boekje geworden van handig formaat, prachtig gedrukt in rood en zwart en verlucht met teekeningen van Cuno van den Steeenë. Het is een lust deze uitgave door te bladeren. Nu de sehaarschte aan bijbelvertalingen, die voor katholieken aanvaardbaar zijn, zich ernstig doet voelen en het katholieke volk in breede lagen ontwaakt tot een her nieuwde belangstelling voor deze oerbron van Christelijk leven, die de Bijbel is, doet het ons een genoegen te kunnen wijzen op deze verzorgde uitgave van het Nieu we Testament. De bekende vertaling van de Petrus-Cani- siusvereeniging, met haar duidelijke ver klarende noten, werd voor deze uitgave nog eens critisch doorgenomen, en waar noo- dig, herzien door de geleerde bewerkers. Het Nieuwe Testament verschijnt in vier uitvoeringen bij de uitgevers „Het Spec trum", te Utrecht BRAND IN ZWAKZINNIGENGESTICHT. Alle kinderen gered. Vrijdagavond is op de bovenste verdie ping van Paviljoen IV van de stichting voor zwakzinnigen ..'s Ileerenloo-Loozenoord" te Ermelo een brand uitgebroken. Het vuur baande zich een weg door een opening in den schoorsteen. Het personeel, dat onmiddellijk ter plaatse was, greep de in bed liggende kinderen en bracht ze in veiligheid, meldt „de Tijd". t Daar de gang reeds in lichter laaie stond, bleek het niet mogelijk de zuster van de wacht, die in haar kamer lag te slapen, te wekken. Zij werd door den rook en de vlammen, welke haar kamer binnendron gen, wakker. Daar zij niet meer langs den normalen weg het paviljoen kon verlaten, knoopte zij vier lakens aan een touw vast en liet zich hiermede uit het raam zakken. Zij werd tenslotte in een springzeil opge vangen. Daar de motor en het andere materiaal van de brandweer van de stichting volko men bevroren waren, was het niet moge lijk onmiddellijk handelend op te treden weshalve de brandweer van Ermalo werd gewaarschuwd. Onderwijl poogde het personeel zooveel mogelijk van den inventaris te redden. Vele bezittingen van de zusters gingen in vlammen op. Om half elf ongeveer was men het vuur meester. VERPLEGINGSHUIS SPOORWEG PERSONEEL GEOPEND. Als resultaat van de in 1944 gevoerde be sprekingen tusschen het bestuur van de vereeniging van personeel in N.S-dienst ter bestrijding van de tuberculose eener- zijds en ir- W. Hupkes, president-directeur eer Nederlandsche Spoorwegen anderzijds, is Dinsdag een verplegingshuis geopend. Hierin worden de patiënten onder het spoorwegpersoneel en hun gezinnen opge nomen, die in aanmerking komen voor uit zending naar een sanatorium, doch op plaatsruimte moeten wachten. Met de ope ning van dit tehuis bestaat thans de gele genheid voor patiënten, die wegens be smettingsgevaar voor hun omgeving thuis niet verpleegd mogen worden, om onder deskundige leiding de opname in het sa natorium af te wachten. Het verplegingshuis is gevestigd in de daartoe aangekochte gebouwen van het rustoord „In de Dennen' te Huis ter Heide. Het tehuis, dat 40 patiënten kan bevat ten, is geheel volgeboekt en reeds voor een deel bezet in afwachting van de verdere afwerking. K.L.M.-VLOOT BREIDT ZICH UIT. Naar wy vernemen, zal de KL.M.