UVS-Fortuna; Lugdunum-Blauw-Zwart Weer vervroegde teelt in den tuinbouw Het eerste Eeuwfeest van de Parochie te Rijpwetering RADIO PéN FUNCK voor drie Sauckels en vlfer '-J Fricks voor één Ribbentrop. Dat is de koers van de autogramimen der voormalige Nazi-grootheden te Neurenberg. Deze verschietende sterren aan den Nazi- hemel probeeren n.l. hun zenuwen te kal- méeren door het rooken van sigaretten en om de zoozeer begeerde rookertjes te krij gen ruilen zij die met de bewakers voor hun handteekening. Schacht, die een verwoed rooker is, schijnt er mee te zijn begonnen, schrijft de speciale verslaggever van „De Tijd" uit Neurenberg. Voor een sigaret gaf hij een autogram. Velen zijner lotgenooten hebben inmiddels zijn voorbeeld gevolgd en ook Hess pleegt voor een Camel of een Ches terfield zijn handteekening te verkoopen. Op de autogrammenbeurs dalen en stijgen de koersen volgens dé wet van vraag en aanbod. In de meest complete verzameling ont breekt Seyss-Inquart: hij dloet niet mee aan dit „narrenspel". Dit is geen helden-pose, maar louter ge volg van het feit, dat Seyss niet rookt. Hij schrijft zijn laatste dagen vol en hij doet het koortsachtig, want hij moet zich haasten. Volgende week zal de uitspraak vallen en dan zal de wereld weten, welk oordeel het Internationale Tribunaal heeft geveld over deze mannen, die Duitschlanü naar den afgrond hebben geleid en de wereld gestort hébben in een nameloos leed. De uitspraak van het Tribunaal zal een vonnis zijn niet alleen voor dat twintigtal mannen, maar vooral voor het regiem, dat op hun schpuders gedragen werd en ver antwoordelijk is voor zooveel bloed en tra nen. Bijna een jaar heeft dit groote proces ge duurd; de tallooze. aspecten zijn van alle kanten bekeken, de aanklagers hebben sta pels bewijsmateriaal aangehaald en ae be schuldigden met him verdedigers hebben alle gelegenheid gehad om naar voren te brengen wat zij tot hun verontschuldiging meenden te kunnen aanvoeren. In alle openbaarheid is het gevoerd, zoodat rede lijkerwijze niet gezegd kan worden, dat dit een politiek proces was, waarvan de uitspraak van te voren vast stond. In zoo verre stond een veroordeelend vonnis over het regiem van te voren vast, oandat het voor een ieder volkomen duidelijk was, dat het niet deugde. En de stapels bewijzen hebben dat voor ieders oog nog eens op ontstellende wijze verhelderd. Maar het aandeel van de beschuldigde personen stond niet a pijjori vast en hier zullen wij het oordeel overlaten aan de rechters, die zich met het geheele dossier vertrouwd' hebben giednaakt. Laten wij hopen, dat er nimmer meer een dergelijk proces noo- dig moge zijn. DE WERELD is de oorlog hartelijk zat. En het is juist daarom, dat de vrees voor een nieuwen oorlbg zich zoo grif verspreidt en de mensdhheid zoo sterk verontrust. Van den anderen kant is het ook jweer dezelfde reden, die het menschdom er. toe aanzet, ieder geruststellend woord met gretigheid aan te grijpen om het spook beeld van de oorlogsdreiging^ te verjagen. Zoo heeft deze week het woord van Sta lin in alle hoofdsteden een ware opluchting veroorzaakt. „Ik geloof niet in een werkelijk oorlogs gevaar- Het gepraat over een nieuwen oor log is voornamelijk afkomstig van militai re en politieke dwarskijkers en voor een klein gedeelte van de burgers zelf." Voorts geloofde Stalin niet, dat Enge land en Amerika bewust bezig waren aan een kapitalistische omsingeling van Rus land. „Zelfs indien zij dit zóuden willen wat ik niet veronderstel dan zouden zii het nog