3)e£eidódve6ou/i<mt Normale landing, te weinig snelheid Overeenkomst Ned.-Indië geparafeerd Wijziging van de kinderbijslagwet Aardappelprijs verlaagd tot 11 en 12 et. ZATERDAG 16 NOV. 1946 bureaux: Papengracht 32. Leiden Giro 103003 Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen f0.26 per week, 1 10 p. mnd. 3.25 p.' kwartaal Franco p. post f 4.00 waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 37e JAARGANG No. 10938 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WILMER. Directeur: C. M. VAN HAMERSVELD. Uitgave van N.V. „De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent p. m.m. By contract belangrijke korting. Een eenheidsfront J7ENHEID is een kostbaar goed. De eenheid moet ongekunsteld zijn, oprecht, eerlijk. De ware eenheid is een voudig. De eenheid moet natuurlijk zijn. De een heid van een kerkhof is onder de levenden niet natuurlijk. Er zijn onder ons verschil len en uit verschillen kunnen botsingen ontstaan, onvermijdelijke botsingen. Maar die botsingen behoeven de eenheid niet te breken, als deze een diepere basis heeft. En de diepere basis is er toch zeker bij de katholieken onderling. Maar wij zijn er ons, helaas, niet altijd van bewust. En onze zelfingenomenheid vertroebelt en verduistert dat bewustzijn. De zelfinge nomenheid bij een botsing van meeningen en van handelen vormt het grootste gevaar voor het bewaren van de eenheid: aan beide kanten acht men zijn denken en doen vol komen correct en volmaakt goed! Dat is een bekrompenheid, die ons vaak leelijke parten speelt! Een artikel in „De Leidsche Post" van deze week besluit ABC: „Zou het geen aanbeveling verdienen, wanneer we onze eigen kleine ruzies eens achterwege lieten, en begonnen te denken over de vraag hoe we gemeen schappelijk een eenheidsfront konden opbouwen tegen de ontbindende mach ten, die het herstel in den weg staan? Dat zou een bescheiden begin zijn, maar waardevol, wanreer men ten minste onder den indruk is van wat op het spel ktaat. En.... ge kunt toch moeilijk vol houden, dat het u niet aangaat?" De schrijver bedoelt een eenheidsfront van alle Nederlanders, die zich keeren te gen „de ontbindende krachten". Van zulk een eenheidsfront zijn ook wij overtuigde voorstanders, indien dat eenheidsfront posi tief principieel is uit de negatie kunnen wij niet leven, allerminst in dezen tijd en niet vervaging of verdoezeling van onze beginselen verlangt. Maar wat de schrijver zegt kunnen wij óók toepassen op de eenheid onder eigen geloofsgenooten, in eigen katholieken kring. „Wanneer we onze eigen kleine ruzies eens achterwege lieten" om gezamelijk de groote vaderlandsche en katholieke belan gen te dienenDe grootste verdrietelijk heden voor ons zelf en vaak de grootste be lemmeringen voor het dienen van die be-, langen, welke aan onze activiteit en onze zorgen zijn toevertrouwd, ontstaan maar al te vaak uit „onze eigen kleine ruzies"! Spoorloos JIVSINISTER FIéVEZ deelt mede, dat van het Militaire Gezag 500 auto's spoor loos zijn verdwenen. Wij vragen: blijven die auto's dan maar spoorloos verdwenen? Wie zijn de schuldigen, of wie zijn ten slotte de verantwoordelijke personen, of was het zoo 'n janboel in het M. G., dat er geen verantwoordelijke personen waren? Het zijn vragen, die iedereen zal stellen, en waarop ook iedereen een antwoord ver wacht. Klare wijn! Wij leven in een Staat, waarin tot dus ver de bezettingstijd natuurlijk buiten beschouwing gelaten dergelijke feiten beroering wekten en men zich niet tevre den stelde met het constateeren ervan zon der meer. En dat verwachten wij ook nu niet. Circa 20.000 H.A. van den N.O.