Lugdunum-L.F.C. - Roodenburg-Alphen Biljart-kampioenschap van Nederland Middenstand accoord met prijspolitiek 1947: Begin der «TELEVISIE-EEUW» in Amerika RADIO O HMDS de republikeinsche overwinning in de Vereen. Staten was het Ameri- kaansche volk juist op weg naar een vrijer economie en het verheugde zich in de rui mer armslag, die handel en industrie had den gekregen misschien waren de op- loopende prijzen minder aangenaam voor sommige kleine beurzen, maar men reken de op de toenemende concurrentie kort om men was in Amerika van plan nu weer flink geld te gaan verdienen, of daar komt ineens een jpijnwerkersstaking koolzwart roet in het eten gooien. Oppervlakkig beschouwd, zou men zeg gen: als ze allemaal wat willen verdienen, laten die zwarte kerels daar onder den grond dan ook wat meer verdienen. Maar zoo eenvoudig is de zaak nu ook weer niet. Want de steenkool is de essentie van de industrie; zonder steenkool geen kracht, zonder kracht geen industrie en zonder in dustrie geen handel- Daarom komt deze staking voor de Amerikanen al zeer onge lukkig uit, hetgeen voor de leiders van de mijnwerkers juist een reden zal zijn ge weest om toe te slaan, want als een sta king uitbreekt op een tijdstip, dat slecht uitkomt voor de tegenpartij, is zij 'reeds meer dan half gewonnen. Maar daar komt nog bij, dat de regeering van de Ver. Sta ten er ook rechtstreeks bij betrokken is, omdat deze thans de exploitante is van de mijnen. De staking is dus gericht tegen de regeering en dat geeft aan het conflict een heel apart tintje. Een half jaar geleden hebben de Ameri- kaansche mijnwerkers ook gestaakt, maar toen waren de mijnen nog in handen van particuliere eigenaren. Zij eischten toen: korteren arbeidstijd, hoogere loonen, be tere veiligheidsmaatregelen en bepaalde vakbondvoorrechten. De mijneigenaars weigerden de eischen van den Bond in te willigen en de mijnen lagen stil, totdat op 22 Mei de Federale He. geering krachtens speciale bevoegdheid in oorlogstijd de mijnen pvernam en ze ex ploiteerde krachtens een contract, dat nog niet afgeloopen is, hoewel Lewis het wet telijk recht opeischt om het te beëindigen. De regeering van haar kant is< stevig van plan, niet toe te geven, en Lewis is even stevig hetzelfd van plan. Het wordt nu een machtsstrijd tusschen Truman, als hoofd van de regeering, en Lewis, als leider van de mijnwerkers, met als inzet de vraag: tot hoever reiken mijn machtsmiddelen om te krijgen wat ik heb ben wil. i Wanneer de Amerikanen van de „gelei de economie" zijn afgestapt om op dit ni veau terecht te komen, dan zijn ze toch wel een heel eind teruggevallen. Wij kunnen ons voorstellen, dat een vrijheidlievende Amerikaan horen-dol wordt bij al die knel lende belemmeringen, welke een oorlogs economie aan zijn particulier initiatief in den weg legt en dat hij genoeg heeft van die leiding van boven-af. Maar zóó is het toch ook niet alles! Wanneer iedereen er maar op los gaat staken, op het moment, dat het hem het beste en de rest van de bevolking het slechts past, dan vervallen we weer in de chaotische toestanden van vroeger, waarbij alleen de brutalen en de sterken wel varen. De welvaart van een land kan nooit gediend zijn met stakin gen en zeker niet in een tijd van herstel en wederopbouw, zooals wij nu beleven. Het economisch raderwerk, dat zoo lang in de verkeerde richting -heeft moeten draaien, laat zich slechts moeizaam weer in de goede richting dringen en wanneer er ergens een klein radertje hapert, begint het onmiddellijk te horten en te stooten in het overige raderwerk. Vandaar dat niet alleen Amerika, maar ook de rest van de wereld belangstellend toezicht, hoe