STADSNIEUWS OMGEVING RADIO WIELRENNEN Van Vliet ongenaakbaar. Vrijdagmid dag werden op de wielerbaan te Brussel Internationale Wielerwedstrijden gehou den. In de sprint wedstrijden voor profes sionals, welke wederom een reünie te zien gaven van bijna alle grooten der wereld kampioenschappen toonde Arie van Vliet zich in buitengewonen vorm Noch Scherens, Derksen of Senfftleben konden hem ditmaal de overwinning ontnemen. Met 5 pnt. legde hij beslag op de eerste plaats, Derksen werd tweede met 6 punten, 3. Gerrardin 7 p., 4. Scherens 8 p., 5. Gos- selin 9 p., en 6. Senfftleben 10 pn. Ook de internationale omniumwedstrijd, waaraan drie koppels deelnamen t.w. Pe- ters-Schulte, Piel-Prat (Frankrijk) en Kint-van Steenbergen (België) leverde een volledige Nederlandsche zege op. Met een totaal van 41 punten legde het Nederland sche koppel beslag op de-eerste plaa4s in den puntenwedstrijd over 25 ronden tegen Piel-Prat 34 en de beide Belgen 30 pun ten. Bovendien klasseerde Schulte zich in dividueel als eerste door 24 punten te ver zamelen In den achtervolgingswedstrijd over 5 km. haalden onze landgenoten het Fran- sche koppel na 3,6 km. in 4 min. 30 sec. in. Meer moeite kostte de achtervolging van de Belgen Kint-van Steenbergen. Eerst na 4,99 km. in 5 lin. 59,4 sec. gelukte het hen de beide vluchtelingen te achterhalen. Een wedstrijd over 1 km. tegen het horloge gaf di volgende resultaten: 1. Schulte-Peters 1 min. 2,6 sec. 2 Kint-van Steenbergen 1 min. 3,4 sec., 3. Prat-Piel 1 min. 3,8 sec., Het eind-klassement luidde: 1. Schulte-Peters 3 p., 2. Kint-van Steenbergen 7 p., en 3. Prat- Piel 8 p. Tot slot van de reünie deden de zes sprinters ':en aanval op het mijlrecord met staanden start, waarbij de ploeg als volgt was samengesteld: Senfftleben, Sche rens, Gerardin, Gosselin, van Vliet, Derk sen. Met 7 sec. werd dit record verbeterd en gebracht op 1 min 45 sec. Het oude record stond op naam van de ploeg Kars, van Steenbergen, Colls, Naye, Debruycker, Brylandt met een tijd van 1 min. 52 sec. ZWEMMEN Koorevaar verbetert Ned. record. De Dordtsche zwemmer Koorevaar, lid van de zwemclub „Merwede" verbeterde het Ned. record op de 3 100 meter wisselslag, door 'lezen afstand r.f te leggen in 4 min. 7.5 sec. Hij verbeterde daarmee het oude re cord, dat met 4 min. 13.6 sec. op naam stond van Slikker uit Allernaar, met 6,1 seconde. AUTOMOBILISME Geen burgers in den militairen 24-uurs- rit. De KNAC deelt medt, dat, ondanks al haar bemoeiingen om een gunstig resul taat te bereiken, de Minister van Verkeek voor de deelneming van burgers aan den Militairen 24-uurs Oefenrit, welke op 22 en 23 November a.s., zal worden gehouden geen toestemming heeft willen verleenen. Er bestaat dus alleen voor militairen in ac- t ie ven dienst gelegenheid om aan dit veel belovende evenement mee te doen. Voor de vele autosportliefhebbex-s, die gehoopt hadden na zeven jaar abstinentie eindelijk weer eens hun rijvaardigheid, navigatiekunst er uithoudingsvermogen in een fikschen sportieven rit op de proef te stellen, is dit wel een zeer teleurstellend bericht!