S)e CcicLeheSowtcwt De politieke besprekingen begonnen EngeSands bustenlandsche politiek Het Leidsch Tribunaal weer bijeen Russen deporteeren technici uit Berlijn WOENSDAG 23 OCT. 1946 Bureaux: Papengracht 32. Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen 10.26 per week, /MO p. mnd. 3.25 p. kwartaal Franco p. post 4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 37e JAARGANG No. 10917 Hoofdred.: Rector H SONDAAL en TH. WIL MER. Directie: G. G. VAN ELBURG. Uitgave van N.V. „De Leidsche Courant" en Stichting .,De Burcht". Advertenties 15 cent p. m.m. Bü contract belangrijke korting. Waarheid r\E PROTESTSTAKING van 24 uur in de mijnen is gisteren kalm verloopen. 's Middags was het aantal stakers grooter dan 's morgens; werkten er 's morgens 68 percent, dit aantal was 's middags gedaald tot 45 percent, wat door allerlei omstandig heden heel verklaarbaar is. „Katholiek Zuiden in verzet tegen Beel's loonpolitiek" schrijft met groote letters de „Waarheid" van gisteravond. „Daar komt de aap uit den mouw! De staking is bedoeld geweest als een politieke agitatie tegen de regeering. Als zoodanig heeft men de staking gewild. En daarom neemt men het ook niet zoo nauw met de waarheid! Er is hier geen sprake van een protest van „Katholiek Zuiden"! Dat is duidelijk. En, vervolgens, als er geprotesteerd moet worden tegen de loon- en prijspolitiek, dan is dat niet een protest tegen minister Beel, maar tegen de regeering in haar geheel, want de loon- cn prijspolitiek is de politiek van héél de regeering. Ook dat moet ieder weten. Intusschen ieeft deze politieke agitatie weer aan de productie op directe en indi recte wijze nadeel berokkend. Vandaag hier, morgen daar een proteststaking, en het streven van de regeering naar een zoo groote mogelijke productiviteit wordt doel treffend gesabotteerd. Dit is een waarheid die niemand kan ontkennen, als hij de din gen wil zien, zooals ze zijn. DE KONINGIN EN HAAR LIDMAAT SCHAP VAN VEREENIGINGEN. Naar bekend heeft H. M. de Koningin op dracht gegeven aan een door haar tot dat doel samengestelde commissie een onder zoek in te stellen naar de gedragingen ge durende den bezettingstijd van die vereeni- gingen, waarvan zij lid of beschermvrouw is of waarvan jij het recht heeft verleend het praedicaat „Koninklijke" te voeren. H.M. de Koningin heeft thans, na het ad vies van deze commissie te hebben gewon nen, besloten als lid van het Schilderkun dig Genootschap „Pulchri Studio" te 's-Gra- venhage te bedanken en niet langer als Be schermvrouwe van dit Genootschap en van de maatschappij „Arti et Amicitiae" te Am sterdam en van de vereeniging „St. Lucas" te Amsterdam op te treden. Aanleiding hiertoe heeft de Koningin ge vonden in de aanmelding dezer verenigin gen bij de Cultuurkamer tijdens de Duit- sche bezetting. A.N.P. verneemt nog, dat het onderzoek der commissie omtrent een aantal andere vereenigingen nog gaande is, PRINS BERNHARD WEER THUIS. Z. K. H. Prins Bernhard, die wegens maagklachten eenige dagen ter observatie ir het Stads en Academisch Ziekenhuis te Utrecht was opgenomen, is op paleis Soest- dijk teruggekeerd. Bij het onderzoek werd geen afwijking gevonden, waardoor ope ratieve behandeling noodig zou zijn. OOK EERSTE KAMER IN COMITé- GENERAAL. Vrijdag a.s. 2 uur zal ook in de Eerste