Bioscouen OMGEVING STADSNIEUWS LAND. EN TUINBOUW. Enkele punten uit Memorie van Ant woord Landbouwcrisisfonds: Ten aanzien van h itgeen met de grond- politek wordt beoogd, kon het volgende worden opgemerkt. Naast verbeteringen in de verkaveling van het grondgebruik door stimuleeren van ruilverkaveling ligt het in de bedoeling alle rechtshandelingen, waar uit een wijziging in de verdeeling van het grondgebruik voortvloeien, te onderwer pen aan een preventief toezicht. Voorts wordt overwogen, of met passief toezicht zal kunnen worden volstaan, dan v/el dat tevens de mogelijkheid moet wor den geschapen in de verdeeling der land bouwgronden actief in te grijpen. Een wetsontwerp, dat beoogt c'e overeen, komsten tot overdracht van den eigen dom en de overdracht, vestiging en verleg ging van de andere belangrijkste zakelijke rechten op cultuurgrond aan het toezicht der grondkamers te onderwerpen, is in ver gevorderden staat van voorbereiding. Het ligt in het voornemen de grondprijzen vrij te laten. Bij de pachtregeling 19,45 werd de hand having van het paohtbesluit slechts voor- loopig bekrachtigd, daar het in de bedoe ling ligt, dat deze materie nogmaals in haar geheel in studie wordt genomen. Een daartoe ingestelde commissie be studeert de vraag, of het niveau der pacht prijzen een wijziging moet ondergaan. In vergelijking met de sterke stijging, wel ke de prijzen van goederen en diensten se dert 1939-'40 hebben ondergaan, is de ver hooging der pachtprijzen slechte gering te noemen. Voor wat betreft het loonpeil behooren de landarbeiders niet tot de groep, die voor een looncorrectie als bedoeld in de ver klaring waarin het regeeringsbeleid ten aanzien van de loonen en prijzen wordt uiteengezet,'in aanmerking komen Wel zal overwogen moeten worden een betere clas- ssificatie van .de landarbeiders in te voe ren; de thans in gebruik zijnde indeeling schenkt geen voldoening. De regeering is er bij voortduring op bedacht den export van bloembollen zoo veel mogelijk te bevorderen. ZEEP VOOR BEPAALDE CATEGORIEën. Het Centraal Distributiekantoor deelt cns mede, dat de p.aatse.ijke distributie diensten op nader bekend te maken tijd stippen rantsoenbonnen voor zeep voor vuiien arbeid zullen uitreiken. Zij, die in aanmerking komen voor zeep voor vuiien arbeid ontvangen voor de 13e periode 1946 en in de le en 3c periode 1947 een rant soen zachte zeep benevens een rantsoen waschpoeder. Zij die zeer vuiien arbeid verrichten, ontvangen voor genoemde pe rioden vier rantsoenen zachte zeep en een rantsoen waschpoeder. Artsen, verp.eegsters enz. ontvangen voor bovengenoemde perioden rantsocen- bonnen voor huishoudzeep- of toiletzeep. TIJDELIJKE STOPZETTING RANTSOENBONNEN LIJNOLIE. Het Rijksbureau voor chemische produc ten deelt ons mede, dat in verband met de huidigen buitengewqon slechte lijnoliepo sitie, met onmiddeliijken ingang tot na der aankondiging geen lijnolie-rantsoen- bonnen zullen worden verstrekt. Vanzelfsprekend zal a. het mogelijk wor den gedaan, om de verstrekking zoo spoe dig mogelijk te hervatten. Rekening zal worden gehouden met het feit, dat een aantal schilders in November nog geen lijnolie ontving. Zoodra de distri butie weer kan worden hervat, zullen deze schilders in de gelegenheid worden