Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur OP KORTE GOLF OMGEVING Overzicht van de stand der elftallen Ter opening van de vergadering der Alg. Vereen .v. Bloembollencultuur, hield de voorz., dr. A. J. Verhage, een rede, waarin hy mededeelde, dat de bloembollenexport dit jaar beliep een bedrag van 50 millioen gulden .Gezien de na-oorlogsche omstandig heden, waardoor belangrijke afzetgebieden in centraal-Europa kwamen te vervallen, kan dit cijfer een record genoemd worden. Desondanks heeft ook de bloembollenteelt bij de economische wederopbouw van Duitschland en de andere landen in cen- traal-Europa groot belang. Is de uitschakeling van Duitschland reeds belemmerend voor de uitbreiding van het bloembollenbedrijf, oók de exportbeper kingen, door verschillende landen toege past, staat de vergrooting van de teelt in den weg. Dr. Trerhage merkte ten dien aan zien op: „Wanneer de wereld zou inzien, dat internationaal overleg qr toe moet lei den om de bedrijven in de wederzijdsche landen zoo min mogelijk aan banden te leg gen tot heil van het herstel van den wel vaart in de wereld, zou ons vak er geheel anders voorstaan". Toch is de export evenmin gebaat bij het overvoeren der buitenlandsche markt tegen te lage aanbiedingen. Propagandacampag nes zijn het aangewezen middel, om vooral de particuliere inkoópen te bevorderen. Aan het eind van zijn rede deelde de voorzitter mede, dat de vereeniging zich tot de regeering had gewend met het verzoek het overschot aan bollen, veroorzaakt door clandestiene teelt, voor haar rekening te ne men en de daaraan verbonden kosten te be strijden door het heffen van boeten tegen de overtreders. Dr. Verhage trad dezen keer voor het laatst als voorzitter op, daar hij de functie van president voor het bedrijfsschap van bloembollenteelt heeft aanvaard. Na de rede van den voorzitter kwam een voorstel van de afd. Uitgeest in behandeling, dat afschaffing beoogde van de sanerings maatregelen in het bloembollenbedrijf. Het N. V. B. reorganiseert Tijdens het congres van de Nederland- sche Volksbeweging dat kortgeleden te Utrecht werd gehouden, zijn eenige beslui ten genomen in verband met gerezen moei lijkheden. In het kort samengevat zijn deze volgens het „Handelsblad" besluiten: de N.V.B. wordt niet geliquideerd; de N.V.B. zal toetreden tot een te stichten Personalistische Unie; de hoofdbestuursleden blijven voorloopig aan totdat in het land een aantal personen zijn gevonden, die hun plaats willen inne men. Tot voorzitter werd gekozen den heer P. v. Stam te Bussum; de ledenadministratie wordt gecentrali seerd; „Je Maintiendrai" is geen uitgave meer van de N.V.B., waarmede een feitelijk reeds lang bestaande situatie officieel wordt ge maakt; in Janurai a.s. zullen zoo mogelijk in alle gewesten centrale vergaderingen worden gehouden, waar de nadere taak der N.V.B. en de werkwijze zal worden besproken. Voorts kwam op het congres ter sprake de schulr rond 75000 welke de N.V.B. op korten termijn zal hebben te voldoen. Een der afdeelingsafgevaardigden zegde reeds een bedrag van 1000.voor delging van deze schuld, toe. De nieuwe voorzitter van dq N.V.B. heeft zich met een brief tot de afdeelingsbesturen