S)e CcicbelicSou/tci/nt Vredesconferentie op 23 Oct. ten einde Klacht tegen Griekenland behandeld 7000 Gedetineerden naar de mijnen De Gordiaansche knoop van Palestina De Leidsche cricketters in Engeland &antaóie en uwdieÜjftfïeid DINSDAG 10 SEPT. 1946 Bureaux: Papengracht 32. Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen 10.26 per week, 1.10 p. mnd, 3.25 p. kwartaal. Franco p. post 4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 36e JAARGANG No. 10881 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WILMER. Directie: G. G. VAN ELBURG. Uitgave van N.V. „De Leidsche Courajit" en Stichting .,De Burcht". Advertenties 15 cent p. m.m. Bij contract belangrijke korting. De rechten van den arbeider beidsvrede, omdat zij zoo christelijk zijn of omdat zij van hun geld houden?", Dit zinnetje is ontleend aan een artikel in het jongste nummer van ,,De Nieuwe Eeuw", getiteld „De Katholieke journalist en de Spaansche kwestie". Terloops mer ken wij op, dat in bedoeld artikel rake op merkingen worden gemaakt maar een prac- tische en concrete conclusie wordt gemist. Eén van bedoelde rake opmerkingen ligt opgesloten in de bovenstaande vraag. Daar zijn er inderdaad in Spanje zoowel als elders die onder een vlag, welke mooi schijnt of inderdaad ook mooi is, strijden voor niets anders dan voor hun persoonlijk belang, voor de verzekering van hun goede positie, voor de veiligstelling van hun wel varend bestaan. Zulke strijders doen ten slotte meer kwaad dan goed. Wanneer wij strijden voor democratie of tegen communisme moet die strijd zijn: eer lijk en met bedoelingen, waarbij het waar achtig gemeenschapsbelang voorop staat. Wij hebben het daarom van het grootste belang geacht, in ons blad van j.l. Zaterdag te onderstreepen, wat de voorzitter van de Katholieke Werkgeversvereniging Regout zoo scherp heeft gezegd in zijn slotwoord op het laatst gehouden congres van de ka tholieke werkgevers en wij willen er nogmaals de aandacht op richten: De sociale vrede, zoo zeide hij, kan alleen worden gewonnen, als wij medewerken aan sociale maatregelen, als wij de rechten van de arbeiders practisch erkennen uit een wel gefundeerde overtuiging en een verdiept sociaal besef, en niet uit opportunisme, niet dus om de eigen persoonlijke belan gen zooveel mogelijk te redden, niet dus om te voorkomen, wat men, liberaal bekeken, zou kunnen noemen: erger kwaad. De katholieken, die de pauselijke en cyclieken kennen en willen volgen, zullen den strijd voor de rechten van de arbei ders ook werkelijk voeren uit een wel ge fundeerde overtuiging, krachtens hun chis- telijke, hun katholieke beginselen. Mgr. POELS 55 JAAR PRIESTER. Mgr. dr. H. Poels, die toen hij 50 jaar priester was in Zwitserland vertoefde, heeft gisteren, aldus de „Volkskrant", zijn 55-ja- rig priesterfeest gevierd. Aan het feit was geen ruchtbaarheid gegeven en de doctor verwachtte zelf zóó weinig, dat men aan het zeldzame feit aandacht zou schenken, dat hij 's morgens volgens gewoonte in het klooster van de Medische Missiezusters bij Heerlen, waar hij voor eenige tijd zijn in trek heeft genomen, een stille H. Mis had opgedragen. Pas tegen 10 uur arriveerden zijn familieleden en toen droeg een neef van den doctor, pastoor Mart. Poels, met assistentie van hoofdaalmozenier Roncken, aalmoezenier Beel en pater Remigius O.S.M. een plechtige H. Mis van dankbaar heid op. Verschillende intieme vrienden van dr. Poels zijn hem in de loop van de dag gelukwenschen komen aanbieden. r\E SOWJET-MINISTER van buitenlandsche zaken, Moloitof, heeft Trygve Lie, den secretaris-generaal der V.N., per telegram de verzekering gegeven, dat de Vre desconferentie te Parijs in staat zal zijn haar werkzaamheden per 23 October te be ëindigen. Nederland eischtvergoeding van directe schade Deze mededeeling werd door Lie aan den voorzitter der algemeene vergadering der