föeCricLcfoeSoii/rant Uiterlijk 20 Nov. einde vijandelijkheden Vragen in de Kamer over „de Politie'' Oplossing van de Koningskwestie Nederlandsche eischen aan Duitschland DINSDAG 5 NOV. 1946 LJureaux: Papengracht 32. Leiden Giro 103003. Telefoon, voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen f 0.26 per week. 11 10 p. mnd. 3 25 p. kwartaal Franco p post f 4.00 waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 37e JAARGANG No. 10927 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WILMER. Directeur: C. M. VAN HAMERSVELD. Uitgave van N.V. „De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent p. m.m. Bü contract belangrijke korting. Slappe katholieken DAUS PIUS XII zeide Zaterdag in'n radio. rede voor het catechistisch congres, dat de Kerk niet slechts van buitenaf wordt bedreigd, maar ook door groepen slappe ka tholieken. De H. Vader zeide, dat het min der vitaal zijn van de Kerk in vele deelen der wereld hoofdzakelijk te wijten is aan onwetendheid of op zijn gunstigst aan een zeer oppervlakkige kennis van de gods dienstige waarheden. Wie dit vermaan van den Paus ter harte neemt, zal in zichzelf en in anderen moeten bestrijden de „onwetendheid" en de ,.zeer oppervlakkige kennis van de godsdienstige waarheden". Dat is een taak, waartoe natuurlijk de een meer dan de ander is geroepen, maar die toch ieder onzer in mindere of meer dere mate is opgelegd. Er staan vele wegen open, om bij ons en anderen de geloofskennis te verrijken en te verdiepen. Wij willen er slechts enkele noemen. Wij denken b.v. aan conferenties als door pater Wijnand Sluys O.F.M. in de St. Pe- truskerk te Leiden worden gehouden. Wij denken b.v- aan het weekblad voor het Bisdom Haarlem „Sursum Corda", dat op uitnemende wijze de belangstelling voor de katholieke leer opwekt en stimuleert tot medeleven. Wij denken b.v. aan het maandblad „Het Schild", dat na den oorlog geen vernieu wing behoefde te ondergaan, doch zijn ouden roem had te handhaven en dat ook doet. In ,,Het Schild" komen artikelen voor, die alleen de belangsteling van meer ontwikkelde lezers zullen hebben, terwijl dit maandblad in zijn geheel genomen al len, ontwikkelden en minder ontwikkel den, in aangenamen vorm leerzame apolo getische lectuur van zéér verscheiden in houd biedt. Wij denken ook aan andere katholieke .tijdschriften; wij denken ook aan katholie ke boeken met apologetischen inhoud, die onder ons nog véél te weinig worden ge vraagd en gelezen. Wij belijden ons geloof, maar wij moeten eerst en vooral onze belijdenis beleven. En dat beleven, die echte vitaliteit, waarin het leven naar buiten dringt om zich te ver spreiden en zich mede te deelen aan an deren, moet óók in kennis haar voedsel vinden. Wie' goede apologetische lectuur, "die hij zelf in zich heeft opgenomen, .ook aan an deren schenkt, doet een apostolisch werk. Een prachtig voorbeeld AAN ALLE COMMANDANTEN: „STAAKT HET VUREN" GISTEREN IS, ZOOALS GEMELD, op een bijeenkomst van de gemengde be standscommissie besloten om onmiddellijk na de bijeenkomst aan alle comman danten te velde het bevel tot het staken van het vuren te geven, terwijl de resp. posities gehandhaafd zullen worden. Men kan aannemen, dat in bepaalde gebieden de vijandelijkheden sedert de afkondiging vanhet bestand op 14 October reeds gestaakt zijn. Bespekingen te Batavia Instructies met nadere toelichting aan gaande het nakomen van het bevel zullen door de technische subcommissie uiterlijk op 10 November worden uitgegeven. Wan neer de plaatselijke commandanten deze zullen hebben ontvangen, zullen zij niet la ter dan 20 November de onderhandelingen ter plaatse openen over de problemen, die met het staken der vijandelijkheden samen hangen. Er wordt hierbij op het volgende de na druk gelegd: Het feit, dat de plaatselijke onderhande lingen niet