De dreigende honger in Britsche zone Vliegende auto- Multimillionnair met een slag aan de grond Morgen attentie voor 3e en 4e klassers Bevin overlegt met Byrnes Bevin, de Britsche minister van Buiten- landsche Zaken, heeft met zijn Amerikaan- schen ambtgenoot het voedselprobleem van de Britsche zóne van Duitschland bespro ken en daarbij te kennen gegeven, dat de huidige crisis ernstige politieke gevolgen kan hebben. Naar verluidt heeft Bevin opgemerkt, dat het niet juist was dat de Britsche zone slechts 100.00 ton graan krijgt toegewezen, terwijl de toewijzing voor het laatste kwar taal van dit jaar voor Britsche en Ameri- kaansche zóne gezamenlijk 565.000 ton be draagt. Bevin zal een rapport over den voedsel toestand in de Britsche zóne laten opstel len, dat ter kennis van Byrnes zal worden gebracht. Beroep op Amerika. Functionarissen van Duitsche vakvereeni- gingen in de Britsche zóne hebben gewaar schuwd, dat zij geen verantwoordelijkheid op zich konden nemen voor de reactie van Duitsche arbeiders, indien de „groote ca- tastophe" als gevolg van de voedselsituatie, niet afgewend zou worden. Op Amerika en Engeland is een beroep gedaan om onmiddellijk levensmiddelen naar Duitschland te verzenden „ter voor koming van den hongerdood van 70 mil- iioen menschen van wie de meesten nooit achter de Nazi-beweging gestaan hebben". Intusschen zijn schepen met bijna 20.000 ton graan op weg naar Hamburg. De auto riteiten houden zich thans overtuigd het rantsoen van 1550 calorieën voor de eerst- volfl ide vier weken te kunnen handhaven, zij het met een verhooging van het aard appel- en een verlaging van het broodrant soen. De „Daily Express'' bericht, dat duizen den tonnen aardappelen uit Nederland zijn besteld. Volgens de „Daily Mail" liggen er voorraden graan in de havens van Ros tock, Wismar en Stralsund, ingevolge een ruil-overeenkomst, welke onlangs met de Sowjet-Russen is geteekend, volgens welke graan naar de Britsche zóne zal worden verscheept in ruil voor staal. De vertraging in de verscheping van het graan is volgens het blad te wijten aan he't bezwaar van de Sowjet-Russen tegen de bemanningen van de schepen, belast met het vervoer van het graan, op grond van politieke op vattingen van leden dier bemanningen. Een bijkomende reden voor de moeilijke voedselsituatie in West-Duitschland is de schade, aangebracht door explosies in het Dortmund-Emskanaal, bij de sluis van Lad dergen, 20 K.M. ten N. van Munster en op 12 K.M. van Oldenburg, waardoor het trans port van duizenden tonnen graan, bestemd voor de Amerikaansche zóne, gestagneerd is. Hetzelfde geldt in omgekeerde richting voor de kolen uit het Roergebied naar Noord-Duits chland. Via Rotterdam? De herstelwerkzaamheden zullen lang durige vertraging doen ontstaan. Men tracht thans het vervoer te organiseeren langs de Friesche eilanden en het Neder- landsche kanalennet. Sommige schepen zul len misschien naar Rotterdam gedirigeerd worden. Een 37-jarige Amerikaan heeft een „Air- phibian" uitgevondep, een combinatie tus- schen een auto en eep vliegmachine. Hij ar riveerde Vrijdag per, auto op een vliegveld in Connecticut, aldus meldt „De Evening Standard" uit New York, bevestigde een propeller en vleugels aan zijn wagen en steeg op. Na eenigen tijd met een snelheid van 190 km. per uur te hebben rondgecir keld landde de „vliegende auto" op vier wielen, waarmede de eerste proefvlucht was geslaagd. De uitvinder heeft een fa