2 Prima Verkoopster AUTOBANDEN Naaister BSEBiEHBBl STADSNIEUWS BUITENLAND RECHTZAKEN MARKTBERICHTEN HOE CORSET SXteef PERSONEEL H. M. PIERROT KERKKOOR EX ANIMO W^dincfódietiót 3 Aankomend Kantoorbediende MEISJE EEN HARDNEKKIGE DRONK! Gistermiddag is de 59-jarige C. K. in een dronken bui ruzie gaan maken in een per ceel aan de Geeregracht, waar hij op vi site was. Hij heeft daarbij een deurraam pje ingeslagen, waardoor hij den slagader van zijn rechterpols doorsneed. Natuurlijk kwam de E. H. D. eraan te pas, die den man naar het Acad. Ziekenhuis voerde ter behandeling. Politie noch E. H. D. en zie kenhuis waren daarmede van den man af, wantvannacht te half twee werd hij opnieuw gesignaleerd, maar nu zwem mende onder de Karnemelksbrug! Weer werd hij door den E.H.D. naar het zieken huis vervoerd, v/aar men evenwel geen letsel kon constateeren. zoodat hij na van droge kleeren te zijn voorzien naar het politiebureau werd overgebracht om zijn roes in de cel uit te slapen. Ernstige aanrijding. Zaterdagmorgen si de 37-jarige motorrijder E. K., wonend op den Lage Rijndijk als bestuurder van een motorrijwiel op de Trekvaartbrug te gen een Eltax-bus gereden. De man liep zoodanige verwondingen op o.a. een sche- cielbasis frachtuur, dat hij in levensgevaar lijken toestand naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Zaterdagmorgen is de 46-jarige ge meentewerkman P. de R. bij het uitnemen van een dakraam van een perceel in de Waard gevallen en op een zolderluik te recht gekomen. De man liep een ribfrac- tuur op. Gistermiddag te half drie is een brandje uitgebroken in perceel Leeuwe rikstraat 11, bewoond door de fam. P. Vermoedelijke oorzaak: spelen met vuur door kinderen. Een slaapkamertje brandde uit. De brandweer bluschte het vuur. Orgelconcert in de Pieterskerk. Leo Mens had op zijn z'omerconcert de organist Dr. Oussoren en als soliste mevrouw Svan- hild Oussoren uitgenoodigd en met be langstelling hebben wij dit kunstzinnig echtpaar beluisterd. De organist begon met „Praeludium e-mol" van Brahms, een keuze, die ons minder kan bekoren, maar waarin zijn vaardigheid evident was. Groo- te waardeering hebben wij voor zijn ver tolking van Bach's „Fantasia en Fuga c- mol". De prachtige gewetensvolle muziek speelde dr. Oussoren met groote rust, vaar digheid en distinctie. Mevrouw Svanhild Oussoren verleende haar solistische mede werking in een tweetal liederen van haar echtgenoot op teksten van Jan Luycken, geen kleine opgave. De liederen zijn mo dern geschreven, ontzaglijk moeilijk zoo wel wat compositie als ligging en tekst aangaat. Geheel bevredigd werden wij niet door haar. Oraison van Chausson min der hoog van ligging, benaderde zij beter, terwijl de fraaie liederen, gebundeld als „Miroir de peine" naar de onvergelijkelijke teksten van Henri Gheon van Hendrik An- driessen een gedistingeerde vertolking kregen. Mevrouw Oussoren hééft een mooie welluidende sopraanstem. Het tim bre doet sympathiek aan. Toch weet zij nog niet de volle ontroering te wekken. Zij zingt en zingt toch niet heel en al, wat wil zeggen: in de woordverheerlijking, daar schiet haar zingen te kort. Er kan nog meer diepgang in komen, meer gees telijke