-polder ligt renteloos Daar er geen werkkrachten te vinden zijn Aan het Voorloopig Verslag van de Twee de Kamer over de vaststelling van de be grooting Zuiderzeefonds ontleenen we, dat verschillende leden inlichtingen wenschten over den voortgang van de ontginning van den Noord Oostpolder, daar nog steeds een oppervlakte van 20.000 h.a. niet in cultuur gebracht is. Men erkende, dat het moeilijk is de noodige landarbeiders te vinden, doch men stelde de vraag: 'eenerzijds of het niet mogelijk is de arbeidsvoorwaarden voor vrije arbeiders zoo gunstig te maken, dat er zich genoeg zullenaanbieden, en ander zijds in hoeverre er gebruik gemaakt wordt van gedwongen tewerkstelling om het te kort aan te vullen. De oorzaak der vliegtuigramp op Schipjiol De K. L. M. persdienst deelt ons het volgende mede: Vrijdagmiddag 15 Nov. om 2 uur, dus 19 uur nadat de Dakota van de Londen lijn op Schiphol haar noodlottige landing maakte, heeft de president-directeur der K. L. M., c'e heer Plemans, journalisten van de b;nnen- en buitenlandsohe pers in het hoofdkantoor van de K. L. M. aan dei} Raamweg te Den Haag ontvangen en na dere mededeelingen gedaan omtrent de ramp. Om 19.23 uur, aldus de heer Plesman, kwam het toestel in Noord-Westelijke rich ting over de Haarlemmermeer op Schiphol aanvliegen. Alles was toen volkomen nor maal aan boord, hetgeen zonneklaar blijkt uit het feit, dat de piloot geen landings voorrang vroeg Hij kreeg landingsbeurt 2, d. w. z. dat er eerst nog een ander toestel moest landen. De Dakota vloog via het peilstation PHA 2 en maakte daarna een bocht, die reikte tot aan den Zuidelijken rand van Amsterdam. Hierna keerde het terug, mocht nu wel landen, maar heeft dit nog niet gedaan en heeft nogmaals een Herman de Man f Aan een artikel over den door een plot- selingen dood overvallen schrijver Herman de Man van Anton v. Duinkerken in de „Tijd" ontleenen we: Dit plotselinge besluit van een zeer vruchtbaar schrijversleven dwingt tot be zinning op de waarde en beteekenis der werken van Herman de Man. Gelijk men weet, was hij van huis uit een Jood, die Salomon Herman Hamburger heette. Hij was geboren te Woerden en begaafd met eer diepe ontvankelijkheid voor de schoon heid van het Hollandsche rivierenland schap, waarin hij zijn kinderjaren door bracht .Bijzondere studies had hij niet ge maakt; hij was al jeugdig in den Koophan del gegaan en had als koopman veel door dé Lekstreek gezworven van dorp naar dorp, van boerderij naar boerderij. In zijn later werk betuigt h herhaaldelijk belang stelling voor de ervaringen van zwervers in het Hollandsche rivierengebied. Hij ken de hun gemoedsgesteldheid zooals hij ook innig vertrouwd was met het leven en de levensomstandigheden var. de rivierschip pers, de scheepswerf-arbeiders aan c.3 binnenwateren, de boeren en de boeren knechts in de Kleistreek. Gaarne kiest hij zijn helden in dit millieu. Met stadsmen- schen kan hij minder goed overweg. Hun gevoelens lijken hem te onnatuurlijk, te ge compliceerd. Op zijn best was hij als novellist en zijn meest geslaagde romans zijn de boeken, die uit aaneengeschakelde novellen bestaan, zoogenaamde aamvertellingen, een genre, waarin hij een meesterwerk heeft geleverd, toen hij „Een stoombootje in den mist" schreef. Ook „De koets" is een goed voor beeld van zijn groet talent op dit gebied, -iisschien heeft hij niets beters gemaakt dan deze raamvertellingen, of het zouden enkele losse verhalen moeten zijn, uit zijn bundels „Meester Lampelaar" en „De bar re winter van negentig". Onder zijn groote rqpians, die zich tot eenheid van handeling bepalen, blijft „Het wassende water" zijn beste geschrift. Daar naast heeft hij echter waardevolle boeken geschreven, zooals „Scheepwerf de Kroon- princes", „Kapitein Aart Luteyn", „Aart Luteyn de andere" en vooral „Zonen van den paardekop". Zijn plotselinge dood, na de uitmoording van vrijwel zijn geheele gezin, brerkt een schrijversleven af, dat naar menschelijke berekening nog zeer vruchtbaar had kun nen zijn. Herman de Man was nog geen vijftig jaar. Hij werd geboren op 11 Juli 1898. Het is te hopen, dat zijn romans, die bij een groot publiek veel goeds kunnen uitwerken, spoedig in herdruk verschijnen. Hierdoor zou een wensch worden vervuld, die hem in zijn laatste levensmaanden sterk bezielde. DR. J. RIDDER, t Onder de slachtoffers van de ramp, welke het K.L.M.