3)e CddóclicSou/tant Attlee eischt herziening van veto-recht Dekens, lakeis, sloopen, textielpunten! Truman opent zitting V.N. te New-York GOEDKOOPE SPULLEBAZEN DONDERDAG 24 OCT. *46 Bureaux: Papengracht32. Leiden Giro 103Ü03. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen /0.26 per week, 11.10 p. mnd. ƒ3.25 p. kwartaal Franco p. post f 4.00 waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 37e JAARGANG No. 10918 Hoofdred.: Rector H SONDAAL en TH. WILMER. Directie: G G. VAN ELBURG Uitgave van N V „De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent p. m.m. Bü contract belangrijke korting. De Bergrede PRESIDENT TRUMAN heeft djzer dagen weer een oproep gericht tot de Ameri kanen om te bidden, daar de wereld is ge plaatst voor „groote en verbijsterende pro blemen". En in een brief schreef hij dat er niet één probleem is, waarvoor geen oplos sing kan worden gevonden, als menschen en volkeren zouden willen aanvaarden en in practijk brengen de leer van Christus' Bergrede. Mooie en ware woorden. Als de Bergrede stond geschreven in de zalen, waar de machtigen der wereld be slissen over het lot van menschen en vol keren als de Bergrede stond geschreven in de harten aller menschen, in de harten der christenen De woorden van den Amerikaanschen president mogen ons een aanleiding zijn, het begin van de Bergrede hier af te drukken: Zalig de armen van geest; want hun be hoort het rijk hemelen. Zalig de zachtmoedigen; want ze zullen het Land bezitten. Zalig die weenen; want ze zullen wor den getroost. Zalig, die hongeren en dorsten naar de gerechtigheid; want ze zullen worden ver zadigd. Zalig de barmhartigenwant ze zullen barmhartigheid ondervinden. Zalig de zuiveren van hart; want ze zul len God zien. Zalig de vreedzamen; want ze zullen kin deren Gods worden genoemd. Zalig, die vervolging lijden om de ge rechtigheid; want hun behoort het rijk der hemelen. Als deze Goddelijke Wijsheid leidraad van onze gedragingen zou zijn, wat zou de kleine wereld in ons en rondom ons en de groote menschen-wereld goed en schoon zijnl Sparen en weelde F EN WERELDSPAARDAG wordt op 31 October gehouden. Bedoeld is, dat velen over heel de wereld zich dien dag bezinnen op het sparen als bron van volkswelvaart. Sparen is heel iets anders dan het, ons maar al te goed bekende, hamsteren. Een hamsteraar onthoudt zaken, waaraan ande ren behoefte hebben, aan de gemeenschap, om zichzelf bovenmatig secuur voor alle mogelijke eventualiteiten te dekken of om daarmede later grooteren winst te maken. Iemand, die met een vroom gezicht ham stert, is een phariseëer! Sparen is heel iets anders dan het, door de christelijke moraal eveneens veroor deelde, „potten". Hij, die „pot", beoogt bij het ophoopen an zijn bezit niet een rede lijk, lofwaardig doel, maar streeft steeds naar vermeerdering van zijn bezit om dat bezit zélf. Dat zijn de vrekken en de gie rigaards, die door ieder terecht als onsocialè individuen worden beschouwd. Sparen is zichzelf iets ontzeggen, om het later te kunnen gebruikën voor een goed doel, om later in tijd van nood zichzelf te kunnen redden of later anderen te kunnen helpen, een vreugde te kunnen verschaffen of een genoegen te kunnen doen. Tegenover den spaarzin staat de weelde zucht. Weelde in moreelen zin beteekent meer uitgaven doen, meer goederen ver bruiken, dan in overeenstemming is met de verplichtingen, welke men heeft tegenover zichzelf, zijn gezin en anderen. Weelde in economische zin beteekent meer van schaars aanwezige goederen gebruiken, dan men noodig heeft ook dat is een mo reel kwaad. Op deze laatste wijze kan zelfs iemand, die overvloedig rijk is, zich zeker in dezen tijd ernstig schuldig maken aan weelde, zich zeer misdadig gedragen, de volkswelvaart op ergerlijke wijze schaden. .Wij bedoelen slechts een paar vluchtige opmerkingen te maken naar