„Notre Dame van de sloppen'' $Xe óJbüfd tegen de gifhandei te Heiden ®e duMeigonget Deze groote Fransch-Nederlandsche pro ductie, vrucht van de samenwerking tus- schen de Fiat Film te Parijs en de N.V. Golifex te Leiden, wordt deze week in Casino vertoond. Het is werkelijk een uit stekend geslaagde film, deze 'bewerking van het tooneelstuk van Grégoire Leclos Notre Dame de la Mouise", Een film, waarin een priester de hoofdrol vervult, is voor onze smaak altijd een hachelijk ding. Men kan zijn persoon wat al te „mensche- iijk" uitbeelden en dan is het gevaar groot, dat de prièsterfiguur omlaag wordt gehaald; maar men kan hem ook teveel van suiker maken en dan wordt het een ulevel-romannetje met een weeë nasmaak. Hier hebben wij echter eer film-verhaal, dat niet op goedkoope effecten uit is, dat nergens sentimenteel wordt, dat ook geen stuk taai-taai is, nog minder een suiker boon. maar een ruig stuk menschenleven weergeeft, gespeeld door artisten van talent en vakkundig in elkaar gezet. Het speelt zich af in een dei buitenwijken van Parijs, een ellendige hoop hokken en vodden met verbeten en verbitterde men seden, waar de jeugd temidden van dron kenschap opgroeit zonder geloof in iets hoogers dan vechten en dobbelen. In zoo'n milieu viert de communistische propagan da hoogtij en een priestertoog is daar iets zóó belachelijks, dat men den drager er van met steeneiï bekogelt. „Je bent dapper, jongeman" zegt de oude grandpère Didier op zijn sterfbed te gen den jeugdigen pastoor, die in zulk ten buurt het aandurft, om er een kerk te bouwen. „Een Notre Dame van de sloppen", smaalt de waard van het naastaan gelegen établissement en hij voorspelt den pastoor, dat er nooit iemand in zal komen. Hij kreeg aanvankelijk gelijk, want de pastoor kon ten allen tijde zijn-brevier bidden in zijn „kathedraal" zonder vrees, dat ooit iemand hem zou komen storen. Maar de scheldnaam werd op den duur een eere naam; de steen, die den pastoor bij zijn komst naar het hoofd gesmeten werd, werd de „eerste steen" en de jongen, die hem wierp, werd zijn beste medewerker. Dat kwam vooral door den dood1' van den ouden, verbitterden, aan lager wal ge raakten dichter-filosoof, grandpère Didier, die zich op zijn sterfbed gewonnen gaf door eén gebaar van liefde.. Eén van de mooiste EN WETHOUDERS. HET COLLEGE VAN BURGEMEESTER De Burgemeester zal zich belasten met dc behandeling van de zaken betreffende d^ Politie, de Brandweer, de Militaire Za ken, den Burgerlijken Stand, de Bevol king, het Oud-Archief, de Lakenhal, de Leidsche Duinwater Maatschappij en de Gestichten „Endegeest", „Voorgeest" en „Rhijngeest". Wethouder Van Schaik zal zich belas ten met de behandeling van de zaken be treffende het Onderwijs, de Volksontwik keling en de Sportbelangen. Wethouder Menken zal zich belasten met de behandeling van de zaken betreffende de Sociale Zaken, het Armwezen, het Con- sumentencrediet. de Stedelijke Werkin richting de Blinden werkinrichting, de Al- gemeene Personeelszaken, de Voedselvoor ziening, de Land- en Tuinbouw en de Volksgezondheid (Geneeskundige Dienst en Badhuis). Wethouder Jongeleen zal zich belasten met de behandeling van de zaken betref fende de Gemeentewerken, het Bouw. en Woningtoezicht, de Volkshuisvestnig, de Stadsontwikkeling, den Wederopbouw, het Grondbedrijf, den Reinigings- en