De Sociaal-Christelijke beginselen zullen geëerbiedigd worden CORSET R.K. WINKELJUFFROUW „JE KUNT T TOCH NIET MEENEMEN" AANGEBODEN: NOORD W1TKERHOUT Glas-actie. De Ruiten-troef-actie heeft in deze gemeente 1250.opgeleverd en een groote verzameling glas. OEGSTGEEST St. Willibrordusavond. De K.A.B. van Oegstgeest heeft op treffende wijze haar patroon gehuldigd op Vrijdag 8 Nov. in het Vereenigingsgebouw. De voorzitter, de heer J. Dofferlof, opende om 8 uur de bijeen komst met gebed. Toen ging het tooneel open. Het kruis was vanvlaggen en palmen omgeven en stak zegenend uit boven het vaandel der Kath. Arbeiders. De heer P. Oud hield een boeiende inleiding over het leven en het werk van Nederlands groo- ten Apostel Muziek en declamatie licht ten zijn woorden toe. Mej. C. Kaiser en de heer Bram den Boer verzorgden uitnemend de voordracht. Speciaal wist de heer den Boer de zaal in te nemen door „Die Sou- doen hadt een dochterkijn". De muziek was in goede handen van den heer J. v. d. Poel. Doodstil heeft het publiek, de leden van de K.A.B. en hun gezinnen, dit schoone pro gramma tot zich laten komen. In de pauze werd 11 Dec. aangekondigd als propagan- da-avond voor „Herwonnen Levenskracht". Het bestuur had het zeker nuttig geoordeeld om een ieder het zijne te geven, want na de pauze had de gedachte aan St. Willibrord plaats geruimd vooor de klucht „Freule Adinda". Alles bij elkaar: een goed voor-, beeld. Meer zulke avonden! SASSENHEIM Kath. Arbeidersbeweging. Gistermor gen vierde de Kath. Arbeiders op waardige wijze het Patroonfeest van St. Willibrord. Om half negen werd door den geestelijk adviseur de H. Mis opgedragen voor de le den, waaronder bijna allen ter H. Tafel na derden. Na de H Mis vond in het K.S.A.- Gebouw een gemeenschappelijk ontbijt plaats, waaraan door velen werd deelgeno- m,en, De voorzitter, den heer J. Kortekaas, sprak een woord van welkom en dank aan de organisatoren van deze disch. Na het ontbijt spr. de geestelijk adviseur, kapelaan Blonk, over ons geestelijk welzijn. Hij stel de St. Willibrord als voorbeeld. Welke of fers heeft hij gebracht om ons het ware ge loof te prediken. Hierna sprak namens al len de heer J. Schrama woorden van dank aan bestuur en gaf een les vooor de toe komst. Een schitterende fruitmand, welke verloot werd ter tegemoetkoming in de on kosten, werd gewonnen door mej. Do. Im- merseel. Des avonds werd het feest voortge zet 'met een tooneeluitvoering, verzorgd door „St Pancratius" met het zware stuk van Antoon Coolen. „Kinderen van ons volk." Het spel, wat hooge eischen stelde aan regie en spelers werd goed gespeeld. Jammer dat door vele, vooral te jonge toe schouwers gelachen wordt wanneer dit ab soluut ongepast is en daardoor veel schoons verloren gaat. Een leeftijdgrens van min- tens boven 17jaar was beter geweest voor dit stuk. Hedenavond wordt het spel her haald. Ruiten troef. De glasactie „Ruiten troef" heeft hier een prachtig resultaat ge had. Niet minder dan 175 M2. glas en 1100 is ingezameld. Klaprozen collecte. Woensdagmiddag zal alhier deze collecte worden gehouden. Zoo men weet is de opbrengst bestemd voor het Ned. Oorlogsgravenwerk en voor de nagelaten betrekkingen van hen die vielen VOORSCHOTEN HONDERD JAREN OUD. Opoe Meyer sioeg zelf de maat! Gisteren herdacht de wed G. Meyer, wo nende aan den Rijndijk alhier, haar lOOsten verjaardag. Van vele woningen wapperde de driekleur. Des morgens werd de hon derdjarige per auto gebracht naar de Rec- toraatskerk, aan de Haagsche Schouw. Om tien uur werd de Hoogmis opgedragen door den weleerw. pater G. Meyer, S.V.D., een kleinzoon van de jubilaresse, tot