UenU»?*" jqovffc jUu*u£ U*. SAVOY-CLUB STADSNIEUWS Gezinspolitiek en Staatspolitiek De „Boissevain" redt schipbreukelingen Eenige onverschrokken leden van de bemanning van het veertien duizend ton metende Nederlandsche passagiersschip „Boissevain" zijn er Maandag in geslaagd acht Indiërs te redden van het wrak van een vaartuigje, dat op 150 mijl afstand van Bombay tijdens een cycloon verging. De 32-jarige zeeman D. Kooy uit Am sterdam, zwom tachtig meter door de ko kende zee en slaagde er in een ouden man te redden, die zich aan het wrak had vast geklampt. En een ander lid van het scheepspersoneel, de 25-jarige Jan van Soelen, eveneens uit Amsterdam, ont kwam bij zijn reddingspogingen nauwelijks aan de,n dood. Toen een groep Indiërs werd opgemerkt, die zich aan een vlot vastgeklampt had, manoeuvreerde gezagvoerder J. H. W. Staal uit Amsterdam, de „Boissevain" tot vlakbij het vlot. Eenige leden der beman ning klauterden langs de touwladders naar beneden en wierpen reddingslijnen naar de schipbreukelingen, trokken hen naar het schip toe en brachten hen via de touwlad ders naar boven. Een oude Indiër dreef inmiddels op zijn wrakstuk verder weg en bleek te zeer uit geput om de lijn te kunnen grijpen. Daar op dook Kooy in zee en keerde met den man terug Tijdens het reddingswerk werd het vlot tegen den wand van het schip gesmakt, waarbij Van Soelen zich slechts wist te redden door op het laatste nippertje in zee te springen en onder te duiken. Men vreest, dat de cvcloon honderden menschenlevens heeft geëischt. NOORSCH DOK OP DRIFT IN NOORDZEE. Een door Noorwegen aangekocht drij vend dok, dat uit een Engelsche haven naar Kragerde in Zuid-Noorwegen moest worden gesleept, is Maandagmiddag j.l. op ongeveer 96 zeemijlen ten Zuidwesten van Lindesnes (Zuidelijk punt van Noorwegen) op de Noordzee losgelaten, daar de sleep boot, de „Fairplay 4", tengevolge van groot verbruik tijdens stormweer door haar brandstofvooraad heen was geraakt. De sleepboot stoomde alleen op naar Kristian- sand om te bunkeren en dan terug te va ren om het achtergelaten dok weer op te pikken. Aanhoudend stormweer belette haar echter, weer van Kristiansand uit te varen, zoodat het dok nog ergens tusschen Stavanger en Aberdeen op de Noordzee bleef ronddrijven. Daar de lichten op het dok ook onder hand wel uitgegaan zullen zijn, kan het ronddrijvend dok gevaar opleveren voor pnsseerende schepen. De in de Fransche Alpen veronge'ukte Dakota Met betrekking tot het Dinsdag in de Fransch-Italiaansche Alpen, 40 km. ten ZO. van Grenoble, neergestorte Ameri- kaansche Dakota-vliegtuig schrijft de „Dai ly Graphic", dat alle pogingen in het werk worden gesteld het wrak te bereiken. Naar het Fransche persbureau AFP meldt, is thans de plaats bekend, waar het vliegtuig is neergekomen. De passagiers hadden een vuur aangestoken, waarvan de rook is waargenomen. Ook zijn er zwakke radiosignalen opge vangen, waaruit viel op te maken, dat er 11 gewonden zijn, van wie 5 zwaar. Er zouden geen dooden ziin. De slachtoffers hebben echter zeer veel van koude te lij den: de temperatuur is 18 graden onder nul. Volgens onbevestigde berichten uit Lyon, zou nog een tweede vliegtuig van Deensche nationaliteit, in de Fransche Al pen ziin neergestort. Patrouilles van het Fransche leger zijn onmiddellijk op zoek gegaan naar het wrak. MIJNSTAKING IN V. S. BEGONNEN. Het leger gereed in te grijpen. De staking van de Amerikaansche mijn werkers is Woensdag begonnen, daar Le wis, de leider van