Bioscopen SPORT OMGEVING Joris Voetangels jacht Meui-tyovfi OP KORTE GOLF Fransche duikboot vermist Redding van ?1 opvarenden hopeloos. Vliegtuigen, torpedojagers, sloepen, cor- vetten en torpedobooten zijn voor de Fran sche Middellandschezeekust op zoek naar een Fransche duikboot, die thans vermist wordt. Be duikboot, die vroeger tot de Duitsche marine behoorde en 250 ton meet is Don derdagochtend met een bemanning van 21 koppen van Toulon uitgevaren voor het nemen van proeven met duiken tot groo- tere diepte. Zij zou tot op een tiental mijlen uit de kust varen en Donderdagavond om ongeveer 5 uur terugkeeren. Men neemt aan dat de duikboot op een losgeslagen mijn geloopen is. Volgens offi- cieele mededeeling van de marine-prefec tuur te Toulon heeft een mijn-explosie de luiken waarschijnlijk opengerukt, waarna de duikboot onmiddellijk zou zijn gezonken. De hevige storm, die op het oogenblik in dit gebied woedt, heeft reddingspogingen tot nog toe onmogelijk gemaakt. Marine autoriteiten hebben alle hoop opgegeven, de 21 leden van de bemanning te kunnen redden. VIJF VREDESVERDRAGEN GEREED GEKOMEN. De ministers van buitenlandsche zaken der vier groote mogendheden zijn het Vrij dag eens geworden over alle overige kwes ties in de vijf vredesverdragen, uitgezon derd enkele kleine technische kwesties, die deskundigen zullen oplossen. Zij besloten, dat de uiteindelijke teksten van de vredes verdragen met Italië, Roemenië, Bulgarije, en Finland door 'n speciale commissie, zete lende te New York, zullen worden opge steld. Men verwacht, dat de werkzaamhe den 10 Januari voltooid zullen zijn. Zaterdag om 16.30 uur zullen de minis ters beginnen mee de voorbereidende be sprekingen over de agenda voor het vredes verdrag met Duitschland. BELGISCHE ARBEIDERS DEMON- STREEREN TEGEN HOOGE PRIJZEN. In vrijwel alle groote steden van België, hebben de arbeiders gisteren demonstra ties gehouden om te protesteeren tegen de Casino heeft „Wilde Nachten" öp het pro gram, een film, die echter allesbehalve „wild" is. Het is geen roman van zware avonturen, maar de menschelijke historie van een man en vrouw, die tot elkaar wor den getrokken, ofschoon de huwelijksband hen dat belet. De historie speelt zich af in het oude Rusland in den tijd van Tolstoi, uit wiens werk de. stof voor deze film is genomen. Tegenover elkaar staan" de pro cureur-generaal bij het gerechtshof en een jong advocaat en gedurende een proces, waarin de advocaat pleit voor een man, die omwille van zijn vrouw een moord heeft gepleegd, komt de procureur-generaal tot de ontdekking, dat een soortgelijke ontwik keling zich in zijn eigen huwelijksleven af speelt. Gebroken besluit hij te verdwijnen, doch hij wordt toevalligerwijs door roovers overvallen en vermoord. De verdenking valt op den advocaat en de „medeplichtige" weduwe. En het einde is opnieuw de rechts zaal. Het gegeven is niet bestemd voor jeugdige oogen, maar voor degenen, die eefi fijn gespeelde en psychologisch uitstekend verzorgde film weten te waardeeren, heeft deze Fransche film veel te zeggen. Een leuke teekenfilm, uitgebracht door „Gof;ï?x", gaat er aan vooraf. Lido. Leslie Howard was niet alleen een acteur met bijzondere speeltalenten, hij was tevens een uitmuntend regisseur. 