- SCHERMEN ONDERLINGE WEDSTRIJDEN L. P. S. V De L. P. S. V. hield o.l.v. den heer Gijs- berti Hodenpijl in tegenwoordigheid van Jhr. mr. F. H. v. Kinschot en commissaris R. J. Meyer in het groote wachtlokaal van' het bureau van Politie een onderlingen scherm wedstrijd. In de pauze is bij monde van den vice- voorz. van den L. P. S. V., den heer B. J. Pol, aan den burgemeester en den com missaris een oorkonde aangeboden, betrek king hebbende op het beschermheerschap, resp. eere-voorzitterschap van deze sport- ver. De uitslag van den wedstrijd luidt: 1. D. J. Verzijde, 7 gew. part. 35 geg., 14 ontv. treffers; 2. B. J. Pol, 5 gew. part., 32 21; 3. J. Vermeer 5 gew. part., 31-27; 4. C. v. Hilten, 4 gew. part.; 5. H. Bloemraad, 3 gew. part.; 6. J. C. Ham, 3 gew. part.; 7. G. Paling, 2 gew. part.; 8. A. J. v. d. Kwartel, 0 gew. part. Een door den bekenden Leidschen scher mer P. Erades beschikbaar gestelde medaille voor den schermer met den besten stijl, werd toegekend aan C. v. Hilten. Na afloop reikte de burgemeester de prij zen uit. HOCKEY Zuidwijck. Het wedstrijdprogramma luidt als volgt: Voorronde hockeydag: Dames: VCL I—Zw. I; HHYC V—Zw. II; G.MHC IZw. III. Heeren: Zw. IIZw. III. De dames van Zuidwijk maken op de Koggerwoning een mooie kans om, evenals de heeren indertijd, kampioen te worden van deze voorronde. Als zij het spelpeil van den afgeloopen Zondag weer kunnen opvatten, maken zij een behoorlijke kans tegen de middelmati ge derde resp. zwakke tweede klassers, waartegen ze uit moeten komen. Jammer genoeg hebben ze twee invalsters. BUITENLAND SPANJAARDEN MOETEN GIBRALTAR VERLATEN. De Spanjaarden, die als politieke vluch telingen sinds 1936 gastvrijheid in Gibral tar genieten, zullen binnenkort deze stad dienen te verlaten. Het bestuur van Gi braltar heeft medegedeeld, dat het onmo gelijk is betrokkenen langer te huisvesten. Het gaat om ongeveer 350 personen. De regeering van Venezuela heeft zich bereid verklaard, de zeelieden, vakarbei ders en havenarbeiders onder hen toegang te verleenen. DE BRAND IN HET STADHUIS TE BRUGGE. Een streng onderzoek is ingesteld naar de oorzaak van den brand in het stadhuis te Brugge. Men veronderstelt, dat men hier met op zet te doen heeft. In de uitgebrande lokalen bevonden zich de verkiezingsdocumenten, die door den brand werden vernield, zoo dat de verkiezingen te Brugge misschien zullen moeten worden uitgesteld. LIEFDE ZIET GEEN GE7M. maar alle gevaren zijn niet zo onschul dig als bij dit paartje. Het kan stormen in een jongenshart, vooral als hij ver van huis zijn militaire plicht vervult. Dan heeft hij leiding en steun nodig. Daar voor kunt U zorgen, ja. oók U! Luistert naar de stem van Biddend Leger Nederland Zondag avond 8 uur voor de KJLO. Vrijwilligers voor I GIRO 436931 Postwissels postbus 24 HEERLEN LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Geslaagd: candidaatsexamen rechtsge leerdheid de heeren: J. A. Beelaerts van Blokland te Heelsum, H. Muller te Amster dam, J. J. Naeff, te Lochem, P. P Vreede, te 's-Gravenhage, J. H. van Ovërbeek te Voorburg, L. C. Kolff, te Hippolytushoef, G. J. Hendriks, te Doetinchem, H. J. Schot- vange, te Haarlem, J. P. Witte, te 's-Gra venhage, R. van Engelen, te 's-Gravenha ge, E. Kwakernaak te Alphen aan den Rijn, C. Stol, te Leiden, E. R. H. van Wort te Wassenaar, J. de Vries, te Brummen, H- K. van Ravensteijn te Leiden, E. Singer, te Voorburg, J. Nolen, te Amsterdam, R. W. Asser, te Laren (N.