-vloot in het nieuwe jaar met twaalf Convair- toestellen worden uitgebreid Deze vliegtuigen, die reeds in Amerika zijn besteld, zullen in de eerste helft vsn 1947 worden geleverd. Zij zullen in dienst worden gesteld op oe Europecsche luchtlij nen. Het vliegtuig heeft een kruissnelheid van 450 #.m. Evenals de Dakato is het een twee-mo- torig toestel. Het eenige belangrijke uiter lijke verschil, dat dadelijk op zal vallen, vormt het driewielig onderstel. De cabine biedt plaats aan 40 passagiers. VLIEGHAVEN YPENBURG GROEIT. Een kleine feestelijkheid op de vlieg haven Ypsnburg kenmerkte den gestadi- gen vooruitgang van Frits Diepens lucht taxi-basis. Ten behoeve van gaande en ko mende passagiers van leden der luch/t- vaartclubs uit de omligende steden, bezoe kers en belangstellenden is, juist met de Kerstdagen, het nieuwe stations-café-res taurant van de vlieghaven geopend. De di rectie van Ypenburg ziet dit met te meer genoegen, omdat men er een aansporing voor het doorwerkend personeel in ziet. ïn April 1947 verwacht men pl.m. 80 lucht- taxis en hoopt dan het nieuwe stations restaurant als „strooppot voor die wespen- zwerm", zooals men het bij de opening tot uitdrukking bracht, te beschouwen. De eerste luchttaxi van Frits Diepen is Woensdagmiddag op de vlieghaven Iepen burg aangekomen. Gisteren is het toestel reeds in dienst genomen, zoodat Den Haag van dien datum af een rechtstreeksche vliegverbinding heeft met het wereldlucht- verkeer. DE NIEUWE WEGEN VERKEERS VOORSCHRIFTEN. In een adres aan de Ministers van Ver keer en Openbare Werken heeft het Me disch Psychologisch Verkeerstechnisch College, ingesteld door de Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der Genees kunst en de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club medegedeeld, dat het tot de conclusie en de overtuiging is ge komen. dat het van groot belang moet worden geacht, dat de centrale wegen- verkeersvoorschriften gecombineerd me- disch-psychologisch en verkeerstechnisch worden bezien en bestudeerd. Aangezien naar adressant bekend is, de voorberei ding van nieuwe voorschriften reeds ge vorderd is, verzoekt het College den Mi nisters te bevorderen, dat zijnerzijds over de nieuwe verkeersbepalingen (zoodra deze in ontwerp gereed zijn en o.m. om raad aan Gedeputeerde Staten worden toegezonden) mede advies kan worden uitgebracht. ALKEMADE GEMEENTERAAD. Ingekomen was een verzoek van de Stichting Drinkwaterleiding om in de ge meenschappelijke regeling een bepaling op te nemen, dat bij uitvoering van werken door de gemeente, waarbij de werken der waterleiding moeten worden veranderd, de gemeente en de stichting elk de helft van de kosten betalen. De heer Kerkvliet vroeg, of de beide andere gemeente ook de voor gestelde regeling hebben aangenomen. De voorz. antwoordde, dat deze beide gemeen ten steeds de gemaakte kosten voor hun re kening hebben genomen en dat juist Alke made hieraan niet heeft willen voldoen, hetgeen tot vele kwesties aanleiding heeft gegeven. In overleg mei het Rijksinstituut voor Drinkwatervoorziening wordt thans deze regeling voorgesteld. Met algemeene stemmen aangenomen. Vervolgens werd behandeld het verzoek van Th. v. d. Hulst en nog 23 anderen om overname van de Boekhorsterweg door de gemeente. Na voorlezing van het praead- vies van B. en W betuigde de heer v. d. Geest zijn instemming met het voorstel. Door de verhooging van de straatbelas ting worden de particuliere onderhouds plichtigen onevenredig zwaar belast, ter wijl men door het toenemend verkeer, tengevolge van de» uitbreiding van de wa tersport van een particuliere weg niet meer kan spreken. De particulieren zijn gaarne bereid hun volle medewerking te verleenen tot afslaan van grond om de ge vaarlijke bochten in dien weg te verbete ren. De heer van der Bijl vroeg welk ge deelte van den weg zal worden overgeno men en wees op de hekken als verkeers obstakels. Hij