Annexatie-eiscli van België Truman zal pogen staking te breken Nederland (militair XI) tegen Frankrijk De beteekenis der kleine mogendheden Geslaagde bijeenkomst der Groote Vier Slechts ééri kleine grenscorrectie In een communiqué van het Belgisch ministerie van buitenlandsche zaken is het volgende bekend gemaakt: „De Belgische minister van buitenland sche zaken, de heer Spaak, heeft op 14 No vember j.l. aan den Raad van Ministers van buitenlandsche zaken der .vier groote mogendheden, die te New-York vergaderd waren, een memorandum overhandigd betreffende de eerste eischen van België ten opzichte van Duitschland', ten einde, eenerzijds, de gebreken voortkomende uit het verdrag van Versailles van de Duitsch- Belgische grens te verbeteren en, ander zijds de verliezen goed te maken, aan Bel gië berokkend door den Duitschen inval. Als gevolg van de wederaanhechting van de gebieden van Eupen en Malmedy krach tens het verdrag van Versailles, werd de sector van den spoorweg, die de twee Bel gische steden St. Vith en Eupon dwars door het Duitsche grondgebied van Mont- joie verbindt, onder zoodanige voorwaar den aan België toegekend, dat er een door- eenmenging van enclaves is ontstaan. Bij ondervinding is gebleken, dat deze een per. manente oorzaak zijn van verkeersbelem- meringen, bedrog, incidenten "tusschen de overheidspersonen en de bewoners, alsme de van moeilijkheden bij de exploitatie van den spoorweg. Vooral deze laatste moeilijkheden zijn evenzeer nadeelig voor de Belgische be langen als voor de betrekking van goeae nabuurschap tusschen België en Duitsch land. Daarom heeft de Belgische rege^riog een voorstel tot territoriale wijziging in- BREUK MET FRANCO VOORDEELIGER VOOR ITALIë? Volgens mededeeling van een medewer ker van P. Nenni, Minister van Buitenland sche Zaken en Voorzitter van de Italiaan- sche Socialistische Partij aan een C.I.P. cor respondent, zou Italië voorbereidende stap pen doen om de diplomatieke betrekkingen met Spanje te verbreken. Zoo hij niet de toestemming van het Kabinet verkrijgt, is hij, volgens den zegsman van plan, den Italiaanschen Ambassadeur in Spanje tij delijk terug te roepen. Nenni staat bekend als een heftig tegenstander van het Fran cobewind. Gedurende den Spaanschen bur geroorlog was hij in Spanje een der orga nisatoren van de Internationale Brigades, waarvoor hij talrijke Italiaansche vluch telingen aanwierf. Sedert Nenni, in October 1.1., den Christen Democratischen leider en Premier De Gasperi opvolgde als hoofd van het Ministerie van Buitenlandsche Zaken, is er een verandering in den toestand ge komen Italië heeft zijn handelsrelaties met een aantal landen weer opgevat en de eco nomische nadeelen van een breuk met Spanje schijnen niet meer zoo groot te zijn als vroeger. Nenni is daarom, volgens zijn medewerker, er zeker van, meer steun van zijn land te krijgen. De Italiaansche link- sche kringen, voegde hij erbij, zouden een diplomatieke breuk beschouwen als een openlijke verklaring van Italië's democra tische en arti-fascistische houding. Het motto is dus: anti-Franco is toch voordee- liger! De leiders van de Christen Democratische Partij, de grootste politieke partij van het land, waren zeer voorzichtig in hun uit latingen over Spanje en vermeden een of ander openlijke verklaring voor of tegen af te leggen. Katholieke kringen in Italië, al of niet verbonden aan de Christen Democratische