eerder zullen worden gevoerd dan dat 4de instructies van de technische subcommissie zijn ontvangen, impliceert niet, dat de vijandelijkheden niet in alle gebieden gestaakt zouden worden. Waar geconstateerd wordt, dat er op de beve^n inbreuk wordt gemaakt, zal dit aan de bestandscommissie worden gerappor teerd. Voor dit doel zijn speciale organisa torische maatregelen getroffen. Onderhandelingen vorderen traag. Uit gezaghebbende bron wordt verno men, dat bij de gisteravond gehouden be sprekingen tusschen de Nederlandsche com missie-generaal en de Indonesische delega tie de fundamenteele vraagstukken van de organisatie van de toekomstige samenwer king met volledig begrip voor de wederzijd- sche standpunten zijn besproken. Ten aanzien van een aantal punten we"d verheldering verkregen. Er blijven echter een aantal punten over, ten opzichte waar van de bestaande kloof tusschen de stand punten niet kon worden overbrugd en wel ke een verder overleg vereischen. Dr. A. K Gani, die zoo juist uit Mcdan is teruggekeerd, waar volgens een vro :- gere verklaring van dr. Gani 6e situat e aanmerkelijk verbeterd is en „het critieke punt gepasseerd is" was bij de bovenbe doelde bijeenkomst aanwezig. HET KATHOLICISME stelt voor héél het terrein van het leven zyn eischen. Ook op het terrein van het sociale leven. En deze tijd, waarin een nieuwe maatschap pij moet worden gevormd, is den Katholie ken geschonken, om met alle kracht naar de verwezenlijking van die eischen te stre ven, allereerst door ze zélf te beleven in de eigen, persoonlijke levenspractijk, en ver volgens door de wetgeving. Aldus schreven wij gisteren, en wij vervolgden: „De maat schappelijke vernieuwing naar de katho lieke beginselen is aanvaardbaar voor allen, omdat zij is gebaseerd op de wetten, die de Schepper van de menschelijke natuur heeft gegeven, omdat zij dus is een zegen voor alle menschen, Katholiek of niet- Ka tholiek." Men behoeft niet Katholiek te zijn, om de verheven levenswijsheid van het Evan gelie, de sociale richtlijnen, gegeven in pau. selijke encyclieken, te waardeeren en te aanvaarden! En, als men dat bedenkt, is 't wel een buitengewoon schandelijke en óók domme lafheid, zich te schamen voor het Evangelie, zich te schamen voor de volg zaamheid aan de sociale pauselijke ency clieken! Een prachtig voorbeeld van de tegenover gestelde houding heeft Zondag de Italiaan sche minister-president gegeven. Op een verkiezingsmanifest der commu nisten, te Rome aangeplakt, kon men de volgende woorden lezen: „Als de Gasperi zijn instructies haalt in het Vaticaan, haalt hij ze bij een buiten- landsche mogendheid". In een Zondagochtend te Rome gehou den redevoering heeft, naar wij gister avond in de „Maasbode" lazen, de Italiaan, sche minister-president op deze verkie zingsmanoeuvre geantwoord: „De communisten beschuldigen mij er van", aldus de Gasperi, „dat ik mijn or ders zou ontvangen van 't Vaticaan, een bui- tenlandsche mogendheid. Ongetwijfeld, juri disch gesproken, is het Vaticaan een buiten- landsche mogendheid. Maar Rome, de stad van Raphaël en Michel Angelo, is tevens de woonplaats van Christus' Stedehouder, die er bisschop is en in critieke oogenblikken de stad bescherming biedt. Want Rome dankt Hem, den Paus, haar redding! Het was ook de Paus, die duizenden po litieke vervolgden, in de voorbije jaren, be scherming bood en asyl verschafte. En van die duizenden was ik er één. Neen, ik heb nimmer eenige politieke richtlijnen ontvangen van een staat, die er geen te geven heeft, wijl hij geen leger be zit en geen vloot en geen bommen. Ik ben niet politiek met het Vaticaan verbonden, doch geestelijk. Mijn geweten, door het christelijk geloof verlicht, brengt mij er toe, de geestelijke waarden te verdedigen der Italiaansche beschaving". Fabrieken in Saksen in brand gestoken Het