HuddersfieldLeerlingen speelden tegen meesters dagen Noodvoorziening voor ouden van Een les voor net Nederlandsche elftal De strijd, waarin Engeland zegevierde f)E WEDSTRIJD TUSSCHEN ENG ELAN D EN NEDERLAND, welke door 32.000 toe schouwers werd bijgewoond, is in de eerste helft, naar in het algemeen verwacht werd, beslist, of beter gezegd, na twintig minuten was de standi 5—0. Een 8—2 overwinning van Engeland moge oppervlakkig gezien een zware nederlaag voor het Nederlandsche elftal zijn geweest, laat men niet vergeten, dat deze zelfde Engel- sche ploeg met 72 van Noord-Ierland won en met 3—0 van Wales, cijfers, die toch duidelijke taal spreken over de kracht van het Engelsche elftal. Leerlingen speelden dezen Woensdagmiddag tegen leermeesters, dat is de eerste conclusie van Hudders field'. Maar daar staat tegenover, dat een uitnemend spelkenner als Ivan Sharpe na afloop tegen een der KNVB-officials zeide: „Uw ploeg heeft, in aanmerking genomen de verhoudingen, goed voetbal gespeeld/". Voor de radio-uitzending van den voetbalwedstrijd Engeland'Nederland bestond in ons land meer dan bijzondere belangstel ling, In tallooze fabrieken en bedrijven werd collectief naar de uitzending geluisterd en de spannende fazen brachten ver schillende emoties bij de luisteraars teweeg. VIJF DOELPUNTEN IN 13 MINUTEN Wilkes en Pauwe uitblinkers Het mag in dit veriaand gek klinken, maar als wij rekening houden met alle fac toren, mag men toch niet ontevreden zijn over het vertopnde spel aan Nederland sche zijde. De Engelschen hadden zelf ge rekend met een uitslag van ongeveer 60 en een 32 resultaat achtten zij, gezien de twee tegenpunten, wat betere cijfers- Aan den overwinnaar alle eer. Heeft En geland ooit zoo'n sterke voorhoede gehad? Vooral van het spel van het sublieme bin- nentrio Carter, Lawton, Mannion hebben wij kunnen genieten. Het vrij spelen van den bal, de onzelf zuchtige opvatting van ieder afzonderlijk, het positie kiezen en ook het schieten, het waren onderdeelen van voetbal, welke dit drietal tot in de perfectie beheerschten. Als wij schrijven, dat wij niet ontevre den mogen zijn, met deze in cijfers toch groote nederlaag, dun bedoelen wij daar mede voornamelijk, dat geen van de spe lers bepaald is tegengevallen. Er was zelfs Wilkes, van den be ginne af, heeft spel la ten zien, waarvoor zelfs de Engelsche profs res pect hadden, hij durfde zijn tegenstanders te passeeren, hij wist met eiken bal iets goeds te doen, beheerschte zijn lichaam op het zware veld uitstekend, was de grondlegger van het tweede doelpunt, kort om hij stond een klasse boven de anderen. Alle spelers hebben zich volkomen ge geven. Het elftal heeft er een wedstrijd van gemaakt en vooral in het eerste half uur, al konden wij niet aan den indruk ontkomen, dat de Engelsche ploeg het in de tweede helft rustig aandeed. Inderdaad heeft het Nederlandsche elftal van dezen wedstrijd veel kunnen leeren. In de eerste plaats in technisch opzicht. Men zal mis schien zeggen, dat de ploeg zonder systeem speelde en dat was dan ook wel zoo. Maar zonder voldoende techniek is elk sys teem waardeloos. Wij hebben kunnen lee ren van de Engelschen de bewegelijkheid van het lichaam, het positiespel om den bal het werk te laten doen. En zijn er geen tactische fouten gemaakt? Was het niet zoo, dat Lawton geen speler tegenover zich vond, die hem voortdurend schaduwde? Het gaat er niet om, of Vermeer als stop per had moeten fungeeren, maar hij had ook o.i. Lawton meer moeten dekken. Nu had de Engelsche midvoor te veel vrijheid van handelen, iets wat Lawton niet gewend moet zijn geweest. Men stelle daar tegenover Franklin, die den Neder- landschen midvoor Roozen, die toch wer kelijk niet van het kaliber van Lawton is, geen moment uit het oog verloor. Maar mag men van een debutant als Vermeer in een dergelijken