3)e Qeidócke, Joego-Slavië verwerpt Triest-voorstel Buitenlandsche waardeering voor H.M. Weer toenaderingspogingen op Java Eeuwfeestviering St. Vincentiusvereen. MAANDAG 9 SEPT. 1946 Bureaux: Papengracht 32. Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen i 0.26 per week, 1.10 p. mnd, f 3.25 p. kwartaal. Franco p. post 4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 36c JAARGANG No. 10880 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WILMER. Directie: G. G. VAN ELBURG. Uitgave van N.V. „De Leidsche Coifrant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent p. m.m. BH contract belangrijke korting. V Als /"VVER HET meest actueele onderwerp ^van alle actueele onderwerpen liet pater Henri de Greeve Zaterdag zijn lichtbaken schijnen. Als, zoo zeide hij, op de wereldconferen tie te Parijs over niets anders zou zijn ge sproken dan over de liefde, zou er heel wat nuttiger werk zijn gedaan dan nu! Ja. En als dan daaruit practische concre te conclusies waren getrokken en beslui ten genomen; en als dan degenen, die aan die bespreking hadden deelgenomen, die conclusies en besluiten hadden gevormd uit eigen innerlijke, beleefde en doorleefde overtuiging, dan zou de opbouw eener nieu we betere wereld in een verblijdend snel tempo gevorderd zijn. Maar als wij, die dat alles zoo graag zou den zien en zoo hartelijk zouden toejui chen, eens zouden beginnen in onszelf en voor onze eigen omgeving de liefde in prac. tijk te brengen, dan zou ook bij een mi? lukte wereldconferentie! een groot stuk vrede en geluk in eigen kring en rondom ons verworven zijn. En als anderen dat ook zouden doen in hun kring, dan zou, misschien langzaam maar zeker, het aan schijn der wereld worden veranderd. Vaak en fel genoeg hebben wij geschol den op de slechtheid, den onchristelijken geest van de wereld. Laten wij liever die wereld verbeteren enbeginnen bij ons zelf. Beginnen bij ons zelf door de chris telijke liefde te beleven, te doorleven. Behandel de blijdschap van anderen als porcelein, aldus pater de Greeve in diezelf de causerie. En wij slaan herhaaldelijk an deren blijdschap kapot door onze liefdeloos, heid. „Heftige woorden wonden de ziel", zegt de schrijver van het Boek der Spreu ken (15 4). En hoe vele zielen worden er dagelijks gewond door woorden, die worden gesproken zélfs in den kring van eigen familie en van het eigen gezin. Geen pijn is schrijnender en geen leed dringt dieper in de ziel, dan wat den mensch wordt aangedaan door liefdeloos heid, dan wat een gevolg is van vrijwilli ge liefdelooze daden. Al het andere kan gemakkelijker worden verdragen en ver-, duurd. De maatschappij kan alléén worden ver beterd door de practische beoefening van de liefde. En met die verbetering moet ieder beginnen bij zichzelf.... .Neen, wij preeken niet wij maken slechts enkele opmerkingen over het meest actueele onderwerp van alle actueele on derwerpen! MOTIE BETREFFENDE ANTI SEMITISME. Het bestuur van den Nederlandschen Journalistenkring heeft in zijn op 7 Sep tember j.l. gehouden vergadering de vol gende motie aangenomen: „Het bestuur van den N J.K., overwe gende, dat den laatsten tijd ook in de Ne derlandsche pers enkele onrustbarende uitingen van anti-semitische gezindheid voorkomen, van oordeel, dat dergelijke uitingen zoo zeer in strijd zijn met de goe de Nederlandsche tradities van mensche- lijkheid en verdraagzaamheid, dat een open. lijk protest daartegen moet worden verhe ven, spreekt zijn scherpe afkeuring uit over Nederlandsche journalisten, die zich aan deze verwerpelijke practijken schuldig ma ken". DE VREDESCONFERENTIE TE PARIJS •"PER BIJEENKOMST van Zaterdagavond van de politieke en territoriale commissie voor Italië van de Vredesconferentie heeft de Oekraine steun gegeven aan de