-toestel trof, behoorde ook dr. J. Ridder, thesaurier-generaal van het mi nisterie van Financiën. Op 1 Jan 1938 werd hij bevorderd tot referendaris, waarna op 1 Oct. 1940 zijn benoeming tot administra teur volgde als hoofd der afdeeling geldwe zen. Op 1 Juli 1945 werd hij benoemd tot thesaurier-generaal. Van de hand van dr. Ridder verschenen verschillende publica ties op economisch gebied. MINISTERS NAAR NED,-INDIE Aneta bericht, dat de mogelijkheid zich voordoet, dat de commissie-generaal thans in het geheel niet naar Nederland zal terugkeeren doch dat hooggeplaatste Neder- landsche functionarissen wellicht de minister van Overzeesche Gebiedsdeelen, mr. Jonkman naar Ned.-Indië zullen komen om over eenige punten nog overleg te plegen. Volgens een bericht van den Haagschen correspondent van het Fransche Persbu reau A.F.P. zou, behalve de minister van Overzeesche Gebiedsdeelen, ook de minis ter van Justitie, mr. J. H. van Maarseveen, zich naar Nederlandsch-Indië begeven. Deze mededeeling stamt, naar de correspondent mededeelt, uit socialistische kringen. Bij informatie te bevoegder plaatse verwees men ons naar de uitspraak van mi nister Beel in de Tweede Kamer en voegde men er aan toe, dat indien er twee mi nisters naar Nederlandsch-Indië zouden vertrekken, dit de ministers van Overzee sche Gebiedsdeelen en Justitie zouden moeten zijn. Uit Batavia wordt gemeld, dat de besprekingen tusschen de Nederlandsche en In donesische delgaties over een ontwerp-overeenkomst gisteren te 13.00 zijn beëindigd in de negende vergadering, welke werd gehouden ten huize van de commissie-ge neraal onder voorzitterschap van den heer Sjahrir. De tekst van het ontwerp werd door beide delegaties geparafeerd in de tiende vergadering onder voorzitterschap van prof. Schermerhorn ten huize van den heer. Sjahrir te 18.10 uur. Men hoopt, dat ten aanzien van het eenige punt, waarover in de overeenkomst nog de sanctie vdn de Nederlandsche regeering wordt verwacht, een spoedige beslis sing van Den Haag door de Nederlandsche regeering naar Batavia zal worden geseind. Aenta verneemt, dat de tekst van de ontwerp-overeenkomst op Maandag 18 dezer zal worden gepubilceerd. lus beschreven als de vorige keer. Beide keeren duurde dit pl.m. 8 minuten. Ten slotte kwam het vliegtuig nogmaals in Zuid-Westelijke richting aanvliegen en de piloot kreeg vrij zeker op 100 meter grond- zicht hetgeen bleek uit het feit, dat de radio-telegrafist geen peilingen meer vroeg en voor de correspondentie op nor male wijze bedankte. Tot zoover was alles normaal verloopen, het was 19.48 uur. In de navolgende seconden is het vreeselijk engeluk gebeurd. De employees van den verkeerstoren kregen het vliegtuig slechts enkele seconden in zicht, waarna het te gen den grond te pletter vloog. De wolken hingen op pl.m 100 meter boven den grond. Het ongeval is vermoedelijk te wij ten aan een snelheidsverlies, tengevolge waarvan het vliegtuig zoodanig snel hoogte verloor, dat zeJfs door een vol aanzetten van de motoren de aanraking met den grond niet kon worden vermeden. De hulpdiensten van Schiphol waren zeer kort na het ongeluk ter plaatse. De meeste passagiers werden terugevonden tusschen de resten van de Dakota. Ongetwijfeld zijn alle inzittenden op slag gedood. Heden morgen omstreeks 10 uur was het stoffe lijk overschot van alle inzittenden gebor gen, de lijken zijn overgebracht naar het Wilhelminta-gasthuis en het Binnengast huis te Amsterdam. De nabestaanden zijn coor de K. L. M. op de hoogte gebracht. Ds begrafenis der slachtoffers zal waar schijnlijk Dinsdag a.s. plaats hebben. De portretten aer leden van de bemanning en de stewardess van het K.L.M.