bepleitte verder instandhou ding van het typische karakter van het weggetje. De heer Kerkvliet wilde echter meer leden op doelmatigheid dan op het speciaal landelijk karakter. Met algemeene stemmen verklaarde de Raad zich vóór overname vian den Boekhorsterweg on der voorwaarde, dat door de belangheb bende particulieren een bijdrage voor af koop van het onderhoud van weg en brug wordt verleend. Zooara deze bijdrage vast staat, zullen B. en W. met nieuwe voor stellen bij den Raad komen, in welk voor stel tevqns zal worden verwerkt de vernieu wing van de brug over de Zevenhuizer- vaart. Aan de orde was verder de begrooting 1947. B. en W. stellen voor om alle gedane voorstellen voor salarisverbetering in te trekken in verband met de circulaire van den min. van Binnenl. Zaken van 10-12-'46, waarbij een nieuwe salarisregeling in uit zicht wordt gesteld. Met algemeene stem men werd hiertoe besloten. Van de gelegen heid om algemeene beschouwingen te hou den maakte geen der leden gebruik. De be grooting werd na enkele kleine wijzigin gen mei algem. stemmen vastgesteld. Ver volgens gingen onder de hamer door de vaststelling van de rekeningen van de drie in deze gemeente gevestigde burgerlijke armbesturen en de vaststelling van de ver goeding per leerling ex art. 101 der L.O.- wet 1920 over 1947 op 14. De heeren J. S. Pennings, A. Verboom en C. v. Egmond, die periodiek moesten af treden als lid van het Burg. Armbestuur, werden voor 5 jaar herkozen. De wijzi ging vay de verordening op de straatbe lasting werd z.h.s. vastgesteld. Geboren: Hendrikus Cornelis Johan- pes z. v- J. L. van Klink en J. M. Hille- naar Ondertrouwd: J. J. Rodewijk 25 j. en J. de Prie 23 j. Gehuwd: C. J. van Amsterdam 25 j. en A. A. M. Rodewijk 24 j. Overleden: C. Bontje 75 j.; H. J. Straat hof 32 j. HAZERSWOUDE Ijsvermaak. Hardrijden korte baan ten behoeve van Armen en behoeftigen, geor ganiseerd door H. Y.C. op ijsbaan „De Poel" 1. N. Quartel; 2. D. v. Staveren; 3. Th. de Haan; 4. P. v Tol Jzn HOOGMADE IJsvereeniging „Willielmina". De agen da van de vergadering van deze vereeniging werd vlot afgewerkt. Het financieel jaar verslag toonde aan, dat de Ver. met 443. in kas den winter was ingegaan. Bij de be stuursverkiezing werden de heeren N. P. v. Wieringen en F. P. A. Otte bij acclama tie herkozen, terwyl in de vac. J. C. van Tol, die niet herkiesbaar was, de heer L. C. v. d. Geest gekozen werd. De voorz. dankte den heer van Tol voor het door hem voor de ver. verrichte werk en stelde de verga dering voor hem tot eerelid te benoemen, hetgeen met algemeene instemming plaats vond. Bij de behandeling van de belangen der vereeniging kwamen verschillende wenschen ten aanzien van wedstrijden naar voren terwijl Je aansluiting bij den Z.H. Ijsbond werd bepleit. Bij stemming bleek echter de meerderheid, gezien het karakter van de vereeniging, tegen aansluiting. Na de rondvraag, die geen bijzonderheden op leverde, werd de vergadering gesloten en ging men over tot de verloting voor de da- n.esleden en tot het prijsjassen voor de hee ren. Bij de verloting kwamen de volgende le pr. mej. A. Witteman, 2e pr. mej. J. Dis- seldorp,3e pr. mevr. v. d Voorn-v. d. Post. door 17. Zóó, zei Perolt verlucht toen hij bui- tep was, daar bep ik weer best afgeko men- Ik heb dus een eerlijk gezicht. Nu zal ik snel een taxi nemen, want ik ge loof, jat het tijd voor me wordt. En terwijl Perolt zich in de zachte kussens vap een taxi vlijde en ziph met de meeste spoed in de richtjpg van New-York liet