'Een van de weinigen'", de laatste film waarin hij speelde en die hij zelf regisseer de, is een product van goede kwaliteit. Het is het levensverhaal van den ontwerper van het ,,Spitfire"-vliegtuig, de fameuse gevechtsmachine, die zoo veel heeft bijge dragen tot de vernietiging van de Duitsche luchtmacht. „Een van de weinigen" boeit door zuive re dramatiek en spanning en geeft prachti ge staaltjes van filmische visie. Als u wilt zien wat „filmisch" is, kan de proefvlucht van de Spitfire u hierover wat leeren. Een film die dubbel en dwars waard is, gezien te worden door iedereen. Wanneer de loop van het verhaal verteld werd, dat deze week „Luxor" vertoont, zou men bedenkelijk zijn hoofd schudden, en toch is het een tamelijk onschuldig geval. „Bruidegoms op zicht" is geen vertelseltje voor kleine kinderen (de keuring is trou wens boven 18 jaar) maar grooteren, die Engelsche humor kunnen waardeeren, zul len er veel plezier bij beleven. Het is een vlot en tamelijk vrij gegeven dat kuisch en koddig wordt afgei'old, met een uiterst vinnige en grappige dialoog, waarvan in de vertaling wel veel verloren gaat, maar waarvan voldoende overblijft om van dit bizonder staaltje van Engelsche pret te kun nen genieten. Rex presenteert deze week het eerste deel van de film „Het eiland des doods" met in de hoofdrol Grant Withers. Een Amerikaansche af deeling Mariniers bindt den strijd aan tegen een misdadigersbende. Het hoofd van deze bende weet zich in hoo- ge marinekringen binnen te dringen en zoo doende zijn de misdadigers steeds op de hoogte van de maatregelen, die men van plan is tegen hen te nemen. Hieruit vloeien allerlei avontuurlijke verwikkelingen voort. Voor liefhebbers van dit genre een avond vol spanning. Trianon. Na een voorprogramma, waarin, naast een reclame-filmpje, een kijkje wordt gegund in het amusementsle ven in Amerika (dat we nu niet direct amusant kunnen vinden) draaide de film: „Haal Paul Temple erbij", een goede de- tective-story van het formaat en strek king, zooals we dat van de radio-hoorspe len gewend zijn. Gezien het feit, dat deze hoorspelen alom met spanning worden be luisterd is het aardig om het nu ook eens te zien. Het is alleen jammer, dat de tekst in het Engelsch gesproken wordt, hetgeen voor ooren, die geen Engelsch verstaan, veel van de dialoog moet wegnemen, waar door juist het „mee-speuren" wordt be moeilijkt. Om jeugdigen geen misdaad-leer school te doen loopen (de jeugdcriminali teit is toch al groot genoeg!) is deze film voorbehouden voor 18-jarigen en oude ren, die de spanning en speurzin volop zul len genieten. hooge prijzen. In Brussel had het personeel van talrijke overheidsinstellingen en groo te ondernemingen in de Stalingradlaan een betooging georganiseerd waaraan meer dan 20.000 personen deelnemen. In Bergen (Bó- rinage) waren meer dan 30.000 arbeiders bijeengekomen. De demonstraties verliepen in de grootste orde. DE OPHEFFING DER DISTRIBUTIE VAN TEXTIEL IN BELGIë. Overeenkomstig der verwachting, heeft het vrijgeven der textielgoederen in Bel gië niet tot een stormloop op de winkels aanleiding gegeven. De hoeveelheid tex tielpunten, die de Belgen den laatsten tijd toegewezen kregen, waren in het algemeen voldoende