u Kersttijd is verlovingstijd Kan weer nieuw en keerwerk aannemen Voor de a.s. Kerstdagen Luxe broodbakkerij A. H. van Hoort een bekwaam vierzijdig scbaver een bekwaam machine bankwerker Kantoorbediende gevr. Schildersbedrijf H. P. JANSEN LICHTE KANTOOR- WERKZAAMHEDEN Schaatsengarnituur Huis van Verlovingsringen RINGEIIIHUIS IJSBAAN „DE KROGT" GLASBLAZERS Telefonisch Gezellige Zangavond STOMPWIJK IJsclub. Gisteravond vergaderde de IJsclub in het café „De Gouden Leeuw" onder voorzitterschap van den heer A. L. Jansen. Er bleek een batig saldo te ziju van 280 74. Tot leden der kacsontrole werden benoemd de heeren P. Mol en C. van Santen. Vaststelling contributie. Met bijna algemeene stemmen werd besloten evenals voorheen deze vast te stellen op 1.50 per lid en de dames 75 cent. Wegens overlijden van de heeren M. H. Waaijer en Th. Vogelaar wei-den benoemd L. Waaijer en Q. v. d. Helm. Bij verloting van twee paren schaatsen won 1 paar C. van Santen Azn., en het tweede paar Nico Disseldorp Czn. Aan het eind der vergadering wer den bij het zoo begeerde prijsj assen de volgende prijzen behaald: le prijs Adr. v. Maren en A. van Vliet; 2e M. Droog en Adr. Luk; 3e W. v. Bohemen en Ad Lui ten; 4e Joh. Bohemen en C. Disseldorp. Troostprijzen: le prijs W. Zandbergen en Th. v. d. Poel; 2e prijs Jac. v. d. Zijden en Jac. Kerkvliet; 3e prijs L. Waaijer en C. v. Santen; 4e Fer. Disseldorp Jzn. en P.. van Santen. Daarna prijsuitreiking. De voorzitter beloofde omstreeks 15 Febr. een tweeden jasavond, daar dit een middel is om leden te werven en te binden. TER AAR PLANNEN TOT DROOGLEGGING DER PLASSEN. In den Noordeind- en Geerpolder. De Ingelanden van dezen polder waren voor een zeer bijzondere bespreking in ver gadering bijeengeroepen. De voorz., de heer S. Kroft, sprak een welkomswoord, zeer bijzonder tot de heeren ir. Biezeveld en ir. Pleijte van het Technisch Bureau van de Unie ~~n Waterschapsbonden. Medegedeeld wor l, de loopende geldleeningen voort aan pet. zullen kosten. Ir. —ezeveld verkreeg nu het woord ter inleiding van de bespreking tot droogma king van twee van de drie plassen, welke de polder omvat. Spr. gaf een zeer duide lijke uiteenzetting van de bedoelingen. Voorop werd gesteld dat nog geen irUch- tingen gegeven konden worden van tschni- schen aard, maar alleen besprekingen te houden om stappen te doen welke tot drooglegging leiden. Deze stappen kunnen niet door den polder zelf worden onderno men vanwege de financieele zijde. Grond boringen enz. zullen moeten uitmaken of drooglegging rendabel kan zijn. De eerste stap moet zijn bij Rijksinstanties contact zoeken. De Cultuur-technischen dienst is hiervoor op de eerste plaats aangewezen tot bijstand aan de waterschappen. Er is nu nog geen schatting te maken van de kosten. Wel kan vastgesteld worden dat Rijkssubsidie noodig is om de plannen vast te stellen. De bedoeling is klaar te krijgen, dat de C.T.D. het vooronderzoek zal ver richten om de plannen in financieel en technisch opzicht te kennen en dan pas een besluit te nemen. Het verzoekschrift om dit te bereiken wordt voorgelezen. 