evocatie. Daar haar manier van zin gen gedistingeerd is, en zij zich toelegt op klankveredeÜng, zal zij, al arbeidende, zich meer en meer van binnen uit verdie pen en komen tot een vrije beschikking over woord en toonnuance. Zeer boeiend speelde de organist de „Fantasie ter eere van J. P. Sweelihck" van van den Sigten- horst Meijer, en hij besloot met de stijl volle muzikale variaties in oud Nederlan- schen trant over Psalm 23 van eigen hand, een plechtig en waardig uitgeleide van het geslaagde concert. In de begeleidingen be toonde de organist zich een fijnzinnig ac- compagnateur, die met talent het orgel be- heerscht. J. Kortmann. VOORDRACHT over Indië Morgenavond houdt de afdeeling Leiden van de Katholieke Volks partij een belangrijke bijeenkomst. De Leidsche hoogleeraar prof. dr. C. C. Berg zal spreken over „De moeilijkheden in Indonesië". Prof. Berg heeft acht jaar in Indië ver toefd, vanwaar hij onlangs is terug gekeerd. Wij verwachten voor deze bijeen komst te 8 uur in „Prinsenhof" (Ra penburg 8) groote belangstelling. Hoofdstad Operette.Een operette is een luchtig opera-tje en deze karakteris tieke lucht- en lichthartigheid zullen wij maar in het oog houden bij de beoordee ling van „De kuische Suzanna", die bo vendien een „klucht operette' wordt ge noemd. Het is inderdaad een vrij ondeu gend geval, zich afspelend in dat gedeelte van Parijs, dat het leven niet al te tra gisch opvat. De Hoofdstad Operette heeft zoozeer het accent laten vallen op de klucht met vermijding van grofheden, dat wij het geheel onmogelijk te zwaar kun nen opnemen. Onder regie van Otto Aurich heeft het gezelschap er een vlotte opvoering van gegeven met Hetty Gerger in de titel-rol. Sylvain Poons en Dries Krijn waren vader en zoon, die de erfe lijkheidstheorie in practijk brachten door te bewijzen, dat de appel niet ver van den boom valt. Om deze drie draaiden de ove rige personages met zang en dans en kluchtige verwikkelingen. Wijdingsdienst 1 October Ter inlei ding van de 3 Octoberfeesten zal op 1 Oc tober in de Pieterskerk een wijdingsdienst worden gehouden. De medev/erkenden zijn: Gem. en Jongenskoor Ex Animo, Leo Mens, orgel, mevr. Petro Meijer den Rooyen, sopraan, het geheel onder de be kwame leiding van den dir. Herman de Wolff. Als feestredenaar zal dr. J. Rie- mens optreden. Aanvang precies 8 uur. De kaartverkoop begint Dinsdag 24 Sep tember bij de Firma Bender, Hooge- woerd 90. Het optreden van verkoopsorganisaties. De Commissaris ,van Politie te Leiden 'brengt het navolgende onder de aandacht van het publiek: In den laatsten tijd worden door ver schillende verkooporganisaties o. m. de Verkooporganisatie „Succes", gevestigd, Marèsingel la, te Leiden, aan het publiek aanlokkelijke aanbiedingen .gedaan om via een soort spaarsysteem na verloop van een zekeren tijd in het bezit te komen van een radiotoestel, rijwiel, waschmachine, stofzuiger, etc. Hoewel de diverse publicaties in de pers er wel op duiden dat een ruime productie der hiervoren genoemde goederen in de naaste toekomst nog niet verwacht mag worden en mede door diverse andere om standigheden de handel in genoemde goe deren nog uitermate beperkt .is, schijnt een groot deel van het