hare in tentie, waaronder pater C. Bonsel, Rector aan de Haagsche Schouw, een toespraak hield. Na de Hoogmis begaf men zich naar het café van den heer Legeer, alwaar een lunch w%rd aangeboden en de receptie plaats had. Zeer vele belangstellenden be zochten deze receptie om mevrouw Meyer en haar familie geluk te wenschen, op de zen dag o.a. de heer C. J. van der Hoeven, burgemeester der gemeente. Zeer vele ge schenken werden haar aangeboden. Haar woning was in een bloementuin herscha pen. In den namiddag bracht de harmonie „St. Laurentius" haar een serenade en Opoe Meyer had zoo'n schik, dat zij aan het raam met hare handen de maat sloeg. ZOETERWOUDE (H. R.) „Het Vierde Beest". Het reeds maan den geleden door de Kaholieke Actie aan gekondigde bezoek van den zeereerw. heer H. de Greeve, met de opvoering van het tooneelspel „Het Vierde Beest" heeft plaats gehad op 8 November. De belangstel ling voor dezen avond was buitengewoon groot, zelfs waren er velen teleurgesteld, doordat reeds dagen tevoren de beschik bare plaatsen waren uitverkocht, terwijl menschen, die voor zichzelf gemeend had den nooit meer naar een uitvoering te zul len gaan, nu reeds weken tevoren een gun stige plaats besproken hadden en vroegtij dig in de eerste rijen rustig zaten af te wachten, wat er komen zou. De voorzitter van de K.A. sprak zeer vol daan over zulk een groote belangstelling, het welkomstwoord. Onder daverend ap plaus verscheen de vertolker van de in het stuk voorkomende meer dan 20 rollen, welke dezen avond ons in den geest voor bij trokken. Na het bekende voorspel, het opbergen van de lorgnet en het rangschikken der papieren, volgde in een voor velen wel wat al te vlug tempo de noodzakelijke bij het spel behoorende toelichting, waardoor de aanwezigen zich een voorstelling moesten maken van de ten to'orieele gedachte per sonen: Kurt Lody, Heinrich, Kaiser Frens, enz. Het niet te evenaren spel, het was voor velen een openbaring, dat zooiets ten tooneele gevoerd kon worden, hoewel wij, die het geluk hadden het reeds kort na de bevrijding te mogen zien, meenen, dat het in actualiteit gaat verminderen. Wij zien het als een na-oorlogsch spel, wat evenals vele andere na-oorlogsche gebrui ken geleidelijk zal moeten verdwijnen. De eminente priester-propagandist zal zeker wel weer andere middelen weten te vin den voor de noodzekelijke financieele basis en de instandhouding van ,;De Bond zonder Naam". De voorzitter was dan ook de tolk van allen, bij zijn dankwoord aan pater De Greeve, die nog een minuut beschikbaar stelde om een daverende ovatie in ont vangst te nemen van het dankbare publiek. STADSNIEUWS INBRAAK OP HET KORT RAPENBURG. Voor 20.000 werd ontvreemd. Tijdens afwezigheid van de bewoners is, vermoedelijk in den nacht van Zaterdag op Zondag, ingebroken bij de familie G. op het Kort Rapenburg. Een partij goud en juweelen, en ook een geldsbedrag, van in totaal circa f 20.000 werd ontvreemd. Burgemeester Van Kinschot zal ook een boompje planten. Nu van gemeentewege weer een aan vang wordt gemaakt met het planten van jonge boomen in diverse wijken der stad, is as. Woensdagmiddag ,,De Professoren- wijk" aan de beurt. De burgemeester, jhr. mr, F. H. van Kin schot, die nog niet eerder een dergelijke boomplanting in onze stad meemaakte, zal niet alleen de jeugdige boomplanters toe spreken, maar zal ook zelf „zijn" boompje planten. Het bestuur van „De Professorenwijk" heeft gemeend, np dit ook het eerste be zoek is, dat de burgemeester aan de wijk brengt, aan deze boomplanting een eenigs- zings feestelijk karakter te moeten gever. De plechtigheid, welke te twee uur aan vangt, vindt plaats op het terrein voor de Petruskerk aan de Kam. Onneslaan. JEUGDBELANGSTELLING VOOR DE FHILATELIE. De jeugdafdeeiing van de Leidsohe Ver- eeniging van Postzegelverzamelaars heeft voor het eerst na de oprichting een ten toonstelling gehouden. Deze werd Vrijdag avond in Liberty" door den voorz. van de Leidsche Philatelistenver.. den heer R. Fnsingh, met een korte toespraak geopend. Vooraf sprak echter de heer P. J. v. Kam penhout, secr.