binnenland op kortegolf) Joris Voetangel's jacht SMOKKELENDE MILITAIR DOODGESCHOTEN. Bij Ésbeek naderde Donderdagmiddag omstreeks 12.30 uur een militaire vracht auto uit de richting van de Belgische grens. Aan het bevel van de marechaussee om te stoppen werd geen gevolg gegeven, waar op de marechaussee vuurde. Door een der kogels werd de bestuurder, de 24-jarige mi litair P. Tak, doodelijk getroffen. De twee de inzittende sprong uit den wagen en vluchtte. De wagen vervoerde voornamelijk Belgische tabak. DOOR TREIN VERRAST. Twee inwoners van Den Bosch gingen Donderdagavond de herstelwerkzaamheden in oogenschouw nemen, die dien dag aan de spoorbrug over de Dieze waren verricht. Terwijl zij op de brug stonden, naderde een trgin uit Nijmegen. Op het nippertje kon één der mannen zich nog in veiligheid brengen, doch van den tweede is tot nu toe geen spoor te bekennen. Aangezien de trein onderzocht werd en hieraan niets te bespeuren viel, vermoedt men, dat de man bij de poging um zich te redden van de brug te water is geraakt. OPSTERLAND KRIJGT EEN REGEERINGSCOMMISSARIS. In de vergadering der Eerste Kamer werd de voorzitter gemachtigd eenige leden aan te wijzen als leden der parlementaire com missie, welke naar West Indië zal gaan. Over het wetsontwerp tot voorziening van het bestuur der gemeente Opsterland (de aanstelling van een regeerings-commissaris, omdat de gemeenteraad weigert mee te werken met den gezuiverden en tijdelijk wéér in functie gestelden burgemeester) Voerden een zestal leden het woord. Het ontwejp werd na verdediging door minister Beel met 29 tegen 7 stemmen, goedgekeurd. BLOEMENDAAL IN DE OPPOSITIE. Ondanks het advies van burgemeester en wethouders, om Gedeputeerde Staten van Noord-Holland alsnog de verzekering te ge. ven van het aanvaarden der algemeene voorwaarden voor noodlijdende gemeen ten, heeft de gemeenteraad van Bloemen- daal met 12 tegen 4 stemmen geweigeru, deze verzekering aan Ged. Staten te doen toekomen. Bloemendaal, voor den oorlog welva rend en één der rijkste gemeenten in den lande, is ten gevolge van de bezetting nood. lijdend geworden en dus niet door oneco nomisch beheer der geldmiddelen-; reden, waarom de raad de rijksregeling niet wil de aanvaarden, ondanks het feit, dat Ged. Staten in een schrijven te kennen hadden gegeven, dat het gevolg van deze beslis sing zou zijn, dat de gemeente niet voor steun uit 's rijkskas in aanmerking zou ko men, waaruit zou voortvloeien, dat alle ver. dere uitgaven ongeoorloofd zouden zijn. Tevens zouden Ged. Staten hun goedkeu ring aan de gemeentebegrooting onthou den. De vraag is thans of de regeering er toe zal overgaan, een regeeringscommissa- rjs voor Bloemendaal aan te stellen, In ieder geval zal de geheele gemeentelijke werkzaamheid stil liggen tot een beslissing is gevallen. Dr. TIL AN U S -MEDAILLE VOOR ROODE KRUIS. In het Roode-Kruisgebouw te 's-Graven- hage reikte de Ned. Ver. voor E.H.B.O. Vrijdagmiddag de hoogste onderscheiding uit, die deze vereeniging kan toekennen, nl de Dr. Tilanus-medaille, aan de vereeni- ging Het Nederlandsche Roode Kruis. Prin ses Juliana ram als voorzitster van het Roode Kruis de onderscheiding in .ontvangst EEN OPLEIDINGSINSTITUUT VOOR VERPLEEGSTERS. Op 1 Mei a.s. zal het bestuur van het zie kenhuis „St. Antoniushove" te Voorburg een opleidings-instituut voor verpleegsters openen. Tot -dit doel zal het voormalig noodziekenhuis Park Vronestein 10 te Voorburg worden ingericht. De opleiding duurt