de vakvereeniging van mijnwerkers, op het vastgestelde uur niets van zich liet hooren en dus een proces voor het federale hof en gevangenisstraf zal riskeeren. Ongeveer 80.000 mijnwerkers meer dan een vijfde van de in de Amerikaan sche kolenindustrie aangestelde arbeiders hebben het werk verlaten. Het leger heeft medegedeeld, dat troe pen gereed zijn voor het geval zij noodig zouden zijn ter handhaving van de orde. Intusschen heeft de mededeeling van het departement van Oorlog over troepen het traditioneele vinnige antwoord van de mijnwerkers uitgelokt: „Je kunt geen ko len delven met bajonetten". Het Palestijnsche bureau voor inkomsten belastingen te Jeruzalem is gisteren door Joodsche verzetslieden opgeblazen. Door de explosie werden ruiten van woningen tot op bijna 1 km. in den omtrek verbrij zeld. Volgens een ooggetuige reden drie Joden in een taxi naar het belastingkantoor en droegen een kist naar binnen. Na de kist op een trap geplaatst te hebben, deelden zij den kantoorbedienden mede: „Dit is een mijn Maakt, dat je wegkomt". De politie, die gewaarschuwd zou zijn, verscheen enkele minuten na de explosie ter plaatse. GRENSCONFLICT IN MACEDONIë ONVERWACHT TEN EINDE. Als bij tooverslag is de opstand in Noord Griekenland geëindigd, kort nadat het Grieksche ministerie van Buitenlandsche Zaken bekend had gemaakt, dat Athene zich tot de V. N. zou wenden, zoodra het tijdstip daartoe gunstig werd geacht en aan de V. N. bewijsmateriaal zou leveren in zake de buitenlandsche inmenging, waaraan de opstand zijn krachten ont leende. Bij terugkeer uit Saloniki bracht gene raal Vendiris, hevelhebber van het 3e Grieksche leger, gisteren het verbluffende bericht van het einde van het grenscon flict, nadat de regeeringstroepen een stra tegisch punt aan de Noordgrieksche grens hadden bezet. In de laatste uren van den strijd, aldus A.P. in een gisteravond laat ontvangen be richt, zijn door het Grieksche leger nog vliegtuigen in den strijd geworpen. Inmid dels ontboden versterkingen worden thans teruggetrokken. Naar verluidt zouden de verliezen der opstandelingen in de ge vechten, die ruim een week hebben ge duurd, zwaar zijn. Toen zij zich over de Noordgrens uit het Grieksche gebied te rugtrokken, vergezelden een aantal bur gers hen. OMGEVING KATWIJK Voetbal. De politie Katwijk speelde een sportieve wedstrijd tegen politie Zaan dam. De gasten bleken al direct sterker te zijn dan de gastheeren. De ruststand wees dit al uit met een stand van 03. Ook in de tweede helft kon de Katwijksche politie niet scoren. Eindstand 04. LEIDERDORP EEN NIEUW SOORT „LEENVROUW". Een ergerlijk geval deed zich voor in deze gemeente, waar de controleurs bij iemand een groote hoeveelheid distributie bonnen, Engelsche cigaretten en reepen chocolade aantroffen. De distributiebe scheiden had de man als onderpand in be waring genomen van personen, aan wie hij geld had uitgeleend. Wanneer dezen niet in staat waren het geleende geld terug tc betalen beschouwde hij de bonnen als zijn eigendom. In deze zaak kregen der tien personen een proces-verbaal. LEIDSCHENDAM De Glasactie. Nadat de eerste inzame ling glas pl.m. 1000 vierk meter te Dussen en Hang was verwerkt, bleven er nog meerdere ongedichte woningen over. In verband hiermede heeft het glascomité Maandag nog eens een beroep gedaan op de tuinders met gevolg, dat nog eens 200 vierk. meter glas is opgehaald. Deze hoe veelheid is gistermiddag begeleid docr glazeniers naar Dussen en Hank overge bracht, zoodat