V.N., Spaak, in een telegram gedaan. Lie vroeg Spaak hierin een verzekering van de ministers van buitenlandsche zaken te verkrijgen, dat 23 October een vaststaande datum zou zijn en zeide, dat verder uitstel zeer groote moeilijkheden met zich mee zou brengen. Na antwoord van Spaak zal Lie den leden der V.N. vragen per 13 Sep tember mee te deelen, of zij met uitstel accoord gaan. Naar gisteren te Parijs werd vernomen, heeft minstens twee derde der 21 landen, bij de vredesconferentie vertegenwoordigd, geen bezwaren tegen uitstel van de Alge meene Vergadering der V.N. tot 23 Octo ber. Nederland eischt niet het volle pond. De Nederlandsche afgevaardigde bij de commissie voor het Italiaansche ontwerp verdrag de heer van Troostenberg de Bruyn, verklaarde gisteravond, dat Neder land de eisch tot schadevergoeding aan Italië zou beperken tot verliezen, die di rect döor Italië werden toegebracht, hoe wel de Nederlandsche regeering Italië als gedeeltelijk verantwoordelijk beschouwt voor de Duitsche bezetting van Nederland. Nederlandsche marine tijdens operaties te gen Italië. „Nederland is van meening", aldus de heer van Troostenberg de Bruyn, „dat geen eischen dienen te worden gesteld, welke de economische stabiliteit van Italië in ge vaar zouden brengen. Daarom vraagt Ne derland niet het volle pond- Nederland zal tevreden zijn met zeker overtollig Ita liaansche oorlogsmateriaal, inclusief sche pen. Hiertoe is een verzoek bij de ministers van de groote vier ingediend. Ex-politieke gevan genen uit België en Nederland hebben te Vught hun kamera den, die in 1943 wer den geëxecuteerd, plechtig herdacht. Aanwezig waren o.m. de Belgische minis ters Merlot en Ter nee. Een overzicht tijdens de plechtig heid. V S. verwerpen beweringen van Oekraine Kolonel Jakova sprak in het Albaansch en was zijn eigen tolk, daar de V.N. geen Albaansch sprekende tolken bezitten. Ja kova, die verklaarde, dat Al'banië niet in staat van oorlog met Griekenland wil zijn, beschuldigde de Grieksche regeering er van, dat zij meer dan honderd maal gren zen van Albanië geschondene terroristische Ons land diende een eisch van twee tot j daden bedreven heeft en aanspraak tracht drie millioen dollars in voor schade, be- j maken op een deel van Albanië „Alwie rokkend door maatregelen van Italiaan- i f 6r.enzfn, van Albanië schendt ver- IN DEN VErLIGtHEIDSRAAP kwam gisteren de klacht van de Oekraine tegen 1 Griekenland aan de orde. Na lange discussie besloot de raaid met één stem'tegen (Engeland) en één stem onthouding (Australië) kolonel Tig Jakova, afgevaardigde van Albanië, aan de conferentietafel plaats te doen nemen en de zienswijze van Al banië over het geschil uiteen te laten zetten. 2. dat Griekenland den wereldvrede be dreigt, omdat het beweert, dat het in staat van oorlog is met Albanië; 3. dat de propaganda van Grieksche monarchistische extremisten den vrede bedreigt." Paul Hasluck, de Australische afgevaar digde, verwierp eveneens elke bewering, dat de Engelsche troepen weloverwogen zich in de binnenlanidsche aangelegenhe den van Griekenland hebben gemengd en dat hun aanwezigheid het handhaven van vrede en veiligheid in den Balken nadeelig heeft be in vloed. sche autoriteiten tegen Nederlandsch bezit en onderdanen. Deze eisch zou betaald kun- nen worden met goederen uit de loopende Italiaansche productie, welke betaling, al dus de Nederlandsche gedelegeerde, bij bilaterale overeenkomst geregeld zou kun nen worden. De tweelde eisch is een voor veertig mil lioen dollars wegens geleiden schade bij de klaarde Jakova, „zal bloedvergieten ver oorzaken". Herschel Johnson, de Amerikaansche af gevaardigde, legde de volgende verkla ring af: „De regeeririg der VB. verwerpt ten eenen male de volgende beweringen van de Oekraine: 1. Dat er bij de Grieksche verkiezingen geknoeid is; Terroristen-activiteit contra Engeland De Joodsche nationale