gesteld den achterstand in te halen. VERGOEDING RIJKSMARKEN. :In verband met het overstelpende aan tal vragen, hetwelk bij het ministerie van financiën is binnengekomen inzake de vergoeding van inge everde rijksmarken aan uit Duitschland gerepatrieerde Neder landers, zij er op gewezen, dat op deze aangelegenheid niet verder kan worden ingegaan. Er bestaat slechte een regeling, volgens welke deze vergoeding kan wor den verstrekt. Deze regeling -is vastgesteld bij de beschikking van den minister van financiën van -25 Juni 1946, afd. geldwezen, no. 237, opgenomen in de Nederlandsche Staatscourant /an 26 Juni 1946. O.m. is bepaald, dat voor hen, die na 15 Juli 1946 in Nederland zijn teruggekeerd, de ver goeding voor Duitsche rijksmarken is vastgesteld op 26^ cent per R.M. in be paalde gevallen kan hiervan worden af geweken. Met de uitvoering van boven staande regeling zijn in hoofdzaak belast de Gewestelijke Arbeidsbureaux en de In specteurs der Belastingen, zoodat het geen zin heeft het ministerie van financiën hierover lastig te vallen. Belanghebbenden worden overigens ver wezen naar de plaatselijke afdeelingen van Nederlandsch Volksherstel dan wel in het Zuiden des lands naar de plaatselijke werk gemeenschappen. Deze instanties verschaf fen inlichtingen op welke wijze betrokke nen kunnen worden geholpen, indien zij niet voor vergoeding van de ingeleverde marken in aanmerking komen. BUITENLAND HET VETO-RECHT WORDT BESPROKEN Naar Reuter verneemt hebben de leden van de „groote vijf" in den Veiligheidsraad het plan opgevat, de volgende week bijeen te komen om hun houding t.o.v, het recht van veto nader toe te lichten. Britsche, Amerikaansche en Sowjet-Rus- sische afgevaardigden zijn overeengeko men, het Fransche voorstel, tot opschorting voor eenige dagen van het debat over de veto-kwestie, in de politieke commissie te steunen, met het oog op de bijeenkomst van de volgende week. De steun, die de „groote vier" aan het voorstel tot opschorting van het debat over de veto-kwestie toegezegd hebben, wordt beschouwd als een teeken, dat zij hun steun zullen verleenen aan het voorstel van Bevin voor een bijeenkomst der groote vijf over het veto-probleem. In een brief r.an de hoofden der delega ties van Amerika, de Sowjet-Unie, China en Frankrijk heeft Bevin voorgesteld een vergadering te beleggen ter bespreking van het recht van veto. Het zou niet de bedoeling van Bevin zijn een wijziging van het Handvest te bespre ken, doch het vaststellen van een algemee- ne gedragslijn ten aanzien van het gebruik van het vetorecht. DE GUERILLA AAN DE GRIEKSCHE GRENZEN. Volgens mededeeling van een woordvoer der van het Grieksche ministerie van bui- tenlandsche zaken verzamelt de Grieksche regeering bewijzen voor het vermoeden, dat aangrenzende landen de hand hebben in de activiteit van Grieksche guerillatroe- pen, om deze aan de Veiligheidsraad der V.N. en de vier groote mogendheden voor te leggen. Zoo zouden 300 van de 800 aan vallers op de grensposten bij het Skra-ge- bergte van over de Joego-Slavische grens zijn gekomen. Na verslagen te zijn trok een deel der opstandelingen zich onder dek king van Joego-Slavisch geweervuur in het op enkele kilometers gelegen Joego slavië terug. Naar men te Athene heeft vernomen, zal