de uitslag zal zijn van dezen machtsstrijd. Zal zelfs een zoo machtig lichaam als de regeering der Ver. Staten zich laten dwingen. Molo,tof zit u nu vlak bij; hij is als Rus sisch delgatie-lid bij de UNO in New York. Hij ziet alles, hoort alels, maar ziyijgt en grinnikt. Een te Amsterdam gevestigde metaalhan- del heeft zijn relaties met de Amerikaan- sche staalkoningen vernieuwd en bespre kingen gevoerd, welke tot 't resultaat heb ben geleid, dat binnenkort een hoeveelheid staal naar Nederland zal worden ver scheept, groot genoeg om het metaalpro bleem in ons land dichter naar zijn oplos sing te brengen. Ter besparing van devie zen zal het vervoer van het materiaal in Ne- derlaftdsche schepen geschieden. INVASIE-VOORSCHOT OOK VOOR EX-WACHTGELDERS. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft bepaald, dat de wachtgelders, die in overheidsdienst zijn herplaatst, alsnog in aanmerking zullen komen voor het z.g. in vasie-voorschot, zonder dat dit in minde ring wordt gebracht op het uitgekeerde wachtgeld. SERVIESGOED VOOR GEHUWDEN. Het C.D.K. deelt mede, dat thans ook zij, die tusschen 1 September 1944 en 18 Fe bruari 1946 zijn gehuwd en zich sindsdien zelfstandig hebben gevestigd, een aanvra ge om serviesgoed kunnen indienen, voor zoover zij dit nog niet hebben ontvangen. UITVOERING VAN ONDERHOUDS WERKEN VOLLEDIG STOPGEZET. Personeel moet beschikbaar zijn voor opbouw „in het Zuiden". Uit goede bron verneemt de „Tijd", dat de uitvoering van onderhoudswerken, ook die van meer urgente, moet worden opge schort en dat alle aannemers hun personeel beschikbaar moeten stellen voor den bouw van 27.000 woningen in het Zuiden. De burgemeesters zijn belast met het toe zicht op de naleving van de voorschriften terwijl in verband hiermede ook een „re cherche voor den wederopbouw" is inge steld. Van gezaghebbende zijde werd ons in aansluiting op het bovenstaande medege deeld dat, volgens het „Bouwplan 1946" de uitvoering van onderhoudswerken firac- tisch reeds werd stopgezet, waarbij de be doeling voorzat, dat geen arbeidskrachten aan den meest dringenden wederopbouw zouden worden onttrokken, doordat zij -te werk zouden worden gesteld aan onder houdswerk. Alleen aan schilders was, in beperkte mate, onderhoudswerk toegestaan. £\F DE KOMENDE VOETBAL-ZONDAG veel resultaten zal opleveren en de oogst aan gespeelde wedstrijden groot zal zijn, is een groote vraag. De velden waren afgeloopen Zondag reeds zeer slecht en de regen doet er natuurlijk heelemaal geen goed' aan, zoodat het niet verv/onderen zal indien er hier en daar velden afgekeurd worden. Dat zou intusschen jammer zijn, want deze voetbaldag beteekent voor de meeste, clubs het einde van de eerste helft der competitie. U.V.S. naar D.C.V. Het wedstrijdprogramma voor de 2e klas se B brengt wederom een zwaren uitwed strijd voor U.V.S. De Leidsche blauwwit- ten moeten op bezoek bij D.C.V. voor een warme ontgangst zal kunnen zorg dragen. Beide clubs behaalden tot heden precies dezelfde cijfers uit acht wedstrijden. Wat zou men dus beter kunnen verwachten dan een verdeeling der punten? Een belangrijke wedstrijd is voorts die tusschen U.V.V. en S.V.V. De Stichtschen zullen wel de beste papieren hebben. In Leiden vinden twee interessante ont moetingen plaats. In de dei$e klasse A de derby LugdunumLFC. Naar het zich laat aanzien hebben de groenwitten ook nu geen kans, indien niet voor een verras sing wordt gezorgd. S.J.C. ontvangt Blauw1 Zwart en wij vermoeden, dat de Wassenaarsche club wel alle krachten zal inspannen om ndg niet meer punten achterop te geraken. Van belang is verder de ontmoeting TY BBVCS. Indien de Haarlemsche Boys