Belangrijk distributienieuws Naar thans bekend wordt gemaakt, zal op 23 November een bon voor ca caopoeder worden aangewezen. Voorts in December bonnen voor extra thee en wat bloem. Op de extra-versnape- rings-bon wordt alleen suikerwerk be schikbaar gesteld. In de 14-daagsche periode, welke op 23 November begint, zal voor de kin deren tot 14 jaar (van groep C, D en E) een bon worden gegeven voor één ei. In verband met het aan den leg ko men van de kuikens van dit jaar, zal dit een ei zijn van klasse V, een klein ei dus. De bevoorrading van de winke liers zal zoodanig zijn, dat zij op deze bonnen uitsluitend eieren van klasse V kunnen leveren. Het publiek zal dus voor deze bon geen aanspraak kunnen maken op een grooter ei, ook al heeft de winkelier die voorradig voor zieken bonnen en dergelijke. Een ruimere dis. tributie van eieren is op het oogenblik niet mogelijk. Met het oog op de feestdagen zal op 14 December ook voor de leeftijdsgroe pen van twee jaar en ouder een bloem- bon worden aangewezen van 100 gram. De jongste groep heeft nog steeds elke 14 dagen een rantsoen bloem van 200 gram. In hoeverre dit het herstel zal zijn van een geregelde distributie van bloem, is nog niet te zeggen en men zal goed doen er rekening mede te houden, dat deze 100 gram minstens voor vier weken toereikend zal moeten zijn, bericht aldus het Ministerie van Landbouw, Visscherij en Voedselvoor ziening. Mede in verband met de huidige be perkte voorraad zal het extra-rantsoen versnaperingen, dat op 30 November beschikbaar wordt gesteld, uitsluitend in suikerwerk worden opgenomen. Het is de bedoeling in denzelfden vorm tegen Kerstmis een tweede extra-bon voor 100 gram suikerwerk te publicee- ren. Het is thans zeker, dat op 23 No vember a.s. een bon bekend gemaakt kan worden voor 50 gram cacao-poe- der. Als een extraatje voor de komen de feestdagen zal in Decemiber een half ons thee boven het normale rant soen worden gegeven. Dit is voor kof fie helaas niet mogelijk. Reeds eerder is medegedeeld, dat on geveer tezelfder tijd voor alle leef tijdsgroepen een bon voor Zuidvruch ten zal worden aangewezen. Degenen, die hun verwachtingen op spijsolie voor de feestdagen hebben ge steld, zullen het een teleurstelling vin. den, dat daarvan dit jaar geen sprake kan zijn. De vetpositie is van dien aard, dat niet dan met veel moeite de voor de margarine-industrie noodza kelijke grondstoffen geïmporteerd kun nen worden. Ten slotte zij er nogmaals aan her innerd, dat er a.s. Donderdag, 21 No vember wederom een suikerbon be kend zal worden gemaakt. Het is de bedoeling, indien de binnenlandsche voorraadpositie dit mogelijk zal blijven maken, de aanwijzing der normale sui kerbonnen in de eerste week der 14- daagsche periode te houden. BUITENLAND OMGEVING AMERIKAANSCH TRANSPORT VLIEGTUIG STORT NEER. Naar uit Amerikaansche militaire bron te Parijs wordt vernomen is een Ameri- kaansch transportvliegtuig, van München op weg naar Istres, in de buurt van Gre noble neergestort. Van de 13 passagiers, onder wie 3 ge neraals en verschillende vrouwen en kin deren van militairen, werden 11 gewond. Volgens een specialen correspondent te Grenoble van net Parijsche ochtendblad „Resistance" hebben Amerikaansche leger vliegtuigen aan een parachute voedsel, de kens en geneesmiddelen neergelaten voor de passagiers van het Amerikaansche vliegtuig, dat een noodlanding heeft moe ten maken in het sneeuwgebergte bij de Col de Glandon op 3400 meter hoogte, 60 kilometer ten Noord-Oosten van Briancon. Intusschen hebben reddingsbrigades té voet de plaats van het ongeval reeds bijna 'bereikt- Volgens een radiobericht van het vliegtuig zijn van de 13 passagiers, onder wie drie generaals en drie vrouwen. 