zwaren wedstrijd meer verwachten dan hij gedaan heeft? Het Nederlandsche spel was zelden ver rassend en vooral de twee vleugelspelers waren niet sterk genoeg om het echte Hol- landsche spel, het flitsend snelle spel in de lengte, te kunnen uitvoeren; ook het plaatsen was zwak, een fout, welke zelfs aan het spel van Smit kleefde. En tot slot de spelers individueel. Kraak in het doel heeft uitstekende dingen ge daan, maar toch ook fouten gemaakt, welke bij een doelverdediger nu eenmaal zwaar tel len. Hij had het bijzon der moeilijk door den drassïgen grond. Potharst was de min ste van de achterhoede. Hij was niet hard ge noeg, zat niet fel op den bal, zoodat Lawton KRAAK het nog gemakkelijker kreeg, behalve dan het ontbreken van een speler, die hem dekte. RADIO vrijdag. HILVERSUM I (301,5 M.): 7.00 Nieuws; 7.30 Muziek bij 't ontbijt; 8.00 Nieuws; 8.18 Opera-progr.; 9.00 Mo zart (gr.); 9.30 Symphonische Italiaansche muziek; 10.20 Voor zieken; 10.50 Voordracht 11.30 The Lecuona Cuban Boys; 11.45 Fa milieberichten uit Indië; 12.00 Kameror kest; 12.30 Sportagenda; 12.35 The Skymas- ters; 13.00 Nieuws; 13.15 Orgel; 14.20 Staf muziekcorps A'damsche politie; 15.52 Of fenbach (gr.); 16.00 Vaudeville-orkest; 17.00 Accordeon-orkest; 17.30 Muzikaal bab beltje; 17.30 Nieuws; 18.15 Kwartet Jan Corduwener; 18.30 Progr. voor de Ned. Strijdkrachten; 19.15 Nederlandsche com ponisten; 20.00 Nieuws; 21.45 Eddy Walis; 22.15 Jazz-uitzending; 23.00 Nieuws. HILVERSUM II (4,15,5 M.): 7.00 Nieuws; 8.00 Nieuws; 9.00 Vrouwen spiegel; 10.00 Piano; 11,00 Ziekenbezoek; 11.30 ,,Als de ziele luistert"; 11.45 Orgel spel; 12.03 Zangrecital; 12.30 Lunchconcert; 13.00 Nieuws; 14.00 Ned. volksliederen; 16.00 Gr.muziek; 16.30 Vuurduivel; 16.45 16.45 Stichts piano-kwartet; 17.30 De jeugd treedt aan; 18.00 Dinermuziek; 18.50 Des avonds als ik slapen ga....; 19.00 Nieuws; 19.30 Rumba's en tango's; 19.45 K.A.B.; 20.00 Nieuws; 20.05 De gewone man; 20.15 Ensemble; 20.55 Hoorspel; 22.00 Nieuws; 22.15 Katholiek Nieuws; 22.20 Onze wed loop met de atoombom; 22.35 Avondgebed; 23.00 Royal Hawaiians; 23.30 B.B.C.-dans- orkest. Van der Linden speelde rustig en be- heerscht, zonder evenwel op te vallen, over het geheel genoemen speelde dit tweeial goed, zonder meer, maar wie kan betere achterspelers aanwijzen? Aanvoerder Paauwe verwaarloosde den buitenspeler Langton te veel. Hij was na Wilkes de beste van het Nederlandsch elf tal. Zijn plaatsen was goed en hij had ook een groot aandeel in den opbouw van de aanvallen. Zijn techniek en zijn groote rou. tine hielpen hem gewoonlijk in moeilijke momenten. Vermeer heeft gedaan, wat men van een debutant mocht verwachten. Hij bezat vol doende uithoudingsvermogen, zwoegde van begin tot einde, deed in defensief opzicht uitstekende dingen maar hij miste de kracht om zich daarnaast ook aan het voe den van de voorhoede te kunnen wijden. Het is een speler, van wien men waar schijnlijk veel kan maken. De Vroet wisselde goede met minder goede momenten af. Drager werd in de tweede helft gewond. Hij kwam, nadat hij kort na rust zich uitstekend had vrijge- speeld, te vallen en scheurde daarbij een spiertje van het dijbeen, waardoor hij in het verdere verloop onvoldoende kon mee komen. Over Wilkes slechts woorden van lof. Ook Engelsche deskundigen waren vol be wondering over zijn spel en de Rotterdam mer zou zoo in een der eerste divisie-clubs kunnen worden opgenomen. Roozen werd zwaar gedekt. In de twee de helft liet Franklin hem wat vrijer en toen kwam de midvoor wat meer los. Meer dan een middelmatige prestatie heeft de Haarlemmer niet geleverd. Smit is niet meer de sterster van voor den oorlog. Wij vermoeden, dat dit seizoe'n wel licht het laatste voor hem in internationaal opzicht zal zijn. De ja ren gaan bij hem tellen en al herkent men nog aan menig staaltje