MARKTBERICHTEN RADIO STADSNIEUWS meter. Vooral het handballen bracht veel sensatie. De ploeg, die gedacht was op de onderste plaats te komen, zag kans op de eerste te komen n.l. K. J. M. V. II. Ze speelde eerst gelijk tegen de Kajotters, doch door zevenmaal doel te gooien, wist zo tenslotte de overwinning aan zich te trekken. K. J. M. V. I won van N. K. J. B.- Rijndijk, zoodat toen K. J. M. V. I uitkwam tegen K. J. M. V. II. Dit bracht, dank zij de reuze prestaties van den kieper van K. J. M. V. II, de verrassende uitslag van 11. Doelgooien was weer de oplossing en weer bracht dit een overwinning voor K. J. M. V. II, dat hiermee de kampioenstitel weg sleepte. Kajotters-Rijndijk werd 06, zoo dat de K. A. I de onderste plaats bezette. N. K. J. B.—Rijndijk en K. J. M. V. I heb ben daarna eerlijk gedobbeld om de 2e en 3e plaats wat in het, voordeel van K. J. M. V. I uitviel, hetgeen den volgenden uit- sjag bracht: 1. IC. J. M. V. II; 2. K. J. M. V. I; 3. N. K. J. B.-Rijndijk; 4 Kajotters A! met al is deze gezamenlijke dag van K. J. M. V., Kajotters en N. K. J. B.-Rijn- dijk een succesvolle en geslaagde dag ge weest, wat een aansporing moge zijn om dit feest nog eens te herhalen. L. P. Loco-burgemeester. B. en W. van Voorschoten hebben bepaald, dat bij onge steldheid, afwezigheid of ontstentenis van den Burgemeester deze wordt vervangen door den wethouder G. Schrama. Nteuwe bed rijf scursus. De 3-jarige, onder rijkstoezicht staande, bedrijf scursus van de Zilverfabriek voor zilversmeden en gereeedschapmakers is aangevangen, waarbij de ouders der leerlingen uitge- noodigd waren. Na de ontvangst volgde met de ruim 70 aanwezigen een excursie door de fabriek, waarbij de jongens zelf hun ouders rondleidden. Een deel van de te geven leerstof, alsmede de reeds ge maakte proefwerkjes lagen ter inzage in het leslokaal, hetwelk er mede door de vele bloemen, erg gezellig uitzag. Na de interessante rondleiding kwamen ouders, leerlingen, docenten ^en enkele arbeiders- vertegenwoordigers in een gezellig zaaltje bijeen, waar de directeur, de heer van de Waal, een kort woord sprak. Hij wees o.m. op het nut van deze practische en theore tische opleiding en zeide, dat waar aan de ambachtsscholen geen opleiding voor zil versmid bestaat, de nu aangevangen cur sus in een groote behoefte voorziet. De be langstelling van ouders en leerlingen en de tentoongestelde proefstukken van deze laatsten doen verwachten, dat we wat be treft de resultaten niet worden teleurge steld. De directie doet al het mogelijke om het personeel ter wille te zijn en de jongens liefde voor hun vak bij te bren gen. Na deze sympathieke woorden werd allen een kopje thee en gebak aangebo den. Een van de ouders, de heer Ver schuur, dankte de directie voor de aardige ontvangst en de interessante excursie en zeide uit eigen ervaring te weten en ook zoo juist van een ervaren zilversmid te hebben gehoord, dat slechts liefde voor den arbeid den mensch tevreden kan ma ken. Geboren: Corina Anna Maria. d. v. N. J. Verkleij en S G. M. Strijk, Johanna Ca- tharina d. v. W. Schoenmakers en L. Groen F.gon Ronald, z. v. A. Ninke en