SeCeidóchcCou/ïcmt Trein ontspoord bij Ketel Min. Drees over zijn beleid Stakers krijgen 3'/2 millioen dollar boete Voor een fijn stukje kaas OP KORTE GOLF Het verdrag van Cheribon DONDERDAG 5 DEC. 1946 Bureaux: Papengracht 32 Leiden Giro 103003 Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijs 0.26 per week, ƒ1.10 p- mnd. ƒ3.25 p. kwartaal Franco p. post 4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 37e JAARGANG No. 10955 Hoofdredacteur: TH. WILMER. Directeur: C. M. v. HAMERS VELD Uitgave van N.V. ,,De Leidsche Courant" en Stichting „De Bdrcht". Advertenties 15 cent per nun. Bij contract belangrijke korting. Niets geleerd *TIJ zijn er nog! Wie gemeend heeft, dat de oorlogslessen hen tot breeder in zicht zou hebben gebracht, heeft zich ver gist. Zij zijn er nog met hun anti-papisme! De Tweede Kamerleden Zandt en Dis hebben een amendement ingediend op hoofdstuk in (Buitenlandsche Zaken) van de Rijksbegrooting, waarvan de bedoeling is, het Nederlandsche gezantschap bij den Heiligen Stoel op te heffen. Wij geven dat amendement geen schijn van kans. De indieners zelf waarschijnlijk ook niet. Maar zij hebben gedemonstreerd; zij hebben gedemonstreerd, dat óók na al wat er in den oorlog is gebeurd er menschen zijn in Nederland, die groote zaken klein kunnen zien, verblind als ze zijn door anti-gévoelens. Wij vinden de indiening van dat amen dement -jammer, heel erg jammer voor de personen, die het hebben ingediend en die achter hen staan; zij hebben blijkbaar nóg niets geleerd! „Christenplicht" IN EEN ADRES aan de Tweede Kamer dringen een aantal personen er op aan, de ontwerp-overeenkomst goed te keuren, aangezien zij dit als een eisch van het Christelijk Geloof zien. Onder de ondertee kenaars zijn verscheidene predikanten, die de regeering dezen „Christenplicht" voor houden. Op een groote protest-bij eenkomst van A.R. en Chr. Hist, in de Residentie werd er op gewezen, dat verwerping van het verdrag „Christenplicht" is. Wat nu is waar? Waar is, dat men tot een besluit van wat al dan niet Christenplicht is, al dan niet een eisen is'van het christelijk beginsel, alleen kan komen, als men kan reaenee- ren en concludeeren op de basis van vast staande feiten. En nu doen de onderteekenaars van bo venbedoeld adres beweringen omtrent den feitelijken toestand, die de Haagsche pro- testeerders vierkant ontkennen. Bij zulk een verwarring zij men voorzich tig met een „Christenplicht" te deerctee- ren! Officieele Bonnenlijst. BONKAARTEN KA, KB, KC 612. (Strook No. 4). 511 brood 800 gram brood 512 broodi 400 gram brood 511 boter 125 gram boter 51—j2 boter 125 gram margarine of 100 gram vet 513 boter 250 gram margarine of 200 gram vet 51-1 tmelk 4 liter melk 51—1 vleesch 100 gram vleesch 512 vleesch 400 gram vleesch 511 algemeen 200 gram kaas 512 algemeen 50 gram korstl. kaas 513 algemeen 500 gram suiker, boter hamstrooisel enz. of 1000 gram jam, stroop enz. 511B reserve 1600 gram brood 51IC reserve 800 gram brood 51—2B, 51—2C reserve 3 liter melk 51—3B, 51—3C reserve 1 ei (vijfde klasse). 514B reserve 100 gram kaas BONKAARTEN KD, KE 612. (Strook No. 4). 521 brood 800 gram brood 521 boter 250 gram boter 522 boter 125 gram margarine of 100 gram vet 52—1 melk 12 liter melk 52—1, 52—2 vleesch 100 gram vleesch 521 algemeen 100 gram kaas 522, 523 alg. 250 gram suiker, boter hamstrooisel enz. of 500 gram jam, stroop, enz.- 524 algemeen 1 ei (vijfde klasse) 521D reserve 800 gram brood 522D reserve 50 gram korstl. kaas 52IE reserve 250 gram rijst of kin dermeel (uit rijst be reid) of kinderbisc. 