Griekenland verklaren, dat sinds 't in Sep tember door de Amerikaansche delegatie bij den Veiligheidsraad ingediende voorstel tot onderzoek van de Grieksche grenskwes tie dagelijks aan de grens van Grieken land en Joego-Slavië en aqn die van Grie kenland en Bulgarije incidenten voorval len, waarvan een lijst wordt bijgevoegd. WEDLOOP OM URANIUM. Volgens een correspondent van oe „Dai ly Graphic" te Oslo zullen Noorwegen, Zweden en Engeland gezamelijk deel ne men aan den wedloop om de rijke uranlum- bronnen, die men in den Zuidpool verwacht te zullen vinden Volgens een woordvoer der van het Noorsche ministerie van bui- tenlandsche zaken hebben Engeland ep Noorwegen besloten samen te werken bij het uitrusten van een expeditie voor we tenschappelijk onderzoek in dat gebied. Zweden neemt volgens dezen woordvoer der ook deel en volgens een Londensch correspondent van hetzelfde blad zullen Zuid-Afrika en Australië zich waarschijn lijk ook aansluiten. ZENUWENOORLOG IN PALESTINA. VOORTGEZET. De Joodsche ondergrondsche verzetsgroe pen hebben den zenuwenoorlog tegen de Palestijnsche politie voortgezet met waar schuwingen, dat in een aantal openbare gebouwen, waaronder de St. Georges Ka thedraal, mijnen waren gelegd. In het bu reau van den districtcommissaris van Je ruzalem werd een mijn ontdekt. Luxor. „De Man met het ijzeren mas ker". welke deze week de groote belang stelling van het publiek zal trekken, is een Engelsche film. ook al beeldt zij de eenigs- zins fantastische historie uit van het Fransche vorstenhuis omstreeks drie hon derd jaar geleden. Uit het huwelijk van Lodewijk XIII zou n.l, een tweeling gebo ren zijn waarvan de tweede geborene ver donkeremaand werd om eerst twintig jaar later zijn ro! te gaan spelen. Een dank baar gegeven voor een spannende film en de scenarioschrijver heeft de gelegen heid om van deze geschiedenis een roman tisch verhaaj te maken dankbaar gebruik gemaakt De film is pemaakt naar de be roemde roman van Alexander Dumas en geeft een duidelijk beeld van de verwor ding van den jongen Lodewijk XIV, die, door slechte raadgevers geleid, een ramp voor het Fransche volk dreigt te worden. In de hoofdrollen Louis Hayward en Jo- ann Bennett Rijke costumeering en de cors van het Fransche hof, alsmede goede typeering van personen maken deze film tot een zeer «Geslaagde. Lido. ,,De dansende Piraat" is een kleurenfilm met een in operette-vorm ge houden scenario. Een dansmeester, ten on rechte voor een zeeroover versleten, redt door zijn danskunst zijn leven. Niet ge schikt „voor alle leeftijden", doch ouderen met eenig onderscheidingsvermogen kun nen deze film zien. In „Rex" draven de „Prairie-duivels over de eindelooze vlakten om veedieven te ont maskeren. Voor iedereen. Trianon. In dit theater draait de film „Het onzichtbare paar", welke geen hoog vlieger is, doch wel aanvaardbaar arau- «mnent biedt. ALPHEN AAN DEN R!