-H.); de dames: F. A. G. Bosma, E. J. H. v. d. Laan, E. Robin, te 's-Gravenhage, J. J. Wittha, te Haarlem en A. H. Zijge, te Leiden; doctoraal-examen geneeskunde: de dames: A. T. Hoogslag, te Rotterdam, A. M. Leef lang, te Rotterdam; de heeren: Khoe Bing Liam, te Schiedaib, E. J. C. Schippers, te 's-Gravenhage. REHABILITATIE. De heer C. R. L. Oostveen, hoofdcom mies bij het Gewestelijk Arbeidsbureau Leiden, aan wien in Mei 1945 door het Mi litair Gezag staking van werkzaamheden is opgelegd, is bij beslissing van den Mi nister van Sociale Zaken van 29 October j.l. volledig gerehabiliteerd onder gelijktij dige opheffing uiteraard der opgelegde staking. „HERWONNEN LEVENSKRACHT". De gisteren gehouden collecte ten bate van „Herwonnen Levenskracht", heeft op gebracht een bedrag van ƒ2020.65. Een woord van dank aan gevers en collectanten is hier zeker op zijn plaats. Het Bestuur. Kajotters Dek.-par. Vrienden hier is hel program. Door omstandigheden was het deze week niet mogelijk het op tijd in S. C. te plaatsen. Zaterdag 2 Nov.: 3.30 Stoere Toekomst, geen volksdansgroep. 3 Nov.: 12.45 M.C. 4 Nov.: 7 u. volksdansgroep voor hen, die daartoe genoodigd zijn aan deze n-.euwe groep deel te nemen; 8 u volks dansgroep. zie boven! 6 Nov.: Ploegbijeen- komsten. 9 Nov.: 7 u. H. Mis: 3.30 Stoere Toekomst; 7.30 volksdansgroep. „Kunst en Ontspanning". In afwijking van wat reeds eerder gepubliceerd werd, zal op 7 Nov. a.s. niet ^worden opgevoerd „Veel leVen om niets" van Shakespeare, maar het bekende blijspel van Alfred Gehri: „Zesde Etage". Dit op verzoek van het A'damsch-R'damsch Tooneelgezelschap. Voor bijzonderheden zie men de adverten tie in dit nummer en het maandblad van K. en O. „Veel leven om niets" zal nu op 28 April 1947 gebracht worden. De avond-, nacht, en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 2 Nov. 13 uur tot Zaterdag 9 Nov. 8 u. waargenomen door de apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552. Te Oegstgeest door: de Oegstgeester Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Marianne, d. vanM. de Graaf en M. W. Saarloos; Rina Jansje Cornelia, d. van A. van der Vijver en E. Verhaar; Ni- colaas Antonie Goozen Cornelis, z. van C. Zierikzee en C. M. van Kalkeren; Robert George, z. van P. Bruin en J. C. Ranselaar; Annet Albertine, d. van A. W. Gras en J. P. van Nahuijs; Martina Susanna Maria Theo dora, d. van J. H. Juffefmans en M. van Polanen; Johanna, d. van J. Piket en A. J. de Winter; Anne *Liesje, d. van S. Sleijser en A. C. Klerk; Susanna Alida, d. van D. Kleijn en S. A. Gordijn; Maria Hendrina, d. van M. P. Post en H. van der Plas; Herman Johan, z. van D. J. R, Buisman en A. W. den Heeten; Francina Magdalena, d. van A. van den Broek en M. Griffioen; Johan nes Coenraad, z. van N. Bonnet en J. Pil- lekers; Antje Maria, d. van C. Bokhorst en A. M. Schutte; Jan. z. van J. G. Ulehake en I. van Klaveren; Mijndert, z. van W. Jan sen en P. van der Lee; Marinus, z. van W. Jansen en P. van der Lee; Heidrik Cornelis, z. van H. Dietz en H. Jungerius. Ondertrouwd: H. van Bodegraven jm. 26 j. en A. Zeiler jd. 27 j.; A. Bon jm. 26 j. en S. P. Vermont jd. 22 j.: P. Brpuwer jm. 20 j. en A. Hanno jd. 20 j.; W. Hogenes jm. 24 j. en A. Bakker jd. 20 j.; P. J. Platteel jm. 22 j. en P. Springer jd. 22 j.; -T. Twigt jm. 25 j. en P. van Leeuwen jd. 22 j.; H. Valk gesch. 23 j. en C. C. Gordijn jd. 17 j.; N. Olivier jm. 38 j. en C. de Heij wed. 35 j.; P. D. van der Meij jm. 26 j. en C. van der Reijden jd. 25 j.; C. A. J. van Schie jm. 30 j. en M. M. Slierings jd. 28 j.; J. Koome jm. 23 j. en T. M. van Heijningen jd. 21 j.; W. A. Hu ij jm. 43 j. en E. P. de Haas jd. 22 j. Overleden: W. J. van Benten wednr 79 j.; J. de Gast man 61 j.; G. Tisseur man 73 j.; C. H. Wieringa huisvr. van B. W. de Waal 60 j.; W. G. Looman man 71 j.; G Lucas w^d. van H. A. Wendt 79 j.; P. C. A. de Groot zn. 2 dagen; C. Kortenoeven wed. van J. Christiaanse 80 j.; A. Plu wednr. 