522E reserve 600 gram bloem of kin dermeel (niet uit rijst bereid) TABAKSKAARTEN, ENZ. T612 rantsoenen tabaks artikelen V 62 200 gr. chocolade en/of suikerwerken X 612 rantsoenen tabaks artikelen X 62 100 gr. chocolade en/of suikerwerken Voor de week van 15 t.m. 21 December zullen nog bonnen worden aangewezen voor tabak, versnaperingen, bloem, koffie, thee en gedroogde Zuidvruchten. Deze week is wederom 100 gram vleesch extra beschikbaar, zoodat men in totaal 500 gram per veertien dagen ontvangt. De niet aangewezen bonnen van strook 3 kunnen worden vernietigd. VERSTREKKING VAN KINDERMEEL. Van 7 December af zal Kindermeel, niet uit rijst bereid, verkrijgbaar zijn op de bloembonnen en niet meer op den rijstbon. De rijstbon geldt in het vervolg voor rijst, rijstkindermeel en kinderbiscuits. J^E ELECTRISCHE TREIN, die gisteravond om 17 54 uur van Den Haag H.S. naar Rotterdam D.P. vertrok, is tusschen Delft en Schiedam op een particulieren spoorwegovergang in botsing gekomen met een paard en wagen, waarna de trein ont spoorde. Er zijn geen persoonlijke ongelukken voorgekomen. Door kordaat optreden werden grootere ongelukken voorkomen Het ongeluk geschiedde omstreeks 18.15 uur, onder Ketel. Toen het paard op den spoorwegovergang struikelde, kwam de trein in aanraking met den wagen. Daar door geraakte het voorste wiel van den uit zeven wagons bestaanden electrischen trein uit de rails hetgeen de ontsporing van den geheelen trein tot gevolg had. De ravage, die aangericht werd, was enorm. De beide sporen werden geheel vernield, terwijl de dwarsliggers over grooten afstand ver splinterd werden. Onder de naar schatting 1000 passagiers van den trein brak aan van. kelijk een paniek uit. Zij sprongen aan beide zijden uit den trein. Hierdoor ont stond het gevaar, dat de trein uit de rich ting Schiedam, die ieder oogenblik kon passeeren, op de kris en kras over de spoor lijn loopende passagiers zou inrijden. Door het kordate optreden van den con ducteur van den verongelukten trein, die den aankomenden trein tegemoet liep en tot stilstand bracht, werd echter deze ramp voorkomen. Ernstiger zag het er uit met den volgen den trein uit de richting Delft, die in de in middels ingevallen duisternis met groote snelheid naderde. Een onbekend gebleven militair slaagde er echter in ook dezen trein, zii het slechts op een afstand van ze ven meter, voor den verongelukten trein, Aanslag op Staf-chef Ned.-Indische leger Op den chef van den generalen staf van het Ned.-Indische leger, generaal-majoor D. C. Buurman van Vreeden, is van een af stand van 100 M. een aanslag gepleegd, toen hij met een gezelschap in den Westelijken sector van Medan de grenslijn inspecteerde. Er werd niemand getroffen, zoo meldt Aneta. In een langdurige bespreking met een landsche stellingen in de Zuidelijke en Zuid-Oostelijke sectoren van Medan her haaldelijk onder vuur van automatische wapens en s'uipschutters gelegen. Hierte gen werd meestal geen tegenactie onderno men. In een langduroige bespreking met een verbindingsofficier van de T. R. I. werd er van Nederlandsche zijde de nadruk op ge legd, dat de Indonesische verk'aring, vol gens welke de Nederlanders de vijande lijkheden geopend hadden, volkomen on gegrond was. Na deze bespreking werd het vuren voor eemgen tijd gestaakt. tot staan te brengen. Bij deze poging werd hij echter aan den arm gewond. De voerman van den meelwagen, de heer P. Lansbergen uit Ketel, kwam met den schrik vrij. Het paard werd gedood. Het herstel van de baan neemt, naar men van de zijde van de Spoorwegen mededeel de, vermoedelijk twee dagen in beslag. Ge durende dezen tijd wordt het reizigersver keer, zooals gemeld, geleid via de lijn Pijn- ackerVoorburg, die evenwel nog niet ge- electrificeerd is. thans uitgestelde conferentie