B. H. Nas- veld; Anke Hendrica, d. v. J. Schouten en L. C. van der Hoek; Maarten Jacobus, z. v. C J. van Leeuwen en M. J. van Gessel; Jan, z. v. C. Hoek en J. Moekman; Johan nes Jacobus, z. v. F. C, van Heusden en M W. van Starrenburg. Ondertrouwd: C. Douwes 22 j en A. Boendermaker 23 j.; J. Fokker 29 j. en H. E. van Leeuwen, T. C. J. Geene 32 j. en M. A. A. Branse 23 j. Getrouwd: E. Vriezinga 29 j. en C. P. Verhoog 31 jair. Overleden: Cornelia Krijger 65 j. echtg. van G. Schrijvers. WARMOND GEMEENTERAAD. Onder voorzitterschap van jhr. mr. L. M. E. von Fisenne kwam de nieuwe raad de zer ^gemeente voor het eerst in openbare vergadering bijeen. Tot wethouders werden gekozen de heeren J. M. J. de Greef (R.K.) en J. Dekker (A.R.). Namens de raadsle den complimenteerde de heer Vergeer de wethouders met hun benoeming. Nadat de heer Bladel nog had gewezen op den slech ten toestand van het rijwielpad in het Oost einde en had aangedrongen op het nemen van maatregelen teneinde te komen tot een meer efficiënte bewoning van den grootere huizen in' deze gemeente, werd de bijeen komst gesioten. ZOETERWOUDE (H. R.) Ouderavond. Onder groote belang stelling, waaronder ook afgevaardigden uit andere plaatsen en vertegenwoordigers van de Stadsraad voor de K.A.J. tegen woordig waren, werd gisterenavond een welgeslaagde ouderavond gegeven in het parochiehuis. Met eigen jonge beginnende krachten zijn de jongens geslaagd het pro gramma, waarvan het eerste deel bestond uit „Herinneringen aan Donkere Tijden uit de Nederlandsche Geschiedenis", en het tweede gedeelte na de pauze, van de vroolijke kant bezien onder het motto „Kop op en lach er om",'vlot en met suc ces af te werken. Een waardig slot van het le deel „den Vaderlandt Getrouwe" waren declamaties met verbindende tekst over de tijd der Duitsche overheersching 19401945. De non-stop-revue in zakfor maat met medewerking van Jonathan Vervelend, afgewisseld door het optreden van „The Midway Hawaians" de door ve len graag gehoorde muziek, is goed ge slaagd. Kapelaan Vulsma wós dan ook ze ker de tolk van allen bij zijn slotwoord op dezen avond, waarbij ook tegenwoordig waren pastoor Hermans en de Districts- Aalmoezenier Rector Vester. zeggen en ons Zomerprogram aigeloopen Zondag met sportdag, die buitengewoon goed geslaagd is. in Voorhout hebben afge sloten, gaan we hard aan ons Win terpro gram werken, waarvan we a.s. Vrijdag met een gezelligen avond de opening gaan vie ren. Ook niet-leden zijn nog steeds van harte welkom en we rekenen erop weer veel nieuwe gezichten te zullen zien. Tot Vrijdagavond dus. Vrouw. Jeugd Hartebrug-parochic. Ieder meisje van 15 jaar en ouder, dat in de Hartebrug-parochie verbonden is aan de Mariacongregatie, de Gymclub ..Sportief" de Gidsen, de zwcmclub „De Golfbrekers" of aan de Hockeyclub ,,S. I. S. E. O.", kan op Zaterdagavond 7 September tusschen 5 en 7 uur namiddag aan de Romanuszaal, achter de Kerk een toegangskaartje halen voor den feestavond ter gelegenheid van het 25-jarige Kloosterfeest van Pater M. Louwe. Zonder kaartje geen toegang. Onthulling gedenksteentje Alexander- straat. 