Partij, hebben, gedurende het laatste jaar, neiging getoond, te onderscheiden tusschen verschillende aspecten van het Spaansch TEBRIS SLAAGS MET TEHERAN. De eerste minister van Azerbeidsjan Pis- jevari, heeft gitseravond over den zender Tebj-is een rede gehouden, waarin hij ver klaarde, dat het leger van de centrale Perzische regeering een aanval met tanks en handgranaten, op tot heden onbe kend grooten schaal, heeft ingezet". Hij voegde er aan toe, dat de Azerbeids- jansche troepen den aan va1 hebben afge slagen en dat aan beide zijden zware ver liezen zijn geleden. gediend', waarbij er naar gestreefd wordt genoemde bezwaren te doen verdwijnen en de Belgische souvereini eit vrij te maken van niet te rechtvaardigen servituten Deze grensherziening is voor het cogen- blik de eenige eisch van territorialen aard, die de Belgische regeering bij den Raad van Ministers van buitenlandsche zaken heeft ingediend. De Belgische regeering heeft zich echter het recht voorbehouden, aanvullende eischen te doen gelden, in dien de omstandigheden dit rechtvaardi gen. Een ander voorstel van het Belgisch memorandum aan de mogendheden heeft ten doel vergoedingen te verkrijgen, dié ge. lijk zijn aan de voordeelen, die andere geal lieerde staten zouden kunnen trekken uit een definitief of tijdelijk genot van belang rijke elementen van het Duitsche economi sche bezit. Indien zulks het geval is, cischt België een billijk aanceel voor zich op bij de exploitatie der natuurlijke hulpbronnen. Met deze voorstellen stelt België een principieelen eisch. die later nauwkeurig zal worden omschreven. Daar het transitoverkeer met Duitsch land een essentieel belang voor België be- teekent, heeft da Belgische regejring ten slotte effectieve wa?rborgen vevraagd te gen eiken maatregel die ;n Duitschland zou kunnen worden getroffen op het ge^ed van openbare werken, van 'aref e 1 tolooli- tiek met het doel om het hand°l3ver'-eer naar de Belgische havens af te leiden" De vertegenwoordiger der K.L.M. te Lis sabon, de heer d'Ofey, heeft aan de kerk „De Krijtberg" te Amsterdam een beeld van O. L. Vr. van Fatima ten ge schenke aangeboden. DOOR AANHANGWAGEN OVERREDEN. Hing te ver uit de tram. Gisteravond omstreeks 18 uur naderde een tram Den HaagVoorburg in de ge meente Rijswijk de halte Wisenburg. De 14-jarige passagier T. V.„ uit Rijswijk, leunde te ver uit den aanhangwagen en kwam dientengevolge in aanraking met de lichtpaal, wglke zich op den vluchtheuvel bevond De jongeman kreeg een zoodanige klap, hij onder den aanhangwagen terecht kwam. Het linkerbeen werd hem afgereden. De jongen werd in zorgelijken toestand overgebracht naar het ziekenhuis St. Antoniushove te Voorburg, waar hij des avonds omstreeks half negen aan de ge volgen is overleden. Mobiliseering der pub ieke opinie Truman, president van de V. S., zal zich in den nacht van Zondag op Maandag om 3 30 uur Ned. Tijd met een rede in ver band met de mijnwerkersstaking tot het Amerikaansche volk richten. De rede za' 20 minuten duren en heeft tot doel de pub'ieke mecninv te mobrisee- ren om de 400,000 mijnwerkers weer aan het werk te krijgen. Volgens gezaghebbende kringen zal Truman een gedetailleerd cn sombe- ver slag geven van de beteekenis van de sta king voor de wer^oosheid en chaos op industriegebied in e;gen land honger in het buitenland en gevaar voor de buiten landsche betrekkingen van de V S. Ten tweede verwacht