11 ge wond, van wie 5 ernstig. De reddingspogin gen worden door de sneeuw vertraagd. TREINVERKEER VOOR PERSONEN VERVOER IN PALESTINA STILGELEGD De directie der Palestijnsche spoorwegen heeft bekend gemaakt' dat ten gevolge van omstandigheden, die buiten de macht lig gen van de Palestijnsche spoorwegautori teiten", Dinsdag alle treinverkeer voor per sonenvervoer in Palestina is stilgelegd. (Uit officieuze bron was reeds vernomen, dat Arabische en Joodsche spoorwegem- ployé's, met het oog op het gevaar van anslagen in staking waren gegaan). OP KORTE GOLF BINNENLAND. Z. H. E. Mgr. dr. G. Lemmens ont ving Maandag uit Rome telegrafisch be richt, dat de president van het Klein-Se- minarie te Rolduc benoemd was tot Ge heim Kamerheer van Z. H. den Paus. Door een lichte ongesteldheid van den Bis schop is Maandagnamiddag deze benoe ming aan den president te 'Rolduc mede gedeeld door den secretaris van het bis dom, den zeereerw. heer drs. P. van Odijk. De Tweede Kamer heeft gistermiddag zonder hoodelijke stemming goedgekeurd het ontwerp van wet tot toepassing van het ziekenfondsbesluit voor personen, die in gevolge het bepaalde in de artikelen la en lb van het Kon. Besluit van 8 Januari 1931 niet verzekerd zijn krachtens de Ziektewet. De Nederlandsche R.K. Bond van hotel-, café-, restauranthouders en - slijters heeft in een telegram geprotesteerd te gen de laatste prijsbeschikking voor deze bedrijven. Ten aanzien van de prijzen voor zuurkool, gedroogde groenten, diepgevro ren groenten en fruit, gezouten groenten, zilveruien, tafelzuren, vruchten op sap, kersensap, boschbessensap en druivensap treden de prijzenbeschikking 1940. no. 1, de detailprijzenbeschikking, de prijzenbe- schikking invoergoederen no. 1 en de be schikking prijsstop buiten werking. Deze beschikking treedt in werking met ingang van 20 November. Op last van den procureur-fiscaal bij het bijzonder gerechtshof te 's-Gravenhage zijn Zaterdag j.l. gearresteerd de directeu ren van de werf „Gusto" te Schiedam, n-1. de 59-parige N. W. Conijn en de 38-jarige H. J. A. M. Smulders, alsmede de bedrijfs leider, de 40-jarige C. Timmer. Deze arres tatie is geschied, omdat er aanwijzingen zouden zijn, dat er tijdens de bezettings jaren met den vijand is gecollaboreerd. De gearresteerden zijn in het huis van bewa ring opgesloten. Het 3-jarig zoontje van de fam. Valk te Nijverdal liep plotseling de straat op, geraakte onder een passeerende vracht auto van de fa. Klunder uit Deventer en was bijna oogenblikkelijk dood. Den be stuurder treft geen schuld. Vermoedelijk tengevolge van slippen reed onder de gemeente Echt (Lb.) een jeep tegen een boom. Een der inzittenden, P. Janssen uit Beegden, werd op slag ge dood: de andere inzittende, de Ronde, in de illegaliteit 3ter bekend als „de Witte van Sittard", werd zwaar gewond naar het ziekenhuis overgebracht. Een doodelijk