SteCeicLelicSou/tewt De verhouding Nederland tot Indonesië Staking der radio-musici duurt voort Het hongerspook thans in Duitschland VRIJDAG 8 NOV. 1946 Bureaux: Papengracht 32. Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen 0.26 per week, /MO p. mnd. 3.25 p. kwartaal Franco p. post f4.00 waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 37e JAARGANG No. 10930 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WILMER. Directeur: C. M. VAN HAMERSVELD. Uitgave van N.V. „De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent d. m.m. Bg contract belangrijke korting. Democratiseering bedrijfsleven I^EMOCRATISEERING van het bedrijfs- leven is een eisch van den tgd. Of be ter gezegd: een eisch van sociale recht vaardigheid, welke in dezen tijd verwe zenlijkt kan en moet worden. Wg schreven gisteren over „geleide economie". Geleide economie is een ele ment in de democratiseering van het be- drij'fsleven, omdat het doel van de geleide economie is: deze te doen strekken ten bate van héél het volk, van de gemeenschap. Mét de medezeggenschap vormt de orde ning (de geleide economie) de democrati seering in het bedrijfsleven. Prof. v. d. Ven, uit Tilburg heeft dezer dagen in een redevoering een pleidooi ge houden voor de bedoelde democratiseering: voor medezeggenschap en ordening. Doch hij liet op dit pleidooi, dat. onze overtuigde instemming heeft, volgen: ,,Maar dan willen wij toch constateeren, dat de ordening, zooals zij op het oogenblik in ons land plaats vindt, in meer dan één opzicht het tegendeel in de hand werkt van iets, dat op democratie lijkt. Het is dan ook een wezenlijk andere ordening dan de bo venbedoelde, het is ordening van hooger- hand en wat haar karakter bepaalt zijn niet de eischen van een te produceeren rijk- dom, maar die van een heerschende schaarschte. Zij bestaat uit een complex van noodmaatregelen; zij heeft slechts be staansrecht zoolang de nopd bestaat en uiteraard ook slechts in zooverre als zij werkelijk in den nood voorziet. Terwijl zij dit nu tracht te doen schept zij allerlei nieuwe noodtoestanden. Zij schept de onverdraaglijke, het iniatief zoo verlammende dictatuut van de bureaucratie Zij voert soms tot een willekeur en een eenzijdige bevoordeeling, waarvan men versteld staat." Inderdaad alles, wat er' nu rondom het bedrijf geschiedt, beschouwe men niet als de ideale, de gewenschte en ook reëel mogelijke democratiseering van het be drijfsleven. Het ontbreekt maar al te veel aan over leg met en voorlichting van deskundigen. Er is maar al te veel bureaucatie. Zeker, als het bedrijfsleven in dezen tijd zou worden vrijgelaten, zou de chaos niet te overzien zijn! Hiervan zal wel ieder on zer overtuigd zijn. Maar dat wil nog niet zeggen, dat het niet beter en veël beter kan gaan, als het nu in werkelijkheid ver loopt. Er zit te weinig schot in de democrati seering van het bedrijfsleven. Plannen der Regeering Aan de memorie van antwoord op het afdeelingsverslag ontleenen we de volgen de passages, die ons inlichten omtrent be langrijke voornemens der Regeering. PUBLIEKRECHTELIJKE BEDRIJFS ORGANISATIE. De Regeering werkt aan de voorberei ding van een wet op de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie. Hangende deze voor bereiding acht zij het niet gewenscht thans hieromtrent in bijzonderheden te treden. De mijnen. De samenstelling van de commissie van onderzoek inzake de noodzakelijkheid eener socialisatie van de particuliere mij nen is nog niet voltooid. Uiteraard kan de regeering de noodige voorbereidingen voor een socialisatie der particuliere steenkolen mijnen in Limburg niet treffen, zoolang het rapport van vorenbedoelde commissie niet heeft bevestigd, dat het algemeen belang zoodanig ingrijpen vergt. De Nederlandsche Bank. Blijkens het verslag zouden vela leden willen aandringen op spoedige nationalisa tie van de