volgens wettelijk voorschrift, 3 jaren. Men heeft zich nu de opleiding aldus gedacht: 4 maanden vor mend en theoretisch onderricht in het in stituut, dan 12 maanden werken in het zie kenhuis, daarna 1 maand in het opleidings instituut, vervolgens weer 12 maanden, practisch ziekenhuiswerk, dan nog 1 maand instituutopleiding en tenslotte 6 maanden practisch werk in het ziekenhuis. Op het opleidingsinstituut is plaats voor 14 leerlingen. Tweemaal per jaar, nl. op 1 Mei en 1 Nov., worden nieuwe leerlingen aangenomen. Gedurende de eerste 4 maanden wordt door de leerlingen een deel der opleidings- kosten vergoed. Daarna gaat de salaris-re geling in van leerling-verpleegster. „St. Antoniushove" is. sedert ruim drie jaren een ziekenhuis met uitsluitend lee- kenverpleging. MAXIMUMPRIJZEN VOOR CHOCOLADE EN MARSEPEIN. Met het oog op de feestdagen zijn afzon derlijk maximumprijzen vastgesteld voor speciale chocolade-artikelen en marsepein voor levering 'an détaillist aan verbruiker. Chocoladeletters, -harten en platfiguren (geen normaal wichtgoed), in papier verpakking: f 0.35 p. 100 gr. in carton verpakking: f 0.40 p 100 gr. Niet bewerkte holle chocoladefiguren: 100 gram en zwaarder per stuk: f 0.55 per 100 gram. Lichter dan 100 gram per stuk: f 0.60 per 100 gram. Bewerkte holle chocoladefiguren: 100 gram en zwaarder per stuk: f 0.60 per 100 gram. Lichter dan 100 gram per stuk: f 0.65 per 100 gram. Marsepein-vormwerk f 0.50 per 100 gram. Overige marsepein-artikelen f 0.35 per 100 gram. DE SAMENSTELLING VAN DE MARGARINE. De onregelmatige aanvoer van grondstof fen voor de margarinebereiding heeft tot gevolg, aldus deelt men ons van bevoeg de zijde mede, dat het percentage vloei bare olie, dat als grondstof bij de marga- rnefabricage wordt gebruikt, thans lager is dan gebruikelijk in het koude seizoen. De margarine is dientengevolge minder zacht, hetgeen evenwel de smaak en den bakaard niet beïnvloedt, maar waardoor de margarine bij gebruik in overwarmde ruimten minder smeerbaar is. Zoodra de voorraden dit toelaten, zal het percentage vloeibare olie weer worden ver hoogd. Klachten over den smaak kunnen wor den verklaard door het feit, dat in de sa menstelling van de margarine tot voor kort een naar verhouding hoog percentage reu zel moest worden verwerkt, hetgeen tot smaakverandering aanleiding heeft gege- De keuze van de grondstoffen is thans nog beperkt, waardoor men aan de mar garine nog niet dien smaak kan geven, zoo als men dat voorheen gewend was. Bioscopen Casino. De film „Madeleine" is ken nelijk bedoeld als de verfilming van een psychologisch conflict en is als zoodanig minder geslaagd te noemen. Waar een Har ry Baver wel in geslaagd zou zijn, n.l. om de ontwikkeling van het complex aanneme lijk te maken, daar faalde Jean Gabin door te weinig emotie en typeering De geheele film trouwens xijdt aan gebrek aan vaart en spanning. En waar de climax bereikt wordt in een moord, gepleegd door een tot over spanning geprikkelde en omgeslagen liefde, moeten wij deze film voorbehouden voor critische en geestelijk gerijpte personen. Luxor. Spannende detective-films wa ren in den laatsten tijd wel eenigszins ont wend, doch in de film „De Nachtboot naar Dublin" krijgt men er weer volop van te geneiten. Als er van spionnage sprake is, komen de dec*iven in actie en danig ook. De Nachtboot naar Dublin geeft slechts een klein deel van het verhaal, waarin de Engelsche geheime dienst op het spoor is van een. schurkenLende, die