men, dat Truman zal schetsen, we'ke beperkende maatregelen het Congres inzake de arbeidswetgeving, naar ziin meeriing moet nemen, wanneer het in Januari weer bijeen komt. En ten derde zou hij volgens deze woord voerders een rege" recht beroep doen od de 140 mil'ioen inwopers der V. S. om af wijzend te staan tegenover deze staVng en met vereende krachten een verzoek in te dienen dat d.e vetkoolproductie onmid dellijk wo"rdt hervat C. I. O. achter Lewis. De president van de C. I. O. (Congress o* Industrial Organisation) heeft verkaard, dat hij Lewis en de ,vereenigde mijnwer kers van Amerika" zal steunen. De gevolgen voor Nederland. Een correspondent van Reuter schrijft over de gevolgen van de Amerikaansche De brooddistributie in Engeland kan nog niet worden opgeheven,is de conclu sie, waartoe de Engelsche autoriteiten na een ingesteld onderzoek zijn gekomen. Bij Dortmund waren 500 personen bezig een kolentrein te plunderen. Zij werden door Britsche troepen en Duitsche politie uiteengejaagd. Het plunderen van kolentreinen neemt hand over hand toe. mijnwerkersstaking en het vervoersverbod, dat vooral Frankrijk, België, Nederland, Noorwegen. Zweden en Ita'ië worden ge troffen. Nederland, a'.dus de correspondent dat misschien wel het zwaarst door de Duitsche bezetting heeft geleden, had gehoopt on geveer 70 000 ton-staal uit Amerika te ont vangen, dat zou worden gebruikt voor herstel van fabrieken, scheepsbouw en bruggenbouw. Ook voor het aanvullen van de vervoersmiddelen hangt Nederland groo- tendee-Is af van invoer uit Amerika. Verder is een beperkte hoeveelheid van de meest noodige kunstmeststoffen besteld, die thans niet op tijd in Nederland zal aankomen om nog gebruikt te worden voor de win tertarwe. aldus de corresponent. Frankrijk zint op revanche 12 December a.s. in Olympisch Stadion Voor het intergeallieerde militaire voet balkampioenschap moest het Nederland- sche militaire elftal tegen Griekenland en Frankrijk spelen om in aanmerking te kunnen komen voor de eindstrijden. Aan gezien Griekenland zich moest terugtrek ken, was de op IP October jl. te Rijssel in Noord Frankrijk gespeelde wedstrijd be vissend, v/elke ploeg het in den hal ven eindstrijd te Lyon tegen de Engelsche mili taire ploeg zou opnemen. De Franschen - beschikten over een zeer sterk elftal, waarin verschillende profes sionals waren opgesteld en zij waren dan ook zoo overtuigd van de zege. dat zij zich reeds met de Engclschen in verbmding had den gesteld rover den wedstrijd te Lyon. Onze jongens hebben echter zooals be kend na een zeer enerveerenden wedstrijd met 43 de Franschen op eigen bodem ver slaeen. De Franschen van hun kant voelden deze nederlaag als een b'amage en wLden zoo spoedie mogelijk een revanche-wedstrijd vaststellen, doch de voorbereidingen van het Nederlandsche elftal tegen Engeland, waarbij verschillende militaire spelers wa ren betrokken, maakten het niet mogelijk, voor December dezen revanchewedstrijd te spelen Op Donderdagavond 12 December, aan vangende ha"f 8 za1 nu deze tweede wed strijd tegen het Fransche militaire team plaats vinden en we1 in het Olymp^ch Sta dion te Amsterdam. Dat de Franschen voor de volle honderd procent fit dezen wedstriid willen spe^n. blijkt wel uit het feit. dat zij eerst een rustdag wilden hebben en der halve niet op Woensdagmiddag wilden' spelen waarom bes'oten werd er een a vond wedstrijd van te maken