Nederlandsche Bana. In ver band hiermede deelt de minister van fi nanciën mede, dat een daartoe strekkend wetsontwerp wordt voorbereid. De com missie, welke hem omtrent de daarbij nood zakelijke wijzigingen in het statuut der Bank zal adviseeren, nadert de voltooiing barer werkzaamheden, zoodat indiening van het wetsontwerp binnen eenigen tijd kan worden tegemoet gezien. Toezicht op het kapitaalverkeer. In voorbereiding is een wetsontwerp, dat de strekking heeft een wettelijke regeling tot stand te brengen met betrekking tot het toezicht op het kapitaalverkeer. Bedoeld toezicht beoogt een zekere controle op dat deel van de bedrijfspolitiek' der banken, dat gericht is-op het verstrekken van cre- dieten van zekeren omvang of bemidde ling te verleenen bij het opnemen van ka pitaal door uitgifte van effecten. Geen nationalisatie van de luchtvaart. Nationalisatie van de Nederlandsche bur gerlijke luchtvaart in dien zin, dat het luchtvaartmaterieel staatseigendom zou worden en het personeel rijksambtenaren, wordt voorshands niet overwogen. Wel is een wetsontwerp in een ver gevorderd sta dium van voorbereiding, strekkende om de regeering te machtigen voor een zoodanig bedrag in het kapitaal der K.L.M. (het welk sterk zal worden vergroot) deel te nemen, dat het Rijk de meerderheid in dat kapitaal zal behouden. OP KORTE GOLF BUITENLAND. Bij Hamm, in Westfalen, is een vlieg tuig, op weg naar Schotland, tegen een fa brieksschoorsteen gevlogen. Acht dooden. Het historische kasteel op den weg van Heidelberg naar Loppen bij Brugge is af gebrand. De kunstschatten konden in vei ligheid worden gebracht. Negen Duitsche technici, die op vrij willig contract in Engeland op het gebied van projectielen werkzaam zullen zgn, zijn te Londen aangekomen. Binnenkort volgen er nog meer. In de Britsche bezettingszone van Duitschland zullen tot nader order geen vluchtelingen meer worden opgenomen. DE A.S. CONFERENTIE TE DEN PASAR OP 7 DECEMBER a.s. zal te Den Pasar c-en confarentie worden gehouden, waaraan 75 afgevaardigden zullen deelnemen. De groote beteekenis van deze conferentie is allereerst gelegen in het feit, dat de deelen van den Archipel, die niet behooren tot het republikeinsche gebied, hier gelegenheid vinden zich door middel van een door hen zelf gekozen vertegenwoordiging uit te spreken over hun toekomstigen status in de nieuwe structuur van Indonesië, alsmede over hun verhouding tot Nederland en de republiek. Een Vereenigde Staten van Indonesië? Ook voor Malino was gestreefd naar een billijke vertegenwoordiging, doch deze droeg veelal noodgedwongen een geïmpro viseerd karakter Na Malino heeft de be volking van de meeste gebieden zeer actief deelgenomen aan de inrichting van een geschikte apparatuur voor de verkiezin gen, zoodat de afvaardiging naar Den Pa sar meer volledig beantwoordt aan de eischen voor een juister vertegenwoordi ging. De conferentie van Malino heeft zich uit gesproken voor een federatie (Vereenigde Staten van Indonesië), omvattend vier dee len, Java Sumatra, Borneo en de Groote Oost, waarbij eventueel de Kleine Soenda- eilanden met de Groote Oost zouden sa mengaan. Tevens heeft men te Malino zich uitgesproken voor de noodzakelijkheid om de voorstellen over de staatkundige her vormingen ten spoedigste voor te leggen Ernstig beroep op de weggebruikers Het Verbond van Vereenigingen voor Veilig Verkeer doet eer. drin gend beroep op de weggebruikers om volledigx medewerking te ver leenen aan de bevordering van een veilig verkeer op den weg. Deze médewerking moet verder reiken dan een dankbaar aanvaar den van de drukwerken, die deze week door de po'itie op straat wor den uitgereikt, moet verder gaan dan een gewillig opvolgen van de wenken die de politie aan lichte verkeersovertreders geeft. Iedereen zij er van doordrongen, dat slechts door stipte naleving van de verkeersvoorschriften, ook