Ontsmet- tingsdienst, de Industriebelangen Handel en Verkeer en de Verdeeling van Woon ruimte. Wethouder Van der Kwaak, zal zich be lasten met de behandeling van de zaken betreffende de Financiën, de Belastingen, de Stedelijke Fabrieken van Gas- en Elec- triciteit, het Openbaar Slachthuis, den Markt- en Havendienst en de Volkscre- cietbank. Voorts is bepaald, dat bij ongesteldheid of afwezigheid van den Burgemeester deze wordt vervangen door Wethouder van Schaik. Indien deze verhinderd is door Wethouder Menken, bij verhindering van Wethouder Menken voor Wethouder Jon geleen en bij diens verhindering door Wethouder van der Kwaak. RECHTZAKEN POLITIERECHTER. De twee varkens welke C. v. D. te Kat. wijk in voorraad had, waren er clandes tien want v. D. had er niet de noodige vergunning voor. Nu was verdachte het er niet zoo heelemaal mee eens. en hij betoogde, eigenlijk niet te hebben gewe ten dat hij papieren moest hebben. Dat kon de Officier zich wel wat begrijpen, want het was inderdaad ingewikkeld, en. de eisch luidde daarom 75 boete of 30 dagen hechtenis, waartoe de rechter ver oordeelde. In een keldertje had i. S. te Leiden een clandestiene slachting uitgevoerd van twee geiten, en, waar hij al eerder zich met de slachterij had bezig gehouden, vroeg de Officier nu drie maanden gevan genisstraf. De politierechter veroordeelde conform dien eisch. Door een anoniem briefje was het ge komen, dat J. H. S. te Hillegom clandes tien vleesch en kaas had gekocht, hetgeen voor een feestelijkheidje bestemd was ge weest. zoo verklaarde verdachte. Maar de Officier vond, dat, als een ieder voor een feestje clandestien gaat koopen, het er raar uit gaan zien, en hij vorderde 50 boete of 25 dagen hechtenis, waartoe de rechter veroordeelde. Omdat de kinderen van den lasscher J. B. te Leiden ziek waren en hij stroom tekort kwam, had hij clandestien electr. stroom weten te betrekken, voor welk feit de Officier drie weken gevangenisstraf vroeg. De verzachtende omstandigheden latende gelden, legde de rechter 20.boe te of 10 dagen hechtenis, en de gevange nisstraf voorwaardelijk op. J. v. d. L. te Oegstgeest had goederen van geïnterneerde N.S.B.'ers vervoerd en omdat hij best een stuk looper kon gebrui ken, had hij zich dit toegeëigend. Dat mocht niet en de Officier vorderde zes weken ge vangenisstraf. De raadsman, mr. Hugen- holtz, wees op reden tot clementie. De rechter legde 25.boete of 10 dagen hechtenis, benevens twee maanden gevan- genistsraf voorwaardelijk, op. scènes uit dit filmspel. Het zou geen Fran- sche film zijn, als de psychologie van deze verworden karakters niet zuiver was aan gevoeld en juist was weergegeven. De film is gereserveerd voor boven de /i jaar; maar luidt anders in zoo'n geval de gangbare kwalificatie „toelaatbaar boven 18 jaar", ditmaal moet zij luiden: „zeer aanbevolen boven 18 jaar". Behalve een aantrekkelijk journaal completeert een fraaie kleurenfilm van de H. Stad Jerusa lem dit programma, dat men niet licht vergeten zal. Luxor. De film „Follow the boys" geeft een beeld van de oorlogsinspanning van de artisten-wereld in Amerika tijdens den oor log om aan de soldaten, over de geheele aarde verspreid, het zoo noodige amuse ment te brengen, duidelijk komt uit deze film naar voren de enorme organisatie, die daarvoor noodig was, en de groote waardee ring van de