-penningm. van deze .jeugd afdeelin. Spr. memoreerde, dat de jeugd- philatelie in Leiden in het centrum der eelangstelling stond direct bij de oprich ting, welke 3 jaar geleden o. 1. v. wijlen oen heer R. de Wilde plaats vond. De heer v. Kampenhout zag deze expositie niet al leen als een goede propaganda voor de jeugdige verzamelaars ipaar tevens als 'n stimulans voor de ouderen' om deze jeugd afdeeiing te steunen. Hierna nam de heer(Ensingh het woord en wees er op, datjhet nog niet zoo lang geleden was, dat het postzegelverzamelen als een tamelijk „onschuldige" liefhebbe rij werd beschouwd, Gelukkig, aldus spr., is dit wel eenigszins veranderd. De phila- telie heeft thans de erkenning gekregen, welke het ook toekomt. Heeft niet onlangs de Rotterdamsche wethouder van onderwijs hij de opening van een soortgelijke ten toonstelling verklaard, dat het postzegel- verzamelen de kennis op bijna ieder ter rein vergroot, terwijl het bovendien de orde en netheid bevordert! De heer Ensingh bracht vervolgens dank .aan de heeren Kloos en v. Kampen hout, die met de nu reeds 60 leden tellende vereeniging al heel wat goed werk hebben verricht voor wat betreft het leeren ver zamelen op de juiste Wijze. In zijn slot woord deelde spr. mede, naar welke richt lijnen de jury bij het beoordeelen van de inzendingen te werk was gegaan. Men heeft meer gelet op den opmaak de illus tratie, d?n op kwaliteit en progandistische waarde. Na den wensch uitgesproken te nebben, dat deze tentoonstelling ten volle «aan het gestelde doel zou mogen beant woorden, opende de heer Ensingh deze expositie. De inzendingen waren bij de beoordee ling in twee groepen gesplitst nl. inzen ders boven 15 jaar en die daar beneden. De eerste prijs viel ten deel aan Guus Waasdorp, die een collectie van Ned. Indi sche zegels, van kort voor den oorlog had tentoongesteld, welke hij tijdens zijn ver blijf in een Jappenkamp had weten te verbergen, 2e prijs Herman Braakman en 3e Jan Spijker. In de 2e groep waren de gelukkigen: le prijs Marijke Minnema, die de beeltenissen van alle leden van ons Vorstenhuis vanaf Koning Willem 1 bijeen had gebracht, 2e prijs Bram Vis voor zijn mooie' Zweedsche collectie. 3e prijs Her- bert Gaykema. Dat deze tentoonstelling aan haar doel beantwoordt, hebben wij Vrijdagavond al kunnen constateeren, toen een jongen van c-en jaar of tien zich bij den voorz. als lid kwam opgeven, nadat hij metgroote aan dacht de verschillende postzegel had be studeerd. Voorts zijn als bijzonderheid aan deze tentoonstelling toegevoegd een aantal brieven van omstreeks 1600 welke inder tijd met de mailkoets werden overgebracht en waarvan de portokosten naar de cijfers en stempels op de brieven aangegeven cioor den ontvanger werden betaald. Was het bezoek Vrijdagavond reeds goed te nomen ook Zaterdagmiddag deden ve len van hun belangstelling blijken. De heer P. J. van Kampenhout, die op energieke wijze de jeugdafdeeiing leidt, hield toen in de tentoonstellingszaal een causerie over het verzamelen van postzegels door de jeugd en reikte daarna de behaair de prijzen uit. Indisch Jeugdcentrum. Op een bijeen komst van een aantal daartoe