raad heeft in een volledige zitting, die zes uur duurde en door Joodsche burgemeesters en voorzit- Op het oogenblik zijn 2000 politieke ge detineerden op de Limburgsche mijnen te werkgesteld. In een onderhoud, dat wij met dr. R. C. T. Groothoff, den beheerder der mijnen, hadden, deelde id'eze mede, dat hij aan de regeering had verzocht in totaal 7000 gedeti neerden de gelegenheid te geven op de mij nen te gaan werken. De inenschen komen vrijwillig, vertelde dr- Groothof!, en zij werken goed. Na de aanneming van de eerste 2000 is de tewerk stelling van anderen echter eenigen tijd stopgezet, om de geestelijke en stoffelijke verzorging en de bewaking bij het vervoer naar en van de mijnen beter te organisee- ren. Dit is thans geschied en met de aan neming kan nu worden doorgegaan. In den regel worden S.S.'ers en personeel van de Kriegsmarine op de mijnen aangeno men, waarvan mag worden aangènomen, dat zij nog wel enikele jaren voor hun mis dragingen tijdens den oorlog zullen moeten boeten. Zij wobden streng maar mensche- lijk behandeld en getracht wordt, o.a. door het geven van behoorlijke voorlichting, hen weer geschikt te maken voor opneming in de maatschappij. Bij de beoordeeling van OP KORTE GOLF BINNENLAND. Het ligt in het voornemen van H.M. de Koningin een twee-daagsch bezoek aan Zeeland te brengen. Aanstaanden Woensdag zal zij Walcheren in oogenschouw nemen, waarbij zij zich tijdens eenige besprekin gen zal doen voorlichten over de situatie op het eiland. Donderdag 12 September zal zij naar West-Zeeuwsch-Vlaanderen gaan om ook daar een indruk van den stand van zaken te verkrijgen. De 200ste opvoering van „Het Vierde Beest" door den zeereerw. heer Henri de Greeve heeft 12 Sept. te 's-GGravenhage plaats en wordt voorafgegaan door een symfbolisch spel door medewerkenden van den Bond. Naar wij vernemen is thans mr. A. J. d'Ailly benoemd tot burgemeester van Am sterdam. Een ernstig geval van malversatie bij den wederopbouw is te Gennep ontdekt. Een aannemer zou zich verschillende reke ningen tweemaal hebben laten betalen. Het onderzoek is nog loopende. BUITENLAND. In de omstreken van Rome hebben de boeren 50.000 H.A. land in bezit genomen. Zij weigeren het land weer te verlaten. Te Bombay heerscht nu reeds een week rust. Zijn de gemoederen bedaard? Neen, het regent zóó hard, dat de straten onder water staan. Daar kan zelfs het vuur van den opstand niet tegen. \7 AMD A AG BEGINT IN LONDEN de conferentie over Palestina. Of deze conferen- tie veel resultaat zal hebben is zeer de vraag, aangezien de voornaamste personen, om wie de conferentie draait, n.l. de Joden en de Palestijnsche Arabieren, zich niet willen doen vertegenwooudigen. De Joodsche organisatie Jewish Agency verklaarde, dat wanneer zoowel de Joden als de Arabieren het compromis-voorstel van Enge land zouden verwerpen, dit juist voor Engeland een reden zou zijn om het door te zetten. Daarom komen de Joden niet. De situatie wordt er niet beter op. ters van plaatselijke gemeenteraden uit al le deelen van Palestina werd bijgewoond, een resolutie aangenomen, waarbij besloten is, niet meer samen te werken met het plaatselijk bestuur. Gisteravortd1 is een spoorweglijn te Tel Aviv op twee plaatsen door mijnen opge blazen. De eerste ontploffing had plaats in het centrum der stad voor het postkantoor. Het bureau van openbare voorlichting te Tel Aviv werd door een bomontploffing beschadigd, alsmede de bureaux voor de censuur op de pers. Bovendien hebben terroristen te Tel Aviv een aanslag gepleegd op het huis van een Britschen majoor. Deze werd gedood, terwijl zijn vrouw onlder het puin werd bedolven. Bij een anderen aanslag werd een ihooge Britsche officier van politie ge wond en een Arabisch soldaat gedood. De Joodsche terroristische organisatie Irgoen Zwai Leoemi heeft een communi qué uitgegeven, waarin zij verklaart ten volle