gehouden zal r den- TWEEDÉ KAMER Nadat gisterenmiddag enkele Kamerle den aan het woord waren geweest heeft Minister Drees zijn beleid als minister van sociale zaken uiteengezet. Minister Drees wees op de moeilijkheden waarvoor hij ha de bevrijding stond. Het departement was gedesorganiseerd, hon derdduizenden repatrieerden gaven handen vol werk, de gezondheidstoestand van de bevolking eischte voorzieningen. Daardoor kon men niet terstond beginnen met groo tere plannen, die men kan samenvatten in de woorden sociale zekerheid. De arbeider moet een rechtspositie'hebben, niet alleen door de erkenning van zijn plaats in het productieproces, maar ook in dien zin, dat hij recht kan laten gelden op de uitkeerin- gen, die hij ontvangt In het algemeen wordt de Stichting van den Arbeid bij de voorbereiding van wette lijke regelingen geraadpleegd. De sociaal- economische raad is gedacht als voorlooper van de publiekrechtelijke bedrijfsorganisa tie en zal daarvan het toporgaan zijn. Ondernemingsraden kan men zich, ook al zijn ze nauw betrokken bij de bedrijfs organisatie, voorloopig ook los daarvan in denken. (Hiermede zijn wij het volkomen eens. Red.). De loonbepaling dient in handen van de regeering te blijven. Vertegenwoordigers van de vakbeweging zouden verantwoor ding schuldig zijn aan hun organisaties. Het college van rijksbemiddelaars moet als een heid kunnen .optreden. Dat de overheid loonbepaling ten volle in handen houdt, is alleen door de tijdsomstandigheden aan vaardbaar. Op den duur moet het bedrijfs leven meer worden ingeschakeld. Loonbeheersching acht de minister aan vaardbaar, alsdeze gepaard gaat met be paalde maatregelen op sociaal gebied en op het terrein der fiscale politiek. Ten aanzien van het consumentencrediet verklaart hij zich erover te verheugen, dat 10.000 dollar boete voor John Lewis De vakvereeniging van John L. Lewis (de vereenigde mijnwerkers van Amerika) is veroordeeld tot een boete van 3y: mil lioen dollar, Lewis zelf werd veroordeeld tot een boete van 10.000 dollar. De vakvereeniging heeft hooger beroep aangeteekend. Bij hetuitspreken van het vonnis ver klaarde de president; „Dit is geen geval van een gewone inbreuk op het recht. Het is een slecht en monsterachtig iets. Het beteekent honger koude en nooddruft". De president vervolgde, dat indien Le wis overeenkomstig zijn misdaad zou moe ten worden gestraft, hij dn de gevangenis zou moeten boeten." Gevolgen van de Amerikaansho mijnwerkersstaking. De New Yorksche correspondent van de „Evening Standard" schrijft, dat gevreesd wordt voor een algemeene stakine in de V.S., indien de Amerikaansche mijnwer kersleider, John L. Lewis, naar de gevange nis gezonden zal worden Wat er ook met Lewis gebeurt, aldus de „Evening Stan dard", één ding is zeker, de staking doet in de Amerikaansche steden, meer dan ooit het geval geweest, is, zijn verlammenden invloed gelden. Dozijnen bedrijven beginnen stil te lig gen, honderden scholen sluiten, millioenen menschen huiveren van koude. Bijna alle groote industrieën zullen binnen enkele da gen volkomen lamgelegd zijn. Het aantal werklooze Amerikanen begint reeds het millioen te naderen en zal waarschijnlijk aan het eind van de week het VA millioen bereiken. De auto-industrie, waarbij di rect en indirect millioenen menschen be trokken zijn, zal bijna onmiddellijk tot stil stand gebracht worden. Stalin ernstig ziek Molotof pl.y. minister-president Twee bladen te Istanboel berichtten Dins dag, dat Stalin ernstig ziek zou zijn. De politieke correspondent van „Tanin" schreef, dat Stalin zoo ziek was dat „a.le hooge Sovjet-ambtenaren en zijn in tiemste vrienden op het oogenblik om zijn ziekbed