OMGEVING RADIO MARKTBERICHTEN WIT-WASSCHER SLAGERSBEDIENDE Wegens sterfgeval AANK. BEDIENDE Privé-Secretaresse Prima X/A-U v erKO opster Werkkrachten ALKEMADE Geboren. Theodorus Petrus, z. v. A. Th. van der Hoorn en M. C. Borst; Wil helmus Johannes, z. v. M. A. Markwat en C. P. Versluis; Petronella Helena Maria, d. v. J. H. Klein en A. M. Huigsloot; Jo hannes Cornells Maria, z. v. J. E. Verdel en Th. J. van Beek; Elisabeth, d. v. C. Gortzak en M. Basjes. Ondertrouwd: H. Buskermolen 29 j. en M. J. C. Wesselman 24 j.; W. H. N. Bak ker 31 j. en A. C. Klein 28 jaar. Getrouwd: L. W. Straathof 23 j. en C. E. M. Waasdorp 23 j.; L. Th. van der Vlugt 24 jaar en M. P. Dongelmans 23 j. ALPHEN AAN DEN RIJN Personalia. De heer J. van Wijk, com mies tweede kl. ter gemeente-secretarie al hier is - met ingang van 1 Nov benoemd tot adjunct commies ter provinciale griffie van Zuid-Holland te 's-Gravenhage. Jaagpad langs de Gouwe. Nu het natte jaargetijde wederom voor de deur staat, is het te verwachten, dat het jaagpad langs de Gouwe. van Boskoop naar den Ouden Rijn. binnenkort onberijdbaar zal zijn. Gezien het belang van dezen verbin dingsweg heeft de Kon. Ned. Toeristen bond A. N. W. B. zich tot de bevoegde autoriteiten gewend met het verzoek hier maatregelen te willen treffen. Geboren: Cornells Johannes Adrianus Jacobus z. van J. Veenwijk en Th. P. Meijer; Dirk Ar ie Paulus z. van P. Ver kade en W. A. van Klaveren; Johanna Hendrina d. van H. B. van Wijk en A. Houwing; Anna Maria d. van D. de Feij- ter en D. M. van Heusden; Theodorus Wil helmus Cornelis Maria z. van W. Verhage en B. G. van Leeuwen; Petronella Elisa beth d. van J. van Kleef en E. Koster; Jo hanna Petronella d. van D. de Graaf en J. E. Kool; Jan z. van A. H. Schreven en M. Blouw; Johanna Hendrika d. van ,H. H. van der Ster en J. H. van Wilgen. Ondertrouwd: Gerrit Evert Balt 30 j. te Ed$, en Johanna Petronella de Kaasteniet 20 j.; Hendrik van Leeuwen 48 j. en Cor nelia in 't Veld 32 j.; Cornelis Schreuder 37 j. en Maria Broekman 21 j.; Jan Corne- lis de Bruijn 21 j. en Maria Johanna van der Weele 20 j., te Eikerzee; Bastiaan van Elk 27 j. en Trijntje van Klaveren 25 j.; Hendrik Staal 23 j., te Hazerswoude. 'en Maria Louisa Carolina Hoogeveen 21 j. Gehuwd: Jan Hoef lak 26 j. en Alida Maurer 17 j., te RotterdamJohannes Kap- teijn 28 j. en Anna van der Kraan 24 j.; Paulus Jacobus Koers 26 j. en Aaltje Sij- pestein 25 j. Overleden: Auwel Cammenga 27 j., on gehuwd; Theodora Overes 2 weken (over leden te Leiden). KATWIJK GEMEENTERAAD. De raad dezer gemeente kwam gisteren avond in openbare vergadering bijeen. Na een reeks van ingekomen stukken benoe ming van 'n derden wethouder. Bij de eer ste stemming werd met 143 st. gekozen $je heer D. C. van Leeuwen. Het voorstel tot conversie van enkele leeningen waar door deze komen Van 3% op 31/8 werd aangenomen. Een voorstel van den heer C. v. d. Plas om over te gaan tot benoe ming van een commissie van soc. zaken lokte lange besprekingen uit. De heeren J. v. d. Plas en C. van Beelen steunden het voorstel, doch de voorz. bestreed