-vliegtuig, PH-TBW, die by de vliegramp op Schiphol om het leven kwamen. V.l.n.r.: Moreton (gezagvoeder), Milo (2de piloot), H. L. Vos (radio-telegrafist), Tiemens (boordme- cano) en mej. Lammens. Na de ontzettende vliegramp op Schiphol. Wrakstukken van het verongelukte vlieg tuig, de P.H.-T.B.W. op de plaats des onheils A.N.P. P. Tweede Kamer behandelt wetsontwerp tot De Tweede Kamer heeft gistermiddag een aanvang gemaaiti met oe behandeling van het wetsontwerp tot wijziging van de kinderbijslagwet. De bedoeling van de wij ziging is, zooals men weet, de uitkeering van den kinderbijslag te verruimen, in dier voege, dat voortaan niet slechts voor het derde en volgende kinderen, maar ook voor elk kind kinderbijslag zal worden ver strekt, te verhoogen. De heer Koenen (C.P.N.) verklaarde den kinderbijslag niet het aangewezen middel te achten. De heer Korthals (P. v. d. A wees er op, dat de regeering, met wat zij nu voorstelt, treedt op den weg van „loon naar behoef te" en niet op dien van „loon naar presta tie". Hij verklaarde zich daartegen. Hij wilde geen verhooging, maar verlaging van het algemeen prijspeil. In dit verband be pleitte hij een juistere prijzenpolitiek. De heer Stapelkamp (A.R.) betoogde, dat behoefte en prestatie in goede verhou ding moet staan. Het behoefte-element moet ter sprake komen, wanneer een gezin bo ven de gemiddelcffe grootte uitkomt. (Dit is ook onze meening Red.). De loonbasis wordt nu verlegd naar het kinderlooze ge zin. Het ontwerp-Romme had spr. destijds met meer enthousiasme begroet dan het huidige; omdat er een dwangpositie is durfde spr- de verantwoording niet aan om het van de hand te wijzen. Als hij zijn stem aan het ontwerp geeft is dat zonder eeni- gen geestdrift. (Wij kunnen dat begrijpen. Red.). Progressie ten opzichte van den kinderbijslag achtte hij niet gerechtvaar digd. (Waarom niet? Red.). De heer Andriessen (K.V.P.) merkte op, dat de strekking van het ontwerp is de 000000000000000000000000000000000000000 Van het M.G. zijn 1 500 auto's spoorloos 1 verdwenen o Aldus deelt Minister Fiëves mede. Op desbetreffende vragen van den g heer Ruys de Beerenbrouck heeft o min. Fiévez geantwoord, dat de meening, dat 5400 wagens bij het M.G. zouden zijn verdwenen, ver- moedel'jk is ontstaan, doordat bij het begin van de taak van het Re- geerings-directoraat motorvoertui gen slechts 1100 wagens bij het M.G. iii gebruik waren, terwijl er 6500 taxatierapporten van gevor derde auto's waren. Hierbij werd echter ver het hoofd gezien, dat het meerendeel dezer auto's is overge dragen <an vitale bedrijven en overheidsinstellingen, o Hoewel nog geen definitieve cij- fers kunnen worden gegeven, zal 5 wellicht omtrent de verblijfplaats X van ca. 500 wagens in het duister g getast moeten worden. Binnen 4 g maanden hoopt de minister een de- o finitief overzicht te kunnen «geven. 