briek opgericht om deze nieuwe toestellen te bouwen. Zij zullen ongeveer 10.000 gul den per stuk kost. Het bevestigen en ver wijderen van schroef en vleugels neemt slechts vijf minuten in beslag. De zeer lich te carrosserie van de auto biedt plaats aan twee personen. NEW YORK 11 Nov. 1946. De bekende rubbermagnaat James King heeft tenge volge van ergerlijke speculaties door zijn procuratiehouder Smith zijn gehele uit millioenen bestaande kapitaal in een bodemloze afgrond zien verdwijnen. Ofschoon een bevel tot aanhouding vari Smith is uitgevaardigd, is men er tot nu toe niet in geslaagd beslag op zijn persoon te leggen. Het gerucht doet de ronde, a's zou hij zich naar ons land ingescheept hebben, om de rol van Smith op zich te nemen in het b.ijspel „Do Firma Adam en Eva", dat cp 14 November door de K. J. Z. M. in de Stadsgehoorzaal wordt opgevoerd en waarvan de opbrengst ten goede komt aan het Katholieke Thu'sfront. Kaarten zijn nog verkrijgbaar bij Zand- vliet's Boekhandel, Haarlemmerstraat 117, alhier. 1925 WERKUREN IN BANKETBAKKERIJEN. In de Staatscourant is opgenomen een beschikking van den minister van Sociale Zaken, waarin bepaald wordt, dat het hoofden of bestuurders van banketbakke rijen niet tevens zijnde broodbakkerijen in alle gementen des Rijks vergund is: in het tijdvak van 15 tot en met 28 No- J vember 1946 door mannelijke arbeiders van 18 jaar of ouder gedurende 11 uren per dag en ten hoogste 60 uren per week arbeid te j laten verrichten zoodanig, dat: met uitzondering van den Zaterdag, de arbeidstijd in zijn geheel is gelegen tus- schen 7 en 20 uur, op Zaterdag de arbeids tijd in zijn geheel is gelegen tusschen 7 en 22 uur; in het tijdvak van 15 November tot en met 4 December, benevens op 23, 24, 30 en 31 December, door jongens van 16 en 17 jaar gedurende 10 uren per dag en ten hoogste 55 uren per week arbeid te laten verrichten zoodanig, dat: de arbeidstijd in zijn geheel is gelegen tusschen 7 en 19 uur; onder vorwaarde dat, indien een arbeider op Zaterdag '3 uur arbeid verricht, hij in dezelfde v. het zij op ten minste één anderen werkdag na 13 uur, hetzij op Maandag voor 12.30 uur geen arbeid verricht. (~QKORTE GOLF BINNENLAND. Prof. dr. L. Otten, directeur van het instituut Pasteur te Bandoeng, die tijde lijk in Nederland vertoefde, is te 's-Gra- venhage op 63-jarigen leeftijd overleden. In Engeland zullen worden ingevoerd buitenlandsche likeuren uit Nederland Frankrijk en Denemarken, Zij vertegen woordigen ongeveer 60 pet. van het vo lume der vooroorlogche importen. Ter dood veroordeeld is de 24-jarige G. J. Trechsel, die onder Emmen een Ame- rikaarsch piloot heeft doodgeschoten. Op den Loosduinschenweg te 's-Gra- venhage is een 8-jarige jongen toen hij uit een autobus stapte door een passeerende vrachtauto overreden. Prins Bernhard heeft gisteren ean kort bezoek gebracht aan het opleidings- kamo van de koninklijke marine, de ma rinekazerne „Hilversum", te Loosdrecht. Prins Bernhard is Donderdagmiddag door minister Beel geïnstalleerd als eersten voorzitter van het N.I.W.I.N.-comité en ir. P. F. S. Otten als tweeden voorzitter. Dr. Beel en de Prins voerden hierbij het woord. De vakgroep „Logementen en aanver wante bedrijven" heeft den directeur-gene raal van de prijzen een open brief gezon den, waarin zij protesteert tegen de verla ging van den jeneverprijs. BUITENLAND. 