zijde van de troepen. Dat deze film een keur van artisten brengt, spreekt welhaast vanzelf en dat bij een zoo groote hoeveelheid van „sterren" de film als film verduisterd wordt valt te verwachten. Als „show" is het echter een genoegen om de ze film te zien, we moeten ze voorbehouden voor 18-jarigen en ouder. Jan Grefe's declamatie van de „Faust." Een declamator met een boek in zijn hand is niet anders dan een voorlezer. Hij is gebonden aan zijn boek. Zijn handen, en welk een expressie, gaat er niet uit van het beweeg van menschen-handen!, zijn geboeid; zijn lichaam is gedwongen tot stijfheid anders kan hij 'niet lezen en zijn oogen dwalen telkens terug naar de letters, die inspiratie moeienbrengen. En daarom moest de voordracht, die Jan Grefe gisterenavond in den Schouwburg gaf uit Goethe's Faust wel een teleurstel ling worden. Jan Grefe, die een tooneel- speler met talenten is, heeft zichzelf zwaar gehandicaut door de tekst niet van buiten te leeren, Zelfs Gretchens gebed: „Ach neige. Du Schmerzenreiche. Dein Antlitz gnadig meiner Not...." kende hij niet uit zijn hoofd. Overigens behoorden dat gebed en Gretchens wroeging; „Mei- ne Ruh' ist hin" tot de best voorgedragene, rnèt vreemde tegenstelling Mephisto's vermaningen tot het „groentje". Want om woelige scènes als Auerbachs Keiier e. d. tot uitdrukking te brengen, mist Grefe in zijn stem en mimiek de wonderbaarlijke volubiliteit, welke daartoe vereischt wordt. Hij gaf een zeer duivelsche Mephisto met soms waarlijk angstwekkende gelaats-ex- pressie. Het griezelige ligt hem bijzonder goed. Het sluipen van de zwarte poedel b.v. was beklemmend en zou nog beklem mender zijn geweest, als hij. in plaats van zijn boek, de poedel had kunnen beloeren! Faust zelf was tamelijk vlak. Het heerlijk- begeesterende: „Vom Eise bef reit sind Strom und Bache" och, toen had hij dat lamme boek op den grond moeten smijten! Nogmaals: een goed tooneelspeler, en dat is Jan Grefe, is nog geen declamator. Wij hebben jaren geleden een declamatie van een beroemden "acteur gehoord, waarbij de nelft van het publiek zat te slapen en de andere helft achter de rug van zijn vóór- buur opgewekt zat te geeuwen. Zoo was het nu niet, maar evenmin zouden wij durven zeggen, dat de voordracht van fragmenten uit de „Faust" bizonder boeiend is geweest. De 3 October-feesten Verschenen is weer de jaarlijksche feest wijzer voor de 3 Octoberfeesten. 3 October, de Leidsche feestdag voor iedereen. Men kope het program, om van alle feestelijkheden op de hoogte te zijn. In groote trekken vermeld de feestwijzer van 3 October en de voorafgaande dagen: Dinsdag, 1 October: 8 uur rjam. Zang uitvoering door dc Christelijke Zangver- eeniging „Ex^nimo" in de Pieterskerk. Woensdag,^ October: 7.30 uur nam. Taptoe. 8.0012.00 uur nam. Lunapark. Donderdag, 3 October: 7.uur v.m. Reveille van het Balcon van het Stadhuis, Stadhuisplein. 8.uur v.m. Koraalmuziek in het Van der Werffpark. 8.3010.v.m. Uitdeeling van Haring en Wittebrood. 910 uur v.m. Kinderfeest. 10 uur v.m. Plechtige herdenking in de Pieterskerk. 1012 uur v.m. Museum ,.de Lakenhal" geopend, bovendien tentoonstelling „Kent gij onze Molens?" 11.30 uur v.m. Wielerwedstrijd Leven daal, Geeregracbt en 'Cathrijnestraat. 14 uur nam. Groote Optocht. 57 en 810 uur nam. Cabaretvoorstel ling in de groote zaal van de Stadsgehoor zaal. 7.30 uur nam. Avondfeest Schuttersveld. 