deze plaatsen deze week nog glasdicht zijn. In totaal is hier 1200 vierk. meter glas ingezameld. Uitgebreider politietoezicht gevraagd. Zooals bekend wordt hier ter plaatse her haaldelijk ingebroken en voor belangrijke bedragen aan goederen worden gestolen. Tot heden gelukte het dr politie niet de daders te arresteeren of de goederen te achterhalen. Het is eveneens bekend, dat het politiekorps te klein is om de uitge breide gemeente behoorlijk te bewaken. Dit zijn de redenen dat uit de burgerij een Het nieuw gekozen Nederlandsch elftal voor den internationalen voetbalwedstrijd te gen Engeland kwam Woensdagavond voor een laatste training bijeen in de „Wonder- tent" te Den Haag, waar de spelers en reserves voor onzen fotograaf poseerden- On der v.l.n.r.: De Vroet, trainer Kaufmann, v. d. Linden, Bergman, van Stoffelen, Wil kes, Drager en Potharst. Boven v.l.n.r.: Bas Pauwe, Roozen, Kraak, Lakenberg, Van Raai te, Vermeer en Kick Smit. comité gevormd is, genaamd „Leidschen- dams Veiligheid" dat beoogt in samenwer king met de autoriteiten, een meer doel treffende bewaking te verkregen. Het co mité, dat reeds een behoorlijke omvang heeft aangenomen, zal zich wenden tot den minister van binnenl. zaken met verzoek het politiekorps te \ersterken. LEIMUIDEN Kath. Arbeidersbeweging. De aange kondigde oprichtingsvergadering voor een afdeeling Leimuiden is door bijzondere omstandigheden uitgesteld tot Vrijdag avond 29 Nov. in het café van Mej. van Graas. LISSE Herwonnen Levenskracht. Ten bate van Herw. Levenskracht heeft Maandag avond in het K.A.J.'s-gebouw een revue avond plaats gehad, welke werd verzorgd door de K.A.J.'ers. Deze avond is een suc ces geworden en was goed bezet, terwijl de kas van Herwonnen Levenskracht er wel bij voer. Bond Kleine en Jonge Kweekers. De bond van Kleine en Jonge Kweekers in oprichting hield een vergadering in 't H. B.G. onder voorzitterschap van den heer L. van der Lans, waarnemend voorzitter van den bond. De voorzitter van den Bond. de heer Verschoor uit Sassenheim, sprak een voorwoord. Spr. bracht de gedachte naar voren van een coöperatieve vorm van den Bond. Op de coöperatieve gedachte in het bloembollen vak ginrt spreker nader in en opperde een coöperatieve verkoop, ja zelfs een coöperatieve export. Medege deeld werd, dat Dinsdag 12 November j.l. een afdeeling is gesticht in Sassenheim en Woensdag 13 Nov. een afdeeling te de Zilk. De vergadering besloot een afdeeling te stichten en koos het navolgende voorloopig bestuur, n.l. de heeren P. Hoogendoorn, P. van Leeuwen. L. van der Laan, J. Broekhuizen en J. Boot. ROELOFARENDSVEEN Tooneel. De R.K. Tooneelver. „St. Pancratius" opende het winterseizoen met een blijspel, getiteld: „Haar laatste wil". De regisseur, de heer 1*. Wesselman, sprak een welkom tot de aanwezigen, maar ont hield zich van verderen uï~ie<* betreffende het stuk, dat voor zich zelf spreekt. De grondslag van de oude tragedie-spelen n.l. „hoogmoed, welke ten val komt" is ook de kern van dit tooneelspel in drie bedrijven. De dames en heeren maakten er door hun spel een aangrijpend stuk leven van, waar. door de toeschouwers een genotvollen avond beelefden. TER AAR Collecte oorlogsgraf. De voor dit doel gehouden collecte op Klaprozendag bracht in deze gemeente f 185.49 op. ZOETERWOUDE Kath. Thuisfront. Ook in onze parochie is een comité gevormd voor de organisa tie van „Het Katholiek Thuisfront". Gis terenavond werd hiervoor een propaganda. bijeenkomst gehouden in het Parochiehuis, onder