niet kunnen". En de atoombom? Stalin geloofde niet, dat deze bom een zoo verschrikkelijke wapen was als sommige politici het wel voorstellen. „Atoombom men ziin bestemd om zwakke zenuwen te intimideeren. maar zij zijn niet beslissend1 in den oorlog". De re driedubbele ..ongeloofis"-belijdenis van Stalin heeft in Rusland groote voldoe ning gewekt, want „als Stalin zegt. dat er geen oorlog zal zijn. dan zal er ook geen oo*dog ziin". denkt de Rus. Zóó eordgeloovig zijn de menechen bui ten de Russische invloedssfeer wel niet, maar toch hebben Stal ins woorden een ge ruststellende klank. Men moet- niet verge ten. dat zulke uitspraken gewoonliik geen ]os«e woorden zijn. maar op een bepaald tiidstip met een bepaalde bedoeling wor den gezegd, een bedoeling, welke door de diplomatieke centra zeer wel wordt begre pen. Het voornaamste bii zulke uitspra ken is dan ook niet zoozeer wat er gezegd is. maar meer nog de reactie uit de schillende hoofdsteden. Is deze reactie gunstig, dan is dat een aanwijzing, dat men een zeer reëel antwoord gekregen heeft op een klemmende vraag, wat zich na korter of langer tiid uiten zal in een gunstige koerswijziging. De internationale diplomatie is een in gewikkeld schaakspel en juist in de laat ste weken ziin er een paar opzienbarende zetten ^edaan on het schaakbord1 der we veld N* de redevoeringen van Molotof, Bvrnes. Wallace (door Truman bet bosch in gestormd) enz. Is dit woord van Stalin één van die zetten. Misschien beleven wi" gunstige uitwerking er van on de Parij- sohe Vredesconferentie, of op de vergade ring der Vereen. Naties of in den Veilig heidsraad. Laten wij optimistisch ziin, zonder ons evenwel in slaap te laten wiegen. INDON. STUDENTEN GAAN NAAR WARMOND. Een A.N.P. bericht, dat de 150 studenten uit Indië zouden worden ontvangen in Kas teel Oud-Wassenaar, is niet juist. Zij naar het Huis te Warmond, en vandaar naar de verschillende universiteiten. Daar zorgt een studentencentrum voor hun so ciale, cultureele en materieele behoeften. Het plaatselijk comité wordt gevormd door hoogleeraren, studenten en eventueel par ticulieren en deze comité's worden overkoe peld-door een landelijke organisatie, waar in ook vertegenwoordigers van de departe menten van Overz. Gebiedsdeelen en On derwijs zitting hebben. In Leiden maken de rector, mr. Cleveringa en de heer Gobee, vroeger wnd. adviseur voor Inlandsche Za- 1 -i, deel uit van het comité. Artsen stichten wereld organisatie De voorzitter van de Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der genees kunst, dr. J. Brutel de la Rivière, heeft tij dens het diner dat den gedelegeerden der internationale medische conferentie Woens dagavond werd aangeboden zijn bewonde ring en dank uitgesproken voor de En- gelsche vastberadenheid tijdens den oor log. Hij herinnerde aan het afwerpen van voedsel boven ons land. Dr. Brutel bood den voorzitter van de Britsh Medical As sociation aan het slot van zijn speech een medaille van de maatschappij aan, welke deze op zijn beurt aan de nog op te rich ten internationale organisatie Zal schen- ken. Na uitvoerige gedachtenwisseling werd besloten over te gaan tot de oprichting van een „World Medical Association", waarbij de nationale organisaties zullen zijn aange sloten. Het doel van de „W.M-A." is een zoo nauw mogelijke samenwerking tusschen de diverse nationale vereenigingen en tus schen de medici over de geheele wereld door persoondijk contact en andere mid delen, met het doel allen volken een zoo groot mogelijke gezondheid