aanleidnig van den wereldspaardag. En wij willen beslui ten: Een kostbare erfenis geven ouders hun kinderen mee, als zij hun naast milddadig heid en mededeelzaamheid, hartelijk en royaal beoefend, leeren, zich te beperken, zich te bedwingen, zich genoegens te ont zeggen om te sparen. Die kinderen zullen voor deze levenswijsheid hun ouders later 'pE SAN FRANCISCO beschouwden allen het recht van veto als iets, waartoe men, bij meeningsverschil tusschen de vijf groote mogendheden, alleen in de uiterste gevallen zijn tcevlucht moest nemen, aldus verklaarde gisteren in het Lagerhuis de Britsche minister-president Attlee. Zoo is het den laatsten tijd echter niet gegaan; het veto werd uitgesproken bij elke onbelangrijke aangelegenheid. Hierdoor werd de waarde van den Veiligheidsraad tot niets teruggebracht. De Britsche regeering wenscht, dat dit lichaam zijn oorspronkelijke functie weer zal kunnen vervullen. Engeland wenscht daartoe geen wijziging van het handvest der Vereenigde Naties, doch zeer zeker wel een herziening van het gebruik van het vetorecht. Het is belang rijker, aldus Attlee dat de Raad tot een eensgezinde beslissing komt, dan- dat het standpunt van afzonder1 ijke naties door aik en dun gehandhaafd wordt. Attlee verklaarde te hopen, dat de orga nisatie der Vereenigde Naties geen forum voor nationale propaganda zou blijven. Sommige leden missen vrijwel elke erva ring op het gebied van democratische in stellingen, zoo zeide hij. doch het is te ho pen dat zij zullen leeren. Att'ee zeide oorts, dat de Britsche re geering met die der Sovjet-Unie gelooft in het principe van controle op het econo- n ische 'even maar dat zij een geheel an- van het individu en omtrent de vrijheid /an het individidu en omtrent de demo cratie. Niettemin gelooft zij in de moge lijkheid van samenwerkmg ter voorkoming van een nieuwen oorlog, die iedereen zou verpletteren, welke ook zijn ideologie is. Goldmann's voorste; over Palestina Dr. Nahum Goldmann. Amerikaanscn bestuurslid van het Joodsch bureau voor Pa'estina, heeft verklaard, dat de Zionis ten bereid zijn aan Engeland het recht te geven militaire basis te onderhouden in ruil vooi* een regeling, volgens welke on geveer 65 procent van Palestina een on afhankelijke Joodsche staat zou worden. Verder stelde dr. Goldmann voor de hei lige plaatsen in Jeruzalem, Bethlehem en Nazareth onder internationaal beheer der Kerken te ste'len. Het plan voorziet ook in een overgangsperiode van twee jaar om de Engelschen in de gelegenheid te stel'en het bestuur over te dragen, hoewel onbe perkte immigratie en volledige plaatselijke autonomie onmiddellijk: een aanvang zou den nemen. Indien dit plan wordt uitge voerd, aldus dr. Goldmann, zullen onmid dellijk 1 millioen Joden kunnen immi greer en. Dr. Goldmann is zoo juist in Amerika teruggekeerd van besprekingen met Be- vin en andere leden van de Britsche re- gcering. Hij heeft op een persconferentie /erklaard dat tenzy de Britsche regeering „zeer binnenkort" een besluit zou nemen inzake het Pa'.estijnsche vraagstuk, de Jo den in Pa'estina een hevigen strijd met het Britsche imperium zouden beginnen, aie verscheidene jaren zou duren. Wielrijders, denkt om uw verlichting! In de groote steden is de politie begonnen met het controleeren van de rjjwielver- lichting. Verschillen de personen, die geen licht op hun fiets hadden, kregen een „bonnetje". VOOR DE ZWAARST GETROFFENEN VAN ONS VOLK Voor de inwoners der zwaarst getroffen noodgebieden zal binnenkort, naast de normale distributie, een extra hoeveel heid textielgoederen (dekens, lakens en sloopen) en textielpunten (voor aankoop van kleedingstukken) beschikbaar worden gesteld. De distributie dezer goederen wordt in handen gelegd van de z.g. Herstel-stich tingen Gelderland, Limburg, Noord-Bra bant en Zeeland. Voor de dekens, lakens en sloopen zullen