Kamer, die in Comité-Generaal bijeenkomt, de regeering een verklaring afleggen over de voor te stellen grenscorrecties. VERMOGENSHEFFING IN-EENS. Binnen enkele dagen zal, naar „Trouw" mededeelt, het wetsontwerp inzake de ver mogensheffing-ineens bij de Tweede Ka mer worden ingediend. De opbrengst, die op 2 milliard wordt geraamd, moet dienen ter oplossing van de staatsschuld, welke in den oorlog met 17 milliard is gestegen en nu 23.1 milliard be draagt. Bij deze 2 milliard zal nog komen de vermogensaanwasbelasting, die 3 a 4 milliard moet leveren. Volgens „Trouw" zal de heffing aldus zijn: Over het gedeelte van de belastbare som dat bedraagt 100.000 of minder, 10 pro cent; van 100.000 tot 200.000, 15 procent; van 200.000 tot 500.000, 20 procent; van 500-000 tot 1 millioen. 22.5 procent en over het gedeelte, dat ligt bóven 1 mil lioen, 25 procent. Wij achten het echter niet waarschijn lijk dat de Tweede Kamer deze percentages ongewijzigd zal aanvaarden. Vrijgesteld, zou zijn een vermogen van 8000 gld, waarbij voor ieder gezinslid nog 4000 gld. komt. Personen van 30 jaar en ouder met een inkomen van niet meer den 1500 gld. krijgen een vrijstelling van 50.000 (50 000, rentende 3 pet is 1500 gld.). DR. HHtSCHFELD WORDT GEREHABILITEERD. Naar de „N.R.Crt." verneemt, is het Kon. besluit betreffende het beroep, dat dr. Hirschfeld had ingesteld tegen het hem verleende eervol ontslag als secretaris-gene raal van de departementen van handel en nijverheid en van landbouw en visscherij, binnenkort te verwachten. Dit besluit zal een rehabilitatie van dr. Hirschfeld betee- kenen. r DÈ ANNEXATIE-PLANNEN ANETA verneemt, dat de eerste bijeenkomst van de leden van de commissie-ge neraal en .de Indonesische delegatie ter behandeling van politieke problemen gis teren te 17.00 uur plaatselijken tijd ten huize van Sjahrir begon. Lord Killearn was hierbij niet aanwezig. Deze vergadering heeft ruim een uur geduurd. Er werden in leidingen en beschouwingen gehouden. Gis eravond heeft Sjahrir de leden van de commissie-generaal aan een diner genoodigd. Allen waren aanwezig, uitgezonderd prof. Schermerhorn, die wegens een lichte ongesteldheid verhinderd was. Ook lord Killearn was aanwezig. Incident met Soedirman De aankomst van generaal Soedirman te Batavia, waar hij zou deelnemen aan de wapenstilstandsbesprekingen, is met een incident gepaard gegaan. De Indonesische generaal kwam n.l. met een gewapend ge leide van 30 man. De officier van de wacht op het station Bekassi weigerde dit gewa pende geleide toe te laten en Soedirman wilde het niet terugsturen. Een Britsche verbindingsofficier kreeg toen verlof om JAPANSCHE ZEEMIJNEN ONTPLOFT Dertig dooden w.o. vier Nederlanders Berichten uit Makassar maken melding van het ontploffen van 18 Japansche zee- mijnen, toen een opruimingsafdeeling van de Nederlandsche marine te Menado bezig was mijnen onschadelijk te maken. De com mandant van de opruimingsafdeeling, drie militairen, t .vee en twintig Indonesiërs en vier leden van een Japansch strafpcleton werden gedood. Zeven en twintig Indone siërs werden gewond. Verdere bijzonderhe den heeft men nog niet vernomen. „MIJNENOORLOG" IN PALESTINA. De uitgevers van Joodsche dagbladen in Palestina hébben gisteravond een verkla ring van de Joodsche extremistische stern- groep