uitvoe rig de wenschelijkheid hiervan. Uiteinde lijk stelde de voorz. voor een studiecom missie te benoemen die rapport zal uit brengen. In deze commissie werden be noemd de heeren Hueting, Luyt, Vooys, v. Beelen en v. d. Bent. Een voorstel om over te gaan tot aankoop van een nieuwe brand spuit had de volle instemming. Men stelde zelfs voor direct uit te zien naar een twee de, kosten per stuk 16.000.Een voor stel tot wijziging van de verordening re gelende het loon en den rang van de werk lieden bij gemeentewerken lokte ook lan ge besprekingen uit. Meerdere leden wa rén van meening, dat deze loonen in het algemeen te laag zijn. Op voorstel van den heer v. d. Luyt zal een commissie be noemd worden die tot taak krijgt te on derzoeken in hoeverre hierin verbetering :s te brengen. Volgde voorstel inzake het voeren van een rechtsgeding. De heer Schaap heeft de gemeente doen dagvaar den in verband met een onbevredigende regeling in zake het uit de huur nemen van land aan. „Het Witte Hek". Schaap vx aagt 2261.-7— schadevergoeding de ge meente wilde 980.geven. Het scheen dat men iets voor de eisch van Schaap voelde doch toen de voorz. mededeelde, dat, als er iemand een huurcontract over treden had, het wel Schaap is geweest, dat hij de zoden van het land afgehaald had er. aan de Moffrikanen verkocht had, dat hij het weiland gescheurd had en er bol lenland van gemaakt had, er bollen op had laten telen, enz., toen veranderde de stemming niettegenstaande er weer wa ren die ..gehoord hadden" dat niet Schaap de zoden verkocht had maar de gemeente, hetgeen de burgemeester pertinent tegen sprak. Het proces gaat door, en, zeide de voorz., dan kan Schaap, als hij werkelijk benadeeld is, zich tot den raad wenden. Aldus besloten. En toen als ..slotnummer" een lange discussie over dansen en een verordening inzake dansen en dansgele genheden. Lange discussies soms ernstig, soms met een vrooijlk tintje zooals dat bij dansen hoort. B. en W. hadden een veror dening samengesteld waarin uitkomt dat het niet toegestaan is in allerlei „hokken en gaten", met onhygiënische toestanden en onvoldoende toiletgelegenheid te dan sen. De heer J. v. d. Plas, namens de A. R. en C. H.-fractie sprekende wil eer "e heel dansverbod. De heeren v. d. Scheer en Hueting achten een star Verbod te ver gaande. Men dwingt het dansende publiek naar andere plaatsen te gaan. Ook de voorz. waarschuwt tegen aanneming van een dergelijk voorstel en meent dat de Kroon zoo'n voorstel nimmer zal goedkeu ren. Het amendement van den heer J. v. d. Pias om twee artikelen van de verorde ning te schrappen, wan^-' dansverbod ontstaat, werd met 11 tegen 6 aangenomen. Uit een lange rondvraag een vraag van den heer A. Wassenaar, behel zende op het juist is dat de vorige ge meenteraad een besluit heeft genomen, dat werkgevers die tijdens de bezetting voor de weermacht hebben gewerkt, uitgesloten zouden worden voor 't vervoeren van gemeentewerken, en dat B. en W. zich niet aan dit be^uit houden. Volgende zit ting antwoord. De heer Van Rijn vraagt of B. en W. niet iets