80 j.; A. van der Wind man 67 4 ALPHEN AAN DEN RIJN EEN MONUMENT VOOR DEKEN Z. DE KORTE. Er bestaan sinds gefuimen tijd bij de ka tholieken plannen om ter dankbare nage dachtenis aan Deken Z. de Korte een mo nument te stichten De werkzaamheden van het plaatselijk comité voor Katholieke Actie zijn reeds zoover gevorderd, dat eenigen tijd geleden al een ontwerpteekening van het monu ment, voor welks vervaardiging de beeld houwer en kunstvriend van wijlen Deken De Korte, W. Harzing, bereid is gevonden, aan de parochianen kon worden getoond. Met monument zou echter geen uiting van dankbaarheid van heel de parochie zijn, indien niet aan allen de gelegenheid zou worden geboden het zijne bij te dragen aan de tot standkoming van het monument, dat een voorstelling zal geven van „de aanbid ding van het Lam" en geplaatst zal worden tegen den kerkhofmuur aan de kerkhof- zijde. Hiertoe wordt in de komende dagen een beroep op de parochianen gedaan en zij zullen op ondubbelzinnige wijze van hun aanhankelijkheid jegens hun vroegeren her der blijk geven. DE INSTALLATIE VAN BURGEMEESTER SCHOKKING. Omtrent de installatie van burgemeester Schokking op Dinsdag 5 November a.s. kan nog het volgende worden medegedeeld. Te 12.15 uur zullen de heer en mevrouw Schokking aan de Bonte Paal arriveeren. Ter begToeting zal daar aanwezig zijn een comité van ontvangst uit de burgerü. be staande uit de heeren J. F. Allart, H. G. Boks, J. J. van Capel, Mr. J. A. de Jong, P. Stouthamer, A. Tollenaar en W. v. d. Wind. Namens dit comité zal de heer Boks den nieuwen burgemeester toespreken. Hierna begeeft men zich per auto naar het raadhuis, begeleid door de Alphensche Ruiters en voorafgegaan door een trompet ter. Bij het woonhuis van den loco-burge meester. den heer J. Spreij Th.zn., Hoorn 17, wordt de stoet opgewacht door een mu ziekgezelschap, samengesteld uit leden van de twee plaatselijke muziekvereenigingen „Arti" en „Crescendo", dat den heer Schok king een hulde zal brengen en zich daarna aan het hoofd van den stoet zal stellen. Na vervolgens langs een haag van pad vinders, via de Burgemeester Visserpark, bij het raadhuis te zijn aangekomen, wordt de burgemeester aldaar te ongeveer half twee welkom geheeten door een commissie uit den raad, bestaande uit de heeren A. F. Ruijssenaars en W. S. v. d. Meent, zijnde respectievelijk het oudste en het jongste raadslid, en den gemeente-secretaris. Daarna brengen kinderen van de hoogste klassen der scholen een zanghuid e en zal de burgemeester een dankwoord uitspre ken, dat door middel van geluidsinstallaties zal worden verbreid. Van ongeveer half vier tot half zes zal voor een ieder gelegenheid geboden worden om in de trouwzaal den burgemeester en diens echtgenoote te begroeten. De burgerij wordt opgewekt om dien mid dag te vlaggen en om zooveel mogelijk den intocht gade te slaan. De scholen zullen dien middag vrijaf hebben. „Katholiek Thuisfront." Dezer dagen is ook hier het „Katholiek Thuisfront" op gericht, waarin zitting hebben de hèeren C. Breukel, secr., F. van Leeuwen Bzn en J. van Niekerk, alle leden van de drie jeugdstandsorganisaties, terwijl Kapelaan Chr. .Vriesekoop aalmoezenier is. Er wordt nog overwogen om dit comité nog met en. kele personen uit het parochieel vereeni- gingsleven uit te breiden. De wijze, waar op dit plaatselijk comité zijn steentje aan het groote geheel zal trachten bij te dragen, zal zeer binnenkort wel blijken. Het doel is zoo sympathiek, dat het streven aller steun