ontvangen van den volgenden in houd: „Wij zijn een „mijnenoorlog" be gonnen. Op alle wegen in Palestina zul len wij mijnen leggen, maar voorzorgsmaat regelen zijn getroffen, dat deze alleen on der Engelsche militaire voertuigen tot ont ploffing komen en dat Arabieren noch Jo den gevaar loopen." (Een nieuwe uitvin ding?! Red.). DE BOMAANSLAG TE STUTTGART. De bomaanslag te Stuttgart (een demon stratie tegen het vasthouden van Schacht) heeft een proteststaking uitgelokt van de georganiseerde arbei dersaldaar. Door een kwartier lang het werk neer te leggen, be tuigden 77.000 personen, dat zij dezen aan slag afkeurden. De staking, die gesteund werd door de vier groote partijen, volgde op vijf razzia's van de Amerikaansche politie. De dader is nog niet gegrepen, doch er zijn aanwijzin gen gegeven door een gearresteerden SS- officier. Soedirman met zijn escorte toe te laten, mits hij zelf meereisde naar Batavia om incidenten tc vermijden en toe te zien, dat de Indonesische soldaten hun wapens te Batavia inleveren Soedirman weigerde dit en keerde naar Djokjakarta terug. Dit incident kan de voortgang der be sprekingen hog leelijk in den weg staan, daar het geval niet alleen voor generaal Soedirman maar ook voor de republiek een prestige-kwestie wordt. De Duitschers worden teruggestuurd. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, zijn maatregelen getroffen voor terugzen ding van te Soerabaja wonende Duit schers. De Duitschers zijn in drie catego rieën verdeeld, n.l. zij, die per eerste gele genheid naar Duitschland moéten worden teruggestuurd; vrouwen van Duitschers, aan wie de keuze wordt gelaten, of zij hun, meest in Burma vertoevende en op terug zending naar Duitschland wachtende man nen wenschen te volgen, en Duitschers ten aanzien van wie om bepaalde redenen nog geen beslissing is genomen. Een door radar ge leide raketbom. Bo venstaande foto toont een „Priva- teer"-bommenwerper van de Amerikaan-' sche marine, die een door radar geleide raketbom afwerpt. De radar-installatie, welke zich in de neus van de bom bevindt, zorgt er voor, dat het projectiel precies op zijn doel belandt. Een bericht dat ons goed doet Het volgende kleine berichtje wordt ons uit Londen geseind: „Tengevolge van laaghangende wolken, grooten regenval en slecht zicht werd de luchtvaartdiensten gisteren zwaar gestoord Op het vliegveld Croydon werden de dien sten Londen-Parijs stopgezet, ter wijl andere verbindingen naar het vliegveld London Airport werden overgeheveld. De K.L.M. bleef haar diensten volgens rooster onderhou den". Dat laatste zinnetje doet ons goed! II/ÏINISTER BE VIN heeft gisteren in het Engelsche Lagerhuis een tweedaagsch debat over de buitenlandsche politiek geopend met een rede, waarin hij zijn beleid in dezen uiteenzette. .Bevin verklaarde, dat de Britsche regeering haar best zal doen, om een regeling in Nederlandsch-Indië te bevorderen en dat de aankomst der Com missie-Generaal, naar hij hoopte, tot een uiteindelijke oplossing zal leiden. Onder toejuichingen zeide de minister, dat de Engelsche troepen uiterlijk op 30 November uit Indië worden teruggetrokken en dat hij alle hoop had, dat op dien datum reeds een regeling bereikt zal zijn. Tweede wereldoorlog had voorkomen kunnen worden Bevin voegde er aan toe, dat het ontwa kend nationalisme