geen middelen onbeproefd laat om haar plannen uit te voe ren. Natuurlijk trekken de bandieten aan het kortste eind en de geheime dienst triompheert, zij het ten koste van offers. En wat het meest aantrekkelijk, in deze film is: zij boeit yan begin tot einde, zoodat er volop spanning in zit. Robert Newton en Raymont Lovell spelen de hoofdrollen. Lido. Stan Laurel en Oliver Hardy, twee vrienden „door dik en dun" geven in een film van dezen naam een verhaal van hun avonturen. Pretentieloos maar vroo- lijk, amusant en onschuldig. Rex. „Het recht van de sterkste" is een verhaal uit voor-historische tijden met veel gevecht. Voor volwassenen. Trianon. „Pittsburgh" is de naam van een mijnwerker, die het op z'n Ameri- kaansch tot millionair en industrie-magnaat weet te brengen. Voor volwassenen een onderhoudend verhaal. BINNENLAND. H. M. de Koningin heeft gisteren een bezoek gebracht aan de tentoonstelling van Fransche wandtapijten te Amsterdam. Op ©en verzetstentoonstelling te Gro ningen heeft een 12-jarige knaap een hand granaat onderzocht, die toen ontplofte; de jongen werd, niet ernstig, gewond. De politie te Rotterdam meent thans de daders te hebben gearresteerd, die op 24 Aug. in het postkantoor aldaar hebben in gebroken en een bedrag van een ton heb ben gestolen. Tevoren was er reeds een hal ve ton bij een inbraak meegenomen. De portier, die beweert te zijn overvallen, en 8 anderen zijn gevangen genomen. Uit een distributiekantoor te Rotter dam-Zuid is door inbraak een enorme hoe veelheid rantsoenbonnen gestolen. Een motorrijder te Nijmegen reed gis teren twee wandelaars aan, die werden neergesmakt, maar er goed afkwamen. Hij zelf sloeg over den motor heen tegen een boom en is aan de gevolgen overleden. BUITENLAND. Te Genua is een complot ontdekt van officieren van het Italiaansche leger, die den terugkeer van Victor Emanuel beoog den. Alle samenzweerders zijn gearresteerd. Tijdens de verkiezingen in Roemenië ^ijn, volgens inlichtingen van het Roemeen- sche ministerie v. binnenl. zaken, 6 perso nen gedood bij ongeregeldheden. In Egypte is 20 K.M. te Zuiden van de groote pyramide van Gizeh een groote graf tombe ontdekt, die in buitengewoon goe den staat verkeert Het is graf van een Egyptische koningin 'AAN DE TOEKOMST, DENKEN 'was steeds de plicht der ouders. Dubbeltje voor dubbeltje, gulden voor gulden werd hiertoe opzij gelegd en op vaste tijden naar de spaarbank gebracht - hetzij voor de kinderen, hetzij voor extra uitgaven, voor moeilijke tijden ol voor den ouden dag. Het viel niet altijd mee en toch moest het er vanaf. Ook thans rust op elkeen de plicht van sparen - vooral voor de tijden, dat er het noodige moet worden aangeschaft. Het is nu ook weer mogelijk om te sparen zonder op de kwaliteit of op den prijs van de voeding te bezuinigen, want één firma wijst U den weg: En betere waar - En 10 procent. Dusvoor f 10.- 'cassabons een gulden OMGEVING alphen aan uen rijn Gouden jubilea bij het kerkkoor. On der leiding van den heer C. Y. Ponsioen kwamen de leden van het R. K. Kerkkoor en van de Schola Cantorum, met hun echt en huisgenooten," of verloofden gisteravond in de feestelijk ingerichte St. Josephzaal bijeen voor de viering van het patroons feest „St. Caeciiia" en voor.de huldiging van een tweetal gouden en 40-jarige jubi larissen. De heer Ponsioen leidde den avond in waarna de president der beide koren, Deken L Nieuwenhuizen, een korte toespraak hield, waarin hij zich richtte tot dt beide gouden