11 uur nam. Vuurwerk. Haring en wittebrood. Als de winke liers in hun etalages ook de 3 Octobervie- ring tot uitdrukking brengen, dan verhoogt dit ongetwijfeld de stemming. Zoo heeft de firma Snijers, Botermarkt 15, op alleraar digste en technisch bewonderenswaardige wijze in suiker een afbeelding gemaakt van de traditioneele uitdeeling van haring èn wittebrood aan het oude historische Waag gebouw. Mej. C. E. Brouwer en de heer C. van der Reyden herdenken Maandag hun zil veren jubileum, resp. als werkster en por tier van het Geologisch Laboratorium aan de Garenmarkt. Om half 11 Maandagmor gen heeft een huldiging van de jubilarissen plaats. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd candidaatsexamen Indisch h orecht: de heer P. G. van Baren (Zeven hoven); doctoraal examen Indisch recht: de heeren A. N. Seepers ('s-Gravenhage), M. L. Kuyt (Leiden B. M. Vreeswijk (Rotterdam) en A. H. van Beek (Rotter dam); candidaats-examen Indologie: de heer A. Kruys ('s-Gravenhage); aanvullend doc toraal examen Indisch recht: de heer mr. J. D. Carrière (Arnhem); taalkundig candi daats-examen Indologie: de heer H. W. te Winkel (Groningen); doctoraal examen In dologie: de heer M. P. C. Laban (Ellecom, Gld.)doctoraal examen wis- en natuur kunde (natuurkunde en mechanica) de heer F. van der Blij (Leiden); doctoraal examen wis- en natuurkunde (pharmacie) de heer H. A. Sloot (Utrecht); candidaats-examen rechtsgeleerdheid: de dames: A. E. Dijk stra (Rotterdam), E. van Oven (Leiden), A. L. Cahn (Rotterdam) en M. Blitz (Rot terdam) en de heeren Ph. Sakko (Middel burg), C. R. van Notman (Brussel), J. D. Hartman ('s-Gravenhagc), Th. Crijns (Heerlen) en R. Barendsen (Aerdenhout). Zondagsdienst. De avond-, nacht- en.- Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 28 Sept. 13 uur tot Woensdag 2 Oct 8 uur waargenomen door .ie Apotheek Boekwijt. Breestraat 74, te lefoon 20552. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek Wilhelminapark 8. Tel. 26274. UITREIKING BONKAARTEN. Bonkaarten K en L 612, alsmede van ta baks-, versnaperingen- en gecombineerde kaarten: F en G tot en met Go a.s. Maan dag Langebrug, 8.3011 en 1416 uur. In de stamkaart moet een briefje liggen vermeldende de keuze tusichen tabaks, versnaperingen- en gecombineerde kaart. „GEPIEPTE KASTANJES" Vroeger een bekende figuur in de' straten onzer groote steden. De venter met zijn galmenden roep: „Gepiepte kastanjes" Tegen net vallen van den avond zag men den rossigen gloed van het ka cheltje. waarop de kastanjes ge piept werden. En voor enkele centen kon men genieten vaD heete. gepofte kastanjes. Een kastanje iè geen koffieboon, maar in de zeventiende eeuw roosterde men in Amsterdam de koffieboonen op een dergelijke manier. Een ijzeren cylinder met handvaten werd boven een open vuur gedraaid en zoo werden de kostbare boonen „gebrand". Later 'heeft men geleerd dat het branden van deze edele boonen meer zorg vereischte. De kwaliteit van een kop koffie is grootendeels afhan kelijk van de ervaring en kennis van den kofliebrander en van dé moderne installaties. De vak- menschen van de Gruyter hebben die onmisbare kennis en de jaren-, lange ervaring. Daarom is de1 Gruyter's koffie zoo opvallend geurig en fijn van smaak. Alle goede eigenschappen van versch gebrande