S)e Cctcbehe Sou/fcant De besprekingen te Cheribon begonnen Gespannen atmosfeer in Duitschland De „Drie Grooten" over ontwapening Een boodschap uit Rome LEIDSCH TRIBUNAAL DINSDAG 12 NOV. 1946 bureaux: Papengracht 32. Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen f 0.26 per week, f 1 10 p. mnd. f 3.25 p. kwartaal Franco p post f 4.00 waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 37e JAARGANG No. 10933 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WILMER. Directeur: C. M. VAN HAMERSVELD. Uitgave van N.V. „De Leidsche Courant" en Stichting „Da Burcht". Advertenties 15 cent p. m.m. Bi) contract belangrijke korting. De oude S.D.A.P. REACTIONNAIR noemen velen degenen, die anders denken dan zij, om hen daardoor te diskwalificeeren. Hiermede willen wij niet zeggen, dat er niet veel reactionnairen zijn. Natuurlijk niet. Iedereen kent in zijn kring menschen, die willen vasthouden aan, en terug willen naar het oude, blind voor zoo veel of zelfs voor alles wat goed is in het nieuwe. Wij wijlen alleen dit zeggen: dat óók ve len reactionnair worden genoemd, terwijl zij het in werkelijkheid niet zijn. Verschenen is het eerste nummer van „De sociaal-democraat", orgaan der Oude So ciaal-democratische Arbeiderspartij. Men behoefde werkelijk niet helderziend te zijn. om bij de oprichting van de Partij van den Arbeid, waarin de S.D.A.P. werd opgeno men, de terugkomst van de oude S.D.A.P. te voorspellen, 't Kon haast niet anders! En in dat orgaan lezen we in een der ar tikelen: „Nooit en nergens is de Roomsche Kerk een voorvechtster geweest van den maatschappelijken vooruitgang; nog steeds verbiedt zij haar geloovigen in Nederland zich aan te sluiten bij socialististische or ganisaties". Daar is het weer: de Katholieke Kerk is conservatief of reactionnair en dat blijkt in Nederland hieruit, dat zij den Katholie ken verbiedt lid te zijn van socialistische organisaties. Dat is eenbewijs En: op hun beurt richten de communisten het zelfde verwijt tot de sociaal-democraten, omdat zij de arbeiders terughouden van de communistische organisaties! Op de vraag naar een echt bewijs voor haar beschuldiging van de Katholieke Kerk zal „De sociaal-democraat" móeten zwijgen of.... er om heen moeten praten. Waarom de Katholieke Kerk het lidmaat schap van socialistische organisaties ver biedt? Kort en goed: omdat Zij niet kan toela ten, dat aan de katholieke beginselen wordt verzaakt. Om dezelfde reden dus, waarom „De so ciaal-democraat" meent de arbeiders te moeten afhouden van de Partij van den Ar beid. In een verslag van de oprichtingsverga dering der oude S.D.A.P. lezen we n.L: Scherp hekelde men de ongemoti veerde en kinderachtige beschuldiging van „Kringetjestrekkerij", door Het Vrije Volk aan ons adres geuit. Maar algemeen ook stond men op het stand punt: liever „kringetjestrekkerij" dan verzaking van onze beginselen. „Verzaken aan onze beginselen" willen wij, katholieken, niet. En wij verzaken aan onze beginselen, als wij zouden meeloopen met een socialisme, dat zooals nu weer helaas allerduidelijkst blijkt uit „De sociaal-democraat" God en Godsdienst als factoren in den socialen op bouw der samenleving eenvoudig uitge- schakelt. Daaraan meedoen zou beteekenen een verzaken aan onze beginsélen. COMMISSIES VAN TOEZICHT VOOR DE KAMPEN. Bij Koninklijk Besluit is een nieuwe in- terneeringsregeling vastgesteld, die 11 No vember in werking is getreden. In deze re geling wordt bepaald, dat bij ieder inter- neeringskamp een commissie van toezicht wordt benoemd, die in het bijzonder let op het gedrag der ambtenaren, de behandeling der geïnterneerden, de naleving der om trent de interneering gegeven voorschrif ten en een economisch beheer. De kamp commandant brengt alle misbruiken of overtredingen in eenig