van schitterende balcontrole den speler van extra klasse die Smit eens ge weest is, en al smaakte hij de voldoeening en doelpunt te maken, men kan niet ontkennen, dat de keuze commissie ook voor hem naar een plaats vervanger zal moe'.en uitzien. Bergman, die door een fout van doelman Swift het eerste doel punt maakte, was de minste uit de voorhoe de. zijn spel is te ge woon voor een interna tionalen wedstrijd. Doelman Swift is een show-speler. Hij heeft fouten gemaakt en had het Nederlandsch elftal een of twee spelers meer in de voorhoede gehad BERGMAN van het formaat van Wilkes, dan waren er zeker meer doelpunten gekomen, ook al door het feit, dat aanvoerder Hard wiek en zijn partner Scott toch geen achterspe lers van buitengewone klasse mochten worden genoemd. In de middenlinie was Wright de beste, Franklin heeft in League strijden wel voor een zwaardere taak ge staan. En Johnston, een boom van een ke rel, evenals doelverdediger Swift, had iets onrustigs in zijn spel. Over de voorhoede behoeven wij niets toe te voegen aan den lof, welke wij haar reeds toezwaaiden el ders in onze beschouwing. Scheidsrechter Martin (Schotland) was uitstekend. Uitkeeringsschaal verdeeld in 3 klassen Thans is verschenen het door minister Drees aangekondigde wetsontwerp: Nood- regeling ouderdomsvoorziening. Zooals bekend, bereidt de minister van sociale zaken een algemeene herziening der sociale verzekering voor. Vooruitloopend op de definitieve her ziening der sociale verzekering en de daar bij te treffen overgangsregeling heeft de minister gemeend, voor personen boven een bepaalden leeftijd een noodvoorziening te moeten voorstellen ten behoeve van de ouden van dagen. Uitgangspunt bij de ontworpen regeling is geweest de gedachte, dat de voorziening niet beperkt dient te blijven tot de ouden van dagen, die in loondienst zijn geweest, doch dat allen, ongeacht de plaats, die zij in het maatschappelijk leven hebben inge nomen, daarvoor in aanmerking moeten kunnen komen, als hun financieele om standigheden het noodig maken. Als maximum-inkomen, waarboven men niet meer voor een uitkeering in aanmer king komt, is voor gehuwde mannen in groote gemeenten gesteld een jaarinkomen van 1375, in middelgemeenten een jaar inkomen van 1225 en in kleine gemeen ten een jaar-inkomen van 1075. Voor on- gehuwden bedragen deze maxima respec tievelijk 875, 775 en 675. De maximum-uitkeering voor gehuwde mannen bedraagt per maand in groote ge meenten 78, in middelgemeenten 70 en in kleine gemeenten 61. Voor ongehuw- Bergman en Smit scoren tegen Het had den geheelen nacht en den mor gen geregend zoodat het terrein er gister morgen zeer slecht uitzag. Vooral voor de doelen stond veel v/atet. De regen hield gelukkig tegen den mid dag op, doch de grijze wolken voorspelden weinig goeds. Nederlandsche mili.airen vormden het meerendeel der Nederland sche supporters, die het verafgelegen ter rein van den strijd hadden weten te berei ken. Onze supporters, die zich met. oranje en rood-wit-blauw hadden getooid, weerden zich geducht, zoodat het bij voorbaat vast stond. dat het Nederlandsche elftal dezen middag niet van dezen onmisbaren steun verstoken zou blijven. De tribunes hadden zich "intusschen goed gevuld en zoo was reeds een groote me nigte ge'.uige van het voorspel van dezen voor Nederland zoo zwaren strijd. Toen de Nederlandsche ploeg het veld be trad kwamen de Nederlandsche supporters met recht los, Nederlandsche vlaggen, die voordien verborgen gebleven waren, wer den hoog boven de menigte gezwald, ter wijl het gejuich aangroeide tot een groot- sche ovatie. Nadat beide, ploegen zich tegenover el kaar hadden opgesteld, klonken de volks liederen, waarvan het Wilhelmus door alle aanwezige Nederlanders uit volle borst werd meegezongen. Het publiek toont zich bijzonder in zijn nopjes over het