dezen wedstrijd winnen, staan beide clubs precies in punten gelijk. Ten slotte heeft Wassenaar een kans te gen Hillinen. In de B-afdeeling de tweede belangrijke kamp: RoodenburgAlphen. De Leidenaars stelden de laatste weken erg teleur, doch zij kunnen in den strijd tegen Alphen veel goed maken. Een 2—0 over winning brengt weer een trapje hoo- ger op de ranglijst. A.S.C. maakt den lastigen uitwedstrijd naar Gouda, waarbij ONA haar positie niet onbelangrijk kan verbeteren, indien opnieuw van de Rood-zwarten gewonnen wordt. Mil. prestatierit van 24 uur Generaal Kruis in de kopgroep. „Ik heb tot nu toe .twee strafpunten", verte.de lt.-generaal mr. H. J. Krus aan een A. N. P. verslaggever, toen hij gister avond omstreeks haif zes aan het eerste rustpunt in de militaire prestatierit in de Lage Vuursche ais derde arriveerde. De generaal verklaarde, dat de rit voor per sonenauto's zeer zwaar geacht kan worden. De twee strafpunten, had hij vo.gens zijn zeggen gekregen voor het te laat verschij nen aan een van de controleposten. De deelnemers roiden met regelmatige tusschenpoozen over de zwaar bemodderüe wegen het dorpje de Lage Vuursche bin nen. Tot dusver zijn 226 km. van het par cours afgelegd. Het traject ging over de Veluwe en leverde voor de militaire wa gens taJooze moeilijkheden op, welke echter schitterend overwonnen werden. Men sprak over tien uitvallers, hetgeen ge zien de zware route en het bijzonder slech te weer op een circa 160 dee.nemers niet hoog kan worden genoemd. Vanuit Lage Vuursche wordt gestart naar Breda via vele omwegen een traject van 247 km lengte. Van Breda gaat de route over 225 km. naar Valkenburg, van waar het laatste stuk, 209 km., met Tilburg ah> finish moet worden arfgelegd. Behalve generaal Kruis, die met zijn echtgenoote deze rit meerijdt, verme.dt de deelnemers lijst ook nog gen.-maj. Zwart en maj. Mut- saerts, bekend uit de Rallywedstrijden. Voorts neemt een viertal auto's, bestuurd door meisjes van het vrouwe.ijk vrijwil- Woerden handhaaft zich op de tweede plaats door een zege op Tonegido en Con cordiaLaakkwartier belooft een zwaren strijd met vermoedelijk een kans tot pun- tenverdeeling. In d^ vierde klasse A nog een belang rijke wedstrijd in Leiden n.l. tusschen L. D.W-S. en Bodegraven. Nu LDWS echter de laatste weken «ernstig gefaald heeft, moeten wij het op een zege der Rijnstreek bewoners houden. Docos gaat naar Lisse en als wij de si tuatie goed overzien hebben de Leidenaars geen kans. Aan de Haagwegbewoners de eer ons pessimisme te logenstraffen. Alphensohe Boys krijgt bezoek van D.O. S.R, De Veensche club staat weer op de tweede plaats, de Boys nog onderaan. Wat is er meer te verwachten dan een zege van D.O.S.R.? Teylingen gaat op bezoek bij Alphia met als resultaat de zesde nederlaag? Hillegom ten slotte zal zich wel op VVSB kunnen handhaven. In de vierde klasse B verwachten we de zevende overwinning van A.V.V., waar door de Dambewoners hun positie aan den kop kunnen verstevigen. Docos. Doccs 1 begint morgen aan de rweede helft van de competitie. In de eer ste helft hebben zij 7 punten verzameld, d.'t moet in de tweede helft zeker het dub- be e worden! Zondag wordt er dan weer begonnen met Lisse. Thuis is deze wedstrijd met 50 verloren. Zou het nu andersom kunnen? Vertrek per tram 12.45 vanaf re mise. Docos 2 speelt thuis tegen Lisse 3 én kan winnen als zij er maar voor spelen, aanvang 2 uur. Docos 3 speelt in Roe'of- arendsveen tegen DOSR 3. Vertrek per bus om 9.45 uur vanaf de Beestenmarkt. Docos jun a spelen uit tegen Meerburg a en kunnen winnen indien er voor gewerkt wordt. Vertrek per fiets of loopende vanaf de Plantage. De