onderdeel van den dienst ter kennis van de commissie. Een tweede commissie wordt belast met de zorg voor de geestelijke en sociale be langen der geïnterneerden. De geïnterneer den mogen ten minste eenmaal per maand een brief verzenden en ontvangen. De in komende en uitgaande post der geïnter neerden is aan censuur onderworpen. De geïnterneerden zullen ten minste eenmaal per maand bezoek mogen ontvangen. Voor Hoeden, lint en garneering DE HOEDENBEURS Ha?.r«!:,S«:61 Hoeden vanaf f 1 2.50 Vervormen in alle gewenschte modellen BETER BROOD, MAAR NIET DIRECT. De gemelde toevoeging van meer buiten- landsche tarwe aan de broodbloem tot 50 procent, welke 11 November is begonnen, kan nog niet onmiddellijk in de kwaliteit van het brood tot uiting komen, zooals ve len schijnen te denken. Op genoemden da tum zijn nl. pas de maalderijen begonnen bloem van deze samenstelling te maken. De bakkers zullen naarmate hun bloem- voorraad aanvulling behoeft, voorzien wor den met bloem van nieuwe samenstelling. Het verloop van dit proces vraagt enkele Weken. DURE AARDAPPELEN. De laatste weken is, aldus het „Hbld.", de prijs van aardappelen niet onbelangrijk gestegen: in sommige gevallen vier cent. Jn de eerste plaats moet de stijging worden toegeschreven aan de neiging van de aard appelhandelaren, min of meer groote voorraden bij de boeren op te koopen. An derzijds wordt zij toegeschreven aan de neiging van het publiek om kleine winter voorraden te vormen. Dit alles be teekent niet, dat er niet vol doende aardappelen in ons land zijn. In tegendeel. Op dit punt kon men ons vol- ledig geruststellen. Trouwens, men gaf ons ook de stellige verzekering, dat de prijs van de aardappelen zeer nauwlettend wordt gadegeslagen en mocht deze blijven stijgen dan zal de regeering niet schromen maximumprijzen vast te stellen. Zal'Soekarno oppergezag der Kroon aanvaarden? De besprekingen tusschen de Nederlan ders en de Indonesiërs, die gistermorgen te Linggadjati (Cheribon) zouden aanvan gen, zijn eerst gistermiddag om 3 uur plaatselijken tijd begonnen, teneinde de le den van de Commissie-Generaal na hun aankomst nog in de gelegenheid te stellen om vóór de zitting informeele besprekin gen te voeren met de Indonesische afge vaardigden. Ofschoon de agenda voor de plenaire zit ting toelaat, dbt belangrijke politieke kwesties worden opgeworpen, acht men dit niet waarschijnlijk. Het belangrijkste vraagstuk zal wel blijken te zijn de posi tie van de Kroon. Het standpunt van de Indonesische de legatie op dit punt is van dien aard, dat waarschijnlijk langdurige besprekingen met de Commissie-Generaal noodig zul len zijn om tot een bevredigende oplossing te geraken. Zij, die het nooit eens zijn De raad der „groote vier", te New York bijeen, vertoont weer hetzelfde beeld als gewoonlijk. Zij zijn niet tot overeenstem ming gekomen t.a-v. het Britsche voorstel tot vergoeding van de buitenlandsche olie- belangen in Roemenië. Zij zijn tot overeenstemming kunnen ko men t.a.v. een Britsch verzoek dat Roeme nië schadevergoeding zou betalen voor tij dens den oorlog verloren gegane buiten landsche schepen. Bevin wenschte voorts opname in het Bulgaarsche verdrag van een clausule over discriminatie van ras sen, die een minderheid vormen, maar drong na eenige discussie niet verder aan. De ministers bereikten evenmin overeen stemming inzake Bulgarije's eisch om tor pedobooten te mogen hebben. Bij bespre king van de Bulgaarsche herstelbetalingen stelde Molotof een totaalbedrag van 30 mil- lioen voor, maar Bevin kon onmogelijk ac- coord gaan met een bedrag van minder dan 62^ millioen voor Griekenland "al leen. Hij steunde voorts een nieuw Grieksch verzoek om grenswijziging, waarin de vroe gere aanspraken tot een tiende worden te ruggebracht. Bevin stelde