verzameld waren" en dat rijn toe stand „voortdurend ernstiger werd." In verband hiermede is het merkwaardig, dat gistermiddag Manoeiiski, afgevaardig de voor de Oekraïne, tijdens een zitting van de politieke commissie der Vereenig de Naties, Molotcf die tot nu toe steeds a!s minister van Buitenlandsche Zaken werd voorgesteld, betiteld heeft met „plaatsvervangend minister-president van de Sovjet-Unie" THOREZ KREEG GEEN MEERDERHEID. De communistische candidaat voor het Fransche premierschap, Thorez, heeft gis teren niet voldoende stemmen op zich ver- eenigd om premier van Frankrijk te wor den. Er zal vandaag een nieuwe stemming moeten plaats hebben. Thorez kreeg 259 van de 579 stemmen. Er stemden 318 personen blanco. De ver- eischte meerderheid werd niet gevonden. GESTOLEN REMBRANDT WEER TERECHT. Het eenige dagen geleden ontvreemde schilderij van Rembrandt, voorstellende Christus aan de geeselkolom, hangt sinds Dinsdagavond weer in het museum Eigel- stein te Keulen. De diefstal werd door de Keulsche recherche opgehelderd, aldus meldt het inlichtingenbureau van de stad Keulen. V 62 200 gr. prima chocolade en/of suikerwerken van C. Jamin. X 62 1Q0 gr. prima chocolade en/of suikerwerken van C. Jamin. 2562 'T KAASBOERTJE Haarlemmerstraat 148. BINNENLAND. Een kindje van drie maanden is in een woning in de Newtonstraat te 's-Gra- venhage in zijn bedje gestikt. Bij een brandje in een woning aan de Krooswijkscheweg te Rotterdam is een baby in de wieg door vlammen en rook om het leven gekomen. De ouders waren afwezig; de grootmoeder, die een etage hooger woont, had niets gemerkt. De wielrijder Bijlsma te Hilversum is door een militaire auto aangereden en aan de gevolgen overleden. Op de mijn „Willem Sophia" is een arbeider door een transportband gegre pen en kort daarna overleden. BUITENLAND. De Britsclie regeering heeft gisteren in het Lagerhuis de beri<?hten tegengespro ken, als zou Engeland groote aantallen Duitsche geleerden uit Duitschland hebben weggevoerd en gedwongen hebben tegen hun wil te gaan werken. Generaal Koerasof, Russisch bevelheb ber in Oostenrijk, zou volgens het persbu reau Tass /van zijn post ontheven zijn. Het doodvonnis van generaal von Fal- kenhorst, voormalig opper-bevelhebber in Noorwegen, is gewijzigd in 20 jaar dwang arbeid. Tn Polen zijn 20.000 Joden van plat binnen enkele weken naar de Ameri kaansche zones in Duitschland en Ooste» rijk te vertrekken. men er blijkbaar niet zoo groote behoefte aan heeft. (Er zijn wel andere oorzaken.aan te wijzen, waarom betrekkelijk weinigen er gebruik van hebben gemaakt. Red.). Handhaving van den loonstop hangt af van de economische ontwikkeling, die we niet in de hand hebben. Er is een commissie ingesteld, welke de kwestie der jeugdloonen bestudeeren zal. Spr. wijst erop,dat er een tekort aan ge schoolde krachten komt, eens deels tenge volge der bezetting, en ook anderdeels omdat jongemenschen gemakkelijk goed be taald werk kunnen krijgen. Getracht moet worden de jongelieden ervan te doordrin gen, dat scholing noodzakelijk is. Deze zaak zal de minister nader met zijn ambtge noot van onderwijs opnemen. Terecht is naar sprekers inzicht aange drongen op vervolmaking van de arbeids bemiddeling, toepassing van de psychotech niek enz. Een en ander heeft zijn volle aan dacht. Aan een „werkboekje" zouden zeker groote voordeelen verbonden zijn, maar men moet zich er ook rekenschap van ge ven, dat bij het verplicht stellen ervan de controle een grooten administratie ven rompslomp zou medebrengen. Daarom acht spr. het niet verantwoord het nu in te voe ren, al is hij er geen tegenstander van. De vacanties zijn in veel overeenkomsten vastgelegd. Het