145 H.A. zal voor drooglegging in aanmerking ko men voor uitbreiding van bouw- en tuin grond. Verschillende andere punten zullen nog aan de orde moeten komen als verka veling, vergoeding van schade, vischrccji- ten enz. Met slechts enkele stemmen tegen wordt besloten de noodige voorloopige stap pen te doen. Eenige ingelanden stelden nog vragen, welke door ir. Biezeveld werden beant- antwoord. Hierna sluiting. VOORHOUT Bloembollencultuur. -In café „Boer- haave" kwam de afd. Voorhout van de Alg. Ver, Bloembollencultuur in vergadering bijeen. Van de heeren P. L. v. d. Hulst en Jac. Knoppert was bericht binnengekomen, dat zij niet meer voor een bestuursfunctie in aanmerking wenschten te komen, omdat zij nu geen actieve bloembollenkweekers meer zyn. De bestuursleden, de heeren P. A. tTn Reisen, P. L. v. d. Hulst en Jac. Knoppert, waren aftredend, waarvan de 2 laatsten zich niet herkiesbaar stelden. Gekozen werden de heeren C. Prins en E. F. Knopperts Jzn., terwijl de heer P. A. van Reisen werd herkozen. Laatstgenoem de werd ook met groote meerderheid van stemmen tot voorzitter herkozen. Tot afge vaardigden voor de algemeene vergadering werden gekozen de heeren P. v. d. Nou- land en P. A. van Reisen, secundi de hee ren G. K. Spierenburg en C. Prins. In de vorige vergadering werd tot candi- daat voor het hoofdbestuur door de afdee- ling gekozen de heer N. Blokker, uit Hei- lo. Deze heeft echter deze candidatuur niet aanvaard, zoodat een nieuwe stemming noodig was met als gevolgd, dat nu can- didaat werd gesteld de heer S- Valkering, uit Limmen. De behandeling van den beschrijvings brief lokte vanzelf vele discussies uit. Zoo werd o.a. een voorstel van de afdeeling Uit geest om de saneering af te schaffen ver worpen. Een voorstel van den heer C. Prins om bij de rondvraag ter algemeene vergadering voor te stellen bij het hoofd bestuur er op aan te dringen de 2 K.G. per Roe ingeleverde Mendeltulpen uitbetaald te krijgen, vond' algemeene bijval. Middenstandsvereeniging. In café de Bonte Koe kwam de R.K. Middenstands- vereeniging in vergadering bijeen onder voorzitterschap vaa den heer Th. Diemei. Vele detaillisten waren ontevreden over de inleveringsdag der consumentenbonnen op het distributiekantoor. Zij wilden hier voor een vroegeren dag. Bij het bestuur was een schrijven dienaangaande binnen gekomen. Na een heftige discussie werd besloten in deze richting stappen bij het distributiekantoor te ondernemen. Daar er door eenige leden een krachtige oppositie gevoerd werd omtrent het beleid van de bestuursleden ontspon zich hierover een scherpe en lange gedachtenwisseling, met als resultaat dat de aanwezigen zich ach ter het bestuur schaarden. Besloten werd om volgende week Zondag en Maandag tijdens de uitvoeringen van Spel en Klank een verloting te organiseeren ten bate van het Katholiek Thuisfront, waar voor dan de prijzen aangekocht zullen worden bij de plaatselijke Middenstand. Geadviseerd werd om zoo veel mogelijk artikelen te geven, welke nog schaarsch zijn om zoodoende de verloting aantrek kelijk te maken. Met instemming werd nog het St. Nicolaasfeest besproken wat met medewerking van de Kath. Arbei dersbeweging zoo buitengewoon was ye- slaagd. Tot slot werd besloten om volgen de week Dinsdag een avond te houden voor prijsjassen alleen voor middenstan ders. WOUBRUGGE GEMEENTERAAD. Ten aanzien van het verzoek van B. en W. van Leimuiden om adhaesie aan een verzoek aan de Regeering om beperking van autobusvervoer op Zondag vond eenige discussie plaats. Zonder h. st. werd besloten de opslag plaats voor materialen gemeentewerken van J. G. Boer .wederom voor drie jaren met drie optie jaren te huren, alsmede om de besluiten tot vaststelling van regelen met betrekking tot de controle op het gel delijk beheer en de boekhouding van den gemeente-ontvanger en andere rekenplich- tige ambtenaren te continueeren. Het op voorste' van den heer Hopman door Burg. en Wethouders op de agenda geplaatste punt: Invasie-voorchot t. b. v. C. Slingerland en mej. H. J. van Dam gaf aanleiding tot eenige discussie. Resultaat hiervan was, dat bedoelde uitkeering