koffie blijven voor l) behouden door de speciale aroma 'beschermende kofliesilo's. Trao; teert U zelf en Uw gasten. Er is weer de Gruyter's koffie. U ge-; niet als vroeger en U spaart nog door de.Gruyter 6 10 pCt. korting. OMGEVING Contact-commissie uit de burgerij ELDERS IN ONS LAND is men in de strijd tegen de gifhanidel reeds giekomen tot een nieuwe me thode; thans zal deze ook in Leiden worden toege past. Men is n.l. van plan een contact-commissie uit de burgerij te installeeren en, naar de wethouder van Sociale Zaken ons mededeelde, is men met de be sprekingen hiertoe reeds ver gevorderd. de doeltreffendheid van deze commissie. Het zijn eenerzijds de^ Vereeniging Ondanks propaganda en actieve maatregelen laat het handhaven van de door de overheid vastge stelde prijzen nog steeds veel te wensclien over. Van dit verschijnsel moge de na-oorlogsche a-sociale houding van den mensch in het algemeen de oorzaak zijn, de consument is in ieder geval de dupe. Daar om heeft men naarstig uit gezien naar maatregelen en methodes, die het kwaad effectiever dan tot nog toe het geval is geweest, ver mogen te bestrijden, en men heeft gemeend dit te vinden in 'n soepele orga nisatie, waarin zoowel de categorie der consumenten alsook de handel zou zijn vertegenwoordigd-. De al dus gevormde contactcom missie zou dan overal in de stad contactpunten moeten vormen, waar de consu ment, eventueel ook de handelaar, met zijn klach ten zou kunnen komen. Wie er bij betrokken zijn. Wanneer wij nagaan, welke organisaties tot dit contact zijn uitgenoodigd, \gelooven wij wel vertrou wen te kunnen hebben in van Ned. Huisvrouwen, de Chr. Vrouwenbond, de Vrouwengroep van de P. v. d. A., de Katholieke Vrouwenbond, het U.V.V-, N.V.H., de Leidsche Be- stuurdersbond, de Leidsche Chr. Bestuurdersbond, de Katholieke Arbeidersbe weging, het Leidsche Volks huis, de Commissie voor Huishoudelijke Voorlich ting en de Vrouwenclub van de Communistische Partij. Anderzijds wordt nog overleg gepleegd met verschillende coöperaties en.de diverse middenstands organisaties, terwijl ook het bureau van de Prijsbe- heersching aan het Pie terskerkhof en dat voor onroerende goederen ten stadhuize zijn ingescha keld. Het publiek moet opgevoed worden. Reeds sinds lang is het bureau van de Prijsbe- heersdhing aan het Pie terskerkhof de aangewe zen plaats voor het depo- neeren van klachten om trent tc hoog berekende prijzen. Maar het publiek reageert niet of nauwelijks op de giftige practij'ken der f zwarte handelaars. Het koopt maar, deels, omdat men geen vertrouwen heeft in eventueel te nemen maatregelen en de betref fende producten toch moet hebben, deels omdat men de begeerde luxe-artikelen niet langs de normale weg weet te krijgen. Overi gens heeft een ziekelijke lakschheid ons volk aan getast en zal het nog moei te genoeg kosten het wak ker le schudden, zelfs, waar het om eigen belang gaat. De bona-fide handelaar. Er zijn plaatsen in ons land. waar de handeldrij vende middenstand alle m ede werk ing we igerde, zulks omdat men van mee ning was, dat deze zaak al leen den consument aan ging. Het is te hopen, dat dit in Leiden niet het ge val zal zijn en dat de wer kelijk bona-fide handelaar zijn volle ledewerking zal verleenen, onbevreesd voor eventueele dreigementen van andere zijde. Hij zal hiermede het bewijs leve