kunnen doen om te bewerken, dat de ergerlijke toestand bij het beginpunt der N. Z. H. T. te Leiden als gende zitting antwoord. LEIDSCHENDAM Geboren: Catharina Geertruida Maria, d. van G. C. v. d. Berg en C. v. d. Kraan; Marcel Theodorus Adrianus, z. van A. H. M. J. v. d. Lans en G. H. M. Parlevliet; Antonius Adrianus Cornelis Gerardus, z. van A. A. Knijnenburg en G. v. d. Lubbe; Gijsbertus Johannes Maria, z. van L. P. Belt en M. H. v. Marwijk; Robertus Wil helmus, z. van J. E. Reinders en H. W. Vervoort; Amoldus Cornelis Andreas Ma ria, z. van H. J. Valentijn en J. M. van Lochem. Ondertrouwd: Martinus Johannes Stol- te 32 j. en Maria Borst 27 j. Getrouwd: Johannes Cornelis Nieuwland 29 j. en Maria Jacoba van Leeuwen 23 j.; Idestius Petrus Rijper 27 j. en Helena Ma ria Scholtes 25 j.; Lucas Jacob Oudshoorn 33 j. en Pieternella Susanna van Woer- kens 32 j. LEIMUIDEN Getrouwd: J. Rietdijk 31 jaar en G. Fchalk 19 j.; L. H. Tensen 26 j. en N. D. van Tol. Overleden: P. de Jeu.' 74 j. wed..van M. Wezelenburg: M. Notenboom 78 j. wed. van H. G. Nieuwenhuizen; M. C. Schuur- kamp 72 jaar. Geboren: Wessel Bastiaan z. v. A. Post en H. Tybout; Johannes Maria, ,z. v. H. J. Vink en C. E. Disseldorp; Martina Maria, d. v. J. A. Straathof en P. A. van Diemen; Johannes Jozef Cornelis, z v. J. J. van der Vlugt en C. M. Mank; Cor nelis Johannes Hendrik, z. v. A. C. Mol- lers en S. Bouwer; Willem, z. v. L. van der Maarel en J G. Verweij; Elbert, z. v. E. Westerwaal en G. Pecht; Adriana Jo hanna, z. v. P. Vogelaar en J. Schijf. LISSE Oranje-Comité. Het Oranje-Comité heeft in zijn jl. gehouden vergadering be sloten en bloc af te treden. Dit besluit be- teekent, dat Lisse bij'de viering van Oran- jedagen en nationale feestdagen geen cen trale ieiding meer zal hebben hetgeen te betreuren zijn zijn. Dat er bij zulke gele genheden een centrale leiding noodig is, :s in de praktijk gebleken Het Oranje- Comité heeft haar taak sinds 1936 vol doende begrepen en alles in werk gesteld om deze feesten steeds te doen slagen. In verband met de viering van zulke dagen eischt deze aangelegenheid een oplossing. De vraag is evenwel wie zal de kat de bel aanbinden en het initiatief nemen. In de gemeente Lisse mag geen Oranje-Comité of Oranjevereeniging ontbreken. Ligt hier een taak te wachten voor de gezamenlijke buurtvereenigingen? Of is het afgetreden Oranje-Comité genegen haar werk te her vatten? Laten wij hopen, dat deze voor Lisse zoo belangrijke aangelegenheid een spoedige en afdoeffde_.oplossing zal ver krijgen mede met het-oog op de a.s. vie ring van de blijde gebeurtenis in het Prin selijk gezin. .Personalia. Op de te 's Hertogenbosch gehouden examens voor eenvoudige Huis houdkunde, Akte V, zijn met lof geslaagd de Eerw. Zuster Cëciliana en mej. A. van Schooten, beiden verbonden aan de R. K. Meisjesschool der parochie St. Agatha, al hier. OEGSTGEEST Moederdag. Een krant blijkt somwij len een nuttige instelling te zijn, dewijl zij haar medewerkers een tooverwoord in den mond legt, waardoor deze overal toegang hebben en doordringen in de meest „hei lige huisjes", tot zelfs in een samenkomst van enkel moeders, zooals die Vrijdag avond in het Sint Willibrordgebouw plaats vond. De Vrouwenkem der K.A. had na melijk het feest van het Moederschap der H. Maagd aangegrepen om alle moeders van Kerkwervc uit te noodigen tot de ker kelijke viering des morgens met een ge zongen H. Mis, terwijl de moeders des avonds een feestavond werd aangeboden. Talrijke moeders hadden aan deze uit- noodiging gehoor gegeven zoodat de zaal geheel bezet was. Pastoor Looyaard heette alle aanwezige dames en de enkele ambts halve aanwezige heeren van harte wel kom, en schetste in enkele korte trekken de beteekenis van het moederschap. Moe der, aldus spr., is de koningin van het ge zin; zij is het middelpunt, waar alles om draait, en hoeveel zij in een gezin betee- kent, bemerken wij eerst wanneer wij aan haar sterfbed staan. Het moederschap is eer^ verheven waardigheid, die niet hoog genoeg te waardeeren is. Verdiepen we ons daarom op het feest van de Moeder Gods, ons aller voorbeeld, in de verheven taak die God aan de moeder heeft opgelegd. En diegenen, die door God niet geroepen zijn tot het moederschap, kunnen zoo prachtig sociaal werk verrichten door de genen, die wel daartoe uitverkoren zijn, in hun moeilijkheden bij te staan. Werken we daarom allen mede aan het herstel en de bloei van onze katholieke gezinnen, de fundamenten waarop ons vaderland ge bouw is. Maria, het voorbeeld voor alle moeders, zal daarbij onze voorspreekster zijn. Na dit openingswoord 'werd het pro gramma, dat op een hoog voor menig een wellicht té hoog cultureel peil stond, ingezet met enkele dansen door de danseres Xanda Stradowska- Deze danse res beschikt naast een groote soepelheid en gratie ook over een buitengewoon groot uitbeeldingsvermogen, waarvan vooral de dans „Ases Dood" van Grieg getuigde. Ook haar Oostersche dans viel te bewonderen De voordrachtkunstenaar Henk Schaer voerde zijn gehoor vervolgens naar het hooge plan, waarop de dichtkunst van Vondel zich bevindt. Hij wist met zijn voor treffelijke dictie Vondel volkomen te doen leven in een fragment uit Adam in Bal lingschap, in de zeer bekende Rey van Burgsaeten uit de Gijsbreght en in enkele fragmenten uit Joseph in Do than. In de hierna volgende pauze werd de aanwezigen koffie en gebak geserveerd en werd een verloting gehouden. Na dé pauze trad wederom Xanda Stra dowska voor het voetlicht, nu met enkele meer humoristische dansen, waarvan het laatste nummer „Juf als koordirigente" ge bisseerd moest worden en waarvoor haar een welverdiende bloemenhulde ten deel viel, waarin gedeeld werd door haar emi nente begeleidster aan de vleugel, mej. Hulshof. Henk Schaer tenslotte bracht nog een aantal verzen van moderne dichters, o.a. van A. v. Duinkerken, H. Marsman, Jacq. Schreurs e.a., waarvoor ook hij een wel verdiend applaus oogstte. Pastoor Loyaard sprak nog een kort slotwoord, waarna deze op hoog peil staan de avond weer tot het verleden behoorde. Zouden avonden in deze geest en op dit peil niet vaker georganiseerd kunnen wor den, en dan