publiek zulks niet te beseffen of zich door de colporteurs der organisaties anders te laten voorspiegelen. Uit een recent onderzoek is komen vast te staan, dat ten aanzien van de genoemde organisaties totaal geen financieele controle bestaat en datgene wat door het publiek als „spaarsysteem" wordt beschouwd ge zien het geldelijk beleid, ter nauwernood op deze naam aanspraak mag maken. Op grond hiervan en in verband met het feit, dat aflevering der gecontracteer de goederen in de naaste toekomst niet verwacht mag worden, wordt door ge noemden Commissaris van Politie ontraden contracten met een dergelijke organisatie af te sluiten. UITREIKING BONKAARTEN. Morgen moeten bonkaarten worden af gehaald voor hen wier geslachtsnaam be gint met B., vanaf Be tot en met BI. De Wethouder van Onderwijs, de heer J. C. van Schaik, is verhinderd Woensdag spreekuur te houden. GEVAL-DEGRELLE VOOR DE VER» NATIES. Het Belgische ministerie van buitenland- sche zaken deelt medé: „Op 20 September heeft de zaakgelastig de van Spanje bij het ministerie van bui- tenlandsche zaken van België een antwoord afgegeven op de nota van de Belgische re geering van 3 September j.l. Aangezien dit antwoord geen enkel, nieuw argument be vat, wijzigt het niet; de houding van de Belgische regeering, die er toe besloten blijft haar grieven tijdens de zitting van October voor de V.N. te brengen." De achttien overlevenden van het bij Gander verongelukte Sabenavliegtuig zijn thans allen in het ziekenhuis aldaar opge nomen. Het vliegtuigwrak wordt door des kundigen onderzocht. Alle overlevenden zijn ernstig of vrij ernstig gewond. De meesten hebben brandwonden en ontvel lingen, vaak aan het gelaat, opgeloopen. Enkelen braken ledematen. De stewardesse, Jeanne Rooke, verkeert in levensgevaar. De heer Gilbert Perier, bedrijfsdirecteur, van Sabena, vloog over de plaats des on- heils. Zijn vrouw en oudste dochter zijn vermoedelijk bij het ongeluk om het leven gekomen. Naar de oorzaak van het onge luk zal een onderzoek worden ingesteld. Een transportvliegtuig, met persvertegen woordigers en filmoperateurs aan boord is Zondagmiddag bij het vliegveld van Gan der neergestort. Het ongeluk liep goed af, geen der inzittenden kreeg verwondin gen. De machine werd beschadigd. DE TOESTAND IN PALESTINA. Een illegaal immigrantenschip, de „Pal- mach", met vermoedelijk meer dan 600 Joodsche immigranten aan boord, is door een Engelschen mijnenveger naar Haifa opgeoracht. Vandaag worden de opvaren den naar Cyprus overgebracht. Naar ver luidt liepen 10 Joden lichte verwondingen op. Konderden passagiers van de „Pal- mach" zouden zich in staat van uitputting bevinden, aangezien in de laatste dagen gebrek aan drinkwater was. Acht zieken werden van boord gehaald en in een zie kenhuis te Haifa opgenomen. Tengevolge van de reis. aldus wordt gemeldt, zijn vele opvarenden zeer verzwakt. Volgens Zaterdag gepubliceerde cijfers zijn in Palestina van Januari tot en met Juli 105 personen vermoord; d.w.z. een per 2 j<£ dag. Bovendien telde men 183 po lgingen tot moord en 104 gevallen van aanslag. In Juni en Juli vonden in iedere maand meer dan zestig gevallen van moord, po ging tot moord en aanslag plaats