800 Kerkklokken, die door de Duit- schers waren geroofd, zijn te Ilsenburg in Saksen teruggevonden. Vele zijn afkomstig uit Polen. De Belgische liberalen hebben beslo ten, de regeering niet ten val te brengen, zoodat de dreigende regeeringscrisis weer is uitgesteld. De Capacijner monniken van het klooster te Campo Distria hadden van de Joego-Slavische regeering bevel gekregen, het klooster, dat deze orde reeds meer dan drie eeuwen in bezit heeft, te ontruimen ten behoeve van communistische gezinnen uit Ljubljana. Een deputatie uit de bevol king heeft echter gedaan weten te krijgen, dat de monniken de helft van het klooster mogen behouden. Ten gevolge van de zuiveringsvoor schriften der geallieerden zijn meer dan 150.000 plaatselijke regeeringsambtenaren in Japan uit hun ambt ontzet. In Palestina rijden de treinen alleen nog maar overdag, zoolang het nog licht is. Dit tengevolge van de treinaanslagen van den laatsten tijd. De samenstelling van het brood De achteruitgang in de hoedanigheid van het brood, is zooals reeds werd medege deeld, een gevolg van het feit, dat in over wegende mate /an tarwe en rogge van den inlandsche ooogst gebruik wordt gemaakt. De moeilijkheden in den aanvoer van bui tenlandsche tarwe, mede ontstaan door de staking in de Amerikaansche scheepvaart, maakten, dat Let percentage buitenlandsche tarwe, verwerkt in broodbloem, de laatste weken, tot 20 was gedaald. Nu, na de be ëindiging van de stakingen, de aanvoer meer toeneemt, mag ook eenige verbetering in de broodgraanpositie worden verwacht. Met ingang van Maandag 11 November zal voor 50 pet buitenlandsche tarwe in de broodbloem worden verwerkt. De verdere samenstelling is 30 pet. inlandsch tarwe en 20 pet. rogge. Regelmatig zal de mogelijk heid van wijziging onder oogen worden ge zien. DE NEDERLANDSCHE VET-POSITIE. De heer Albert Pierhagen van het Ne- derlandsche bedrijfschap vooor margarine, vetten en oliën, die met een opdracht van de Ned. regeering naar de Ver. Staten ver trok, is aldaar per vliegtuig aangekomen. Hij zal 2 a 4 weken blijven en met ambte naren van het Amerikaansche ministerie 'van landbouw besprekingen voeren over de vaststelling van de toewijzingen van vetten en oliën aan Nederland in het komende jaar. BENOEMINGEN BIJ DEN HOOGEN RAAD. Naar het A.N.P. verneemt is benoemd tot president van den Hoogen Raad der Ne derlanden mr. dr. J. Donner, thans raads heer in den Hoogen Raad. Tot vice-presi- denten zijn benoemd mr. N. C. M. A. van den Dries, thans raadsheer en mr. diW. A. J. M. Fick, eveneens thans raadsheer. Tot raadsheeren zijn benoemd mr. P. H. Smits, die tijdelijk het ambt van raadsheer uitoefende, mr. G. H. A. Feber, thans rech ter in de rechtbank te Almelo en mr. A. Rombach, thans advocaat-generaal bij den Hoogen Raad. REGISTRATIE LICHTING 1924. Aan de gemeenten is opdracht gegeven tot de registratie van de lichting 1924 over te gaan, m.a.w. van hen die in 1944 onder dienst hadden moeten komen. De bedoeling dezer registratie is vermoedelijk alleen om te zijner tijd uit deze lichting bepaalde spe cialisten voor opkomst te kunnen kiezen; van een onder de wapenen roepen van de geheele lichting is voorhands geen sprake en dit zal naar alle waarschijnlijkheid niet gebeuren. Het is mogelijk dat men over eenigen tijd met een soortgelijk doel tot registratie van de oudere lichtingen, die in den bezettingstijd buiten opkomst zijn ge vallen, zal overgaan. DE PRIJSCONTROLE IN 'S-GRAVENHAGE. De preventieve werking van de prijscon trole-actie in de