jubilarissen, de heeren K. L. v. d. Sloot en J. C. Zierkzee, die bei den nog actief als zanger deelnemen. Spr. feliciteerde en benoemde hen tot eere'id van het zangkoor en stelde èen stoffelijk blijk van waardeering in het vooruitzicht. Ook de heer C Y. Ponsien hoorde, in verband met zijn 40-jarig lidmaatschap een gelükwensch tot zich richten, terwijl de heer J. Th. Verkleij, die evenve.e jaren als de bezielende organist fungeert van den Deken, die zelf een groote liefhebber en beoefenaar is var de muziekkunst, een fe licitatie van een bijzonder cachte mocht beluisteren. Ter opluistering van dit bij zonder feest verto'kte de Vereen „Roomsch Tooneel" uit Rotterdam, onder regie van den heer Jac. Tliiel, het blijspel Mijn ver loofde vader", in drie bedrijven van Johann van Bókay. Dit uitstekend bekend staand gezelschap is niet alleen op uitmuntende wijze erin geslaagd om den feestvierenden zangers enkele uren van aangename ont spanning met zeer veel humoristische verwikkelingen te oieden, maar het bood door het sublieme spel een stuk kunst te aanschouwen, dat slechts hoogelijk ge waardeerd kan worden. Ook enke'e leden van het zangkoor heb ben, met refreinzang voor allen, met en kele liedjes hei hunne tot het welslagen van deze feestviering bijgedragen w.aarbij we zeker niet onvermeld mogen laten, dat, de directeur, de heer S, van Leeuwen, hierin zijn aandeel had. Namens de jubila- SPORT HOCKEY Siseo-nieuws. In verband met de Mis sie zijn alle wedstrijden voor morgen afge last. Zuidwijck. Heeren: VCI 1Zuidwijck 1, Zuidw. 2VCL 3; PTT 2Zuidwijck 3. Dames: Zuidwijck 1Ever Swift 1; PTT 2 Zuidwijck 2; Zuidwijck 3DDHC 2. Morgen gaan de heeren van Zuidwijck op bezoek bij VCL en kunnen zich dan herste.- •en van hun nederlaag tegen Alliance. Van deze hekkesluitei moeten zij met behoor lijke cijfers kunnen winnen. Ook de kansen voor de dames zijn niet slecht, en wanneer zij volledig uitkomen, mogen zij dezen wedstrijd wei vrij zeker als gewonnen beschouwen. TAFELTENNIS L. T. T. V. „De Sleutels". In de week van 23 Nov. tot en met 1 Dec. zullen van wege de Missie beide trainingsavonden ko men te vervallen. De bondscompetities op Zaterdagmiddag zullen normaal doorgang vinden. DAMMEN. L. D. V.-nieuws. Voor de Hoofdk'asse- Compeli'iie van den N. D. B spee de L. D. V tegen H. C. D V. uit Den Haag. L. D. V. gmg op den goeden ingeslagen weg voort door thans met niet minder dan 133 en 2 afgebroken partijen van de Hagenaars te v/innen. Door deze overwinning is L. D. V. eenige plaatsen op de ranglijst gestegen en behoort nu tot den middenmoot. De gede- taiTeerde uitslagen luiden als volgt: L. D. V.—H. C. D. V. W. HuismanM J. Haasdonk afgebr A. PronkJ. Couprie 11 W. HeemskerkN. v. d. Eist z 11 B. SlegtenhorstH. W. v. d. Veen 20 P. v. d. Stel—C. Treur 2—0 J KlinkenbergL. de Haan 20 M. OptendreesW. Le:dekker 20 P. v. LeeuwenC. J. Prevo 11 Th. Uy ten bogaard—M. v. Ast afgebr. S. v. d. Wijngaard—M. v. Reenen 20 Vtorloopig uitslag 133 door Meia-tyaxfl 1. Het was nog vroeg in den ochtend toen Voetangel, die juist was opgestaan, wercLopgeschrikt door het ringelen van zijn telefoon. Hallo, met Voetangel? Jawel, met Kap. Ja, ja, klonk de gejaagde stem aan den anderen kant van de lijn. Er is iets vreeselijks gebeurd Voet.... jongenik heb niet de tijd om je alles precies uit te leggen maar ik wil je alleen zeggen, dat Jud' Perolt ontsnapt is. Jud Perolt.groote genade Kap, dat is.dat isniet mogelijk Het is de heele waarheid jongen..., het