om de minimum behoefte aan kleeding te dekken en het was zelfs 'zoo, dat degenen, die voor het opheffen der regle- meriteering textiel wilden koopen, deze vrijwel overal zonder bonnen kon aanschaf fen: DE GUERILLA IN GRIEKENLAND. In Thessalie, Epirus, deit Peloponnesus en Thracië is de guerilla weer opgelaaid. Regeeringstroepen hebben grootscheep- sche „zuiveringsacties" tusschen de ber gen Paikos en Skra voortgezet. Een Grieksche Icgerafdeeling moest zich na een hevig gevecht van 5 uur in een dorp nabij Didimotochon, bij de Turksche grens, terugtrekken. Er zijn geen bijzonderheden bekend, doordat de verzetslieden telefoon verbindingen vernield hebben. In Thessa lie daalden guerilla-strijders, die zich tot actie in de bergen moesten beperken, naai de dalen af, zoodat een stroom vluchtelin gen uit het strijdgebied naar Larissa is ge trokken. COMPETITIESTANDEN L.V.B. We laten hieronder enkele competitie standen volgen van de voornaamste klas sen in den L.V.B., bijgewerkt tot en met 1 December. V.V.L.V. 9 5 3 1 24— 7 13 Meerburg 7 5 2 ^- 33—10 121 Warmunda 8 5 2 1 26—14 12' Foreholte 8 5 1 2 30— 8 11 Altior 9 5 1 3 35—18 11 Kagia 6 3 12 15—12 7 Leidsche Boys 5 2 3 915 4 V.T.L 6 114' 5—16 3 Weter. Boys 7 115 17—33 3 D.S.B. 5 5 3—23 0 Morschkwartier 6 6 142 0 le klasse B. U.V.S. 4 a 7 5 2 26—18 12 L.F.C. 3 8 5 1 2 24—17 11 Lugdunum 4 7 3 1 3 17—20 7 Alphen 3 8 3 1 4 19—26 7 Teylingen 2 632119— 78 A.S.C. 3 8 2 2 4 23—22 6 S.J.C 2 7 1 3 3 20—26 5 V.V.S.B. 2 9 1 2 6 16—27 4 le klasse C. A.S.C. 4 6 6 28—10 12 Roodenburg 3 6 5 1 3213 11 D.O.S.R. 2 7 5 1 1 27—17 11 U.V.S. 5 6 5 1 27—16 10 D.O.C.O.S. 2 6 1* 2 3 21—29 4 Alphen B. 2 8 1 7 13—28 2 Lisse 3 5 5 822 Teylingen 3 6 6 1140 2e klasse B. Roodenburg 4 6 5 1 2712 10 Foreholte 2 6 5 1 209 10 L.F.C. 4 7 5 2 23—12 10 Lugdunum 5 6 4 1 1 168 9 Altior 2 7 4 1 2 27—17 9 U.V.S 6 5 2 3 11—24 2 S.J.C. 3 6 1 5 11—25 2 D.S.B. 2 4 4 7—16 0 Alphen 4 5 5 6—26 0 3e klasse B. Alphia 3 6 6 33— 4 12 Roodenburg 6 7 5 2 34—22 12 Warmunda 3 5 4 1 156 8 A.S.C. 6 5 3 1 1 17— 6 7 Oranje Groen 2 6 3 3 2425 6 Wet. Boys 2 7 2 1 4 14—21 5 U.V.S. 7 5 2 3 12—14 4 Rouwkoop 3 7 1 6 1528 2 Foreholte 3 6 6 5—43 0 Zondagcompetitie. Afd. C (Junioren). D.O.S.R. (a) 7 6 1 23— 7 12 Alph. Boys (a) 7 6 1 19—12 12 V.V.S.B. (a) 5 4—1 18— 2 8 V.V.L.V. (a) 9 3 2 4 24—15 8 D.O.C.O.S. (a) 5 3—2 11—14 6 Altior (a) 6 3 3 21—19 6 Meerburg 4 2 1 1 11— 8 5 Teylingen (a) 7 2 14 17—14 5 Lisse (a) 6 1 5 436 2 Foreholte (a) 8 8 629 0 Afd. D (Junioren). Alph. Boys (b) 6 5 1 28— 6 -11 K.R.V. 6 5 1 48— 4 10 Warmunda 7 5 2 317 10 Rijpwetering 8 4 1 3 16—33 9 S.J.Z. 5 2 1 2 12—30 5 Lisse (b) 6 2 1 3 8—20 5 S.J.C. 3 2—1 172 4 M.M.O. 6 6 6—38 0 Foreholte (b) 7 7 228 0 Zaterdagcompetitie. Afd. C (adspiranten) Foreholte (c) 10 7 2 1 41—13 16 D.O.C.O.S. 7 6 1 41—10 13 K.R.V. 8 4 1 3 28—17 9 Lisse (a) 6 4—2 19— 6 8 S.J.C. (a) 6 3 2 1 12— 5 8 Warmunda (a) 8 3 2 3 1913 8 Lisse (b) 6 3—3 11—11 6 S.J.C, (b) 6 2 4 11—28 4 Alph. Boys 7 7 230 0 Warmunda (b) 8 8 455 0 U. D. O. Het eerste elftal heeft mor gen een zwaren wedstrijd voor de boeg, namelijk een thuiswedstrijd tegen Oranje Groen I, een van de gegadigden voor de bovenste plaats. Het eerste elftal zal ho- penlijk niet ontmoedigd zijn