aangezochte leerkrachten van het openbaar en bijzon der Lager-, Middelbaar-, Voorber. Hooger- en het Vakonderwijs is opgericht een Leid sche afdeeling van het Indisch Jeugd Cen trum. Deze vereeniging, welke reeds meer dere afdeeling en in den lande telt, stelt zich ten doel een aanvulling te geven van het schoolonderwijs over Oost en West Indië. Ter bereiking van haar doel stelt het be stuur dezer afdeeling zich voor, nog in dit cursusjaar voor de leden enkele films te vertoonen en eenige korte causerieën over het leven van alledag in de beide Indiën door tropenkenners te doen houden. Te vens zal zij al datgene bevorderen, wat aan haar doel: Oost- en West Indië nader tot het Nederlandsche kind te brengen, dien stig is Als voorzitter en secr.-penningm. treden respectievelijk op: dr. G. Ku\jerus, leeraar aan het Gymnasium, en de heer M. de Jong, Zoeterwoude. Bij Koninklijk besluit is op zijn ver zoek aan prof. mr. R. Kranenburg hoog leeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van rechtsgeleerd raadsheer in den Bijzon deren Raad van Cassatie; is op zijn verzoek aan prof. mr. R. P. Cleveringa eervol ont slag verleend uit zijn betrekking van lid en voorzitter van de afdeeling rechtspraak DE NIEUWE GRONDWET IN ITALIË „De nieuwe Italiaansche Grondwet zal de sociaal-christelijke traditie eerbiedigen", al dus luidt de verklaring aan een C.I.P.-cor- respondent afgelegd door Dr. Moro, Pro fessor in de Rechten aan de Universiteit van Bari en vertegenwoordiger van de Christen-Democratische Partij in de parle mentaire Commissie voor het opstellen van de rechten en de plichten der burgers, die 't eerste punt zullen uitmaken van de nieu- van den Raad voor het rechtsherstel, on der dankbetuiging voor de gewichtige door hem als zoodanig bewezen diensten, en zijn benoemd: tot voorzitter van de afdeeling rechtspraak van den Raad voor het rechts herstel prof. mr. R. D. Kollewijn te Leiden, thans reeds lid van gemelde afdeeling, tot lid van de afdeeling rechtspraak van den Raad voor het rechtsherstel mr. E. A. Zo- rab, oud vice-president van den Raad van Justitie te Batavia, thans verblijvende te Leiden; tot plaatsvervangend lid van de afdeeling rechtspraak van den Raad voor het rechtsherstel prof. mr. R. P. Cleveringa. LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Geslaagd: candidaatsexamen rechtsge leerdheid: de heeren: J. van der Dirft, te Wassenaar, P. C. Breedveld, te Leiden, W. A. Renardel de Lavalette, te Sohevenin- gen, J. F. Houwing, te 's-Gravenhage, F. van Bergen, te Apeldoorn, J. E. Frederiks, te 's-Gravenhage, P. J. M. Lubbers, te Delft, W. Suermont te Rotterdam, P. C. J. Scha pendonk. te Oosterhoud (Noord-Brabant), P. J. G. Kapteyn, te Overveen; de dames M. V. Polak, te Oegstgeest, P. S. Hepkema, te Leeuwarden, J. P. M. Kruitzer, te Voor burg, J. B. Hoogenstraaten, te '-sGraven- hage; propaedeutisch-examen godgeleerd heid: mej. B. Graumnans, te Leiden; de heer J. G. Jacobs, te Rotterdam; candidaats examen Indisch recht: de dames: A- Kok, te 's-Gravenhage, B. Bennekers, te Rot terdam, J. J. van der Bij, te Velo, A. B. v. Bruggen, te Dordrecht;; de heeren: G. J. Aaldriks, te Heemstede, G. E. Kramer, te Leiden, D. van Goudoever, te Halfweg, P. A. Berger, te 's-Gravenhage; doctoraal examen Indologie de heer M. O. Moelders, te Leiden; doctoraal-examen-rechtsgeleerd- heid: mej. J. van Gent, te Waalwijk; de heer E. van der Brugghen, te Haarlem; doctoraal-examen Indisch recht: de heer E- de Jongh Swemer, te 's-Gravenhage; aan vullend doctoraal-examen Indisch recht: de heer J. G. Larive, te Voorburg (Z.