gericht, waarin deze o.m. zegt, dat het per sonalistisch socialisme ver uitgaat boven eenige partijpolitiek en dat het fataal is voor de N.V.B., zich met de practische par tijpolitiek bezig te houden. „Deze taak moet ieder voor zich doen in de partij, die het meest zijn persoonlijke inzichten en ge voelens vertolkt." VOETBAL. Leidsche Voetbalbond. Het niet ge speelde programma van 15 Des. is voorloo pig verschoven naar Zondag 22 Dec. A.ZL.S.J.Z. 12. Op een hard be vroren veld heeft S.J.C. een op 't nipper tje bevochten zege behaald op A.Z.L. Beide partijen tellen invallers. S.J.Z. is al dade lijk in- den aanval, doch de A.Z.L.-keeper is in vorm. S.J.Z. zet aanval op aanval op, doch zonder succes. Pas na 25 minuten geeft Zonderop een schuiver op doel, wel ken de keeper niet voldoende stopt, waar door de bal langzaam over de lijn rolt (01). Tien minuten later wordit de bal naar Jac. Wassing gespeeld, deze maakt zich vrij en met een onhoudbaar schot in den uitersten hoek geeft hij den keeper het nakijken (02). Na de rust is AZL het meest in den aanval, doch de achter hoede van SZ weert zich goed. De aan vallen wisselen zich telkens, doch tot doel punten komit het niet. Kort voor het ein de wordt een fout van den rechtsback af gestraft met een doelpunt van AZL (12) en zonder verandering komt het einde. SJZ 2Rijpwetering 2 eindigde in een gelijken stand (11). De wedstrijd SJZ 4—LDWS 4 werd afge last wegens terreinafkeuring. Eenige derde elftaller waren zoo spor tief versi'.ek te laten gaan, waardoor hun medespelers, die wel opkwamen weer huiswaarts konden gaan. TAFELTENNIS Treffers 1—DOS 4 6—4. De Treffers hebben zich hersteld van de vorige neder laag en hebben in een matigen wedstrijd, van den kant van de gebr. Heemskerk, de overw nning weten te behalen. In dezen wedstrijd blonk invaller P. Verdel op schit terende wijze uit, hij heeft A. Verdel goed vervangen door op overtuigende wijze zijn 3 partijen te winnen. Deze speler blijkt, ondanks hij 4 jaar niet gespeeld heeft, het. spel nog niet verleerd. De uitslagen waren als volgt: N. Heems kerkHueting 10; C. HeemskerkMast 10; P. VerdelGroot 10; C. Heems kerkHueting 01; P. VerdelMast 10; N. HeemskerkGroot 10; P. Ver delHueting 10; N. HeemskerkMast 01; C. HeemskerkGroot 01; dubbel spel: N. H. Heemskerk, P. VerdelMast, Groot 01. A.s. Zaterdagmiddag Treffers 2Netbal. 5. in de Weesperstraat, aanvang 5 uur. hoofdbestuur adviseerde negatief en het voorstel werd met groote meerderheid ver worpen. Bij de bestuursverkiezingen werden in de vacatures van het hoofdbestuur gekozen de heeren C. van Dijk Sr. uit 's-Gravenzande en J. Valkering uit Limmen. De afdeelingen Andijk, Lutjebroek en Enkhuizen dienden een voorstel in voor het opnieuw ontwer pen van bedrijfsmaatregelen tot betere be- heersching van den bloembollenteelt om daardoor de kleine kweekers een betere kans te geven. Ook dit voorstel werd ech ter verworpen. Aan het einde van de vergadering werd de begrooting voor 1947, die een totaalbe drag vertoont van ƒ92.500.goedgekeurd. HOUT UIT DUITSCHLAND. De eerste zending rondhout van 1000 ku bieke meter, afkomstig uit het Schwarzwald in Duitschland zal deze week in Dordrecht per schip aankomen. Het