residentie en omstreken wordt langzaam zichtbaar, aldus meldt A. N.P. Donderdag werden 333-zaken bezocht, waarvan 62 bedrijven oftewel 19 procent in overtreding waren. Eergisteren bedroeg dit percentage 25 procent. Bij een bezoek aan een rusthuis bleek, dat aan een oude dame voor pension met verpleging 525 per maand in rekening werd gebracht, ter. wijl dit ten hoogste 275 mocht bedragen. Een apotheker meende voor een halven l' ter levertraaan 2.75, den prijs voor éért liter, te moeten vragen, hetgeen hem een bekeuring bezorgde. Een kruidenier ver kocht al zijn artikelen zonder uitzonde ring één cent te hoog, zoodat ook hij een proces-verbaal ontving. OMGEVING ALPHEN AAN DEN RIJN Kennismaking. Donderdagmiddag vond in de trouwzaal van het raadhuis een bijeenkomst plaats van de ambtenaren, met 't doel persoonlijk kennis te maken met on zen nieuwen burgemeester Mr. F. A. M. Schokkking. De secretaris, de heer A Veen- huijsen leidde den. middag in met enkele woorden en bood den burgemeester, ter herinnering, een boekwerk aan. Dit ge schenk aanvaardend zeide de burgemeester alles in het werk te zullen stellen om de bestaande goede verstandhouding fe bevor deren. Ter afwisseling declameerde de heer A. Hofland op voortreffelijke wijze enkele verzen. Gezinscononne. Ten bate van de Bis schoppelijke Hulpactie Gezinscolonne is, zooals gemeld, alhier een tooneelavond ge geven door de „Gastspelers". In het verslag daarvan zijn een paar regels uitgevallen. Het spel werd gegeven onder de artistieke leiding van den heer David Le Feber. De organisator van dezen avond sprak, vóór het spel een aanvang nam, in vogel vlucht over het doel en streven van de „Gezinscolonne", welke een sympathiek en zegenrijk werk verricht in gezinnen waar noodzakelijk huishoudelijke hulp moet wor den geboden. Het spel dezer dilettanten hadden we gaarne wat beter gezien. Uitgezonderd D'n Duvel, mijnheer Pastoor, de Koster en diens nichtje, waren de vertolkers te weinig rol vast en dat belemmerde hen, en enkele malen ook de anderen, zich met wat meer bezieljng aan het spel te geven. ALKEMADE Geboren: Martinus Theodorus Maria z. v G. A. van der Meer en C. C. de Ko- ning; Theodorus Gerardus Petrus z. v. J P. A. Bocxe en A. M. Klijn; Aletta Lena d. v. P. van der Horst en K. M. J Mos; Hen- dricus Petrus Johannes z. van J. N. Klein en C. A. van Rijn; Petrus Andreas Cornells z. v. J. H. van der Ploeg en C. van der Steen. Ondertrouwd: P. W. van der Geest 30 j. en,M. W. M. Vrijburg.28 i. HAZERSWOUDE Geboren: Cornelus Nicolaas Marie z. van G. C. de Groot en A. M. Kleyweg; Hendrik z. van G. den Houdijker en N. Hijneman; Cornelia Maria Geertruida The- resia d. van C. N. van der Zwaan en G. Louwers; Arend z. van P. van Tol en E. van Zanten; Joannes Nicolaas Michaëi z. van A. H. Uljee en C. WiHeman. Ondertrouwd: J. J. A. Kruijff 38 j. en M. M. Leijs 27 j. C. A. Habermehl 36 j. wo nende te Schiedam en K. D. Quist 23 j. Gehuwd: D. Verboom en P. van Klave ren; W. van der Veen en M. van der Klcij; D. de Vogel ep M. van Ommering; J. P. G. Kuiper en J. van Ommering;; W. Brak en G. den Braver. Overleden: G. C. Timmerman 27 j.; F. Vermeulen 83 j. KATWIJK De stakende kooplieden. In de situatie aan de groentenveiling is nog geen wijzi ging gekomen. Vrijdagmiddag werd door de Rijnsburgsche kooplieden niet gekocht en de Katwijksche en andere kooplieden kre gen het hun verlangde na toewijzing en te gen door het bestuur vastgestelde