|N Geboren: Janneke, d. van W. J. Mulder en H. Buis; Ineke Wilhelmina, d. van J. Huisman en G. Schakel; Johan Gerardus Reinier, z. van G. G. R. Dool en E. van Muijen; Johanna Trijntje, d. van H. v. d. Velden en T. Mulder; Mar janneke Emiely, d. van W. de Jong en G. de Jeu; Wouter Willem, z. van W W. v. d. Kwaak en G. v. Reeuwijk; Hendrik Adriaan, z. van D. v. Harten en A. de Kleer; Henricus Lëo- nardus Cornells, z. van W. Blakenburg en C. C. Hooijmans; Aaltje, d. van C. v. d. Haven en B. Bik; Bastiaan Pieter Jacob, z. van A. Breedijk en A. Koole; Cornelia Jo hanna Maria, d. van H. M. Keijzer en M. v. Zanten; Bastiaan, z. van C. van Els- wijk en T. A. van Kuijk; Neeltje, d. van E. Idelenburg en L. Bakker. Ondertrouwd: J J. van der Haven 26 j. en J. van.Essen 30 j.; S. Blouw 22 j. en J. Jansen 20 j. Getrouwd: T. B. Nieumeijer 25 j. en M. M. Idelenburg 21 j. Overleden: Louis F. J. van Vliet 95 j„ geh. met A. van Ommeren; Matthijs Kreu- ger 28 j., geh. met J. H. H. van Dijk; J. Mulder, 83 j., wede. van P. Stapper; A. Jongeleen 61 j., wede. van H. Zuidam. IOOOOOoooooooooooooooooooooooooooooooouo VIJF EEUWEN o Vijf eeuwen geleden hebben de 9 Minderbroeders de paters Fran- ciscanen zich inLéiden gevestigd. 5 g Dit feit zal worden herdacht door p een plechtige kerkelijke viering in o de „Hartebrug"-kerk: op Zondag g 3 8 December. Nadere bijzonderhe- o den zullen nog' worden gepubli- o g ceerd. Wij volstaan voor heden met o g deze korte mededeeling over dit 3 5 zeer bijzondere jubileum, g De Franciscanen verzorgen nu, o zooals rnen weet in Leiden twee pa- g rochiekerken en een H.B.S. OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO' BOSKOOP Er heerscht Scabies. Het aantal geval len van Scabies (schurft), neemt in deze gemeente op ontstellende wyze toe in alle kringen der bevolking. In overleg met den gemeente-arts zijn en worden door het ge meentebestuur uitgebreide maatregelen ter voorkoming en bestrijding ter hand geno men. HILLEGOM De Beurs. De Beurs werd Donderdag door 260 personen bezocht. De vraag naar Gladiolen neemt toe. 14 en op zijn zéér ge vraagd. Er werd belangrijk zaken gedaan. Paard op hol. De expediteur R., wo nende Molenlaan alhier laadde zijn wagen gistermiddag aan de Winterrustlaan alhier, toen het paard op hol sloeg. R. trachtte het paard tot staan te brengen, doch kwam te vallen en kreeg den geladen wagen over 't lichaam. Nadat E.H B.O. de eerste hulp had verleend, werd de getroffene naar de Ma- riastichting vervoerd. LEIDSCHE ND AM HET GEHEELE HUIS LEEGGESTOLEN. Terwijl de bewoners op visite waren. Toen de familie K., wonende Veursche Straatweg des avonds op visite was gegaan, hebben inbrekers het geheele huis leegge haald: zelfs de gordijnen en de dekens van de bedden waren verdwenen evenals het geheele meubilair. Van de daders tot heden nog geen spoor. Voor hen, die afgelegen wo nen, is dit een waarschuwing. Geboren: Johannes Wilhelmus Francis- cus, z. van W. J. M. Warmenhoven en E. M. A. Peschier; Marinus Antonius Josef Mana, z. van G. v. d. Krogt en A. L. v. Die- men; Adriaan, z. van P. Buitelaar en C. Los; Elisabeth Catharina Maria, d. van B. J. Hinkenkemper en C. H. Olsthoorn; Fre- dericus Joannes, z. van J. L. v. Rijn en J. C. v. Vliet; Gerardus Arnuldus Clemens, z. van C. J. v. Kan en M. M. C. Kulker; Ina Olga Catharina, d. van J. C. v. d. Spek en C. Linzel. NOORD W1JKERHOUT Katholiek Thuisfront. In de St. Jozef parochie heeft zich een kern gevormd uit de leden der R.K, Jongemannenvereeni- ging welke het contact zal onderhouden met onze militairen in Indië. Het bestuur bestaat uit Kapelaan Vink, aalmoezenier, A. Janssen, J. P. v. d. Klugt