betreft hier een onderdeel van een partij hout op stam, van een millioen kubieke meter, door het mi nisterie van Openbare werken en Weder opbouw aangekocht van de autoriteiten der Fransche bezettingszone in Duitschland. In opdracht der Nederlandsche Grond Mij., die onder toezicht staat van dit minis terie, zijn ongeveer 100 Nederlandsche ar beiders sinds enkele maanden nabij het dorp Reichental bezig met het vellen der boom en. Het transport geschiedt door een groot aantal vrachtwagens en enkele trac toren. In het dorp heeft men barakken ge bouwd voor de huisvesting der boomen rooiers, terwijl twee hotels werden inge richt resp. voor cantine en kantoorvertrek- ken. Geleidelijk zal het aantal arbeiders en het machinepark worden uitgebreid om te zijner tijd 'n wekelijksche productie van 4000 kubieke meter rondhout te bereiken. (Reeds geplaatst in onze vorige oplage). MOTIE SERRARENS AANGENOMEN. De Tweede Kamer is hedenmiddag te één uur in openbare vergadering bijeengeko men. Aan de orde wordt allereerst gesteld: stemming over de motie van orde van den heer Serrarens c.s. betreffende de verlee ning en intrekking van vergunningen tot uitoefening van autobusdiensten. Deze mo tie luidde als volgt: De Kamer, van oordeel, dat de verleening en intrekkingan vergunningen tot uit oefening van autobusdiensten ten spoedig ste dienen te geschieden overeenkomstig de bepalingen /an de A. P., noodigt den minister uit maatregelen te nemen on zoo spoedig mogelijk het vierde uitvoeringsbe sluit te doen vervallen en intusschen d be staande tijdelijke vergunningen te laten doorloopen als vergunningen in den zin van art. 12 van W. A. P. en omtrent de tijde lijke vergunningen, die na de bevrijding zijn ingetrokken een procedure van hezie- ning in het leven te roepen. De heer Wagenaar (C.P.N.) en Algera (A.R.) leggen korte verklaringen af, waar na de motie z.h.s. wordt aangenomen. 15 JAAR TEGEN PROFESSOR WESTRA GEëlSCHT. De procureur-fiscaal van den Bijzorderen Raad van Cassatie, prof. E. G. Langemeijer, eischte na een uitvoerig requisitoir tegen prof. mr. H. Westra, ex-burgemeester van 's-Gravenhage rekening houdende mei, den 63-jarigen leeftijd van prof. Westra, een ge vangenisstraf van 15 jaar. Het Bijzonder Gerechtshof te 's-Gravenhage had verdach te tot 20 jaar gevangenisstraf veroordeeld. BUITENLAND. Te Monfalcone (Engelsche en Ameri- kaansche zóne van Venezia Giulia) zijn 20 bommen geworpen naar huizen van anti fascisten. Meer dan 11.500 Joden, die in het af- geloopen jaar gepoogd hebben, op illegale wijze Palestina binnen te komen, hebben immigratie-papieren gekregen. Te Jerusalem zijn 6 Engelsche soldaten gearresteerd, verdacht van het verkoopen van wapenen aan Arabieren. HAZERSWOUDE Personalia. Onze plaatsgenooten de dames M. Zaal en G. H.