ware wellicht gewe'nscht, ze in de wet te verankeren. Overweging daarvan zegt de minister toe. De kwestie van overtredingen der Ar beidswet is in studie bij de Arbeidsinspec ties. De sociale verzekeringen besprekend ver klaart de minister, dat gestreefd zal worden naar verhooging der uitkeeringen. De wensch leeft in oude kringen, dat de ouder domsvoorziening voor het heele volk ge waarborgd moet zijn. Voor de Ziekte- en Ongevallenverzekering zou men willen volstaan met de mogelijkheid, bepaalde groepen daarin op te nemen. Een breed voor-overleg met de sociale organisaties zal te zijner tijd nog plaats hebben. Het zeer moeilijke werk zal niet in korten tijd voltooid kunnen worden. Het vaste voor nemen bestaat echter den grootsten spoed te betrachten. De minister meent, dat, wanneer gepoogd wordt: sociale rechtvaardigheid te betrach ten, sociale zekerheid te scheppen en werk loosheid te voorkomen, er een belangrijke bijdrage tot het herstel van het Nederland sche volk is geleverd. (Inderdaad! Moge dit alles werkelijkheid worden. Red.). Na repliek zijn de afdeelingen aan de or- de; waarbij o.m. de heer v. d. Weyden (K.V.P.) de drinkwatervoorziening ten plattelande bespreekt en de huisslachtin gen; hij verklaart zich tegen centraal slach ten. In de avondvergadering is de Tweede Kamer begonnen met „Buitenlandsche Za ken." Wij zullen een overzicht geven, als de minister aan het woord is gekomen. „SOLDATENMOEDER" GEARRESTEERD. Door de P.R.A. te 's-Gravenhage is gear resteerd mevrouw M. A. Hiddink-de Haan meer bekend onder de naam „Sodatenmoe- der". Zij wordt er van verdacht tijdens de bezetting een landgenoot te hebben aan gegeven bij de politie. Deze zaak is eerst nu aan de orde geko men, omdat er bij de P.R.A. tot dusverre geen klachten tegen haar waren binnenge komen. Eerst na de publicatie, dat zij in haar functie „Soldatenmoeder" naar Indië zou vertrekken is er een'ig gerucht ontstaan. Op verzoek van andere instanties is deze zaak thans in samenwerking met de Haag sche politie onderzocht. Daarna heeft de arrestatie plaats gevonden. ZEG HET MET BLOEM-BOLLEN. Te Sanddiway, bij Northwich in Cheshire, hebben een groep mijnwerkers uit Lancas hire en Noord-Wales en vertegenwoordi gers van hun vakbond gisteren 45.000 Ne derlandsche tulpenbollen in ontvangst ge nomen, welke deel uitmaken van de half millioen bollen, welke door het Nederland sche Bloembollencomité aan de Britsche mijnwerkers zijn geschonken. NEDERL. EMIGRANTEN NAAR AUSTRALIë. De Australische minister van immigratie, Arthur Calwell, heeft in het Huis van Af gevaardigden medegedeeld, dat de onder handelingen met de Nederlandsche regee ring ter zake van een ontwerp voor het verleenen van passages aan Nederlandsche emigranten naar Australië, bevredigend verloopen. De minister was van meening, dat een klein contingent Nederlandsche im migranten het volgend, jaar in Australië zou kunnen aankomen en voegde er aan toe, dat hij uiteindelijk een stroom Nederland sche en Zwitsersche immigranten te gemoet zag. Prof. Gerretson er tegen Op initiatief van het plaatselijk comité voor plaatselijke vorming heeft prof. dr. C. Gerretson, hoogleeraar te Utrecht, in het gebouw van de R.K. Werkliedenvereeni- ging te Laren een rede uitgesproken over het Indonesische vraagstuk. Prof. Gerretson zeide o.m. het volgende: „Wij beleven een drama van ontrouw. De reorganisatie van het koninkrijk is toe vertrouwd aan een man. Van Mook, en aan een groep .de Stuw), wier doel het tegen overgestelde is van hun opdracht. In drie etappes: het spelen met Soekarno in No vember 1945, het Maart-ontwerp en thans het Cheribon-accoord, heeft Van Mook in collaboratie met Sjahrir