feit, dat ook de Nederlanders in genummerde shirts spelen. Aanvoerder Paauwe won den toss en om precies 2.15 uur werd afgetrapt. Nederland wei'd al dadelijk op eigen helft teruggedrongen en de Engelsche aanvallen ontwikkelden zich voornamelijk van den rechter vleugel uit, waar Finney goed werk deed door twee fraaie voorzetten te geven. De eerste werd door Johnston overgescho ten. Uit de tweede kopte Lawton den bal in het doel, doch Kraak wist in laatste in stantie te redden. Het spel bleef vrijwel voortdurend op de Nederlandsche helft. Bij een der sporadische Nederlandsche aan vallen kreeg Wilkes den bal te pakken. Hij dribbelde naar rechts, speelde zelfs Hard- wick voorbij, doch zijn schot op doel was te zacht om Swift in moeilijkheden te bren gen. De Engelschen bleven rustig aanvallen en Langton kopte uit een voorzet van rechts den bal laag in, waarbij Kraak red de door het leer weg te trappen. Weer was het Wilkes, die bij een Nederlandschen aanval een fout van Hardwick benutte om een schot te kunnen lossen, maar tot schie ten kwam hij ditmaal niet doordat de En gelsche verdediging zich intusschen had weten te herstellen. den zijn die maxima gesteld respectievelijk op 44, 39 en 35. Deze maximum-uitkeeringen worden echter alleen verstrekt aan hen, die geen hooger eigen inkomen hebben dan 50 gul den per jaar Wordt eenig hooger eigen in komen genoten, dan wordt dat niet geheel doch slechts voor ongeveer de helft op de maximum-uitkeering in mindering ge bracht. Doordat bij de voorgestelde noodvoorzie ning de helft van het eigen inkomen ge heel wordt vrijgelaten, blijft men belang houden bij een eigen inkomen. Het ligt niet in dt bedoeling, dat met in komsten van inwonende gezinsleden be halve met die van de echtgenoote en alimentatie-bijdragen van kinderen reke ning wordt gehouden. Uit de uitkeeringsschalen blijkt, dat bij de hoogere inkomens de uitkeering met grootere sprongen afneemt. Hieraan ligt de gedachte ten grondslag, dat het eigen in komen en de ouderdomsuitkeering tezamen niet mogen uitkomen boven de inkomens grenzen, waarboven men niet meer voor uitkeering in aanmerking komt. De regeering heeft daarom gemeend, bij de uitvoering der regeling in de eerste plaats de Raden van Arbeid te moeten be trekken. Bij dezen berust in eerste instan tie de beslissing over de vraag, of iemand voor een uitkeering in aanmerking komt. Bij het nemen van hun beslissingen wor den de Raden van Arbeid voorgelicht door plaatselijke commissies van onderzoek. Het ligt in de bedoeling, dat in de plaatselijke commissies van onderzoek bij voorkeur worden benoemd personen, die reeds zit- Nadat een goede voorzet van Wilkes door Swift was opgevangen en wegge werkt, nam Engeland opnieuw het initia tief maar een van te grooten afstand gelost schot van Carter bood Kraak geen moei lijkheden. Een volgend schot van Carter werd door een been van een onzer verde digers van richting veranderd. Na 22 minuten kreeg Tommy Lawton den bal van links toege- M - speeld- De Nederland sche verdediging bleef l te lang toekijken en met een hard schot werd Kraak gepasseerd (.1-0). Uit een volgenden En gelschen aanval schoot rinney tegen de lat. De k!":/ superioriteit van het ■gflPl Engelsche voetbal ver- Mm w leidde de Engelschen Upas tot een te ver T A TiTrTArMvT short passing. LAWTON jjet tweede Engelsche doelpunt ontstond, nadat Finney had voor gezet en Lawton den bal langs Kraak kop te. (20). Dat waren 2 Lawton-doelpunten in acht minuten. Drager miste de kans van den dag toen de Engelsche achterhoede bleef staan bij een vermeend buitenspelgeval van Wilkes, die fraai voorzette, waarna Drager glij dende van nog geen 3 meter afstand naast schoot. Na een half uur spelen was de stand reeds 40 voor Engeland door Car ter en Mannion, die met rustig gerichte schoten scoorden, waarna Lawton alle