>an Klaveren zijn geslaagd voor het examen costumière; zij werden opgeleid door de Modevakschool van Mevr. v. d. Veer Snel te Alphen. HILLEGOM Beurs en Bloemenkeurlngen. De Beurs- commissie is thans als volgt samengesteld: D. van Egmond, voorz.; P. J. W. van Til, secretaris; A. H. Staats, penningm.; Ch. P. Freriks, 2e voorz.; Th. W. C. Jonkheer, C. J. van Til en J. G. Stokman, commissarissen. In de Keuringscommissie hebben zitting: D. van Egmond, voorz; Ch. J. F. Dix Heem stede, secretaris; Frans Roozen, Vogelen zang, 2e secretaris; Jan Roozen, Heemste de, N. Roozen, idem, B. Heemskerk, Ben- nebroek, Th. W. C. Jonkheer. Hillegom, Th. Hoog, Haarlem, D. W. Lefeber, Lisse, A. Warnaar, Sassenheim, P. de Wild, Heem stede. KATWIJK Geboren: Wilhelmina, d. van M. Guyt en W. v. Beelen; Pieter, z. van J. Kuyt en D. Ouwersloot; Arendje, d. van C. Haasnoot en P. Kuyt; Willem, z. van K. v. d. Plas en J. v. Duyvenbode; Judith, d. van J. van Duyn en S. v. Duyvenbode; Martinus J., z. van J. v. d. Voort en M. C. v. d. Akker; Cornelia, d. van J. Schaap en N. v. d. Wiel; Dirk, z. van D. v. Duyn en C. v. d. Bent; Maartje, d, van M. de Zwart en J. Dijkhuy- zen; Willem, z. van C. Geijteman en C. v. d. Plas. Ondertrouwd: S. C. Edeling en M. E. A. Addink; C. M. N. Kuiters en M. Dubbeldam. Getrouwd: J. v. d. Plas en P. Ros; A. Messemaker en P. Noppe; A. v. Duyvenbode en T. Schaap; A. Degeling en C. Hou- waard. Overleden: J. van den Oever 30 j. LEII )SCHE MlAM Pauselijke onderscheiding. Als blijk van waardeering voor haar werkzaamhe den is aan mej. J. E. M. Breve, ter g'" gen heid van haar 30-jarig dienstverb bij pastoor Kammers, de pauselijke m^aille „Bene Merenti" toegekend. Personalia. De leider van den distri- butiedienst Leidschendam-Voorschoten, de heer L. Mooi, gaat dezen dienst ingaande 1 Jan. a.s. verlaten wegens z'jn benoeming tot districtscommissaris van de Stichting Borgstellingsfonds van de gemeenten L?id- schendam, Rijswijk, Voorburg en Wasse naar. Geboren: Wouter, z. van H. C. v. Steen bergen en H. Smit; Stephanus Cornelis Bernardus z. van P. G. Klerks en A. N. Ougowska; Leonardus Arnoldus Maria, z. van A. Th. Oudshoorn en C. C. Moerkerk; L. N. Wortel en M. H. J. Hekman. Overleden: H. H. v. d. Voort 49 j... Jo hanna W. A. Bolleboom 7 j. Ondertrouwd: Bernardus Maria v. d. Lin den 23 j. en Adriana Maria Hulst 2- j.; Ni- colaas van Veen 52 j. en Petronella Marga- retha Toen 40 j. Getrouwd: Leonardus Josephus Bol 29 j. en Cornelia Antonia van Leeuwen 25 j. NIEUWKOOP Geboren: Annemarie Cornelia, d. v. C. Snijders en C. Knieriemd; Anna Maria Barbara, d. v. A. J. Vianen en M. H. Jan maat; Pieter, z. V. P. Vermey en H. de Jong. Over'eden: A. C. B. van den Helder 15 j en G. H. Wezenberg 71 jaar. NOORDWIJK GEMEENTERAAD. Het aantal katholieken in gemeente-dienst. Gisteravond kwam de gemeenteraad bij een onder voorzitterschap van den heer G. F. W. v. Berckel, die in zijn openingswoord op de eerste bijeenkomst na zijn installa tie nogmaals wilde bevestigen, dat hij gaar ne de belangen van Noord wijk zal die nen. Het verzoek van de commissie voor een openbare kleuterschool tot het huren van enkele lókalen un de openb. school kon nog niet in behandeling worden ge nomen, doordat het fiat van den inspec teur van onderwijs nog niet was afgeko men. Mocht dit fiat voor - Jan a.s. nog ko men, dan zullen B. en W. alles in het werk stellen, dat deze kleuterschool per 1 Jan. zal kunnen beginnen, terwijl de huurver- goeding dan op de e.v. vergadering door den Raad zal worden vastgesteld. Inzake enkele gestelde vragen in de vo rige vergadering werd door den voorz. de volgende