Se&2td<ielie0omant Pontificale Uitvaart Mgr. v. Noort Aartsbisschop van Zagreb in de cel Pleidooi voor Ver. Staten van Europa OP KORTE GOLF VRIJDAG 20 SEPT. 1946 Bureaux: Papengracht 32, Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen f 0.26 per week, ƒ1.10 p. mnd, ƒ3.25 p. kwartaal. Franco p. ^>ost 4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VÓÓR LEIDEN EN OMSTREKEN 36e JAARGANG No. 10890 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WILMER. Directie: G. G. VAN ELBURG. Uitgave van N.V. „De Leidsche Courjmt" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent p. m.m. Bi) contract belangrijke korting. •7EE1R VELEN hebben aan de nagedachtenis van den grooten doode een eerbiedig ^huldebetoon gebracht. Van de gelegenheid, om bij het stoffelijk overschot te bid den, maakten op' een dag 500, daags daarna niet minder' dan 1200 personen gebruik. Gisteren waren de Metten in de St. Willibrorduskerk te Amsterdam, waarbij agens was de hoogeerw. heer Deken G. v. d. Burg met assistentie van de zeereerw. heeren rector H. Berkhout en prof. dr. J. Willebrands. Na de Lauden met pastoor W. Nolet als agens was hedenmorgen de pontificale Uitvaart. Vriend en raadsman van ontelbaar velen Met den Bisschop waren de Kanunniken van het Haarlemsch diocees, talrijke pries ters en leeken uit alle kringen van het maatschappelijk leven aanwezig. Z.H.Exc. Mgr. J. P. Huibers werd bij de H. Mis ge assisteerd door den hoogeerw. heer Fr. Fil- bry, proost van het Kathedraal Kapittel als presbyter-assistens, de hoogeerw. hee ren kanunniken praeses H. v. Deursen, van Warmond en deken W. Pompe van Den Haag als troondiaken, de zeereerw. heeren kapelaan dr. Kat en prof. M. Wenners als diaken en subdiaken. De lijkrede werd gehouden door den zeereerw. heer prof. dr. Willebrands, die als tekst had gekozen: „De wijsheid ging voor mij uit". Bij den dood van Mgr. van Noort heeft droefheid ons hart vervuld. Wij twijfelden er niet aan, of God heeft in zijn heerlijk heid voor hem een plaats bereid, maar uw Diocees, Monseigneur, deze stad en heel de wereld heeft een groot verlies geleden. Wien hebben wij in Deken v. Noort verloren? God heeft zijn natuur veelzijdig en rijk begaafd. Hij had een helder verstand, dat de dingen snel en scherp zag tot in het hart. Daarbij bezat hij een onverzettelijke wilskracht, waardoor hij niet week van iden weg, dien hij als den besten had geko zen. Zijn geestesgaven stelde hij in dienst van God, overeenkomstig de taak, hem opgelegd. Zij vonden haar volle ont plooiing, toen hij belast werd met het on derricht der theologie te Warmond. Zijn geest zocht van nature de kern der dingen. „Hij, zegt Sint Thomas, die Jdle diepste oorzaak kent van alle dingen, dat is God, mag zonder meer wijs genoemd worden daar hij volgens goddelijke nor men alles kan beoordeelen en ordenen". Dit oordeel verkrijgt de mensch door den H. Geest, volgens het woord van S. Pau- lus: de geestelijke mensch oordeelt over alles; en ,,de Geest doorgrondt alles zelfs de geheimenissen Gods". Welnu, dat van Noort niet slechts werk te met eigen studie en inzicht, maar meer nog met gebed en den H. Geest, wie zou het durven betwijfelen? Men herinnert zich het slot van zijn tractaat over de genade. „Zegene de Al machtige God dit nederig werk van onze hand, opdat wij allen* de noodzakelijkheid der genade diep doorschouwend en haar verheven waarde achtend boven alles, met vertrouwen mogen opgaan tot de troon der genade, om barmhartigheid te vinden- In dien wij dit gestadig en met nederigheid hebben gedaan, zal God ons bevestigen in alle goed, opdat wij Zijn wil volbrengen, totdat wij aan het einde mogen verwerven de onschatbare kroon der heerlijkheid, die God bereid heeft voor die Hem liefheb ben". Waarlijk, de wijsheid van v. Noort ont sproot aan de gaven van den H. Geest. Zijn taak was niet gering. Hij vond in