10 December 1944 was voor de Alexanders!raat en omgeving een droevige dag. Immers dien dag werd deze straat door een bombardement zwaar getroffen, waarbij zeven dooden vielen le betreuren cn groote materieele schade werd aange richt. Nu de getroffen perceelen van de woningbouwvereniging „Ons Belang" vreer zoo goed als hersteld zijn een ge deelte wefd reeds weer bewoond meen de het bestuur van deze vereeniging een eenvoudig gedenksteentje in een der ge vels van die perceelen te moeten plaatsen als herinnering aan dit dPoevig gebeuren. Do onthulling hiervan zal a.s. Zaterdagmid dag om 4 uur plaats hebben, waarschijnlijk door een officieel persoon. Bij K, B. is Voor het studiejaar 1946 1947 prof. mr. J. C. van Oven benoemd tot rector-magnificus der Leidsche Universi teit, zulks als opvolger van prof. dr. B. G. Escher. AFHALEN SCHOENENBON. Op Vrijdag 6 Sept. 1946 zijn aan de beurt zij, wier naam begint met de letters S vanaf Sp tot einde S. T, U, V. W, X, IJ, Z, BURG. STAND. Geboren: Willem Frederik, zn. van W. F. Kukler en H. M. Schulte; Jacobus Johannes, zn. van J. Mulder en A. C. Bouwmeester; Elisabeth dr. van W. van Gijzen en M. C. Ouwerkerk; Robert, zn. van G. J. de Horn en J. van der Reijden; Benjamin zn. van C. P. Selier en A. van Duyl; Maria Johanna, dr. van N. Molenaar en A. H. J. van Leeuwen; Antho- nius Johannes, zn. van A. J. van den Berg en W. J. van Kruistum; Angela Antonia Maria, dr. van F. J. M. Meijers en W. J. Castelein; Gerardus Wilhelmus Theodorus, zn. van N. F. Groenendijk en G. E. W. Hermsen; Johannes Cornelis, zn. van J. Freeke en G. van den Berg; Henry, zn. van W. C. Oudshoorn en S. J. J. Hoope; Wilhel mus Hendrikus Antonius zn. van W. Bark en A. M. Koopman; Cornelia Maria, zn. van A. J. Scheffers en M. C. Ooijendijk; Theo dora Wilhelmina. dr. van J. van de Water en T. W. Sommeling; Johannes Jacobus zn. van A. du Prie en E. Rozier; Frits Bernard zn. van O. L. E. de Raadt en A. E. Hermans; Johanna Catharina, dr. van J. Kluts en M. E. Kukler; Josephus Maria, zn. van J. J. Boerakker en J. G. C. Aalders; Jacobus Pe trus Laurentius Maria. zn. van M, G. J. Ham en T. Brandenburg; Helena, dr, van F. L. Arlman en H. Freeke; Hilletjc Cor nelia, dr. van P. van Waaij en M. G. Her tog; Frits Frederik zn. van F. van der Mark en J. C. S. Trouwee; Marianne, dr. van J. van Vliet en M. C. Spierenburg; Hilda dr. van J. van Gent en I. van der Meij; Johan nes Willibrordus Ignatius, zn. van P. M. de Jong en P. J. Duijverman; Lambertus, zn. van J. Jonk en C. J. de Koning; Gijsbert zn. van G. Kok en A. van Polanen; Picter, zn. van H. van Vliet en J. van Ek; Jannetje, dr. van M. Onderwater en M. C. Hanno; Johannes Jacobus Jozef Maria, zn. \an J. C. P. Beenakker en A. D. W. J. Strotman. BOSKOOP, 4 Sept. Bloemenveiling. Rozen: Pechtold 120—300, Wendland 140 260. Briarclif 100—180, Butterfly 200—300, Talisman 100140, Mme Jules Bouché 130 —240, Rosalandia 140—240, Flortx 150—300, Better Time 200—320, Duisburg 120—220, Vierlanden 200—300, Edith Helen 150—300, Aug. Noack 60—100, per 20 stuks. Else Poulsen 60—90, Gloria Mundi 60—170, El len Poulsen 60—130, Triwrmh 60—120, Ro sa Munld'i 100—150, Ingar Ohlson 70—120, Sweethaert 