beantwoording gegeven: „Verbetering Oude Zeeweg; dit object behoort tot de plannen van den Wederop bouw. Het „vuurtorenplan";; deze terreinen zitten vel bunkers en staan nog steeds on der militair gezag; zoolang dit niet wordt vrijgegeven, zal men daar niets kunnen uitvoeren. Deze kwestie behoudt echter de völle aandacht van B. en W. Het loskomende personeel van het gas bedrijf, zal, zoover dit in vaste dienst is, ondergebracht worden bij de nieuwe ex ploitatie der gaslevering of bij andere tak ken van het gemeentelijk bedrijf, zooveel mogelijk op dezelfde dienstvoorwaarden als waaronder zij thans werken. Betreffende de vraag over de tramver binding met Leiden te stellen boven een busverbinding in de toekomst, hebben B. er. W. enkele besprekingen dienaangaande gevoerd en alhoewel er nog geen enkele be slissing is gevallen, zullen B. en W. toch blyven aandringen op het in stand houden van de tram verbinding. Aangegaan werd een rekening-courant overeenkomst voor 1947 met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten te 's Hage ter groot te van 885000. Het verzoek van den heer J. Verburg om omslag als haven meester werd toegestaan op eervolle wijze. De exploitatievergoeding en werkelijke uitgaven voor de bijzondere scholen over 1945 werden als volgt vastgesteld: lager on derwijs en V.G.L.O. op 13.40 per leerling en voor de ULO op 20 per leerling. De benoeming van een gemeente-genees heer werd verwezen naar de geheime raadsvergadering. In de commissie van toe zicht voor LO werden gekozen de heeren G. Crama voor de openb. onderwijzers en dra H. Boeke voor de groep ouders der bij zondere scholen, terwijl als commissaris voor de Noordwijksche Spaarbank werd herkozen C. Admiraal Hzn. De benoe ming van een gasthiiismeester werd aan gehouden, mede op verzoek van dit colle ge, v/aarbij een nieuwe voordracht zal worden gedaan. Aangenomen werd het voorstel tot vast stelling van een regeling betreffende de overdracht aan B. en W. van bevoegdhe den, als bedoeld bij art. 212 der gemeente wet. Het uitvoerig voorstel inzake de rat- tenbes:rijding vroeg nog even-de aan dacht. Besloten werd, dat Noordwijk zich zal aansluiten bij de bestaande streekcom- missie, terwijl voor dit jaar een bedrag van 583.80 werd uitgetrokken voor de bestrij ding. welke zal worden uitgevoerd onder toezicht Openbare Werken. De rekening van de weeshuismeesters werd, nadat was gevraagd om in het vervolg meer gespeci ficeerde gegevens te verstreken, goedge keurd, evenzoo de rekeningen der gast- huismeesters. De verhuring der gemeente woningen zal voor 1947 geschieden op de bestaande voorwaarden, met dien verstan de, dat deze zullen worden herzien, in dien zulks door eenige wettelijk voorschrift geoorloofd zal zijn. Voor 1947 werd uitbesteed aan de be staande contractanten het ophalen van vuilnis voor 14950, waarbij werd bepaald, dat dit dan 2 maal per week zal geschie den, terwijl aan B. en W. werd opgedragen een onderzoek in te st ellen omtrent de vraag of het aanbeveling verdient tot het inrichten van een gemeentelijken reini gingsdienst, dit in overleg mei de commis sie voor openb. werken over te gaan. Voor dt scabiesbestrijd'ng werd uitgetrokken 'n bedrag van 