voor dit naar de plaatsvervangers ter nadere bestudee ring te sturen, maar Molotof kon hiermee niet accoord gaan. Dan moest volgens hem ook Bulgarije het recht hebben nieuwe eisohen te stellen „die veel gerechtvaardig- der" zouden zijn. De kwestie werd uitge steld. Ook over de bijlagen van het Bul gaarsche yerdrag over buitenlandsche eigendomsrèchten en den Donau werd geen besluit genomen. Nadat de raad er aldus bij herhaling niet in was geslaagd overeenstemming te berei ken. zeide Bevin: „We moeten toch zoo nu en dan rekening houden met hetgeen de Vredesconferentie heeft aanbevolen...." Aan wie de eer? Het republikeinsche blad „Ra'jat" schreef gisteren in een hoofdartikel: „Het is een eer voor de Nederlandsche afgevaardigden ter conferentie van Che ribon, dat zij aldaar ir. Soekarno zullen ontmoeten". Het blad roept venvogens de recente verklaring van Soekarno in herinnering, dat het beter is steènen te eten dan een nieuw koloniaal regime te aanvaarden. Aan deze zelfde uitspraak herinnert ook de „Merdeka", welk blad zich bezig houdt met de vraag, of Soekarno eenmaal er kend door de Nederlanders als president van de republiek zelf bereid zal zijn een oppergezag van de Nederlandsche Kroon te aanvaarden. DE RADIOSTAKING Loonsverhooging afgewezen Het College van Rijksbemiddelaars heeft uiespraak gedaan in het loongeschil dat tusschen de Stichting Radio Nedei-land en de musici bestaat. De Rijksbemiddelaars hebben het Stichtingsbestuur in het gelijk gesteld en de eischen der musici om loons verhooging afgewezen. Het hoofdbestuur van den Nederland- schen Toonkunstenaarsbcnd heeft de uit spraak van het College van Rijksbemidde- iaars niet aanvaard, daar het college de Stichting van den Arbeid niet in deze kwestie heeft gekend. Onlusten in Triëst. Tijdens de herdenking der gevallenen in den eersten wereldoor log door de Italiaansche bewoners van Triëst kwam het tot ongeregeldheden. Bere den politie-agenten drijven de demonstranten uiteen. BISSCHOP IN HONGARIJE GEARRESTEERD. Radio Vaticaan heeft medegedeeld, dat Mgr. Teodoro Ilomza, titulair bisschop van Appia en coadjutor van het bisdom Mun- haes, in Hongarije, door de Sowjet-autori teiten is gearresteerd. Hij was de laatste katholieke bisschop, die in het betrokken gebied zijn plichten kon vervullen, aldus de radio. Ï^E BRITSCHE MINISTER voor de Britsche zones, John Hynd, heeft in verband •^met de catastrofale voedselpositie in de Britsche zones verklaard, dat een regel matige distributie van levensmiddelen in Duitschland ce vorming vereischt van aan zienlijke voorraden. Maar men kan moeilijk zeggen, waar zij vandaan moeten ko men. Het Britsche hoofdkwartier in Duitschland meldt, dat de atmosfeer in de groote steden gespannen is- Tijdens het weekeinde werd uit verschillende huizen, bewoond door Britsche gezinnen in West falen, voedsel gestolen. Men beschouwt dit als een „waarschuwing" aan de Engelschen. Catastrophale voedselpositie in Britsche zone Deze week zullen 45.000 ton haring (sur plus van de overvloedige Britsche haring vangst) naar de door honger bedreigde gebieden worden verscheept. Besloten werd voorts, in alle steden van het Noor delijk deel van Rijnland-Wes' falen suiker en gedroogde aardappelen te distribuee- ren. Berichten uit Keulen melden, dat de be volking aldaar voor deze week een rant soen van 962 calorieën kreeg toegewezen, in plaats van de vastgestelde 1500. Uit een onderzoek in de 22 grootste plaatsen van Hessen bleek, dat voor iede re twee menschen een bewoonbare kamer beschikbaar is. Volgens het Fransche persbureau A.F.P. heerscht er zelfs onder de Britsche officie- ¥N EEN TOESPRAAK aan het door de vereeniging van de buitenlandsche pers te 1 New-York Maandagavond gegeven diner bij gelegenheid van de Algemeene Verga dering