ongeluk heeft te 's-Gra venhage plaats gehad. Een vuilnisauto week, doordat een wielas brak, plotseling naar links af en greep den 51-jarigen wiel rijder W. A. van W., wel.:e tusschen de auto en een muur bekneld geraakte. Het slachtoffer was op slag dood. ALPHEN AAN DEN RI)N De P.V. „De Blauwband" in het- zilver. Donderdag 14 Nov. j.l. was het 25 ja ren geleden, dat de Postduivenvereeniging „De Blauwband" te Alphen aan den Rijn werd opgericht. Dit feit zal Donderdag 21 November in een feestvergadering in het IJsclubgebouw worden herdacht. Vermel denswaard is, dat de heer C. v. Ofwegen, die thans nog de functie van penningmees ter vervult, zich mede onder de oprichters mag rekenen en derhalve met de vereeni- ging mede-jubileert. Personalia. Met ingang van 1 Januari a.s. is de heer J. P. Hutjes, opzichter bij het bureau van Gemeentewerken alhier, benoemd' tot gemeente-architect te Tubber- gen (O.). HAZERSWOUDE Plechtige inwijding en opening van het Parochiehuis „St. Joris". Zaterdag 16 Nov. is voor de parochie van den H. Michael te Hazerswoude Rijn dijk een gewichtige dag geworden. Te 2.30 uur werd het in enkele maanden tijds nieuw gebouwde Parochiehuis, waarvoor men als patroon-heilige heeft gekozen St. Joris (patroon der verkenners) ge opend. Het gebouw, hetwelk staat in de onmid dellijke omgeving van de kerk is gebouwd onder leiding van den heer M. J. van Nie- kerk, architect uit Bodegraven. De aanne mers B. P. Boers en J. L. van Bennekom zijn er ten volle in geslaagd in dezen rtioeilijken tijd een parochiehuis te bouwen en te voltooien. Bij de opening waren aan wezig het voltallig college van B. en W-. van Hazerswoude, Kerk- en Armbestuur, Eerw. Zusters, Bouwcommissie, de dage- lijksche besturen van de K.V.P., L.T.B., Kath. Arbeidersbeweging, Bouwvakarbei dersbond „St. Joseph", St. Deus Dedit, R.K, Propagandaclub ,,Mr. Goseling", de Katholieke Raadsf^-.ctie en vele anderen. O.m. merkten wy nog op dr. D. Vlaande ren uit Koudekerk a. d. Rijn en den wel- eerw. heer A. J. van Adrichem, kapelaan te Hazerswoude-dorp, Door den zeereerw. heer W. Boin, pas toor der parochie, werd deze plechtige bij eenkomst geopend met een woord van welkom aan al de aanwezigen, die gehoor gegeven hadden aan de uitnoodiging. Spre ker illustreerde met eenige welgekozen woorden het groote nut van een eigen Pa rochiehuis en tevens sprak. Z.E. den wensch uit, dat dit huis een huis zou blij ven niet alleen voor ontspanning,- maar ook voor de geestelijke' vorming van onze jeugd in dezen tijd, opdat allen zullen bij dragen tot de geestelijke wederopbouw van ons vaderland. Nadien werd door Z.E. het huis plechtig ingewijd. Daarna waren het de leden van het da meszangkoor „Jubilate Deo", die de eerste waren die op het tooneel - verschenen en enkele zangnummers ten beste gaven. Na dat de thee was geserveerd, werd door de jongste groep der parochianen n.l. de kleu ters der bewaarschool eenige nummertjes ten beste gegeven. Door enkele jonge da mes werden nog eenige declamties uitge voerd. Hierna verklaarde de heer A. Warnaar, burgemeester van Hazerswoude, het woord. Spr. uitte zijn waardeering over de tot standkoming van dit huis en sloot zich volkomen aan bij de woorden van den pas toor dat de -t standkoming van dit huis een stuk wederopbouw is van ons vader land. Ook hij noemde de geestelijke vor ming van de jeugd een eerste vereischte. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door de heeren M. J. van Niekerk, als lei dende functionaris bij de voltooiing van Sk dufrfieCgatig.e't Een beloning met goede afloop 46. Voorafgegaan door inspecteur Vos, werden Tobias en Binky onmiddellijk naar het prive-kantoor van den hoofdcommissa- risgevoerd. Inspecteur Vos vertelde hun avonturen en met een hartelijk gebaar fe- leciteerde de commissaris ze met de goede afloop. „Mijne Heren, namens het vaderland zeg dit gebouw, B. P. Boers nemens de aan nemers, M. van Egn?oryl namens de too- neelver. „St. Michaél", 'de eerw. heer van Adrichem als kapelaan, der buurtparochie, M. Heymans als voorzitter der R.K. Arbei dersbeweging en tot slot den heer C. Lie- verse, als voorzitter der. afd. „St. Deus De dit". En tot slot kregen wij nog enkele tooneelstukjes te zien van de verkenners onder leiding van Vaandrig de Mey. Daarna werd door alle aanwezigen het gebouw bezichtigd. Tooneel. Op Zondag 24 Nov. en Maan dag 25 Nov. a.s. des avonds half acht geeft de Tooneelver. „St. Michael'' haar gebrui kelijke najaarsuitvoering. En het belooft weer, zooals steeds, heel interessant te wor den. De vereeniging komt dezen keer met een gemengd tooneel voor het voetlicht en zij heeft op haar programma het veel ge noemde blijspel „Gebroeders Kalkoen'' (Gerard Nielen) en de vroolijke klucht .eJohnny" (Jo Braun). En daar komt nog bij dat de uitvoering nu plaats zal hebben in het nieuwe Parochiehuis „St. Joris", dat op zichzelf al een bezoek overwaard is. Niemand verzuime dus deze mooie gele genheid, om zich een genoeglijken avond te verzekeren. En tegelijkertijd geeft u daarmede uw onmisbare steun aan een zeer noodzakelijk, zeer goed werk, de cul- tureele en maatschappelijke vorming van de jeugd, want de opbrengsten zijn voor den bouw en instandhouding van het Pa rochiehuis. U kunt op deze manier het nut tige vereenigen met het aangename. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij u naar de advertentie in dit blad. HazerswoudeV.N.A. 1—0. Zondag was 't voor Hazerswoude geen slechte dag. Even voor rust kreeg Hazerswoude een elfmeterschop toegekend, doch 't geluk te niet, deze in een doelpunt om te zetten, zoodat de rust met blanken stand intrad. Na de thee was Hazerswoude 't meest in den aanval en behield haar meerderheid bijna de geheele weede helft. Na een half uur had de linksbuiten succes en maakte in dezen wedstrijd de eenige goal (10). De Junioren speelden om 12 uur tegen Docos B gelijk (11), alhoewel Docos bei de doelpunten voor zijn rekening nam; doch aan Hazerswoude haar eerste punt bezorgde. Hazerswoude II trok naar Leiden om A.Z.L. II te probeeren. In deze zeer pret tige ontmoeting moesten ze evenwel met 21 in A.Z.L. haar meerdere erkennen. HOOGMADE Tooneel. 1.1. Zondagavond werd ter opening van het winterprogram een ouder avond verzorgd door de N.K.J.B.