door den laat sten tegenslag, en wanneer de voorhoede wat schotvaardigheid bezit, is er een klein kansje op een goed resultaat, maar dan moet er hard gewerkt worden. De wed strijd begint om 2 uur. Het tweede elftal gaat haar eerste reis ondernemen, en wel naar Hazerswoude, om den strijd aan te binden tegen Hazers woude 2. Wij verwachten hier wel een succesje, mits het samenspel behoorlijk ver zorgd wordt. Vertrek te 1.15 uur per auto vanaf de R. K. Kerk. De junioren gaan ook op reis; zij ont moeten om 12 uur in Voorschoten de VVLV (B)junioren. Zij hebben een kans om met een overwinning naar huis te komen, mits er flink aangepakt wordt. Vertrek om 10.30 uur per tram van de Leidsche buurt. S. J. Z. Voor morgen staan- er slechts twee wedstrijdeA op het programma. Om twaa'f uur spelen de Junioren tegen het E-Junioren elftal van Alphensche Boys. Junioren zorgt nu eens, dat de puntjes thuisblijven, anders bestaat er kans. dat we onderaan de ranglijst komen. Het eerste elftal komt om twee uur op eigen terrein uit, tegen Hazerswoude I Het ter rein zal indien het niet wordt afgekeurd, zwaar, zijn om te bespelen. Een behoorlijke balcontrole is daarbij dikwijls niet moge lijk gezien de wedstrijd van jl. Zondag te gen M, M. O. „Meerburg". Met de volgende opstel ling komt Meerburg I Zondag a.s. tegen Warmunda in het veld: doel: J. Spieren burg; achter; N. Voordouw (aanv.) en A. van Mil: midden; P. van Mi., J Van Velzen en A. Voordouw; vóór: F. Zandbergen. P. Ramaker B. O wel, N. Romein en Th. Zandbergen. Warmunda, een concurrent voor de bo venste plaats, zal zeer zeker alles in het werk stellen om de beide puntjes thuis te houden laat dit voor onze eerste elfta'lers voldoende zijn om te beseffen, dat ze zich allen voor 100 pet. te geven hebben. Een harden wedstrijd kunnen we verwachten, maar daarom kan het tevens nog wel een eerlijke en vooral sportieve wedstrijd zijn. Vertrek 1 uur per auto vanaf de Rijne- gommerstraat. Meerburg 2 krijgt Zondag bezoek Van Kagia 2, een ons nog onbekende tegenstander, gezien de sterke opstelling van het tweede elftal, verwachten wij een goed resultaat. De junioren gaan op bezoek rij de DOSR junioren, en zullen het daar zeer zeker niet gemakkelijk krijgen. Ver trek 11 uur uer auto Vanaf de Rijnegom- merstraat. D. O. S. R. De thuiswedstrijd DOSR Hillegom belooft zeer spannend' te worden. Het eerste elftal mag niets verliezen om haar kansen te behouden bij den strijd om de bovenste plaats. Deze last drukt onge twijfeld zwaar op onze jongens. Met veel inspanning en volhouden tot de laatste mi nuut kunnen zij een eervol resultaat ver dienen. Tijdens dezen wedstrijd zullen de van ouds bekende DOSR-speldjes weer worden gepresenteerd. Iedere supporter zal zich gaarne tooien met de kleuren van "net straks jubilerende DOSR. DOSR II vertrekt om 11.45 uur naar ASC IV, aan vang 1 uur. Jun A. spelen thuis om 12 uur tegen Jun. Meerburg A. De Jun. B. gaan op bezoek bij Wet. Boys Jun. A. aan vang wedstrijd 12 uur, Foreholte. In Langeraar vindt de be langrijke match plaats tusschen Foreholte 1 en Altior 1. Beiden staan resp. geplaatst op de ranglijst no. 4 en 5. De aanvang is nader bepaald om 2 30 uur. Thuis moeten om 2 uur kampen Foreholte 2 en LFC 4. Deze