in de banen eenei we reldorganisatie geleid moet worden, daar het anders een gevaar voor verdere conflic ten zou kunnen wordier. De tweede wereldoorlog had voorkomen kunnen worden, indien Amerika was toe getreden tot den Volkenbond en Rusland niet genegeerd was. Ik ben niet zonder hoop, aldus Bevin, dat er in de komende ontwikkeling begrip zal komen en het zal niet de fout der Engelsche regeering zijn indien dit begrip niet komt. Over de Russische propaganda tegen het Britsche imperium meende Bevin het best te kunnen zwijgen. Het Russische verzoek om een basis aan de Darnanellen zou, volgens Bevin, een on geoorloofde breuk op de souvereiniteit van Turkije ten gevolge hebben. Dit moeilijke probleem wenscht de Britsche regeering ge regeld te zien op een internationale confe rentie. Het zou veel beter zijn als de ze nuwen-oorlog in dezen geëindigd werd. Griekenland zal niet in den steek gela- Als eerste zaak voer de zitting van gister, morgen diende die tegen J. J. Jongendijk, uit Rijnsburg, wien ten laste was gelegd sympathie met de N.S.B., het lidmaatschap van het N.A.F., het bekleeden van de func tie van blokleider der N.S.B. te Rijns burg, dat hij soc.-voorman was geweest bij de N.Z.H., vrijwillig had dienst genomen bij' de hulppolitie, dat hij een aanklacht bij de Leidsche politie had ingediend tegen een collega en dat hij groepsleider H. W. Tieleman had verklaard, dat burgemeester Hermans van Rijnsburg afwijzend stond tegenover de nieuwe orde. Verd. ontkent dit laatste absoluut en wat de aanklacht te gen zijn collega betreft, zeide hij, dat hij bevreesd was, dat deze hem naar het leven stond. Voorts had hij nimmer dienst geno men bij de hulppolitie. In dien zelfden geest pleitte de raadsman van verd., mr. v. d. Plas. Mej. J. H. Unland, te Leiden zou haar in stemming hebben betuigd met de N-S.B., toegestaan hebben, dat haar kinderen lid werden van de Hitlerjeugd, zij had por tretten in haar huis van Hitier, Hakenkruis- vlaggen hebben uitgehangen, Duitsche mi litairen hebben ontvangen in huis, enz. Mr. van Hellemond wees er op, dat zijn cliënt Duitsche was en al'haar gedragingen moe ten in dat licht worden bezien. Dat haar jongens bij de Hitlerjeugd aangesloten waren kan alleen haar man worden aan gerekend. In verband met een en ander vroeg pl. haar onmiddellijke invrijheidstel ling, doch het Tribunaal achtte hiervoor geen termen aanwezig. J. C. Oskam te Leiden was in 1940 lid van de N.S.B. geworden, van den N.V.D., het Agrarisch Front, het Economisch Front, hij was blokleider geweest en had melk geleverd aan de Duitschers. Verd. gaf een en ander toe, doch verklaarde ten aan zien van het laatste, dat dit de gewone melkleverantie was aan de kazerne, gelijk hü ook voor de Ned. militairen had gedaan en dat dit op voorspraak van de Ned. of ficieren, die na de capitulatie met de af wikkeling belast waren, —was geschied. Verd;'s raadsman, mr. Schaper, wees er in dit verband nog op, dat het bezettende le ger moet worden onderhouden. Hij vroeg de onmiddellijke invrijheidstelling van verd., waartoe het Tribunaal na raadka mer besloot. A. Vermeij uit Bodegraven had zich vrij willig aangemeld als constructieteekenaar in een Duitsche vliegtuigfabriek. Hij was in Loosdrecht werkzaam geweest aan een vliegveld en had een onjuiste opgave