-afd. Deze avond werd ook bijgewoond door het be stuur van de L.T.B. en Volksbond. Opge voerd werd het dramatisch tooneelstuk „Don Garcia Moreno", hetwelk in alle op zichten een succes genoemd mag worden. Het was een aangrijpend stuk. De vertol king der rollen van Don Garcia Moreno en zijn zoon Gabriël, en niet te vergeten de rol van Martine mogen hier wel in het bijzonder vermeld worden. Oe aalmoeze nier richtte nog enkele aanmoedigende woorden tot alle Hoogmadensche jonge mannen, om lid te worden van de vereeni ging, waardoor deze tot volledige ontwik keling kan komen. Na beëindiging van het spel dankte de voorzitter de spelers voor de vele moeiten en de aanwezigen voor hun belangstelling. KATWIJK Ongeval. De 8-jarige B. Noort uit de Rijnstreek stak plotseling den weg over en werd door een luxe auto gegrepen. Zij werd aan verschillende lichaamsdeelen gewond. Den bestuurder treft geen schuld. Kath. Middenstand. Zondagavond opende de Kath. Middenstands-Vereen, afd. Katwijk haar Winterseizoen met het geven van een „Bonte avond". Na opening door den nieuwen voorz., den heer G. A. Ouwerling, die de plannen voor a.s. win ter uiteenzette, betrad Pastoor Hesp het podium, om in een gloedvolle rede den oud-voorz., den heer W. Caspers, te dan ken, voor wat hij in 25 jaren voor de afd. had gedaan. Hij wees op de moed, die door den heer Caspers ook in de jaren van teruggang waren betoond. Bestuur en le den hadden gemeend, hem hiervoor het eerelidmaatschap aan te bieden. In een oorkonde in lijst werd hem dit door Pas toor aangeboden, benevens een boekwerk. Mevr. Caspers had bloemen in ontvangst te nemen, als blijk van waardeering voor haar gastvrijheid. De oud-voorz. dankte voor deze onverwachte hulde. Voor de „Bonte avond" had hét bestuur de jongens van „Huize de Schakel" aange zocht. Deze hebben zich voortreffelijk van deze taak gekweten, wat het nu en dan tot een ovatie oplaaiend applaus bewees. Het was wat men noemt „klein kunst" op zijn best, vooral het Ave Maria van Gou nod en een czardas voor viool waren mooi. Na afloop van dit program bleef men nog eenigen tijd gezellig dansen. Voor half Dec. staat prijs jassen om wild op het pro gram. NIEUWKOOP Dankbetuiging Glasactie. In het eeni ge dagen geleden geplaatste artikel over de zwerftocht van het Nieuwkoopsche glas, was helaas tengevolge van een onjuiste in lichting een fout geslopen t.a.v. de gemeen te Steenbergen. Steenbergen was nog lang niet glasdicht, en de inwoners waren zeer met het Nieuwkoopschen glas ingenomen, zooals ook blijkt uit de dankbrief van den burgemeester aldaar, waarin hij het vol gende schreef: „Het is mij een oprecht genoegen U langs deze weg namens de ingezetenen van Steen bergen dank te brengen voor alle moeite, ik U dank voor de wijze, waarop U de buit in veiligheid gebracht hebt En wat U mis schien nog niet weet, is dat voor opsporing en aanhouding van, deze -bende een beloning is uitgeloofd van duizend gulden! En ik ben van mening dat U déze beloning ten volle verdiend heeft. Mag' ik U dit overhan digen"? welke de inwoners van Nieuwkoop zich ge troost hebben om glas bijeen te brengen voor de oorlogsgetroffenen alhier. Het heeft mij zeer gespeten U geen of- ficieele ontvangst te kunnen bereieden, ten gevolge van Uwe wel zeer onverwachte komst. Weest U er echter van verzekerd, dat wij bij Uw aankomst niet minder ver heugd waren, dan bij de eerste zending van „Ruiten Troef'. Het behoeft immers geen verder betoog, dat Uw zending met blijdschap ontvangen moest worden in deze gemeente, waar ten gevolge van den oorlog slechts één procent van de huizen onbeschadigd is gebleven