door de Sow jets gelicensieerde dag blad „Leipziger Zeitung" meldt, dat Duit- sche ondergrondsche groepen van saboteurs en brandstichters vier fabrieken in Saksen in de Sowjetzóne in brai^d hebben gesto ken. Deze zijn door het vuur verwoest. Groo- te branden woedden in de Aschaffenburger Zellstoffwerke, de Hoesch-werke in Pirna, de Oscar Koek Karton-fabriek te Zwoentiz en de Freiberger papierfabriek te Weissen- born. Dit zijn de eerste bevestigde berich ten over sabotage in de Sowjet-zóne. (De Britsche nieuwsdienst.in Duitschland meldde, dat de branden werden ontstoken in fabrieken, die na een onlangs gehouden plebisciet over de confiscatie van nazi-bezit genationaliseerd waren). DE STRIJD IN CHINA. Volgens een Chineeschen communisti- schen woordvoerder is de 26ste nationalisti sche divisie, bestaande uit 5.000 man, met haar commandant en diens plaatsvervanger bij Kwantjen in Zuid-Mandsjoerije „in de pan gehakt". Deze divisie zou door de Ame rikanen zijn opgeleid en uitgerust. De Chineesche pers meldt, dat de slag in Noord-Sjantoeng in hevigheid toeneemt. DOCUMENTEN VAN PROF. SCHERMERHORN GESTOLEN? Het Fransche persbureau A.F.P meldt uit Londen het volgende: Men verneemt, dat toen de voorzitcer der commissie-generaal, prof. Schermer- horn, in het begin van de vorige maand te Batavia aankwam, het geheele dossier met de documenten en de instructies, welke hij bij zich had, hem is ontstolen en aan de re- publikeinsche regeering is overhandigd. Het dossier werd, ongetwijfeld na aandachtige bestudeering, vervolgens aan den eigenaar teruggegeven. Dit zou den Indonesiërs de gelegenheid hebben gegeven volledig ken nis te nemen van de instructies, welke de Nederlandsche regeering aan haar verte genwoordigers had gegeven en een inzicht te krijgen in den omvang van hur» bevoegd heden. Men verwacht in Londen dat de Indonesische eerste minister Sjahrir zal trachten bij de onderhandelingen het maxi mum van de „Dominionstatus" te verkrij gen, die de republiek is aangeboden in het kader van het Nederlandsche gemeenebest". Bij informatie te bevoegder plaatse te 's-Gravenhage deelde men ons mede, dat van gebeurtenissen als door A.F.P. gemeld niets bekend was. Een door'de Duitscfie bombardementen verwoest gebied in de Londensche city met een oppervlakte van ongeveer 25 vierkante K M., wordt gebruikt als verzamelplaats van puin en steenen, afkomstig van gebombardeerde huizen en schuilkelders, welke opgeruimd worden. Dit puin, dat op sommige plaatsen een hoogte van meer dan 10 meter bereikt, zal worden gebruikt bij den opbouw van nieuwe huizen in de Engel- sche hoofdstad. ^Martin Borman nog in-^ leven In de nabijheid van Stuttgart is een man gearresteerd, die het volle dige uniform van een luit.-kolonel van de S.S. droeg. Hij vertelde de politie, dat hij het uniform gekre gen had van Martin Bormann, den vroegeren plaatsvervanger van Hit- Ier, bij verstek door het Neurenber- ger Tribunaal ter dood veroordeeld. 's Mans toerekeningsvatbaarheid wordt Onder de talrijke vragen, die de Tweede Kamerleden hebben gesteld naar aanlei ding van de Rijksbegrooting van Justitie, zijn er ook vele, die de politie betreffen. De stijging van de uitgaven van de poli tie van ruim 7 millioen in 1940 tot meer dan ƒ47 millioen in 1947 had sterk de aan dacht getrokken. Een scherp onderzoek naar de strikte noodzakelijkheid dezer uit gaven achtte men gewenscht. Over het al gemeen bestond over de tegenwoordige or ganisatie der politie weinig voldoening. Is liet juist, werd gevraagd, dat de regeering voornemens is, om op korten termijn het eerst zoo kort geleden vastgestelde Politie- besluit 1945 te wijzigen? Men zou toch bij de behandeling der begrooting in de Staten Generaal in de gelegenheid willen worden gesteld, zich omtrent de beginselen van dit besluit uit te spreken. Ten