en medewerking zeker zal verwerven. St. Nicolaas-commissie K.A.B. In het zicht van den Sint Nicolaasdag heelt de St. Nicolaascommissie van de Kath. Arbeiders beweging, alhier haar jaarlijksche werk zaamheden ter hand genomen. De commis sie, samengesteld door afgevaardigden van alle vakorganisaties, behoorende onder de Katholieke Arbeidersbeweging, koos den heer G. Th. A. v d. Kant (vakgroep typo grafen) tot voorzitter, de heer B. Hoogduijn (bouwvakken) tot secretaris, terwijl in de vacature, ontslaan door het aftreden van den heer G. Th. de Jong als voorzittter, de heer H. v. d. Heuvel (bakkersknecht) werd gekozen. Dezer dagen zal deze commissie op de leden een beroep doen, waarbij zij op royale daadwerkelijke medewerking reke nen. Kajotters. Nog hooren wij in de verte de echo's van de bonte avonden, georgani seerd door de plaatselijke afdeeling van de N.K.A.J.B., als deze jongemannen weer bij elkaar zijn in de St.-Josephzaal voor de behandeling van een erhstiger onderdeel van het winterprogramma n.l. het beluiste ren van een toespraak over de verhoudin gen in het gezin, te houden door Kapelaan J. W. Poel, den „Gidsenvader", zooals de voorzitter der N. K. A. J. B., de heer J. de Groot, den aalmoezenier der Gidsen, in zijn inleidend woord verwelkomde. Dit thema is, vanwege zijn belangrijkheid al even zoo vele malen in deze maand de gezins- maand „doorgenomen" als er zich gun stige gelegenheden daarvoor voordeden. Niettemin had de toespraak van Kapelaan Poel hedenavond voor de jongeren een ge heel eigen inhoud. Hierna behandelde spr. enkele ingezon den vragen, welke alle betrekking hadden op het gezinsvraagstuk en gaf enkele prac- tische puntjes om kentering te verkrijgen in de scheeve toestanden op dit gebied. Hierna werd overgegaan tot ontspanning. BODEGRAVEN Gezinsavond K.J.M.V. Hoogst loffelijk was het initiatief, door de K.J.M.V. geno men, tot het houden van en gezinsavond. En deze loffelijkheid moet daarom de critiek temperen, maar mag toch weer niet zijn de vlag, die de lading dekt. Het geraamte van dezen avond was goed, maar „élan en vaart" zat er nu juist niet in. Met de be doeling mee te werken tot het welslagen van een volgende avond, volgt hier onze critische beschouwing in 't kort, brekend en bouwend. Opening: zwak tot matig. Te weinig jus! Zaalaankleeding: minder dan matig. Alle declamaties uitgezonderd die van Kruimel Sr. waren slap, deels on verstaanbaar, werden zplfs niet alle behoor lijk gekend.' De almanak werd door z'n in consequentie een mislukking, al waren hier enkele goede onderdeélen bij, als Neuren berg en de atoombom. Leuk was het idee van een filmpje, maar naar verhouding te lang in practische uit voering. De beide tooneelstukjes pasten uitstekend in het kader van den avond en werden ook naar behooren vertolkt. Gaf het laatste stukje niet min of meer het rïiythme aan voor den ganschen avond? Jammer, dat de hersengymnastiek moest vervallen ,daar dit juist in vele gezinnen zoo best beoefend kan worden. Het ge heel zou gediend geweest zijn met een rij ker, gevarieerder program, dat flitsend uit gevoerd met vaart en spirit, de noodige élan ook bij de toehoorders zou hebben opgewekt; en de avond had aan propaganda gewonnen. Een woord van dank voor de deelne mers; een woord van hulde voor het waardevolle initiatief tot dezen avond, KATWIJK AAN DEN RIJN Jubilé. Gisteren vierde de Kat- wijksche Harmonie haar gouden jubilé. Een muzikale rondmarsch door de met vlaggen getooide plaats was er de inzet