van voorraden door zijn patroon aan de C.C.D. verraden. Mr. Beks wees er op, dat verd. voor een collega, die kinderen had, naar Duitschland was gegaan. J. A. v. d. Broek, te Boskoop, was lid ge weest van de beweging. Verd. had een Duitsche vrouw en zijn dochter was via Duitsche instanties naar Duitschland ge- gaa.n. H. K. G. v. d. Urk,.uit Noordwijk, was ten laste gelegd, dat hij voor de weer macht had gewerkt, hij was lid geweest van de N S.B en WA en had zijn kinderen bij den Jeugdstorm doen aansluiten. Verd. voerde aan, dat hij voor zijn gezin van negen kinderen moest werken en er was alleen werk bij de Duitschers. De verdedi ger van verd. voerde aan, dat hij nimmer van de Duitschers geprofiteerd heeft en dat zijn detentie réeds zoolang geduurd heeft, dat hij onmiddellijke invrijheidstelling durfde vragen. Spr. legde voorts tal van verklaringen over van Noordwijkers, die ook vele goede dingen van verd. naar vo ren brachten. Zoo waarschuwde hij o.a. toen de S.S. op zoek was naar een illegale drukkerij. Het Tribunaal achtte evenwel nog geen termen voor invrijheidstelling aanwezig. Mej. P. M. Keltjens, te Lisse, die wegens ziekte niet verschenen was en door haar man vervangen was, was lid geweest van de N.S.B. en de N-V.D.. zij had vrijwillig in een Duitsche vliegtuigfabriek gewerkt, haar kinderen doen aansluiten bij de Jeugd storm en een portret van Hitler in haar kamer gehad onder het kruisbeeld nog wel. Haar echtgenoot J. J. van Rijn ont kende dit evenwel pertinent en verklaarde voorts zijn vrouw te hebben ovei gehaald tot aansluiting bij de N.S B. De uitspraak in al deze zaken werd ten slotte bepaald over 14 dagen. OP KORTE GOLF BINNENLAND. Aan de Kath. Universiteit te Nijmegen is benoemd tot buitengewoon hoogleeraar in de Faculteit van Letteren en Wijsbegeer te Prof Dr. F. J. J. Buytendijk. Het lid der Tweede Kamer de heer Chr. Matser, nu burgemeester van Arnhem, heeft bedankt. Zijn opvolger is de heer B. Engelbertink te Oldenzaal. In de vacature- J E. Stokvis (P. v. d. d. A.) is benoemd verklaard tot lid der Tweede Kamer de heer A. J. Hofstra te Wassenaar. Voor lakens en sloopen is een afleve ringsverbod ingevoerd, uitgezonderd voor de nog in den detailhandel aanwezige voor raden .In de eerstvolgende drie maanden zullen de fabrieken uitsluitend voor de ge teisterde gebieden werken. Tien duizend volkshoeden heeft Ne derland in Italië gekocht. Ze zullen bin nen een jaar geleverdrworden. De inkoops prijs is 12.50 gld. ten worden. De politiek van economische hulp wordt voortgezet. De Britsche pogin gen om het land te doen herleven, wor den echter voortdurend gestoord door een agitatie, die eerder in het buitenland wor telt dan in Griekenland zelf. Overeenstemming over Duitschland noem de Bevin den toetssteen voor de verhou ding tusschen de Groote Vier. Engeland streeft een constitutioneel systeem na dat voor de Duitschers aanvaardbaar is. De overeenkomst van Potsdam moet volledig worden nagekomen. Anders dient er een nieuwe te worden tot stand gebracht Hoogste leiding van Deeler Dump gearresteerd De rijksrecherche met ambtenaren van Verkeer en Financiën is er thans in ge slaagd, een groot deel van de op de Dump te Deelen gestolen automobielen en on- aerdeelen te achterhalen. Tot den buit be- hooren o.m. 53 motorrijwielen, 