der V.N. heeft Bevin, de Britsche minister van buitenlandsche zaken, het Britsche standpunt ten aanzien van de ontwapening uiteengezet. „Groot-Brittannië streefde reeds vóór den laatsten oorlog naar ontwapening en zijn eenzijdige actie had bijna een ramp veroorzaakt, wanneer thans echter een algemeene ontwapening bereikt zou kunnen worden, zal de Britsche regeering niet achterblijven", aldus ver klaarde hij. ging over een resolutie van de sub-commis sie, om de afgewezen lidmaatschapsaanvra- gen van Albanië, Eire, Portugal, Trans- Jordanië en Builen-Mongolië weer vor den Veilighe-'dsraad te brengen. Tsjecho-Slo- wakije stelde een amendement v^or, dat de opname van die landen „strikt van hun respectievelijke verdiensten, vooral in den loop van den tweeden wereldoorlog' zou afhangen. Met 42 tegen 0 stemmen en 7 onthoudingen besloot de commissie de afgewezen aanvragen opnieuw aan den Veiligheidsraad voor te leggen. Het Tsje- cho S'owaaksche amendement werd inge trokken ten gunste van een, dat door Par.ama werd voorgesteld, dat verdiensten in den oorlog, „onder andere" in aanmer- k.ng genomen zouden moetm worden. Dit an endement werd echter m-t 35 tegen 11 steirmen afgewezen. Goede spijs, goede drank, goede woorden Hij wilde echter alleen, bruikbare en prac'ische plannen uitgewerkt zien. „Wanneer de V.N. haar doel willen be reiken, moeten zij in feite in staat zijn, iederen persoon in eiken staat te bescher men tegen agressie en oorlog en wel op een meer effectieve wijze dan de betrokken regeeringen dit zelf zouden kunnen doen." Molotof verklaarde op zijn beurt: „De Sovjet-Russische delegatie heeft bij de V.N. een voorstel tot algemeene bewapenings beperking ingediend. De Amerikaansche de. legatie is reeds aan het Sovjet-Russische voorstel tegemoet gekomen en ik wil hier verklaren, dat de Sovjet-delegatie van haar kant ook aan de Amerikaansche delegatie tegemoet wil komen. Ik hoop, dat wij thans in staat zullen zijn dit probleem aan te vatten en een begin te maken met de oplossing van het pro bleem der algemeene bewapenings-beper- king in den loop van de huidige zitting der V.N." Byrnes, de Amerikaansche minister van buitenlandsche zaken, verklaarde, dat er, na de jongste verkiezingen in Amerika, geen verslapping zou zijn in het actief deel. nemen van Amerika aan het werk van de V.N. en evenmin verslapping van het Amerikaansche voornemen om te helpen den vrede te waarborgen. De afgewezen landen worden opnieuw onderzocht. Maandagavond is de politieke commis sie van re Algemeene Vergadering der V. N. opnieuw bijeengekomen ter beraadsla- AMERIKA'S STANDPUNT TEGEN OVER FRANCO. De Amerikaansche delegatie van de V. N heeft na de bespreking van de kwestie Spanje besloten, niet aan te dringen op een onmiddellijk optreden van de V. N. Ameri ka wil alles voorkomen wat Franco's po sitie zou kunnen versterken of tot een burgeroorlog in Spanje zou kunnen leiden. De delegatie is echter te allen tijde bereid te bevorderen, dat de huidige Spaansche regeering buiten de V. N. en haar neven organisaties blijft. NA DE VERKIEZINGEN IN FRANKRIJK. „La Demière Heure" schrijft, dat de toe stand in Frankrijk door de verkiezingen niet opgehelderd is." Hoewel -de communis ten een flinke winst boekten, is dit even eens het geval met de rechterzijde. De so cialisten en de M.R P. zijn verslagen. Geen enkele partij beschikt over de meerder heid en het zal lastig zijn een regeering te vormen, die aan alle moeilijkheden het hoofd kan bieden". G- Koulischer schrijft in „Le Feuple" dat de materieele en moreele moeilijkheden, waartegen Frankrijk gedurende de laat ste zeven jaar te kampen heeft gehad, tengevolge hebben, dat het kiezerscorps zich thans „geradicaliseerd" heeft. Het is nog te vroeg om te zeggen, zoo gaat het socialistisch