aan C. Slingerland alsnog zal worden uitge keerd, terwijl mej. H. J. van Dam, aange zien zij bij de gemeente geen hoofd-betrek- king heeft, voor het voorschot niet in aan merking kon komen. De gemeentewoning A 37 zal over 1947 wederom worden ver huurd, waarbij wordt bepaald, dat de huur, in verband met de in 1946 aangebrachte verbeteringen, zal worden gesteld op 3. per week. Aangezien door gebrek aan matefialen, de restauratie van den gemeentetoren in 1946 niet heeft kunnen plaats vinden, wordt besloten, het besluit tot het stellen van de uitgave, daarvoor op de begrooting 1946 in te trekken en bedoelde uitgave in de be grooting 1947 op te nemen. Bij terugzen ding van de begrooting 1946 is door Gede puteerde Staten gewezen op de noodzake lijkheid in verband met de noodlijdend heid' van de gemeente, van het instellen van een verordening op de heffing en in vordering van een straatbelasting. De heer Schraverus merkt op, dat dit een extra last, geraamd op ongeveer 8000.van de eigenaren van in deze gemeente liggende perceelen beteekent. Ir. de verordening is gesteld dat alle kadastrale perceelen zul len worden belast, ongeacht de ligging ten opzichte van openbare land- of waterwegen naar een norm van 6% van de belastbare opbrengst van gebouwde en 3% van de belastbare opbrengt van ongebouwde per ceelen. Z. h. s. wordt tot vaststelling van de in concept overgelegde verordening be sloten. Z. h. s. wordt hierna besloten aan de woningstichting een renteloos voorschot te verleenen ter liquidatie van de annui- teitsschuld. De voormalige ambtswoing van den ge meente-veldwachter, wélk begrip door het overgaan van de gemeente-veldwacht naar de Rijkspolitie is vervallen wordt tot ultimo 1947 verhuurd aap den voormaligen ge meen te-veldwachtèr H. C. A. Terhorst voor een huurprijs vdn 3.per week. In verband met de vermindering van het aantal leerlingen op de openbare la gere school, alhier, zal met ingang van 1 Januari 1947 de derde leerkracht op be doelde school niet meer kunnen worden gehandhaafd, aangezien de wedde niet niet meer voor Rijksvergoeding in aan merking kan worden gebracht. De voorz. stelde in verband met deze omstandigheid voor de onderwijzer J. B. Wilterdink te ontslaan en de datum van ingang van dit ontslag te bepalen op 1 Januari 1947. De heeren Schraverus en Hopman meenden, dat evenals bij alle vaste ambtenaren, een opzegtermijn in acht genomen diende te worden van twee maanden. Na eenige discussie hierover werd besloten het ontslag te verleenen per 15 Februari 1947. De voorz. deelde hierna nog mede, dat door B. en W. met ingang van 1 Jan. 1947 was benoemd tot ambtenaar ter sec.etarie de heer J. C. Borgdorff te Wieringen. Het groote punt der agenda: Vaststelling der begrooting 1947 voor de gemeente, de gemeente-bedrijven en de woningstich ting „Nieuw Leven" ging vlot onder de •hamer door. De begrootingen der bedrij ven en van de woningstichting werden zon der op- of aanmerkingen overeenkomstig het overgelegde concept vastgesteld. Ten aanzien van de begrooting van de gemeente werd het volgende bepaald. De heer Hopman, sprekende mede na mens de commissie tot het onderzoeken van de begrooting 1947, stelde voor de ver beteringsbelasting-voor de perceelen langs de voetpaden ten O. en W. van de Woud wetering in te trekken nu overgegaan wordt tot heffingvan een straatbelasting met ingang van 1 Januari 1946. Met 5 van de 7 stemmen voor werd hiertoe besloten. Op voorstel van den heer den Hertog zal aan G.: S. worden verzocht het presentie- ge'd van de raadsleden te verhoogen van 2.op 4.per vergadering (6 voor 1 tegen). De straatverljchting, alsmede de vergoe ding van het brandweerpersoneel maakten een onderwerp van discussie uit, terwijl ook de bijdragen in de verpleegkosten van armlastige patiënten nader werden bezien. De heer Hopman stelde voor met de Ned, Herv. Kerk en met de Regenten van het Ned. Herv.