leiding van Kapelaan Vulsma. Na de opening werd door allen gezongen „Het Wilhelmus". Door adjudant v. Maarle werd uiteengezet wat het Katholiek Thuisfront wil en kan doen voor onze militairen, maar vooral voor onze jongens in Indië. Dit was hem, die zelf reeds een 42-jarige' loopbaan als milit-ir achter zich heeft, ten volle toe vertrouwd. Het dameskoortje ader lei ding van den heer Bosman zorgde met vroolijke zangnummertjes voor afwisseling. Kapelaan Vulsma gaf daarna enkele richt lijnen, hoe wij het beste onze jongens kun nen helpen in de moeilijkheden zoo ver van huis. Voor dit alles is veel geld noodig. Aan het landelijk comité was reeds 50 afgedragen, als bijdrage voor het Kerst geschenk. Wanneer alle parochies hieraan medewerken, en dat moet, dan kunnen twee militaire tehuizen gesticht worden. Spr. hoopte, dat allen naar vermogen zul len helpen om het den jongens zoo goed mogelijk te maken. De zorg voor een aan tal Kerstpakketten is in volle gang. Dege nen die iets kunnen missen worden ver zocht dit bij het bestuur te willen bezor gen, of het aan de propagandisten, die de invul-formulieren zullen ophalen mede te geven. Eenige vroolijke filmpjes waren het slot van dezen welgeslaagden avond. Dit is slechts een begin. De band van Ka tholiek Nederland met de militairen, voor al met de jongens in Indië, moet sterk zijn en sterk blijven. LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Gepromoveerd tot doctor in de genees kunde op proefschrift, getiteld: „De Infec- tieuze Repatitis" de heer H. G. S. van Raalte, geboren te Vlissingen. wonende te Bloemendaal. K.J.B. Jongemannen Leonardusparochie. Vrijdagavond om acht uur bijeenkomst in de gymnastiekzaal aan de Potgieter laan. De groep „No Timers" verzorgt den avond. Tevens mededeelingen in verband met het Sint Nicolaasfeest op 6 December. Komt allen. Gisteravond om kwart over zes is de 22-jarige motorrijder G. A. M. v. L. uit Al phen op den Hooge Rijndijk van achteren tegen den oplegger van een truck aangere den. Met een kaakfractuur en een hoofd wonde werd hij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. BURG. STAND. Geboren: Maretta Elisabeth d. van B. Westrik Broeksma en M. A. F. Rugebregt; Maria d. van W. H. Haasbroek en M. Hou- waart; Wilhelmina Johanna d. van D. Dool en W. de Koning; Abraham Jacobus Pau- lus z. van A. J. P. van der Blom en II. Niehot; Robert z. van R. Stam en A. li. Bolink; Theodorus Johannes z. van J. W. van Leeuwen en W. Parlevliet; Tonia Pe- tronella d. van P. van den Berg en K. C. Sneeuw; Dick z. van J. A. de Kier en J. Leget; Arie Marinus z. van J. van Rijn en M. de Best. Getrouwd: P. D. van der Meij jm. en C. van der Reijden jd.; A. Deijn jm. en J. F. Fakkel jd.; J. C. Diseraad jm. en J. Lau rier jd.; J. van Egmond jm. en J. Heruer jd.; J. Hendriks wednr. en G. C. Bol jd.; N. H. Hoogduin jm. en J. E. C. Edelaar jd.; I. Kramers jm. en M. Boom jd.; W. van Kuijeren jm. en S. G. de Wit jd.; R. Mas- saar jm. en D. van Kooperen jd.; J. van Rijnswou jm. en J. E. Marks jd.; C. A. J. van Schie jm. en M. M. Slierings jd. Overleden: D. Blom huisvr. van B. Noor- dervliet 58 j.; C. M. Zwetsloot huisvr. van C. L. van Velzen 52 j.; W. J. Kuhler m. 71 jaar. In aansluiting op de courantenberichten deelen wij onze gasten mede, dat ons bedrijf tengevolge van de geleden waterschade GEEN STAGNATIE ONDERVINDT en SAVOY-CLUB DUS GEOPEND BLIJFT T\E KATH. VOLKSPARTIJ, afd. Leiden, kwam gisteravond in vergadering bijeen. Wegens ontstentenis