te zijner tijd bonnen en voor kleedingstukken punten worden uit gereikt, waarmede bij den detailnandel het benoodigde kan worden gekocht. Dit werd gisteravond door den minister GISTEREN IS TE NEW YORK de zitting van de Algemeene Vergadering der Ver eenigde Naties heropend met een uitvoerige rede van president Truman. Deze bijeenkomst te New York, aldus Truman, symboliseert het feit, dat Amerika het iso lationisme heeft opgegeven. De vrees voor oorlog noerr-'c Truman ongerechtvaar digd en onverantwoordelijk. De oorlogsgeruchten zullen het herstel van de wereld verhinderen, indien men daar niet op bepaalde plaatsen een eind aan maakt. Een splitsing der Ver. Naties in onverzoenlijke deelen, elk met een eigen filosofie, zou rampspoed over de wereld brengen. De vrede kan verzekerd worden noch door uitoefening van het vetorecht, noch door die van meerderheidsstemmingen. Het Amerikaansche volk is verontrust door den geringen voortgang bij het opstellen der vredesverdragen. V.S. zullen V.N. met alle middelen steunen Geen enkele verantwoordelijke regee ring, aldus Truman, kan ontkennen, dat de volkeren ziek zijn van den oorlog. De Ver. Staten wenschen nu of in de toe komst geen oorlog tegen eenig volk ter we reld. Geen enkel land wenscht oorlog. De moeilijkheid is echter, dat het een voudiger is om met de menschen tot een accoord te komen over den vrede als ideaal, dan over de beginselen van het recht en over het onderwerpen van eigen daden aan de beoordeeling der mensch- heid. Truman herinnerde aan de beginselen van San Francisco en die van Neurenberg. Deze zijn echter niet voldoende. Men moet een positieven en constructieven koers overeenkomen. Daarbij legde de president den nadruk op de ffechten van de kleine landen en van den mensch alsmede op de vier vrijheden (van meeningsuiting en re ligie, en bevrijding van gebrek en vrees). Alle landen zijn hier als gelijken verte genwoordigd en wijsheid is niet het mo nopolie der sterken of grooten. De Ver. Staten zijn van meening, aldus Truman, dat de regel van eenstemmigheid onder de Groote Vijf in den Veiligheids raad aan deze leden een bijzondere ver plichting oplegt: ^e verplichting tot het Tjonge, tjonge wat een nog veel meer plezier hebt. Het laatste woord is over regen op 3 October en een Bovendien is er goede kans ^eze fancy-fair nog niet ge- bagger-boel op het Schut- in plaats van je schoenen te tersveld! En wat waren die bederven, met een paar sPr°ken, maar nu alvast is vermakelijkheden schrikba- nieuwe naar huis te komen, het raadzaam de data op te rend duur. Je sloeg ervan en een vracht andere prij- kladderen: 8, 9 en 10 No- achter-over in de modder, zen te bemeesteren. Het mag vembpr en het adres- In de En waarom het er zoo duur dan een fancy-fair, een fan- e™et was, begrijpt niemand, want tasie-kermis zijn, die het St. v™011**6 ArK- Pieterskerk binnenkort op 8, 9 en 10 Francisca Romanawerk gaat koorsteeg 15. Degenen, die November komt er eert houden, de prijzen ervan in plaats van prijzen te win- kermis in de stad, waarvan zijn echt en de pret ook, nen, er prijzen willen bren- de spullebazen het voor veel want is er echter vreugde, gen, zullen er met open ar- minder doen, terwijl je er dan een goed werk te doen? men verwelkomd worden. Volgens de laatste berichten, die het hoofdbureau van de Duitsche sociaal-de mocratische partij heeft gekregen, heeft het aantal Duitsche technici onder wie research-menschen en hoogleeraren die bij groote groepen tegelijk vooral naar Oost-Pruisen en de Sovjet-republieken worden overgebracht, vermoedelijk de dui zend bereikt. Sovjet-autoriteiten hebben verklaard, dat de arbeiders niet gedwongen worden om te gaan. Men vergewiste zich er eerst van, of betrokkenen bereid waren hun huis en hun betrekking te ruilen voor be tere loonen en beter voedsel. (Is er iemand, die dat