130—230, Juweeltje 150—220 p. 10 stuks. Chrysanten, grootbloemig 310— 650, id. tros 40—70, Dahlia's 20—50, Gla diolen 2045, Sneeuwfoessen 50, Witte Le lies 220, Ligustrum 60—105, Zinia 20—35, Rozenbottels 750, Anjers 30—50, Clematis Durandii 80—130. Clematis le Coultre 10.50 per 10 stuks. Erica 10—33, Perncttia 40— 60 per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 4 Sept. Groen- tenveiling. Augurken A 132—149. id. B 77—93 per 100 kg., Augurken C i 1.10 11-80, id. D 5—10.30, id. E 1.55—1.85, id. Stippel CD 2.50—6.40 per 25 kg., Sla 2.20 7.50, Bloemkool 12—41, Komkommers 616, Meloenen (suiker) 834, id. annanas U39, id. net 5—31 per 100 st. Stamboo- nen 45.10, Prinsesseboonen 56.20, Snij- boonen 1.70—7.20 per 10 kg., Andijvie 3.50 —4.70, Kroten 7.-8, Tomaten A 32—40, id. B 3641, id. C 20—30. Bonken 2126 per 100 kg., Aardbeien 4557 per doosje. WOERDEN 4 Sepi. Kaas, Aanvoer 153 partijen, le soort 1.32—1.37; 2e soort 1.261.32. Zware tot 1.38. Handel matig. OFFICIEELE PUBLICATIE. LISSE Gemeenteraadslid. Wegens de niet toe lating van den heer J. G. Siebelt is tot lid van den Raad der gemeente benoemd de heer H. J. de Bruin. Wegens het bedanken van den heer H. J. de Bruin is tot lid van den Raad der gemeente Lisse benoemd de heer P. Romijn. GEMEENTERAAD. Dinsdagavond Vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den heer J. W. A. Lefeber, loco-burgemeester. Tot wethouders werden gekozen de heeren J. W. A. Lefeber (K.V.P.) en J. Kingma (C.-H.). Besloten werd vervolgens om den gas- prijs te wijzigen, hetgeen neerkomt op een verhooging van 0,5 cent per M3. De voorzitter deelde mede, dat voor de jaren 1946 en '47 de gemeente 72 wonin gen mag bouwen. In verband hiermede wees de voorzitter op de noodzakelijkheid van medewerking door grondeigenaren voor het in exploitatie brengen van bouw terreinen, aangezien anders tot onteigening zal worden overgegaan. Hij deelde mede, dat de aanleg van een 2en weg tot ontlas ting van den Heereweg in een vergevorderd stadium van voorbereiding is. Ter verbete ring van de hoek HeerewegVierkant is het pand van den heer Guldemond aange kocht; deze verkeersverbetering zal spoe dig zijn beslag krijgen. Vervolgens zal zeer spoedig de exploitatie verordening van bouwterreinen in de gemeente Lisse door den Raad worden behandeld. Bij dé rondvraag sprak de heer J. Korte- kaas de hoop uit, dat de samenwerking tus. schen de leden van den raad steeds goed zou zijn. De heer Mesman wees op de nood zakelijkheid van de benoeming van een nieuwen gasdirecteur en wees voorts op de aankondigingen tot het geven van dans- cursussen. De heer Knetsch drong op een spoedprocedure van onteigening aan voor den woningbouw. De heer Tibboel wees op grondaankootfing en maandg tot voorzich tigheid. De heer van Kesteren vroeg meer der politietoezicht bij de scholen, vooral bij het aan- en uitgaan der scholen. Hierna sluiting. Aanbesteding arbeiderswoningen. Door de R.K. Woningbouwvereeniging „Het Ge- zinsbelang" werd onder architectuur van den heer C. W. Barnhoorn, te Lisse, aan besteed het bouwen van 19 arbeiderswonin gen. Laagste inschrijver C. Kiebert, Sas- senheim