8 o o ■oooooooooooooooooooooooooooooooooooooou DE OVERVAL TE HOEK VAN HOLLAND. De rechtbank te Rotterdam heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen dertien verdachten, die deel uitgemaakt zouden hebben van een vereeniging van oud-ille galen, welke een mislukte overval op een munitie-depot in Hoek van Holland onder nam. De rechtbank heeft de zaak tegen acht personen teruggewezen naar de instructie. Veroordeeld werden de 24-jarige timmer man H. C. van D., die op 15 Juni j.l. een handgranaat wierp in een slagerij aan de Schietbaanstraat, tot één jaar gevangenis straf met aftrek van: preventieve hechte nis en 6 maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd, de 32;-jarige bewaker A. J. L., die op de uitkijk stond, tien maan den met aftrek 'en vyif maanden voorwaar delijk. De drukkers A. T. en A. J. S. wer den wegens het drukken van valsche legi timatiebewijzen veroordeeld tot respectie- lijk 100.en 40.bpete. spanning tusschen loon en prijzen te ver minderen. Het karakter er van is het ge ven van duurtetoeslag aan hen, die er het meest behoefte aan hebben. Het loont dient voldoende te zijn om een gemiddeld gezin te onderhouden. Als de minister voorstelt bij het eerste kind bijslag te geven, dan is hij het daar thans mee eens; hij aanvaardt echter niet het beginsel, dat in normale omstandigheden bij het eerste kind bijslag wordt verstrekt. Bij de huidige omstandigheden is het ac ceptabel. Hij wees er op„ dat het rijksper soneel van het eerste kind af bijslag ont vangt, omdat het salarispeil daartoe des tijds drong. Hij voerde argumenten aan, pleitende voor handhaving van de grens van 18 jaar. Progressie in den kinderbij slag ook in normale tijden laat zich z.i. met recht en reden verdedigen. Hij vroeg den minister o.a., of deze bereid is, vóór de algemeene sociale herziening tot stand komt, te overwegen iets voor de kleine zelfstandigen te doen. De heer Groen (K.V.P.) merkte op, dat de verhooging der premie niet in de prij zen mag worden door verrekend. Het komt er dus óp neer, dat de ondernemers het uit eigen zak hebben te betalen. Spr. drong er op aan, er van af te zien, dat de pre mie niet mag worden doorberekend in de prijzen. De heer Nederhorst (P. v. d A.) betoog de, dat het loon zoodanig moet zijn, dat een gemiddeld gezin er behoorlijk van kan worden onderhouden. Spr. zag in het ont werp een vorm van duurtetoeslag. Dat daarvoor gebruik gemaakt wordt van het apparaat van den kinderbijslg is te recht vaardigen. Hij wees er voorts op, dat het een maatregel van tijdelijk karakter is. Daarna kan volgen loonvorming op basis van de kosten van een gemiddeld gezin. Het tijdelijke karakter heeft spr. vastge legd in een amendement. Hij vroeg er naar te streven, dat een aanvulling mogelijk wordt, opdat aan achterlijke en invalide kinderen tot de meerderjarigheid bijslag gegeven worde. De heer Kikkert (C.H was van oor deel, dat het grondloon bij aanvaarding van het voorstel blijvend te laag wordt ge steld. Tegen zes uur sloot de voorzitter de ver gadering. De minister van Sociale Zaken, de heer Drees, zal in de vergadering van a.s. Dinsdag aan het woord komen. De motie-Romme aanvaard- De Tweede Kamer heeft de motie van den heer Romme c.s. betreffende de af vaardiging van een aantal leden van de beide Kamers der Staten-Generaal naar Suriname en de Nederlandsche Antillen zonder hoofdelijke stemming aangenomen. AMENDEMENTEN KINDER BIJSLAGWET. De heer Andriessen (Kath. Volksparty) heeft een tweetal amendementen op het ontwerp tot wijziging van de kinderbijslag wet voorgesteld. In het eerste amendement wordt voorge steld het eerste lid van art. 23 der kinder bijslagwet als volgt te lezen: „1. De arbei der, die hier te lande zijn woonplaats heeft en wiens gezin een of meer kinde ren telt beneden den leeftijd van een-en- twintig jaar, heeft overeenkomstig de be palingen der volgende artikelen recht op een kinderbijslag voor elk dier kinderen be neden den leeftijd van zestien jaar, indien zijn gezin minder dan vier kinderen telt, en voor elk dier kinderen beneden den leeftijd van achttien jaar, indien zijn gezin vier