voor* een breeder schare wer kelijk belangstellenden? Glasactie. Ook in Oegstgeest is nu een actie gaande om de getroffen gebieden van ons land aan het zoo dringend noodige glas te helpen. Een comité, dat deze actie zal voeren, is samengesteld en bestaat uit de heeren: Ir. J. J. Rutgers, voorzitter; H. F. B. M. Kortmann, vice-voorzitter; J. Grün, Endegeesterstraatweg 8, secretaris; M. Elshof, penningmeester; verder als le den Mevr. Bohtlingk, H. Boom, M. C. W. van Gent, A. Hoekstra, Cnr. Koolloos en P. Schippers. Deze actie zal spoedig meer van zich laten kooren, en we vertrouwen dat de burgerij van Oegstgeest dit comité ook een vruchtbaar arbeidsveld zal bezor gen. VOORSCHOTEN Vrouwenbond. A.s. Woensdag houdt de R. K. Vrouwenbond een vergadering in het R. K. Vereenigigingsgebouw met in stallatie van onzen nieuwen geestelijken adviseur. Pastoor van Bemmelen, vaststel ling winterprogram enz. WARMOND Coöp. Spaar- en Voorschotbank. On der voorzitterschap van den heer J. C. van der Voet hield de Coöp. Spaar- en Voor schotbank haar 44ste jaarvergadering. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter 1 et overlijden van het lid P. 'H. C. Ver- sluijs en gaf daarna een overzicht van de enorme hoeveelheid werk, welke in de pe riode der geldzuh ering te verzetten is ge- keest. Het financieel verslag over het boek jaar 1945 werd uitgebracht door dén Kas sier. De totale ontvangsten der rekening bedroegen 3.337.483.94 en de totale uit gaven 3.334.048.33. Het saldo per 31 Dec. 1945 bedroeg 3435.61. Aan spaargelden v/as belegd per 31 Dec. 1.135.486.32; aan> deposito's in rekert. f 392.658.81; aan voor schotten en credieten stond uit f 9.681.94. Bij de Centrale Bank stond per 31 Dec. 1.369.967.36 en bij de Postgiro 36.227.38 uit. De winst over 1945 bedroeg 1473.52. De reserve is daardoor gestegen tot een bedrag van 35.309.75. De aftredende leden van het Bestuur en Raad van Toezicht, de heeren H. van Schie en C. Oosterom, wer den herkozen. De opkomst der leden ter vergadering kon slechts matig genoemd worden. Meer belangstelling in het werk hunner eigen organisatie zou wel tot aan beveling strekken. WASSENAAR Tuinbcuwvereeniging. De tuinbouw- vereeniging vergaderde in het Wapen van Leiden. Hulde werd gebracht aan den heer D. A. de Rooy voor causerie over het onderwerp „Fruitteelt in kleine tuinen", waarover na de pauze de bespreking volgde Op de prijsvraag van zes variëteiten van appels en peren was o.a. ingezonden door den heer Zegwaard, die den eersten prijs met 30 punten behaalde. Voor hun inzen ding bloeiende heestertakken, kregen de heeren Ruitenbeek en Keppel, resp. eersten en tweeden prijs toegewezen. De heer Zeilmaker behaalde met begonia's het hoogst aantal punten van het puntenstelsel. ZOETERWOUDE Gisteren heeft het katholieke volk van Zoeterwoude den geheelen Zondag van den vroegen morgen tot den laten avonc blijk gegeven van ware liefde tot het missiewerk, van belangstelling tot den arbeid van de priesters die ver over zee het Evangelie gaan verkondigen of naar de omstandighe den des tijds, zich wijden