van den voorzitter leidde mr. Bolsiu» dc vergadering. Drs. Jos. de Boer uit den Haag hield een inleiding over „Gezinspolitiek en Staatspoli tiek". Spr. betoogde, dat de Westersche beschaving staat of valt met het gezin. Door andere bevolkingsgroepen dan de Katholieken wordt dit vaak niet zoo gezien. On ze taak is het onze zienswijze uit te dragen in het politieke leven en te maken tot realisaties. De betrekkelijke autonomie van het gezin moet door ons verdedigd worden. Spr. ver dedigde het recht der ouders om hun kin deren op te voeden, zelf scholen te kiezen en het beroep voor hun kinderen uit te zoeken. Spr. ondersteunde het urgentie programma der Kath. Volkspartij, waar het optreedt tegen verdere aftakeling van het gezin. Er moet gewaakt worden tegen openbare manifestaties van onzedelijkheid, de echtscheiding dient bemoeilijkt, even als de verkoop van anti-conceptioneele middelen. Spr. vocht ook voor een „gezins budget". waarvan we nog ver af zijn. De kinderbijslag in ons land is een fooi, in tegenstelling tot landen als Frankrijk en Spanje. Spr.'s voorloopig eerste wensch is een kindertoeslag van 10 pet. Ten slotte sprak de heer De Boer over de gezins-wo- ning. Een zoo groot aantal werkers moet eigendom bezitten als 't kan een huis en een stukje grond. Dat moet het streven van de huisvestingspolitiek zijn in de toe komst, welke verwezenlijkt zou kunnen worden door voorschotten tegen lage ren ten te verstrekken voor particulieren wo ningbouw of door coöperatief medebezitter te worden door middel van woningbouw verenigingen. Spr. wekte op onze gezins gedachten met zachtheid en wijsheid bij onze landgenooten uit te dragen, zoowel in het Oógeliiksch leven als in de politiek. Sr ojitstond een vrij uitvoerige en inte ressante gedachtenwisseling, waarna de voorzitter een dankwoord tot den spreker richtte. Het verslag van de vergadering van Ka mer-centrale ontging ons, door afwezigheid van den voorzitter Van de Staten-centrale gaf de heer H. Lombert rapport. De aanvulling van het bestuur met drie nieuwe leden, opengevallen plaats, had een schielijk verloop, aangezien de heeren F. A. de Hosson, N. de Water en Fr. van Dieren bij enkele candidaatstelling geko zen werden verklaard. De voorzitter hield na een korte rond vraag nog een korte nabeschouwing, waar in bji het geringe bezoek betreurde, op de waarde wees van een goed-gevoerde poli tiek en de leden of zij aanwezig waren of niet herinnerde aan het invulbriefje voor de contributie. Lezing Drs. Jos. de Boer voor de K.V P.-Leiden Spr. zeide, dat de tragische, de epische strijd om de menschelijke vrijheid, welke door het Christendom beschermd en door het communisme vernietigd wordt, uitge vochten wordt in het gezin. De opvoeding van het kind is in het communitisch stel sel staatstaak (vandaar wordt in Rusland slechts kindertoeslag gegeven tot den leef tijd van 5 jaar), een denkbeeld, dat reeds de liberalen in zwakker vorm propageer den. Wij de Katholieken willen het gezin handhaven en herstellen in den vorm, waarin God het heeft gewild: een bel rekkelijk onafhankelijk samenstel, een vrijplaats, een asyl voor het zinnelijk en bovenzinnelijk leven, een oord, waar de jenge mensch, gekoesterd door de liefde der ouders, gemaakt wordt tot burger van het Staatsrijk en burger van het Godsrijk. SOCIAAL ADVIESBUREAU. Na de bevrijding zijn de hulpverleenen- de instanties in onze stad in aantal zeer toegenomen. Het komt echter zoo dikwijls voor, dat het publiek niet weet bij