b jun spelen thuis tegen Teijlingen b; aanvang 12 uur. De adspiranten a spe'.en uit tegen SJC b en kunnen hun ongeslagen record volhou den. Zaterdagmiddag vertrek per tram om 2 15 uur vanaf remise. Terreinafkeuringen worden bekend gemaakt bij Meijkamp, Aalmarkt Leiden. DOSR: DOSR I speelt morgen een zeer gevaarlijke uitwedstrijd tegen A^hensche Boys, die onderaan staan Destijds kon de thuiswedstrijd moeilijk gewonnen worden en het is te voorzien, dat de Bovs on eiCTen veld alles in het werk zullen stellen om al thans één puntje in de wacht te slempen. De opstellin® is niet noemenswaard gewij zigd; .T. Rietbroek neemt zijn t>laats weer in. Slschts wanneer van be®in af wordt aangeoakt zooals de vori°e week, is suc ces niet uitgesloten. Aanvang 2 uur; ver trek 12.45. Een aantrekkelijk thuisprogramma wordt geboden door de wedstrijden DOSR IITevTn-rer ITT en DOSR IIIDocos III reso. om 2 uur en om 12 uur. ARe junioren ooan van huis. Alphen sohe Bovs ADOSR A om 19 uur; vertrek 10.30; VVLV jun P—DOSR B om 12 uur; vertrek 10 30 uur; Rijowetering B—DOSR C om 4 uur; vertrek om 3 uur foreholte. Morgen zijn enkel onze se nioren in actie. Thuis om 12 nrur Foreholte IOranjes Groen 2. De 3e e'fta'lers heb ben een aansporing noodig om nu eens de eerste puntjes thuis te houden. Daarna om U.UUX ICUI 11GL V1UUW4..1JI1 Viljvyii- cclilC PUIILJCÖ liUUli IC ilUUUCIl. Ulli xigerscorps aan de rit deel. Al het rijdend 2 uur Foreholte 2Lugdunum 5. Spelen de materiaal van het leger is in deze pres tatierit vertegenwoordigd. ATHLETIEK Docos. Een groote Docos-ploeg start morgen op de Zuid-Hollandsche Ve.akam- pioenschappen v/elke door Palthena te. Rot terdam worden georganiseerd. De volgende Docos-athleten starten voor het kampioen schap 5000 M.: Kraan, van der Klugt,' Vol- lebregt, van der Steen, van Heteren en Mentink. Wij achten de bewering niet te stout, dat deze ploeg er in zal s.agen het Zuid-Hollandsch Veldloopkampioenschap voor Docos te veroveren. In de D-k'asse komen de volgenden onder de Dccos-kleu- ren uit: Hillenaar O.'sthoorn, Berbée Mon- tanus en Kriek, terwijl H Welling. J. Bon net, H. van Leeuwen, P. Paardekooper en K. Tuynman de representanten van de Docos-junioren op dezen wedstrijd zijn. Plaats van samenkomst om 11 uur aan het station. Het behoeft geen betoog, dat sup porters van harte welkom zijn. Enkele weken geleden richtten 'wij aan ouders en familieleden van Docos-athleten die momenteel in militairen dienst zijn, een oproep om de adressen van deze ath- leten aan het Docos-secretariaat op te ge ven, opdat wij in staat zouden zijn voor ge regelde toezending van het c'ubblad zorg te dragen. Tot op heden voldeden slechts enkelen aan dit verzoek, reden waarom wij de nalatigen alsnog toeroepen: zendt r-mgaand de gevraagde adressen in aan het Docos-secretariaat: H. Mentink, Zoeter- vvoudsche weg 2, Leiden. Aflossing der Britsche troepen dooi onderdeelen van het K.N.I.L. en de Koninklijke Landmacht te Palembang. De geheele operatie, welke geleid werd door Luit.-Kol. Mollinger en kapt. luit. ter zee Dobbinga, verliep zonder incidenten, en in twee da gen tijds waren zoowel troepen als materiaal geland vanaf de transportschepen, die aan de monding van de rivier Moesi lagen. Zwaar beladen L.S.T.