voor 195.220.Gunning is aan gehouden. Overbrenging stoffelijk overschot Pater Sixtus O.Cap. Dinsdag is het stoffelijk overschot van Pater Sixtus z.g., die verle den jaar alhier bij ongeval om het leven is gekomen, van het kerkhof der parochie overgebracht naar het kerkhof der Paters Capucijnen te Udenhout. De in den morgen gehouden Requiemmis voor zijn zielerust was druk bezocht. Jonge Vrouwen Gemeenschap. In het patronaatsgebouw sprak Rector Bangert van Heliomare voor de Jonge Vrouwen Gemeenschap over het onderwerp „Mijn tijd als Vlootaalmoezenier". Deze avond, welke goed geslaagd is, is de inzet van het winterprogramma geweest en meerdere van deze leerzame avonden zullen volgen. NIEUWKOOP JONGETJE OVERREDEN. Dinsdagmiddag omstreeks half zes na derde een auto uit de richting Nieuwkoop dorp, toen plotseling van achter een groen tewagen het 5-jarig zoontje van G. S. den v/eg overstak. Het knaapje werd aangere den en geraakte onder een der voorwie len v. d. vrachtwagen van v. d- M. uit Bo degraven, en bekwam een zeer ernstige verwonding in de heupstreek. De doktoren Koert en Visser, die spoedig ter plaatse waren, lieten het kind direct naar het zie kenhuis te Leiden vervoeren. Onderweg is het slachtoffer reeds aan de verwondin gen overleden. Den chauffeur treft geen schuld. Oranjefeest. Nieuwkoop vierde twee dagen feest. Voor een ieder was er wat te doen- De eerste dag waren er verschillen de wedstrijden voor de kinderen. De uitslagen van de volksspelen (twee de dag) zijn als volgt: Ringrijderij1. M. Huisman, 2. J. v. d. Loo, 3. H. v. d. Marei, 4. A. Oudshoorn. Mooist versierde tilbury: 1. M. Huisman, 2. D. Koole, 3. A. Oudshoorn, 4- H. v. d. Marei. Wielerwedstrijd: (gewone fietsen): 1. D. Sanders, 2. C. Wijfje, 3. J. Ravensbergen, 4. P. Verweij, 5. L. Verduyn, 6. P. de Bruin, 7. J. Kranenburg. Zakslaan dames: 1- R. Woerde 2. C. Vergeer. Zakslaan heeren: 1. A. v. Schaik, 2. A. Klapwijk, 3. T. Kranenlburg, 4. J. v. Leeu wen. Tobbesteken: 1. L. Plomp, 2. A. Klap wijk, 3. D. Kranenburg, 4. J. Ravensber gen- Touwtrekken: 1. A. Klapwijk ,2. P. Ver- meij. Harddraverij voor trekpaarden: L W. HILVERSUM I (301 M.) 7.Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Morgengebed; 8.Nieuws; 8.15 „Pluk den dag" (opgewekte melodieën; 9. Vrouwenspiegel: 9.05 „Pluk den dag" (ver. volg); 10.45 Beschouwing over het H. Hart; 11.30 Rector Sondaal: ,,Als de ziele luistert"; 11.45 Familieberichten uit Indië; 12.Angelus; 12.30 Van man tot man; 13.Nieuws; 15.Voor de vrouw; 16.30 Concertgebouwkwintet speelt Mozart en Désormière; 17.Voor de studeerende jeugd; 17.15 Kinderkoor; 17.30 HARK; 18.15 „Wat het buitenland leest"; 18.30 Voor de Nederlandsche Strijdkrachten; 19.- Nieuws; 21.Minister Droes spreekt voor Vacantie- kinderkolonies; 21.20 „Aan paal 16" (luis terspel); 21.45 „Ouders het gaat om uw kind"; 22.— Nieuws; 22.15 „Katholiek nieuws": 22.20 Avondgebed; 22.35 Ensem ble „Splendora"; 23.— Gram.muz.; 23.15 Verslag Staunton Schaaktournooi te Gro ningen dr. M. Eu we; 23.30 Slotaccoord. HILVERSUM n (415 M.) 10.45 Viool en piano; 11.15 Voor de vrouw: 1130 Eddy Walis; 12.