aanspraken van Joego-Slavië op Gorizia, de op één na grootste stad v. Venezia Julia. Gorizia wordt door de z.g. „Fransdie lijn", volgens het dichtstbijkomend voorstel bij de opvatting van de „groote vier", doorsneden. Bielo-Rusland heeft een amende ment ingediend, waarin wordt voorgesteld, geheel Gorizia bij Joego-Slavië te voegen. Vergadering V.N. uitgesteld l00pig) Try?Y5-Lie'de led€n van de tot 23 October? De Oekrainsche afgevaardigde verklaar de, dat het onmogelijk was om Gorizia te scheiden van het gebied, waarvan het af hankelijk was. Kardelj, de Joego-Slavische afgevaar digde, verklaarde, dat Joego-Slavië geen enkele beslissing zou erkennen en geen en kel vredesverdrag met Italië zou teekenen, wanneer niet de „onrechtvaardigheid" door de „Fransche lijn" aan Joego-Slavië aan gedaan, hersteld zou worden. Noch het Britsche, noch het Amerikaan- sche of het Fransche voorstel gaf een op lossing aan, welke Joego-Slavië kon aan vaarden, aldus verklaarde Kardelj. Ter- wille van het bereiken van een overeen komst was Joego-Slavië bereid, zijn steun te geven aan een speciaal internationaal statuut voor Triëst als Vrijstad, doch al leen dan, wanneer de begrenzing van Triëst beperkt zou worden tot deze stad zelf en haar onmiddellijke banlieu en wan neer de stad in economisch opzicht in vol doende mate verbonden zou blijven met Joego-Slavië en de andere achterlanden, voor welke zij als internationale haven zou kunnen dienen. Over het doode punt heen. Na een debat van twee uren is men in de bijeenkomst van de militaire commissie van de Vredesconferentie, welke Zaterdag avond gehouden werd, heengekomen over het doode punt, dat veroorzaakt was door een Grieksch amendement, waarin ge vraagd werd om teruggave van Grieksch oorlogsmateriaal, naar aanleiding van arti kel 58 van het ontwerpverdrag met Italië, dat gaat over bestemming van overtollig Italiaansch wapenmateriaal. Grieken land heeft er in toegestemd zijn amende ment in te trekken op voorwaarde, dat door de economische commissie voor Ita lië de verzekering wordt gegeven, dat deze de teruggave van oorlogsmateriaal zal eischen in de economische clausule, waar bij restitutie van geallieerd eigendom wordt voorzien. Wordt vergadering der V.N- uitgesteld? In een bijeenkomst .van de „groote vijf', die ruim vier uur duurde, werd be sloten, dat Spaak, voorzitter van de alge- meene vergadering der V.N., Maandag di rect aan Trygve Lie, secretaris-generaal der V.N., de volgende mededeeling zal over brengen: „Rekening houdende met de moeilijkheden, die het gelijktijdig verrich ten der werkzaamheden van de Vredescon ferentie en de algemeene vergadering der V.N. met zich meebrengt, verzoeken de regeeringen van Sovjet-Rusland, Frankrijk, China en België (die van Engeland voor- Tijdens de vergadering der inter-parle- mentaire Unie te St. Moritz viel de ver jaardag der Koningin. De Nederlandsche delegatie vierde dit door het toezenden van oranje bloemen aan de andere delegaties, waarop zij van verschillende kanten met den feestdag werd g^lukgewenscht. Op bijzondere wijze uitte zich de Engel- sche delegatie. Zij zond aan den voorzitter der Nederlandsche groep, den heer P. J. S. Serrarens, lid der Tweede Kamer, het ver zoek, aan Hare Majesteit de gevoelens der Britsche groep der interparlementaire Unie te doen toekomen. In dit schrijven getuigt de voorzitter der Britsche groep: „Gedurende den oorlog hadden wij de eer, Hare Majesteit in Groot-Brittannië te ontvangen, en wij kunnen u verzekeren, dat wij gedurende dien tijd met bewonde ring haar sterkte en uitstekend voorbeeld onder de ernstigste omstandigheden hebben gadegeslagen. Wij verzekeren u, dat het Britsche volk het diepste respect en de warmste vriendschap voor haar koestert, zoowel voor haar persoon als voor het staatshoofd van een volk, dat zoo nauw met ons verbonden is en dat voor de ge meenschappelijke zaak der vereenigde na- OP KORTE GOLF BUITENLAND. President Truman heeft de atoombom- proef, waarbij de bom diep onder water tot ontploffing zou worden gebracht, voor on- bepaalden tijd uitgesteld. Een Britsch vliegtuig van de lijn En gelandZuid-Amerika is kort na het op stijgen in de omgeving van Bathurst in Gambia (Noord West Afrika) omlaag gestort. 