Zij arrivee- ren reeds Dinsdag. Zoowe' het Nederiandrche als het Fran sche mfitaire elftai komen <n de sterkste formatie uit. De Nederlandsche mittairen brengen het volgende e'ftal in het veld: Doel* Pil (Hermes DVS): achter: v. d. LeW (Snarta) en De Vos (Qu^k, Nijme gen); midden: Spierenburg (N. E. C.), Smit CV. U. C en Roubos (Emma): vóór: i^an Zand (Achihes. Assen), Lakeuberg (N. E. C.), Roozen (Haarlem) Van Roes- sel (Lonaa) en Van Hemert (N E. C.). De Franschen hebben enke'e wijzigin- Lord Beveridge over: Regel van het recht zij voor alle naties geldend Lord Beveridge heeft in'de aula vari de Economische Hoogeschool te Rotterdam gesproken over „De beteekenis van de kleine mogendheden". Het voordeel van kleine mogendheden is, aldus zeide lord Beveridge, dat zij na tuurlijkerwijze oog hebben voor het meest belangrijke feit betreffende de internatio nale betrekkingen, dat door de groote mo gendheden, juist ter oorzake van haar grootte, over het hoofd gezien zou kunnen worden. De les van de twee wereldoorlo gen is deze, dat geen enkel land veilig kan zijn voor of in den oorlog, noch door eigen sterkte of isoleering, noch door het voe ren van een neutraliteitspolitiek. Ook kan de oorlog niet uitgebannen worden door vrome resluties en afzweringen zooals het Briand-Kellogg-pact. Oorlog kan wor den uitgebannen en omwille van het Overeenstemming op alle belangrijke punten De raad van ministers van buitsnland- sche zaken c>er „groote vier" heeft over eenstemming bereikt op alle belangrijke punten, waaronder het staluut voor Triëst, de Donau, herstelbetalingen en schadeloos stelling. In de Balkanverdragen zal worden óm- schreven, dat internationale scheepvaart Waar zich troepen van de Groote Drie bevinden Nu de kwestie der ontwapening weer in het centrum der be- langstelling is ko men te staan dpor de besprekingen in de politieke commis sie van de Vereenig- de Naties, is bii- gaand kaartje een welkome hulpg bii het nagaan van de landstreken, waar zich op het oogen- blik strijdkrachten van de drie groote geallieerde landen bevinden. Men ziet duidelijk, welk een overwegende positie Rusland heeft bij de bezetting van Oost- Europa en welk een enorm gebied de zwarte vlek op de wereldkaart beslaat, het grondgebied van de Sovjet-Unie 't Is er donker achter het ijzeren scherm! op de Donau vrij zal zijn, doch deze vrij heid geldt niet voor het verkeer tusschen havens van hetzelfde land. De oeverstaten krijgen hiermede dus het recht prefentieele rechten te heffen voor binnenlandsch ver keer. Binnen zes maanden na het van kracht worden der verdragen zal een conferentie worden gehouden, waaraan de Donausta- ten en leden van den raad van ministers zullen deelnemen. De kwestie Duitschland werd gisteren niet aangeroerd. Waarschijnlijk zullen de ministers Maandag trachten plaats en da tum der besprekingen over het vredesver drag met Duitschland' vast te stellen. Subcommissie voor ontwapeningsplan heeft vlot verloop. Donderdagavond is de Woensdag j.l. op gerichte subcommissie voor het opstellen van een bevredigend ontwapeningsplan voor het eerst te Lake Success bijeen geko men. Shawcross (Engeland), Molotof (Sov jet-Unie) en Conally (V.S.) waren aanwe zig. Op voorstel van Molotof werd Spaak (België) voorzitter van de algemeene ver gadering d-er V.N., tot voorzitter gekozen. De subcommissie besloot de Amerikaan sche voorsteden als basis voor bespreking