Nederland1 geen theologische school of tra ditie. Weliswaar vond hij buiten de gren zen uitstekende werken, greep hij naar de Summa van S. Thomas, maar door gebrek aan wijsgeerige scholing was het uiterst moeilijk, deze auteurs en bronnen te ver staan. Nog enkele weken voor zijn dood sprak hij over de pioniers van het herstel der christelijke wijsbegeerte en hoe moei lijk zij het hadden gehad. Iets dergelijks kan men ook van v. Noort zeggen. Daar kwam bij dat hij stond in de bruisende on rust van de dwaling van het modernisme, oil 011 on on 011011011011011 c HELPT ONZE SOLDATEN! r U weet allen, dat onze jongens, Q die thans hun militaire plicht ver- r vullen onze steun en ons medele- 0 ven noodig hebben, Wij kunnen dat op velerlei wijze 0 toonen. 3: Een manier is: hen aan goede, U degelijke, amusante en ernstige rj lectuur te helpen, y iEr wordt al veel gedaan maar 0 nog lang niet genoeg. Boeken worden er gevraagd dag 0 in dag uit en elke aalmoezenier herhaalt die vraag voor zijn jon- y gens. p Welnu aanstaande Zaterdag zul- i: len bij de katholieken in alle pa- Q rochies van Leiden boeken voor onze soldaten worden ingeza- 0 meld. Onze Jeugdbeweging is daarvoor paraat, y Geeft iets goeds. Geen vodden n die uit elkaar liggen, y Dat zou beleedigend zijn voor onze jongens maar ook voor u zelf. En hebt ge geen boeken geeft dan een gift, kwartjes, guldens, riksen. Maar geeft en laat U niet onbetuigd. ONZE SOLDATEN REKENEN OP U waarin slechts weinigen in staat waren waarheid1 en dwaling te onderscheiden. In nauwe samenwerking met zijn collega Beijsens is hij er in geslaagd, een mooie en veilige theologische cur sus op te bouwen. Zijn grootste liefde ging uit naar de leer over de H. Drie vuldigheid en de H. Eucharistie. Daar van sprak in de laatste jaren het sterkst zijn liefde voor de Eucharistie. Hij werd als Deken tevens de wachter bij het H. Sacrament van Mirakel. Zijn laatste gang was in een stroomen de re gen naar het Begijnhof, om daar de Sacramentsprocessie mee te maken, en het moment van zijn grootste droefheid was, then hij na zijn laatste H. Mis snikkend zeilde: „dit is mijn laatste Mis geweest Kort voor zijn dood koesterde hij nog plannen voor een nieuwe studie over het H. Misoffer. Zooals hij zijn taak op Warmond liefhad, zoo heeft hij ook zijn werk als pastoor en deken liefgehad en met wijsheid vervuld. Hij moest de beoefening der wetenschap laten vallen en hij deed' het met smart. Hij moest zich aan het werk der zielzorg wij den en hij deed het met vreugde en liefde. De voornaamste plaats in die zielzorg werd ingenomen door du verkondiging van het Geloof. Hij verzorgde zelf het onder richt der kleinen voor de eerste H. Com munie, maar werkte ook in grooter ver- banldi voor het Katholiek onderwijs, getui ge zijn werkzaamheid in het Curatorium der Tilburgsche Handelshoogeschool. Als Deken denkt ieder aan de gave, die Van Noort bezat om op heldere en bemin nelijke wijze het onjuiste van een bepaalde imeenihg te doen inzien of uit het samen treffen der opinies de waarheid te doen ontspringen. Hij wist leiding te geven in de zoo moeilijke jaren van oorlog en bezet ting. Ja, inderdaad, de wijsheid ging voor hem uit. De gewijde redenaar merkte op, dat men hem misschien zou verwijten, van dezen man die toch ook mensch was alleen maar het licht te hebben geschetst en niet den Speciale textielpunten worden ongeldig Van 25 September a.s. af zullen de thans in omloop zijnde speciale punten voor textiel, uitgereikt voor 1 Mei 1946, niet meer geldig zijn. Dit betreft dus uitslui tend de in bruine kleur uitgevoerde bon nen met opdruk „Textiel 10 punten", in zwarte letters en in paarse kleur uitge voerde bonnen met opdruk „Textiel 1 punt" in zwarte letters. De handelaren dienen zich voor inlichtingen omtrent de omwis seling van deze speciale punten te wen den tot den plaatselijken distributiedienst. ZOOLLEDER ZONDER BON. Ter voorkoming van misverstand deelt het centraal distributiekantoor mede, dat de distributie van zoolleder is beëindigd, dit houdt in, dat men zonder inlevering van bonnen der lederkaart schoenen kan laten repareeren. 