23 personen kwamen om het le ven. In Duitschland is Joseph Grohe gear resteerd. Hij was één der 15 eerste leden der Nazi-partij. Tijdens den oorlog was hij rijkscommissaris voor België en als zooda nig een der voornaamste oorlogsmisdadi gers. Te Frankfurt is gearresteerd een ze kere dr. Putzengruber, die te Dachau proe ven verrichtte op evangenen, om te weten hoe lang een mensch in ijskoud water kan leven. Tot 30 Augustus hebben 11/4 millioen Duitschers Polen verlaten en meer dan 850.000 Duitschers Silezië. Groote grondbezittingen in de Ame- rikaansche zóne van Duitschland zullen verkaveld worden tot duizenden aparte boerenbedrijven. ties zoo ontzettend geleden heeft. Wij hopen, dat u aan Hare Majesteit de beste wenschen voor haar geluk en voor spoed en voor die van haar land namens de Britsche groep der interparlementaire Unie wilt overbrengen". K.L.M. CONSTELLATION MAAKT NONSTOPVLUCHT NEW YORK— SjCHIPHOL. De tweede constellation van de K.L.M., de PH-TAU onder commando van Evert van Dijk,, is Zondagochtend 11.32 uur op Schiphol geland, na een non-stop vlucht New YorkAmsterdam. De totale lengte van dit traject bedraagt 6.200 k.m. welke afstand werd afgelegd in 14 uur en 2 minuten. De gemiddelde reis snelheid was 445 km. per uur. Voor het eigenlijke Oceaan-traject van kust tot kust, d.w.z. van New Foundland tot Ierland, be droeg de reisduur 7 uur 17 minuten. SALARISSEN VAN OVERHEIDS PERSONEEL. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft een vertegenwoordiging ontvangen van de samenwerkende centrales van over heidspersoneel en de salarispositie met haar besproken. De minister heeft haar medegedeeld, dat de salariscommissie ad hoe inmiddels is op. geroepen om op Maandag 23 September over dit onderwerp te beraadslagen. De dan te bespreken voorstellen zullen zoo mogelijk dien zelfden dag worden af gehandeld en terstond na ontvangst van het advies der salariscommissie zal de mi nister bevorderen, dat het kabinet spoedig zijn definitief standpunt bepaalt. nisatie der V.N. te raadplegen over de al of niet wenschelijkheid van het uitstel len der bijeenkomst van de algemeene ver gadering tot 23 October." Engeland zal in uitstel toestemmen, mits dit geen uitstel beteekent van de bespre king der Duitsche en Oostenrijksche kwes ties. Op aandringen vari Engeland besloten de ministers, dat de ragd van ministers van buitenlandsche zakerj zoo spoedig mogelijk na de Vredesconferentie de uiteindelijke ontwerpen der vijf vredesverdragen zullen voltooien. Volgens gezaghebbende Engel- sche kringen werd besloten, dat de raad van ministers van buitenlandsche zaken hiertoe in November bijeen zal komen en dan ook de Duitsche kwesties zal bespre ken. Een belangrijk deel van den avond werd besteed aan de bespreking van de vraag, of de Oostenrijksche kwestie ook op de agenda van de vergadering der minis ters van buitenlandsche zaken zou worden geplaatst. Men kwam niet tot overeenstem ming. ZIT DEdRELLE NOG IN SPANJE? Volgens onbevestigde geruchten zou Leon Degrelle het Spaansche grondgebied niet verlaten hebben en zich nog altijd te San Sebastian bevinden, in de villa van een gravin, en onder bescherming van de Spaansche politie. Lord Killearn, de Engelsche speciale afgezant in Zuid- West Azië, arriveer de te Batavia, om de situatie op Java in