elftallen zijn resp. no. 2 en 3. Kun nen onze reserven. die reeds geruimen tijd zeer goed op dreef zijn, inderdaad ook deze klip omzeilen, dan hebben ze den kop be reikt. Te Warmond gaat de strijd om 12 uur tusschen Warmunda 3Foreholte. Op papier is Warmunda sterker, aan de on zen de eer, om het tegendeel te bewijzen. Het wordt intusschen hoog tijd! Hetzelfde :r. van toepassing voor de A Junioren, die in Sassenheim spelen tegen Teylingen A. Aanvang 12 uur. Thuis om 12 uur. Fore- halte B Jun. tegen M. M. O. Jun. Het zou c.ns beslist tegenvallen als de B.'s nu eens niet de eerste puntjes thuis hielden. HOCKEY. Zuidwijck. Het wedstrijdprogramma voor moiwen luidt: Dames: Zuidwijck 2 LSV 1; HDS 3—Zuidwijck 3. Heeren: Zuidwijck 1BMHC 3: Zuid- v/iica 2—PTT 2 Zuidwijck 3HLC 2. Morgen nemen de Zuidwijck-heeren het on eigen terrein op tegen BMHC waartegen ze in Bloemendaal maar ternauwernood met 21 wonnen. Deze wedstrijd zal daar om vol spanning zijn. Als deze keer gewonnen wordt, is de positie van Zuidwijck bij de kopploeg der 2e klasse aanzienlijk verstevigd TAFELTENNIS L. T. T. V. „Dc Sleutels". De Sleutels boekte in de afgeloopen week, op één en kele uitzondering na, de eene overwinning na de andere. Sleutels 1 wist na taaien en hardnekkigen strijd PVSB 1 uit den Haag met 64 op zijn knieën te krijgen. Sleutels 3 deed al niet onder voor Sleutels 1 en won eveneens met 64 van HJL uit Loosduinen. Sleutels 2 verliep het ditmaal bijzonder slecht en werd door het uitste kende DTS 2 uit Den Haag met 91 ver slagen. Het teger.punt werd gescoord door den invaller L. Groen in het Woud. Onze Se klassers leverden formidabele presta ties. Sleutels 4 speelde met een invaller, den heer J. de Bolster, tegen Rustenburg 4 uit Den Haag Genoemde invaller gaf uitstekende partijen te zien. De strijd ein digde met een grandiose 82 overwinning voor „De Sleutels". Sleutels 5 speelde op volle kracht en wist na zeer geslaagde aan vallen Rustenburg 2 te verpletteren met 8—2. Het eerste damesteam speelde wederom voortreffelijk en won zoodoende met 73 van het niet te onderschatten Netbal 2. Een woord van hulde aan 't le damesteam is hier zeer zeker op zijn plaats, daar zij tot nu toe de beste prestaties geleverd hebben van alle Sleutelteams. Het programa voor Zaterdag 7 December luidt als volgt; Afd. Heeren, 3e kl. Sleutels 6Detas 2. Afd. Dames, klasse dafties Bats wingers 2Sleutels 1. Afd. Heeren, kl. nieuwelingen DHC 3Sleutels 7. ALPHEN AAN DEN RIJN Personalia. Naar wij vernemen is de heer J. Bouwer, commies le klasse ter ge meente-secretarie alhier, met ingang van 1 Februari benoemd tot hoofdcommies ter secretarie van Barneveld. KATWIJK AAN DEN RIJN Personalia. Tot adj. 2e kl. ter secre tarie is benoemd mej. A. Simma te Fra- neker. LEIDERDORP Collecte. De jl. Zaterdag gehouden NIWIN-collecte bracht op 498.68. Voor waar een pracht resultaat. LEIMUIDEN R.K. Gymn. Ver. O.D.I. Dinsdagmid dag hield Odi onderlinge wedstrijden in den vorm van een St. Nicolaasviering in de goed versierde zaal van mevr. Snee- boer. Hierbij waren de ouders van de jon gere leden Des middags omstreeks 3 uur marcheerden de leden tot 15 jaar op en hierna werden in verschillende groepen de oefeningen uitgevoerd. Met 2 gelijk