aanzien van de meest wenschelijke organisatie der politie bleken de meenin gen sterk uiteen te loopen. Vrij algemeen was men verontrust door den omvang van de uitbreiding der Rijks politie. Is het waar, dat de zuivering der politie vrijwel uitsluitend heeft plaats ge had, naar aanleiding van klachten en niet ambtshalve? Men meende te weten, dat onlangs te Rotterdam, op grond van een „IRGOEN ZWAI LEOEMI" VERANTWOORDELIJK VOOR BOMAANSLAG TE ROME. In een niet. onderteekend communiqué, dat aan de Italiaansche pers is verstrekt, verklaart de leiding van de Joodsche ver zetsgroep „Irgoen Zwai Leoemi", dat zij verantwoordelijk is voor den aanslag op de Britsche ambassade te Rome. „De bomaanslag te Rome is het begin van een Joodsch militair front. Wij zullen den oorlog tegen Engeland overal en met alle middelen voeren totdat ons volk is be vrijd". (Van orizen specialen berichtgever). AFDEELING ZUID-HOLLAND KATHOLIEKE JOURNALISTENKRING. Te 's-Gravenhage is opgericht de afdee- ling „Zuid-Holland" v5h den Katholieken Nederlandschen Journalistenkring. Tot be stuursleden werden benoemd Jos. M. van Schaveren (Binnenhof), voorzitter; mr. H. F. A. Geise (Leidsche Courant), plaatsver vangend voorzitter, Pieter van" der Valk binnenhof) secretaris, J. N. van Hoogen 'asbode), penningmeester, en H. Vaas- Maasbode). De verkiezingen van 24 November Met belangstelling en gedrukt communisten air- nieuwsgierigheid worden de medeministers te hebben, gemeenteverkiezingen op 24 November aanstaande ver. Een drukke vacantie. wacht. Sedertdien is hy de zomer De christelijke (katholie- gaan doorbrengen in Portu. ke) Volkspartij hoont met gal, het land van belofte, zulke prachtige uitslagen waarheen thans enkel de voor den dag te Komen, dat hooge heeren kunnen of zij de huidige linksche re- mogen gaan. geering tot ontslag kunnen De vroegere nederige dwingen, indien deze intus- Brugsche werkman heeft schen niet reeds gevallen is. daar aan het balcon van 't Het is maar een hoop, want een of 't ander Palace-hotel theoretisch hebben de ge- zijn tijd doorgebracht mei meente-verkiezingen niets te een boek te schrijven, en hij maken met Kamer en Se- heeft er voor gezorgd, dat en- naat, waar de rechterzijde kele brokken uit dit werk steeds in de minderheid, al is het maar met enkele stem men, zou blijven Maar volgens de laatste berichten welke uit „welin- gelichte" politieke kringen reeds bekend zijn. H« ver kortten en welke wij met al-, dedigt er zijn gedachten le voorbehoud weergeven, voor het beleid van België, zouden de socialisten zelf het dat ui groote mate tot goede initiatief nemen om de hui- uitslagen geleid heeft en een dige regeering te verlaten, heel gemodereerd socialis- Ce socialisten of ten me als richtlijn heeft. minste zij, die bereid zouden zoodat de extremisten reeds zijn om van Acker te vol- hjj voorbaat het boek op gen, wat wil zeggen: het hunnen index gebracht heb- grootste getal der Vlaamsche fc>en- socialisten. Maar Van Acker zou nog Men weet, dat Van Acker meer gedaan hebbenHij voor enkele maanden gewei- zou regelmatig afgezanten gerd heeft, een, nieuwe re- van koning Leopold ontvan- geering zonder de katholie- gen hebben en met hen tot ken te vormen, en dat hij er een oplossing van de ko niet zoo erg veel voor voelt ningskwestie gekomen zijn. alhoewel hij zich op dit Dit contact schijnt niet on- punt voorzichtiger heeft uit- mogelijk, wanneer men weet, dat in de laatste tijden Van Acker, en zelfs Spaak, verzoeningsmogelijkheden hadden laten doorschemeren en dat reeds vroeger Portu gal tot terrein van soortge lijke besprekingen gediend heeft. De oplossing. Ziehier dus het volledig strijdplan. Indien de verkie zingen, zooals men denkt, een vooruitgang van de ge modereerde elementen be- teekenen, zou een regeering gevormd worden uitslui tend uit