aan de godsdien stige verzorging van onze jongens waar zij geroepen zijn naar Ned. Oost-Indië te gaan als manschappen van de Expeditio naire macht. In de St. Janskerk hield de Z.G Heer Jo Bosman O.S.C., die binnenkort als Aalmoe zenier en tevens als missionaris naar Java vertrekt, in de beide H.H. Missen een zeer treffepde predicatie. Nauw was de Hoogmis ten einde en weer stond alles in het teeken van het missie werk. In het Patronaatsgebouw was een tentoonstelling georganiseerd door de mis- sienaaikrans „Sancta Rosa" en op de boven zaal kwamen vele genoodigden voor de of- ficieele opening bijeen. Deken Bont, Pas toor Kla verweij den, Burgemeester Smeets OP REIS 15. Tobias en Einky hadden zich her steld van de schrik en het was de laatste, die de grootste mond had. „Die man kan onmogelijk met den trein meegekomen zijn", beweerde hij, „en het is trouwens verboden om op rijdende treinen te sprin gen!" „Het wordt mij anders een beetje te bar" vorid Tobias, „eigenlijk vluchten we voor die bende!" Tobias begon kwaad to worden, hij mag dan lang en mager zijn, hij heeft een paar stevige knuisten aan zijn lichaam. „Als ik zo'n vent te pakken mocht krijgen, dan zal ik hem", bromde hij voor zich heen en toen kreeg hij een en Mevrouw Smeets-van Heel, het kerkbe stuur, het bestuur van de R.K. Vrouwen bond en vele ouders van de medewerksters van „Sancta Rosa" Deken Bont hield de openingsrede, en sprak waardeerende en opwekkende woor den tot de Missie-ijveraars. Spr. vroeg van alle aanwezigen een bijzonder gebed voor de volijverige presidente van „Sancta Ro sa", mej. Corn. v. d. Poel Jd., die dezer dar gen de laatste H.H. Sacramenten der Ster venden zijn toegediend. Na het openingswoord werd de koffie ge serveerd en begaven zich de aanwezigen naar de hal, waar op verzoek van Deken Bont, Mevr. Smeets het lint doorknipte, waarmede de tentoonstelling geopend was. Hier voerde onze gang langs een schitte rende expositie van kunstnaaldwerjc en hoezeer de missienaaikrq^s ook met textiél- moeilijkheden ïe kampen heeft, de resulta ten waren weer verbluffen en wjj wéten niet of wij het ontwerp of de uitvoering het meest moeten prijzen Wel móeten wij het ontwerp van Pater Vaneman, dat in zijde-borduurwerk door mej Qorrie van Leeuwen was uitgevoerd, wel zeer bij zonder roemen. De vele attracties en verlotingen hadden goede ontvangst, zoodat er weer 'veel geld voor de Missie geofferd werd. Te half zeven werd in de Kruisheeren- kerk een plechtig Lof gecelebreerddoor Pfior A. Bakker. In het priesterkoor had de aalmoezenier-missionaris Jo Bosman, plaats genomen. Prior Bakker hield een predicatie, waarin Zijneerw. sprak van de bewondering van het Roomsche volk voor den missionaris en daarbij schetste hij in gevoelsvolle woorden het afscheid dat deze jonge priester van zijn dierbaren gaat ne men om verder uit te weiden over de groot- sche taak, die door hem te vervullen ligt. Terwijl allen zeer onder den indruk van deze predicatie zijn, gaan nu de plechtig heden voort: de wijding van het missie- kruis en het verheven moment waarop de