dat is dus ruim twee per dag. 3II Oil Oil Oil Oil Oil Oil Oil Oil O „©e 9ilcU jutcAt 0 Frankrijk is een heerlijk land, een 0"" door God gezegend land, dat de Franschen zelf „la douce France" a noemen. U Iedereen heeft er een feesthui te- genwoordig; men reist en trékt de 0 grenzen over en komt met koste- lijke waren beladen weer terug. De Q douane staakt! „De gilde juicht, de - gilde viert", de gilde der zwart- Q jannen namelijk. Alles staakt: de 1 douane staakt, de belasting staakt 0~ eno toppunt van gelukzalig- heid!*.".Woensdag staakt de poli- Z tie ook. De vakvereeniging voor po li litiepersoneel in Frankrijk heeft n.l. besloten. Woensdag aan de staking 0 van het overheidspersoneel deel te nemen. Q Carpe diemplak den dag, on. guur gespuis, want zooiets komt n maar eenmaal voor in het leven, r We hopen dat tenminste! Öll CDU oil Oil CDU C3II Oil Oil CDU HET SPEL DER LOOZE GERUCHTEN. Het Amerikaansche persbureau Associa ted Press heeft een bericht rondgezonden, dat de Nederlandsche commissie-generaal den republikeinschen autoriteiten infor meel zou hebben medegedeeld, dat zij voor nemens is het gezag van de regeering- Sjahrir over Java en Sumatra te erkennen. Prof. Schermerhom heeft daarop offi cieel verklaard, dat deze bewering op zui vere fantasie berust." „Tot nu toe", aldus prof. Schermerhorn, „is het eenige contact, dat de partijen heb ben gehad, een onofficieele bespreking tus- schen de heeren Scnermerhorn, van Mook en Soedarsono, den republikeinschen mi nister van binnenl. zaken, geweest, waar bij uitsluitend problemen t.arv. evacuatie, het stop zetten der vijandelijkheden en den technischen kant van de hervatting der be sprekingen ter sprake zijn gekomen." LORD KILLEARN TE BATAVIA. Lord Killearn heeft op den eersten dag van zijn verblijf te Batavia getracht zich een duidelijk beeld van den toestand te vormen. Zaterdagmiddag had hij een on derhoud met den republikeinschen minis ter van binnenlandsche zaken, dr. Soedar sono, bij wien zich later nog Oetoyo voegde. Later op den dag had lord Killearn een ontfoeting met den geallieerden opperbe velhebber, generaal Eric Mansergh en den Amerikaanschen diplomatieken vertegen woordiger, Walter Foite. HAAGSCHE RECHTBANK. De matroos C. H. V. uit Bodegravèn had ware rooftochten uitgevoerd in de omge ving van zijn woonplaats. Een rijwiel, ko nijnen en andere goederen waren van zijn gading totdat hij werd gearresteerd. Than? vorderde de Officier bij de Haagsche Rechtbank tegen verdachte een jaar gevan genisstraf met aftrek van preventief. De raadsman, mr. J. L. A. A. van Mechelen wees op moeilijke omstandigheden voor verdachte, en pleitte clementie. De arbeider A. V. te Ter Aar, heeft voor de rechtbank zich te Verantwoorden gehad wegens plegen van enkele diefstal len van kippen. Waar hij reeds eerder is veroordeeld, vorderde de Officier een jaar gevangenisstraf met aftrek van preventief. POLITIERECHTER. De les-arbeider J. P. S. te Leiden had aan den electr. meter geknoeid, en het resultaat ervan was geweest, dat hij clan destien stroom had kunnen betrekken. Dat was gebeurd, omdat verdachte het finan cieel moeilijk had, zoo vertelde hij aan den Haagschen Politierechter, waar de