te verschaf fen. Verder zal de nieuwe organisatie zich bezig hóuden met de bestudeering van de problemen van het medisch beroep in de onderscheidene landen en met de uitwis seling van informatie. Goed. goedkoop, en zuinig licht voor iedereen. Goed goedkoop en zuinig licht voor iedereen. Goed, goedkoop en zuinig licht iederee&Jjoed, goedkoop en z iedereen. goedkoop"""en zuinig licht voo? iedereen. Goed, goedkoop en zuinig licht voor iedereen. Goed, goed koop en zuinig licht voor iedereen Docos tegen LDWS Men is alweer bekomen van den schrik, die de eerste competitie-Zondag hier en daar teweeg heeft gebracht en de aan dacht concentreert zich al weer op het geen komen gaat. En dat is telkens op nieuw interessant. De Leidsche tweede klasser UVS begon Zondag lang niet slecht: een zij het kleine overwinning op UVV in eigen huis is ongetwijfeld een zeer verdienstelijk resultaat, temeer wanneer het door tech nisch goed spel verkregen wordt. Nu morgen tegen Fortuna de elfde van deze afdeeling en Zondag jl. vrij. We zijn benieuwd wat de Blauwwitten tegen de ze Vlaardingsche club zullen presteeren. Het Leidsche elftal is iets gewijzigd. Wadrom weten we niet. doch we hopen, dat dit aan het geheel zal ten goede ko men, dat UVS zkhzelve geheel mag her vinden als vorig seizoen in de eerste helft der competitie en dat iedere wedstrijd op nieuw een steentje mag bijdragen tot het uiteindelijk resultaat, dat den spelers van af het begin voor oogen moet staan: het kampioenschap! In de derde klasse A he^ft Lugdunum het rijk alleen. De Groenwitten ontvangen Elauw Zwart: een open vraag, maar de Leidienaars zullen zich toch moeten in spannen om eenig succes te behalen. LFC gaat naar TYBB, waar we den Lei- denaars wel 'n kansje geven op de punten. Wassenaar ontvangt VCS, dat Zondag niet ilecht begon. De Wassenaarders zullen waarschijnlijk de handen vol hebben! Tenslotte SJCHFC! 'n Open vraag, om dat we van HFC heelemaal niets weten. In de B-afdeeling uitwedstrijden van A SC en Roodenburg. Indien ONA morgen .peelt als Zondag jl tegen ASC geven we den Leidenaars geen kans en ASC zal ook in Woerden aan de club van dien naam de handen vol hebben. En Alphen heeft in Den Haag een klein kansje tegen Laak kwartier. In de 4e klasse A speelt Docos op het terrein van LFC aan den Haagweg tegen LDWS. De uitslagen van beide clubs waren Zondag®, resp. 05 en 40. Wat moeten we daar nu van voorspellen? DOSR kan van VVSB winnen, Alphia van Bodegra- Teylingen vermoedelijk van Alphen- sche Boys en wat LisseHillegom zal brengen is moeilijk te zeggen. Vermoede lijk zal hier wel de oude strijd van vorig jaar ontbranden. Docos. Zondag speelt Docos I uit te gen LDWS I op het LFC-terrein aan den Haagweg. Aanvahg 2 uur. Alle spelers worden om 1.30 uur op het Docos-terrein verwacht, alwaar zij zich zullen verklee- den. Docos II speelt thuis tegen DOSR II, aanvang 2 uur. Docos a junioren spelen ook thuis en wel om 12 uur tegen Foreholte a junioren. BILJARTEN. KORTGELEDEN IS VOOR DEN TUINBOUW een belangrijke beslissing gevallen. Er zullen n.l. voor het seizoen 19461947 brandstoffen beschikbaar worden ge steld, waardoor een vervroegde teelt van kasproducten wordt mogelijk gemaakt. De toewijzingen zullen worden verstrekt in den vorm van AmeHkaansche kolen, gedeelte lij aangevulH met cokes. Het ligt in het voornemen nog voor het einde van dit jaar het grootste gedeelte van de toegewezen hoeveelheden aan de bedrijven af te le- Meer brandstoffen beschikbaar Dit zal ongetwijfeld de afzetmogelijkhe