-H.); candidaats-examen letteren en wijsbegeer te J: de heer C. van Wermeskerken, te 's-Gravenhage. De eerstvolgende vergadering van den Raad zal vermoedelijk worden gehou den op Maandag 25 Nov. 1946. BURG. STAND. Geboren: Pie ter z. van G. van Leeuwen en W. Kramp; Albert Adam z. van A. L. A. van Oudgaarden en J. Vos; Johannes Winston z. van G. A. Jasperse en A. B. Kriek; Jan z.-van M. Duyndam en M. van Grieken; Simon z. van S. Hoek en C. Postmus; Cornelis z. van J. Kuijt en T. Maas; Cornelis z. van I. J. J. Werk en C. Sira; Martinus Hendricus z. van S. D. Bouman en J. W. van der Doe; Willem Jan z. van P. Janssen en J. A. Groenendijk; KEURING VOOR DEN DIENSTPLICHT LICHTING 1947. De burgemeester van Leiden maakt be kend dat alle oproepingen voor de keuring voor de lichting 1947 zijn verzonden. Zijn er in 1927 geboren mannelijke personen, die hier te lande wonen of geacht worden te wonen en een dergelijke oproeping of een bericht van niet-inschrijving niet heb ben ontvangen, dan moeten zij zich vóór 25 November a.s. ter gemeentesecretarie aanmelden. 1966 Leiden, 8 November 1946. De burgemeester, F. H. VAN KINSCHOT. 5>e v duêêeCg.ang-ei DE ECHTE JAAP 38. „Komen jullie eens hier!" zei Jak hals tot Tobias en Binlcy en haalde een stel rinkelende handboeieri te voorschijn. „Bindt al die leve kereltjes eens vlug aan elkaar vast!" Met een verheugd gezicht namen de twee vrienden de boeien aan cn kweten zich uiterst zorgvuldig van hun taak. De zes boeven werden aan elkaar geketend en ontwapend. Dit was teveel voor het edele vijfmanschap. Ze braken ;n snikken uit. Doch Tobias en Binky lie- +en zich hierdoor niet vermurven. Daar voor hadden ze teveel in angst gezeten. we Italiaansche Grondwet. Tevens ver klaarde hij zich tevreden over de gedane werkzaamheden en optimist voor de toe komst. „Zoo de vriendschappelijke betrek kingen en de geest van samenwerking, die er heerscht onder de vertegenwoordigers van de verschillende partijen in onze par lementaire Commissie ook zou kunnen ge vonden worden in de regeeringskringen, dan zouden de moeilijkheden en oneenighe- den, die thans de Italiaansche partijen ver- deelen op vriendschappelijke wijze en ten bate van allen kunnen worden opgelost". Deze geest van samenwerking werd, vol gens den correspondent, ook erkend door den leider der Communisten, Togliatti (die ook lid is van de bovengenoemde Commis sie, en in een interview zich op waardeeren- de wijze uitliet over zijn Christen Demo cratische collga's). Togliatti bracht het werk van La Pira/Dosetti en Moro, drie zeer gezagvolle leiders van de Christen-De mocratische Partij, op den voorgrond. La Pira, professor in het Romeinsch Recht aan de Universiteit van Florence, is een van de meest vooraanstaande katholie ke leëken, die bekend staat om zijn liefde tót de arbeidende klasse en zijn initiatieven op sociaal gebied in verschillende steden van Italië, sedert de ineenstorting van het fascitisch bewind, waarvan hij een heftig tegenstander was, 't geen hem dan ook zijn afzetting als professor berokkende. Dosetti, professor aan de Katholieke Uni versiteit van Milaan, was tot voor enkele maanden onder-secretaris van de Christen- Democratische Partij. Moro staat bekend als leider van de be weging der katholieke oud-studenten en ex-voorzitter van de katholieke Universi tair en en geniet een groote waardeering in kerkelijke kringen. De erkenning van Togliatti van het werk van de Christen-Democratische leiders toont, volgens den correspondent, aan, hoe ongereimd het is, de Christen-Democraten, die een program voorstaan, waarin de ka tholieke sociale beginselen benadrukt wor den, te beschuldigen, reactionnair