gelooft? Red.). De woord voerder van het militaire Sovjetbestuur voegde er aan toe, dat de werkkrachten voor een periode van twee of drip jaar in dienst werden genomen. Meubelen en huisraad worden tegelijk met de werkkrachten meegenomen, eerst in vrachtwagens en vervolgens in ver warmde treinen. Er wordt beweerd, dat men bij het bezoek aan tenminste zes voormalige Berlijnsche wapenfabrieken. Van de zijde der sociaaldemocratische par tij en andere instanties wordt vernomen, dat honderden leidende technische des kundigen en geschoolde werklieden van de optische fabrieken van Zeiss en Schott zijn verdwenen. Hetzelfde geldt voor de vliegtuigenfabriek van Siebel te Halle. De actiedraagt den naam van „Oost-actie". Moskou, Odessa en andere steden worden als plaats van bestemming voor de arbei ders genoemd. Naar men zegt, zijn een reeks Duitsche fabrieken al ontmanteld om in de Sovjett-Unie wéér in werking gesteld te worden. FRANCO VERSCHANST ZICH. "Volgens het Fransche nieuwsbureau is Het leger van generaal Franco gisteren be gonnen met het aanleggen van nieuwe versterkingen langs de geheele lengte van de Fransch-Spaansche grens. Volgens het bericht is de schaal van deze werken te ve gelijken met die van de Duitsche „West- wall". Er zou o.a. een systeem van onder- grondsche gangen warden aangelegd gewapende Sovjet-politieagenten meekwa- een groot aantal bunkers worden gebouwd, bereiken van overeenstemmingen, die stroo- ken met het doel der organisatie, als neer gelegd in het Handvest. Het is van essen tieel belang, dat de Veiligheidsraad daar voor gebruikt wordt. Noch de uitoefening van het vetorecht, noch het recht van de meerderheid kan den vrede waarborgen. Truman wees vervolgens op de nood zaak om overeenkomsten te treffen over internationale controle op de atoomenergie en op andere doodelijke wapenen. Hierna ging Truman de diverse interna tionale instanties na, waarbij hij in het bijzonder groot belang hechtte aan de op te richten internationale handelsorganisa tie. Truman besloot: de Ver. Statenzullen de Ver. Naties met alle middelen onder steunen. Gebruik van geweld of bedreiging met geweld, waar ook ter wereld, gaat het Amerikaansche volk rechtstreeks aan. De historie heeft ons tot één der sterkste vol ken ter wereld gemaakt. Wij zijn van plan, onze kracht te bewaren en op de juiste wijze te gebruiken. De Ver. Naties, geen tijdelijk middel, dpch een permanent deel genootschap, moet groeien in de harten van alle volken. Met Gods hulp zullen wij slagen. WAT NIET IN DE SOVJET-KRAAM TE PAS KOMT. In de bestuurscommissie van de alge meene Vergadering der V.N., die Dinsdag avond met gesloten deuren vergaderde, heeft Wysjinky, de Sovjet-afgevaardigde, verklaard, dat de Sovjet-Unie zich zal ver zetten tegen het Zuid-Afrikaansche verzoek om het mandaat-gebied van Zuid-West- Afrika te mogen annexeeren. Naar verluidt zal de Sovjet-Unie zich ook verzetten tegen voorstellen van Austra lië en Cuba, volgens welke de bepalingen betreffende het récht van veto zouden moeten worden herzien. RUSSISCHE RAZZIA IN ENGELSCHE SECTOR VAN BERLIJN. Volgens Engelsche militaire autoritei ten hebben de Russen met vrachtwagens een razzia gehouden op een aantal Duit sche technici, die in den Engelschen sec tor van Berlijn wonen. De razzia had ech ter geen succes. FUSIE VAN FRANSCHE RECHTSCHE PARTIJEN. Vier Fransche rechtsche partijen, de Gaullistische Unie, de Democratische So cialisten van het Verzet de Democrati sche Partij en de Radicale Onafhankelijke Partij, zijn vereenigd tot één partij, het geen een poging beduidt om verdeeldheid eer rechtsche stemmen bij de verkiezingen van 10 November a.s. te voorkomen. De nieuwe partij draagt den naam van Repu- blikeinsche Gaullistische Groep. De partij heeft een onmiddellijke actie tot grond wetsherziening in haar programma staan. DALUEGE TERECHTGESTELD. Kurt