oogenschouw te ne men. Lord Killearn inspecteert de eere- wacht, welke ge vormd werd door stoottroepen. Van Mook en Sjahrir zenden uitnoodigingen Uit betrouwbare bon wordt verno men, dat dr. van Mook overweegt een schrijven aan Sjahrir te zenden waarin hij hem zal voorstellen tezamen te bespreken, of zij lord Killearn 11 dan niet zullen uitnoodigen zijn dien. sten te verlcenen bij een oplossing van het Nederlandsch-Indonesische conflict. Dr. van Mook heeft eveneens een uitnoodiging van de republikeinen ont vangen om een Nederlandsche missie naar Djokjakarta te zenden ten einde zelf den toestand in oogenschouw te nemen. Men neemt aan, dat de repu blikeinen bereid zijn, om het program, ma van de tocht geheel aan de missie over te laten, nadat deze in Djokja karta is gearriveerd. Ï"\E ST. PETRUSKERK was gisterenmorgen met een heiligen-beeld verrijkt, dat in strijd met alle Kropholleriaansche principes een vooraanstaande plaats had verworven tusschen het hoogaltaar en dat van St. Joseph met het permanente huiskamer-beeldje. De heilige, wien dit principieele privilege ten deel viel, was de goede armen-vader Vincent de Paul, en de reden van deze inbreuk was het eerste eeuwfeest van de St. Vincentiusvereenig ing. tius, Elisabeth, Don Bosco, pater Damiaan en zoo vele anderen. Het woord van Christus: „Wat gij den minste der Mijnen gedaan hebt, dat hebt ge aan Mij gedaan" is daarbij de groote stuwkracht geweest: het zien van Christus in de armen en ongelukkigen, het geloof in Hem, de hoop op een eeuwige beloo ning, de liefde, welke zichzelf deed over winnen. Het ideaal der St. Vincentius-vereeni- ging is zelfheiliging door armenzorg. Spr. wekte de Vincentianen op tot groote har telijkheid jegens de menschen, die door hen worden bezocht, opdat, wanneer Fran- ciscus van Sales, een tijdgenoot van „Mon sieur Vincent", kon zeggen: „Wat moet God toch goed zijn als Vincentius al zoo goed is", getuigt kan worden: wat moet God toch goed zijn, als de Vincentianen al zoo goed zijn. Het mannen- en jongenskoor, dat te genwoordig een reputatie heeft op te hou den, was bizonder op dreef en zong, onder leiding van den heer H. van Rijnbeek, de mis „Gratia Plena" van Refice. Tijdens de bewierooking van de offer gaven, zweefde het „Ave verum corpus" van Mozart tusschen de geurige wol ken op. De luisterrijke plechtigheid werd be sloten met een waarlijk zegepralend „Haec Dies" van Schrijvers. (Een verslag van de feestvergadering, welke 's middags werd gehouden, is ge plaatst op pag. 2). WERELDSTUDENTEN CONGRES TE PRAAG. De delegatie van de Nederlandschen Stu denten >op het wereld studenten congres te Praag, welk congres van 18 tot 31 Augus tus werd gehouden, heeft zich genoodzaakt gezien te verklaren, dat het voor de Neder landsche Studenten-raad onmogelijk zal zijn, lid te worden van de nieuw opgerichte Internationale Unie van Studenten. De de legatie schrijft ons het volgende: De delegatie heeft dit besluit genomen dp grond van het feit, dat de constitutie van de nieuw opgerichte organisatie niet vol doende waarborgen biedt tegen een verre gaand ingrijpen in het interne leven van de Nederlandsche Studentenorganisaties, terwijl de eenzijdige politieke tendenzen in het nieuwe lichaam geen gezonde basis vor men voor internationale samenwerking. Er zij op gewezen, dat het hier gaat tegen het feit der eenzijdigheid, niet tegen haar po litieke kleur. Het niet deelnemen van de Nederland sche Studenten aan deze organisatie heeft geenerlei invloed op het contact van de Ne derlandsche Studenten met die van andere landen". Het hooge karakter der christelijke charitas In stemmig zwart zaten de Vincentianen in rijen tegenover het witte beeld tusschen de witte bloemen van den bezieier, stichter en promotor hunner conferenties. Behalve