-Landing Ship Tanks loopen Palembang binnen. Anefo P. De Leeuw, candidaavoor den titel? De derde ronde van de wedstrijden om het nationale kampioenschap groot biljart anker kader 45/1 heeft twee niet alleen interessante, maar ook op hoog peil staan de ontmoetingen opgeleverd. Natuurlijk was het in de eerste plaats de Leeuw, die voortreffelijk spel liet zien. Hij heeft zich langzamerhand geacclimatiseerd en is naar aller meening wel de meest serieuse can- didaat voor den titel. Toch gaat het erop lijken dat de Enschedeër Wevers hem op den voet gaat volgen en misschien in dit tournooi wel zijn grootste rivaal zal blij ken te zijn. Sweering is er nog altijd niet „in" en verloor opnieuw, nu tegen den toch niet al te sterken Rotterdammer Geh- rels, die kalm maar vrij zeker zijn weg gaat. Jacobs won van Teegelaar, maar maakt toch nog altijd geen grootschen in druk. Wat de ontmoeting TeegelaarJacobs be treft, tot de 8e beurt ging "het spel vrij wel gelijk op. Daarna kreeg de Hagenaar, het echter op zijn heupen en hij passeerde met een serie van 42 in de tiende beurt. De illusie van te zullen winnen werd hem echter reeds direct daarop ontnomen, door onmiddellijk met 51 te antwoorden en in de volgende beurt, toen Teegelaar er met moeite tien bii kon laten schrijven, nog een serie van 60 tevens de hoogste van deze partij voor zijn rekening te ne men. Toen kwam er van-weerszijden een inzm'-'ng met vijf poedels achter elkaar. Ser: i van 38 en 37 gaven ten slotte den doórclag voor den Bergen-op-Zoomenaar. De uits'agen werden: Teegelaar Jacobs de Leeuw de Ruyter Goderie Wevers Gehrels Sweering 300 18 223 24 43 24 60 9 104 33 33 12.30 30.— 16.66 12,38 18 onzen zooals de laatste maal, dan kunnen we gerust zijn. Ten slotte zijn aRer oogen gericht op Foreholte 1 dat tegen Warmun- da 1 een zeer zware opgave krijgt. Na de vierde ronde wordt de kopgroep gevormd door de Leeuw die onver wacht van Sweering klop kreeg We vers en jaccbs, die beiden wonnen en dus allen drie gewonnen partijen op hun ra- kening kregen. Sweering, de Ruyter en Gehrels volgen met ieder twee gewonnen nartijen De beste nrestatie van den avond leverde Jacobs. Hij maakte een gemiddel de van 17.64. De Dioc. R.K. Middenstandsbond in het bisdom Haarlem hield in Krasnapolsky te Amsterdam de najaars centrale raadsver gadering. Nadat de begrooting 1947 was goedgekeurd en een financieele commissie benoemd, werd de heer Jong uit Schagen als tiende lid van het hoofdbestuur aange wezen. In de middagvergadering sprak dr. G. W. Groeneveld over de „Verhouding loo nen en prijzen, benaderd van uit het mid denstands bedrijfsleven". De prijzen zijn vooral gestegen doordat de ingevoerde grondstoffen* zoo duur zijn geworden. Bovendien heeft er een behoor lijke loonstijging plaats gehad. Laat men èn de loonen èn de nrijzen vrij. dan ont staat e* een chaos. Niemand zal dan ook de prijsbeheersching willen missen. Maar er moet ook een loonstop zijn. Spr. vroeg zich intusschen af, waarom men voor den oorlog te pas en te onpas met „Quadragesimo Anno" schermde en er nu nooit meer over spreekt Hier wor den duidelijk on^ijnde voorschriften ge geven omtrent de loonvorming, waarbij voorop staat, dat er evenwicht moet zijn tusschen prestatie en contra-prestatie, maar het loon moet zeker voldoende zijn om het onderhoud van den arbeider en zijn gezin te bekostigen, Het is noodzakelijk momenteel meer den nadruk te legden on de prestatie, waar deze nog geen 70 pCt. van de vooroorlog- sche is, doch anderzijds komt vooral ook het behoeftobeginsel sterk naar voren. Hooge loonen zullen momenteel jiet in flatiegevaar vergrooten. te meer waar er slechts een zeer beperkte welvaarttoene ming van te verwachten is bii een du rende schaarschte. Soreker is het over het f?eheel wel eens met de maatregelen van de regeering, doch hij kan d.e voorgeno men margeveria^ing niet bewonderen. Hierdoor worden immers uitsluitend de bo^fid." middenstanders getroffen. De middenstand in Nederland omvr+ ongeveer een miRioen menschen, een zeer belang rijke proep Worden de