20 jeeps en vrachtauto's, ongeveer 10 luxe leger auto's en enorme hoeveelheden binnen- en buitenbanden, onderdeelen en garagewerk tuigen. Het is gebleken, dat de hoogste leiding van de Dump in het complot was betrok ken. Thans is deze leiding op een enkele uitzondering na, gearresteerd of geschorst. In de eerste plaats is ontslagen de heer L., aigemeen gevolmachtigde van den minis ter van Financiën, tevens inspecteur van registratie en domeinen. Zijn plaatsvervan ger, de B., is eveneens ontslagen en als verdacht van verduistering gearresteerd. Voorts De G., administratieleider verdacht van medeplichtigheid aan verduistering; rie gevolmachtigde van den minister van Oorlog, de heer R-, die als verkoopleider optrad en een zekere K. van den Rijks Taxatiedienst, zijn, verdacht van verduis tering gearresteerd. De minister van O., K. en W. heeft een wijziging in de studenten-beoordeelingsbe- schikking aangebracht. Do aanvangsdata der uitsluitingstermijnen, die voor de rijks instellingen van hooger onderwijs (Gronin gen uitgezonderd) tusschen 8 Augustus en 24 September 1945 vielen, zijn nu uniform op 5 Mei 1945 vastgesteld. Een algemeene verkorting der uitsluitingstermijnen van 3 tot 4 A maand is hiervan het gevolg. De rijksuniversiteiten en hooge scholen zijn voor allen, die voor niet langer dan VA jaar werden uitgesloten, thans weder on voorwaardelijk opengesteld. Neurenberg snel vergeten De Sovjet-autoriteiten hebben Dinsdag bevél gegeven tot het wegvoeren van Duit sche technici en arbeiders in de electrici- teitsindustrie uit de Russische sector van Berlijn. De reden voor deze maatregel en de bestemming van de weggevoerden zijn niet bekend. De leiders der soc.-dem. partij te Ber lijn hebben geprotesteerd tegen deze de portatie. Zij verklaren in een resolutie: ,,De dag na de verkiezingen zijn erva ren arbeiders in de Sovjet-zóne uit hun huis gehaald, tegelijk met hun gezinnen en huisraad, om tegen hun zin elders aan het werk te worden gesteld. De sociaal-demo cratische partij beschouwt deze maatrege len als een inbreuk op de menschelijke rechten en het principe van het internatio naal recht. De partij zal niet werkeloos LEIDEN SCHAAKSTAD Het 50-jarig bestaan van L. S. G. Gisteravond is de tweede ronde gespeeld De uitslagen der 6 eerste groepen waren de volgende: Groep 1: J. O. v. d. EistW. F. Schüss 10; J. BootMr J. H. Landwehr 01. Gfoep 2: P. H. HaverkampDr. P. C. van Arkel 10; P. ZonderlandA. H. J. Koevoet 10. Groep 3; J. KoetJ. v. Steenis 10; R. H. van DijkN Cok 01. Groep 4: J. v. Sterkenburg (Bod.)J. Verhoeff 01; G. V. SteenbergenMr. A. J. Mulder 1—0. Groep 5: H. HerknerA. Mulder 01; Th. v. d. BergA. Scheer 10. Groep 6: A. P. v. d. PutM. M. Segaar 0—1; W. C. v. d. Lans—G. Pels 1—0. LEIDSCHE SCHAAKBOND. Hieronder volgen de uitslagen van reeds gespeelde wedsirijden: le kl Alphen 1Noordwijk 1 5xxx2xxx LSG 2—Katwijk 1 4x—5x. Overgangsklasse:; Oegstgeest 1Zoeter. woude 1 3xx5xx; Hazerswoude 1Lei derdorp 1 4 A xxxVA xxx. 2e kl. A: N. Z. Holl. 1—Sassenheim 1 4x5x; De Zwarte Pion 1 (Lisse)Phili- dor 2 4—6. 2e kl. B.: VTF 1 (Touwf.)—Alphen 2 5x—4x; Philido.- 3LSG 3 37; Schaak genoegen 1Boskoop 2 73. 3e kl. A: VTL 2—Alphen 3 3J4—614. 