Daleuge, voormalig rijksprotector van Bohemen en Moravië, is te Praag tot den dood door den strop veroordeeld. Hij is kort daarop terechtgesteld. Even vóór zijn executie probeerde hij zelfmoord te plegen. „STAAKT HET VUREN" in FRANSCH INDO-CHINA. De Vietnameesdiè troepen in Fransch Indo-China hebben' van hun commandant opdracht gekregen liet vuren te staken. van Economische Zaken dr. G. W. M. Huysmans, in een radiotoespraak bekend gemaakt. De Minister zette uiteen, hoe groot de ontberingen zijn die de bewoners der van alles verstoken noodgebieden nog altijd lijden. Bij de recente bezoeken van H.M. de Koningin en van H.K.H. Prinses Ju liana, maar ook uit een ingesteld ambte lijk onderzoek, is gebleken dat een extra toevoer van textielgoederen niet alleen verantwoord, maar zelfs gebodén is ook al is de textielbehoefte van breede groe pen elders in het land zeer groot, ook al is de wereld textielpositie nog steeds wei nig rooskleurig, ook al legt de textielnood in de overzeesche gebieden een zwaren last op de textielpositie in het moeder land. De normale distributievoorziening zal er over het geheel genomen niet ernstig onder lijden, „Het offer is echter zéér klein, indien wij het afwegen tegenover de reusachtige opeenhooping der ellende in de noodgebieden", aldus minister Huys mans. H.M. de Koningin naar Be'gië H.M. de Koningin is heden per trein naar België vertrokken. Het gevolg, dat H.M. de Koningin bij haar bezoek verge zelt, is gevormd door mevrouw C. M. ba ronesse van Tuyll van Serooskerken, grootmeesteresse; R. A. baron van Harden- broek van Lockhorst, wnd. ceremoniemees ter; H. A. W. Goossens, luitenant ter zee eerste klasse, adjudant van Hare Majes teit en drs. M. Kohnstamm, privé-secreta- ris van de Koningin. OP KORTE GOLF BINNENLAND. Ir. J. van den Broek, oud-minister van Financiën in het kabinet Gerbrandy en di recteur van de Biliton-Maatschappij, is op 64-jarigen leeftijd te 's-Gravenhage over leden. De staking op 24 Sept. te Amsterdam is in den gemeenteraad behandeld. Met de stemmen der communisten tegen is aange nomen een motie-Steinmetz (KV.P.), waarin instemming wordt betuigd met de afkeuring der staking door B. en W. De stakers zulen ernstig tegen een herhaling worden gewaarschuwd. Een partij van ongeveer 100.000 ge bruikte autobanden is door de regeering in België aangekocht. Deze zullen binnenkort in den handel worden gebracht tegen prij zen, die zijn vastgesteld in verhouding tot de bruikbaarheid en maat. De Stichting Radio Nederland heeft haar betalingen aan de AVRO gestaakt. Een nieuw stadium in de radio-wereld. De gemeente-ontvanger van Scheemda heeft zich te Bussum bij de politie gemeld. Het is gebleken, dat* er een kastekort van 20.000 gld. is. Te Winterswijk is de alleen wonende 67-jarige weduwnaar W. J. V. in de Gast huisstraat badende in zijn bloed in zijn huis gevonden. De man is kort daarna overleden. Men tast nog in het duister over wat er gebeurd is. Een jongetje te Amsterdam, dat zich vermaakte met aan een rijdende truc met oplegger te hangen, is overreden en gedood. Aan deviezensmokkelaars zijn door den economischen politierechter te Amster dam straffen opgelegd van een en twee jaar gevangenisstraf met boeten van 4 en 6 en 10 duizend gulden. BUITENLAND. Morgen zal de boodschap van de Ne- derlandsche verkenners aan den Paus worden >verhandigd. De laatste étappe wordt vandaag geloopen. Von Papen heeft de gevangenis te Neurenberg onder Amerikaansch escorte verlaten. Hij is naar een particulier huis in de stad overgebracht. De fotograaf van het Derde Rijk, Heinrich Hoffmann, is gisteren te Neuren berg gearresteerd. De „Schwaebische Volksjugend*, een Duitsche jeugdbeweging, is op bevel van het Amerikaansche militaire bestuur in Würtemberg-Baden ontbonden. Zij was den Amerikanen te communistisch en onder hield teveel