en waar dientengevolge nu nog 7000 M2 glas benoodigd is." Al het overige in het genoemde artikel was juist, en de gemaakte vergissing, of schoon geheel buiten onze schuld wordt door ons ten zeerste betreurd. Wij rekenen er nu echter op dat alles nu weer is her steld. Geboren; Antonia Petronella Fran- cina, d. van G Bunnik en A. C. Verhoef; Maria Anna d. van A. Slotboom en P. Boe- kensteyn; Adrianus Josephus Antonius en Hendrika Elizabeth Theresia, zoon en doch ter van A. van Leeuwen en H. van Dam; Petrus Adrianus Martinus, z. van E. H. van Dam en A. M. Blom; Maria Petronella, d. van A. A. van der Kley en S van der Voorn. Ondertrouwd: Nico V. Koert 27 j. en An na Petronella van der Kley 27 j. Getrouwd: C. P. Egberts 29 j. uit Ter Aar en W. E. C. Verdegaal 22 j. Overleden: Johannes van Scheppingen 75 j.; Bernardus van Haastrecht 89 j. NOORDWIJK BEGRAFENIS STEWARDESS JANNY LAMMENS. Een groote schare belangstellenden was gistermiddag op de algemeene begraaf plaats aan den Ouden Zeeweg te Noord>- wijk aan Zee samengekomen voor de ter aardebestelling van het stoffelijk overschot van de bij het vliegtuigramp om het leven gekomen stewardess Janny Lammens. De K.L.M. das vertegenwoordigd door de hee ren Fuchs, hoofd van het vliegbedrijf, Van der Bent, hoofd van den civielen dienst, Van Brakel, waarnemend hoofd civielen dienst. Schrier, hoofd van de afdeeling vervoer en passage en mejuffrouw Trix Terwindt, hoofd-stewardess, benevens eeni ge tientallen stewardessen en stewards. Namens het Nederlandsche Roode Kruis, waarvan de omgekomen stewardess help ster was geweest, waren op de begraaf plaats aanwezig jonkvrouwe Bosch van Ro senthal, namens het hoofdbestuur, en dr. P. J. Gaillard, voorzitter van het district Leiden. Het gemeentebestuur van Noordwiik was vertegenwoordigd door wethouder G. Vo gelaar. Toen de kist in de door een schat van bloemen omringde groeve was neergelaten, vertolkte een grootvader van de overledene de gevoelens van de familie bij dit graf. Mej. Trix Terwindt sprak als hoofd-ste wardess enkele woorden en verzekerde, dat de naam en de persoon van Janny Lam mens nimmer door haar collega's en door de K.L.M. vergeten zullen worden. Verder spraken nog eenige vertegen woordigers van het hotelbedrijf, waarin mej. Lammens indertijd werkzaam is ge weest De heer D. Tonkelaar, theologisch <^andi- daat te Den Haag, las een gedeelte" van den brief van Paulus aan de Thessaloni- censen en sprak over het karakter van Jan ny Lammens, die in haar diepe geloof de kracht vond om voor velen een blijmoedi- gen en sterken steun te zijn. Vervolgens klonlc psalm 27 vers 7 over den doodenakker als een laatste hulde aan de stewardess. Na het „Onze Vader" en een slotgebed door den heer Tonkelaar, dankte 'n oom van den overledene namens de familie voor de belangstelling. Arts-jubileum. Op 23 November her denkt dr. F. J. Visser zijn 45-jarig arts-ju bileum. Van deze 45 jaar heeft de jubilaris er eenige doorgebracht in Noordwijkerhout, vele in Dordrecht en de laatste 22 jaren in deze gemeente. Dr. Visser is, ondanks het stijgen der jaren, nog steeds in de praktijk. Rusten is een eigenschap, welke hij niet be zit. En ondanks het stijgen der jaren, is ae gepeeskunde voor hem persoonlijk een overbodige wetenschap geweest. He is still