— Chopin; 12.35 Orgel en zang; 13.15 Braziliaansch progr.; 13.30 Bandi Balogh; 14.— Kook kunst: 14.20 Omroepork.; 15.20 Gr.pl.: 15.35 Hoorsp.; 16.30 De school is uit; 17.— Piano; t 17.30 gr.pl.; 18.15 Orgel-ensemble; 18.35 Muzikaal babbeltje; 20.05 Bach-progr.; 21.- Tptropole-ork.; 21.30 Men vraagt en wij raaien; 22.Buitenl. weekoverz; 22.40 -ndwijding; 23.15 gr.pl. Domburg, 2. B. Kooij, 3. P. Noordam, 4. A. v. d. Marei. Idem met hindernissen: 1. B. Kooij, 2. P. Noordam, Z- L. Plomp, 4. W. Schoonder- woerd. H. de Jong kreeg een prijs voor de mooi ste kleed ij. In de avonduren werden op beide dagen films vertoond. De eerste avond een cow boy-film; de tweede dag een Duitsch-spre- ken<^ zeerooversfilm! NOORD WIJKERHOUT Muziek festival. Het muziekfeest dat Zondag 1 September is gehouden ter gele genheid van het 25-jarig bestaan van de Muziekvereeniging „Jeanne d'Arc", alhier is uitstekend verloopen. De dag werd ingezet met een plechtige H. Mis in de St. Jozefkerk. Daarna had een druk bezoch te receptie plaats. Om 2 uur des namiddags vertrokken de deelnemende muziekvereeni- gingen vanaf Piet Gijzehbrug in optocht naar fyet dorp. De Kajotters en verkenners wareri ook in den optocht van de partij, hetgeen een fleurigen indruk gaf. De H. Jeanne d'Arc, te paard met twee edelkna- pen reed eveneens mede. Bij het raadhuis aangekomen werd het Wilhelmus gespeeld waarna de burgemeester het woord nam om de jubileerende vereeniging te felici- teeren namens de heele gemeente. Ook de eere-voorzitter, pastoor van der Waarden, sprak de vereeniging op hartelijke wijze toe. Hierna werd een gezamenlijke marsch gespeeld, waarna men naar het dorpsplein toog om te concerteeren. Na afloop werden de prijzen verloot, le prijs: Canite Tuba uit Lisse 60.2e prijs Excelsior uit Noord- wijk 40.3e prijs St. Cecilia uit Voor hout 35.4e prijs St. Matthias uit War mond ƒ30.5e prijs: Nieuw Leven Leiden 25.De dag werd besloten met een druk bezocht concert door „Nieuw Leven" uit Leiden en een groote muzikale wandeltocht door het dorp. Geboren: Petrus Theodorus, z. van J. H. van Kampen-Clemens; Petrus Jacobus Jo hannes, z. van J. W. Duivenvoorden-Ne- derstigt; Cornelis Theodorus, z. van P. C. Koster-Kaptein; Cörnelis, z. van M. W. van Denzen-de Groot; Gerardus Antonius, z. van A. v. d. Voort-Hekker Agatha Corne lia, d. van J. P. van den Burg-Duivenvoor den; Johannes, Nicolaas Maria, z. van N. W. de Jong-Gerrits; Bartholomeus Petrus, z. van L. J. Cosijn-van der Pouw Kraan; Maria Johanna, d. van G. Rhijnsburger- Hogervorst; Cornelis Maria, z. van M. C. Immerzeel-Bakker; Jacobus Wilhelmus Gijsbertus, z. van J. C. Geerlings-van Eeden. Ondertrouwd: C. Hoogkamer 48 j. en G. M. Langeveld 38 j. Gehuwd: A. H. van Diemen 32 j. en C. Oostdam 24 j.; C. A. Cillekens 37 j. en J. de Groot 30 j.; J. J. Aartman 23 j. en A. S. Schoone 25 j. H. W. van Marsbergen 24 j. en M. v. d. Tang 23 j. Overleden: P. de Knegt 76 j., wedr. van A. Gibbon; P. Hoekstra 63 j.; A. Duiven voorden 52 j., echtgenoot van A. M. van Huffel. OEGSTGEEST GEMEENTERAAD. Gisteravond kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Tot wethouders werden benoemd de hee