den naar verschillende landen verbeteren, temeer daar in het buitenland de omstan digheden in het algemeen niet zoo geschikt zijn vóór de teelt van stook-producten, als in ons land. Onze tuinbouw is reeds jaren ingesteld op export en voor vele bedrijven hangt een loonende exploitatie af van de mate, waar in de producten kunnen worden uitgevoerd. Men zal zich herinneren met welke moei lijkheden wij dezen zomer ten aanzien van den afzet van onze overtollige tuinbouw producten hebben te kampen gehad, zoodat een klein gedeelte moest worden vernietigd en een ander gedeelte tegen zeer ongunsti ge prijzen van de hand moest worden ge daan, waardoor een deviezenopbrengst van millioenen guldens voor ons land verloren ging. Indien eenigszins mogelijk, wil men een herhaling van dezen toestand in het volgende jaar voorkomen. Om dit te berei ken staan twee wegen open: de afzet ver- grooten of de productie beperken. In de huidige omstandigheden zou een verdere inkrimping van het tuinbouwareaal de ren tabiliteit van vele tuinbouwbedrijven ern stig schaden, waardoor de moeilijkheden zouden worden verplaatst. De meer voor de hand liggende oplossing, uitbreiding van den export, stuit op moeilijkheden in het buitenland, waar tijdens de oorlogsjaren de teelt van tuinbouwproducten aanzien lijk is toegenomen. Zoo \varen 'Engeland en landen, welke voor den oorlog belangrijkste afnemers van onze tuinbouwproducten konden worden gere kend niet meer bereid, onze producten op vooroorlogsche basis af te nemen, het geen voor bepaalde soorten groenten wel het geval zou zijn geweest, wanneer we onze producten op een vroeger tijdstip had den kunnen afleveren. Daarom is de ver vroegde teelt van groenten en fruit onder glas voor het herstel van onzen export van zeer belang. Hierdoor kunnen sla, tomaten, druiven, bloemkool en in mindere mate aardbeien, meloenen en perziken zeer vroeg in het seizoen op de buitenlandsche markten brengen, waardoor grootere afzetmogelijk heden zouden worden verkregen. Dat dit, gezien de prijzen, welke voor vroege pro ducten in het algemeen wordèn betaald, een belangrijke verbetering der deviezen- positie zal beteekenen, is duidelijk. Maar hierdoor zal tevens de moeilijke positie van onzen tuinbouw, die in zoo hooge mate af hankelijk is van de buitenlandsche markt, worden verlicht. DE PRIJZEN VAN RUWE INLANDSCHE TABAK. In de Staatscourant van heden is opge nomen een beschikking „prijzen ruwe in landsche tabak 1946". De telersprijs bedraagt ten hoogste 1.60 per 500 gram. Voor het fermenteeren, sorteeren en ver- pakkén mag ten hoogste f 0.10 per 500 gr. berekend worden. De verkoopprijs van ruwe inlandsche tabak,' die verkocht wordt aan particulie ren yoor eigen verbruik, bedraagt ten hoogste 4 per kg. voor partijen kleiner clan 20 kg. en 3.20 per kg. voor partijen "grooter dan- 20 kg. Jaarvergadering Leidsche Biljartbond. Naar aanleiding van de beslissing op de j.l. gehouden buitengewone ledenvergade ring, n.l. uit den N.B.B. te treden, bestond er voor deze jaarvergadering buitengewoon groote belangstelling en was het openings woord van voorzitter J. Bonnet daar zeer juist op afgestemd, nl. het oude te vergeten en mede te werken aan den opbouw van een nieuwen Leidschen Biljartbond waar alleen en uitsluitend sprake kan zijn van sportiviteit en vriendschapszin. Na de gebruikelijke jaarverslagen van secretaris en' penningmeester en vele inge komen stukken werden opnieuw drie ver eenigingen aangenomen t.w. U.V.S., de Kroon en Marepoort. De nieuwe