ren van zijn werkelijk goede wil en het vertrou wen winnen van een groote cliëntèie. De wethouder verzekerde oos, dat men met den zwarthandelaar overigens geen clementie zal hebben. Dit kankerge zwel zal uit onze maat schappij worden uitgesne den. AARLANDERVEEN L.T.B. Onder presidium van den heer J. C. Vernooij vergaderde de L.T.B. De voorzitter deelde mede, dat het 25-jarig bestaan der Afd. begin November feestelijk zal worden herdacht; nadere bijzonderhe den volgen. Het voorstel van het bestuur om eens in de maand een H. Mis te doen opdragen tot afweer van besmettelijke vee ziekten en voor de vruchten der aarde werd met algemeene stemmen aangeno men. Verschillende voorstellen voor de a.s. Kringverg. op 12 Oct. te Leiden werden besproken. Als afgevaardigden werden be noemd de heeren C. G. v. Veen en G. J. v. Veen. Bij de sluiting dankte de voorzitter de weinige leden voor de opkomst en betreur de de afwezigheid van velen. HAZERSWOUDE GEMEENTERAAD. Woensdagavond vergaderde de raad de zer gemeente. Aanwezig alle leden. Burg. Warna^r, die pas uit Amerika is teruggekeerd, heette de nieuwe raad wel kom. Het uitbreidingsplan der gemeente zal ter secretarie ter inzage gelegd worden. Het voorstel tot converteering van een geldlee- ning groot f 50.000 werd aangenomen, als mede een voorstel tot verlenging van een kasgeldleening groot ƒ20.000. Het verzoek van de Kerkvoogden der Ned. Herv. ge meente om subsidie voor de restauratie van het kerkgebouw werd afgewezen. Het verzoek van het bestuur der R.K. School in het Zwaantje tèt het stichten van vier nieuwe schoollokalen werd aangeno men, evenals het voorstel om met de Ha- zerswoudsche Droogmakerij te onderhande len over verlaging van de Westbrug. Het voorstel tot terugvordering van ten onrechte uitgekeerde kostwinnersvergoe ding werd aangenomen en de bedragen der exploitatie-vergoedingvan de bijzondere scholen werden door den raad vastgesteld. De gemeenterekening dienst 1943 werd aangeboden; de gewone dienst gaf een be drag van ƒ241. 334,10 met een saldo van 1588,61, de kapitaaldienst f 120.912,92 met een tekort van 2972,31. De rondvraag was op verschillende punten een herhaling van de vorige vergadering, daar de voorzienin gen op zich laten wachten wegens mate riaal- en personeel-gebrek. De mogelijkheid zal overwogen worden de ingezetenen een veiliger overtocht te verzekeren bij het kruispunt DorpstraatProvinciale weg. HILLEGOM Gymnastieklokaal ingewijd. Op offi- cieele wijze is het nieuwe gymnastieklokaal, door dc firma VeenmanVink gebouw op het Concordia-terrein ingezegend en in ge bruik genomen. De voorzitter van Concor- d'ia, de heer F. C. van Lierop Jzn. sprak een kort welkomstwoord. Aanwezig waren: pastoor Kosters en andere geestelijken, de burgemeester en mevrouw, het kerkbe stuur van St. Martinus, het gemeentebe stuur en afgevaardigden van sporfcvereeni- gingen, bonden etc. Na dc inzegening van het gebouw door pastoor Kosters werden de aanwezigen in de gelegenheid gesteld het mooie gebouw te bezichtigen. Het woord werd gevoerdi door den burgemeester, door pastoor Kosters, door de heeren J. Boot namens den Haarl. Voetbalbond, G. B. Kroon, voorzitter der Hill. Middenstandsv. „De Hanze", L. Halfsehepel, dir. der afd. gpmnastiek en Jac. Walkers namens de R.K. Arbeidersjeugd. LEIDSCHE ND AM Sport. AW heeft voor Zondag