als er geen politie in de buurt is. onge vallen kunnen worden voorkomen en daardoor het verkeer veiliger kan worden. De arrondissementsrechtbank te Amster. dam veroordeelde heden den 31-jarigen schilder Cornelis Roeland van Schie, die op 1 Maart van dit jaar den ex-gedetineerde Hendrik Scheffer op de Erasmusgracht te Amsterdam, na hem nog de gelegenheid ge geven te hebben om te bidden, neerschoot, tot een gevangenisstraf van vijf jaar met aftrek van de in preventieve hechtenis doorgebrachten tijd. De eisch luidde acht jaar. De rechtbank overwoog, dat indien een dergelijke daad een jaar eerder was ge schied, Scheffer waarschijnlijk vrijuit zou zijn gegaan.doch dat deze daad, nu de rechtsorde is hersteld, als een der ergste misdrijven moet worden beschouwd. PRESIDENT-DIRECTEUR NED. SPOORWEGEN. Op de heden gehouden vergadering van aandeelhouders van de N.V. Nederl. Spoorwegen, is besloten aan ir. W. Hupkes, op zijn verzoek eervol ontslag te verleenen met ingang van 1 Januari 1947 als presi dent-directeur van de N.V. Nederlandsche Spoorwegen. Met ingang van dezelfden da. turn wordt de heer Hupkes benoemd tot commissaris der Ned. Spoorwegen. Voorts hebben de aandeelhouders beslo ten met ingang van 1 Januari 1947 te be noemen tot pres.-directeur den heer ir. F. Q den Hollander. DE RANTSOENEERING VAN ELECTRICITEIT EN DE ELECTRISCHE KLOKKEN. Naar wij van de zijde van den directeur- generaal der eiectriciteitsvoorziening ver nemen bedraagt het electriciteitsverbruik in Nederland thans 100 pet. van dat in het basis-jaar 1938. Er zou dan ook kunnen worden teruggegaaan tot opheffing der rantsoeneering, ware het niet, dat bg het gebrek aan kolen en gas voor verwar mingsdoeleinden de vlucht zou worden ge nomen in de electrische verwarming. De kolenpositie laat dit echter geenszins toe. Wat betreft het gesukkel met onze electrische klokken gelooft de directeur- generaal niet, dat dit zeer spoedig geheel verdwijnen kan. De uit Duitschland be trokken stroom heeft een lagere frequen tie. De toestand in Duitschland met betrek king tot de stroomopwekking is bedenke lijk. CENTRALE GASVOORZIENING. Naar uit de gegevens omtrent de cen trale gasvoorziening van Nederland blijkt zijn thans in uitvoering de koppelleidin gen, VelzenHoorn, BaarnSoest, Leiden Noordwijk (de gasfabriek te Noordwgk zal stilgelegd wordlen), HilversumBus- sum (de fabriek te Bussum verdwijnt). De leiding BoxtelBreda zal spoedig worden uitgevoerd. Een verdere doorleg ging naar Zeeland stuit nog op moeilijk heden met betrekking tot menschen en materiaal. De leiding AmersfoortSoest is gereed. Den BoschOss wordt in uit voering genomen. Zeer binnenkort zal de hoeveelheid, wel ke van Duitschland wordt betrokken, wor den opgevoerd tot 200.000 kubieke meter per dag. Het ligt in de bedoeling dat de öagelijksche hoeveelheid in de toekomst £70.000 kubieke meter zal bedragen. aan een tweede conferentie van afgevaar digden van alle bevolkingsgroepen uit deze gebieden. Zoowel op Borneo als in de Groote Oost is de voorbereiding van de uitwerking van de staatkundige hervormingen door de be volking krachtig ter hand genomen. In middels zijn verschillende vertegenwoor digende lichamen ingericht of door een reorganisatie geconformeerd aan de begin selen van Malino Ook' de organisatie van de gebieden als autonome ressorten (dae- rah daerah) is veelal reeds bevredigend uitgewerkt. Men hoopt dat te Den Pasar voor deze aangelegenheden de uiteindelijke vorm zal worden gevonden, overeenkom stig de behoeften en tie verlangens, zoo als deze zullen worden geformuleerd door de door de betrokken gebieden zelf geko zen afgevaardigden. Dat de afgevaardig den van Borneo in verband met den lang- zamen gang der verkiezingen in Zuid-Bor- neo op 7 December nog niet te Den Pasar aanwezig zal kunnen zijn, is weliswaar te leurstellend. doch het besluit om den aan vangsdatum van de conferentie niet uit te stellen is genomen overeenkomstig den wensch der overige gebieden. Daarenbo ven verwacht men stellig, dat de delega tie van Borneo voor het einde van de be sprekingen te Den Pasar aanwezig zal zijn. Een Dakota-toestel van den K. L. M.