('OP KORTE GOLF OMGEVING BINNENLAND VOETBALVERSLAGGEVERS Wij maken heeren voetbalverslaggevers erop attent, dat voetbalverslagen slechts kunnen worden gegeven van de wedstrij den van eerste elftallen. Van de overige wedstrijden kan men de uitslagen inzenden, liefst onder vermelding van de klasse, waarin gespeeld wordt. De programma's vindt men altijd tijdig in onze courant af gedrukt. En tenslotte: papier slechts aan één zijde beschrijven tn de verslagen zoo kort mo gelijk houJ3n! BINNENLAND. „Huize Katwijk", het bekende Jezuie- ten-college, .s naar Zeist overgeplaatst. Dertien paters met pater A Wessels S.J. als directeur zullen op het nieuwe „Katwijk", huize „de Breul", hun verblijf hebben. Op 28 Sept. zullen de leerlingen daar komen. Zaterdag was het twee jaar geleden, dat de brigade „Prinses Irene" de Neder- landsche grens overschreed. Dit feit is in het Gebouw van Kunsten en Wetenschap pen te 's-Gravenhage herdacht in een feestelijke samenkomst. De Internationale Arbeidsconferentie te Montreal (V.S) heeft mr. Joekes, het Ned. Tweede Kamerlid, tot vice-voorzitter gekzozen. De stichting „Nationaal legermonunient Grebbeberg" is begonnen met har werk zaamheden om een groot fraai monument op te richten op de Grebbe. De tooneelschrijver Jan Fabricius zal in verschillende plaatsen in het Noorden worden gehuldigd ter gelegenheid van zijn 75sten verjaardag. De Haastrechter tol gaat op 5 Sept. verdwijnen krachten besluit van den ge meenteraad. Radiotoestellen zullen begin volgend jaar weer op de markt komen. De export blijft echter nummer één. Te Enschede is op de fabriek van Scholten de staking van de vrouwen ge ëindigd. Bij v. Heek wordt nog gestaakt. De sfrijd in Amsterdam tegen den zwarten andel heeft in de paar laatste weken duizend processen-verbaal opgele verd, die in October voor den tuchtrech ter komen. Smokkelaars, die in 'n auto met kof fie naar Duitschland wilden gaan, zijn te Ede aangehouden. Zij vertelden, dat zij een vorige maal in Duitschland een auto had den gekocht voor 100 pond koffie. De Utrechtsche politie heeft drie meis jes gearresteerd, die op verschillende plaat sen, o.a. te Leiden, bij de postspaarbank be. dragen hadden geincasseerd op "een ver- valscht boekje. De chauffeur van een auto, te Nijme gen is, toen hij zijn auto wilde blusschen, in brand1 gevolgen. Omstanders wikkelden hem in een deken. Men vreest voor zijn leven. BUITENLAND. Koning George van Griekenland zal Donderdag Londen verlaten om zich via Malta naar zijn land te begeven. Hij wordt op 28 Sept. te Atliene verwacht. De Amerikaansche marine zou van daag beginnen, haar basis op IJsland te ont. ruimen. Te Frankfurt zijn door den storm 40 door bommen beschadigde huizen ingestort, waarbij minstens 9 personen zijn gedood. In Oostenrijk is tusschen WelS en Lan- bach een massa-graf ontdekt, vermoedelijk van 3000 slachtoffers van Mauthausen en Gunskirchen. Op het station Bethencourt (bij de Fransch-Zwitsersche grens) is een trein op een goederentrein gebotst. Zeven dooden. Op Sicilië willen de vakvereenigingen een algemeene staking afkondigen. In de Waalsche provincie van België valt een daling van het bevolkingspeil waar te nemen, tegen een stijging in de Vlaamsche gebieden. ALKEMADE Geboren: Elisabeth Johanna Maria d. V. H. J. Klein en E. H. M. Bakker; Johan nes Petrus z. van J. C. van Klink en J. L. Rietbroek; Lydia Evelina Marina d. van A. P. van Pelt en T. de Rijk; Aaltje d. van J. M. van Kuiken en R. M. Geldhof; Hemdri- ikus Wilhelmus Petrus z. van H. A. Bak ker en A. A. M. Wesselman; Leonardus Jo. hannes z. van G. H. van Veen en M. van