going strong zich nog steeds verdiepenl in de nieuwe medische problemen, Zich ge heel gevend aan de be- en uitoefening der geneeskunde, met het doorzettings-vermo- gen, welke zijn Friesche afkomst verraadt. Deze Friesche afkomst met al haar eigen schappen spreekt uit zijn geheele levens houding, waarbij een grenzelooze goedhar tigheid zich opzettelijk verschuilt achter een zekere ruwheid. Men moet den dokter kennen, om hem te waardeeren. Deze waar deering te toonen, daartoe bestaat gelegen heid op den dag van het praktijk-jubileum, 's middags van 3—4 uur. NOORDWIJKERHOUT Oranjevereeniging. In hotel Van der Geest werd een ledenvergadering gehou den van de Oranjevereeniging, alhier. We gens afwezigheid door familieomstandig heden van den tweeden voorzitter, opende het bestuurslid, de heer P. J. Arends, de vergadering en heette de niet talrijk op gekomen leden hartelijk welkom. Hierna volgden de notulen en het verslag van den penningmeester. Uit dit verslag bleek, dat de inkomsten over het afgeloopen jaar bedroegen 6018.13. Hierbij is begrepen het batig saldo van 1945 ad f 41.78. De uitgaven waren 5546.02, .zoodat er op heden een batig saldo van 472.11 is. Voor rekeningen, welke nog nakomen, gaat hier nog wel pi.m. 150.af. Tot leden van de controlecommissie voor het nazien van Dat was nog eens een goede afloop. To bias en Binky bedankten de commissaris en inspecteur Vos hevig. En later vertelde Tobias aan zijn kleinen vrienden: „Ik had nooit kunnen denken, dat het stelen van mijn portemonnaie me nog eens op een der gelijke manier vergoed zou worden!" EINDE. Vxwx Jndië Abonnementen voor onze militai. ren aldaar kunt u dagelijks op geven. De prijzen zijn; p. kwartaal (zee mail) /2.10. p. kwart, (lucht mail) 7.45. Storting van het verschuldigde bedrag op Gironummer 103003 en opgave van het juiste adres aan de Administratie van ons blad: Papen- gracht 3234, telefoon 20935 of bij onze agenten. De Administratie. V boeken en kas van den penningmeester werden aangewezen de heer D. J. Westrik, P. Duivenvoorden en Jac. van Parera. Tot bestuurslid, wegens bedanken van den heer J. P. de Jong, werd gekozen de heer J. Pijnenburg. Tot voorzitter werd geko zen de heer V. Vink. In een geanimeerde rondvraag kwam wel vast te staan, dat vele leden de vermakelijkheden op het dorp willen hebben.* ROELOFARENDSVEEN Personalia. Tot plaatsvervangend kas sier bij de Coöp. Boerenleenbank Roelof- arendsveen is benoemd de heer A. P. van Beek. STOMP WITK Auto-ongeval. Maandagavond is een chauffeur van de fa. Vollebregt te Oegst- geest met zijn vrachtauto bij het nemen van dc bocht bij café „Het Blessó Paard" in de Stompwijksche vaart gereden. De chauf feur kwam met de schrik en een nat pak zonder verdere ongelukken uit de auto op de wal. Na een dag werken is men er in ge slaagd de auto weer op het droge te krij gen. Kan er op dit verkeerspunt geen be tere verlichting aangebracht worden? Het is reeds meerdere malen gebeurd, dat op dit punt ongelukken hebben plaats gehad. BINNENLAND SLACHTOFFERS ONGELUK MIJNEN VEGER .WALCHEREN". Naar de marine voorlichtingsdienst mee deelt, zijn bij het ongelul; van de mijnen veger „Walcheren" de volgende militairen gedood: Korporaal machinist Harno (ait Ned. .Indië; matroos 3e klasse (o. v. w.) A. Ver meulen (uit Meegen, N.