prijzen. De aanvoer was, begrijpelijk, aanmerkelijk kleiner dan normaal: win terproducten be hoeven trouwens niet haastig opgeruimd te worden. Men wacht dus nog op de ver dere gang van zaken. Ongeval. In de Stationsstraat viel de 12-jarige D. V. van een rijdende wagen, waardoor hij een hersenschudding opliep. Een ziekenauto vervoerde hem huiswaarts. LEIDSCHENDAM Gemeenteraad. De raad zal Woensdag avond 8 uur bijeenkomen. De voornaamste agendapunten zijn: aangaan van kasgeld- leening, voorstel betreffende een subsidie aanvrage door het „Huygens-Lyceum" te Voorburg, voorstel tot wijziging salarisre geling ambtenaren. Schapen gedood. De Stompwijksche- weg en de Westvlietweg zijn operatie-ter rein geweest van een voor schapen gevaar lijken hond. Aan den Stomp wij kschen weg werd een schaap doodgebeten bij den land bouwer N. en bij A. terwijl aan den Vliet- weg 6 slachtoffers vielen n.l. 3 schapen bij v. d. Burg en ook 3 schapen bij Kooy. LEIMUIDEN Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te komt Dinsdag 12 Nov. a.s. in openbare vergadering bijeen. Benoeming gemeente werkman. De voordracht luidt: 1. G. van Heijningen Czn., 2. C. J. de Rijn, 3. J. Pen ning de Vries. NOÜRDWIJK Dag van het Oorlogsgraf. Evenals an dere plaatsen zal ook Noordwijk op plech tige wijze de gevallenen van de wereld oorlog herdenken. Morgen, Zondag te 3 uur, zal deze herdenking plaats hebben op de Algemeene Begraafplaats, alwaar ruim 60 geallieerde militairen rusten. Door den burgemeester zal een krans worden ge legd, waarbij een zangkoor haar medewer king zal verleenen. De ingezetenen worden in de gelegenheid gesteld losse bloemen op de graven te brengen en een ieder wordt verzocht de gevallenen in hun gebeden te herdenken. NOORD WIJKERHOUT Lustrum V.V.S.B. Morgen wordt het 3e lustrum gevierd van de R.K. Voetbal- vereeniging V.V.S.B., alhier. Des morgens is er voor de leden een Alg. H. Communie onder de H. Mis van half 9. 's Middags 2 uur competitiewedstrijd V.V.S.B.Docos. De aftrap zal geschieden door Pastoor v. d. Waarden, geestelijk adviseur van V.V.S.B. De muziekvereeniging zal de wedstrijd met muziek opluisteren. Om 8 uur des avonds in Café v. d. Geest Bopteavond voor alle le den. Auto-ongeluk. Waarschijnlijk door de gladheid van den weg is Vrijdag een auto bus van den dienst op Haarlem op den Zilkerduinweg geslipt en tegen een boom Doordat in sommige klassen meer dan tien clubs zijn ingedeeld, hebben de ver- eenigingen zoo nu en dan een vrije Zon dag. Morgen is dat het geval met U.V.S., doch' de Blauwwitten benutten dezen dag voqr een oefenwedstrijd, waarbij de Zwol- sche club P.E.C. de tegenpartij is. Blijft U.V.S. morgen dus buiten compe titie-verband, de belangstelling voor de tweede klasse B is er niet minder om, om dat van de prestaties der concurrenten ook het wel en wee van U.V.S. afhangt. Zoo zien we in de eerste plaats belangstellend uit naar de verrichtingen van DVC, welke clug morgen S.V.V. ontvangt. Een zege der thuisclub ligt in de lijn der verwachtin gen. U.V.V. kan haar positie weer verbete ren door een overwinning op Schevenin- gen, Quick van Elinkwijk. De wedstrijden VTOSSliedrecht en FortunaOvermaas zullen ongeveer gelijkwaardige krachten la ten zien. In de derde klasse A concentreert zióh de belangstelling voor Leiden om den wedstriji L.F.C.H.F.C. Het wordt zoo langzamerhand .tijd, dat de Leidenaars weer een paar punten binnenhalen. Tegen de „Good Old" moeten zij