Hameren; Alida Johanna Maria d. van J. J. van Klink en M. G. van Amsterdam; Jaco- ibus Theodorus Maria z. van H. E. Loos en E. J. van der Hoorn; Johannes z. van G. de Kwaasteniet en A. Horsman. Ondertrouwd: L. W. Straathof 23 j. en C. E. M. Waasdorp 23 j.; A. Terluin 47 j. te Akersloot en J. A. Luk 46 j.; C. A. van der Vlugt 32 j. te Lisse en A. M. van der Geest 29 j.; J. M. Borst 35 j. en M. K. Verhaar 29 j.; J. Th. Bakker 25 j. te Woübrugge en J. H. van Zeijl 21 j. Gehuwd: J. P. Klein 30 j. en G. B. Wes selman 23 j.; H. C. Jonkman 29 j. te Haar lemmermeer en J. B. van den Haak 26 j. Overleden: Jacobus Volwater 77 j. echtg. van A. de Jong. HILLEGOM BOND VAN KLEINE EN JONGE KWEEKERS. Zaterdagmiddag werd in Flora weder een vergadering gehouden door dezen Bond. Aan de bestuurstafel hadden plaats genomen de heeren G. Verschoor, Nic. Dofferhof en G. Ie Clercq; de eerste leid de de vergadering. De opkomst was behoor lijk. De heer Verschoor hield een openings rede van rond 40 minuten. Wij stippen er *uit aan: Nood leert bidden; d: nood in ons vak moet ons tot elkaar brengen. Voor de meeste kleine kweekers is geen uitbreiding mogelijk, omdat het geld voor bijkoopen van teeltrecht ontbreekt. In de geleide economie zit veel onbillijks: er is geen pro gressieve inkrimp; de lasten worden zwaar der en de prijzen zijn daaraan niet even redig. Het kapitaal overbrugt de depres sies bij de kapitaalkrachtige vakgenooten; bij de kleinen kan dat niet. In 1945 hebben vele grooten hun areaal niet vol gezet, doch zij verhuurden clandestien hun teelt- bewijzen. Er zijn teeltbewijzen aan kleinen uitgereikt, doch velen, die er gebrek aan hadden, kregen ze niet. Ook inzake de in levering van Mendels werd onbillijk ge handeld-, hetgeen spr. toelicht. Bovendien teelt de kleine kweeker meest op minder goeden grond. In de Haarlemmermeer was dit zeer goed merkbaar. We moeten ver zoeken om uitbreiding van het areaal, op WIELRENNEN. Swift-Combinatie. Zaterdagmiddag organiseerde de Leidsche Ren- en Tour- vereeniging „Swift-combinatie" wieler wedstrijden op de Sintelbaan. Ondanks de aangekondigde wedstrijden voor Profs, Onafhankelijken en Amateurs, bleven de inschrijvingen beperkttot eigen krachten en kregen de weinig talrijke be zoekers geen waar voor hun geld. Een volgende maal beter, heeren! N. de Romijn won de sprint, terwijl een ploegachtervolging voor SchullerZoons Riethoven was. In de Austr. jacht bleek Schuller onver slaanbaar, terwijl tot slot een koppel wed strijd werd verreden over 60 ronden. Aan vankelijk lagen Verschoor,v. d. Berg aan den kop, raakten echter vermoeid, waardoor J. Riethovende Romijn een flinken voorsprong konden nemen. On danks het uitvallen van v. d. Berg en een nieuw koppel tusschen Verschoor en Schuller, dat het veel beter deed, was-de achterstand te groot en behaalden Riet hovende Romijn een verdiende overwin ning. MOTORSPORT. Cross Country IVIotorwedstrijden voor militairen en politie. De Zaterdagmid dag op het landgoed „Duinrell" te Wasse naar georganiseerde terreinritten voor mi litaire- en politierijders leverden de vol gende resultaten op: Militaire solorijders tot 600 cc. 32.4 km. (9 ronden): 1. sergt. W. Vogel, BSA Den Haag, 1.0.41.2 sec 12 strafpunten, 2. sergt. J. I^pozekoot, SSA den Haag 1.1.52.4 sec. 13 strafpunten. Mi litaire solorijders tot 350 cc. 32.4 km. (9 ronden): 1. wachtm. C. M. c. Tintelen, Matchless, Apeldoorn, 52.4 sec. 4 straf p.; 2. wachtm. C. Duysters, Matchless Apel doorn 52.5.4, 4 strafp. Politie so^rijders- tot 350 cc. 32.4 km, (9 ronden): 1. M. J. v. Leeuwe, Triumph, R'dam 54.51.2 seca 6 strafp.; 2. L. v. d. Noll, Matchless R'dam, 58.45.6 sec. 10 strafp.; 3. C. van Kwawegen, Triumpf R'dam 555.54 sec., 15 strafpunten. Politie solorijders tot 750 cc. 32.4 km. TS ronden): 1. A Faber H.D. R'dam 1.1.35.3 sec. 13 strafpunten; 2 J. Bartels, H.D. Den Haag 55.21, 15 strafp.; 3 P. Ouwehand, H.D. R'dam 56.9, 16 strafp. Militaire solorijders boven 600 cc. 32 4 km. (9 ronden): 1. sold. J Mulder, H.D., Eefde 1.4,4 sec. 16 strafp.; 2 korp. A. Molenaar. H.D. Haarlem 1.4.46.2 16 strafp. 