terug rij den, deed de dikke stationschef, toen hjj het gemaakte rapportje in .zijn leren por tefeuille wilde steken, een onaangename ontdekking. Drommels, mijn portefeuille, waar heb ik die gelaten? Hij voelde in alle ?ak- ken, zochtonder zijn bureau qp keek in alle laden, belde zijn vrouw op en vroeg of hij hem soms thuis had laten liggen. Nee, hij lag niet thuis, -r- Drommels, dat was vreemd, dat was vreemd, één heel kort ogenblikje dacht hij er aan, dat die vreemde hem misschienmaar nee, dat was niet mogelijk, daar had hij een te eer lijk gezicht voor. Hij zou hem wel op de een of andere manier verloren zjjn. En onderwijl raasde Voetangel langs de 'weg om zoo snel mogelijk Paterson te berei ken. Had hij even zijn hoofd naar rechts gewend, dan zou hij Perolt in de taxi heb ben gezien, doch hiervoor had hij te veel haast. De uitslag van den zeer geanimeerden jas- wedstrijd was: 1. J. C. v. d. Meer en S. van Leeuwen Bzn.; 2. H. Zwetsloot Jzn. enTh. Baak. Bij de Vrijdagmiddag gehouden wed strijden in hardrijden op de schaats voor de1 leden was de uitslag: 1. Jac. A. J. v. d. Star Jzn.; 2. P. G. Volwater; 3. L. v. Goozen Gzn. 4. C. Th. v. Goozen Gzn. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUWOVERZICHT. Het verloop in den groentenhandel was wel geheel anders dan men zich dit ge dacht had. Algemeen verwachtte men een verhooginig van prijzen in verband met de verlaging der temperatuur. Midden vorige week wees dit er op, doch nadien verliep het anders. In het laatst der week waren de prijzen van meerdere artikelen zelfs aanmerkelijk lager Nu het ervoor staat dat de temperatuur weer gaat stijgen is de kans groot dat er gen verhooging van prijzen zal plaats hebben. Voor spruiten was er steeds groote belangstelling met prijzen varieerend van 75 tot 96 ct. p. kg. Ook voor boerenkool was er goede vraag met loonende prijzen van 35 tot 46 ct. per kg. Vreemd dat gele kool nog maar steeds niet tot de goed gevraagde groenten be hoort. De prijs bewoog zich steeds tus schen f 7.70 tot f 14.10 p. 100 kg. Roode kool werd iets grager met een kleine ver hooging tot f 12.a f 18.p. 100 'kg. Voor Groene kool als steeds goede vraag met loonende prijs, f 10.tot f 22.50 p. 100 kg. Ook Knolselderie, een bij uitstek win- terprodiuct, ging vlug weg voor f 18.tot f 35.per 100 stuks. Uien bl-even in prijs vrij stabiel, f 9.8016.0 p. 100 kg. Witlof werd graag gekocht tegen f 45.af 56. per 100 kg. De aanvoer der diverse produc ten was, in weerwil van het winterweer, die laatste week, nog vrij goed. Als de vorst gaat plaats maken voor zachter weer zal de aanavoer voorloopig nog niet afnemen. LEIMUIDEN IJssport. Maandagmiddag werden op de baan op de Dredht wedstrijden verre den voor leden van „Nut en Vermaak". De uitslag was als volgt: 1. Jac. N. de Ko ning; 2. J. Mollers; 3. J. de Rijk. NOORD WIJK Ned Jeugdgemeenschap waarschuwt te gen „holiday-camps". Het bestuur van de Nederlandsche Jeugd Gemeenschap heeft een krachtig protest laten hooren bij het gemeentebestuur van Noordwijk en bij de Prov. Staten van Zuid-Holland. In Noordwijk zijn namelijk de plannen tot de inrichting van een zgn. „holiday-camp" in een zeer vergevorderd stadium. Het schijnt, dat men ook in Zandvoort tot exploitatie wil overgaan. Deze „vermaaksindustrie" gaat zich meester maken van het torrein der vrije tijdsbesteding, een commercieële exploitatie met een op winst gericht doel. De N.J.G. beperkt zich niet alleen tot een ernstige waarschuwing, zij wil ook positie ve maatregelen