maakten de jonge gymnasten hun vrije oefening, waarna apart de brug-, rek- en paardoefening. Vervolgens verscheen St. Nicolaas op het tooneel die de aanwezigen toesprak, tracteerde en de prijzen uit reikte. Des avonds half- 8 werd het pro gramma voortgezet voor dames en hee renleden Verschillenden werkten de vrije en toesteloefeningen heel goed af. Na de wedstrijden werd een aardige St. Nico- laasvertelling gedaan, waarna ook hier de H. Bisschop in eigen persoon verscheen om prijzen en surprises uit te reiken, LEIDSCHENDAM Van de stoel gevallen. Mevr. K.S. wo nende Sluisplein had het ongeluk van de stoel te vallen waarbij zij het ongeluk had beide armen te breken. RIJNSATER WOUDE Feestavond. De Damclub L.U.T.O. be stond dezer dagen 10 jaar en dit feit werd Woensdagavond op waardige en prettige wijze gevierd- Te 7.30 uur werd er in de zaal van het Nutsgebouw een feestpro gramma aangeboden, hetwelk ook voor niet leden toegankelijk was. De voorz., de heer W. Kinkel, sprak een woord van weikon/ tot de circa 100 aanwezigen en kondigde het programma aan, hetwelk bestond uit het optreden van de Vroolijke Vrijbuiters, een zestal jonge musikanten, en een drietal tooneelisten onder den naam van Leimui- densch Kleintooneel. Drie goede muziek nummers met zang brachten reeds dade lijk bij het publiek de beste stemming. Door afgevaardigden van zusterverenigin gen en enkele andere personen werd een felicitatiewoord gesproken, hetwelk met bloemen v/erd vergezeld. De kluchtige één- acter: „Jopie als standbeeld" werd op zulk een goede wijze opgevoerd, dat meerma len een lachorkaan werd opgewekt. Tijdens het bezoek van Sinterklaas in eigen per soon werden Sinterklaasliedjes gespeeld en door alle meegezongen, onderwijl Zwarte Piet zich op ernstige wijze onderhield met degenen, die minder braaf waren geweest. Ook de gebruikelijke verloting in de pau ze ontbrak dit keer niet. Het Kleintooneel kwam nu weer voor het voetlicht met: ..De Doodenrit". Op keurige wijze werd deze dolle klucht naar voren gebracht. Elk der spelers was zoo goed' in zijn rol, dat er aan het lachen geen einde scheen te ko men. Hierna speelden de „Vroolijke Vrij buiters" ,en aantal verzoeknummers en 'n schets, welke er in ging als Sinterklaas- koek. TER AAR Auto-ongeluk. De heer C. L". wilde de brug over de Aar aan het Papenveer op rijden en stak daartoe den weg over. Een auto, bestuurd1 door J. R. uit Nieuw veen, kwam achter hem aan en met deze auto kwam L. in botsing. Nadat L. door E.H.B. O.'ers was verbonden werd hij in het brug- genhuisje binnengedragen. Medische hulp was spoedig ter plaatse; later is L. naar zijn woning vervoerd. Comité Prins Bernhardfonds. Het co mité dat kort voor Anjerdag werd opge richt onder den naam van plaatselijk comité Prins Bernhardfonds en nadien nog werk zaam was onder de namen „Werk Comité Nationale hulpzegel" en Collecte Comité „Dag van het Oorlogsgraf", kwam in ver gadering bijeen. In deze vergadering, die een afsluiting is van het comité,werk 1946, werd een bescheiden overzicht gegeven van de werkzaamheden van dit drienamige comité, waarbij op de gave en het ophaal- werk des nadruk werd gelegd. Besloten werd aan de uitgifte van Anjer en Klap- door 11. Jud Perolt kon niet