1000000000000000000000000000000000000000 1 Zal Margrette eens Koninginne zijn? Het feit, dat het Deensche kroon- 5 5 prinselijke paar nu drie dochters 8 heeft, maar geen zonen, heeft in De- 8 remarken in wijden kring het ver- 2 g langen naar een gronwetswijziging g o naar voren doen komen en wel in g 8 dezen zin, dat het erfrecht voor o 8 beiderlei kunne gelijk wordt. 8 2 De oudste dochter vaii het Deen- o 2 sche proonprinselijke paar heet 2 g Margrette, zoodat de mogelijkheid g o bestaat, dat Denemarken eens door g koningin Margrette geregeerd zal g worden. 8 000000000000000000000000000000000000000 schaduw. Het is mij .bekend, dat hij drif tig was, dat zijn woord soms kort was en scherp; dat hij zich niet wilde inlaten met kleine zaken, die werkelijk klein zijn, en toch wel met zaken van kleine menschen, die in werkelijkheid groot zijn. Zijn oordeel was snel en was vaak snel ler uitgesproken dan de geest van velen kon vatten en, als men dan niet aanstonds instemde, bevestigde hij het met kracht en felheid. Toch heeft hij zichzelf sterk be- heerscht, zoodat men de opkomende bewe ging in zijn gelaatstrekken aanschouwde, zonder dat ze verder tot uiting kwiam, en men zijn zachtmoedigheid en hartelijkheid bewonderde. Met een van Noort is een vriend en een raadsman van den Bisschop heengegaan, zoo besloot directeur dr. Willebrands, maar een vriend en een raadsman van ontelbaar velen. Mogen wij thans in hem een voor spreker hebben gevonden bij God. I JIT BELGRADO WORDT DE ARRESTATIE GEMELD van Mgr. Louis Stepineo, Aartsbisschop van Zagreb en Primaat van Kroatië. De aartsbisschop zou mede plichtig zijn aan de oprichting van een „terroristische organisatie" en zou binnen tien dagen terechtstaan. Naar uit Rome wordt gemeld, heeft de arrestatie van den aarts bisschop een pijnlijken indruk gemaakt op het Vaticaan. Daar merkt men op, dat deze arrestatie het gevolg is van een collectieven brief, gericht door het Episcopaat aan de Yoegoslavische regeering en Zondag j.l. in alle kerken van het land voorgelezen: waarin vrijheid van godsdienst wordt gevraagd. Het antwoord daarop is duidelijk ge noeg: geen vrijheid, maar vervolging. Allemaal Fascisten, zegt „De Waarheid" „De Waarheid" weet het beter, zooals al tijd. „Er is in Joegoslavië geen onderdrukking der vrije meeningsuiting. Er is slechts een eind gemaakt aan politieke machinaties van sommige voorgangers. Die geestelijken daar in Yoego-Slavië krijgen wat hun toekomt, zy waren „fascis ten"! En de Paus is ook een groote fascist; hoort u maar. Maarschalk Tito had den Paus verzocht, een anderen primaat in de plaats van Mgr. Stepineo te benoemen „ten eerste wegens zijn landsverraderlijk gedrag tijdens de oorlog, ten tweede omdat hij na de neder laag der fascisten de sabotage der hervor mingen voortzette. Tito wilde Stepineo, de hoogste R.K. autoriteit in Joegoslavië, lie ver niet arresteeren om de schijn te voor komen, dat de nieuwe staat anti-kerkelijk zou zijn. Het Vaticaan heeft hem niet ver vangen, blijkbaar bewust aansturende op een botsing." Tot zoover „De Waarheid", die als bewijs Churchill spreekt te Zürich 1Ï7INSTON CHURCHILL heeft gisterm ergen in de universiteit te Zuerich een rede gehouden, waarin hij sprak over „de tragedie van Europa". Hij wees er op, dat het Europeesche continent, beschikkende over de beste en meest gecultiveerde streken van de aarde en met zijn gematigd klimaat, het tehuis is van alle oorspron kelijke menschenrassen van de Westersche wereld, de bron van het Christelijk geloof en Van de Christelijke moraal en dat ditcontinent, wanneer eens vereenigd in