statuten en het, huishoudelijke reglement brachten nog even de tongen los, doch zij werden behoudens enkele wij zigingen onveranderd goedgekeurd. Dan volgde een bespreking over de komende competitie en werd besloten weer terug te vallen op het oude systeem van winst- en verliespartijen, waardoor een betere krachtmeting verkregen kan worden. Ge speeld zal worden met 4-tallen en indien mogelijk in de quadre klasse met 3-tallen. Het nieuwe bestuur werd als volgt sa mengesteld: J. Bonnet, voorz.; H. Wassink, Hensing, F. Kins, H, de Jong, C. Pauw en Ph. v. d. Steen. Den aftredenden en niet herkiesbaren bestuursleden de heeren B. Tegelaar, J. H. Vermeer en I. van Rijzen werd dank gebracht voor het vele werk in het belang voor de Leidsche Biljartsport gedaan. DAMMEN. K.D.C. De uitslagen van de Katw. Damclub K.D.C. waren als volgt: 4e ronde om den Beker: 1ste tiental: J. v. ElkJ. Houwer uitgest., W. BöttcherJ. Schone- veld 11, G. VarkevisserC. Durieux uit- De republikeinsch^r delegatie, dis te Ba tavia besprekingen zal voeren over het staken der vijande lijkheden V.l.n.r.: Pringadi (marine) gen.-maj. Soedibijo (ptuchitstnjrlK rach- ten), Soeriadarma, Simatoepang., kolo nel Soeharujo (ver tegenwoordiger Su matra)'. een stafoffi cier van de T.R.I. en kolonel Simboelon (vertegenwoordigt-") Sumatra), gest., J. FrekeH. Koelewijn 11, G. v. d. WielA. Vooys 11. 2de Groep. Om den Lauwertak: C. de RuyterC. Zandbergen 20, B. v. d. KampA. Hogewoning 02, A. v. BeelenC. P. Schoneveld 11. 3de groep, om den Lauwertak: A. Barnhoorn A. J. Schouten 02, G. PeetJ. Boezaard 20, Am. v. BeelenG. Freke 02, A. OexmanG. v. Dijk 02. Uitslag uitgest. partijen: J. BoezaardA. Schouten 02, A. OexmanG. Peet 02. WIENRENNEN. LEON LEVEL BREEKT STAYER RECORDS. Op de wielerbaan van Croix in Fransch Vlaanderen heeft de stayer Leoft Level een aanval gedaan op de wereldrecords- met staande start tot en met de vier kilometers. De Franschman verbetetde alle records, die hij in zijn plan had opgenomen, aanzienlijk. DE PAROCHIE van O.L.V Geboorte te Rijpwetering hoopt op 1 October a.s. het feit te herdenken, dat zij 100 jaar geleden een zelfstandige parochie werd. De feestelijke herdenking hiervan zal echter plaats vinden op Zondag 29 September In het boek „De ge schiedenis van Alkemade", geschreven door G. M. Zoetemelk, (waarvan de schrijver hoopt, dat het binnen afzien baren tijd kan worden uitgegevenkomt een hoofdstuk voor „De Parochie van Rijpwetering". De Leildsche Cou rant ontleent aan dit hoofdstuk het hier vol gende uittreksel. Henricus Klauwers 1846—1888 De eerste pastoor dezer paroohie \tfas Henricus Klauwers. Hij was ge boren te Overveen 22 Mei 1812, volbracht zijn studiën te Warmond en werd aldaar den I6en Oct. 1836*door Mgr. Ba ron Wyckersloot van Schalkwijk, bisschop v. Curium priester gewijd. Korten tijd was hij as sistent in Den Briel, daarna 10 jaar kapelaan in de kerk van O.L.Vr. Hemelvaart (Mon Pè- re) te Leiden bij pas toor Te Mey. Hij ontving den 26en Sept. 1846 zijn benoe ming per 1 Oct. als pas toor te Rijpwetering waar hij heel zijn vol gend priesterleven meer «dian 40 jaren heeft doorgebraöht.Door zijn eenvoudig, -bemin nelijk karakter en zijn sChalksche glimlach ver overde hij aller harten; een vriend der kleinen werd hij zoowel door zijn vaderlijke liefde en toegenegenheid als door zijn aantrekkelijk en waarmede hij uren be- boeiend onderricht zig kon zijn, wanneer het gold de voorberei ding tot die eerste H. Communie. Des Zon dags hingen de ouderen aan zijn