te nemen en nam met algemeene stemmen het eerste gedeelte van de eerste paragraaf van het Amerikaansche ontwerp aan. Hier in worÓt de noodzakelijkheid erkend van een spoedige algemeene ordening en ver mindering van bewapening. Het tweede gedeelte van de eerste para graaf, inhoudende een verzoek aan de Al gemeene Vergadering, om er bij den Vei ligheidsraad op aan te dringen, dat deze de formuleering van practische maatrege len, die van essentieel belang zijn voor het verkrijgen_ van een algemeene ordening en vermindering der béwapening, spoedig in behandeling neemt, werd met algemeene stemmen aangenomen onder toevoeging van de woorden „yan progressieven en uit gewogen aard" (amendement van Spaak) achter de woorden „practische maatrege len. Voordat de zitting tot Vrijdagmiddag half vijf verdaagd werd, drong Connally (V.S.) er nog op aan, om aan het Sovjet- Russische amendement over de uitsluiting van atoomwapens, uit. de nationale bewa pening den volgenden zin toe te voegen: „terwijl de atoomenergie, indien en wan neer mogélijk, voor-vredesdoeleinden zal worden vrijgemaakt". voortbestaan van de beschaving moet dit gebeuren alleen door een positief iets er 'voor in de plaats te stellen, namelijk middelen, andere dan oorlog, voor het re gelen van geechllen tusschen de naties, wanneer zij niet tot overeenstemming ku©ien komen. Dit beteekent, dat er een supernationale autoriteit moet worden ingesteld, die den Tegel van het recht zal doen gelden tus schen de landen, inplaats van den regel van het geweld Het beteekent het prijsge ven van de oude opvatting over nationale souvereiniteit als het recht van elke natie, om haar eigen weg te volgen in kwesties met andere naties, wanneer dit door eigen sterkte mogelijk is. Het beteekent, dat in de plaats van deze simpele anarchistische opvatting gesteld moet worden de moeilij ker vallende opvatting vn het bestaan van rechtsregels tusschen en voor de na ties in internationale aangelegenheden, on der onafhankelijkheid van e'ke natie in zake binnenlandsche aangelegenheden. De kleine mogendheden weten, dat zij niet veilig kunnen zijn door eigen wape nen, of door de meest strikte neutraliteit. Tenzij de regel van het recht voor alle na ties geldend kan worden gemaakt, kan een kleine mogendheid geen hoop koesteren op veiligheid dan door de bondgenoot, d.w.z. de sate.iiet, te worden van een groote mogendheid, en dat beteekent ver lies van onafhankelijkheid. Tenzij ,de wereld veilig gemaakt wordt voor de kleine mogendheden kan zij niet veilig zijn voor eenige mogendheid. Een kleine mogendheid kan, wanneer zij be grip heeft van onafhankelijkheid, een waardevolle bijdrage leveren aan de op lossing van het groote technische pro bleem van het tot stand brengen van rechtsregelen tusschen de nrties. Een der problemen is gelegen in het trekken van de grens tusschen binnenlandsche aange legenheden, waarover door elk land zelf kan en moet beslist worden, en internatio nale kwesties, waarbij elk land .bereid ipoet zijn een beslissing door eenige onpar tijdige autoriteit te erkennen. Een ander probleem is dat van het karakter, hetwelk de super-nationale autoriteit moet bezit ten, om een dergelijke onpartijdige beslis sing te kunnen nemen. Een federatie met gezamenlijk parle ment en uitvoerende macht voor federale aangelegenheden is heden geen oplossiijg voor het probleem van cum wereldvrede, want een federatie