inkomsten echter te gerjng. dan zal er nmt meer gespaard kunnen worden, met alle gevolgen van dien. Spr. waarschuwde uitdr^rkeRjk niet on dQ,7en we® vonrt te gaan. Hii was per- soonliik voorstander van een bijeenrnenen van alle belanghebbenden om in onderling overleg een betere oplossing te vinden. Binnen 10 jaar 25.000.000 televisie-toestellen Omstreeks Kerstmis van dit jaar maakt de „Eeuw van de Televisie" op groote schaal haar entree in het Amerikaansche leven. Alle groote technische problemen zijn overwonnen. Rest nog het ontwikkelen van een openbaren uitzendingsdienst. Voor dit doel verdringen zich telecasters, instruc teurs en de handel om vasten voet te krij gen in deze nieuwe industrie, die nog in de kinderschoenen staat en die weldra even sterk een deel ~al uitmaken van het dage- lijksch leven als de gewone ïadio sedert de twintiger jaren. In technisch opzicht biedt de televesie geen problemen meer. Beelden in. volledig natuurlijke kleuren zijn overgebracht over de kabel van New York naar Washington en terug naar New York over een totalen afstand van 720 Km. Door televisie uitge zonden films van de atoombomproeven op Bikini zijn volkomen helder in de nieuws- journaals van de Amerikaansche biosco pen vertoond. Televisie lampen, gevoeliger dan het menschelijk oog, zijn gereed voor productie op grooten schaal en ontvang toestellen in een groote verscheidenheid van formaat (van het televisie-scherm) en prijs wachten op den roep van het geïnte resseerde publiek. Hoewel er op het oogenblik nauwelijks meer dan 7.500 televisie-ontvang toestellen in Amerikaansche gezinnen gevonden wor den, tegen bijna 6C.000.TO0 gewone padio- ontvangtoestellen, winnen de televisie-pro gramma's terrein In September bijvoor beeld begon de Ford Motor Company de televisie-uitzending van bijna ale belang rijke sportgebeurtenissen voor haar reke ning te nemen. Een firma van pharmaceu- tische producten biedt op Zondag een pro gramma van een half uur aan bestaande uit bekende teekenfilms en een vertooning van reis-ervaringen. Ongeveer 15 andere firma's hebben contracten voor televisie programma's geteekend terwijl nog 50 in onderhandeling zijn over zendtijd. Volgens den directeur van de Vereeni-' ging van Fabrikanten van Radiotoestelen, kunnen in het eerstkomende tiental jaren 25,000,000 televisietoestellen in Amerika worden verkocht. Hij zegt dat televisie bin nen een jaar over het geheele land een commercieele werkelijkheid zal zijn, waar bij-, de televisie-industrie mettertijd werk gelegenheid zal bieden ^an 2,500,000 oerso- nen. Men verwacht dat het gemiddelde po pulaire televisietoestel 250 tot 400 dollar plus belasting zal kosten. TELEVISIE-ONTVANGST IN BELGIë. Het nationaal radio- en filminstituut in België is, in overleg met een Engelsche maatschappij, overgegaan tot proefnemin gen van televisie-ontvangst in België. In de toren van het Casino van Blanken- berge werd een speciale apperatuur aan gebracht. Men is er niet alleen in geslaagd de Engelsche uitzendingen zeer goed op te vangen, doch tfbk de Fransche uitzendingen kwamen zeer duidelijk over. De proefne mingen worden voortgezet en speciale maatregelen worden getroffen ten einde sommige storingen uit te schakelen. Jacobs 300 17 83 17.64 Goderie 175 17 68 10.29 Sweering 300 18 73 16.66 de Leeuw 270 18 66 15.