Offi cier drie weken gevangenisstraf vorderde. De rechter hield rekening met de moeiijke omstandigheden en legde een maand ge- vangenistraf voorwaardelijk op met drie jaar proeftijd. De arbeider S. C. te Katwijk aan Zee had zich aan diefstal schuldig gemaakt van enkele goederen, voor welk feit de Officier een maand gevangenisstraf eischte De politierechter Veroordeelde conform dien eisch. Op den H. Rijndijk was F. H. F. uit Leiden aangehouden met een mand, waar in bij onderzoek Vleesch bleek te zitten, dat kennelijk van een clandestiene slach ting afkomstig was. Nu ontkende verdach te bekend te zijn geweest met den inhoud van de mand, doch de Officier geloofde dat niet zoo, en vorderde drie weken ge vangenisstraf. De politierechter meende echter wel reden te hebben de mededee- lingen juist te achten, en legde daarom 15 boete of 5 dagen hechtenis, 'benevens vier weken gevangenisstraf voorwaarde lijk op. G. v. W. te Leiden had opdracht gege- \en tot clandestien vleeschvervoer; het betrof een hoeveelheid van 21 kilo, voor welk feit de Officier tegen hem twee maan den gevangenisstraf vorderde. De politie rechter veroordeelde tot zes weken gevan genisstraf terwijl het vleesch verbeurd werd verklaard. DE ACCIJNS OP SUIKER. De suikeraccijns zou voor 1947 kunnen Worden geschat op 53 millioen. Zij wordt echter begroot op 23 millioen. De hoeveel heid tafelsuiker zal in 1947 niet grooter zijn, dan in 1946. Over toewijzing in 1947 aan suikerverwerkende industrieën staat nog niets vast. De minister is echter voor nemens den accijns aanmerkelijk te ver lagen. OFFICIEELE PUBLICATIES. De Voedselcommissaris voor Zuid-Hol land maakt belanghebbenden in zijn werk gebied bekendt, d'at zij die een poterbewaar plaats exploiteeren bij de Aid. Pootgoed van het Bureau van den Voedselcommissa ris, Anna Faulown astraat 22, 's-Graven- hage, een formulier kunnen verkrijgen voor het aanvragen van brandstoffen. Daar voor iedere bewaarplaats een formulier moet worden ingevuld dient u bij het aanvragen van de formulieren het aantal bewaar plaatsen te vermelden. De aanvrage moet vóór 20 October 1946 worden ingediend. 's-Gravenhage, 16 Sept. 1946. RADIO HILVERSUM I (300 M.) K.R.O. 7.Nieuws, gymn. en gram.; 9.45 Licht baken; 11.Gram.; 11.30 v. d. zieken; 11.45 Ber. uit Indië; 12.Muziek; 12-30 Lunch concert; 13.Nieuws; 13.45 Caus.; 14. Zang; 14.30 Kwartet; 15.v. d. Vrouw; 16.v. d. zieken; 16.30 Kamermuziek; 17. Zang;17.30 Gram.; 17.45 Rijk overzee; 18.Muziek; 1815 Sportpr.; 18.30 v. dl Ned. Strijdkr.; 19.Nieuws; 19.30 Caus.; 19.45 Caus.; 20.Biddend leger; 20.15 Me- tropole-orkest; 20.30 K.A.J.; 21.Film.; 21.15 Kamerork.; 22.— Nieuws en actual.; 22.30 Avondgebed; 22.45 Trio; 23.Ork.; 23.30 Gram. HILVERSUM H (415 M.) A.V.R.O. 7.Nieuws ,gymn. en gram.11.15 Voordracht; 11.30 Gram-; 1.Trio; 12.30 Caus.; 12.40 Gram.; 13.Nieuws; 13.15 Mu. ziek; 14.Naaicursus; 14.20 Recital; 15. Gram; 16.40 Na school; 17.Piano; 17.30 Skymasters; 18.Nieuws; 18.15 Gram.; 18.30 Caus; 19.En nu19.05 Repor tage, 19.15 Caus-; 19.30 Muziek; 20.Bon te avond; 21.30 Gram.; 22.15 Buitenl. overz.; 22.30 Muziek; 23.Nieuws; 23.15 Gram. UTRECHT, 21 Sept. Vee. Aanvoer: 2360 stuks vee, waarvan 830 