C. v. d. Berg en J. de Winter. Een boekeninzame- üng is in voorbereiding. Veel staat op het programma doch daarvoor heeft het bestuur de volle medewerking van de parochianen noodig; ook wanneer eens een geldelijke bijdrage wordt verlangd. Opening fancy-fair. Vrijdagavond te 8 uur vond de opening plaats van de fancy- fair ten bate van den naaikrans „S# Ger- trudis'1 der St. Jozefparochie. Pastoor van der Waarden verrichtte de opening, waarna de genoodigden werden ontvangen met een welkomstlied, gezongen door de dames der verschillende stands. De pastoor spoorde in zijn toespraak de aanwezigen aan om van deze avonden gelijk andere jaren, een zoo groot mogelijk succes te maken. VOORHOUT Arbeidersbeweging. In het Parochie huis hield de Kath. Arbeidersbeweging een goed bezochte ledenvergadering, welke door het optreden van de pioniersters van den Cultureelen Dienst, de dames Hooger- vorst, wel een bijzonder cachet had. Het eentonige eener vergadering werd n.l. afgewisseld met muziek, zang en declamatie en wel op voortreffelijke wijze. Gevraagd worden dan ook meer leden voor dezen cul- tureelèn dienst. In zijn openingswoord legde de voorzit ter er den nadruk op, dat gezamenlijk ge tracht moet worden in dit actievaar iets te bereiken en spoorde vooral de jongeren aan actief te zijn. Er komt een cursus voor algemeene ontwikkeling waarvoor men zien kan opgeven. Aangeraden werd een goed gebruik te maken van het consumentencre- diet. Op 4 Dec. 's middags 2 uur zal voor de kinderen van 510 jaar een St. Nicolaas- feest worden gehouden, terwijl op 24 Nov. het St. Willibrordusfeest wordt gevierd met een H. Mis om half 7 op te dragen door Pater Edelbertus, den geestelijk leider der Credo-Pugno-club, waarna gezamenlijk ontbijt, waaronder de feestrede door voor noemden Pater. De nieuwe G.A., kapelaan Netten, maakte zijn entree met een kern achtige speech en pleitte voor samenwer king met de Ka jotters. Als slot een kleine declamatie en 'gebed. Personalia. Als leeraar voor lichame lijke oefeningen aan de diverse lagere scho len alhier, is aangesteld de heer L. Meyll. Oorlogsgraven. De collecte voor het oorlogsgravencomité heeft in deze gemeen te opgebracht f 126 58. Geboren: Maartje Anny, d. van S. Guyt en J. van Beelen; Pieter, z. van P. H. Schuu- rink en J. van Rheenen. Getrouwd: J. v. Velzen 32 j. en P. H. Hoek 33 j. VOORSCHOTEN Landschapsschoon. Naar wij vernemen zal de commissie voor Landschapsschoon en Landschapsverzorging op Woensdag 20 No vember a.s. de eerste algemeene vergade ring houden. De voorzitter van de commis sie, burgemeester C. J. v. d. Hoeven, zal in deze vergadering de prijzen uitreiken van de gehouden voortuinkeuring in het afge- loopen jaar. Verder zal in deze vergadering als spreker optreden de heer J. A. de Boer uit Zaandam met het onderwerp „De schoonheid van ons polderland". Deze le zing zal met lichtbeelden en een film wor den opgeluisterd, WARMOND Huys te Warmondt. Reeds genilmen tijd doet in Warmond het gerucht de Tonde, dat het bekende landgoed „Huys te War mondt" aan zijn tegenwoordige bestem ming zou worden onttrokken. Momenteel wordt dit landgoed gebruikt als evacuatie oord voor uit Indië gerepatrieerden, en zijn hierin ondergebracht een 50-tal gerepa trieerden. Het