van. En gisterenavond had de officieele viering plaats in „Mutua Fides" van het Missie college aan de Overrijn. Deze plechtigheid werd opgeluisterd door een „Gastconcert" van de Harmoniekapel „Canite Tuba" uit Lisse. De voorzitter, de heer J. J. Verhart, sprak een openings- en welkomstwoord tot de vele aanwezigen, donateurs en genoo- digden; de heer E. v. Wensveen sprak na mens het huldigingscomité en bood de Harmonie het geschenk van de inwoners aan, een collectie prachtinstrumenten als trombone, altsaxofoon, piston en twee marschtrommels. Zooals begrijpelijk wer den ook vele bloemen en bloemstukken aangeboden. Van de gelegenheid om te feliciteeren werd door zeer velen gebruik gemaakt. Na het plechtige gedeelte van den avond volg de een meer vroolijk gedeelte, waarvoor zorgde het duo KoolmeesStiefelhagen. Een aflegger. Een vriendschappelijke voetbalwedstrijd tusschen de Katwijksche politie en de Marine-opruimingsdienst uit Leiden had tot uitslag, dat de politie het moest afleggen met 09. VOORHOUT Afscheid Burgemeester Mr. G. F. van Berckel. Onder auspiciën van het Co mité „Voorhout Vooruit" was een avond georganiseerd, ter gelegenheid van het vertrek van onzen Burgemeester. Vele be langstellenden waren aanwezig in de keu rig versierde Raadzaal toen de Burgemees ter met zijn echtgenoote binnentrad. Aan mevrouw van Berckel werd een schitte rend bouquet chrysanten aangeboden. On der de aanwezigen merkten we op den zeereerw heer pastoor met de beide hee ren kapelaans, dominé Beker, de algë- meene overste van de St. Aloysius Stich ting, broeder-overste van de B. N. S., ir. Jacobs van de L.W.S. en vele anderen. De bijeenkomst werd geopend door den heer Deutekom, zich noemende de toeziende voogd van het comité „Voorhout Vooruit". Hij richtte waardeerende woorden tot de scheidende burgemeester en complimen teerde hem met zijn promotie tot burge meester van Hollands derde badplaats. Als eerste spreker nam pastoor Warmen- hoven het woord namens katholiek Voor hout. Alles wat u op maatschappelijk ter rein heeft gedaan is reeds uitvoerig in de pers vermeld. Ook op geestelijk gebied was uw werk veelzijdig, aldus spreker, waarvoor ik u dan ook namens „Katho liek Voorhout hartelijk dank zeg. Ook een hartelijk woord van dank aan mevrouw voor alle? wat zij als voorzitster der cha ritatieve vereenigingen heeft gepresteerd. Dominé Beker noemde het een voor recht in het leven en een eer om tot een grooter werkkring geroepen te worden. Als predikant wil ik u verzekeren, dat onze gemeente in uw vreugde deelt, om dat u steeds getoond heeft dat de belangen van het protest antsche gedeelte uwer ge meente u ter harte gingen. Dit was van u een gelukkige eigenschap die wij zeer waardeeren, aldus spr. Namens het R.K Armbestuur richtte de heer P. v d. Hulst eenige woorden tot den burgemeester. Namens het personeel van de Landbouwwinterschool ir. Jacobs, on der aanbieding aan mevrouw van een prachtige bouquet chrysanthen. De heer Deutekom bood namens het comité „Voor hout Vooruit" als herinnering een boek werk aan getiteld „Oorlogsherinneringen van een dorpsburgemesester", waarna de heer Bolderdijk eenige woorden van dank sprak namens de muziekvereeniging „St. Caecilia". Namens de R.K. Arbeidersver- eeniging sprak de heer J. Koomen, waar na de heer J. P. Vester namens de I.K.S.V. Foreholte, terwijl de Oranjevereeniging haar dank vertolkte bij monde van den heer F. Stikkclbroek en de E.H.B.O. als woordvoerster zuster v. d. Geer had afge vaardigd. Nu