-dienst tusschen Amsterdam en Londen, moest in een bosch nabij Shere in Surrey een noodlanding maken waarbij het ernstig bescha digd werd. Van de negentien inzittenden liepen eenige verwondingen op. Het zwaar gehavende vliegtuig. Reuter P. President Truman zal niet aftreden In welingelichte kringen te Washington wordt verklaard, dat president Truman niet zal aftreden. „De president heeft een dergelijke stap zelfs niet ernstig overwo gen". aldus werd medegedeeld. Personen, die met Truman hebben ge sproken, verklaren, dat hij zeer bezorgd is over een mogelijke reactie in het buiten land tegen de republikeinsche overwinning en dat hij waarschijnlijk alles, wat in zijn vermogen ligt, zal doen om er de aandacht op te vestigen, dat de geVolgde buiten- landsche politiek den steun heeft van beide partijen. De staking der radio-musici is nog in vollen gang, hetgeen beteekent, dat het in de verschillende studiogebouwen aanmer- ke'ijk 'stiller is dan normaal. Het stakingscomité heeft gistermiddag een communiqué uitgegeven, waarin wordt geconstateerd, „dat de eerste dag der staking zeer goed geslaagd is." Er was vrijwel geen „levende muziek" in den aether, dank zij ook de sympathiestaking van vele orkesten en artisten, die in dienst der omroepvercenigingen zijn of voor de microfoon zouden optreden. De radiopro gramma's worden vrijwel geheel, voor het muzikale gedeelte, gevuld met gramofoon- platen. Gebruiksartikelen straks 15 pet. goedkooper? Prof. G. Brouwers, dir.-generaal voor de Prijzen, verklaarde heden bij de installatie der Amsterdamsche Prijzencommissie: De regeering heeft in de industriële sec tor een tweetal belangrijke maatregelen aangekondigd, die op verlaging der prijzen zijn gericht. Het ligt in de bedoeling een aantal belangrijke industrieële producten met ongeveer 10 pCt. in de eindprijs te ver lagen. Deze maatregel staat op het punt te worden doorgevoerd. Zeer binnenkort zal de minister van Economische Zaken dien aangaande een mededeeling doen. De tweede maatregel is de invoering van het „utility-systeem", waardoor de produc tie meer wordt gericht op de voorziening van voor de bevolking noodzakelijke goede ren, als gevolg waarvan ook de prijzen ver laagd kunnen worden. Het streven is door deze beide maatrege len, gezamenlijk verlaging van handelsmar ges en invoering van het utility-systeem, de prijzen van de belangrijke industrieële gebruiksartikelen gemiddeld met 15 pet. te verlagen en zoo mogelijk meer. BONNEN VOOR PETROLEUM. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat gedurende het tijdvak van 11 November tot en met 21 December a.s. de bonnen 47/5 en 48/5 algemeen recht geven op het koopen van 2 liter petroleum. Wedloop om uranium? De „Daily Herald" verneeiltt dat Groot-Brittannië deelneemt aan een wedloop van zes landen om een uitgestrekt gebied in de Zuid-Poci, dat vermoedelijk uranium bevat. Een Britsche expeditie van 30 man, die spoedig door een groep uitge kozen Engelsche geleerden zal wor den vervangen, heeft zich reeds aan de Marguerite Bay (vlak ten Zuiden van kaap Hoorn) genesteld. Een semi-officieele Amerikaan- sciie expeditie onder leiding van Ronne, voormalige tweede bevel voerder van de expeditie van Byrd, zal naar men verwacht begin Ja nuari naar Marguerite Bay vertrek ken. Naar verluidt, overwegen de Sov jet-Unie, Noorwegen, Argentinië en Chili eveneens de uitzending van een expeditie. Naar men zegt, is uraniem het voornaamste doel van de expedities, Haar programma bevat echter te vens een onderzoek naar oliehou dende gesteente en andere minera len kosmische