- Wees- en Armhuis contact op te nemen over het afkoopen van de daaraan j aarlijks verschuldigde bedragen ad resp. 20.en 300.Door den voor zitter werd dit toegezegd. Eveneens stelde de heer Hopman voor de gemeenschappelijke regeling inzake de sportkring „De Rijnstreek" per 1 Januari 1948op te zeggen. De voorz. deelde hier over mede,, dat op de in de afgeloopen v/eek plaats gehad hebbende vergadering van de commissie van bedoe'de sportkring :n principe was besloten de kring per 1 Jan. 1947 op te heffen., Converteering van geldleeningen. even eens door den heer Hopman, namens de commissise naar voren gebracht, wordt bezien. Bij de rondvraag werd door den heer An- genent gewezen op.' de tankversperring op den Kerkweg waarbij de voorz. mededeelde, dat deze in 1947 zal worden opgeruimd. Ook de rioleering van de perceelen B 28 tot en met B 35 heeft de aandacht van het college van B. en W. De heer Zwetsloot maakt den Raad opmerkzaam op den zeer slechten toestand van den weg in het Noordeinde té Hoogmade en vraagt naar den stand van zaken ten aanzien van een secretarisbenoeming. De Burgemeester deelde mede, dat verbetering van het Noordeinde voor 1947 op het programma staat, terwijl de benoeming van een secre taris in behandeling is. De heer den Hertog vraagt waarom nog geen uitvoering is ge geven aan het raadsbesluit tot invoering van straatnamen. Om practische redenen, door den voorz. uiteengezet, is dit nog niet mogelijk gebleken.De heer Hopman stelt naar aanleiding daarvan voor het raads besluit op grond van die redenen in te trekken, hetgeen nader zal worden bezien. Over de al dan niet deskundige uitvoe ring van de sloot-demping te Hoogmade wordt nader van gedachten gewisseld. Door den heer v. d. Eng werd gevraagd naar de demping van de sloot tusschen de perceelen van J. v. d. Star en D. van Rijn te Hoogmade en naar de openbaarheid van de Fenemalaan, welke vragen door den voorz. naar genoegen worden beantwoord. Op zijn desbetreffende vraag wordt door den voorz. medegedeeld, dat een definitieve beslissing over de aankoop van den grond te Hoogmade nog niet is afgekomen,, maar dat de prijs wel zal worden gesteld op minstens f 0.50 per M2. Hierna sluiting. ZOETERMEER Volkstuinen. Zoo spoedig mogelijk zal worden overgegaan tot de verpachting der volkstuinen voor het jaar 1947. Zij die volkstuinen willen pachten, dienen hier van vóór 1 Januari 1947 schriftelijk of mondeling kennis te geven aan het secre tarie. Wie geen kennisgeving doet wordt geacht geen volkstuin in 1947 te willen pachten. De zorg voor de militairen. Dat de katholieke Zoetermeersche jongéns, die in dienst zijn, niet worden vergeten, blijkt wel duidelijk uit de reeds lang geleden ontplooide activiteit in de K. J. B. van Zoetermeer ten behoeve van deze jongens. Een speciale militairen-actie groep, ge vormd uit de K. J. B. zorgt ervoor, dat het de Zoetermeersche jongens niet aan mede- je ven ontbreekt. Door alle leden der K. J. B. worden regelmatig brieven geschreven aan de kath Zoetermeersche jongens, die zoowel in Nederland als in Indië dienen. De verzending der brieven berust bij de rnilitairen-actie groep- Er zijn thans 22 jon gens, nagenoeg allen leden der K. J. B. onder dienst, waarvan acht in Indië dienen De jongens ontvangen ook allen regelmatig het maandblad der kath. Zoetermeersche