de Leidsche confrères waren vertegen woordigd de broederschappen van Oegst- geest, Zoeterwoude en den Hoofdraad uit den Haag. Het gemeentebestuur was ver tegenwoordigd door weth. Menken. Een gToote menigte getuigde van haar belangstelling voor de eeuwfeest-viering van dezen liefdebond, een belangstelling, welke voorzeker ook getrokken werd door het feit, dat de plechtige H. Mis pontifica- liter zou worden opgedragen en pater Borromaeus de Greeve o.f.m. de feestpreek zou houden. Terwijl het koor de ingangs-psalm van Maria's verjaardag zong, deed de doorl. en hoogw. heer mgr. Th. M. P. Bekkers, protonotarius apostolicus, rector van huize „Bijdorp" te Voorschoten, gemijterd en voorafgegaan door stafkruis en een schaar acolythen en geestelijken, zijn intocht naar het met witte bloemen besneeuwde hoog altaar. Mgr. werd bij het vieren van de H. Ge heimen geassisteerd door den pastoor en kapelaans der parochie. In het priesterkoor had als eenling plaats genomen rector L. Vester. Voor zijn feest-predikatie had pater Borromaeus tot tekst gekozen de woorden van St. Paulus: „De liefde zegt nooit: het is genoeg". De predikant noemde het een onsterfelijke roem voor Leiden, dat het de derde stad in den lande was, waar een Vincentianen-conferentie werd opgericht. Vandaag, op dit eeuwfeest komen zij an ders naar voren gewoonlijk. Anders gaan zij bezoeken afleggen; nu zijn zij het die recipieeren; anders gaan zij stil hun weg, nu komen zij openbaar bijeen in de tem pel Gods. Op dezen dag wilde spr. de Vin centianen opjagen naar hun ideaal en daarom het hooge karakter der christelijke charitas schetsen. In de Oude Wet was reeds voorgeschreven, dat ieder zijn naaste zou liefhebben als zichzelven en dat was reeds veel gevergd, want wij zijn te genover onszelf zoo vergevens-gezind. Maar in de Nieuwe Wet wordt ons op het hart gedrukt onzen naaste te beminnen zooals Christus ons heeft lief gehad. De liefde is een onmisbaar deel van ons Christen-zijn: „Wie de liefde onderhoudt, heeft de geheele Wet vervuld". Pater Borromaeus zeide, dat wat men ook dwaas tegen de Kerk te berde brengt wel niemand zal opstaan, die zegt, dat zy de liefde niet kent. De christelijke cha ritas stroomt sinds het begin van de stich ting der Kerk uit van de brandende tro pen tot het verkleumende Noorden en heeft figuren voortgebracht als Vincen- De Fransche gene raal de Lattre de Tassigny was de gast van het Prinselijk Paar aan boord van het jacht „Piet Hein" H.KH. Prinses Ju liana en Z.K.H. Prins Bernhard onderhou den zich met den ge neraal. KERKNIEUWS BENOEMING BISDOM HAARLEM. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot assistent te Bergen (St. Anto- nius-pensionaat) den weleerw. heer J. J. Tuyp, die kapelaan was te Haarlem (H. Joan, de Dooper). GOUDEN KLOOSTERJUBILEUM. Zaterdag vierde frater Tarcizio (J. L. Horsten), van de Tilburgsche Fratercongre gatie, zijn gouden klooster jubileum. De jubilaris is jarenlang zeer bekend op onderwijsgebied; hij schreef verschillende boeken o.a. „Stemmen van verre en dicht bij". „Keurlessen", Studies van Vondel, van wiens werken hij een groot kenner is. Als Superior-generaal der congregatie van 1926—1938 bracht hij deze tot grooten bloei. Ook voor het missiewerk deed hij zeer veel. Tijdens een Zaterdag gehouden receptie, gaven velen van hun medeleven en waardeering blijk. Te Batavia is in dezen nog geen beslis sing genomen, doch indien de uitnoodi ging aangenomen wordt, zal de missit waarschijnlijk hoofdzakelijk uit hoofden van departementen en andere vooraan staande personen bestaan. DE PALESTIJNSCHE ARABIEREN EN DE PALESTINA-CONFERENTTE. De koninen van Transjordanië en Saoe- disch Arabië, alsmede de regeering van Sy rië, hebben zich tot de Arabieren in Pales tina gewend met