te zijn, te minder, daar hun richting door uiterst linksch gewaardeerd wordt. Naar de correspondent verder mededeelt, schijnt Togliatti verwonderd te zijn ove: de vooruitstrevendheid van de katholieke sociale beginselen ten opzichte van de so ciale rol van het privaat-eigendom en het erkende recht van den Staat, controle uit te oefenen op de economie. Niettemin bestaan er nog meeningsver- schillen tusschen de leden van de Commis sie. Waar de linkschen wenschen, dat bei de Kamers door algemeene verkiezingen zouden worden samengesteld, zijn de Chris ten-Democraten van oordeel, dat de Tweede Kamer eerder de verschillende categorieën van voortbrengst zou dienen te vertegen woordigen. Dergelijke meeningsverschil heerscht ook over de functie van den Pre sident van de Republiek. JOODSCHE EXTREMISTEN STAAN MONTGOMERY NAAR HET LEVEN. Volgens een verslaggever van de „Daily Mail" hebben Joodsche extremisten ge dreigd, veldmaarschalk lord Montgomery te zullen dooden en het Engelsche minis terie van buitenlandsche zaken te Londen zullen opblazen, als de Britsche politiek ten aanzien van Palestina niet wordt gewijzigd. Men gelooft, dat dit eerste groote dreige ment van een Joodsche verzetsgroep in En geland afkomstig is van leden van de Stern- groep die in het geheim Engeland zijn bin nengekomen. Volgens "den correspondent zijn hedenmorgen vroeg detectives uitge zonden naar alle Engelsche havens en wordt een streng onderzoek ingesteld naar vreemdelingen te Londen en in de groote provinciesteden. RADIO DINSDAG. HILVERSUM II (415 M.). KRO. 7.90 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Mor gengebed; 8.00 Nieuws; 9.00 Vrouwenspie gel; 9.50 Lichtbaken door Henri de Greeve; 10.15 Gedeelten uit opera's; 10.45 Voor hot altaar der schoonheid; 11.30 „Als de ziele luistert"; 12.00 Angelus; 13.00 Nieuws; 14.00 Gramofoon; 16.00 „De Zonnebloem''; 18.50 ,,'s Avonds als ik slapen ga"; 19.00 Nieuv.s; 19.15 Uitzending oud-illegale werkers; 20.00 Nieuws; 20.05 De gewone man; 21.20 Film- kwartiertje; 22.00 Nieuws; 22.15 Kaih. Nieuws; 22.20 K.R.O.-correspondent; 22.35 Avondgebed. HILVERSUM I (301 M.). A.V.R.O. 815 Morgenwijding; 11.45 Familieberichten uit Indonesië; 12.30 „De Haarlemmermeer nu"; 14.00 „Met naald en Schaar"; 18.00 Nieuws; 20.15 Bonte Dinsdagavondtrein; 22 15 Bui- tenlandsch Overzicht; 23.00 Nieuws. Heden werd ons door God een dochter en zusje ge schonken die wij MARGRIET noemen. Bij het H. Doopsel ontving zij de namen van: MARGARITA LIBORIA CORNELIA MARIA P. J. Verhoef M. C, A, Verhoef Gusserihoven Riet, Chef, José, Els. Oegstgeest. 16 Nov. 1946. Duivenvoordestraat 41. Op 16 Nov. a.s. hoopt onze dochter en zuster Zr. DOMINICA (ANNY DUINDAM) haar eeuwige geloften af te leggen in de Congregatie v. d. H. Carolus Borro- maeus (Onder de Bogen) te Maastricht. Wij bevelen haar in uw gebeden aan. 1979 Wed. C. M. J. Duindam van Noort en kinderen Heerensteeg 17. VERLOREN 10 November gouden da mespolshorloge van Buurt weg over Langelaan naar St. Victorkerk Tegen be looning terug te berzorgen J. Warmerdam. Buurtweg 2, NoordwijkerhouL 1981 t Heden overleed, na een kortstondige ziekte, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, mej. ELISABETH MARIA DE BOER in den leeftijd van 72 j. Namens de Fam., Joh. Berk G.zoon Ex-Testamentair Zoeterwoude 10 Nov. '46 Zuidbuurtscheweg 21. De plechtige Uitvaart dienst zal plaats heb ben op Woensdag 13 Nov. a.s. des v.m. te 9 uur in de Parochiekerk van St. Joannes Onthoof ding, waarna de begra fenis op het R. K. Kerk hof, aldaar. 