3. Korps W. Schep, H.D. Lediden 1.6.29.4, 18 strafp. Militaire- en politie zij- spanrijders tot 1200 cc. 20.3 km. (7 ron den): 1. N. N., H.D. Militair 41.11.8. 11 strafp.; 2 W. H. Samshuizen, H.D. verkeers politie Gorinchem 43.11, 13 strafp. ZWEMMEN RECORD VERBETERING VAN HOVING ÖP 100 M. BORSTCKAWL. Tijdens de Zaterdagavond in het Sport- fondsenbad-Oost te Amsterdam gehouden zwemwedstrijden, is de Rotterdammer Kees Hoving er in geslaagd zijn record op de 100 m. borstcrawl met 0.1 sec. 18 verbe teren en te brengen op 59 sec. Nieuw Europeesch record Jany, Alex Jany verbeterde het Europeesch record 400 meter borstcrawl te Marseille door de zen afstand af te leggen in 4 min. 45,8 sec. Het record stond op naam van Nandor Ta- tos (Hongarije) met een tijd van 4 min. 46,4 sec., gemaakt op 29 Augustus 1941 te Norrkoeping. GYMNASTIEK DEENSCHE TURNERS IN NEDERLAND. Nederland zal op 30 en 31 October een groep van 28 Deensche turners en turn sters ontvangen, die na een tournee door Engeland, Frankrijk, Zwitserland en Bel gië, ook twee turnavonden in Nederland verzorgen, te weten in Nijmegen en in het „Kurhaus" te Scheveningen, o. L v. den heer Krogshede, medewerker van Niels Bukh. DAMMEN. Kampioenschap van Nederland. Voor het kampioenschap van Nederland werden te Zwolle de volgende partijen gespeeld: Groep A: Vijfde ronde: VosBlom 11; grond van een bestaansminimum. Met de bestaande maatregelen totaal breken is niet mogelijk langs geordenden weg wil len we komen tot een bestaansmogelijk heid. Hierna wordt gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen. Roelofarends- veen bepleit een programma en polst den voorz. te dezer zake. De laatste geeft o.m. 1. uitbreiding teelt recht met terugwer kende kracht opzichtens hetgeen vorig jaar uit nood teveel werd uitgeplant of een overbruggingscrediet; 2. voor de kleine kweekers verlichting van lasten; 3. klassi- ficatie van de gronden in de bloembollen streek; 4. verbod voor de groote bedrijven (boven 2 H.A. b.v.) om verder uit te brei den; 5. gedwongen inkrimping op proges- sieven grondslag der groote bedrijven en het vrijkomende geven aan de „onderste lagen"; de overtollige bollen zullen wor den betaald. Een der aanwezigen uit Voorhout wil plaatselijk werkfen hoe kan hier een bestuur gevormd worden? De voorz. wil in alle plaatsen leden werven en hoopt, dat er uit deze vergadering men- schen bereid gevonden worden de thuis blijvers in hun woonplaats te bewerken. De heer De Ridder meent, dat we bij het Bedrijfschap nihil en bij de Regeering zeer weinig zullen bereiken; hij ziet al leen heil in dwang. De voorz. denkt daar anders over. De heer J. G. Stokman (Hil legom) bepleit inschakeling der standsor ganisaties. Anderen staan daar lijnrecht te genover. Na nog eenig heen en weer ge praat geven de meesten der aanwezigen zich als lid op en wordt een voorloopig bestuur gekozen. Hierna sluiting. KATWIJK Geboren: Cornelia d- v. D. Groen en C. v. Duyn; Anna d. v. L. Dompeling en J. Huisman; Jacoba d. v. W. Duyvenvoor de en T. Barnhoorn; Petronella d. v. T. Meijvogel en C. v. Duyvenbode; Dirk z. v. J. Verdoes en