gemeenschappelijk genot van zijn erfgoed, een onbegrensden voorspoed zou kunnen beleven met zijn bevolking van 3 k 400.000.000 zielen. één natie, van welke wij weten, dat zij haar nimmer zullen gebruiken dan alleen voor de zaak van recht en vrijheid. Doch de mogelijkheid bestaat, dat dit Verschrik kelijke vernielingswerktuig binnen enkele jaren wijd en zijd in bezit zal zijn en de ramp, welke zou ontstaan door het gebruik ervan door verschillende oorlogvoerende mogendheden zal niet alleen alles, wat wij beschaving noemen, vernietigen, doch mogelijk zelfs den aardbol zelf uiteen doen vallen." De eerste practische stap, aldus Chur chill. zou moeten bestaan in de vorming van een Europeeschen raad. Bij al dit drin gende werk zouden Frankrijk en Duitsch- land tezamen de leiding moeten nemen, met Groot-Brittannië, het Eritsche gemeen best en het machtige Amerika en, naar ik vertrouw, Sovjet-Rusland, want in dat ge val zou alles goed komen." Frankrijk en Duitschland leiders van Europa Terwijl in sommige landen het herstel op den goeden weg is, zitten in andere landen massa's gekwelde, hongerige en in verwarring gebrachte menschelijke we zens bij de ruïnes van hun steden en tehui zen den horizon af te zien, vreezend de nadering van nieuwe tyrannüe of ver schrikking. Als remedie tegen de kwalen, waaronder Europa thans gebukt gaat, bepleitte Chur chill de vorming van een soort „Vereenig- de Staten van Europa". Alleen op die ma nier, aldus zeide hij, zullen honderd.mil- lioenen in staat gesteld kunnen worden de simpele Vreugden en hope, welke het leven levenswaard maken, te genieten. Churchill waarschuwde tenslotte, dat er haast gemaakt diende te worden met het vormen van eventueele „Vereenigde Sta ten van Europa". „De atoombom is nog steeds alleen in handen van één staat en De Blocq van Scheltinga voor het Haagsche Tribunaal Uitspraak op 3 October a.s, Voor het Haagsche tribunaal stond te recht jhr. D. de Blocq van Scheltinga, voor malig burgemeester van Wassenaar, die door den Bijzonderen Raad van Cassatie op 5 December 1945 veroordeeld werd tot 20 jaar gevangenisstraf. De zaak diende thans voor het tribunaal om na te gaan, in hoeverre het wenschelijk Vermist vliegtuig gevonden NOG OVERLEVENDEN? De Belgische „Skymaster", die op zijn vlucht van Europa naar New Foundland sinds Woensdagavond vermist werd, is gis teren op ongeveer 35 kilometer ten Zuid- Westen van het vliegveld Gander (New Foundland) gevonden. Een reddingsbrigade werd uitgezonden, die het toestel voor het grootste gedeelte verbrand aantrof. Alleen het staartgedeelte was nog intact. Volgens kapitein Jennings van de „Trans- world Airlines", die het wrak heeft ontdekt, liepen drie personen in de buurt van het wrak en vier anderen ongeveer 6)4 kilo meter van de kust af. De bekendste passagier van de vermistte „Skymaster", is de 56-jarige Henri Pauwels, ex-minister en voorzitter van de Christe lijke Vakvereenigingen in België, die op weg was naar de Internationale Arbeids- conferentie te Montreal. Andere passagiers zyn de directeur van de onlangs genatio naliseerde tramwegmaatschappij Brussel- Antwerpen, Richard de Vooght, een hooge functionaris van het Belgische ministerie van Koloniën, Albert Dumont en vijf fami lieleden, onder welke drie van zijn kinde ren, en Vangilbert Perrier, directeur der Sabena. HUUR VERHOOGING? De twintig procent huurverhooging, waarover wij gisteren berichtten, en die de regeering zich voorstelt in Maart te doen ingaan, aldus de „Volkskrant", zal slechts gedeeltelijk ten goede komen aan de huiseigenaren ter bestrijding der on derhoudskosten hunner huizen. De helft der verhooging komt ten goede aan het rijk, dat hiervan een fonds zal vormen, waaruit de bouw van nieuwe woningen kan worden gefinancierd. geacht wordt het vermogen of een gedeelte daarvan ten behoeve van den Staat ver beurd te verklaren. Nadat