missionaris voor den Prior nederknielt en het missiekruis ontvangt. Getooid met het kruis, het zinnebeeld van de verleende op dracht tot prediking van het Evangelie on der de heidenen plaatst zich nu de ipissiö- naris o pde bovenste altaartrede om de „Vredeskus" ten afscheid te geverï aan alle priesters, fraters en broeders van het Kruis- heeren-concent. Dan spreekt de missionaris zyn afscheids woord, getuigt van de genade van God ge roepen te zijn tot deze verheven taak, dank brengende aan Pastoor Klaverweijdep en aan de Kruisheeren-Orde en allen die hem geholpen hebben tot het H. Priesterschap. Na het zingen van het rejsgebed van de H. Kerk stélt' zich de Schola en het geheele concent op tot een stoet om den missionaris onderx het zingen van „Ave Maris Stella" weg te voeren uit het kerkgebouw, door de rijen vap het volk, dat zeker veel zpl bidden om steun in diens moeilijke taak. DINSDAG 15 OCTOBER. HILVERSUM T (301 M.) AVRO. 7.Q0 Nieuws, gymn. en gram., 11.00 Lezipg, 11.15 Zang, 11.45 Ber. uit Indië, 12.00 Orgel, 12.30 Zeeuwsch Vlaanderen, 12.40 Piano, 13.00 Nieuws, 13.15 Malando, 14.00 Knipcursus, 14.20 Muziek, 14.40 Piano, 15.00 Caus., 15.15 Gram., 15.30 Kamerorkest, 16.30 Gram., 16.40 Na school, 17.00 Piano. 17.30 Gram., 17.45 Caus., 18.00 Nieuws, 18.15 Piano, 18-30 V, d. Ned. strijdkr., 19.00 Kwartet, 19.45 Caus., 20.00 Actueel, 20.15 Bonte avond, 21.30 Gramof., 22.15 Buitenl. overz., 22.30 Caus., 23.00 Nieuws, 23.15 Skymasters, 23.45 Gram. HILVERSUM II (415 M.) KRO. 7.00 Nieuws, gymn. en gram., 9.50 Lichtbaken, 11.00 Muziek, 11.30 V. d. zieken, 11.45 Gram.. 12.00 Zang, 12.30 Lunchconcert, (13.00 Nieuws), 13.45 Caus., 14.00 Gram., 14.30 Muziek, 15.00* Hoorspel, 15.15 Gram., 15.30 Kwartet, 16.00 V. d. zieken, 16.30 V. de jeugd, 16.45 Piano, 17.15 Kwartet, 17.45 Sextet, 18.15 Sportpraatje, 18.30 Muziek, 19.00 Nieuws, 19.15 N.I.W.I.N., 19.30 V. d. jongeren, 20.00 Actueel, 20.15 Orkest, 20.45 Filmpr., 21.00 Metropole-orkest, ^2.00 Nieuws, 22.35 Avondgebed, 22.50 Concert. kans. Langzaam, o zo langzaam werd de coupédeur geopend, een blauwachtige hand wrong zich door de nauwe opening en wierp een brief naar binnen. Tegelijker tijd was Tobias opgesprongen en rukte de deur open...-. TER AAR, 11 Oct. Veiling. Snijboo- nen 11.9012.80, stokprinsen 5.3011.80, stamprinsen 7.30, witte pronkers 1.62 2.00, per 10 K.G.; andijvie 3660 ct., per kist; kroten 5.00, spinazie 10.00-11.00, roode kool 12.0015.00, sav. kool 12.00 13.00, groene kool 5.0014.00, witte kool 3.00, spruiten 28.0062.00, breekpeen 4.00- 9.00, tomaten 1.0042.00, uien 2.007.00, sjalotten 6.00, per 100- KG.; peen 710 ct. per bos; bloemkool 254 ct., meloenen 5 13 ct., komkommers 223 ct., per stuk; sla 1.002.00, per 100 stuks; druiven 57 ct. per pond; witlof 6476 ct., per K-.G.; augurken: basterd 2.00, id. grof 2.20, id. stippel 2.50, id. K.K. 0.90, id- fijn stippel 1.30, per 25 K.G. DANKBETUIGING Mede namens m'n vrouw en •kinderen betuig ik hierme de mijn dank aan de Direc tie Chefs en Personeel van de N.V. Vroom en Drees- mann en aan allen die heb ben medegewerkt den dag van mijn 40-jarig jubileum tot een onvergetelijke te maken. 