stralen en weersom standigheden. Deze belangstelling voor het on derzoek naar uranium in de Zuid pool wordt toegeschreven aan een rapport van sir Douglas Awson, den Australischen onderzoeker, die ver klaart, dat de Zuidpoolgebieden ge lijkenis vertoonen met het uranium houdende gebied van Canada, aldus de „Daily Herald". Het ligt in de bedoeling van de staken de musici om de uitzendingen voor de jon gens in Indië, kerkelijke uitzendingen en ziekenuurtjes niet te verhinderen. In haar communiqué wijst de stakings leiding erop, dat het op non-actief stellen der 4 dirigenten die jarenlang hun beste krachten hebben gegeven, de aanleiding tot staking is geworden. Er zijn echter nog *'ele onbevredigd gebleven eischen en ver langens der musici, welke tevens een rol in dit conflict spelen. Bovendien leeit er nog een groote grief: de collectieve zuivering met een schorsing- straf van 5 maanden, zonder hoor en we derhoor met alle nadeelige gevolgen van dien voor alle musici, onder wie velen be langrijk illegaal werk hebben gedaan en anderen, die door gedwongen deportatie naar Duitschland al voldoende geleden hebben. PROF. DR. J. E. DE QUAY GEHULDIGD. De nieuwe commissaris der Koningin in Noord-Brabant, prof. dr. J E. de Quay, die zonder openbare installatieplechtigheid deze week zijn ambt aanvaard heeft en die jl. Dinsdag voor het eerst de vergadering van het college der Gedeputeerde Staten heeft voorgezeten, is Donderdagavond door de Bossche burperij gehuldigd wegens zijn benoeming tot Commissaris der Koningin. Deze huldiging, die plaats vond voor den ingang van het gouvernementspaleis in de Verweerstraat aldaar, bestond in een twee tal serenades welke hem gebracht werden, resp. door de Koninklijke Harmonie 's Her togenbosch en het 't Hertogenbosch's Mu- z:ekkorps. Bij deze gedegenheid werd na het wisselen Van toespraken den nieuwen commissaris het eere beschermheerschap aangeboden der Koninklijke Harmonie 's Hertogenbosch. Tengevolge van een besluit van den Persraad inzake de papiervoorzie ning verschijnen wij heden weer met een krant in klein formaat. Geen onvoorwaardelijke loonstop De Nederlandsche arbeidersbeweging, samenwerkend in de Raad van Vakcentra les, heeft zich andermaal gewend tot de regeering inzake het nijpend probleem van loonen en prijzen. Ditmaal heeft de Raad van Vakcentrales, in aansluiting op een op 15 October verzonden telegram aan den mi nister-president, een uitvoerig adres gezon den aan dr. Beel, waarin allereerst wordt geconcludeerd, dat een onvoorwaardelijke loonstop niet kan worden aanvaard. Wel is de Raad van Vakcentralen bereid mee te werken aan een regeeringspolitiek, welke streeft naai- opheffing van de bestaande spanningen en wanverhoudingen door prijs, verlaging en prijsstabilisatie, indien op de eerste plaats de voorgenomen prijsverhoo- ging voor brood, melk en boter voorloopig wordt opgeschort. De arbeidersbeweging verlangt voorts adviseerende bevoegdheid in zake prijsvorming en grondstoffenaan- wending, controleerende bevoegdheid t.a.v. de naleving der prijsvoorschriften, opne ming in de besturen van hoofd-, bedrijfs- en vakgroepen zoolang deze nog bestaan en in afwachting van een definitief tot stand gekomen publiekrechtelijke bedrijfsorgani satie. GEEN OVEREENSTEMMING OVER ONDERWIJZERSSALARISSEN. Wij vernemen, aldus „Trouw", dat tij dens het overleg, dat Woensdagmiddag heeft plaats gehad tusschen de regeerings- instanties en de vertegenwoordigers van de onderwijzersorganisaties over de salarissen bij het onderwijs, geen overeenstemming is bereikt. Aanvankelijk stonden de zaken zoo, dat regeering en organisaties vrij ver van el kander stonden in zake de bepaling van het grondsalaris. Ten einde uit de impasse te geraken, werden van regeeringszijde tusschenvoorstellen gedaan waarover het overleg Woensdagmiddag liep. Daar men van de zijde der