treffen in samenwerking met overheid en daartoe bevoegde instellin gen ter bevordering van inrichting en exploitatie van goede recreatie-oorden. In de zomer van 1947 zullen kampeer-centra worden opengesteld. Jeugdherbergen, kamphuizen en andere vacantieverblijven zullen onder paedagogische en kamptech- nisch verantwÓorde leiding aan de jeugd worden aangeboden onder auspiciën van de stichting „Kampvreugd" en de Neder landsche Jeugd Herberg Centrale, Ook de minister van Binnenlandsche Zaken, de le den van de Tweede Kamer, van de Staten Generaal werden met de inhoud van boven genoemd schrijven op de hoogte gesteld. Met pensioen. In verband met het be reiken van den pensioengerechtigden leef tijd wordt aan den heer J. Verburg op zijn verzoek eervol ontslag verleend per 1 Febr. a.s. uit de betrekking van havenmeester. OUD-ADE IJsvrcugdc. Dinsdag hield de als steeds actieve ijsclub Oud-Ade haar derden wed strijd op de Boekhorstwetering. Nadat des 's morgens reeds de schoolkinderen aan het hardrijden geweest waren, waarvoor kleine geldprijzen waren beschikbaar gesteld en iedere deelnemer bovendien een groote eierkoek kreeg door den heer Uljee tegen gereduceerden prijs beschikbaar gesteld, verschenen 's middags de dames aan den start. Niet minder dan 21 hadden zich op gegeven. Na zeer spannende ritten waarbij bleek, dat de dames hier niet voor de hee ren onder deden, werden door de volgende dames de prijzen gewonnen. 1. mej. A. v. d. Geest Cd., 2. Riet v. d. Poel, Dd., 3. Leni v. d. Poel; 4. Corrie v. d. Geest; 5. Gon van Schie. Na afloop werden door den voorzit ter den heer v. d. Poel de prijzen uitgereikt. Indien de vorst terugkeert zal er zoo spoe- dig mogelijk een groote nationale wedstrijd volgen. WOUBRUGGE Gemeenteraad. De raad der gemeente vergadert Dinsdag 7 Jan. om 19.30 uur. Fanfarecorps „Harmonie". Een 40-jarig jubileum in Woubrugge, eigenlijk een dub bel jubileum. Het Fanfarecorps heeft nl. veertig jaar lang vooral het vroolijk ge deelte vin het dorpsleven meegemaakt en voor de noodige afwisseling gezorgd, en in dat corps heeft de veteraan J. da"^eu, alle veertig jaren de „ups en downs" van het corps medegemaakt. Ongemerkt mocht dat zeer zeker niet voorbijgaan, en in een twee tal uitvoeringen is het feest dan ook op ge paste wijze gevierd. Twee tjokvolle zalen getuigden het medeleven van de bevolking met het corps en vooral de gesproken woor den op deze avonden deden dit zeer goed uitkomen. Door het feestcomité 1928 werd een enveloppe met inhoud aangeboden, ter- wyl de nog jonge voetbalvereeniging een nieuwe marsch aanbood. Het oud-lid J. van der Nagel, had den strijd, dikwijls op leven en dood, om het bestaan van de vereeniging in dichterlijken vorm te boek gesteld en droeg dit beide avonden aan het publiek voor. Met veel succes natuurlijk. De avon den werden geheel door de leden van de vereeniging verzorgd. Eerst een zestal mu zieknummers, nog niet geheel volmaakt, maar toch goed uitgevoerd. Daarna pauze met verkoop van een aantal loten, teneinde de vereenigingskas niet al te zeer onder de feestvreugde te laten lijden en daarna de leden als tooneelisten voor het voetlicht. In de klucht „Samson en Moos" toonden zij, dat ze ook in dat opzicht ter opluistering van het vroolijke gedeelte van het dorps leven kunnen zorgen. Den jubilaris, den heer de Jeu is door de vereeniging een mooi nieuw radio-toestel aangeboden, een zeer welkom en zeer geapprecieerd cadeau na tuurlijk

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3