verantwoordelijk te zijn voor de aan slagen op den spoorweg te Tel Aviv, die gistermorgen zijn uitgevoerd. Het commu niqué zegt verder, dat de aanslagen zijn ge daan naar aanleiding van Bevin's „vredes conferentie voor Palestina". de vraag, of en wanneer zij voor reclassee- ring in aanmreking komen, speelt ook de wijze, waarop zij hun werk op de mijnen verrichten, een belangrijke rol, Worden zij behoorlijke burgers, dan kunnen zij ook na den straftijd op de mijnen blijven wer ken. De tewerkgestelde gedetineerden krijgen loon - en de gezinstoeslagen. Zij moeten daarvan de kampkosten betalen, maar kun nen -de rest van het verdiende aan hun fa milie sturen. De mogelijkheid bestaat nog altijd, en kele duizenden Poolsche arbeiders voor de mijnen naar Nederland te halen. Het zijn echter vreemdelingen, waarvan wij zeer weinig weten, aldus dr. Groothoff. 'T WORDT DRUK 1 IN DE LUCHT g In Amerika wordt het in de lucht g al even druk en onveilig als op den 8 weg. Deze week steken autoriteiten <5 en deskundigen de koppen bijeen om maatregelen te treffen tegen het gevaar van botsingen in de lucht, g Vooral de lijn New YorkWashing- 5 ton schijnt een zoodanig overladen 8 luchtweg te zijn, dat er daar bijzon es dere maatregelen getroffen moeten worden. Vermoedelijk zal men een 2 stelsel van vier banen invoeren, g waardoor het mogelijk blijft, dat g zelfs bij noodzaak van blindvliegen 8 een stroom van vliegtuigen in actie blijft. ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo GAAT AMERIKA MET DE BUIT STRIJKEN? Naar het Fransche persbureau uit repu- blikeinsche bron heeft vernomen, zou een vertegenwoordiger van de V.S. opnieuw een bezoek aan dr. Gani. den republikeinschen gouverneur van Zuid-Sumatra, hebben ge bracht ten einde met hem de mogelijkheid van het doen van olieconcessies aan Ame rika te bespreken. De regeering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de navolgende verliezen zijn ge rapporteerd van onze strijdkrachten in In- dië: Gesneuveld of overleden ten gevolge van oorlogshandelingen: Koninklijke Mari ne: Marinier 2e kl. W. A. M. Winkelman uit Hoensbroek, Limburg. Koninklijke Landmacht: Soldaat J. M. Bertram uit Nijs- willer. Soldaat P. Eppens uit Arnemuiden. Korporaal J. Jacobs uit Bergen op Zoom, ten gevolge van een schotverwonding tij dens patrouilledienst. Koninklijk Nederl. Indische leger: Timorees fuselier Tekagega gesneuveld. Bepaald is, dat aan op wachtgeld gestelde burgerlijke rijksambtenaren, wier wacht geld op het bedrag van hun uitgesteld pen sioen is vastgesteld, over 1945 een uitkee- ring van 25 pet. van dit bedrag tot een maximum van 500 zal worden uitgekeerd. TOURNOOI OM DEN WERELDTITEL IN 1947. Aan het toumooi om het wereldkam pioenschap schaken, dat in 1947 in ons land zal worden gehouden, nemen Botwinnik, Euwe, Fine, Keres, Reshevsky en Smyslof deel. Deze zijn door de F:I.D.E. hiertoe aan gewezen. In het tournooi om de wereldtitel zullen de spelers elkaar viermaal ontmoeten, zoo dat ieder 20 partijen te spelen krijgt. SPORTUITWISSELING LEIDEN OXFORD Oxford, 6 Sept. (Van onzen sportredacteur). Twee dagen zijn de deelnemers aan de Lefdsche toer naar Oxford thans in de stad, waarover de laatste maanden zooveel is ge sproken en deze eerste twee tiagen hebben reeds geleerd, dat er een hechte band is ontstaan tusschen de bevolking van beide steden. De leden van het Engelsch-Nederland- sche Sportcomité doen alles om het ons, hun gasten, zoo aangenaam mogelijk te maken. En waarlijk zij niet alleen. Ook on ze gastheeren en in nog sterkere mate onze gastvrouwen voor wie de zorg voor ons hier-zijn het zwaarst weegt doen alles om ons ter wille te zijn. En klaar- ROND DE ATOOMBOM 'TOEN DE EERSTE ATOOMBOMMEN vielen op de Jap an sche steden Hiroshima en Nagasaki en een einde maakten aan den oorlog in het Oosten, ging er een rilling door de menschheid: een rilling