J. P. Zuyderduyn; Nicolaas z. v. Nic. Ravensbergen en H. C. v. Arkel; Hiendrikus s. v. H. M. Hueting en M. Evers; Adriana d. v. G. die Mol en G. Jonker. Ondertrouwd: J. Burgerhout en J. B. Haasnoot; J. C. Zuyderduyn en C. W. Schouten; A. Guyt en N. v. Klaveren; G. Doets en A. v. Duyn. Getrouwd: J. Kulj en J. v. Rooyen; G. Spaanderman en J. de Mol; J. Parlevliet en J. Poot; J. v. d. Kwaak en H. J. Koele- wijn; J. de Winter en A. de Mooy; F. D. R(jnsent en E. v. Beelen; P. J. Wassenaar en E. Zuyderduyn; J. Ouwehand en K, de Niet; H. v. Duyn en A. v. Beelen. LEIDSCHENDAM GEMEENTERAAD. In de gemeen teraads-vergadering kwam MetzW. Roozenburg 1—-1; Ligthartv. d. Staay 11; HuismanKinnegin 20; de Graagvan Doorn 20. Zesde ronde: Kinnegihde Graag 1—1; Blomvan Doorn 20; v. d. StaayHuis man 11; W. RoozenburgLigthart 11; VosMetz 2—0. De stand in deze groep is: Ligthart en Vos 9, Huisman 8, W. Roozenburg, Blom, Metz. de Graag 5, v. d. Staay 4, van Doorn 0 punten. SCHAKEN. Het Leitse Ancker. Onder dezen naam werd op 1 Juli 1945 door het perso neel der drukkerij J. J. Groen en Zoon een nieuwe schaakclub opgericht. Deze club is met ingang van 1 Oct. a.s. lid geworden van den Leidschen Schaakbond en hoopt met één tiental aan de competitie deel te nemen. Het lidmaatschap dezer club, die reeds meer dan 20 leden telt. is nu ook opengesteld voor schaakliefhebbers buiten het personeel. De speelavond is Vrijdag in het Gebouw voor Chr. Belangen aan den Ouden Singel. PRINS BERNHARD IN ZWEDEN. Zondagochtend om half twaalf is prins Bernhard, vergezeld van zijn adjudant, rit meester Geertsema, in zijn eigen vliegtuig naar Stockholm gevlogen, waar hij twee dagen de gast is van koning Gustaaf van Zweden. In de Nerke-provincie in Centraal Zweden zal hij morgen deelnemen aan een elanden-jacht. Woensdag zal de prins naar Nederland terugkeeren. INTERNATIONAAL WETENSCHAPPELIJK CONGRES. Het congres, dat deze week te Amster dam is gehouden ter herdenking van het feit, dat de Nederlandsche geleerde prof. P. Zeeman 50 jaar geleden het naar hem genoemde efiect ontdekte en waaraan be halve ongeveer 160 Nederlandsche geleer den ook 41 physici uit 9 andere landen deelnamen, is besloten met een rede van den Amsierdamschen hoogleeraar, prof. dr. C. J. Gorter. De oorspronkelijke pre sident van het congres, prof. dr. H. A. Kramers uit Leiden, kon niet aanwezig zijn wegens zijn benoeming tot voorzitter van de Uno-commissie voor de atoomenergie. Het congres besloot telegrafisch zijn geluk- wenschen aan te bieden aan professor Kra mers en hem succes in zijn eervolie en verantwoordelijke functie te wenschen. In zijn slotwoord schetste professor Gor ter de 'oeteekenis van het congres, dat o.m. aangetoond heeft, dat de spectroscopie het hulpmiddel bij uitnemendheid is voor het ontraadselen van den bouw der sterren waarmee men nog slechts aan het begin staat. Ook is het congres van belang geweest om de banden tusschen de wetenschappe lijke werkers uit verschillende landen nau wer aar\ te halen. JACHT OP AUTODIEVEN. Vrijdagavond werd te Enschede een Fiat personen auto gestolen, die vervolgens te Deventer, waar de politie gewaarschuwd was, werd gesignaleerd. Even later zag een politie-inépecteur het voertuig, zette op de fiets de achtervolging in en ging daarna met een auto, die op straat geparkeerd stond, achter de gestolen Fiat aan. De be stuurders waren toen al over de schipbrug ontkomen, hoewel een agent bij de brug na sommatie op den uagen had geschoten. In Twello werden de vluchtelingen ingehaald. De inspecteur ging naast hen rijden en kon hen tot stilstaan bewegen door hen