katholieken en so cialisten, met Van Acker aan het hoofd. Zij zou officieel de koning uitnoodigen om terug te komen, deze zou triomfantelijk door het volk ontvangen gorden, redevoe. ringen en verkiezingen zou den hem „witwasschen" eri na een maand zou hij ont slag nemen ten voordeele van zijn oudste zoon met zijn broeder Karei, regent zoo als nu. Leopold zou aan dit plan zijn goedkeuring hebben ge geven. Het feit is, dat het zoo lang aangekondigd witboek, waarin hij de# documenten moest publiceeren tot eigen verdediging, maar steeds niet verschijnt, en dat de gemoederen meer naar een minzame regeling, ook in de koningsgezinde kringen, ge neigd zijn is onloochenbaar- Het overige zijn maar ge ruchtenwelke toch de moeite waard zijn medege deeld te worden. CHI-LO-SA. onderzoek van de politie-administratie, vijf hooge politie-ambtenarerf door de P.R.A. zijn gearresteerd, tegen wie geen klachten waren binnengekomen. Waarom is niet overal zulk een onderzoek*ingesteld? Is het waar, dat de minister in meer dan de helft van de gevallen is afgeweken van de ad viezen van het Centraal Orgaan en de Comiqissie-Scholten? Daartegenover werd van andere zijde gewezen op gevallen, waarin men met de zuivering te ver is ge gaan. Zoo zou te Arnhem een nieuwe zui vering worden gehouden. Hoe staat het met het rechtsherstel van politiemannen, die in den bezettingstijd werden ontslagen in verband met overval len op distributiekantoren, hulp aan onder duikers enz.? Politiemannen, die te Groote- gast weigerden Joden te arresteeren en des. wege door den bezetter zijn ontslagen, zijn nog altijd slechts op arbeidscontract werk zaam. Minister Beel over grens correcties De minister-president, dr. L. J. M. Beel, heeft, naar Associated Press van welinge lichte zijde verneemt, het voornemen deze week, waarschijnlijk op Woensdagavond, wanneer de betreffende nota aan de Groote Vier overhandigd zal zijn, een rede te hou den voor de Nederlandsche radio over den inhoud der nota en de problemen, welke vastzitten aan de gevraagde grenscorrectie met Duitschland en de Nederlandsche be langen bij het achterland Duitschland. In de toelichting op het wetsontwerp tot een vermogensheffing ineens deelt de mi nister van Financiën mede, dat onder na der te preciseeren voorwaarden en even- tueele beperkingen het geblokkeerde gel<^ in de toekomst tegen vrij geld zal kunnen worden verhandeld. DE KOMENDE JAARBEURS. De directie van de Koninklijke Neder landsche Jaarbeurs te Utrecht deelt ons mede, dat de a.s. Voorjaarsbeurs zal wor den gehouden van 11 tot en met 20 Maart 1947. De termijn van aanmelding tot deelne ming aan de a.s. Voorjaarsbeurs wordt op 2 December a.s. gesloten. Fout! firma. 1 Die had nooit klachten. Was zeer tevre den. Tijdens den oorlog ging de man bij de N.S.B. Legde niemand iets in den weg. Gaf zelfs waardevolle tips, die beroerdig- heden voor zaak en personeel voorkwa men. Na de bevrijding gevangen gezet. Nu vrijgelaten daar de tijd van interneering gelijk was aan de geëischte straf. Nu vraagt de man aan zijn oude firma weer bij haar aan het werk te mogen gaan. Dit wordt geweigerd. Motief? Het zou deining onder het per soneel veroorzaken. Gevolg: na twintig jaren en meer trou we dienst staat de man op de keien. Hij heeft zijn straf uitgezeten maar eigenlijk begint ze nu pas! De deining onder het personeel vinden wij maar een mistroostig smoesje. De erva ring leert wel dat goede leiding en inlich ting van het personeel de moeilijkheden overwint. Het is weinig, verheffend. De houding van de firma is fout. Fout, omdat die houding a-sociaal is. Fout,' omdat die houding gebrek aan lei dende kracht verraadt. Fout, in één woord: omdat het onchris telijk is. Op een dergelijke manier komen wij er nooit! Zoo groeien wanhopige en verbitterde menschen. Zoo woekert de kiem der ontbinding