is niet uitgesloten dat aan deze plaats een andere bestemming zal wor den gegeven, doch beslissingen in deze zijn nog niet genomen. Zickenhuisverpleging. De in deze ge meente bestaande ziekenhuisverpleging is overgegaan tot oprichting van een vrijwil lig aanvullingsfonds, waardoor de mogelijk heid is geopend zich te verzekeren voor de kosten van verpleging boven de 50 ligda gen tot een maximum van 365 dagen. Personalia. Als vaste arbeiders in dienst dezer gemeente zijn benoemd F. M. A. de Winter en H. Veltenaar. WOUBRUGGE Geboren: Cornelis Marinus, z. van L. van Dorp en M. van der Nagel; Johan, z. van Wde. B.'W. Brunt-Wit; Theodorus Petrus, z. van T. J. Olijerhoek en C. van Klink. Ondertrouwd: A. Warmerdam 41 j. won. te Hillegom en J. A. van der Star 32 j. Getrouwd: G. W. van der Laan en E. van Leeuwen. ZOETER W O UDE (DORP). Ruiten troef. - maandagmorgen a.s. om streeks 5,30 vertrekt een auto, welke gratis voor dit doel bescnikbaar is gesteld, naar St. Agatha (gem. Cuyk). St. Agatha is door Zoeterwoude geadopteerd in deze glas- nood. Ook de vakmenschen welke zich be reid verklaard hebben het glas er in te gaan zetten, zullen Maandagmorgen vertrekken. S.J.Z. Te elfder ure gaat de wedstrijd Oranje GroenS.J.Z., die van groot belang is voor het bezetten van de le plaats in de competitie, morgen toch door. Deze wed strijd, waarvan de aanvang is vastgesteld op 12 uur, wordt nu gespeeld op het N.B. L.O.-terrein aan den Zoeterwoudschen Sin gel te Leiden. DE CACAO- EN CHOCOLADE DISTRIBUTIE. Naar aanleiding van het feit, dat de winkeliers niet in staat zijn cacao en cho colade aan de consumenten af te leveren heeft een redacteur van het ANP een on derhoud gehad met den voorzitter van de Stichting Cacaobureau, welke stichting alle Nederlandsche bedrijven, die cacao, cacaoboter en chocolade verwerken, om vat. De voorzitter dezer stichting, de heer Th. A Ringers, deelde mede, dat er inder daad moeilijkheden zijn. De aanvoer van cacaoboonen is voldoende. De capaciteit der Nederlandsche bedrijven is gemakke lijk in staat, toewijzingen te honoreeren, doch de prijsvaststelling door of vanwege het directoraat-generaal van de prijzen is zoodanig, dat het niet langer mogelijk is te leveren, aldus de heer Ringers. Diverse bedrijven zijn er dan ook toe overgegaan, geen coupures van handelaren meer aan te nemen, waardoor de bedrijfsvoorraden in den handel slinken. De heer Ringers vertelde, dat reeds in Mei en Juni gewaarschuwd is, dat de prij zen van cacao en chocolade naar boven zouden moeten. De voornaamste oorzaak hiervan is, dat in de eerste vijf maanden van dit jaar gewone Afrikaansche cacao verwerkt is. De voorraad Afrikaansche boonen is thans op. Op het oogenblik wor den aan ons land toegewezen cacaoboonen van Braziliaanschen oorsprong. Vroeger betrokken wij veel van Brazilië. Tijdens den oorlog is in dit land een cacao-verwer- kende industrie ontstaan, waardoor de prijzen voor export zijn gestegen. Boven dien levert Brazilië ook duurdere middel en edel-cacaosoorten. Deze soorten wer den voor den oorlog vaak tezamen met de 'gewone soorten verwerkt in melanges. De producenten motiveeren echter hun verzoek, om hoogere prijzen niet alleen met de 70 procent verhooging van den grond- stoffenprijs. De officieele