runderen, 150 graskalveren, 10 nuchtere kalveren, 900 schapen, 20 schrammen, 340 biggen, 110 geiten. De prijzen waren: voor stieren 250500, kalfvaarzen 300475, pinken 130, nuchtere kalveren 1533, schapen 50 90, lammeren 3550, schrammen 1530, biggen 613, geiten 550. Hen handel in rundvee was matig, in schapen flauw en in biggen stug. TER AAR, 21 Sept. Veiling. Peulen 7.20, snijboonen 2.40—12.90, idem afv. 0.851.15, stokprinsen 3.857.20, stam- prinsen 1.75—5.65, witte pronkers 0.95— 2.72, spekboonen 1.703.60, per 10 K.G.; andijvie 3.506.00, kroten 4.006.00, spi nazie 3.0015.00, postelein 20.00, roode kool 7.009.00, groene kool 4.0015.00, savoye kool 17.00, breekpeen 7.509.00, per 100 K.G.; tomaten 0.040.42, uien C.020.07, sjalotten 0.020.03, per K.G.; bloemkool 0.040.70, meloenen 0.210.39, komkommers 0.020.18, per stuk; sla 1.00 —5.10, per 100 stnks; peterselie 5.00, selde- ry 3.006.00, knolselderij 8.0010.00, per 100 bos; stoofperen 0.310.34, per K.G.; Augurken: fijn I 35.00, idem II 20.40, fijn basterd 16.90—17.10, grof I 7.50—14.80, id. II 3.30, knorrels 2.506.50, fijn stippel 13.40, K.K. 0.80—0.90, per 25 K.G. T Heden overleed tot onze diepe droefheid, Voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden onze innig ge liefde Moeder. Behuwd- en Grootmoeder Mevr. CLAZINA KLIJN wed. van JOANNES WILHELMUS VAN DER SALM in den ouderdom van 78 jaren. Leidschendam: C. M. Ammerlaan v. d. Salm A. Ammerlaan en kinderen Voorhout: Wed. M C. Warmer damv. d. Salm en kinderen Zoeter woude: S. Th. Belt-v. d. Salm G. J. Belt en kinderen W. M. v. d. Salm M. M. v. d. Salm v. d. Hulst en kinderen Oegstgeest: S. N. v. d. Salm C. M. v. d. Salm v. Leeuwen en kndieren Zoeterwoude: Jac. N. v. d. Salm C. J. J. V. d Salm Lansbergen en kinderen Ouddorp: Eerw. Zr. M. Genoveva (M. G. v. d. Salm) Oeganda Sipi; Eerw. Zr. M. Borromea (A. M. v. d. Salm) Bergen (N.-H.): Eerw. Zr. M. Hermana (Wilh. A. v. d. Salm) Z'woude, 21 Sept. '46. Zuidbuurtscheweg 16. De plechtige gezongen Requiemmis zal gehou den worden op Woens dag 25 Sept. a.s., des voorm. te 8.30 uur in de Parochiekerk van St. Joannes Onthoofding te Zoeterwoude. waarna bijzetting in het familie graf op het R.K. Kerk hof aldaar. 728 De Rozenkrans zal ge. beden worden op Maan- dag en Dinsdag des avonds te 8 uur aan het sterfhuis. Van vreugde en dankbaar heid voor Gods rijke zege ningen vervuld geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon en Broer TOM die in de Parochiekerk van den H. Petrus bij het H. Doopsel de namen ontving THOMAS MAURITIUS WILLIBRORDUS MARIA Th. H. Perquin M. C. Perquin-v. Velzen Marianne Pia Annemarie Paul Ignace - Dolly Leiden, 23-23 Sept. 1946. H. Rijndijk 76 723 Getrouwd: HEIN VAN BERKEL en DO BAKKER die ook namens wederzijd- sche ouders hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij him huwelijk ondervonden. R'veen, Sept. 1946. Noordeinde 17. 673 J. H. TEEUWEN 718 ARTS PRAKTIJK HERVAT krijgt in korten tijd zijn oorspronkelijke klenr terug door 't scheikundig samengestelde preparaat Ct£cvcLLn. iagt gratia toezending brochure aan Hoofddcpöt ïstraat 183, Rotterdam ^ETavenstri kom ik aan 'n goed Alle gewenschte inlichtingen wor den gaarne verstrekt door onze Corsotière: Mejuffrouw BERMON p/a Mej. Meijer, Boerhavelaan 22 Leiden Tel. 24453 Terstond gevraagd een SCHOENMAKERSKNECHT E. Spierenburg. Heeren straat 138, Voorhout. 