-Br.). Gewond wer den: kwartiermeester Nico Ilolthuijzen (uit Middelburg); stoker 2e klasse 'jan Eberhard (Nieuwenhagen, Limb.); stoker 3e klasse M. A. J. Bax (Ned.-Indië). ONDERWIJZERS-SALARISSEN. Minister Dre.es heeft Dinsdag in de Tweede Kamer medegedeeld, dat binnen kort, na de wijziging van de onderwijzers- salarissen, een onderwijzer met hoofdacte een salaris zal hebben, dat uitgaat boven 4000 gulden per jaar. SCHAARSCHE KAARSEN. Van bevoegde zijde wordt er op gewe zen, dat Kerstkaartjes sinds 3 April 1946 reeds vrij van distributie zijn. Het heeft dus geen zin de hulp van het Rijksbureau voor chemische producten in te roepen, ten einde aldus te trachten zich hiervan in het bezit te stellen. RADIO voor Donderdag: HILVERSUM I, 301.5 M. 7.00 Nieuws. 7.30 Populair ochtendcon cert 8.00 Nieuws. 8.45 Londens Philh. or kest. 9.30 „Arbeidsvitaminen". 10.30 Van vrouw tot vrouw. 10.50 Kleutertje luistert. 11.00 Ensemble Jetty Cantor. 1145 Familie berichten uit Indië. 12.00 Klein vrouwen koor. 12.30 In 't spionnetje. 12.35 „De Pa pavers". 13.00 Nieuws. 13.15 Renova-Septet 14.00 Voor de vrouw. 14 20 Cello en piano, 15.00 „Bloemen schikken". 15.20 „Repri ses". 16.15 „De camera loopt". 17.20 dr. A. F. J. Portielje. „Welk dier deze week"? 17.30 Musette-orkest. 18.00 Nieuws. 18.30 Programma Ned. Strijdkrachten. 19.00 .En nu naar bed! 19.05 Sportpraatje. 20.00 Nieuws. 20.05 Weer overzicht. 20.08 Actuali teiten. 20.15 Concertgebouworkest o. 1. van Charles Münch. 21.30 „De vrouw in de we reldliteratuur" 22.00 Pianoduo. 22.20 „Bon bons Assorti". 23.00 Nieuv/s. 23.15 „The Skymasters". 23.30 „.Hoogste tijd, hoeren!" HILVERSUM H, 415 5 M. 7.00 Nieuws. 7.30 Morgengebed. 8.00 uur Nieuws. 8.15 „Pluk den dag". 9.00 Vrouwen spiegel. 9.50 „Uit onze muziekkalender". 10.45 Fritz Kreisler, viool. 1100 Radio-zie kenbezoek. 11.45 „Wie komt er in mijn hokje?" 12.00 Angelus. 12.03 Fluit en piano. 12.30 Metro-pole-orkest. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.15 Hartvelt-kwartet. 13.45 Voor de vrouw. 15.00 Omroepkarner-orkest. 16.45 Zangrecital. 17.15 Munando Trio. 17.50 Rijk overzee. 18.00 Orgel. 18.45 Berlijnsch Philh. orkest. 19.00 Nieuws. 19.15 Herden king Charivarius. 19.30 Cello. 20.00 Nieuws. 20.05 „Holland zingt". 21.45 Berlijnsch Ope ra-orkest. 22.00 Nieuws. 23.00 Piano-recital. 23.30 Londensch Philh. orkest. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 19 Nov. Vee. Totaal aan voer 2889, 200 paarden, 17 veulens, 426 vette koeien en ossen 600 gebruiksvee, 161 Graskalveren, 195 nuchtere kalveren, 258 schapen, 812 biggen, 220 bokken en geiten. Frijzen per stuk: kalfkoeien le kwal. 775, 2e kwal. f 625, 3e kwal. 450; melkkoeien 750—625—450; varekoeien 500—350— 275; vaarzen 550400250; pinken 400 300200, graskalveren 20016080; biggen per week 161310. BODEGRAVEN, 19 Nov Kaas. Aanvoer: 68 partijen, le soort 2.022,06 2e soort 1,962.00. Handel matig. KATWIJK a. d. RIJN, 18 Nov. Groenten. Per 100 kg.: waspeen I 1121, idem II 7.509.winterpeen 7.508.10, kool rapen 8.108.60, uien f 8.4011.30, an dijvie 6.5025.spruiten f 6071, boe renkool 11.0012.50 gelekool 910, groenekool 1014, roodekool f 7.0012.80 knolselderie 2.005.50, per 100 stuks: bloemkool II 35—42,- idem III 15—24.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3