ren L de Neef en W. Dysselbloem, respec tievelijk met 8 en 9 stemmen. De heer de Neef hield zijn benoeming in beraad. Voorstel van B. en W. tot toekenning van grond- en bouwvoorschot aan de woning bouwvereeniging „Buitenlust" en de ver koop van grond aan deze vereeniging voor den bouw van 3 arbeiderswoningen aan de Celebesstraat. De voorzitter zeide, dat de architectuur reeds was goedgekeurd; de indeeling nog niet. Het voorstel werd aan genomen. De rondvraag leverde niets be- jar.grüks op. De heer Blomsma stelde voor wijziging van het reglement van orde, waarbij de Raadsleden fractiegewijs bij elkaar zouden worden geplaatst en niet volgens leeftijd. B. en W. zullen prae-ad- vies uitbrengen. Voetballers vóór! Ondanks de vele moeilijkheden zijn wij er toch in geslaagd om het voetbalterrein naast de R.K. school voor het a.s. seizoen bespeelbaar te ma ken. En daarom noodigen wij alle voetbal liefhebbers dringend uit tot het bijwonen van de propagandavergadering op Vrijdag 6 September a.s. in het St. Willibrord-ge- bouw, des avonds te half acht. Aller op komst is van groot belang ook die van de junioren opdat zoodoende een over zicht verkregen kan worden over het aan tal elftallen, waarmede aan de a.s. com petitie deelgenomen kan worden. Ook het schoenenprobleem zal dan nader onder de oogen gezien worden. Mochten er soms oudere personen zijn, die wel niet meer actief aan de voetbal sport deelnemen, maar toch hun krachten willen geven om in onze parochie een ge zonde R.K. voetbalvereen iging op te bou wen, dan zijn zij op deze vergadering even. eens van harte welkom- OUD-ADE KAASDAG. Dinsdag, 3 September, werd voor het eerst na den oorlog in Klein Rustoord weer een kaasdag georganiseerd. Voorzitter A. v. d. Poel richtte een hartelijk woord van welkom tot de talrijke deelnemers, den Bur gemeester, den Rijkszuivelconsulent ir. Huisman, het bestuur van het Kaascontrole- station en het bestuur van de L.C.O. Vervolgens was het woord aan den Bur gemeester, die zeer waardeerend sprak over deze schoone poging tot verbetering van de zuivelproductie. Nederland moet expor teeren. Alleen kwaliteitsproducten kunnen een blijvende plaats op de wereldmarkt veroveren. Vandaar hulde aan de initiatief- nemens. Ingenieur Huisman besprak het vakkun dig gedeeld Hij vrees op de soms funeste gevolgen van bij voedering; het groote nut van salpeter en spontaan zuur'ter bevorde ring van smaak en kwaliteit. Vervolgens verklaarde spr. zich bereid tot het beantwoorden van diverse vragen n^ar aanleiding van de gebreken der ge keurde kazeta. Hiervan werd een gretig gebruik gemaakt. Een rondgang langs de keurtafel bewees dat in Oud-Ade en omgeving prima Goud- sche en Leidsche kaas gemaakt wordt. Hal- de aan de deelnemers, die met hun waar voor den dag durven komen. De organisato ren kunnen terugzien op een uitstekend ge slaagde kaasdag. OUDEWETERING 1 km. zwemwedstrijd. Burgemeester J. W. Peek lostte op Koninginnedag het start schot, waarna eerst de zwemsters en daar na de zwemmers vertrokken van de start lijn i. c. de staaldraad^ van het veer van Van Staveren, Het traject ging tot het schut ne„ bij Kraan en