het verzoek hun stand punt met betrekking tot deelneming aan de Palestina-conferentie te Londen alsnog te herzien. Als resultaat hiervan, zoo ver luidt uit gewoonlijk goed1 ingelichte Arabi sche bron, zullen de Palestijnsche Arabie ren misschien een delegatie van waarne mers zenden. WORDT BULGARIJE EEN REPUBLIEK. Zondag is in Bulgarije een volksstem ming gehouden over den regeeringsvorm. Naar verluidt duiden de eerste uitslagen van het referendum op een sterke meer derheid ten gunste van de republiek. Het Belgische leger zal tusschen 1 Oc tober en 31 December op vredesvoet wor den teruggebracht. De Belgische minister van landsverde diging heeft voorts besloten, dat de kor poraals en de soldaten, die op 31 December 1946 den leeftijd van 40 jaar zullen hebben bereikt, op het eind van dit jaar zullen worden ontslagen of dat Ihun onbepaald ver lof zal worden verleend. Van 1 October af ontvangen zij 3 irtaan- den verlof, met behoud van soldij. Zij, die minstens 20 jaar actieven dienst hebben, krijgen recht op pensioen, evenals diege nen met 10 jaar actieven dienst, die thans ongeschikt bevonden worden. DE STAKINGSGOLF. In de kolenmijn Aiseau-Presles, te Torg- nee-Farciennes (België) is het meerendeel der mijnwerkers in staking gegaan. De sta kers protesteeren tegen de niet-uitbetalin- gen van de achterstallige loonen, waarop zij recht hebben. De bond van zeelieden van de American Federation of Labour heeft verklaard, dat indien de Amerikaansche regeering, zooals zij heeft gedreigd, de schepen, waarop wordt gestaakt, zou trachten te exploitee- ren, de vakvereeniging een oproep tot al gemeene werkstaking zou uitvaardigen. De Antwerpsche havenstaking wordt op geheven, daar het referendum der haven arbeiders op het wervingsbureau de vol gende uitslagen toonde: 6.526 arbeiders hebben gestemd voor de hervatting van den arbeid en 4.222 tegen. Op de schepen, die dringend moeten worden gelost, is Zon- dagrnorgen reeds het werk hervat. „Doodenreis" van Beendorf In een te Hamburg gevoerd proces is H. Brunken, Rottenfuehrer, ter dood veroor deeld door ophanging en G. Poppenhagen, SS-Obersturmfuehrer, veroordeeld tot 15 jaar tuchthuisstraf. Het betreft hier de z.g. „doodenreis" van het Aussenkommando van Neuengamme, genaamld Beendorf. Dit was een onder- grondsche oorlogsfabriek, waarin in totaal ca. 1500 mannen en ca. 3500 vrouwen van alle geallieerde nationaliteiten werkten. Bij het naderen der geallieerde troepen onge veer een miaand vóór de capitulatie zou dit kamp geëvacueerd worden naar Hamburg, een afstand van ca. 300 km., welke reis men taxeerde op twee da.gen, voor welke perio de dan ook eten medegenomen was. Deze reis heeft echter zeven dagen geduurd, in welken tijd de gevangenen slechts twee maal te eten hebben gehad, terwijl het op bevel van verdachte Brunken, die trans portcommandant was, verboden was water te drinken. Daar de gevangenen, volgens een getuigenverklaring, tot een aantal van 160 in een gesloten wagen waren gepropt, zijn onderweg velen gestorven of krank zinnig geworden. ZOOLLEER VRIJ. Naar het Rijksbureau voor huiden en leer aan de distributiediensten heeft medege deeld, zal de distributie van zoolleer wor den opgeheven. Dat schijnt niet in te hou den, dat nu zoolleer in onbeperkte mate verkrijgbaar is. Voorloopig zal ook nog wel rubber voor vernieuwing van zolen ge bruikt moeten worden. Maar in elk gevel zullen Voor schoenreparaties geen bonnen meer gegeven behoeven te worden. 00000 WEERSVERWACHTING ooooo g Wisselende bewolking met langere g periode van zonneschijn. Vannacht aan f 2 de kust nog enkele buien, overigens 2 o uitstervende buien-activiteit. Iets war- o mer dan vandaag, meest matige Wes- 2 telijke wind. Óoooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1