wie het met zijn moeilijkheden moet aankloppen. Men wendt zich hierdoor tot verkeerde bureaux, en het gevolg hiervan is een ver bitterd spreken over het systeem „kastje naar de muur sturen", terwijl een oplos sing voor de nooden niet gevonden wordt. Het is daarom zoo noodzakelijk geble ken, dat in onze stad een voorlichtingscen trum ontstaat waar een ieder, die op eeni- gerlei wijze raad noodig heeft zich kan vervoegen. Vanuit dit centrum wordt dan nagegaan of hulp geboden kan worden door een advies of door het contact zoeken met de juiste instantie. Het is dus niet de bedoeling, dat dit voor lichtingscentrum zelf hulp biedt, waardoor het zou ingrijpen in het werk van de reeds bestaande instellingen. Het heeft een uit sluitend adviseerende en coördineerende taak. Deze taak nu tracht het Sociaal Advies Bureau, ingesteld als laatste overblijfsel van Ned. Volksherstel, gevestigd in het gebouw Plantsoen 25 (kamer 7) te vervullen. Het wordt hierin bijgestaan door een Raad van Advies. Teneinde zich van de medewerking van de hulpverlenende instanties en vereeni- gingen te verzekeren en het vertrouwen van alle lagen der bevolking te verkrijgen zijn in den Raad van Advies, de ambtelijke, kerkelijke en zakelijke instellingen bijeen gebracht. In de Raad van Advies hebben zitting genomen: wethouder van Sociale Zaken: S- Menken, voorzitter; secretaris v. d. Armen raad: mr. P. A. van Toorenburg; Ned. Herv. Diaconie: G. Crèv :oeur; Katholieken: J. Pollman; Ger. Diaconie: H. van Dijk; klei ne kerkgenootschappen: mevr. G. Styasny Wijnhoff; buitenkerkelijke groep: H. Zunderman; Vrouwenbonden: mej. P. van Nienes; middenstandsbonden: H. Simonis; arbeidersbonden: G. Hordijk. Het bureau is geopend iederen werkdag van 912 uur 's morgens, en van 24 uur 's middags. 5s Zaterdags van 923 uur en bovendien op Donderdagavond van 78 u. Federatie van Buurtvereenigingen. Gisteravond is onder auspiciën van het bestuur der Fed. v. Buurtvereenigingen een algemeene bijeenkomst gehouden in hotel „Rijnland" waarbij als punt van bespre king het concept-werkprogramma aan de orde werd gesteld. Naar aanleiding hier van en gehoord de discussies, welke op een zakelijke en aangename wijze gevoerd zijn tusschen eenerzijds de div. dag. be sturen der buurtvereenigingen en ander zijds het bestuur van de Fed. v. Buurtver eenigingen onder praesidium van den len voorzitter, den heer H. M. Verhulst, kwam men tot de volgende resultaten: „De richtlijnen, welke aangegeven waren in het concept-werkprogramma, konden unaniem als juist en in den geest van aller gedachten worden aanvaard. Eenige aan vullingen werden in overweging gegeven; over alle liniën werd aangevoerd, dat juist de Federatie van Buurtvereenigingen, zon der de autonomie van de div. buurtvereeni gingen aan te tasten, de aangewezen instan tie is om voor behartiging van algemeene belangen en zaken, op te treden bij de in stanties, etc. In dit verband gezien werd er vanuit de vergadering op aangedrongen, dat alle buurtvereenigingen federatief ver- eenigd zullen zijn, daar dit de gem. Leiden als zoodanig ongetwijfeld ten goede zal komen. Voorts werd ernstig van gedachte gewis seld over op te nemen contact met be staande grootere vereenigingen, welke op speciale data acte de présence geven, ter wijl van diverse zijden er op werd aange drongen er de aandacht op te willen vesti gen en ook stappen in die richting te doen, teneinde te komen tot betere gelegenheid (heden) voor beleggen van bijeenkomsten buurtvereenigingen, het