jongerenbeweging. Met St. Nicolaas ont vingen de jongens in Indië ieder een sur prise-pakket, terwijl ook reeds de Kerst pakketten naar hen onderweg zijn. De actie-groep verzorgt het klaarmaken en verzenden van deze pakketten. Moge deze actieve actie-groep de volle dige steun ondervinden van de katholieken van Zoetermeer, Geboren: Leonardus Hendrikus Mari nus z. van J. L. Switzar en M. Wensveen; Johannes Abraham z. van W. C. Oudshoorn en E. van Alphen; Aleida Harmina d. van C. van der Soek en A. H. Meijer. Ondertroi J. Ris 26 j. en G. A. van Hamersvelt z. H. Stolp 26 j. en A, Snij der 26 j.; E. van Elleswijk 21 j. en M. Heemskerk 18 j.; W. Klein 27 j. en C. J. van der Laan 27 j. Gehuwd: P. Verschoor 23 j. en J. Klos 19 j. Overleden: C. P. Nederpelt 72 j. wednr. van A. Starreveld. ZOETERWOUDE Geboren: Maria Catharina Aurelia, d. van L. J. v. d. Zon en G. Mulder; Cornelia Pe- tronella Francisca, d. van N. J. van Rijt en M. K. Mensch; Maria Petronèlla, d. van H. Schipper en M. Heemskerk; Sjoer Jozef Maria, z. van S. Bruines en A. J. Spaan; Willibrordus Marinus Jacobus, z. van J. W. Hoogervorst en J. de Wekker; Catha rina Maria Agatha, d.van W. J. Vlasveld en A. J. van Eeden. STADSNIEUWS ZILVEREN JUBILEUM J. L. V. HETEREN. Vandaag is gevierd het jubileum van dert heer v. Heteren, hoofd v. d. school aan de Haarlemmerstraat, die 25 jaar in onze stad als onderwijzer werkzaam is en bijna al dien tijd als hoofd. Nadat er vanmorgen tot intentie van den jubilaris een H. Mis was opgedragen in de kerk aan den Heerensingel, was er om half elf in de school een feestelijke samen komst. Met den voorzitter van het school bestuur, rector Bernefeld en leden van het bestuur waren daar aanwezig het onder wijzend personeel, dat nu aan de school werkzaam is, en ook eenigen, die er aan verbonden zijn geweest, collega's hoofden, lector Lansbergen uit Den Haag en later ook kapelaan Geven. Toen de jubilaris met echtgenoote en kinderen waren binnengeleid, nam de heer Jacobs het woord, die zeide uiting te wil len geven aan gevoelens van eerbied en dankbaarheid. De jubilaris, aldus spr., heeft steeds weten te scheppen onder'het onderwijzend personeel een sfeer van ver trouwen en meeleven. De omgang was al tijd joviaal en hij was steeds bereid om te helpen en in de bres te springen. Namens collega's en oud-collega's bood spr. een ra- dio-toesteld aan en aan mevr. v. Heteren bloemen. Een paar jongens van de klas van den jubilaris' presenteerden vervolgens met een aardig gedicht aan den „hooge-meester" een smeedijzeren rookstandaard aan. De voorzitter van het schoolbestuur, rec tor Bernefeld, zeide, dat er reden is voor dankbaarheid, die hij wil uiten. Zeer vele jonge onderwijzers zijn bij den heer Van Heteren hun loopbaan begonnen. In de waardeering van de taak van den onder wijzer is er gelukkig verandering geko men, in eigen kring allereerst en ook bij buitenstaanders. .Dieper is doorgedrongen de overtuiging, dat een groot deel van de opvoeding berust bij den onderwijzer, die heel zijn persoon in dienst van zijn taak moet stellen. De jubilaris heeft dikwijls in moeilijke posities gestaan. Spr. wijst op het dubbele karakter van de school, die hij een tijd lang heeft moeten beheeren. Na de combinatie van zijn twee scholen, heeft de heer v. Heteren er alles voor over gehad, om het probleem, dat er toen was, tot een zoo goed mogelijke oplossing te brengen. Niet het abstracte belang van de school, maar het levende belang van het kind stond hem voor oogen, zóodat hij bereid was een offer te brengen doordat zijn schóól kleiner werd. Spr. hoopt, dat de jubilaris de