lippen, wanneer met een geheel eigen aardige welsprekend heid de woorden des le vens hun toestroomden. Soms schoten de woor den in een vaart van zijn lippen, vol leven, kleur en gloed, dan greep hij zijn hoorders aan en dwong hem te volgen. Dan <döok hij bij het toppunt zijmer geestdrift plotseling weg in de kuip van de preekstoel om later met de handen omhoog naar boven te komen. Er werd wel eens om ge lachen maar zijn pree- ken sloegen in om niet meer te vergeten. Vooral kwam zijn her derlijke liefde duidelijk uit toen in het jaar 1859 te dezer plaatse de vree slijke cholera een zes de van zijn parochia nen opeischt van de 618 communicanten stier ven er dit jaar 96 Allen waren vol lof over zijn opofferingsge zindheid en medeleven. En al werd zijn hart door aware beproeving diep gewond, toch lazen zijn parochianen be moediging in zijn oogen en om zijn mond speel de steeds de vriende lijke lach. Onversaagd trad hij de woning der besmetten binnen, als een Engel, Gods vréde brengend voor tijd en eeuwigheid. Gaarne wachtte hij bij zijne zie ken op 't laatste oogen- blik om, als lafenis der stervende lippen, de ge paste woorden te geven, waardoor hun dood een dankoffer zou worden voorden Heer. Er wordt nog van hem ver teld, dat hij thuis geen rust had in die dagen en dat hij het doip gere geld- op een neer liep, zoodat men maar even tegen het raam te tik ken had, wanneer er weer een zieke was Eens op een morgen kwam een boerenarbei der na het melken (dus ongeveer 6 u.) den pas toor tegen. Deze ver telde hem, dat hij zich niet wel gevoelde; pas toor Klauwers ging met helm mede, bediende hem en 's avonds werd hij begraven. Nog he den zijn er menschen, die hem gekend heb ben en deze zijn vol lof over dezen ouden her der. Nauwelijks had deze eerste pastoor zijn blij de intrede in de paro chie van Rijpwetering gedaan of weldra open baarde hij zijn verlan gen in de behoefte der meer en meer groeien de parochie te voorzien, door het bouwen van een nieuwe kerk en het aanleggen van 'n kerk hof. Vóór 1847 werden de dooden van Rijpwete ring te Roelofarends- veen begraven. Toen in 1847 te Oud-Ade het kerkhof gewijd was, werden zij te Oud>-Ade begraven; dit duurde tot 1859 toen mijn groot vader Gerrit Zoetemelk, den 7en Febr. van dat jaar, het eerste op het nog niet geheel voltooi de kerkhof wertl begra ven. Hoe groot de moei lijkheden ook waren, die zijn lofwaardig streven in den weg stonden, niets scheen in staat de plannen van den pas toor te vertragen. En zoo gelukte het hem door de milddadigheid van zijn parochianen en niet minder door zijn eigen overgroote vrijge vigheid pastoor Klauwers kwam hier met een aanzienlijk for tuin en stierf doodarm een weinig ten noor den van de oude kerk een nieuwe kerk te doen verrijzen in Ja£t Gothdeke stijl, welke voor dien tijd, door kunst in bouw en lij nen, de bewondering wekte van iedere bezoe ker. Deze kerk is ge bouwd door den toen tertijd gunstig beken nen architect Th. Mol- kenboer uit Leiden en werd aangenomen in 1858 door den L^.dsohen aannémer A. Verhoog, voor de som v. 61590. De kerk werd gebcuwd in. de heilige linie d.w.z. de lengte-as van de kerk is van west naar oost gericht, cm Jat de liturgie der katholieke Kerk het ooster. als punt van uitgang heeft. Nauwelijks waren de oude huizen waar de nieuwe kerk zou ko men afgebroken en het terrein gelijk gemaakt cf de heipalej- werden aangevoerd Alvorens hec heiwerk zou beginnen. werd eerst een optuohL door het' dorp gemaakt. Een versierde „Malle Jan" met de