prijsvaststelling gebaseerd op de productie van de eer ste vijf maanden van dit jaar, in den loop van dit jaar echter zijn de loonen met twaalf procent gestegen, het personeel der bedrijven heeft een week vacantie gekre> gen, bovendien stijgen de prijzen van ver pakkingen regereld, reclame is duurder, enz., enz. De heer Ringers deelde ten slotte mede, dat nog steeds geen prijsvaststelling is af gekomen voor de van ouds bekende St. Ni- colaasartikelen als figuren en letters, zoo dat hij er aan twijfelt, of deze, althans in voldoende hoeveelheid, verkrijgbaar zullen zijn. S)e dufrfkeCgang.ei Inspecteur Vos vertelt 43. „Onder de naam Jaap Jakhals," ver telde inspecteupr Vos, „heb ik me in deze bende weten te dringen. Daar ik echter een vermomming nodig had, hebben we Uw foto uit de burgerlijke stahd gehaald, daar we wisten dat U in China zat." „Dat klopt" zei Tobias, „maar we keerden nogal over haast terug!" „Dat blijkt wel", ging inspec teur Vos verder. „Nu, ik was aangevs om de buit in ontvangst te nemen. Diezelf de dag hadden we een portret in de krant laten zetten van Jakhals ten einde die per soon enige echtheid te verlenen. Ongelukki gerwijze werd ik op het laatste moment door een der leden van de bende ontmas kerd en deze bracht me-Iüaar een afgelegen plaats. Ik wist hem weer te overmeesteren en als een haas begaf ik mij hierheen, waar ik jullie stuk voor stuk naar binnen zag brengen!" Onderwijl waren de mannen bij de uitgang gekomen, daar ze geen kamer hadden kunnen vinden en wandelden in de richting van de grote weg. Maar zij zitten achter slot. Woensdagavond ,werd by de politie al hier door een inwoner uit Oegstgeest aan gifte gedaan dat hij door twee militairen onder bedreiging van vuurwapenen, by de molen „De Valk" beroofd was van een portefeuille mot 700.en eenig Belgisch geld. De beroofde kon slechte vage inlich tingen verschaffen omtrent het signale ment van zijn beroovers, want het is in de omgeving van genoemde molen nogal donker. De politie stond voor een moeilijke taak bij haar onderzoek, maar richtte haar schre den natuurlijk onmiddelMjk naar de ka zernes. En zij had inderdaad succes, want het onderzoek leverde Belgisch geld en een geladen pistool op, welke egn militair in zijn kastje had. Het resultaat was tenslotte, dat de 23- jarige F. B. en de 31-jarige R. M zich schuldig zouden hebben gemaakt aan de zen roof onder bedreiging met geladen pi stolen. Een der aangehoudenen heeft reeds bekend. De portefeuille, welke door de bedrijvers was weggeworpen, werd den volgenden dag cp het terrein van de Haverzaklaan ge vonden. Een onderzoek wordt nader ingesteld, of de aangehoudenen ook betrokken zijn bij vroegere gevallen van dien aard, eveneens in de omgeving van „de Valk" gepleegd. LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Geslaagd doctoraal examen geneeskunde: Mevrouw O. H. Jalink-Eskes te 's-Graven- hage, F. F. Lem te Rotterdam; artsexamen le gedeelte: de heer L. M. van Dijk te Rot terdam; artsexamen 2e gedeelte: de hecren J. Hartogs te 's-Gravenhage, J. A M. de Ruijter te Noordwijk, L. J. H. Roghair te Delft; propaedeutisch examen Godgeleerd heid: Mej. A. C. Dorhout Mees te Utrecht; candidaatsexamen rechtsgeleerdheid: de heêren: L. Th. A. van Hasselt te 's-Graven