a.s. weer interessante wedstrijden op haar pro gramma nl. om 12 uur AVV 4Tonegido 4; 14 uur AW 1De Jagers 1; 16 uur AW 3 Tonegido 3. AVV a gaat op de uitreis naar Rava. De eerste wedstrijd in de com petitie is door AVV van ETC gewonnen met 21, K. J. M. V. In de Maandagavond a.s. te houden vergadering zal het woord ge voerd worden door den bondsvoorzitter Herman Geijer met als onderwerp „K.J.M. V. dansen politiek". Het geheel wordt omlijst doorstoere toekomst-muziek. NOORDWIJK S. J. C, Zondag herdenkt SJC haar 26e geboortedag en zal dit waardig en glo rieus herdenken. Waardig omdat dit feest zal worden ingezet met een H Mis te 8 uur voor levenden en overleden leden van SJC, waarna gemeenschappelijk ontbijt ;n het Juvenaat. Gloreius omdat op dezen dag het mooie Sportpark weer in gebruik zal worden genomen. De inrichting van het Sportpark is nog niet zooals voorheen, doch door hard en eendrachtig saam te werken is door Sportparkbestuur en SJC veel bereikt en kan SJC thans weer bogen op een behoorlijk terrein, waarop zij haar gasten wederom waardig kan ontvangen Te 2 uur zal de heropening plaats heb ben, waarna de competitie-wedstrijd voor het eerste elftal zal plaats hebben SJC I HFC 1, een voor onze club nog onbekende tegenstander. Deze oude Haarlemsche club heeft op het gebied van voetbal echter veel ervaring, zoodat het voor SJC zdak zal zijn flink aan te pakken, iets waartoe wij het verjongde SJC-elftal wel in staat zien. Het geheel zal opgelusterd worden door muziek van het fanfarecorps „Excel sior". Voor de sportliefhebbers geven wij hieronder nog het programma voor het eerste elftal voor October en November: 6 Oct. vrij; 13 Oct. Lugd.SJC; 20 Oct. SJC TYBB; 27 Oct. Wassenaar—SJC; 3 Nov. SJC—Hillinen; 10 Nov VCS—SJC; 17 Nov. LFC—SJC. STOMP WIJK Van auto gevallen. Ofschoon de zesja rige Jopie den Hollander meerdere malen gewaarschuwd was door den chauffeur BINKY MOET HELPEN 5. Bij de eerstvolgende telefooncel, die Tobias tegenkwam, bleef hij staan. Net voor hem ging er iemand anders naar binnen. Een man op krukken. Deze was gelukkig gauw klaar en trad naar buiten. „Oké! Jaap" zei hij tegen Tobias, die naar binnen van den melkrijder Lexmond om niet ach ter op de auto te kliimimen, kon hij dit schijnbaar toch niet laten, met het gevolg, dat hij Donderdagavond, toen hij weer, zonder dat de chauffeur iets wist, achter op den wagen geklommen was, bij het achteruit rij-den kwam te vallen en onder het achterwiel geraakte. Met een fractuur aan het dijbeen moest het ventje naar An- toniushoeve vervoerd worden. Den chauf feur treft geen sdhuld- VOORHOUT R.K.S.V. „Forcliolte". Met tradiitionéelc Voorhoutsche half uurtje over tijd opent de' voorzitter, de heer J. P. Visser, deze goed bezochte jaarvergadering met een wel komstwoord tot de leden. JJij memoreert de sportieve houding van den geheelen Fore- holte-aanhang gedurende het afgeloopen jaar, en brengt een speciaal woord van dank aan de heeren P. Turenhout, A. v. d. Lans en O. Bierman voor het vele werk wat zij in het belang voor de vereeniging hebben verricht. Met waardeering gedenkt hij de oprichting van de Supportersvereni ging en de uitgave van het clubblad „Hurry Up". Het jaarverslag van den penningmees ter gaf aan een batig saldo van 896. uitgaven 1480.13 en ontvangsten ƒ2376.13. Uit het jaarverslag van den