een kans hebben. Lugdunum heeft weer een lastigen uit wedstrijd tegen Hillinen, maar vorigen Zondag hebben de Leidenaars tegen Was senaar laten zien, dat zij toch wel tot iets in staat zyn. Moge het ook morgen zoo zijn. S-J.C. krijgt het opnieuw zwaar tegen V.C.S., welke club tot heden slechts drié verliespunten heeft tegen S.J.C. reeds tienDat is weinig hoopvol! Wassenaar ten slotte heeft een goede kans tegen TYBB, al schynen de Haarlem mers ook danig van zich af te bijten. In de derde klasse B is de wedstrijd in Alpnen tusschen de club van dien naam en A S.C. van veel belang voor de plaat sing onderaan de ranglijst. We zijn inder daad benieuwd of A.S.C. het daar zal bol werken. Roodenburg moet van Tonegido kunnen winnen, ONA van RVC en Woerden van Laakkwartier. In de vierde klasse A heeft DOSR een goede kans om haar positie aan den kop te verbeteren ten koste van L.D.W.S. Bode gaven, dat bezoek krijgt v. Hillegom, heeft eveneens een kans op beide punten, Docos kan in Noordwijkerhout winnen, Lisse in Sassenheim en de strijd tusschen Alphen- scheBoys en Alphia zal speciaal de aan dacht trekken omdat we zeer benieuwd zijn of de Boys op den weg van herstel zullen voortgaan. Docos. Docos 1 speelt morgen in Noordwijkerhout tegen VVSB. Dit zal alle moeite doen om van de onderste plaats ai af te komen, dus jongens je bent gewaar schuwd. Verzamelen 12.30 bij remise Rijns- burgerweg. Docos 2 speelt thuis tegen Roodenburg 3. Uit werd deze wedstrijd verloren maar nu moot deze gewonnen worden; aanvang 2 uur. Docos 3 speelt ook thuis tegen LDWS 2; aanvang 12 uur. Zij zullen flink aan moeten pakken om een behoorlijk resultaat te behalen. Docos a jun. spelen in Sassenheim tegen Teylingen a jun., vertrek per tram om 10.45 uur van af remise Rijnsburgerweg. Docos b jun. spelen in Alphen tegen A.B. c jun., vertrek per trein 12.45 station. Event, afkeuringen gebotst. De heer P K. alhier werd uit de auto geslingerd en brak zijn sleutelbeen. Ook bekwam hij flinke wonden aan het hoofd. De overige inzittenden kwamen met de schrik vrij. De heer K. is naar de Ma- riastichting in Haarlem vervoerd. OUD-ADE Klaproos. De collecte voor het Neder- landsch Oorlogsgraven-Comité zal morgen gehouden worden by de kerk. ROELOFARENDSVEEN Feest Kath. Arbeidersbeweging. Op Donderdag, Willibrordusdag, was het een feest voor de plaatselijke afdeeling. Des avonds kwamen de leden met hun echtge- nooten, verloofden en huisgenooten in de St. Pancratiuszaal bijeen. Daar hield de voorzitter, de heer N. Rietbroek, een ope ningstoespraak. O.I.v. den heer J. Ruyten werden hierna eenige zeer mooie liederen ten gehoore gebracht door een gemengd zangkoortje, dat gezien de korte oefentijd reeds mooie resultaten bereikte. Het hoog tepunt /an den avond was de opvoering van het tooneelstuk „Naar meer Geluk". De hoofdvertolker maakte met zijn gerouti neerd talent het stuk goed, terwijl van de nevenspelers en speelsters niets dan goed gezegd mag worden. Dat de oplossing aan het einde wat onverwacht kwam, konden zij tenslotte niet helpen. In de pauze sprak Kap. A. Hartog de leden toe. Spr. roemde de vooruitgang van de Kath. Arb.bew. in Nederland en hoopte, dat ook in R.A.Veen gelijke tred gehouden zou worden met de algemeene opbloei in het land. Vermel den wij in het bijzonder nog het „Ave Ma ria", door Plonia van Benten gezongen. VOORSCHOTEN Parochie-retraite. Op Maandag 11 No vember begint in onze parochie de eerste