van schrik om een wapen van zulk een enorme uitwerking en een rilling van sensatie, aangewakkerd door fantastische publicaties. Heel de wereld stond gespannen, toen in den zomer van dit jaar de eer ste atoom-proef bij Bikini genomen zou worden en vroeg zich angstig af, wat er zou gaan gebeuren. „Geleerden" voorspelden de ergste rampen; vloedgolven van duizend meter hoogte zouden zich voortplanten over de Oceanen, de zee zou verdam pen, er zou een ketting-reactie ontstaan, die de geheele aarde zou doen ontploffen en daaruit is deze conclusie te trekken: de atoombom is een vreeselijk wapen met een vernielende kracht, welke grooter is dan iedere andere explosie-bom van het grootste kaliber, maar de sensationeele ver halen, die daarvan de ronde hebben ge daan, behooren thuis in het rijk der fabe len. De experts, die de uitwerking van de bommen op de twee Japansche steden hadden waargenomen, wisten vrij nauw keurig wat zij te verwachten hadden en de beide proeven hebben aan die verwachtin gen voldaan. Dat president Truman juist dezer dagen de derde proef met den atoom bom op grootere diepte heeft afgelast, moet slechts worden geweten aan het feit, dat men een derde proefneming niet meer noo- aig acht en derhalve ook niet wenschelijk met het oog op de groote kosten. De aan maak van één zoo'n bom schatte kolonel Salm op ongeveer 1 millioen dollar, wat nog maar een klein onderdeel beteekent van de kosten, welke de geheele organisatie van de proef met zich meebrengt. De grootte van den bom is ongeveer die van een voetbal, hetgeen tot nu toe? het maximum is, dat. gemaakt kan worden, omdat het metaal, waaruit de bom is sa mengesteld, bij een grootere massa uit elkaar valt. De vrees, dat men steeds groo tere bommen zal gaan maken met een dienovereenkomstige grootere explosieve kracht, is dus ongegrond. Ook de gedachte, dat men nu de legers Nuchtere meening van Nederlandschen waarnemer Alles hing aan de radio, die niets anders deed dan huilen en gorgelen. De bom plofte en er ontstond groote stilte. Was dat alles? Er was een schip ge zonken, een paar andere lagen scheef, maar de geiten aan boord knabbelden rus tig door en de palmen van de Bikini-atol wuifden nog als altijd. En men sprak van een .,sof". Ook de tweede proef ditmaal onder water veroorzaakte geen sensa tioneele verwoestingen. Men zag later in de journaals van de bioscopen den bom explodeeren en een kilometer hooge wolk omhoog stijgen en men vroeg zich af: wat nu eigenlijk de juiste beteekenic van den atoombom zou zijn. Vanzelfsprekend is het moeilijk te schatten wat de invloed zou zijn van dit nieuwe wapen op een eventueelen toekom- stigen oorlog, maar het heeft in elk geval z'n waarde zich te baseeren op de waar nemingen van hen, dié de proeven hebben bijgewoond. Een van hen, kapitein ter zee G. B. Salm, sous-chef van onzen Marine staf, die als vertegenwoordiger van de Ne derlandsche regeering tezamen met dr. Bruining de beide proeven als „observer" heeft meegemaakt, heeft ons gisteren het een en ander van zijn ervaringen verteld en de vloten wel kan afschaffen, is onge grond. Dat de bom geen heele vloten tege lijk naar den kelder zal sturen, hebben de proeven wel duidelijk aangetoond. Natuur lijk wordt er een flinke ravage aangericht, als er een bom midden in een concentratie van schepen terecht komt, doch bij de proe ven van Bikini werd nergens de pantsering der schepen aangetast; slechts de boven- deksche installaties werden vernield en bij een eenigszins behoorlijke afstand (bijv. 1 a 2 kilometer) is de kans, om er zonder kleerscheuren door te komen, vry groot. Het aantal schepen, dat gezonken is, was bij Bikini tamelijk gering. Men vergete ook niet, dat de trefkans vooralsnog niet zóó heel erg groot is, daar het vliegtuig, dat den bom moet afwerpen op minstens 10.000 meter hoogte moet Vliegen, wil het zelf niet het slachtoffer