secretaris ver namen wij, dat Foreholte 130 leden telt en 150 donateurs. De G.A. spoorde aan tot het oprichten van een Katholiek Thuisfront voor onze jon gens in Indië. De leden Eithel Homan en Th. Ruigrok werden herbenoemd als leden der kascommissie, terwijl de bestuursleden G. v. Steyn en C. Huyts met alg. st. wer den herkozen, zoo ook de heeren H. Linde boom, C. v. d. Berg en Th. Verhaagen als leden van de elftalcommissie. In de vaca ture Stikkelbroeck en Uljee werden als le den der elftalcommissie gekozen de heeren C. Kok en H. Roozen De heer Stikkel broeck had bedankt als lid der elftalcom missie, om zich geheel te kunnen wijden aan de junioren, waarvoor een speciale commissie is benoemd. Tevens hebben de leden Toon van Kampen en Bank v. Leeu wen zich bereid verklaard de junioren te trainen. Bij de rondvraag werden verschil lende punten naar voren gebracht, o.a. het oprichten van een 4e elftal en het betalen per lid voor de wekelijksche training. Dit alles zal door het bestuur worden overwo gen. Hierna sluiting. VOORSCHOTEN Jubileum. Den len October a.s. hoopt de heer A. H. v .d. Krogt den dag te her denken dat hij vóór 40 jaren in dienst is getreden bij de firma J. Gerritsen en Zn., Bloembollenkweeker alhier. De jubilaris is destijds in dienst getreden bij den heer J. Gerritsen, den grootvader van zijn tegen- woordigen patroon, daarna bij diens vader en thans bij zijn tegenwoordigen patroon, zoodat hy drie generaties in de zaak heeft medegemaakt. ZOETERWOUDE (DORP). R.K. Sportver. S.J.Z. Voor morgen, 29 Semtemlber, zijn ér drie wedstrijden vast gesteld. De junioren om twaalf uur togen de junioren van Rijpwetering op eigen ter rein. Het vierde elftal moet om twaalf uur spelen in Rijpwetering tegen Rijpwe tering HL Vertrek gezamenlijk vanaf het Patronaat om half elf. Het eerste elftal speelt om tiwee uur op eigen ter haar twee de competitie-wedstrijd tegen het eerste elftal van U.D.O. uit Oegstgeest. De sterk te van dit elftal is ons niet bekend, doch de S.J.Z.-spelers zullen de huid zoo duur mogelijk verkoopen- Verschillende voor werpen werden gedurende het zomersei zoen op het voetbalveld en in de kleed kamer gevonden. Deze voorwerpen zijn terug te bekomen bij den heer Th. van Gent, Dorpstraat 9. wilde gaan. <!,Ift heb het neergelegd!" Zoo langzamerhand wendde Tobias eraan, door allerlei wildvreemden te worden aange sproken met Jaap, en hij reageerde met een schóuderophalen en stapte de cel binnen greep de telefoon van den haak, wilde een dubbeltje uit zijn zak halen en„Dui zend zoute vischjes op een stokje!' riep hij verschrikt uit, „daar ligt warempel weer zoo'n ding!" Op het plankje in de telefoon cel fonkelde Tobias een gouden horloge te gemoet. MARKTBERICHTEN KATWIJK a. d. RIJN, 27 Sept. Veiling. Per 100 k g.: Waspeen I f 7.50—15.00; id. II f 4.20—7.00; Stamboonen f 36.00—61.00; Stokboonen f 47.0048.00; Snijboonen f 14.00—17.00; Uien f 6.60—6.80; Kroten I f 4.50—6.40; id. II f 2.80—2.90; Andijvie f 3.50—4.60; Gele kool f 7.00—7.10; Groene kool f 8.00—11.00; Roode kool f 11.00—12.00 Tomaten f 37.00—46.00. Per 100 st. Sla I f 2.00—2.50; id. II f 1.00—1.10; Bloumkool I A f 30.00—53.00; id. I f 17.00—22.00; id. II 4.00—11.00; id. Ill f 1.00—7.00. Per 100 bos: Bospeen f 9.0017.00; Soepgronten f 0.50 2.70.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3