wachten, daar voor was zijn kleine voorsprong, die hij na schier bovenmenschelijke inspanning toch nog had weten te behouden, te klein. Hij kon niet wachten en hij waagde Op dat oogenblik stak een 20 tonner voor hem de straat over. De botsing was zoo ab soluut onvermijdelijk, dat geen van beiden moeite deed er aan te ontkomen. De motor vloog op de vrachtwagen. Door de enorme schok vloog Perolt uit het zadel hoog dc lucht in. Zóó hoog zelfs, dat hij boven het viaduct uitging enprecies het open staande coupéraam binnen vloog van den juist van het station vertrekkenden trein. BUITENLAND. De Japansche oorlogsmisdadiger Sonei is hedenmorgen in de gevangenis te Glodok geëxecuteerd^ Een Italiaansche missie, welke in Duitschland speurde naar door de nazi's geroofde kunstschatten, heeft onder andere stukken van Titiaan en Raphael terugge vonden. Ter onderdrukking van ongeregeld heden heeft de politie te Calcutta weder om het vuur moeten openen. 40 personen werden naar een ziekenhuis vervoerd. Een schandaal van „geweldigen om vang" zou volgens de Italiaansche politie op het punt staan onthuld te worden met betrekking tot het verduisteren van Unrra- gelden in Italië. Diefstal van geld en goe deren zou algemeen zijn bij de .employé's van de Unrra. De Daimler-Benz-auto-fabrieken te Stuttgart hebben hun proauctie voor drie kwart hervat. Twee Japansche vlooten walvisch- vaarders zijn op weg naar de Zuidpool, zulks met goedkeuring van generaal Mc Arthur. roos ook in 1947 weer medewerking te verleenen in het vertrouwen dat alsdan op collectrices en gevers en geéfsters geen vergeefsch beroep zal worden gedaan. In dit comité waaron rijk en arm en ook alle ge zindten vertegenwoordigd zijn, is een sa menwerking die zeer lofwaardig is. Ontwikkelingsdag. Het mooie wg#r zal wel aanleiding geweest zijn, dat de be langstelling voor den Voorlichtingsdag on der auspiciën van den Rijktuinbouwconsu- lent ir. v. d. Helm, niet zoo groot was. De bijeenkomst, belegd in het café Verhoef, stond onder leiding van ir. Eversdijk, pl.v. tuinbouvvconsulent. die als eerste spreker het nut en doel behandelde van de me chanisatie in den tuinbouw. Volgens den inleider is het noodzakelijk, dat de produc tiekosten moeten dalen, willen wij met de producten kunnen concurreeren op de buitenlandsche markten; indien bepaalde werkzaamheden mechanisch geschieden, drukt dit de kosten. Bij de gedachtenwisse- ling merkte de directeur, de heer C. Hoo- gervorst op. dat men in hooger kringen meent de sleutel gevonden te hebben om de moeilijkheden in den tuinbouw op tc lossen, door n.l. mechanisatie. Dit wordt door spr. betwijfeld. Waarom wordt niet ingegrepen bij de voortdurende stijging van tuinbouwmaterialen en de ongekende Hooge winstmarges van sommige groenten? Ten slotte waren de aanwezige tuinders van meening, dat onze cultuur zich niet leent voor mechanisatie. Door dr. Maan werden dc verschillende optredende ziekten behandeld in de prei, tomaten, selderij, chrysanthen, etc. Ook deze spreker had' een aandachtig gehoor en van de gelegenheid tot vragen stellen werd een ruimsdhoots gebruik gemaakt. Een de monstratie van kleine tuinbouwwerktuigen beteekende het einde van dezen voorlich tingsdag, die toch nog weer leerzaam