hage, J Richten Jr. te Dordrecht, R. Glaze- ner te Èotterdam, C. J. de Vriese te Rotter dam; de dames: E. Vreede te Wassenaar, F. J. Inckel te 's-Gravenhagc, M. E. D. Hintzen te Rotterdam. Gistermiddag heeft prof. J. P. Bijl, benoemd tot bijzonder hoogleeraar aan de Universiteit alhier, zijn ambt aanvaard met het houden van een inauguree.e rede over „Hygiëne als maatschappelijk verschijn sel". Katholiek Kapperspersoneel. Het be stuur v. d. afd. Leiden van den R. K. Bond van Kappersbedienden „Sint Cosmas", roept alle medewerkenden aan den techni- schen middag, a'smede alle leden en be langstellenden, op Zondagmorgen uiterlijk half tien' aanwezig le zijn in de 3e klas wachtkamer op het station, voor het vertrek naar Den Haag In den ochtend wordt oen Hoogmis opgedragen tot intentie van de leden der Westelijke afdeelingen gevo'gd door een gemeenschappelijke koffietafel. Zondagsdienst. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 16 Nov. 13 uur tot 23 Nov. 8 uuv waai genomen door de Apothe ken: de Haven-Apotheek, Haven 19,. Tel. 2G085 en de Doeza-Apotheek Doezastraat 31, Tel. 20313. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apo theek, Wühelminapark 8. Te1. 26274. MARKTBERICHTE!» LEIDEN, 15 November. Groentenvcillng. Witte kool 2.60—3.90, Roode kool 6— 10.10, Savoye kool ƒ49.30, Groene kool 711.20, Boerenkool ƒ613.—, Rapen f6.10—6.80, Prei 10—11.30, Kroten ƒ3.50 7.90, Kroten gekookt f 1418.Uien ƒ5.30—8.—, Peen ƒ6—14.10, Spruiten ƒ40 —8.Andijvie ƒ7.50—21.—Druiven ƒ80—158.—Snijboonen 167—179.—Wit loof ƒ51J98.Spinazie f51.Tomaten 2—112 per 100 K.G.; Bloemkool ƒ6—29.— Salade ƒ0.60—8.60, Knolsclderie ƒ1.40— 6.p. 100 stuks; Pieterselie ƒ6.699-70- Selderie 1.60—7.60, Peen 3—19.— p. 100 bos. KATWIJ a. d. RIJN, 15 Nov. Veiling. Per 100 kg.; wacspeen I 1315, idem II J 35, spruiten 6674; stokboonsn 70 —71, witlof U.70—11 80 kroten I 6.60 6.70. kroten 2 1.501.6Ó, ge'ekool f 6 50 10.80, groenekool 5.9011.80. roode- kool 6.40—11 SG, tomaten 21—22. prei 45; Per 100 stuks: bloemkool I f 50— 64 idem III 925, per 100 bos: bospoon 48, knolselderie f 7.007.10. ROELOFARF.NDSVEEN, 15 Nov. B'oe- men. Gold Finder 4164 cent, Choco 33 91 cent, Rayonnantcn 7596 cent, Bekker "5964 cent Golden Seal 5481 cent. Blan che du Poitou 37—83 cent. Mont B'anc 47 58 cent, Peter Pan 40—59 cent, Douglas 6575 cent, Utopia 33—57 cent, Monument 33—55 cent per bos. Potchryeanlen 57 cent, Choco 713 cent. Pulling 3545 cent Be gonia 3545 cent, Primula 39 cent, Cy clamen 1.351.55 per stuk. t Heden nam God tot zich na een langdu rig en smartelijk lijden, in volle overgave aan Gods H. Wil, mijn lieve Vrouw, ons aller Moe der. Grootmoeder, Tenro en Dochter 2135 PETRONELLA MARIA CHRISTINA LANGELAAN Echtgenoote van JACOBUS CORNELIS ZOETEMELK in den leeftijd v. 46 j. J. C. Zoetemelk C. Zoetemelk W. Zoetemelk v. Wissen Annie en verloof dé J. Gijlswijk A. Gijlswijk Zoetemelk Jo, Toon, Rie Koos, Piet, Willy Voorschoten, 16 Nov. Tolstraat 3. De Gez. H. Mis van Re quiem zal gehouden worden in de par.kerk v. d. H Laurentius te Voorschoten, Dinsdag 19 November, te 9 uur, waarna de begrafen's op het R K. Kerkhof aldaar Rozenkransbidden te 7 30 uur Zaterdag-, Zon dag en Maandag, Tol straat 3.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3