gelgenheid zal krijgen, om, nu de eerste stap is gedaan, ook mede te werken aan de oplossing van nog hangende problemen. In het bijzonder wil spr. den jubilaris dan ken voor zijn goede verhouding ten op zichte van het onderwijzend personeel, en zeer speciaal zijn zorg voor de kweekeljn- gen. Namens het bestuur overhandigde spr. een enveloppe met inhoud. De heer B. v. Eisen huldigt nu den jubi laris namens de hoofden en wijst op de ge zonde ideeën, die de jubilaris heeft, inzake onderwijsvraagstukken. Hij schets hem ver der als „een goedmoedig vader" op school, die weet te leiden, en als een onderwijzer, die niet „een echte sehoolmester" is gewor den, doordat hij deelneemt aan het sociale leven. Ten slotte richt spr. woorden van waardeering tot mevr. v. Heteren. Rector Lansbergen verklaart gaarne te hebben aanvaard de uitnoodiging van het feestcomité, om te komen, daar hij als ka pelaan te Leiden heeft leeren kennen het gezin van#den heer v. Heteren, zijn so ciaal werk en <3e ernst en toewijding, waar mee hij zijn taak als onderwijzer vervult. Ten slotte dankt de jubilaris alle harte lijk, op alle gesproken woorden reageerénd, waarbij hy gelegenheid vond uit een te zet ten, hoe hij de taak van een hoofd tenop- zichte van het personeel opvat. Vermelden wij nog, dat de Eerw. Overste en Zusters van het klooster in de Pelikaan straat schriftelijk gelukwenschen hadden gezonden en de bisschoppelijke inspecteur Rector Sondaal bericht had, wegens onge steldheid niet aanwezig te kunnen zijn om persoonlijk 'te feliciteeren. HOVENIERSBEDRIJF VALT OND£R ALG. VESTIGINGSWET. Van het hoofdbestuur van den Kripg Bloemist-Hoveniers wordt gemeld, dat krachtens een ministerieele beschikking op genomen in de Staatscourant van 11 De cember 1946 (No. 243) is bepaald, dat het hoveniersbedrijf is aangewezen als een van die dienstverleeningsbedrij ven, die on der het Besluit Algemeen Vestigingsverbod Kleinbedrijf vallen. Voor vestiging van een hoveniersbedrijf blijft dus een vergunning overeenkomstig het B.A.V.K. noodig. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 17 Dec. Groenten veiling. Bosselderij 10—12.80, Knolselderij I 9 30.Gele uien 5.90—10.—, Witlof I 30— 50.Witlof II 920.Koolrapen 3.60 5.70, Winterpostel^in 8.Andijvie f 70 7—, Kroten 8—10.—Gele kool 6.90^- 14.90, Groene kool 1719.Roode kool ƒ11.80—18.—Spruitkool 61—100.—Boe renkool 3644.Peen z. lof f 1820. Pieterselie f 15.90, Prei I 3032. ROELOFARENDSVEEN, 16 Dec Bloe men. Tulpen: White Sail f 2.90; Early Per fection 1.852.00; Krelage Triumpf 2.50 Imperator f 1.302.50; Narcissen: Early Glory 6070 csnt, Magnificence 5060 cent, Helios 55 cent per 10 stuks; King of the Yellow 1.15—1.30. Koopt Uw ringon bij C. DE KEMP Juwelier, BOTERMARKT 12 Mevr. de Planque, Planta ge 12, vraagt wegen» hu welijk der tegenwoordige een nette DIENSTBODE tegen 15 Januari. Tweede meisje en werkster aanwe zig. Aanm. 's avonds. 2790 J. M. H00GENB00M KLEERMAKER 2791 35 RIJPWETERING Iets te verkGopen? Dan 'n Telefoontje plaatsen Gevraagd voor klein dok tersgezin zonder kindereq. liefst per 1 Januari een DAGMEISJE voor de uren van 9—5 en een meisje voor dag en napht. Goede kost en inwo ning en goed loon. Adres: F. Leerink, arts. Heeren- weg 9, Rijnsburg. 