1974 t Heden overleed, tot mijn diepe' droefheid, na een kortstondige ziekte, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, mijn hoog geachte Mej. ELISABETH MARIA DE BOER in den leeftijd van 72 j. Namens: Gerarda v a Krogt. Zoeterwoude 10 Nov. '46 Zuidbuurtscheweg 21 'n maat- voor IEDEREEN r MAAT- CORSErrEN voor slanke, gezette en corpulente figuren. Inlichtingen bij onze Cor»etière: Mejuffrouw BERMON pla Mej. Meijer, Boerhavelaon 22 Leiden - Tel. 24453 ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN I Coöperatie-Revue „WIJ KLOPPEN".... Voor Maandag 11, Dinsdag 12 en Woensdag 13 November nog een beperkt aantal plaatsen verkrijgbaar a f 0.60 (ook voor niet-leden) bij de plaatselijke coöperaties en 's avonds aan de Stadsgehoorzaal. Commissie samenwerkende Coöperaties bij M. A. M. VAN NOORT Doezastraat 19 Leiden SPECIALE FILMVOORSTELLING VAN op Zaterdag 16 November: in LUXOR aanvang half 5. in LIDO aanvang kwart voor 5. Toegangsprijs voor alle rangen 50 cent. Plaatsbespreken aan de cassa's vanaf Maandag 11 Nov, van 104 uur. Alleen toegankelijk voor inschrijvers van KUNST EN ONTSPANNING Leest de besprekingen in het Mededeel in genblad van K. O. Inschrijverskaartenj én Maandbladen zijn nog verkrijgbaar bij boek- en muziekwinkels, o.a. Collee, Oegstgeest; Bik, Breestraat; Guldemond, Haarlemmer straat, Geyer, Botermarkt. 1956 Lampekappen- naaisters gevraagd. Voor geroutineer de naaisters aantrekk. voor waarden. Firma Biesta. Re. gentesselaan 234, 's Hage. GEVRAAGD FLINK NET MEISJE handig met naaien voor dag of dag en nacht. Gezel lig huiselijk verkeer. Adres Helsen, Heereweg 26a, War mond, tel. 427. 1980 TE KOOP mahoniehouten tafel, twee gashaarden, lits jumeaux met toebehooren, spiegel kast, spiegels bureau met secretaire, antieke lampen, pathéfoon met 44 platen, waschtafel, buffet tuin- ameublement met badstoel, keukengerei enz. Te bevra gen Hooge Rijndijk 37 tus schen 2 en 4 uur, a.s. Woens dag en Donderdag. 1970 Zwarte grond en mest. Gebr. Dobbe, lofarendsveen. ruige Roe- 1983 R.K. BEDIENDE gevraagd op een Admini stratiebureau voor de af deeling comptabiliteit. Zij, die hiermee op de hoogte zijn, gelieven met opgaaf van leeftijd en verlangd sa laris te schrijven onder no. 1967 bureau van dit blad. WIE HELPT een R. K. man aan 5000 om bedrijf uit t.e breiden tegen 5 renté en j aar lij ksche aflossing van 1000, zoo noodig borg aan" wezig. Br. aan agent v. d. blad G. v. d. Nouwland te Katwijk a. d. Rijn, 1968 TELEFOONTJES PERSONEEL Nette werkster b. z. a., 24 jaar voor den Dinsdag en Donderdag. Br. onder no. 3405 bur. v. d. blad. Slijterij en wijnhandel vraagt voor direct flinke Winkeljuffrouw, v. g. g. v. Br. ónder no. 3359 bureau van dit blad. Gevraagd tegen 1 Dec. Hulp in de Huishouding, v. d. en n boven de 18 jaar en v. g. g. v.. meerdere hulp aanwezig. Br. no. 3403 bu reau van dit blad. GS? R. K. Meisje b. z. a., 15 jaar voor den dag en een werkster. 2 dagen per week Liefst gemeente Alkemade Br. onder letter K. arrv Paauw, R'veen. 1976 Gevraagd voor directe indiensttreding een R. K. kruidenierswinkelbediendë of gevorderd leerling bij R. K. Coöperatie „De Sa menwerking,' Noordeinde 171, Roelofarendsveen. Per soonlijk aanmelden Don derdag 14 Nov. 1978 DIVERSEN Heeft u timmerwerk? Alle voorkomende timmer en metselwerken en repa raties worden uitgevoerd door prima vakman. Schrijf onder no. 3406 bur. v. d. bl. G? Ratten plaag. Levende vangst met korven. Stalbe- noodigdheden staken, rampels. schoppen, touw werk enz. Vakkundig- voordeeligst adres. Jaren lange bekendheid. A. J. Hartwiik, Nieuwe Beesten markt 79 (veemarkt), te lefoon 26627—24013. 3399

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 4