sprak oud-wethouder P. A. van Reisen nog eenige afscheidswoorden, waarna de heer A. de Bekker namens de illegaliteit woorden van dank tat den burgemeester richtte voor zijn zeer spon tane medewerking. Nadat de Muziekvereeniging nog een serenade had gebracht en de Burgemees ter alle sprekers had bearttwoord, werd afscheid genomen en gingen allen huis waarts. Geboren: Gijsbertus, z. van G. v. d. Tang en Cl. v. d. Bent; Antonius J. M., z. van J. P. Koster en J. B Boere; Wilhel mus J. M„ z. van C. J. Kok en E. J. M. Swaans; Johanna J. C.. d. van J. S. Date- ma en H. J, Vink; Cecilia C. M., d. van J. Th. J. v. Werkhoven en P. Th. van Veen; Antonia M. M.. d. van J. van Dam en A. H. H. Berkhout. LEIDSCHE ND AM Personalia. De heer J. H. Heemskerk, Plaspoelstraat 9, heeft zijn zilveren jubi leum gevierd als bode voor het Centraal Ziekenfonds. NIEUWKOOP Arbeidersbeweging. De af. Nieuwkoop van de Kath. Arbeidersbeweging opende onder leiding van haar nieuwen voorzitter Alb. van Houten het winterprogram met een ontwikkelingsavond in de zaal van G. van Koert. Spreker was het districtshoofd J de Lange uit Den Haag die sprak over Recht en Liefde tusschen Man en Vrouw. De opkomst was niet groot; zelfs van de 21 Reorganiseerde Kajotters waren er slechts 8 komen opdagen. Jongeren, begrijpen jul- ine nog steeds niet waar het om gaat? Voetbal. Voor de tweede maal heeft Nieuwkoop een neJerlaag geleden. Met niet minder dan 60 moesten de Wit-Zwarten de thuisreis aanvaarden, al moeten wij hier OFFICIEELE PUBLICATIE. RECOGNITIEDIENST. Het agentschap van de Distributiedienst te Oegstgeest, Endegeesterstraatweg 5, wordt met ingang van Vrijdag 1 Novem ber a^. verplaatst naar Geversstraat 5. (Oude Gemeenteschool). 1003 Ingaande Maandag, 4 Nov. a.s. zullen de agentschappen Oegstgeest, Leiderdorp en Warmond geopend zijn op de volgende da gen van 9.30 uur tot 12 uur en van 1 uur tot 3 uur. Oegstgeest olken Maandag, Woensdag en Vrijdag. Warmond eiken Dinsdag. Leiderdorp eiken Donderdag. Degenen, die zijn opgeroepen voor a.s. Dinsdag om distributiebescheiden af te ha len in Oegstgeest. kunnen dit doen a.s. Woensdag. Zij, die voor a.s. Maandag zijn opgeroe pen in Leiderdorp kunnen de distributie bescheiden a.s. Donderdag afhalen. 1783 voor Zondag. HILVERSUM I (301 M.,. 8.Nieuws. 9.30 „Men vraagt en wij draaien". 10.15 „Vox Jubilans". 10.40 Poë zie. 12.Londens Philh. orkest. 12 40 Zan gers. 13.Nieuws. 13.15 „Les Gars de Pa ris". 13.50 „De Spoorwegen spreken". 14. Marion Anderson zingt. 14.30 Concertgeb.- orkest. 16.20 Woody Herman en zijn or kest. 16-30 Reportage damwedstrijd. 18. Nieuws. 18.15 Sport. 18/#0 Nederl. Strijdkr. 2C.Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Koor „Pro Musica". 21.Hersengym. 21.30 Spaansche dansen en liederen. 22.Detec tive-hoorspel. 23.Niews. HILVERSUM II (415 M.). 8.Nieuws. 8.30 Plechtige Hoogmis. 9.30 Niews. 9.45 Handel. 12.15 Boekbespre king. 12.30 Lnehconcert. 13.Nieuws. 1315 Lunchconc. 13.30 Apologie. 13-50 Gram. 14. „De Wildschütz". 15 30 De potten bakkerij. 15.45 Gram. 16.Pater Huls bosch O.E.S.A. over missiewerk. 16.30 Zie- kenlof. 19.45 Sportflitsen. 20.„Binnenl. leger". 20.15 Stichtsch Kamerork. 20.45 „Te rug op de schoolbanken". 21.Stichtsch Kamerork. 21.15 Luisterspel. 21.45 „Liede ren b. d. luit. 22.Nieuws. 22.15 Katholiek nieuws 22.20 Pater G. van Gestel S.J. „Ac tualiteit van het Christendom'. 22.33 Avondgebed. 22.50 Arth. Ruibinstein. 23.30 Musette Klanken. voor Maandag. HILVERSUM I (301 M.) 7.Nieuws. 