2793 Q311011011011 CD 11011011011011011 CD 11011 CjJ Bij Inlevering van 2 ons rozijnen EEN FIJN KRENTENBROOD van 400 gram. Bij inlevering van 1 ons rozijnen 10 HEERLIJKE K0FFIEBR00DJES met fondant er op. Alles gebakken van blanke bloem. y P.S. Bestellingen worden aangenomen tot Zaterdagavond (Ioiioiioiioiioiioiioiioiioiioiioiioiic) DOEZASTRAAT 2, TELEFOON 21407 Voor spoedige indiensttreding gevraagd: meer speciaal voor een lijstenbank en Houtindustrie „NORHTGO" N.V., Noordwijk (mnl. ol vr.) 2800 voor lichto administratieve werkzaamheden. Sollicitaties onder opgave van verlangd salaris uitsluitend schriftelijk te richten aan: OUDE SINGEL 20 - LEIDEN Gevraagd iemand voor voor de ochtenduren (8.30 —12 uur). Zeer geschikt voor een geoepsioneerd persoon als bijverdienste. Br. met uitvoerige inlich tingen onder letter R aan Adv. Bur. Karstens. 2798 Hielriemen 2796 Neusrlemen Schaatsenriemen "Wederverkoopers korting. v. WIJX's Lederhandel HAARL.STRAAT 161 VENDUHUIS DER NOTARISSEN Bij de veiling van a s. Don derdag zal o. m. worden verkocht: Modern Heeren en Slaapkamer- Ameublement Te bezichtigen Woens dag a.s. van 104 uur De Vendumeester T. BEEUWKES ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN I KOOPT UW VERLOVINGSRINGEN IN HET BEKENDE GROOTE KEUZE JAC. HOOGERVORST. Morschstraat 9 Tel. 24920. Leiden 2799 aan den Abtepoelweg - Oegstgeest den geheelen dag geopend, ook 's avonds Consumptie ter plaatse verkrijgbaar. 2797 Voor het vervaardigen van uitsluitend MEDISCHE INSTRU MENTEN prima glasblazers gevraagd te Utrecht. Ook voor eenige halfwas is gèlegenheid tot plaatsing. Flink loon, frissche ruime werkplaats en menschélijke be handeling gegarandeerd, Brieven, met opgave van verlangd loon, waar en hoe lang gewerkt, leeftijd, gehuwd of niet gehuwd aan het bureau van dit blad onder no. 2794 opgegeven advertenties worden uitsluitend voor risico van den opdrachtgever geplaatst Voor zoo spoedig mogelijk gevraagd een net R.K. MEISJE in gezin iqet huiselijk ver keer te Leidschendam, net jes kunnende werken. Br. onder no. 2802 bur. v. d. bl. WELKE JUFFR. of Wed. js genegen in een gezin van twee personen het huishouden waar te ne men, intern. Br. agent L. Crt. onder letter W., Ro zenstraat 26, Alphen aan den Rijn. 28Ó1 TE HUUR GEVRAAGD te Leiden of directe omge ving door besch. fam. z. kl. kindereq, 3 a 4 gest. kam. met keuken of gebr. v. Keu ken. Br. onder no. 3855 bu reau van dit blad. Kunst en Ontspanning op Donderdag 19 Decem ber, 8 uur in de STADSGE HOORZAAL. 2803 A. d. vleugel: Tilly Stenz- Leening. Medewerking van: K. en O.-zangkoor, St. Odo-knapenkoor. Prijs voor inschrijvers van K. O.; 25 cent. voor niet- ingeschrevenen: 40 cent. Kaarten verkrijgbaar bij: BIK, Breestraat; GULDE- MOND, Haarhstraat; LEC- TURA, Zeemanlaan; SER- VAAS, Korenbrugsteeg en 's avonds aan de zaal. Kun je nog zingen, zing dan mee! TELEFOONTJES PERSONEEL 2R. K. Dienstbode b. z. a., leeftijd 16 j., voor d. en n., liefst buiten de stad. Hoogendorpstr. 5, Leiden. AANGEBODEN <2* Defecte Gramofcons ma ken wij vakkundig in or de of kunt u biïl'ijk inruilen voor een soede kinderkóf- fer gramofoons en mooie duidelijke luidsprekers van af 20, gramofoónrnotoren vanaf 15 platen vangf 50 cent, Janvossensteeg 41 te Leiden. 3857 GEVRAAGD Door vereeniging schrijf machine ter overname ge vraagd. Br. met opa. merk en prijs onder no. 3856 bu reau van dit blgd. 3? Bijverdienste gezocht door jongeman, 23 jaar. Br. onder no. 3861 bur. van dit blad. DIVERSEN 3? Openlijk dank aan God voor een gunst, verkregen op voorspraak van de H. Maagd door het r.oudén v. d. Noveen der drie Weesge groeten voor het welslagen van drie examens. 3359 Openlijk dank aan God op voorspraak v. d. H. An- tonius voor gebedsverhóo- ring. M. M. 3860 (S> Kennismaking. R, K. Jongeman, 25 jaar, zoekt ernstige kennismaking niet eenvoudig R. K. Meisje 20 25 jaar. liefst uit Leiden, Br. onder no. 3854 bur. v. d. blad.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 4