parochie-retraite en wel 's avonds om 7 uur voor de jongere dames vanaf 17 jaar en voor de oudere dames om 8.30 uur! De vol gende bezochte straten komen hiervoor in aanmerking: Leidschestr., Elslaan, Noort- heystr., Nieuw Voordorpstr., Parkstr., Hof weg, Badhuisstr., Venèdepark, Stad\vykstr., Tolstr., Laan v- Langenhorst, Berènsteyn- straat, Krimkade, Marnixstr., Schoolstr., Kerkplein, Tramstraat, Bakkersteeg. De zaal in het bondsgebouw is tot kapel inge richt; daar wacht God u! Mocht u per on geluk geen kaart ontvangen hebben, dan kunt u na de Hoogmis nog een kaart halen bij de paters in de zaal! Zonder kaart heeft tot de kapel niemand toegang! Als het voor iemand uit een andere straat soms beter uitkomt om nu de oefening mee te ma ken, dan kan men zich opgeven aan een der paters, die de retraite leiden. We ver blijven in het zaaltje naast de* kapel. Komt u luisteren, U bent van harte wel kom. WARMOND Klaproos-collecte. In verband met een reeds eerder aangevraagde collecte is be sloten om de klaproos-collecte niet te doen plaats vinden op 11 November, doch op de Zaterdag d.a.v., dus op 16 November 1946. Warmond zal dus bij deze collecte de laat ste gemeente zijn, doch het comité ver trouwt er op, dat het niet de minste zal i zyn. van terreinen kan men te weten komen by Meijkamp, Aalmarkt. D. O. S. R. Na de debacle tegen Docos hebben onze voetballers zich hersteld en met hun overwinning op Lisse de bo venste plaats op de ranglijst bereikt. Deze positie lij let fraai, maar is niet eens zoo benijdenswaardig. Wanneer het gevolg zou zijn, dat de DOSR-spelers een superiori teitsgevoel hebben gekregen, dan zouden zij zich morgen tegen L. D. W. S. wel eens ontzettend kunnen vergissen. De wedstrijd morgen zal met groote ernst aangepakt moeten worden en alle gedachten zullen geconcentreerd moeten zijn op het groote doel: een eervol resultaat. Aanvang 2.30 uur op eigen terrein. DOSR III Vertrekt om 10.30 uur per fiets naar Leiden voor den wedstrijd tegen ASC 5 aanvang 12 uur Jun. DOSR AJun. Lisse A thuis om 12 uur. Jun. DOSR cJun. Rijpwetering b om 12 30 uur, vertrek per fiets om 11.30 uur. Altior. Voor Zondag heeft Altior ■iv eer een flink programma af te werken. Het eerste elftal gaat VTL I met een be zoek vereeren. Bet 3e elftal krijgt bezoek van Lugdunum VI; dit kan nog wel eens spannend worden. Het 4de elftal heeft eveneens een thuis-wedstrijd en wel tegen LFC VIII. Zullen ze nu ook eens een pun tje weten te bemachtigen, het wordt tijd. De Jun. A. gaan naar Meerburg en zullen daar een goede tegenstander vinden. Met goed samenspel en eensgezindheid .kan er gewonnen worden. De Jun. b krijgen Teylingen b op eigen terrein en zul1 en ze ker hun best doen om ook deze kamp te winnen, want ze staan nog steeds ongesla gen op de ranglijst dus doe je besft. Foreholte. Op Zondag 10 Nov. wegens Veertigurengebed in de St. Bartholomeus- parochie geen voetbalwedstrijden. Ruim 50 leden moeten zich aan een medische sportkeuring onderwerpen Daarvoor is ge'egenheid in het St. Agnes-gesticht op 12, 13 en 14 November. S. J. Z. Voor morgen zijn er geen wedstrijden vastgesteld in verband mlet het Veertigurengebed in de parochie Zuid- buurt. De Senioren zoowel als de Junio ren worden er aan herinnerd, bij wedstrij den steads hun persoonsbewijs of identi teitskaart bij zich te hebben. HOCKEY Zuidwijck. Het wedstrijdprogramma voor a.s Zondag luidt als volgt: Dames: Zuidw. 2—Gr. Geel 2; LSV 2—Zuidw. 