8.Nieuws. 10.20 „De Re genboog". 11.— Voordrachten. 11.15 Con cert 12.„The Ramblers". 12.35 Jan Vo gel en zijn accordeon-orkest. 13.Nieuws; 13.15 Voor het platteland. 13.20 Orkest Car lo Carcassola. 14.Concert, fluit, piano. 15.55 Muziek v. Beethoven 17.30 fr. Schu bert. 17.5 Rijk overzee. 18.Nieuws. 18.15 Pianomuziek. 18.30 Ned. Strijdkr. 19.15 Ne. derlandsch Kamerkoor. 19.45 Voor de land bouw. 20.Nieuws. 20.20 Radio Philhar- monisch Orkest. 21.05 „Jan en zien wief". 21.35 Radio-potpourri. 23.00 Nieuws. 23.15 Eddy Wallis. HILVERSUM II (415 M.) - 7.Nieuws. 8.Nieuws- 8.30 Morgen- conoert. 9.15 D, jonge zieken. 9.50 Russi sche componisten. 10.20 Boedapester Trio. 11.35 Nederlandsche liederen. 12.Staf- muziek Amsterd. politie. 12.30 Pianomu ziek. 13.Nieuws. 13.15 All round Sex^ tet. 14.Voor jonge moeders. 14.20 André Kostelanetz. 14.15 Piano Elas Wolters. 15.15 Kamermuziek. 16.45 Vioolrecital. 17.15 Piano. 17.30 Weensche melodiën. 18.Als de bladeren vallen. 18.40 Sport. 19. Nieuws; 19.15 L. v. Beethoven. 20.Nieuws 20.10 Vereenigde Zangers. 21.10 Röntgen- Strijkkwartet. 22.Nieuws. 22.15 Actueel geluid. 22.30 Gramofoon. 23.10 Orgel. 23.30 BBC-Symphonie Orkest direct aan toevoegen dat de overwinning der Woerdenaren zeer geflatteerd is. Nieuwkoop heeft zefrs voor het grootste ge deelte van de wedstrijd de toon aangegeven. Echter, do voorhoede, anders een en al schotvaardigheid, heeft het er thans leelijk bij laten zitten en verder dan een paar on beduidende schoten bracht zij het niet, waarbij nog kwam een veel tekort samen spel, doorgevoerd tot bijna in het doel, waarbij er dan telkens nog een voet van de tegenpartij kwam om de bal weg te wer ken. V.E.P. deed het wat dat betreft beter en hun sporadische uitvallen hadden dan ook bijna altijd succes. Verdere uitslagen: Nieuwkoop 3Gouda 6, 24; V.E.P. 2Nieuwkoop 2 04. RIJNSBURG Zoekgeraakte karbonadeproducer ten. Het gebeurde in de Boogaardstraat. Daar hield men clandestiene krulstaarten en C. C.D.-speurders waren hiervan op de hoogte- gekomen. In beslagneming volgde dus en de dieren werden uitgeleide ge-daan tot bui ten hun huisvesting, daar met een touw aan het poot vastgezet om even daarna te worden opgeladen en te worden vervicrd naar.... Maar enkele „dames" uit de on- middelijke omgeving hadden tot devies aangenomen: „wij geen kluiven, ook jullie niet," en dus sneden deze de touwen door met het gevolg dat de knorrepotten aan de haal gingen tot in het dorp, zelfs tot de rand van het dorp waar ze op „onverklaar bare" manier verdwenen!! De C.C.D.-amb- tenaren konden dus, inplaats van op kar bonade, op een „houtje" bijten", Eenigen tijd later zijn eendge politieambtenaren verschenen om de op spookachtige wijze verdwenen bieken op te sporen. Ook hun is dat, zelfs na lang speuren, niet gelukt! Hoe bestaat het!! LANGERAAR Altior. Zondag heeft Altior I een uit wedstrijd tegen DSB I uit Leiden. Deze wedstrijd kan gewonnen worden. Doch denkt er om: het spel niet te licht opne men. Altior II krijgt bezoek van Lugdunum 5, Wij rekenen, dat de 2e elftallers er prijs op stellen om ongeslagen te blijven, dus: aangepakt- Altior IV krijgt een zwaren tegenstan der, n. WSB IV Dit zal niet zoo erg ge. makkelijk gaan, daar zal hard aan gewerkt moeten worden om eenig resultaat te be reiken. De A-jun. moeten den strijd aanbinden tegen de DOSR A-jun. Dit is geen gemak kelijke opgave maar door goed samenspel kan veel bereikt worden.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3