3164 A, Vroom Leiden, 14 Oct. 1946. Rijnzichtstraat 7, 3164 Het was voor ons een groo te vreugde zooveel belang stelling en attentie te mo gen ontvangen bij de vie ring van ons 25-jarig hu welijksfeest, waarvoor wij U hartelijk danken 1260 P. L. de Jeu J. de JeuSchoo en kinderen Oude Wetering. Oct. 1946. Plantage 10. Econ. Drs. heeft nog tijd beschikbaar voor het beheer van parti culiere vermogens Brieven onder no. 3163 bu reau van dit blad. GEVRAAGD een bekwaam 12« Aanmelden: WASSCHERIJ SPRONK, W.tte Singel 14, Leiden Gevraagd FLINKE BEDIENDE. Moet zijn prima worstmaker, en verder goed bekend met alle voork. werkzaamheden. 1264 ARNOLD H. BERGERS Haarlemmerstraat 216, Tel. 20392, Leiden Heer gepensioneerd vraagt SCHRIJFWERK aan huis. Br. onder 3165 bur v. d. blad. Te huur gevraagd: WOONARK voor een half jaar door net klein gezin (4 Ders.). Aanb. aan L. E. Kremer, Graan handel Middenmeer, Wie- ringermeer. Telef. 22. De Haukes. 1256 Nederiandsche Concertdirectie J. BEEK, Den Haag 4 s m m co -i m 3D O O z O m 30 -1 m z Dinsdag 22 October 8 uur STADSGEHOORZAAL Chopln-redtal stefan ASKENASE Liederen-avond jo VINCENT Plano-recital nicolai O R L O F F Plano-recital jan SMETERLIN zal onze zaak A.S. DINSDAG 1262 15 OCTOBER den geheelen dag GESLOTEN ZIJN. Fa. J. TH. PERQUIN ZONEN Woensdag 20 Nov. 8 uur Te koop aangeb. een prima BRANDKAST Hoog 90 cm., breed 60 cm. diep 50 cm. Te bevragen: Thorbeckestraat 38, Leiden. Dinsdag 7 Januari Dinsdag 11 Maart 8 uur KANTOOR Gevraagd jongedame ter opleiding afd. Eoekhou- ding kunnende typen pl.m. 17 jaar. Brieven onder no. 1259 bur. v. blad. Abonnem.: f8.75 (incl. r.) dag. bij Bender, Hoogewoerd 90 (tel- 20097Losse kaarten f 2.50 (incl. r.) 10 dagen voor ieder concert Op WASSCHERIJKANTOOR gevraagd 1242 (M. Of VR.) Bekendheid met „adressographé" adresseer- machine strekt tot aanbeveling. Sollicitaties met opgave van -leeftijd en verlangd salaris onder letter V, adv.-bur. KARSTENS, Hooigracht 85, Leiden. Voor actieve, intelligente en in alle opzichten betrouwbare JONGEDAME, bestaat gelegenheid om opgeleid te worden tot Vereisten: alg. ontw., vlot typiste. Br. met voll inl. onder no. 3258, Adv. Bureau I.R.B. Vrouwensteeg 20, Leiden. GEVRAAGD: MEISJE voor den dag of dag en nacht. Aanmelden tus- schen 6 en 8 uur. Mevr. F. Perquin, Kam. Onneslaan 14. Leiden. 1261 ADVERTEERIN DIT BLAD gevraagd 1268 Ivo van Haren's Schoenfabrieken HAARLEM MERSTRAAT 135 AANGEBODEN z. g. a. n. gebloemd taffen avondjurk. kleine maat (40) Prijs 75.Brieven onder no. 1257 bur. v d. bl. TE KOOP: 1119 Elec. Comioor merk Inventem", Hooge Rijndijk 413. Zoeterwoude. AANGEBODEN nieuwe Fransche natuurzij den avondjurk, prijs f 150. Brieven onder 1258 bureau van dit blad. TE KOOP: ACCORDEON 5 rijer, 120 bassen, F. Bouwman, Oranjegr. 24 Wij vragen voor onze afd. Oud Papier 2 flinke Leidsche lompen metalen en zakkenhandel. Fa. F. P. Kluivers, v. d. Werffstraat 4 Adverteeren doet verkoopen

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 4