of meer kinderen telt, alsmede voor elk kind, dat ouder is dan vijftien, onder scheidenlijk zeventien jaar, indien dat kind het dagonderwijs volgt aa~ een inrich ting voor algemeen vormendr. of vak-on derwijs". De bedoeling van dit amendement Is om de nadeelige financieele gevolgen, wel ke uit de verlaging van de leeftijdsgrens van 18 op 16 jaar voor de grootere gezin nen voortvloeien, zooveel mogelijk op te héffen. Een tweede amendement beoogt door een verhooging van den kinderbijslag van 0.50 op 0 60 aan de nooden van de grootere gezinnen 'eenigszins tegemoet te komen. Grootere afzet voor onze bloembollen De Argentijnsche landbouwingenieur E. Broen, zoon van Ned. ouders, heeft onlangs een studiereis gemaakt naar ons land, waar hij de bloembollencultures en bloemkwee- kerijen bezocht. In een bijeenkomst te Bue nos Aires, waarin hij na zijn terugkeer ver slag deed van zijn bevindingen, heeft hij met name gesproken over de wetenschap pelijke proeven onder leiding van prof. v. Slochteren te Lisse. Terwijl vroeger zeer speciale behandeling van de bollen noodig was om ze in Argentinië te kweeken, is men er thans in geslaagd voor tulpen-, hya cinthen- en narcissenbollen een zoodanige voorbehandeling te vinden, dat ze bij aan komst in Zuid-Amerika terstond in den kouden grond kunnen worden geplaatst. Om de waarde van deze vinding in de practijk te bewijzen, heeft de Ned. regee ring, zoo zeide spr., partijen bollen, welke een dusdanige behandeling hebben onder gaan, reeds toegezegd aan de landbouwkun-, dige falcuteit in Buenos Aires, alwaar de uitplantig zal geschieden onder leiding van den heer Broen zelf. Spr. eindigde met aan de Ned. bloembol len-cultuur een groote verruiming van af zet te voorspellen op grond van dit nieuwe procédé, niet alleen in Argentinië maar in heel Zuid-Amerika, Zuid-Afrika, Australië en Nieuw-Zeeland. zelfs een overschot is van bijna een mil- lioen ton, dat op de een of andere wijze moet worden weggewerkt. Op grond daar van achtte men het mogelijk, de distribu tie van de aardappelen op te heffen. Deze maatregel had eerst een gunstige wer king. De aardappelprijs daalde tot 10 a 11 cent per kg. De groote voorkeur voor kleiaardappelen deed daarvoor een apar te markt ontstaan, waarop de prijzen ste gen tot 17 a 18 cent per kg. In overleg met den handel heeft men nu tot dit nieuwe ingrijpen besloten, Het nieuwe prijsniveau ligt 50 pet. boven de prijzen van voor den oorlog. De sterk gestegen loonen van den landarbeider en de hooge transportkosten zijn daarvan de oorzaak. Toch nog 50 pCt. hooger dan voor den oorlog In antwoord op desbetreffende vragen van den heer Suurhof (P.v.d.A.) heeft minister Mansholt gistermiddag in de Tweede Kamer medegedeeld, dat de re geering er toe zal overgaan de prijzen voor de aardappelen opnieuw vast te stel len. Te beginnen met Maandag a.s. wordt voor de telers een richtprijs vastgesteld van 6 tot 7 cent per kg., eventueel te ver hoogen met bewaarloonen. Een week daarna zal een consumentenprijs gehand haafd worden van 11 cent pe* kg voor zandaardappelen en 12 cent per kg. voor kleiaardappelen. In verband met deze prijsvaststelling is het tevens noodzakelijk dat de bevoorra ding met name van de groote steden niet stagneert. Daarvoor is een overheidsappa raat noodig. De V.B.N.A. moet dus weer worden ingesteld. Ter toelichting zei de minister nog, dat meer dan voldoende consumptieaardappe len aanwezig zijn, n.l. twee en een kwart millioen ton. Dat beteekent dus dat er WEERSVERWAOMTIHG IETS KOUDER. o Zwaar bewolkt, tijdelijk eenige regen g o en prist, matige wind tusschen Oost en g o Zuid, iets kouder. •ooooooooooooooooooóoooooooooooooooooooo

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1