met een revolver te dreigen. De dieven werden in hechtenis genomen. Het waren 22- en 19- jarige jongens, Anton en Adolf Jonkers, Nederlanders, wonende in Duitschland (Wuppertal). De Enschedesche politie heeft hen Zaterdag gehaald .Zij beweerden, op weg te zijn naar Eindhoven. in bespreking het advies van B. en W. om aan den heer A. A. van Wijgerden uit de buurtschap geen vergoeding te verleenen Voor reiskosten ten behoeve van zijn drie te Leiden op school gaande kinderen. Dit werd aangehouden om nog eens te doen nagaan of het gezinsinkomen van den heer v. Wijgerden de gevraagfde vergoe ding wel gemotiveerd maakt. Aangenomen werd tevens na een breedvoerige bespre king het voorstel van B. en W. tot het yerleenen van een voorschot aan de R.K. Woningbouwvereeniging St. Willibrordus voor den bouw van 16 woningen. De voor schotten bedragen voor de bouwkosten 204.778.80 en voor grondaankoop de som van 22.104.Bij de exploitatie-begroo- ting is er van uitgegaan dat de gemeente ae benoodigde gelden op haar beurt ont vangt door middel van een rijksvoorschot tegen een rentevoet van 4 De annuïtei ten zijn berekend naar een looptijd van 50 jaar voor het bouwvoorachot en 75 jaar voor het grondVoorschot. Het voorstel tot verhuur van twee lokalen en het gymnas tieklokaal van de o. 1. schoo1 Westvlietweg aan het Huygens Lyceum te Voorburg, werd met 13 tegen 2 stemmen (P. v. d. A.) aangenomen. Het laatste Voorstel om af wijzend te beschikken op het verdoek van genoemd Lyceum om een subsidie van 400.per jaar voor de leerlingen uit deze gemeente werd op verzoek van den voorzitter aangehouden tot de volgende vergadering. NOORD WIJKERHOUT Personalia. De heer J. Steenvoort, ge meentebode alhier, heeft aan het gemeen tebestuur met ingang van 1 October a.s. eervol ontslag uit deze betrekking ge vraagd. Dit verzoek hebben B. en W. inge willigd. Steenvoort kan terug zien op een staat van dienst van meer dan veertig ja ren, waarvan hij er bijna 35 in Noordwij- kerhout heeft doorgebracht. Weinigen zul len in hun optreden de correctheid zóó in acht genomen hebben als hij, SASSENHEIM Huisbroeitentoonstelling. De huis- broeitentoonstelling gaat door. Ieder kan meedoen. De bollen voor de verplichte in zending (zes soorten van 5 stuks) kunnen gratis worden afgehaald bij den heer S. Rotteveel, Hoofdstraat 313, tot 28 Sept. des avonds van 78 uur. Ook zijn aldaar bloempotten verkrijgbaar tegen den kost prijs van 5 cent per stuk. Ook vrije inzen dingen zijn toegestaan. Voor beide inzen dingen worden fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Geboren: Elisabeth d. van A. J. Wijn tjes en H. L. de Boer; Hanna Hftldean z. van R. Pit en C. G. Wijntjes; Johannes Francis- JONGEMAN GEDOOD DOOR SPELEN MET STENGUN. Op een schoolzolder aan de Lageland- straat in Den Bosch vermaakte zich Vrij dagavond een viertal jongelui van 1721 jaar met het in- en uit elkaar nemen van een stengun. Nadat het wapen was gerei nigd en in elkaar gezet plaatste een der jongens den houder met patronen erin en zette het wapen tegen den muur. Plotse ling gingen twee schoten uit het wapen af. Zwaar getroffen in het onderlichaam viel de 21-jarige W. S. op den grond. Direct werd hij overgebracht naar een ziekenhuis, alwaar hij eenige uren later aan de gevol gen is overleden. ALG. KATH. KUNSTENAARS- VEREENIGING. In de achter ons liggende jaren der be zetting heeft een commissie ad hoe onder voorzitterschap van prof. ir- M. J. Granpré Molière de fusie voorbereid van- de alge meene katholieke kunstenaarsvereeniging met de katholieke vereeniging van architec ten. De fusie heeft dezer dagen