mevr. de Blocq in het kort omtrent het vermogen van haar man door den voorzitter, mr. Vrijberghe de Coningh, on dervraagd was, gaf de beheerder, dc heer de Kat een uitvoerig overzicht van de be zittingen van den beklaagde. Behalve een bezit van 14.000 aan effecten beschikte jhr. de Blocq van Scheltinga vooorts over een aantal boerderijen, alsmede een woon huis te Heerenveen in totaal werd het ver mogen getaxseerd op ruim vier ton. De beschuldigde, die thans in de straf gevangenis te Leeuwarden verblijft, merkte op, dat hij nimmer profijt had gehad van zijn lidmaatschap van de N.S.B. Tijdens de bezetting genoot hij alleen zijn inkomen als burgemeester van Wassenaar. Integen deel had de N.S.B. hem, naar hij zeide, veel geld gekost. Zijn vermogen had hij reeds verworven, meerendeels uit het bezit van zijn vader en zijn grootmoeder. De verdediger, mr. Scholten, betoogde dat verbeurdverklaring van het vermogen in hoofdzaak vrouw en kinderen van den be klaagde zou treffen, omdat de Blocq van Scheltinga tot den naar mr. Scholten zeide zeer zware straf van 20 jaar ver oordeeld was. Hij verzocht het tribunaal dan ook, in geval dit meende tot verbeurd verklaring te moeten besluiten dit op zoo beperkt mogelijken schaal te doen. Kinderbijslag bij het eerste kind Naar „Trouw" verneemt, heeft de regee- ring thans besloten den kinderbijslag uit te breiden tot en met het eerste kind. De bijslag wordt gesteld op 2.40 per week per kind Aangezien de bijslag thans wordt gegeven, te beginnen bij het derde kind, wordt voor gezinnen met twee of meer kinderen, dus een loonsverhooging van 4.80 per week en voor gezinnen met één kind een loonsverhooging van 2.40 per week verkregen. In verhouding tot het totale loonbedrag beteekent dit een loonsvermeerdering van 10 procent. De minister-president, dr. Beel zal van dit besluit medsdeeling doen in een waar schijnlijk nog deze maand (dus niet heden, zooals de „Volkskrant" meldt) te houden radiorede over het vraagstuk der loonen en prijzen. voor de landsverraderlij ke actie van den aartsbisschop aanhaalt, dat hij „illegaal contact onderhield met uitgeweken Jezuïe ten in Italië en in de Britsche en Ameri- kaansche zones van Oostenrijk en Duitsch land" Dat doet de deur dicht! Wie met Jezuïe ten contact houdt Het bekende procédé wordt hier voor de zoï>veelste keer toegepast: Deze man „sa boteert de hervormingen van Tito" (xie boven), is dus een vijand van het commu nisme en derhalve een fascist. En de Paus dan? Die stuurt regelrecht aan op een breuk! Tito, die brave man, doet niets an ders dan democratisch besturen en wordt zóó tegengewerkt door de geestelijken. Maar als er een breuk van komt, is het de schuld van den Paus. Moeder van gesneuvelden Airborne bestolen Het A.N.P. kreeg het verzoek aan het na volgende een zoo groot mogelijke bekend heid te geven. „Tijdens het diner, dat Woensdagavond jl. in hotel Krasnapolsky te Amsterdam door de Nederlandsche regeering ten af scheid werd aangeboden aan het gezelschap Britsche oud-strijders en nabestaanden van gevallenen, welke ter gelegenheid van de verjaardag van den slag om Arnhem, de slagvelden en de graven van hun kamera den en van hun dierbaren bezochten, is door een onbekende de ruit ingeslagen van de auto van een Britsch officier van de in- ter-geallieerde controle-commissie, die met zijn echtgenoote aan het diner aanzat, om dat zij hun eenigen zoon als piloot van een zweefvliegtuig tijdens de operaties te Arn hem hebben verloren. Na de ruit te hebben in geslagen heeft de onbekende de bagage van de echtgenoote van den Britschen officier meegenomen. Deze bagage bevatte behalve 't paspoort en de kleeren van de betrokkene tevens al le herinneringen onder meer portretten en de militaire uitrusting van dezen vbor Ne derland gesneuvelden Britschen piloot. Wij meenen een dringend beroep te moe ten doen op dengene, die