Ne derlanders, Kraak incluis, achter zich liet, om den bal in 'het leege doel te deponee- ren (50). Bergman scoort tegen. Op dit moment de 35ste minuut leek het of de strijd in een debacle voor Nederland zou eindigen. Gelukkig bleef Nederland doorzetten en het gelukte Berg man met een rustig schot Swift te ver schalken. Deze maakte de groote fout den bal door zijn handen te laten glippen (51). Engeland werd kort daarop een straf schop toegewezen, toen Potharst uit wan hoop den bal uit het doel geslagen had, maar Hardwick schoot recht in Kraak's handen. Vlak voor de rust scoorde Finney met een schitterend schot van de zijlijn af, een schot dat Kraak verkeerd beoordeelde (6—1). Om 11 minuten over 3 trapte Roozen voor de tweede speelhelft af. Een ver hoog schot van Wilkes plukte Swift gemakkelijk uit de lucht. De Engelschen deden het nu ge makkelijk aan. Het tempo was aanzienlijk minder dan voor de rust. Aan beide zijden strandden de meeste aanvallen op buiten spel. Eenmaal was Drager er doorheen maar Scott belette hem op het laatste mo- ting hebben in de districtsraden voor het consumentencrediet. Voor de betaalbaarstelling der uitkee- ringen kan gevoeglijk gebruik worden ge maakt van het aanwezige technische appa raat der Rijksverzekeringsbank. De kosten worden geschat op 150 a 200 millioen per jaar. Voor een ouderdomsuitkeering komen niet in aanmerking: b. Degene die door het uitoefenen van woonplaats heeft, alsmede degene, die niet gedurende een tijdvak van ten minste zes onmiddellijk voorafgaande jaren onafge broken binnen het Rijk Nederlandsch-In- dië, Suriname of Curasao zijn woonplaats heeft gehad. b. Degene, ie door het uitoefenen van zijn nering, ambacht of ander bedrijf of be roep als zelfstandige dan wel anderszins door het verrichten van arbeid in zijn le vensonderhoud voorziet. c. Degene, wiens jaarlijksch inkomen meer bedraagt dan het in onderstaande ta bel voor de' groep van personen, waartoe hij behoort, genoemde bedrag. Als jaar lijksch inkomen van een gehuwden man wordt aangemerkt het totaal van de jaar- lijksche inkomens van hemzelf en van zijn echtgenoote. Gemeente klasse jaarl. ink. in guldens, Ongehuwden. Geh. mannen. 1. Groote gemeenten 875.1375. 2. Middelgemeenten 775.1225. 3. Kleine gemeenten 675.1075. d. Degene, die, hoewel tot arbeid in staat, heeft nagelaten vóór het bereiken van den 65-jarigen leeftijd regelmatig in de behoef ten van zich en zijn gezin te voorzien. ment te scoren. Hij zelf raakte gebles seerd. Nog meer Eng. doelpunten. Wilkes was de motor van den aanval. In vergelijking met de eerste helft werd het een eentonige tweede helft, waarin de Engelsche profs niet meer moeite deden dan zij noodig vonden. Na 25 minuten spe len schoot Carter keihard' in, welk schot Kraak beslist achter de doellijn stopte, maar scheidsrechter Martin liet doorspe len. 2 minuten later kopte Carter na een algemeenen aanval het zevende doelpunt langs Kraak (71) en Lawton scoorde het achtste doelpunt (81). Na 34 minuten werd Carter door De Vroet foutief aangevallen. Lawton nam den vrijen schop en via Kraak belandde de bal achter de doellijn (81). In de invallen de duisternis van de laatste tien minuten trachtten de oranjehemden wanhopig nog een tegenpunt te maken maar de weinige kansen die hun werden gelaten, werden door slecht schieten niet benut. Tweede tegenpunt door Smit. In de voorlaatste minuut scoorde Smit, na prachtig doorzetten van Wilkes, met een hoog schot in den hoek (82). Zoo kwam het einde met een zeer groote zege van het Engelsche elftal. ENGELSCHE PERS OVER DEN WEDSTRIJD De Engelsche pers wijdt hedenmorgen beschouwingen aan het brilliante Engel sche voetbal, dat gisteren te Huddersfield te zien was. Algemeen wordt gezegd, dat Engeland iets van het verloren prestige heeft herwonnen door meesterlijk voetbal spel in