haar defini tief beslag gekregen. Tot algemeen voorzit ter is gekozen Herman van den Eeren- Beemt, tot voorzitter van de groep bouw kunst ir. Hans Buskcns en tot die van beeldende kunst Wim van Woerkom. TELEFOON WORDT DUURDER. Met ingang van 1 October a.s. wordt het abonnementstarief voor de telefoon ver hoogd- De nieuwe tarieven zijn, met tussehen- haakjes de oude, als volgt: Voor netten met niet meer dan 100 aansluitingen f 2.50 (2.met 101 tot 500 aansluitingen ƒ3.15 ƒ3.75 (3.met 2001 tot 4000 aansluitin- 3.75 (3.met 2001 tot 400 aansluitin- gen ƒ4.40 (3.50); meer dan 4000 aansluitin. gen ƒ5.(4. PERIODE-BONNEN BRANDSTOFFEN GEBOUWEN, KANTOREN, WERKPLAATS EN E.D. In het tijdvak van 23 September t.m. 30 November a.s. geven de bonnen van de W.A.-kaarten, gemerkt „7e periode". „8e periode" en „9e periode" elk recht op het koopen van een eenheid vaste brandstoffen, terwijl de bonnen gemerkt „7e periode", „8e periode" en „9e periode" van de W.B.- lcaarten elk recht geven op het koopen van 5 eenheden vaste 'brandstoffen. De „grootverbruikers huisbrand1" dat zijn zij, die van de brandstoffencommisie een identiteitskaart voor het stookseizoen 1946 1947 hebben ontvangen zullen zeer binnenkort door den plaatselijken distribu- tiedienst worden opgeroepen voor het in l ontvangstnemen van de bijzondere toewij zing voor 7e t.m. 9e periode. EEUWENOUDE TULPEN NAAR ZWEDEN. De Nederlandsche vereeniging voor de veredeling van siergewassen (Neversie) heeft den 13en September 1.1. een zeer zeer waardevolle collectie van 500 Hol- landsche tulpenbollen uit den tyd van Linnaeus laten overhandigen aan het Lin- naeanum te Upsala. Dit geschiedde door den heer Fred. Sin ger uit Wijdenes, den penningmeester der Neversie en dcor den heer M. Hillenius van de bloembollenfirma van t Hof en Blokker te Limmen. In Februari van dit jaar richtte dr. Carl G. Alm van den Hortus Linnaeonus te Up sala zijn verzoek om oude tulpen variëtei ten tot dr. de Mol, wetenschappelijk ad viseur der Neversie en medeoprichter van den Hortus Bulborum te Limmen. Het planten dezer bollen beteekent een groote stap vooruit met betrekking tot het sympathieke streven, den tuin weer te rug te brengen in den tijd van Linnaeus. En verder houdt het in: een bewijs van dankbaarhedi jegens Zweden. Deze verzameling, uit meer dan 500 met zorg gekozen bollen bestaande, bevat: 7 soorten Due van Tol, waaronder Due van Tol Geel (1700); 28 soorten enkelbloemige vroegbloeien- cus Anonius Maria z. van G. Boekei en E. P. Weijers; Adrianus Petrus Maria z. van C. L. J. Meiman en M. G. Verbakei. Overleden: Alidia Cornelia Prins 62 j.; Jopje de ZwartSteenvoorden 78 j.; Adria na MolenaarLindenburg 65 j. Getrouwd: J. J. P. Bontje 28 j. en J. M. Bisschops 25 j- VOORHOUT Geboren: Cornelia A. S. d. v. Q. van Teilinen en S- van Dijk; Maria W. d. v. J. Kortekaas en M. J. van Dijk; Hendrikus z. van S. J. v. d. Hulst en W. A. Dam en; Petronella I. d. v. C. H. den Eisen en M. J. v. d. Burg. Getrouwd: C. J- Duivenvoorden 34 j. en M. P. v. Werkhoven 33 p.; J. G. Paardekoo- per 25 j. en J. M. Ruigrok 23 j. VOORSCHOTEN Geboren: Petronella Maria Theresia, d. v. N C. de Brttijn en C. C. G. Weerden- burg; Margaretha Rita Maria d. v. J. C. Rijkelijkhuizen en W. C. M. Bertels; Arie Laurens Anthonie, z. v. K. Vlasblom en N. A. Kreling. Ondertrouwd: A. C. van Wilgen 42 j. en Antje Abbema 25 j.; J. P. Koeleman 32 j. en B. L. M. J. van Dorst 34 jaar. Getrouwd; C. Douwes 22 j. en A. Boen- óermaker 23 j.C. Bakker 30 j. en C. C. H. de Jong 26 j.; H. Verstoep 27 j. en L. F. Griffioen 28' j.; J. C. Hooijmans 28 j. en H, M. van