was. WOUBRUGGE Geboren: Cornelis Hendrik Simon, zn. van H. van Wieringen en A. J. C. Baak; Wilhelmina Jaapje d. van J. van Klaveren en J. E. Nell. ZOETERMEER Sport. Voor Zondag a.s. luidt het pro gramma voor R.K. D.W.O. als volgt: D.W.O. I vrij; Paraat 2D.W.O. 2 (2.30 uur); D.W. O. 3—S.U.C. 12 (2.30 uur); Olive a—DWO a; DWO b—SVT (1.15 uur). St. Nicolaas. Gisterenmiddag is de Sint op bezoek geweest bij de Katholieke schooljeugd van Zoetermeer. Vóór de komst van den Heilige hadden alle kinde ren zich omstreeks half twee verzameld in het Parochiehuis en zongen in afwachting van de komst van Sint Nicolaas eenige lied jes. Het was ongeveer 2 uur toen de Sint, die er eenigszins vermoeid uitzag, arriveer de in gezelschap van Zwarte Piet. Terwijl de kinderen hem een welkomstlied toezon gen schreed hij door de zaal voort om plaats te nemen in de voor hem bestemde zetel. Het was de zeereerw. heer Pastoor, die een woord van welkom sprak tot St. Nico laas waarbij hij o.a. naarvoren bracht, dat St. Nicolaas de jeugd hier bezoekt op uit- noodiging van de drie katholieke standsor- ganisatie's. Na dit welkomstwoord treden twee kleine kinderen naar voren om samen een welkomstgedichtje op te zeggen. Diep ontroerd nam hierna St. Nicolaas zelf het woord, terwijl een microfoon er voor zorg de dat hij zich goed verstaanbaar kon ma ken. De Sint vertelde o.a. dat hij in Spanje had gehoord van de groote glasnood hier in ons land en daarom had hij aan zijn 1000 Zwarte Pieten in Spanje bevolen zijn schip niet geheel te vullen met speelgoed maar de helft van de laadruimte met glas vol te stoppen. Vandaar dat hij niet voor alle kinderen speelgoed had. Wat de Sint aan speelgoed had meegebracht liet hij door het onderwijspersoneel uitreiken aan dc kleinste kinderen. Alle kinderen werden voorts deze middag rijkelijk voorzien van speculaas en chocolademelk. Het hoogte punt van dezen middag was natuurlijk dc berisping van de nogal vele stoute kinderen De Sint bleek .eel wat in z'n boek te heb ben staan. Een voor een werden eerst dc jongens, daarna de meisjes, dikwijls onder veel gejoel van de overige kinderen door St. Nicolaas naar voren geroepen, gewe zen op hun tekortkomingen en berispt. Dank zij de overgroote goedheid van den Heiligen Bisschop kreeg Zwarte Piett geen kans z'n groote zak met kinderen te vullen. Nadat nog eenige liedjes voor den Sint ge zongen waren nam hij in 'n rede afscheid van de Katholieke jeugd met de belofte, het volgend jaar, bij leven en welzijn, te rug te komen. De drie standsorganisatie's mogen terugzien op een goed geslaagde, welverzorgde middag. v ZOETER WOUDE 'Consumentencredict. Namens het hoofdbestuur der B.H.O. verzoekt kape laan Jos. Koomen opname o.a. van het volgende: Wij raden al degenen, die 't pro bleem der noodzakelijke vernieuwing in het huishouden met eigen inkomsten niet weten op te lossen, dringend in hun eigen belang aan, een aanvraagformulier in te vullen. Ook de besturen van huizen voor ouden van dagen, weeshuizen en dergelijke wor den aangeraden een aanvraag in te dienen. Eveneens kunnen politieke delinquenten en hun gezinnen van deze faciliteiten ge bruik maken, zoo pok de gerepatrieerden.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3