6250. waardbij werd gerekend dat een bedrag van ƒ5000 door belangheb benden zal kunnen worden voldaan. Met 12 tegen 3 stemmen werden B. en W. gemachtigd met inachtneming der mi nimumprijzen toestellen e.d. in verband met de opheffing van de gasproductie te doen verkoopen. Door een 6-tal exploitanten van bad- en strandbedrijven is zonder aanwijsbare te genprestatie aan de gemeente aangeboden een schenking van 6625.58, zijnde 10 pet. dei bruto opbrengst dier bedrijven. Onder dank werd dit bedrag aanvaard. Hierna verkreeg de heer de Boer het woord voor het houden van een interpel latie inzake het gemeenteparsoneeï. Spr. dankte B. en V. voor de verstrekte sta tistiek, waarin echter niet had behoeven te worden opgenomen het distributiebes'tl. Aan de hand hiervan nad hij kunnen c- stateeren, dat in 1939 25 pet. dei hoofd ambtenaren kath. waren en op 18 Dec. 1946 nog dezelfde verhouding; ambtenaren van het secretarie en ontvanger i939 38 pet. R.K. en thans 29 pet.;; politie met in begrip van hulppolitie 1939 31 pet. en thans 38 pet.; ambtenaren gas-, electric'tei*- en waterbedrijf in 1939 44 pet. en thars 37 pet., werklieden van alle bedrijven in 1939 50 pet. en thans 45 pet. Deze cijfers zeg gen toch wel iets en spr. vond het ver klaarbaar, dat een groeiende onrust onder een zekere categorie van gemeentenaren ontstaat, welke toch ruim 50 pet. der be volking uitmaakt. Spr. wilde niet terug gaan op het ontstaan dezer verhouding en wilde ook vaststellen, dat bij benoemin gen bekwaamheid primiar moet zijn. Toch moet men in deze ook voorzichting zijn, want er is met geen enkele statistiek aan te -wijzen, dat een bepaalde groep der be volking minder intelligent is, redenen waarpm spr. B. en W. verzoekt of zij be reid zyn in zoover het van hen afhangt in de toekomst rekening te houden met de rechtmatige wenschen, welke in een be paald bevolkingsdeel leeft. De burgemeester deelde mede, dat B. en W. alles in het werk moeten stellen om aan de rechtmatige wenschen der bevol kingsgroepen tegemoet -te komen, als dit aan de bekwaamheid geen afbreuk doet en zegt toe in de toekomst hiermede ten volle rekening te zullen houden. In de rondvraag vraagt de heer v. d. Niet naar de mogelijkheid om dit jaar, aan degenen, die hiervoor in aanmerking ko men, een Kerstgave te verstrekken. Weth. v. Leeuwen deelde mede, dat deze materie reeds besproken is door B. en W. De heer Warmerdam besprak de slechte wegen in het Langeveld. een rechtstreeksche weg van Langeveld naar Noordwijk en over de mogelijkheid van „huisslachtingen". Ver der kwam nog ter sprake de brug naar de Hoogeweg, het badhuis en de sportvelden. Wat het laalste betreft zullen B. en W. zeer binnenkort met concrete voorstellen komen. Hierna volgde sluiting. ROELOFARENDSVEEN 1 ,,Kerk en Maatschappij". Op'initiatief van den L.T.B., den Volksbond, de Hanze en de L.T. worden dezen winter verschillen de causerie-avonden gehouden. Op één hiervan sprak de vorige week kapelaan A. Hartog over de verhouding tusschen de Kerk en de Maatschappij, Dit belangrijke onderwerp had ongetwijfeld meer belang stelling verdiend dan nu het geval was. De meeste toehoorders kwamen uit de L.T. De voorzitter, de heer Machielse, merkte