eerste heipaal, waarop de heibaas ge zeten was en door ieder toegejuicht of het een vorstelijke intocht was, inischien ook wel een beetje and-SiS, Op Donderdag 20 Sept. 1860 werd de nieuwe kerk door Haar lems bisschop. Mgr. F. J. van Vree, onder al- gemeene deelneming tot huis van God ingewijd, niet als patrenes O.L. Vrouw Gebooiie, wel ke de oude xerk ook als patrones had. Op den vooravond v.erd de bisschop fees telijk ingehaald van Oudewetering waar Mgr. was aangekomen. De stoet trok vervol gens over de lange weg, thans Ripscnolaan, over den Hoogendijk tot aan de pastorie, waar een noodbrug was geslagen over de rings);or. Mtn moet bedenken, dat de rijweg pas in 1868 gelegd is Het gezelschap ging c'e nieu we pastorie binnen en de stoet werd ontbon den. G. M. Zoetemelk. voor Zondag. HILVERSUM I (301 M.). 8.00 Nieuws. 8.30 Morgenwijding. 10.30 Hoogmis. 11.45 Causerie. 11.55 Piano. 12.15 Causerie. 13.00 Nieuws. 13.15 Vlaamsch concert. 13.45 Causerie. 15.00 Lof. 16.00 Vlaanderen. 18 30 Voor de Ned. Strijd krachten. 19.00 Orgel. 19.30 Nieuws. 19.45 Over Vlaanderen. 20.15 Orkest. 20.45 Popu- lair programma. 21.45 Avondgebed. 22.00 Nieuws. 22.15 Oratorium. HILVERSUM II (415 M.). 8.00 Nieuws. 3.30 Gram. 12.00 Gram. 12.40 Koor. 13.00 Nieuws. 13.15'Romancers. 13.50 N. S. 14.00 Gram. 14.05 Boekbespreking. 14.30 Muziek. 15.00 Causerie. 15.15 Staf- muziek. 16.30 Sport. 17.00 Lezing. 17.10 Causerie. 17.30 Oome Keesje. 18.00 Nieuws. 18.15 Muziek. 18.45 Sport. 19.00 Populair programma. 20.00 Actualiteiten. 10.15 Mu ziek. 21.00 Hoorspel. 21.30 Muziek. 22.00 Cabaret. 22.30 Skymasters. 23.00 Nieuws. 23.15 Gramofoonpl., 23.30 Orgel, voor Maandag. HILVERSUM I (301 M.). 7.00 Nieuws, gymn. en gram. 11.00 Pia no. 11.15 Causerie. 11.35 Gram. 11.45 Be richte» uit Indië. 12.00 Muziek. 131)0 Nieuws. 13.15 Sextet. 14.00 Causerie 14.30 Fluit. 1500 Trio. 16.45 Orgel. 17.15 Staf- muziek. 17.45 Over Indië, 18.30 Voor de Ned. Strijdkrachten. 19.00 Nieuws. 19.15 Gram. 19.30 Sport. 19.45 Causerie. 20.00 Gram. 20.15 Kerkconcert. 21.10 Orkest. 22.00 Nieuws en actualiteiten. 22.30 Gram. 22.45 Avondwijding. 23.00 Zang. 23.30 Gram. HILVERSUM n (415 Ml). 7.00 Nieuws, gymn. en gram. 1L00 Cau serie. 11.15 Jetty Cantor. 12.00 Muziek. 12.30 Trio. 13.00 .Nieuws. 13.15 Malando. 14.00 Kwintet. 14.45 Causërie. 15.00 Variété 16.30 Muziek. 17.00 Causerie. 17.30 Concert 18.00 Nieuws. 18.15 Skymasters. 18.45 Gram 19.00 Muziek. 19.45 Gram. 20.00 Radio-» scoop. 22.00 Gram. 22.15 Muziek. 22.45 Cau serie. 23.00 Nieuws. 23.Ï5 Gram. 23.45 Se renade. t GOLFLENGTEN WORDEN 1 OCTOBER VERWISSELD. Op 1 October a.s. zal op de radio een golflengte wisseling plaats vinden. Van af dien datum zullen: AVRO, VARA en VPRO hun programma's over Hilv. I en KRO en NCRV over Hilversum II uitzen den. Is Uw Radio defect? I Bel. 24244 DE RADIOTECHNISCHE DIENST I.E.M.C.0. N.V., Nieuwe Rijn 32 Repareert vlug, betrouwbaar en vakkundig Ingez. med. DE K.L.M.-WINTERDIENST IN HET BINNENLAND. Op 7 October a.s. zal in het binnenlandsch luchtnet de winterdienst ingaan. In verge lijking met den zomerdienst valt dadelijk op, dat de K.L.M. de frequentie van haar binnenlandsche lijnen opnieuw drastisch moet beperken. In de eerste plaatst speelt hierbij het groote gebrek aan materiaal een rol, doch ook het feit, dat de dagen steeds korter worden en de provinciale vliegvel den niet beschikken over voldoende nacht- verlyichtinginstallaties, is oorzaak van de ze nieuwe beperking.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 2