en Killearn dit doel, een onafhankelijk Indonesië door een volkenrechterlijke verdrag met Nederland verbonden, weten te bereiken. Staatsi'ech- terlijk is de ontworpen unie geen staat, maar een statenbond, de federatie zal ont aarden in een eenheidsstaat onder Javaan- sche overheersching. Reëel zijn alleen de erkenning van de republiek en de afstand der souvereiniteit ook over de trouwe bui tengewesten binnen twee jaar. Onze vrijwilligers, uitgetrokken om onze Javaansche rijksgenooten te verlossen van de republikeinsche terreur, zullen ingevol ge bestand en accoord gedwongen worden, om óf zich in hun stellingen door de ter roristen te laten neerschieten óf met de T. RI. te vechten om Soekarno's troon te be vestigen. Daarvoor mag geen druppel bloed van onze zonen worden geofferd. Drie we gen zijn nu mogelijk: verwerpen, aanne- meiï en pogen het accoord te verbeteren. Vermoedelijk zal men den laatsten weg kiezen, doch dit zal beteekenen in strijd met de Troonrede berusten in een afstand van de souvereiniteit." PROF. DUYNSTEE ER VOOR. Naar wij vernemen, heeft prof. mr. F. J. F. M. Duynstee, hoogleeraar aan de Katho lieke Universiteit te Nijmegen, zich accoord verklaard met het door 14 hoogleeraren in de rechtswetenschappen aan den minister raad gericht adres, waarin de onderteeke- narèn zich achter de overeenkomst van Linggadjatti stellen. LEIDSCHE HOOGLEERAREN. Namens ruim honderd hoogleeraren is aan de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal een adres verzonden, waarin wordt aangedrongen om het accoord van Cheribon in zijn huidigen vorm niet te aanvaarden. Onder de onderteekenaren zijn de volgende professoren van de Leidsche Universiteit: Dr. S. T. Bok, dr. F. D. K. Bosch, dr. H. Eoschma J. P. Bijl, dr. E. A. D. E. Carp, mr. R. P. Cleveringa, dr. J. Droste, dr. W. A. Goddijn, 3. A. van Groningen, dr. W. J. de Haas, dr. J. v. d. Hoeve, dr. A. J. M. Holmer mr. J. E. Jonkers, dr. C. J. v. d. Klauw, dr. V. E. Korn, dr. H. j. Lam, dr. G. O. E. Lignac, dr. T. H. Mi'o, mr. A. N. Molenaar, dr. J. Mulder dr. H. W. Sie mens, dr. D. J. Steenhuis, dr. W. F. Suer- rnondt, dr. G J. Thierry, dr. I. M. v. d. Vlerk, dr. E. H. Vogelenzang en dr. J. de Zwaan. TELEGRAM VAN EEN RESIDENT AAN DE KONINGIN. De resident van Timor heeft het volgen de telegram aan H M. de Koningin gezon den: „De federatie van zelfbesturen van het eiland Soemba betuigt vertrouwen en stelt haar hoop op de Koningin, die voor de fe deratie de mogelijkheid heeft geopend voor een zoo ruim mogelijken vooruitgang bin nen het raam van de Nederlandsch-Indo- resische Unie en v.erzoekt voortzetting van steun en bescherming." EEN PROTESTVERGADERING. De A. R. en de Chr. Hist, hebben gisteren in Den Haag een protestvergadering ge houden, waarop de heeren Schouten (A.R.) en Tilanus (Christ. Hist.) als sprekers op traden. „Het kan anders en het moet anders! De regeering mag de concept-overeen komst van Linggadjati niet aanvaarden. Hc-t Koninkrijk, de. Kroon en de levens belangen van de volken van Indië zijn in groot gevaar. God geve, dat het besluit van óp regeering in gunstigen zin luiden mag!" aldus sprak de heer Jan Schouten. ..Nederland verzaakt zijn roeping en plicht jegens Indië, wanneer de punten van Linggadjati aanvaard worden en wan neer wij 70 millioen menschen overleveren aan anarchie en chaos en hun den rechts staat ontnemen", aldus de lieer Tilanus. I WEERSVERWACHTING 00000 PLAATSELIJK NACHTVORST. g g In den nacht en ochtend p'aatseljjk o lichte vorst, tijdelijk toenemende be- q wolking met op vele plaatsen nevel of mist. Geen neerslag van beteekenis. Weinig wind, looooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1