4e klasse B: Ons Genoegen 2Noordwijk 3 2A7A\ Katwijk 3Lisse 2 ZA3A. De import van personenauto's zoo heeft de minister van Verkeer aan de K.N. A.C. medegedeeld, kan wat de naaste toe komst betreft niet optimistisch bezien wor den. Twee sigaretten per dag zullen den politieke delinquenten worden verstrekt, naar we in een bladen lezen. Een Britsche militaire auto is giste rennacht te 's-Gravenhage in volle vaart tegen een boom gereden. Twee Britsche soldaten zijn gedood, een derde is ernstig gewond. De bestuurder een Nederlandsche militair, bleef ongedeerd. De briefkaarten zullen spoedig weer het oude formaat van 10A bij 15 c.M. krij gen. blijven, wanneer in Duitschland maatrege len worden genomen, die onlangs nog door de vonnissen te Neurenberg voor de ge- heele wereld zijn veroordeeld. De partij zal alle wapenen, die de werkende klasse ter beschikking staan, gebruiken om de rechten der arbeiders te verdedigen." Foto's der opgehangen nazis vrijgegeven. De foto's van de lichamen der te Neu renberg opgehangen nazis zullen vandaag door de Amerikanen, Franschen en Sov jets voor publicatie in de nieuwsbladen worden vrijgegeven. De Engelsche regeering is echter van meening, dat de publicatie van dergelijke foto's ongepast en ongewenscht is. WIE THANS AAN DE BEURT ZIJN. De Amerikaansche nieuwsdienst in Duitschland gaf gisteren een aantal na men van Nazis, die thans te Neurenberg gevangen zitten en straks aan de beurt zijn om berecht te worden. Onder hen bevin den zich Heinz Guderian, ex-chef van den Duitschen generalen staf, veldmaarschalk Milch, ex-onderminister van luchtmacht, en generaal Bodenschatz van de Luftwaffe. Voorts zijn er twee ministers van het vroegere rijkskabinet, n.l. dr. Lammers, hoofd van de rijkskanselarij en Backe, minister van landbouw. Ook een aantal medici, die proefnemingen op levende men schelijke wezens hebben verricht, verblij ven in de Neurenberger gevangenis, als mede voqraanstaande industrieelen, als Her mann von Siemens, president-commissaris van Siemens Halske A G. VOORLOOPIG NEDERL. EIFTAL. Het voorloopig Nederlandsch elftal, dat V/oensdag 30 October a.s, in Rotterdam tegen de militaire ploeg in het veld zal komen, is als volgt samengesteld: Doel: Kraak (Stormvogels). Achter: Potharst en Van der Linden (beiden Ajax). Midden: Pauwe (Feijenoord), Kuppen (Sitt. Boys) en De Vroet (Feijenoord). Vóór: Fischer (Ajax), Wilkes (Xerxes), Engelsman (Quick N.), Smit (Haarlem) en Drager (Ajax). Res.: Van Raalte (BI. Wit), Reynen (NEC), Stoffelen (Ajax) en Rijvers (NAC). Met uitzondering dus van rechtsbuiten, middenvoor en linksbinnenplaats, waar resp. Holleman (VUC), Roozen (Haarlem) en Rijvers (NAC) vervangen zijn, vormt dit elftal dezelfde ploeg, die in Mei jl. den laatsten internationalen wedstrijd in Ant werpen tegen de Belgen speelde. De niet- verkiezing van Roozen ligt voor de hand, daar Roozen deel uitmaakt van het mili taire elftal en de K. C. dus Woensdag de gelegenheid krijgt twee voor het officieele Nederlandsche elftal in aanmerking ko mende midden-voor spelers in één wed- rtrjjd te beoordeelen. ooooo WEERSVERWACHTING OOOOO NACHTVORST. Afnemende bewolking en afnemen- de wind uit Oostelijke richting, koude nacht met op vele plaatsen flinke o nachtvorst, ook overdag lager tempe- 8 ratuur dan vandaag, droog weer. o 8ooooooooouooooooououooouooouuboooooooa

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1