blad verder, hoe Frankrijk morgen geregeerd zal worden. De socialis ten en de communisten beschikken niet over de meerderheid. De „Rassemble- ment des Gauches", waarvan Edouard Her riet de voornaamste persoon is, geeft den doorslag. Alle combinaties zijn mogelijk, behalve een „Marxistische" of een .Gaul listische". ERNSTIG TREINONGELUK. Op de lijn ParijsStraatsburg is op het station Revigny sur Ornain een treinbot sing voorgevallen. Vijf en twintig perso nen zouden om het leven gekomen zijn en een twintigtal gewond. ren en functionarissen van den Controle- raad ernstige ontevredenheid over de Britsche politiek ten aanzien van Duitsch land. Sommigen gaan zelfs zoover, dat zij de Britsche troepen uit Duitschland zou den willen terugtrekken en de Duitschers aan hun lot overlaten. EEN NIEUWE „FUEHRER" IN BEIEREN. In Beieren is een nieuwe „Fuehrer", ge naamd Alfred Loritz, verschenen. Hij is de leider van de partij voor economischen we deropbouw (Wirtschaftliche Aufbau Ver- einigung), welke in menig opzicht aan de nationaal-socialistische partij van Adolf Hitler doet denken. De vereeniging van zijn volgelingen vertoont veel gelijkenis met die van de nazis voor hun Fuehrer. Zij staren naar Alfred Loritz met verglaasde oogen en verrukte aandacht, wanneer hij ook spreekt, en volgen blind altijd zijn voorbeeld, wan neer er gestemd wordt. Zij tellen op het oogenblik nog maar acht afgevaardigden in de Beiersche con- stitueerende vergadering, maar hopen ar tijdens de volgende verkiezingen op 1 De cember veel meer te krijgen. Het program var. deze partij bestaat in het algemeen uit den eisch, dat alle be langrijke beslissingen der regeering door het volk, door middel van een referendum, moeten worden bekrachtigd. OP KORTE GOLF BUITENLAND. Te Parijs kon een vrouw met twee kinderen geen behoorlijke woning vinden. Zij heeft daarom haar intrek genomen in de synagoge. Te Brugge hebben Zondag circa 35.000 demonstranten hun aanhankelijkheid be tuigd aan koning Leopold. Vermoedelijk in Februari a.s. zal in Frankrijk de tabak vrij komen. Men ge bruikt daar voor een zeer groot deel in- landsche tabak. Het aantal dooden tengevolge van de onlusten in de Britseh-Indische provincie Bihar wordt geschat op 30.000. De burgemeester van Keulen heeft verklaard, dat het opruimen van het puin in die stad tot het einde van 1947 zal du ren. De bekende Duitsche tooneelspeler en film-artist Heinrich George is in Septem ber j.l. in een Russisch interneeringskamp overleden. In Hamburg is een rechtszitting uit gesteld wegens de kou. De president kon met zijn verstijfde vingers geen letter meer op papier zetten. De Amerikanen zijn van plan 20 mil lioen dollar ter beschikking te stellen voor den bouw van een laboratorium voor het gebruik van atoom-energie voor vredes doeleinden. ^•Tram met 66 passagiers opgebracht In een tram van lijn 6 op den Be- zuidenhoutschcweg te 's-Gravenha- ge, vermiste Zaterdagmiddag een conducteur een aantal 5- en 10-rit- tenkaarten. De tramwagen, waarin 66 pasagiers zaten, werd door een agent van politie, die door den con. ducteur was aangeroepen, naar het bureau Bezuidenhout gereden, na dat alle deuren eerst gesloten wa ren. Toen de tram leeg was en al le passagiers in het politiebureau zaten, werd eerst de tram onder zocht. Op het voorbalcon van den tramwagen werden de kaarten terug gevonden, waarna het gezelschap weer verder kon reizen. Na zijn terugkeer uit Castel Gandolfo en de eeuwige stad' heeft Zijne Eminentie Jo hannes Kardinaal de Jong aan de Geeste lijkheid en Geloovigen van Nederland de volgende boodschap van den H. Vader mee gedeeld: Op 12 October hadden Wij het voor recht door den H. Vader ontvangen te wor den op zijn buitenverblijf tc Castel Gan dolfo, een twintig kilometer buiten Rome, waar