oude „Corinthische stijl". Hoewel zij vooropstellen, dat het Nederlandsche elftal zwak was, prijzen sportjournalisten bepaalde individueele spelers. Hierbij staat Wilkes voorop, die wordt toegejuicht als de beste linksbinnen van het vasteland. In een beter elftal zou hij naar meening van enkelen Mannion en Carter geëven aard hebben. De „Daily Herald" zegt, dat „het Engel sche team als de vroegere meesters speel de" en beweert voorts, dat het. brilliante aanvalsspel den Nederlanders verbaasde. „Smit en Wilkes", zoo schrijft dit blad „toonden bruikbare kundigheden, doch als elftal waren de Nederlanders niet bijzon der". „Het was een internationale klucht" schrijft de „Daily Express". Na vijf minu ten realiseerde ik me reeds, dat de Neder landers zouden worden weggespeeld, om dat hun halfbacks en backs niet tot den aanval overgingen. Ook dit blad stelt het spel van Wilkes in een gunstig licht. De „Daily Telegraph" zegt, dat Wilkes zijn reputatie gerechtvaardigd heeft. De „Daily Mail" vond het Engelsche voetbal voorbeeldig en vestigt speciaal de aan dacht op Wilkes, die qua baltechniek slechts zeer weinig bij Carter ten achter staat. Dit blad roemt Drager, de Vroet en „de levendige Kraak, die een zeer goede doelman is". „Engeland won op zijn sloffen" verze kert de „Daily Graphic" zijn lezers en ver klaart, dat het tooneel gereed was voor een score in dubbele cijfers in de tweede soeelhelft. Men kan echter van geen enkel Engelsch team verwachten, dat het door gaat met het maken van goals tegen tegen standers van kennelijk lagere klasse, zoo vervolgt dit blad. Acht was genoeg. Het hadden er achttien kunnen zijn! Schotland—Ierland 0—0. De gister middag te Glasgow gespeelde voetbalwed strijd tusschen Schotland en Ierland is ge ëindigd in een 00 gelijkspel. WAT DE KEUZE-COMMISSIE ER VAN ZEI: Wat was het meest in het oog vallende ver schil tusschen het Nederlandsche en Engel sche elftal? Was ihet een verschil in snel heid, enthousiasme, combinatiespel of bal controle of misschien in schotvaardigheid? Zijn de technische capaciteiten van de één zooveel beter dan van de ander? Moeilijk is dit niet te beantwoorden. Alleen een team dat beschikt over een combinatie van de hierboven omschreven eigenschappen is tot uitzonderlijke y estaties in staat. Toen wij na afloop van den wedstrijd dan ook even gelegenheid kregen de keuzecom- missie te interviewen, was hun oordeel eenparig: „Alléén een combinatie van uit stekende kwaliteiten kan succes opleveren Zoo'n combinatie van kwaliteiten t. w. pret tige bediening, groote keus, aparte ge schenken en aangepaste prijzen vindt U bij Pierrot, Maarsmansteeg 14 te Leiden, ,Het" adres voor betere geschenken. 2389 SCHAKEN. Competitie Leidsche Schaakbond. Uit de 2e ronde kunnen wij nog de volgende uitslagen vermelden: 2e klasse A: Philidor II—N. Z. Holl. 1 1 Yj xxx xx3J4xxxxx; Lei then 1Zw. Pion 1 (Lisse); Sassenheim 1Voorschoten 1 2 ¥ix6yax. 2e klasse B: Alphen 2Schaakgenoegen 1 (O.) 4—6; L. S. G. 3—V. T. L. (Touwfabr.) 3x6x. 3e klasse A: Vriendenschaar 2Ons Ge noegen 1 64; Bodegraven 2VTL 2 64; Leiderdorp 2Zoeterw. 2 2xxx5xxx. 3e klasse B: Katwijk aan Zee 2P. T. T. 1 82; Caissa 2Zw. Pion 2 5J4xxxx J^xxxx. 4e klasse A; L. Politie 1Inter Nos 3 (Bosk) 37; 't Leytse Ancker 1L. S. G. 4 2—8. 4e klasse B: Lisse 2Prof. Wijk 2 37; Zw. Pion 3Oegstgeest 2 Ox9x. gepensionneerden weer een kwartaal extra? De verhooging voor de salarissen van het Rijkspersoneel, deed de gepension- neerden de vraag stellen, wat er voor hen gedaan zou worden. Bij navraag is de „Nieuwe Leidsche Courant" gebleken, dat het in het voornemen ligt, evenals vorig jaar een uitkeering ter grootte van een kwartaal ineens aan hen uit te keeren. Een definitieve regeling wordt ontworpen. WETSONTWERP MINISTER DREES:

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 2