dan ook zeeb terecht op. dat de leden der ver schillende organisaties wel beter hun taak mogen gaan begrijpen, indien zij bij de ko mende reorganisatie op maatschappelijk ge bied hun stem en opvatting willen laten hooren. Het onderwerp Kerk-Maatschappij kreeg weliswaar eenig debat, maar vrij wel nimmer werd diep ingegaan op de pro blemen en spanningen, welke dit onderwerp veroorzaakt In de tegenwoordige maat schappij. Op Donderdagavond, in de alg. ledenver gadering der K.V.P., spreekt de heer Ma chielse over Indonesië. Dit actueele onder werp verdient toch zeker attentie Dat de toelichting goed verzorgd zal zijn, daaraan zal wel niemand twijfelen. RIJNSATER WOUDE Gemeenteraad. De raad dezer ge meente komt op Maandag 23 Dec. des avonds 7.30 uur in openbare vergadering bijeen. SASSENHEIM Geboren: Hendrik Leonardus Francis- cus z. van H. Weijers en A. Th. v. d. Geest; Henricus Leonardus z. van H W Bader en C. M. v. d. Horst; Evertje d. van C. Vonk en B. S. van Loo; Wilhelmina Jo hanna Dina d. van P. A. de Clercq en G. A. Karssen; Wilhelmina d. van A. Hooger- vorst en A. Veldhoven; Clasina Elisabeth d. van D. Snaterse en J. W. Roubos; Theo- dorus Simon z. van Th. L. v. d. Geest en E. J. v. Steijn; Jannetje Gerda d. van P. Wes terbeek en M. Passchier; Gerbrand z. van G. Breedijk en D. Uithoven. Ondertrouwd: Gerardus Cornelis Mens 24 j. en Adriana Maria Catharlna Koning; Jan Christiaan Meirink 33 j. en Menna Roos 23 j.; Marinus Albertus Dekker 25 j. en Maria Luiken 20 j. SCHAKEN VoorschotenPhilidor. De nutsschaak- club „Voorscholen" speelde haar 3e com petitiewedstrijd van den Le'dschen Schaak bond tegen „Phi'idor" II uit Leiden. Aan gezien de, tot misver, behaalde resultaten in deze competitie voor beide vereenigin- gen ge'ijk waren, werd dit tournooi met spanning tegemoet gezien. Voorschoten had evenwel geluk en won met 5 J/- tegen 4}* punt. De Nutsschaakclub „Voorscho ten" welke 14 December 1945 werd opge richt bestaat juist één jaar. De voorzitter, ue heer W. H. v. d. Nat heeft wegens druk ke werkzaamheden met ingang van 1 Jan. a.s. bedankt al.s voorzitter en als lid. In hem verliest de vereeniging een zeer erva ren schaker en een goed raadsman. De volgende wedstrijd vindt 8 Januari a.s. plaats en wel te Leiden tegen de schaak vereniging „Leithen". De totaal uilslag v/as; Voorschoten—Philidor II: Dr. P. Ver netW. Verver 1—4); J. van Os—M. W. v. d. Burg X '/i; K. A. Waasdorp—J. Buurman 1—0; H. F. van LunterenE. Hee-inga 10; J. J. Braggaar—C J. W. Conijn 14; G. P. Sender—J. H. v. d. Meu'en 01; A. Oudshoorn— A. J. H. v. d. Meulen XAV; A. B. WesselsA. J. van Dissel 01; C. BolleJ. van Leeuwen 01 en F G. Sluiter—Dr. R. C. Bakhuizen van den Brink 10. Totaal 5 A4 DAMMEN HazerswoudeSDV. Te Hazerswoude is gespeeld de competitiewedstrijd tusschen Hazerswoude 1 en SDV (Sassenheim 1). Wegens gebrek aan klokken was er geen controle op den speeltijd, waarvan door verschillende spelers gebruik werd ge maakt om hun partij zoo lang mogelijk te rekken. De voorloopige uitslag is 75 voor Sas senheim. Vermoedelijke einduitslag zal zijn 119 voor Hazerswoude. De specifica tie is: Hazerswoude ISDV I: A. B. Dors manW. Krom 02; K. J. MatzeC. Roos