— Gehrels 154 23 31 6.69 de Ruyter 30Q 23 96 13.04 Teegelaar 224 17 61 13.17 Wevers 300 17 71 17.64 Billardkring Bloembollenstreek. In café de „Bonte Koe" te Voorhout werden competitiewedstrijden gespeeld, tusschen de Billartclubs de Bonte Koe uit Voorhout en Oude Post uit Sassenheim, met van iedere'club het eerste 4-tal, Het eindresul taat werd 22. De uitslagen waren als volgt: Steyn (B.K.) E. Spierenburg A. Heerings C. Zuidhoek J. v. Reisen (O.P.) H. Schoo P. Duivenvoorde Chr. Homan 150 150 Is Uvf Radio defect? BeB. 24264 DE RADIOT$CHNISCHE DIENST I.E.M.C.0. N.V., Nieuwe Rijn 32 Repareert vlug, betrouwbaar en vakkundig Ingez. med. Zondag. HILVERSUM I 301,5 M. 8.00 Nieuws. 8.45 Zondagmorgenmelodiën 930 Men vraagt.... en wij draaien! 10.00 VPRU. 10.30 1KOR. 12.00 Gram.-muziek. 10.40 Klein mannenkoor „De Zaankanters" 13.00 Nieuws. 13.15 Renova-septet. IS.50 De Spoorwegen spreken. 14.05 Tooneelbe- schouwing. 14.30 Concertgebouworkest. 16.40 Sportreportages. 17.30 De avonturen van Oome Keesje. 18.00 Nieuwsberichten en sportuitslagen. 18.30 Programma van de Ned. Strijdkrachten. 19.30 Wim Ibo's caba ret. 20.00 Nieuws 20.15 „Die Zauberfiöte". 21.50 Detective-doorspel. 22.30 Gramofoon- platen. 23.00 Nieuws. 23.30 The Skymas- ters. HILVERSUM II, 415,5 M. 8.00 Nieuws. 8 15 Van man tot man. 9.30 Inleiding Hoogmis. 10.00Hoogmis. 11.30 Trio. 12.00 Ange.us. 12.00 Gramofoonmu- ziek. 12.15 In het Boeckhuys". 12 30 Lunch concert. 12.55 Zonnewijzer. 13.30 Apologie, 14.00 Utrecht's Stedelijk Orkest. 16.00 In leiding kerkeJjx jaar. 16.15 Ziekenlof. 19.00 Fransche orgelmuziek. 19 30 Nieuws. 20.07 De gewone man zegt er het zijne van. 20.15 Ritter. Philharmonisch Sextet. 20.40 Luis terspel. 21.10 Metropoleorkest. 22.00 Nieuws 22.15 Katholiek nieuws. 22.30 Avondgebed en liturg, kalender. 23.00 Klaas van Beeck. 23.3.0 Gramofoonmuziek. Maandag. HILVERSUM I 301,5 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek; 8.00 Nieuws. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.30 „Arbeidsvitaminen". 10.30 Van vrouw tot vrouw. 10.35 Muziek van Verdi en Puccini. 11.15 Pianorecital. 11.45 Familieberichten uit Indonesië. 12.00 Schubertliederen. 12.30 In het spionnetje, 12.35 Pianoduo. 13.00 Nieuws. 13.15 Renova-septet. 1460 Pierre Palla, orgel. 14.45 .Operettemuziek. 16.30 Clavecimbel en fluit. 17.00 The Sky masters 17.30 Hoort, zegt het voort. 18.00 Nieuws. 18.30 Programma van de Ned. Strijdkrach ten. 19.00En nu naar bed. 19.05 Orgel concert. 19.45 Voor den landbouw. 20.00 Nieuws. 20.10 Metropole-orkest. 20.35 Medi sche rubriek. 21 00 Hoorspel. 22.10 Concert gebouw-sextet, 23.00 Nieuws. 2^.45 Con- certorgelmuziek. HILVERSUM II, 415,5 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochténdgymnastiek. 8.30 Morgenconcert. 9.50 Gramofoonmuziek 11.15 Van oude en nieuwe schrijvers. 11.35 Van alles wat uit de Nederlandsche liede renschat. 12.00 Omroep Kamerorkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Mandolinata. 14.00 Voor jon ge moeders. 14.20 Pianorecital. 15.15 Con cert voor fluit, hobo,althobo en klarinet. 16.00 Vioolrecital ENGELSCH PROGRAMMA VAN DEN K.R.O. De Katholieke Radio-Omroep zal op 22 Dec. een geheel Engclsch programma uit zenden. Deze uitzending omvat o.a. een Hoogmis uit de Kathedraal van Westmin ster en een boodschap van kardinaal Grif fin tot het Nederlandsche volk. Met de uitzending van het Engelsche programma zal te kwart voor tien worden aangevangen. Behalve het bovengenoemde omvat het programma een piano-recital door Kathleen Long, een toespraak van den heer Douglas Woodruff, hoofdredacteur van het katho lieke Engelsche weekblad „The Tablet" en een uitzending over „De Katholieke ge dachte en actie in Groot Brittannië" waar voor leden van het genootschap „The sword of the spirt" zijn uitgenoodigd. De uitzending van dit programma is ge organiseerd in samenwerking met de BBC, de London Transscription Service en de British Council.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 2