van zijn eigen bom worden. Zelfs bij de ideale omstandigheden van de eerste Bi kini-proef kwam de uitgeworpen bom nog 500 m. naast het doel terecht. Wanneer de bom op een stad terecht komt met inwoners, die op een dergelijk bezoek niet voorbereid zijn, is de verwoes ting natuurlijk veel grooter. Men moet evenwel niet te ver gaande conclusies trek ken uit het voorbeeld van de gebombar deerde Japansche steden, want deze zijn grootendeels uit hout en papier opgetrok ken en wanneer dat brandbare materiaal gehuld wordt in een gloeiende gaswolk, vliegt het aan alle kanten tegelifk in brand. Bovendien was de bevolking zonder eenige dekking bloot gesteld aan de doodelijke radio-activiteit, zoodat daar een zoo groot aantal slachtoffers niet te verwonderen is. Zelfs wanneer de Duitschers in het bezit waren geweest van den atoombom zouden zij de landing in Normandië niet hebben kunnen verhinderen, daar zij bij de toen maals heerschende windrichting zelf meer last van de radio-actieve wolk zouden heb ben gehad dan de landingstroepen. De bom is dus gevaarlijk, ongetwijfeld, maar niet zóó ontstellend als de leek veelal denkt. Dat is het oordeel van een Nederland schen waarnemer, die met de bekende vaderlandsche nuchterheid zijn meening vormt en weergeeft. naast zoovele anderen nog, die gevraagd of ongevraagd elk oogenblik bereid zyn hun hulpvaardigheid te toonen. Ondanks het vanzelfsprekend is, dat wij klein groepje Leidenaars teloor gaan in de drukte van het welhaast groote stads verkeer als Oxford doet aanschouwen voelen wij er ons tusschen de reeds vele bekenld'en, die wij in Leiden zagen, best op ons gemak. Voordat er tot wedstrijd-spelen wordt overgegaan, moet men noodzakelijk eerst acclimatiseeren; wel verschilt het weer niet veel met dat in Holland, maar het is kou der. Donderdagmorgen werd 'n tochtje ge maakt door de stad, waarbij de fraaie tal rijke collegegebouwen natuurlijk het be langrijkste deel van aller aandacht op- eischten.Daarbij werden wij rondgeleid door den City Rector, Rev. R.R. Martin, die tal van bijzonderheden over de gebouwen zoo wel als over de inrichting vertelde. Op de bemerking, dat Oxford1 zich gelukkig mag prijzen, dat de stad nimmer gebombar deerd is in den oorlog, antwoordde onze gids ons, dat Hitier zulks opzettelijk niet had gedaan, omdat Hitier hoopte na den oorlog zijn opvoeding in Oxford te kunnen voltooien'n Enkel voorbeeld' van den sprankelenden humor, waarvan de En- gelschman vol is. Na de bezichtiging van de collegebouwen 'n bezoek aan het stadhuis met ontvangst door den burgemeester, diens vrouw en den pl.v. burgemeester, alle drie met zwa re gouden ambtsketens omhangen. Daarna werd 'n lunch ten stadhuize aangeboden, waar hartelijke toespraken worden gewis seld tusschen den burgemeester (Coun. D. Oliver) en mr. N. J. Rowaan, die de lei der dér Leidsche groep is. Des middags werd een boottocht gé- maakt naar Abingdon, waarna bezichtiging van enkele bijzondere gebouwen in dit plaatsje. Vrijdagmorgen volgde een bezoek aan de Morries Motor Works, waar de fabri catie van auto's aan den loopenden band werd gevolgd' met steeds groeienlde belang stelling. In den middag cricketoefeningmaar de stroomende regen verhinderde zulks. Het cricketprogranrma ziet er als volgt uit: Zaterdag tegen Witney Town, Zondag tegen de politie van Oxford, Maandag te gen het team van de Wollendekenfabriek van Witney, welk bedrijf des morgens be zichtigd wordt en Dinsdag tegen het team van de stad Oxford.Als de regen geen spelbreker is. 00000 WEERSVERWACHTING ooooo o geldig tot Woensdagavond. o Aanvankelijk droog weer met weinig o g wolken. Morgen overdag opnieuw re- o o gen, weinig verandering in tempera- o tuur. Naar Z.-W. of Zuid terugloopen- g g de wjnd, die tot krachtig toeneemt, o oooooooooououooooooououoouoouoouuouuoou

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1