afgebr.; J de GelderP. Alleblas afgebr.; D. HassefrasN. de Jong 11; D. van StaverenJ. de Rooij 1—1; A. J. de Witte A. J. van Dui nafgebr.; J. C. Windhorst P. Havenaar 02; L. Matze—Z. L. de Jong afgebr.; G. RuisTh. J. Booden 11; J. J. HassefrasN. Dannijs 20. Leidsche Voetbalbond Zaterdag middagcompetitie. lste klasse. gesp.gew.gel.verl. pt. v t. Leiden 1 8 6 - 2 12 29—14 RCL 1 7 5 2 10 28—15 ARC 2 6 3 1 2 7 18—21 Koudekerk 1 7 3 1 3 7 18—14 Quick B. 2 5 3 2 6 14— 7 Lisser B. 1 7 3 4 6 20—14 Katwijk 2 9 3 6 6 22—37 Rijnsb. B. 2 6 1 2 3 4 15—21 Noordwijk 2 5 2 3 2 10—21 2e klasse A. Quick B. 3 4 4 8 21— 2 Lisser B. 2 7 3 2 2 3 15—13 Woubrugge 1 6 3 1 2 7 20—15 GWS 1 6 2 1 3 5 12—15 Rijnsb. B. 3 6 2 4 4 14—18 ARC 3 4 1 1 2 3 9—11 T. en D. 1 5 1 1 3 3 7—24 2de klasse B. Noordwijk 3 5 5 10 27— 7 SVOW 1 6 5 1 10 30—13 Quick B. 4 5 3 1 1 7 15— 8 Valken B. 4 6 2 2 2 6 11—21 Katwijk 3 6 3 3 6 12—25 VWS 1 5 2 1 2 5 14—15 Leiden 2 4 2 2 4 12— 8 CNV 2 6 6 0 3—18 MSV 1 5 5 0 6—15 3de klase A. Quick B. 5 6 6 12 34— 8 Ter Leede 2 7 5 1 1 11 28—16 Alphia 7 5 1 1 11 23—16 ARC 4 7 4 3 8 24—12 VWS 2 7 2 1 4 5 16—32 Katwijk 4 6 1 1 4 4 10—24 Leiden 3 6 1 5 2 11—15 GZP 6 6 0 10—33 3de klasse B. Lisser B. 6 4 2 1 10 18— 7 Koudekerk 2 7 3 2 2 3 28—21 SVOW 2 6 3 1 2 7 22—17 RCL 2 4 2 1 1 5 27— 9 Quick B. 6 5 2 1 2 5 15—28 T"en D 2 3 1 2 2 J—15 Noordwijk 4 4 1 3 2 13—16 GWS 2 5 1 4 2 16—37 Rijnsb. B. 4 2 1 1 1 4— 9 4de klasse. RCL 3 5 5 10 28— 4 Woubr. 2 3 3 6 10— 8 Valken. B. 2 4 3 1 6 21— 7 SVOW 3 7 2 2 3 5 14—27 Lisser B. 4 5 2 1 2 3 20—18 Valken B. 3 2 1 1 1 4— 3 Ter Leede 3 3 1 2 1 4— 7 VWS 3 4 1 3 0 5—27 MSV 2 5 5 0 7—21 Jun. A. Afd. A. Quick B. (A) 5 5 10 43— 3 Rijnsb. B. 6 4 2 8 21—14 Ter Leede 4 3 1 6 11— 7 Noordwijk (A) 1 2 2 11— 9 RCL 3 1 2 2 8—10 Valken B. 3 3 0 0—23 CNV 4 4 10 1—29 un. A. Afd. B. ARC 7 6 1 12 20— 9 Koudekerk 7 4 1 2 9 12—11 Quick B. (B) 7 4 3 8 18—12 Katwijk 6 3 1 2 7 16—15 GWS 6 3 3 6 10-11 MSV 5 2 1 2 5 6- 8 Noordwijk (B) 5 1 4 1 5—14 SVOW 5 5 0 5—16 «ooooooooooooooooooooooooouooooooooooooo o Plaatsten wjj in onze editie van g o gisteren de'standen van de Zondag- 2 competitie van de Leidsche Voet- S 3 balbond toch willen wij onze voet- g g bailers in de Zaterdagmiddagcom- g petitie het hunne niet onthouden, c We drukken dus hierbij ook de g o standen af per 1 Dec. j.l. van de g Zaterdagmiddagcompetitie. 5 ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo Adsp. Afd. A. UVS (a) 9 3 1 17 59— 7 Quick B. (a) 8 7 1 15 55— 3 Roodenb. (a) 6 5 1 10 28— 4 Katwijk 7 4 3 8 12—10 Quick B. (b) 7 3 4 6 10—18 Roodenb. (b) 8 3 5 6 20—37 LFC 6 2 4 4 16—22 Lued. (a) 8 2 6 4 12—47 ASC 9 1 1 7 3 12 -45 Noordwijk 6 1 5 1 4—35 Adsp. Afd B Lisser B. 6 4 2 7 10 19— 7 UVS (b) 6 3 3 1# 25—10 Oranje Gr. 7 3 3 1 9 18— 8 Alphen 7 3 2 2 8 27—13 VTL 8 3 1 4 y 22—23 UVS (c) f 6 2 1 3 5 16—19 Quick B. (c) 7 2 1 4 5 8—20 Lugd. (b) 6 2 4 4 5—23 Roodenb. (c) 7 3 4 3 IJ—32 Afd. C. Docos 9 8 1 17 54—10 f oreholte 9 6 2 1 14 24—13 Lisse (a) 7 5 2 10 21— 7 KRV 8 4 1 3 9 2S—17 SJC 7 3 2 2 8 13— 7 Warmunda 8 3 2 3 8 19—13 Lisse (b) 7 3 4 6 11—17 SJC (b) 6 2 4 4 11—28 Alph. B. 7 7 0 2- -30 Warmunda (b) 8 8 0 4—55

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3