3; Hee-en: HLC 1Zuidw. 1 (Tresling beker) HDS 3Zuidw. 3; Leiden 6Zuidw. 2. Deze Zondag speelt Zuidwijck 1 (heeren) Uit voor den Treslingbsker op de Rogge- v/oning en ook de dames 1 spelen geen competitiewedstrijd. A.s. Zondag over een week wordt nas de Hockeydag gehouden op het BMHC-terrein in Bloemendaal. De verwachting voor Heeren 1 is nog niet met eenige zekerheid te geven, aangezien HLC en Zuidwyck in twee verschillende afdeelingen spelen. ATHLETIEK. Docos. A.s. Zondag vertrekt een groo te Docosploeg. met o.a. Van der Steen, Van der Klugt, Vóllebregt, Montanus, Vu; r- .i c a.. naar Scheveningen. alwaar de atle tiek vereen iging Shot de Zuid-IIollandsche wegkampioenschappen organiseert. De Docosploeg zal ongetwijfeld een geduchte tegenstandster zijn, het mag ze'fs niet uit gesloten worden geacht dat zij er in zal slagen 't clubkampioenschap te veroveren. De deelnemers, alsmede een uitgelezen schare supporters Worden om 11.15 uur op het Station verwacht. De handbalwedstrijden, welke weke lijks in de Leidsche Hout door de Docos- leden onderling gespeeld worden, vormen een waardevolle aanvulling bij de indoor- training. Dit besef schijnt bij de Docos- leden meer en meer levendig te worden, gezien de stijgende be'angstelling, welke voor de handbalwedstrijden bestaat. Voor de. Docosleden, die er tot op heden nog niet aan deelnamen, zy hier nog vermeld, dat de onderlinge handbal wedstrijden ioderen Zondag om 11.30 in Leidsche Hout gehouden worden. Ouders en familieleden van Docos-ath- leden die momenteel in militairen dienst zijn, worden verzocht de dienstadrsesen van de betreffende athleten op te geven aan het Docos-secretariaat: H. Mentfnk, Zoeterwoudscheweg 2. Middels het zenden van de clubbladen, enz. hoopt de R.K. A.V. Docos het contact met deze leden te bewa ren. STADSNIEUWS WAT IS DE VATICAAN-MISSIE?' De Vaticaan-Missie, die in opdracht van Z.H. de Paus, de belangen behartigt van de nog duizenden ongelukkige gezinnen, die getroffen zijn door de vermissing van een familielid, door gevangenschap of in- terneering, door vlucht uit hun huis en hun land, dit moderne vredesleger, ver dient zeker van iedere goede Nederlander, krachtige financieele steun. Zonder onderscheid van godsdienstige overtuiging, wordt alle steun gratis ver leend, en niet door woorden, maar door da. dén te stellen. Daarom mogen wij zeer te recht dit grootsche werk van naastenliefde, in uw aller milddadigheid aanbevelen. Gionummer 268761 ten name van de Dif. Ned. Vaticaan Missie te Nijmegen of post wissels ten name van den propagandist der Ned. Vaticaan Missie den heer C. Zand bergen .Plantsoen 103, Leiden. Sonaten-avond 17 November liefdadigheids- concert. Door de zeer begaafde kunstenaar Iskar Aribo, piano, en Dick de Reus, viool, is op 17 November a.s. in de Stadsgehoorzaal te Leiden, een concert aangeboden, waarvan zorgt u een genotvolle avond en de Ned. Vaticaan Missie. De concertvleugel is be langloos beschikbaar gesteld, door de fa. C. Bender. Toegangsprijs slechts ƒ0.75. Kaartverkoop en plaatsbespr. bij de fa. Bender, Hoogewoerd 90. Nu is het woord aan u lezer(es), gij be zorgd u een genotvolle avond en de Ned. Vaticaan Missie een batig saldo, om daar mede weer vele lan^nooten moreel en physiek te redden. Maakt uw avond dus vrij om op 17 No vember a.s. te 8 uur iö de Stadsgehoorzaal te Leiden, een daad van naastenliefde te stellen.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 2