is slechts mogelijk tus schen landen met parallel loopende poli tieke inrichting en idealen. De idee van een wereldfederatie is thans nog niet prac- tisch bruikbaar. Doch wel zouden regionale federaties waarde hebben als practische voorbeelden der mogelijkheid van combinatie van na tionale autonomie met uitsluiting van het Britsche gemeenebest is juist hierin - gele gen, dat Groot-Brittannië en de dominions alle geheel en al autonoom zijn, doch dat de, mogelijkheid van oorlog tusschen hen is "uitgesloter en dat het practisch zeker is, dat, wanneer een van hen zou worden aangevallen, g de anderen te hulp zullen snellen. De verhouding tusschen het Brit sche gemeenebest en de Ver. Staten komt practisch op hetzelide neer: co binatie van algeheele onafhankelijkheid met uitsluiting van elke mogelijkheid van oorlog tusschen beiden. Een vrijelijk tot stand gekomen federa tie in West-Europa zou nog een nuttig voorbeeld op dit gebied kunnen opleve ren, doch de waarde er van is dan ook alleen daarin gelegen, en niet in het tot stand brengen van een groote mogendheid, waarmede andere mogendheden bedreigd zouden kunnen worden. Regionale groe peeringen van alle soort zijn slechts van waarde i' het kader van orde en interna tionaal recht. gen in hun elftal gebracht, die wel verbe teringen zullen beteekenen. De toeschouwers zullen dan ook den zwarten professional Pordie aan het werk kunnen zien. Deze pootige neger speelt een sublieme partij voetbal beheerscht en gracieus, waarbij vooral zijn schitterende kopwerk opvalt. Keeper Champion van de R. C. Parijs, die te Rijsse1 enkele foutjes maakte, is verhangen door Vighal, links back Renko van Red Star door Passanante. Ober is inp'aats van Samt Hilaire (Cler mont) op de rechtshalf--1 aa.ts gekomen. Door deze veranderingen zal de Fransche verdediging, naar verwacht mag worden, niet weinig versterkt zijn. Militairen in uniform en voorzien van een identiteitsbewijs hebben vrije toegang. Militair vervoer is evenwel niet toege staan. Altior. Voor Zondag a.s. heeft Altior èen groot en belangrijk programma te ver werken. Altior I krijgt Foréholte I op be zoek. Dit zal een zeer spannende wedstrijd worden. Van den uitslag valt niets te voor spellen. Doch als aanvoerder Sassen zijn mannen weet -e bezielen van den vollen ernst van dezen wedstrijd, dan zien wij met een gerust hart den uitslag tegemoet. De uitwedstrijd werd gelijk gespeeld. Altior II gaat naar U.V.S. 6. Thuis wérd gelijk ge speeld, doch onnoodig, dus nu rekenen wij, dat de punten mee naar huis komen. Altior III speelt op den Haagweg tegen VTL II. Dit zal voor hen een zware wedstrijd zijn. Altior A jun. krijgen bezoek van WSB A jun. Dit zal wei een overwinning voor de gasten worden. Doch wie weet wat de Atior jun. nog in hun mars hebben. Altior B. jun. gaan naar Docos B. Flink aanpak ken zal hier de boodschap zijn. DAMMEN. L. D. V.-nieuws. Voor de hoofdklasse competitie van den Nederlandsehen Dam- bond*werd deze week in Hotel Central de wedstrijd L. D. V. tegen hèt sterke D. L. O. uit JDen Haag gespeeld. L. D- V. die twee reservespelers moest opstellen, zal ook nu "ermoedelijk niet winnen. Bij den stand 86 in voordeel van de Léidenaars, wer den wederom 3 partijen afgebroken. Of schoon nog niet te zeggen is, hoeveel pun ten L. D. V. uit de afgebroken partijen zal behalen zal de einduitslag niet ver van een verdeeling der punten, 1010 afliggen. Voor