in ons volk. Zoo worden de wonden nooit geheeld, maar altijd opengehouden. In den oorlog werd er naar de Bisschop pen geluisterd. Nu worden er honderd en één uitvluch ten gevonden om aan het dringend bis schoppelijk vermaan te ontkomen. De boven geschetste practtijk voert de helling af. Stukken kunnen niet uitblijven. En uiteindelijk zal er Eén zijn „Die met dezelfde maat gaat meten waarmee gü hebt gemeten". Regeling schilderstarieven Verplichtingen van den schilders patroon In het kader van de algemeene regeling der ambachtstarieven is voor allen, werk zaam in het glas-, huis-, kerk-, reclame- en scheepsschildersvak een prijzenbeschikking afgekondigd. Behalve dat de uurprijzen op grond van de bestaande loonregelingen zijn vastge steld, is ook bepaald, dat de schilder op zijn in te dienen rekening het aantal ar beidsuren, de uurprijzen, de hoeveelheid gebruikt materiaal en de materiaalprijzen aan moet geven. Dit laatste geldt niet bij aangenomen werk. In dat geval moet een voorcalculatie worden gemaakt, waaruit blijkt hoe de aannemingssom tot stand is gekomen. De schilderspatroon is verplicht voor elk werk een werkbriefje aan te hou den, waarop het aantal arbeidsuren en de soorten en hoeveelheden der verwerkte ma terialen staan vermeld. Het Fransche standpunt ten opzichte van een deelnemen van Nederland, België en Luxemburg aan de besprekingen der vier ministers van buitenlandsche zaken over Duitschland blijft zooals in Juli j.l. door Bidault is uiteengezet, d.w.z. uitgesproken gunstig, aldus het Fransche persbureau A.F.P. Men twijfelt er niet aan, dat deze drie landen, evenals de andere nabuurstaten van Duitschland, zullen worden uitgenoodigd om deel te nemen aan de besprekingen. Toen in Juli j.l. de kwestie van uitbrei ding van den raad der vier ministers werd opgeworpen, werd geen beslissing geno men. Op het oogenblik weet men echter, dat Groot-Brittannië tegenover deze rui mere samenwerking even gunstig staat als Frankrijk en ook heeft men alle reden te gelooven, dat de Vereenigde Staten zich hiertegen niet zullen verzetten. Van Sowj et-Russische zijde is nog geen offi- cieele mededeeling over dit punt gedaan. Indien echter de uitnoodigingen zoowel aan de Oostelijke als aan de 'Westelijke buurstaten van Duitschland zouden worden gezonden, verwacht men, dat ook Moskou geen bezwaren zal hebben. Een vijftal verzoeken. Volgens den New Yorkschen correspon dent ven de „Daily Telegraph" is de vol ledige tekst van het memorandum der Ne derlandsche regeering inzake haar econo mische eischen aan Duitschland en haar wensch tot grenscorrecties heden per vliegtuig te New York aangekomen. Dit memorandum zal gelijktijdig in Washing ton, Lortden en 's-Gravenhage worden ge publiceerd, zoodra minister Van Kleffens de afschriften aan Byrnes, Bevin en Mo- lotof heeft overhandigd. Volgens dfecn correspondent bevat het memorandum de volgende verzoeken: 1. steenkolenmijnen en concessies in het Zuiden en tot nu toe ongeëxploiteerde kaliummijnen in het gebied van den We- zer; 2. herziening van haventarieven en controle op bewegingen in Duitsche ka nalen; 3. de Duitschers moeten geen monetai re politiek voeren, die strijdig is met de belangen van Nederland; 4. inkorting van de grenzen van onge veer 480 tot 320 kilometer; 5. het eiland Btprkum voor de internee ring van politieke gevangenen. Volgens den Haagschen correspondent van de „Daily Telegraph" zijn de verzoe ken van de Nederlandsche regeering in zake Duitschland in een geheime kamer zitting gunstig ontvangen. oóooo WEERSVERWACHTING OOOOO g Koude nacht en ochtend met hier o g en daar mist; overdag op vele o o plaatsen tijdelijk zonnig weer en o ongeveer dezelfde temperatuur als 2 o vandaag. Droog. Meest matige wind g tusschen Oost en Zuid. •ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1