organisaties van meening is, dat deze laatste voorstellen nog niet ver genoeg gaan meende men uit den aard der zaak ze niet te kunnen aanvaarden en de overeenstemming was onbereikbaar. De zaak ligt dus nu weer zoo, dat de regeering terug kan vallen op haar oorspronkelijke voorstellen, terwijl de organisaties even eens haar in eerst instantie ingenomen standpunt kunnen handhaven. Men acht het niet uitgesloten, dat dezen winter een hongersnood uitbreekt. De noodtoestand zou hoofdzakelijk het gevolg zijn van het uitblijven van Amerikaansch graan tengevolge van de stakingen in Oc tober. Britsche deskundigen verklaren, dat er onmiddellijk graan dat zich thans on derweg naar Europa bevindt voor Duitschland beschikbaar moet worden ge steld, anders zal er half December geen brood meer zijn- Naar verluidt, zijn de ontslagaanvragen der ministers voor de zuivering van Wuert- temberg-Baden en Beieren, niet aanvaard door de premiers dezer staten. Men geeft toe, dat het om moeilijk te vervullen func ties gaat, dSar betrokkenen aan aanvallen van alle zijden zijn blootgesteld. TITO'S VOORSTEL INZAKE TRIëST. Het gisteren gemelde voorstel van maar schalk Tito over Triëst en Gorizia is bij Italië niet in goede aarde gevallen. De Ita- liaansche regeering heeft n.l. geen afstand willen doen van de stad Gorizia, dat vol gens haar eex^ integreerend deel uitmaakt van het Italiaansche grondgebied, zooals unaniem door de „Groote Vier" is erkend. Zelfs Molotof heeft vriend Tito in den steek gelaten, daar hij verklaard heeft, dat zoowel de Italiaansche als de Joego slavische aanval op de door de „Groote Vier" voorgestelde regeling inzake Triëst een slechten indruk heeft gemaakt op de Sovjet-delegatie. NAAR KABINETSCRISIS IN BELGIë? De liberale ex-minister Albert Devèze bevestigde tegenover de ,,Un. Press" de ge ruchten over liberale plannen, om de re geering te verlaten. Tezelfder tijd wordt vernomen, dat de voormalige minister-president van Acker weer besprekingen voert met Katholieken en liberalen over de mogelgke vorming van een nieuwe regeering, waarvan de commu nisten zouden zijn uitgesloten. Voor de komende vier weken zal het da- gelijksche rantsoen op 1550 calorieën wer den gehandhaafd. Het visch. en broodrant soen zal worden verlaagd, doch als compen satie worden meer aardappelen beschik baar gesteld. Te Washington worden de onderhande lingen tusschen Engelsche vertegenwoordi gers en ambtenaren van de Amerikaansche ministeries van buitenlandsche zaken en landbouw, teneinde de voedselcrisis in de zóne op te lossen, voortgezet. Het werke lijke aanvatten van het probleem zal ech ter geschieden tijdens de belangrijke En- gelsch-Amerikaansche economische confe rentie, welke de volgende week in Duitsch land bijeen zal komen. Van gezagheb bende zijde wordt medegedeeld, dat het voedselprobleem een der belangrijkste te behandelen vraagstukken tijdens de be sprekingen over de economische vereeni- ging der beide zones zal zijn. Ambtenaren zijn van meening, dat de steeds terugko mende voedselcrises gedeeltelijk te wijten zijn agn het falen der geallieerden om een doelmatige export- en importpolitieK te volgen. Deze kwestie zal eveneens worden besproken. DE VERONGELUKTE DAKOTA VAN DE K. L. M. Naar wij van de zijde van de K. L. M. vernemen, moet het uitgesloten worden geacht dat de in Surrey verongelukte .Dakota" zou kunnen worden gerepareerd, zoodat het toescel als verloren moet wor den beschouwd. Het onderzoek naar de oorzaak van het gebeurde is nog niet ge ëindigd. ooooo WEERSVERWACHTING ooooo LICHTE VORST, g Aanvankelijk zwaar bewolkt, la- o §o ter hier en daar opklarend. Langs de Noordzeekust temperatuur o meerdere graden boven het vries- o punt, in het overige gedeelte van het 8 land vannacht lichte vorst •ooooooooooooooooooooooooooooooooooooon

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1