tot ontwikkeling doen komen van sociaal-cultureel werk, mits met hen, die op dit gebied kennis van zaken hebben e.d. Nadat de voorzitter, die op soepele wijze dezen avond in goede geest en stemming mocht leiden, nog had medegedeeld, dat 15 Jan. 1947 weder een algemeene verga dering van de Fed. v. Buurtvereenigingen zal zijn, en hij nog in handen van een spe ciale vakkundige commissie de event, uit gave van de mededeelingen der Fed. had gesteld, sloot hij onder hartelijken dank voor de groote opkomst, deze belangrijke bijeenkomst. Cursus Maatschappijleer. Daar van vele zijden belangstelling bestaat voor een cursus in Maatschappijleer, zal dr. W. Dijs- selbloem in December een aanvang maken met het geven van een dergelijken cursus. Het zal een breedere en diepere sociale vorming zijn en één lesavond per week omvatten. De duur is vermoedelijk 5 maanden. De organisatie berust bij de Comm., die reeds vo-igen winter een cur sus voor maatsch. werk organiseerde. Deze cursus staat evenwel apart. Daar er nog enkele plaatsen vrij zijn. kunnen aanmeldingen hiervoor schriftelijk geschie den tot CO Nov. a.s. aan het adres Comm. Cursus voor Maatsch. Werk, Plantsoen 25 Leiden, waar ook verdere inlichtingen zijn te verkrijgen. UITREIKING BONKAARTEN. Morgen bonkaarten afhalen voor de let ter H tot en met Hol. Afhalen schoenenbonnen letters S, T, U, GEMEENTELIJKE AANKONDIGINGEN DISTRIBUT1EDIENST LEIDEN. De Distributiedienst maakt bekend, dat voor de 13e periode 1946 en de 1ste en de 2de periode 1947 wederom rantsoenen zeep voor vuilen arbeid zullen worden uitge reikt. In tegenstelling met de vorige verstrek kingen zal de uitreiking thans geschieden afzonderlijk van den bijzonderen arbeid, zoodat een aparte naamlijst hiervoor moet worden ingediend. Deze naamlijst zal den werkgever een dezer dagen per post wor den toegezonden Indien deze door een of andere oorzaak niet in het bezit van den werkgever komt, kan alsnog aan loket 6 1 exemplaar worden afgehaald. Uitdrukkelijk wordt er op gewezen, dat personen, aan wie niet eerder zeep is ver strekt, niet op de naamlijst mogen voor komen. Voor deze personen kunnen eveneens aan loket 6 aanvraagformulieren worden afge haald. Voor Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond geldt deze regeling ook, echter met dien verstande, dat de eventueel niet ontvan gen naamlijst bij voornoemde agentschap pen kan worden afgehaald. De Distributiedienst maakt bekend, dat voor de 13e periode 1946 en de 1ste en de 2e periode 1947 wederom rantsoenen zeep voor beroepsbrandweerpersoneel in over heidsdienst, medische studenten werkzaam in de anatomie, studenten in de tandheel kunde, voor zoover zij patiënten behande len vroedvrouwen, verloskundigen, wijk verpleegsters en verplegers, particuliere vex-pleegsters en verplegers, gediplomeer de kraamverzorgsters .leerling bakers en kraamverzorgsters, veeverloskundigen, me disch verplegend en administratief perso neel van consultatiebureaux voor T.B.C.- bestrijding, personen werkzaam in de ge nees- en verbandmiddelenindustrie, inclu sief tandtechnisch laboratorium, practisee- rende artsen, veeartsen, tandartsen en tandheelkundigen zullen worden uitgereikt. Aanvraagformulieren hiervoor kunnen worden afgehaald op het Distributiekan toor, Steenschuur 21, ingang Langebrug, aan loket 6 en wel op Woensdag 27 Novem ber 1946. Voor Leiderdorp, Oegstgeest en War mond op de bekende zittingsdagen. 2240

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3