Hij enkele weken eenige rust neemt, voor het eerste sedert zeven jaar; maar waar de dringende zaken toch worden af gewerkt. Bij deze gelegenheid heeft Zijne Heilig heid Ons persoonlijk met de gebruikelijke kerkelijke plechtgheden de insigniën over handigd van het Kardinalaat, dat Ons op 18 Februari verleend werd. Bij de daaraan voorafgaande particuliere audiëntie heeft de H. Vader nogmaals zijn groote tevredenheid en dankbaarheid uit gesproken over de principieele en krach tige houding van de Bisschoppen, priesters en geloovigen tijdens de jaren der kerkver volging door het nationaal-socialisme. Want Wij hebben dit in Onze herderlijke brie ven telkens opnieuw herhaald: Wij wer den toen niet alleen bezield door de lief de voor ons dierbaar vaderland, maar vooral ook door onze trouw aan het Chris tendom, dat door het heidensch nationaal- socialisme in zijn wezen bedreigd werd. En de H. Vader heeft Ons uitdrukkelijk gevraagd, deze boodschap aan de geloo vigen mede te deelen. De vaderlijke goedheid van den Stede houder van Christus, de vergeestelijkte verschijning van den Vader der Christen heid, zijn uiterst sympathiek tegemoetko men heeft Ons ten zeerste getroffen, even als de talrijke Nederlandsche aanwezigen, geestelijken, kloosterlingen en leeken. Nooit zal dit onvergetelijk uur uit Ons geheugen gewischt worden. Voorts verleende Hij U allen zijn pau selijken zegen. Gaarne zijn Wij de tolk van deze pause lijke boodschap. En Wij zijn er van over tuigd, dat dit een aanleiding voor u zal zijn bijzonder te bidden voor den H. Vader, wien de zware taak is opgelegd de H. Kerk te besturen in een der moeilijkste perioden van haar geschiedenis. Met groote belangstelling informeerde de II. Vader ook naar onze geliefde Vorstin. Wij antwoordden, dat Hare Majesteit de zware oorlogsjaren met bewonderenswaar- digen moed had doorstaan en al haar krach, ten wijdde aan de grootsche taak haar zwaar getroffen volk weer in Christelijken geest op te richten. Het had den Bisschop pen bijzonder getroffen, dat Hare Majes teit hen allen na de bevrijding bij zich had ontboden óm hun haar dank te betuigen voor hetgeen zij ook in de oorlogsjaren voor het vaderland hadden gedaan. De H. Vader zeide, dat Hij nog steeds met vol doening er aan terugdacht, dat Hij op 10 Mei 1940 aan H.M. de Koningin een tele gram had gezonden, waarin Hij den inval in ons land als een onrecht brandmerkte. Dieibare geloovigen, moge de boodschap van den H. Vader een steun voor u zijn, om trouw te blijven aan den Paus, en een opwekking, om veel voor Hem te bidden. Hedenochtend deed het Leidsch Tribu naal uitspraak in de volgende zaken: W- Smit te Leiden, interneering voor den tijd" van 1 jaar en 8 maanden, tot 9 Jan. 1947. ontzetting uit de beide kiesrechten en verbeurdverklaring van zijn vermogen tot 1000.—. Mevr. N. Smitvan Otten uit Leiden, interneering voor den tijd reeds in inter neering doorgebracht, ontzetting uit de beide kiesrechten. Verdachte werd onmid dellijk in vrijheid gesteld. Mevr. D. Blokkervan Keulen uit Lei den, interneering Voor den tijd van 1 jaar tot 13 Maart 1947, ontzetting uit d beidé kiesrechten. Mevr. Vlieland uit Leiden, interneering voor den tijd van 1 jaar en 7 maanden tot 16 Dec. 1946, ontzetting uit de beide kies rechten. Mevr. J. de Graaff uit Lisse, internee ring voor den tijd reeds in interneering doorgebracht, ontzetting uit de beide kies rechten. Verd. werd onmiddellijk in vrij heid gesteld. ooooo WEERSVERWACHTING OOOOO o TIJDELIJK HARDE WIND. o Wisselende bewolking met enkele buien. Langs de Waddeneilanden tij- 2 delijk stormachtige, overigens krach- g S tigen tot matigen wind tusschen 8 o Zuid-West en Noord-West, Morgen 8 overdag iets kouder. 2 looooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1