is vreeselijk. Hoe lang is het geleden Kap? Ik krijg de boodschap net binnen, het moet een half uur geleden gebeurd zijn Een half uur.een.Kap, ik kom dadelijk bij u.... Goed, best.... ik heb alle posten al gewaarschuwdhallo.... hallo.... waar ben je nü Voet? Doch de kapiteiij van de geheime dienst kreeg geen antwoord meer, want Voetangel had de hoorn neergegooid en terwijl hij zich niet eens den tijd gunde zich behoor lijk aan te kleeden, rende hij de kamer uit en de straat op. rissen dankte de heer Ponsioen met en kele woorden, -terwijl de heer Verkley dit op muzikale manier deed door het met be geestering vertolken op de piano van het lartste deel van de sonate van Ph. Loots. Het gezellig samenzijn, waarin een wel- kume tractatie de stemming verhoogde en waarin de heer Jac. van Leeuwen zijn mu zikale repertoire in het populaire genre open deed, vormde het einde van dezen op hoog peil staanden avond. zoeter woude Sportvereeniging S.J.Z. Het terrein is in verband met de vele regenval van de laatste dagen, voor morgen Zondag 24 November afgekeurd. STADSNIEUWS Benevens een voorbijganger. Gistermiddag omstreeks 5 uur werd de 33-jarige C. B. op de Steenstraat aangehou den, verdacht van diefstal van een jas uit Hotel „Rijnland". De agent van politie, die deze aanwijzing gekregen had bracht den man over naar het politie-bureau, maar op de Prinsessekade zette de arrestant het op een loopen. De agent van politie zette hem na, ondertusschen waarschuwingsschoten in de lucht lossend. Toen de man niet bleef staan, richtte de agent zijn revolver op de beenen van B. en deze viel even la ter neer. Zonder moeite kon de man daar op gearresteerd worden en naar het zieken, huis worden overgebracht Daar bleek, dat de man niet ernstig gewond was, zoodat hij na behandeling naar het politie-bureau kon worden overgebracht. Om half tien gisteravond evenwel kreeg de politie bericht, dat de 40-jarige E- K. i>ij de schietpartij door een kogel in zijn been was getroffen. De man was evenwel rustig naar zijn woning aan de Hoogl. Kerkgracht gewandeld, waar hij zich onder behandeling van een geneeheer had ge steld. Het bleek, dat de kogel nog in het been zat, zoodat de man eveneens naar het Acad. Ziekenhuis werd gebracht. Daar werd de kogel verwijderd en E. K. kon weer naar huis. Als merkwaardigheid ver telde de getroffene, dat hij Indisch gerepa trieerde is, dat hij daar de laatste jaren ondanks alle moeilijkheden en schietpar tijen geen letsel had opgeloopen en dat nij hier.... enfin, men weet de rest uit bo venstaand veriiaaltje. LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Geslaagd: doctoraal examen: Letteren en Wijsbegeerte (Arische Letteren) Mevr. Pannenborg-^Stutierham te 's Graven- hage. OFFICIEELE PUBLICATIE. DISTRIBUTIEKANTOOR LEIDEN. Op onderstaande dagen wordt een uit reiking gehouden van bonkaarten 701, uit sluitend voor zelfverzorgers: Oegstgeest:op Dinsdag 26 Nov. 1946. Warmond: op Woensdag 27 Nov. 1946 A tm. K, en Donderdag 28 Nov. 1946 LZ. Leiderdorp: op Vrijdag 29 Nov. 1946. Medenemen de T.D.'s van alle gezinsle den zonder inlegvellen, daar deze ditmaal geen dienst doen. Uitgereikt wordt: Aan personen geboren in: Als zelfverzorgers: 1923 of vroeger: Vleesch en melk vleesch melk 1 Bonkaart LA 701 1 Bonk 1 Bonk. QA 701 PA 701 1927 t.m. 1932 1 BonkSart LB 701 1 Bonk. 1 Bonk. QE 701 PB 701 1933 t.m. 1942 1 Bonkaart LC 701 1 Bonk. 1 Bonk. QC 701 PC 701 Kinderen geboren in 1943 of later, vallen buiten de regeling voor zelfverzorgers. Deze ontvangen de normale K kaarten. De zittingsuren zijn van 9.3012 uur en van 13 uur. Voor niet-zelfverzorgers volgt nog een afzonderlijke publicatie. 