relaties met de Russissche zóne. Bij een botsing tusschen een passa- gierstrein uit Ostende en een goederentrein op het station te Brugge, werden een ma chinist en een stoker gedood; 8 gewonden. Men verwacht in Engeland een record- oogst van suikerbieten. Tusschen Athene en Saloniki zijn de telefoon- en telegraaflijnen doorgesneden door tegenstanders van de regeering. Verkoopactie import- sigaretten (200.000 pakjes) „Voor een aantal inwoners der noodgebieden', aldus minister Huysmans, „zal het niet "tnogelyk zijn de aan te schaffen extra tex tielgoederen uit eigen middelen te betalen, zelfs niet indien de wette lijke regeling van het consumenten- crediet in aanmerking wordt geno men. Hier zal veelal de liefdadig heid te hulp moeten komen. Ik twij fel er niet aan, of charitatieve en sociale instellingen zullen hier aan leiding vinden een extra beroep op den liefdadigheidszin van het pu bliek te doen. Doch ook hier kan van mijn kant iets worden bijgedragen. Een hoe veelheid van 200.000 pakjes Engel sche, Amerikaansche en Egyptische import-sigaretten, niet toereikend om in algemëene distributie te wor den gebracht, zal ter beschikking worden gesteld van de Stichting Nederlands Volksherstel. Hiermede zal het mogelijk zijn een speciale nader aan te kondigen ver- koopactie te organiseeren, waarvan de baten, welke geschat worden op ongeveer een half millioen gulden, door Nederlands Volksherstel ten bate van de noodgebieden zullen worden afgedragen. Ik wil hierbij een dringend be roep doen op alle betrokkenen, te zorgen, dat deze sigaretten niet in kanalen komen, waardoor het nut tig effect van deze actie verloren MIN. PREES: Geen arbeidsplicht voor meisjes Minister Drees verklaart in een voor woord bij een rapport, uitgebracht over het tekort aan vrouwelijke arbeidskrach ten, dat hij een tegenstander is van ar beidsplicht voor meisjes, waardoor veel weerstand zou worden gewekt, ambtenaren noodig zouden zijn, enz. Een afdoende oplossing is niet aan te ge ven, zegt de minister. Er zijn ook moeilijk heden van tijdelijken aard. „Langs ♦er- schillende wegen zal op verbetering zijn aan te sturen. Een eerste vereischte is, dat geen meisjes, en trouwens ook geen man nen, werkzaam blijven waar ze ook maar eenigszins kunnen worden gemist. De overheid, die in verband met de vele be moeiingen, uit de oorlogsgevolgen voort gekomen, ook zooveel meisje^ heeft aan gesteld, moet het voorbeeld geven door zorgvuldig na te gaan, waar inkrimping mo gelijk is. Dit geldt echter ook voor parti culieren. Ook in de huishouding, waar geen gezin, ook al is het er financieel toe in staat (In dit verband mogen wij wijzen op wat wij elders schrijven over „weelde" Red.), hulp tot zich moet trachten te trekken, die niet volstrekt noodzakelijk is. En dan moet op elle meisjes, die niet een volle, nuttige taak hebben, een dringend beroep worden gedaan om zich voor ar beid beschikbaar te stellen". Buitenzorg aan Ned. troepen overgedragen Heden is Buitenzorg (Bogor) door de Britten officieel aan de Nederland, sche troepen overgedragen. Tevoren had een samenkomst plaats gehad tus schen brigadiergeneraal Scott, als vertegenwoordiger van de Britsche strijdkrachten te Buitenzorg, dr. P. J. A. Idenburg en dr. Hermani, als verte, genwoordiger van het Indonesische mi nisterie van binnenlandsche zaken. Ondertusschen is Hermani, met een delegatie, onder wie de republiken. sche onder-minister van Financiën, Loekman Hakim, per vliegtuig uit Batavia naar Sumatra vertrokken, om den toestand aldaar in oogenschouw te nemen. ooooo WEERSVERWACHTING LICHTE VORST. g Vannacht lichte vorst. Morgen over. o g dag zonnig weer met ongeveer de- o o zelfde temperatuur als vandaag. Zwakke tot matigen wind, tusschen Oost en Zuid-Oost. o oooooooooooooooooououooooooooocxiooooooot

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1