Vliet 37 jaar. Overleden: M. van Haastrecht 6 W. WARMOND Warm un daG.Z.P. Zaterdagmiddag werd te 4 uur op het terrein van War- munda aan den Heeren weg de eerste com petitiewedstrijd gespeeld tusschen War- munda en G.Z.P. (Grijs Zwart Padox). G. ZP., die meerendeeis bestaat uit onge oefende spelers van de Houtfabriek en timmerwerken Padox te Warmond, is op gericht 29 Juni 1946. Toen ongeveer 4 uur de spelers van G.Z.P. aanwezig waren in de kleedkamer, richtte de voorzitter De Winter zich tot den aanvoerder Hogeboom. De heer de Winter zei, dat de eerste stap pen-de moeilijkste waren, alleen door zich geheel te geven voor de sport, zal de voet balvereen ig in g G.Z.P. een succes worden. Daarna werd aangevangen met de wed strijd. De uitslag en ook wat het spel be treft, getuigden echter, dat Warmunda meer geoefende spelers bezat, dan G.Z.P. ZOETERWOUDE Geboren: Johanna An ton ia Hermina d. van F. Koek en H. E. van der Haar; Jo hanna Genoveva Theoidora Maria d- van. M. de, waaronder Bacchus (170), Claermond Zilver (1760), gele en gouden Prins en Keizerskroon (beide 1750), Purper kroon (1785), Wapen van Leiden (1760). 3 soorten dubbelbloemige vroegbloeien- de, Couronne d'or (1700), Tournesol geel en Tournesol rood met geel (beide 1750); 2 soorten enkelbloemige laatbloeiende, Columbus of gala beauty en Zomerschoon (beide 1620). 5 soorten dubbelbloemige laatbloeiende, waaronder Mariage de ma Fille (1845), Gele Roos en Pioen Rood (beide 1700); 2 soorten leliebloemen, waaronder de merkwaardige groene Ridder (1700); 2 soorten parkieten, Lutea en Perfecta (beide 1680). GROOT TEKORT AAN VERSCHE ZEEVISCH. De aanvoeren van versche visch uit zee in de diverse aanvoer-havens zijn de laat ste weken zeer gering. De oorzaak hiervan moet in verschillende factoren gezocht wor den. Een groote rol speelt namelijk de on gunstige weersomstandigheid tengevolge waarvan de kustvisschers-vaartuigen de treil-visscherij in het geheel niet kunnen uitoefenen. De vangsten van deze vaar tuigen bestaan hoofdzakelijk uit platvisch voornamelijk schol. Een andere oorzaak is en deze is wel de voornaamste, dat nage noeg alle stoomtreilers en schelvischbooten vanuit IJmiuiden aan de treil-haringvissche- rij zijn gaan deelnemen, terwijl ook de klei nere treilers die tot voor korten tijd de schrobnetvisscherij uitoefenden een haring, treilnet probeeren machtig te worden en eveneens deze visscherij gaan uitoefenen. Hierdoor zijn de aanvoeren van versche haring inderdaad enorm geworden, terwijl de versche visch voorziening in het gedrang is gekomen en nagenoeg aan alle versche visch soorten een nijpend gebrek is ont staan. Rondvisch, onder andere schelvisch en kabeljauw is niet meer te koop. Tong en tarbot zijn sporadisch. Er wordt name lijk beweerd, dat de treilvisscherij op ver sche visch momenteel erg slecht is, dus niet loonend genoeg. De zaak is echter deze, dat de haring-treilvisscherij meer oplevert, tenminste zoolang de maximumprijs voor versche haring kan gehandhaafd blijven. Of dit zoo zal blijven zullen de eerstkomen de weken laten zien. Reeds brengen de drijfnetharing-visschers beduidend meer versche haring aan en indien de weersom standigheden gunstig worden, zullen aan voeren van versche visch niet achterwege blijven. Indien de export met het over schot geen raad weet, zal de maximum-prijs niet meer gehandhaafd kunnen worden, met het gevolg een prijsdaling en lagere besommingen, aldus de verwachting int Scheveningsche vissoherskringen. Niet on mogelijk dat dan weer de stoomtreilers aan de versche visch vangst gaan deelnemen en, de vischaanvoeren