2313 Een misverstand. Wij ontvingen een schrijven, waarin een lezer zijn verbazing uitspreekt over het feit, dat de „Leidsche Courant" Donderdag advertenties opnam van bioscopen en van een uitvoering in de Stadsgehoorzaal. Wij willen den geactyten briefschrijver en an deren opmerken, dat de „Leidsche Cou rant" niet alléén het dagblad is voor de katholieken in de stad Leiden, maar ook o.m. voor de katholieken in het dekenaat Leiden, in het dekenaat Alphen, in hgt de kenaat Noordwijk, in het dekenaat Zoeter- woude. Weigering van advertenties met het oog op de missie in de stad Leiden en in Oegstgeest was dus zeer bezwaarlijk en zou vele door niemand bedoelde of gewil de consequenties kunnen hebben. Toch hebben wij om alle mogelijk misver stand te voorkomen reeds van Vrijdag af dergelijke advertenties niet meer opge nomen en zullen gedurende de missie dezen gedragslijn blijven volgen. Wij willen hier tevens aan toevoegen, dat de uitvoering in de Stadsgehoorzaal, die van zelfsprekend niet door katholieken uit Leiden en Oegstgeest wordt bezocht, ook onzerzijds aan anderen geenszins kan worden aanbevolen. RECHTZAKEN Gewezen jachtopziener van H. M. de Koningin. Veertien dagen geleden heeft voor het tribunaal te 's-Gravenhage terecht gestaan de gewezen jachtopziener van H. M. de Koningin N. Lamboo, wien o.a. ten laste was gelegd, dat hij tijdens de bezettting op de koninklijke landgoederen onder Wasse naar gejaagd heeft met Duitschers, o.a. Rauter en diens adjudant Henschel, voorts dat hij zich bijzonder zou hebben uitge sloofd voor de Duitschers, die bij hem aan huis kwamen en met wie hij drinkgelagen zou hebben aangericht en tenslotte dat hij den Hitlergroet gebracht zou hebben en dat hij zijn radio zou hebben mogen behou den. Op de zitting van 8 November is beschul digde, die 15 maand geïnterneerd is ge weest, in vrijheid gesteld. Het tribunaal heeft hem thans veroor deeld tot interneering gelijk aan den tijd in voorarrest doorgebracht. Voorts werden hem de beide kiesrechten voor het leven ontnomen. MARKTBERISHTEh LEIDEN, 23 Nov. Groenten. Per 100 kg.: witte kool 1.302,10 roodekool 6 10 15, savoyekool 5.20—7.90, groenekool f 1320, boerenkool 1022, rapen 6.10 —6.50, prei f il—22, kroten 4.10—7.80, uien 5.107.50 peen 1421.50, spruiten 3695, andijvie 2458, nero 2831, snijboonen 111, witlof f 7484, winter- postelein 611, tomaten 26—34, per 100 stuks: bloemkool 437 sa'ade f 4.60 27, knolselderic 1.50—14.per 100 bos postelein 3 004.40, selderie 1.709.60, peen 8—23. KATWIJK a. d. RIJN, 22 Nov. Groenten. Per 100 kg.: waspeen I f 13—22, idem II 614, boerenkool 1313.50. spruiten 3078, winterpeen 4.707.30, uien 3 70—8.90, kroten I 3.90—7.20 andijvie I 34—32, idem II 20—38, witlof 36—72, gelekool 56.30, groenekool 6.1012, roodekool 8.6012.10, per 100 stuks: bloemkool I 4055 idem II 2145. idem III 919, per 100 bos: bospeen 15 20,. soepgroenten 5è706.60. ROELOFARENDSVEEN, 22 Nov. Bloe men. Blanche 6580 cent, W. Jozef 0.79 1.13, Golden Seal 3795 cent, Rayonnan- ten 3379 cent Choco 4173 cent, Little America 50 cent, Go'd Finder 26—62 cent, Elanche du Poitou 3990 cent, Monument 1828 cent, Herco 7984 cent, Mont Blanc 1724 cent Peter Pan 4787 cent, Utopia 2632 cent, v. d. Elzen 1 10—1.15 per bos, W. Jozef 1921 cent, Rayonnanten 910 cent, Choco 811 cent, Pulljng 28 •34 cent, Cyclamen 1.05—1.50; Primula 68 cent Herco 3039 cent, Cactus 8 cent per stuk. TANDTECHNICUS AANGEBODEN: 50 ton Fiakkee che wortelen geschikt voor consumptie. JACOB L. VAN KEÏSEN, 's Grav. weg 1, Voorhout. Tel. 73C2 (K 2532) (2302) b. g g. 7398 EEN NETTE BAKKERSLEERLIKG gevraagd. 