dit alles weg nam om althans deze voor het Britsche echtpaar van zoo onschatbare waarde zijnde voor werpen terug te bezorgen. Daartoe verzoeken wij hem het, in wel ken vorm dan ook, terug te bezorgen aan het adres van de stichting „Vrienden van Engeland", Sarphatistraat 35 te Amsterdam, opdat althans een deel van de smet worde uitgewischt, die door deze daad, waarvan zeker de draagwijdte niet werd beseft, is geworpen op de dankbaarheid, die het Ne derlandsche volk aan de oud-strijders van Arnhem heeft willen betoonen." PRINSES JULIANA ONTVANGT EEREKRUIS BELGISCHE ROODE KRUIS In. een der zalen van het gebouw, waar het Hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis te Den Haag zetelt, kwamen Don derdagmiddag tal van genoodigden bijeen, ter gelegenheid van het officieele bezoek van een delegatie van het Belgische Roo de Kruis. Om ruim vijf uur arriveerde de presidente van het Ned. Roode Kruis, H. K. H Prinses Juliana. Zij verwelkomde de Belgische delegatie. De heer Dronsart richtte zich daarop in het Fransch tot het gezelschap. Het was spreker een buiten gewoon voorrecht aan H. K. H prinses Juliana het eere kruis van het Belgische Roode Kruis te mogen overhandigen, dit is de hoogste onderscheiding welke het Bel gische Roode Kruis kent. In de centrale werkplaatsen der Nederl. Spoorwegen te Haarlem heeft een ernstige uitslaande brand gewoed, welke uitbrak in de wagenlichterij en den modellenzoldër. Drie wagens werden een prooi der vlam men. Een der uitgebrande voertuigen. Een conducteur van de Blauwe Tram overreden Gistermorgen om 7 uur had op den Park weg te Voorburg een doodelijk ongeval plaats. Een conducteur van de Blauwe Tram, de 60-jarige J. V. wonende te Voor burg bevond zich op de treeplank van de Blauwe Tram. Terwijl hij trachtte met een sleutel de portierdeur open te maken, boog hij zich voorover en werd gegrepen door een mast van de bovenleiding, waardoor hij van de treeplank werd geslingerd. Hierdoor viel hij op de andere trambaan juist voor den aankomenden sneldienst van de Blau we Tram Den HaagLeiden, werd overre den en was op slag dood. Het lijk is over gebracht naar St. Anthoniushove te Voor burg. BINNENLAND. De minister van Soc. Zaken heeft een commissie ingesteld ter bestudeering van het vraagstuk eener wettelijke regeling in zake personeel-pensioen- en spaarvoorzie- ningen Prof. dr. J. E. de Quay zal, naar de „Msbd." verneemt, worden benoemd tot Commissaris der Koningin in de provincie Noordbrabant. In de Staatscourant van 19 Sept. ko men een regeling van loonen en andere arbeidsvoorwaarden voor het slagersbedrijf en een vacantieregeling meubileerings- industrie 1946 voor, vastgesteld door het college van rijksbemiddelaars. Het Hoogste tribunaal heeft den heer Stuiver, oud-burgemeester van Berkel en Rodenrijs veroordeeld tot interneering tot 1 April 1948, verbeurdverklaring van 6400 gld. en ontzetting uit ambten en kiesrecht. Engeland betrekt bloembollen uit Duitschland in plaats van uit Nederland, zoo lezen we met verbazing in de „Volks krant". Onze bloembollen naar Amerika kunnen gelukkig weer worden vervoerd, nu de havenarbeiders te Hoboken het werk hebben hervat. Bon 523 voor vleesch is ook gedurende de week van 22 tot en met 28 Sept. geldig. Een bon, voor specerijen, 25 gr. peper of nootmuscaat, zal over twee maanden voor personen onder den 21 jaar worden aangewezen De dubbele moord in een bosch bij Heerlen is nu opgehelderd. De slachtoffer» waren twee smokkelaars uit Utrecht en uit Coblenz. Het is de politie gelukt de twee moordenaars te ontdekken en te arrestee ren, een Nederlandsche en een Duitscher. WEERSVERWACHTING OOOOO O STORM. g o Storm, aanvankelijk uit het Zuid- g g Westen, in den nacht met zware o g windstooien ruimend naar Noord- 5 a West en daarna geleidelijk afne- X g mend. g ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1