verbeteren. VERVOERSVERBOD EIEREN. Met ingang van 21 September is het ver voer van eieren verboden. Zooals bekend, was tot nu toe het vervoer van geringe hoe veelheden (tot 25 stuks) ook aan particu lieren zonder vergunning toegestaan. In het vervolg zullen slechts eieren mogen wor den vervoerd, welke door de vereischte formulieren zijn gedekt. HET HOUDEN VAN PLUIMVEE. Volgens de oude bepalingen mocht iemand alleen pluimvee houden, wanneer hij in het bezit was van een door het bedrijfschap voor pluimvee en eieren afgegeven ver gunning. Thans mogen particulieren zon der vergunning ten hoogste tien stuks pluimvee aanhouden. Voor personen, die landbouwbedrijf cxploiteeren mag dit to taal de vijftig stuks niet overschrijden. Voor hen, aan wie in 1946 door of namens het bedrijfschap voor pluimvee en eieren een kuikentoewijzing te hunnen name werd uitgereikt voor 130 kuikens, mag het aan tal zonder vergunning te houden stuks pluimvee maximaal 75 stuks bedragen. Op overeenkomstige toewijzingen voor 200 kul. kens, mogen thans 125 stuks pluimvee wor den gehouden. M. van Steijn en W. G. van Lochem; Leonardus Cornelis Maria z. van J. J. Bos man en E. M. van dier Meer; Franciscus Jacobus Johannes z. van J. Zandbergen en H. J. Heemskerk; Antonius Petrus Maria z. van P. H. van der Poel en C. H. Boks; Maria Petronella Johanna d. van C. F- Roessen en P. J. van Haastregt; Elisabeth Johanna Antonia d. van A. M. Schinkel en E. J. van der Burg; Wilhelmina Johan na Helena d. van H. Gerteman en M. A. de Koning; Johianna Clasina di. van P. "Ko ning en E. J. van Arkel; Petronella Geer- truida Maria d. van J. C. Mocrkerfe en C. P. Zandbergen. Gehuwd: J. Karremans 29 j. en C. M. Slingerland 29 j. ZOETERWOUDE (H. R.) Kath. Volkspartij. Vrijdagavond ver gaderde de afdeeling van de Katholieke Volkspartij in het parochiehuis onder lei ding van den heer v. Mil. Door den secre taris, den heer C. Dolle, werd een keurig verzorgd' jaar/orsiag uitgebracht. Het fi- rancieel verslag van Ten peningmeester, den heer Zwetsloot, gaf o in inkomsten ƒ540.50 en aan uitgaven ƒ400.75; een sal do dus van 139 75. Door de heeren v. Zaal en v. d. Velde werden de bes.heiden na gezien en in orde bevonden De voorzitter likte beide heeren voor hun "ele werk zaamheden in dit eerste verkiezingsjaar. Met de nieuwe contrib itleregeiing kon men zich niet vereenigen, voor 1P40 werdi aangehouden de contributie van f 1per jaar. Wil men echter aai alle verplichtin gen voldoen dan zullen er ook hoogere be dragen betaald moeten vo den. Als candidaten voor het bestuur van de Kamer-Centrale werden gesteld, de aftre dende leden de heeren Mr. Bolsius, v. Mil, Weck en Deerenberg en de heeren J. W. A. Lefeber te Lisse en Chr. Kluiters te Zoeterwoude. Als candidaten voor de afvardiging naar den Partijraad de aftredende heeren v. Breukelen, Deerenbere Hcorkens, Kouso- macker en v. Mil en de heeren Witteman 'te Noordwijk en St. Menken te Leiden. Als candidaten voor het bestuur van den Statenkring Leiden werden gesteld de heeren v. Mil en Kluiters uit Zoeterwoude en de heer Kuilenberg uit Leiderdorp. Bij de rondvraag werd er uit de verga dering een aansporing gedaan om te ko men tot uitbreiding van het ledenaantal. De voorzitter zou dit ten zeerste toejui chen, vooral wanneer het mogelijk zou zijn niet alleen de jongeren allen als lid in te schrijven, doch ooi: hun daadwerkelijke medewerking te verkrijgen, omdat wij niet alleen prijs stellen op co belangstelling der jongeren, maar ook omdat zij het zijn, die later zelf leidinw zullen moeten, geven.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3