een Sint Nicolaas-surprise heeft L. D. V. dus niet gezorgd, mogeUjk waren de spelers te veel geschrokken van de goede Sint met zijn knechts, die door het Hotel wandelde en in het voorbijgaan een bemoe digenden blik op de Leidsche dammers wierp. De volledige uitslagen zijn als volgt: W. Huisman (LDV)R, Posthuma (DIO) 2—0; A. PronkA. J. Bom Jr. 02; W. HeemskerkC. Schouten 11; J. v. d. MeyH. de Wild 11; P. v. d. StelL. v. Driel 20; J. Klinkenberg^). Wolff afge broken; M. OptcndreesG. Sneepels afge broken; I. Te'engH. Baartman 02; Th. UyttenbogaardJ. Abes 20; S. v. d. Wijn gaardJ van Vket afgebroken. K. D. C. De Katwijksche Damclub K. D. C. speelde haar 3den bordenwedstrijd net de volgende uitslagen: Groep II: J. LavenG. Peer 2—0; A. HogewoningG. Freke 20, C. van Dijk A. van Beelen 02; A. BarnhoornC. Zandbergen 2—0; C. P. SchoneveldArn. 7an Beelen 20. Promotiewedstrijd: A. SchoutenJ. Hou wer 20. BILJARTEN Leidsche Biljartbond. Het programma van den L.B.B. van 9 tot 14 Dec. luidt als volgt: Maandag 9 Dec: 5e klas: Carambal 4 D.V.H. 4; Spijkerbak 3Morschpoort 5; T.O.P. 3De Valk 2; Vierkantje 2Drei Pottekens 3. Maandag 9 Dec 3e klas: T.O.G. 4Vier kantje I; D.V.H. 2Morschpoort 3. Maandag 9 Dec. 7e klas: Morschpoort 8 Spijkerbak 4. Dinsdag 10 Dec. 3e klas: U.V.S. 2De Valk 1; Morschpoort 2B.O.S. 2 Dinsdag 10 Dec. Ie klas: T.O.G. 3Ca- ramal 1; T.O.P. 1T.O.G. 2; Klein Rustoord —Spijkerbak 1; D.V.H. 1—T.O.G. 1. Woensdag 11 Dec. 6e klas: Morschpoort 7 T.O.P. 4; De Valk 3Morschpoort 6; Spoortje 3T.O.G. 6; O.G. 1Drei Potte kens 4. Donderdag 12 Dec. 7e klas: De Valk 4 T.O.G. 7; U.V.S. 3Carambal 5; Vierkantje 3—De Valk 5. Donderdag 12 Dec. 2e klas: Morschpoort 1 B.O.S. 1; De Hoek 1Drei Pottekens 1; Spijkerbak 2T.O.P. 2; Carambal 2 Spoortje 1. Vrijdag 13 Dec. 4e klas: Morschpoort 4 T.O.G. 5; Spoortje 2Carambal 3; Drei Pottekens 2—D.V.H. 3; B.O.S. 3—De Hoek 2 RADIO ZATERDAG. HILVERSUM I (301,5 M.): 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.muziek; 9.15 Hallé- orkest; 10.35 Voor de arbeiders; 10.35 Gram. muziek; 11.20 Orgelspel; 11.45 Familiebe richten uit Indië; 12.35 Bekende marschen en ouvertures; 13.00 Progr. voor de Nederl. Strijdkr. 13.20 Nederlandsche carillon klanken; 13.40 Volksliederenprogr.; "14.00 Concertgebouw-Quintet; 14.45 Radio Phil- harmonisch Orkest; 16.00 Huisrpuziek; 16.40 „De Merels"; 18.00 Nieuws; 18.30 Progr. voor de Nederl. Stijdkr.; 20.00 Nieuws; 20.20 En nu oké21.45 The Ramblers; 22.15 Hoorspel; 23.00 Nieuws. HILVERSUM II (415,5 M.)*" 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Morgengebed en litux-gische kalender; 7.45 „Maria ter eere"; 8.00 Nieuws; 9.00 Vrouwenspiegel; 9.50 BBC-Symphonie-or- kest; 10.20 Quartet; 10.45 Vondel en Maria; 11.00 Op ziekenbezoek; 11.45 Opera-aria®; 12.00 Angelus; 12.03 Zang en piano; 12.30 Lunchconcert; 13.00 Nieuws; 13.15 Lunch concert; 14.00 Nat. Gonella; 14.45 Gram. muziek; 15.15 Uit het land van de operette 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Dinermuziek; 18.50 'sAvonds als ik slapen ga....; 19.00 Nieuws; 19.30 Buffalo Bill; 20.00 Nieuws; 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van; 20.30 Lichtbaken; 21.00en morgen is het Zondag; 22.00 Muzikale tombola; 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender; 23.00 Nieuws; 23.15 Katholiek nieuws; 23.2C Cel lo; 23.30 Orkestmuziek.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 2