717 ïïleuMen Burgsteeg iPxtion 4 fauteuils Boekenmeubel Tafel 1675.- Gevraagd door zaak in teohnische artikelen: JONGEMAN voor winkel en magazijn en een jonge ADMINISTRATIEVE KRACHT» eenige ervaring strekt tot aanbeveling. Brieven met voll. inl. en verl. sal. onder No. 3038 bur. van dit blad gevraagd bij MAARSMANSTEEG 14 Aanmelden Dinsdag 24 September 713 Dir. HERMAN DE WOLFF op Dinsdag 1 October in de Pieterskerk ter inleiding van de 3 Octoberviering 1946 Aanvang 8 uur precies Medewerkenden: Gem. Koer Ex Animo Jongenskoor Ex Animo Leo Mens - Orgel Mevr. Petro Meijer den Rooyen - Sopraan Feestredenaar: Dr. J. Riemens Toegangsbewijzen ad f. 0.40, incl. bel. vanaf Dinsdag, 24 tember verkrijgbaar bij de Fa. Bender, Hoogewoerd 90 Wij verwachten zeer spoedig een aantal autobanden, vrij van distributie, in. de maat 750 x 20 en 600 x!6, tegen gereduceerden prijs, 729 Belanghebbenden gelieven zich spoeflig met ons in verbinding te stellen, daar de voorraad beperkt is N.V. „HET MOTORHUIS" MORSCHSINGEL 1B, LEIDEN. TEL. 24741 ADVERTEERT IN DIT BLAD voos BEnD ohdcbwus ^XSCH0LCN^36JAMK^W. DEZE WEEK Vorming nieuwe clubs beginners en gevorder den. LEVEND ENGELSCH methode, gebaseerd op de nieuwste principes, volkomen ingesteld op de LEVENDE TAAL l Inschryving dagelijks Ook voor Fransch, Düitsch, Spaansch, Maleisch e.a. DUIZENDEN 9 UITSLUITEND BREESTRAAT 89A Een Studie-Piano Groot kantoor hier ter ste de vraagt voor spoedige in diensttreding Blieven met volledige in lichtingen onder no. 3142 Adv Bur. I. R. B. Vrou- wensteeg 20, Leiden. 719 TE KOOP: Burgerwoonhuis met groot erf, boomgaard, en moestuin en schuren, voorzien van gas, electr. en waterleiding, direct bij koop te aanvaarden. Te bevragen bij M. Hoogen- dorp. Zuideinde 71, Aar- landerveen. 730 gevraagd voor eens in de 714 14 dagen bij Mevr. Pierrot Maarsmansteeg 14 Paying Guest In prima R. K. gezin wordt opname gezocht Voor een 12-jarige Belgische jongen. Brieven met uitvoerige in lichtingen. referenties en verlangd kostgeld onder r.o. 3039 bur. v. d. blad. Een bejaard R. K. Heer vraagt Kost en inwonina in een klein burgerlijk ge zin met huiselijk verkeer. Eigen bed aanwezig. Br. onder no. 727 bur. van dit blad. VERLOREN te Roelofarendsyeen op het feestterrein of directe om geving'een langwerpig zil veren broche (aandenken) Tegen beloonin? terug te bezorgen bij E. S. Rode- wijk, Westeind 11, R'veen. voor d. en n., v. g. g. v., zelfst werken, klein gezin, tel. 728062. ,722 Rolbushaard Kachels-, Gas- en Stook- fornuizen, duveltjes, bas cules, gewichten, houten vaten, brandkasten enz. Meubilaire goederen. Ook inruilen, herstellen. Van ouds adres A. J. Hartwijk Goederenbeurs Burchtsteeg 4. N. Beestenmarkt 79 (veemarkt) telef. 24013 26627. 721 NET MEISJE gevraagd pl.m. 15 j. op ate lier kunstvoorwerpen goed loon. Meij v Streefkerk straat 24. 720 TELEFONISCH opgegeven advertenties worden uitsluitend ge- risico van den opdrachtgever 4- OUDE BEKENDEN MELDEN ZICH

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 4