2309 ALKEMADE Morschstraat 58. POPPENWAGEN te koop aangeb met gum mie bandjes, tevens een ruststoel z g. a. n.. opvouw baar. Hoogewoerd 100. R.K. Meisje Gevraagd in een gioot ge zin (flazerswoudo Rijn dijk) een R. K Meisje. Loog loon. met goede kost er huiselijk verkeer. Brie ven onder no. 2319 bureau >ran dit blad. GEVRAAGD NET R.K. Meisje liefst v. d. en n. in gezin met 2 kleine kinderen Bui- tenrustp'ein 4, Voorburg. Tel. 728041. 2305 Gemeubileerde woning le huur gevraagd. Omge ving Leiden. Liefst tele foon aanwezig. Brieven on der no. 2307 bur. v. d. blad. Woningruil aangeboden Huis gevraagd in omge ving Leiden. Aangeboden huis te Zandvoort ge'egen aan verkeersweg nabij tramhalte. Lage huur. Br. met omschrijving onder no, 2303 bur. v. d blad. TE KOOP EEN SCHELFT HOOI Te bez. bij C. Turk, Korte- laar D 68 Ter Aar. 2316 TE KOOP: INVALIDEN-WAGEN met kap en voorruit, ge schikt voor aanhanger ach ten fiets. Te bezichtigen: C Verdegaa1, Rijksstraatweg 56 Sassenheim. 2317 GEVRAAGD FLINKE BAKKERSHALFWAS Aanm. J. v. d. Burg, Noordeinde 44. 2301 Ter overname aangeboden WOLLEN MANTEL zeer geschikt om als Swac- ger te gebruiken Laatste mode en fhnke maat. Br. onder no. 2318 bur. van dit blad. Gevonden een bruin lederen heeren handschoen. Merk Nappa Terug te bek irren Hooge woerd 100. 2322 BOEKHOUDER met ruime kxntoorervaring en in bezit van oracti.jk- diploma s zoekt ze.fstandigc werkkring. Brie.en onder ro. 2314 bur. vin dit blad. MEISJE Werkster aanwezig. Flink loon. In diensttreding nu of later. Br. no. 286 Boekhan del St. Martijn, Voorburg. TELEFOONTJES PERSONEEL 31 Net Dagmeisje gevraagd van 8—2 uur. 's Zondags vrij. Goed loon. A. J. Vree burg, Lijsterstraat 1. 3554 3' Gevraagd een R. K. Boerendienstbode voor dag en nacht geen kaasmakerij bij P. C. den Hollander, Zijldijk 21. Leiderdorp, naast touwfabriek. 3569 AANGEBODEN 3* Zwarte Veulen Bontjas te koop, maat 4244. Te bevr. Haarlemmerstraat 145147, Hoedenzaak, Lei den. 3575 Aangeboden 2 olieka chels met scherm. W. v. d. Meer. Noordeinde 181. Roe- lofarendsveen. 3527 3 Heeft U wol of restjes? Laat er leuke handschoenen van maken. Billijke prij zen. Rijndijkstr. 10. 3572 3* Te koop een kaasbrik, omnibuskoets en een tuig, alles in goeden staat Te bevragen J. Kelderman, Heulweg 36. Wateringen. <5? Te koop of ruilen negen groote, goed geprepareerde witte konijnenvellen, gr. maat. liefst voor fietsban den. Br. onder no 3574 bur. van dit blad. 3* Te koop aangeboden een prima Brandkast 90 x 60 x 50 cm. Te bevragen H. G. van Egmond, Thorbecke- straat 38. 3565 3* Witte trouwjapon te koop met 1. sleep. Prima zware zijde maat 3840. Te bevr. F. van Kan. Nw. Mare 23 tusschen 6 en 7 uur. 3576 TE HUUR 3* Te huur gem. kamer met bed kast, stookgelegenheid bi) ziekenhuis, tram en bus, voor student. Br. onder no. ou!j6 bur v blad. RUILEN 3* In ruil een wandelwa gen, in goeden staat, voor luxe Salamander of huis kamerkachel. niet groot, ook in goeden staat. Leid- scheweg 206 Voorschoten. GEVRAAGD 3* Te koop gevraagd een prima 2 persoons bed. Aan biedingen Groenedijk A 48 Hazerswoude. 3566 IAdverteeren doet verkoopen

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3