weer terug. Bij de prijsuitreiking in het paviljoen De Brasem sprak dr. v. d. Bijl waardee- rende woorden tot het badpersoneel, die met hun initiatief tot de wedstrijd en de training groot succes hebben gehad. Er is, aldus spr., nog nooit met zooveel pleizier gezwommen als gedurende dit seizoen. De uitslagen waren: Serie A; 1. Willy van Veen, 2. Paula Akerboom, 3. Mary Roelofs, 4. Jopie Ludlage. Serie B: 1. Plonia Tuk ker, 2. Geertje Kuipers, 3. Willy van Sta veren, 4. jana Roelofs. 5. Rudy Peek, 6. Tineke Zoet, 7. Greet v. d. Bijl, 8. Mijny van Staveren. Serie C: 1. Rie v. d. Meer, 2. Hannie van Staveren, 3. Bep Móllers, 4. Ans Koew, 5. Nel v. d. Hoorn, 6, Janna Sta- pensea, 7. Leni Móllers. Serie D:: (Heeren). 1 J. Hoogenboom 2. Broesterhuizen, 3. Th. van Klink, 4. j. Verdel, 5. Gé Boot. RIJNSATERWOUDE Oranje-feesten. In samenwerking met de Harddraverij vereeniging Rijnsaterwou- de Vooruit heeft het Oranje Comité op 28 en 29 Aug. de Oranjefeesten verzorgd. Aantrekkelijk was het programma en groot was de belangstelling. Nog veel grooter zou het aantal bezoekers geweest zijn, in-c dien het kampioenschap van Z. H. Korte Baandraverij niet verreden was in stroo- mende regen, en als Lucine, die op 35 M. hoogte haar kunst zou vertoonen, ook werkelijk gekomen was. Ondanks dat, is een flink programma afgewerkt, en zijn de kinderen goed getrakteerd. De uitslag van de draverij is reeds eerder in dit blad gepubliceerd. Voor ringsteken met tilbury's waaraan een groot aantal personen deel nam, waren de volgende prijswinnaars: 1. M. Kerkvliet en mej. Hoogkamer, 2. M. Smoorenburg en mej. Visser, 3. S. Rose- boom en mej. Maat, 4 M. Vink en mej. Langeslag. Voor de best versierde -tilbu ry's werden prijzen uitgereikt aan: 1. N. Uilenburg en mej. Bos, 2. S. Roséboom en mej. Maat, 3. M. Smoorenburg en mej. Vis ser. Donderdagmiddag had een demonstra tie plaats van de Landelij ke Rij vereeni ging „Meer en Drecht". Vooral voor paar densportlief hebbers was dit een voldoe ning om te zien hoe deze vereeniging, die i.og maar kort bestaat, met verschillende jeugdige leden, een goed verzorgd program ma toonde. Hierna kwam aan de orde ren nen voor boerenpaarden. De uitslag was: 1. Sjaak Straathof, 2. Jan Visser Hzn.. 3. Wim Oostdam. Door een royale inwoner werden hieraan nog 2 prijzen van 50. toegevóegd, die gewonnen werden door Wim Visser Jzn. en Piet Visser Hzn. Des avonds werd een motorrace met hinder nissen gehouden met een groot aantal deel nemers, doch door de vertraging van den aanvang en door andere omstandigheden, *bleef deze wedstrijd althans bij het publiek beneden de verwachtingen. Voor ge velversiering werd een prijs toegekend aan A. Th. de Boer. Beide dagen was op het terrein en in de café's een flink stuk mu ziek aanwezig en er heerschte een gezel lige drukte. RIJP WETERING Bewaarschool opgericht. Heel lang ge leden, de oudere herinneren het zich nog wel, werd in Rijpwetering het stoute plan opgevat, een bewaarschool op te richten. Daarna kwam hij wel. Hij kwam niet. Weer eens wel en nog eens niet. Toen viel het pand naast de kerk leeg. Enkele menschen werden door den Zeereerw. heer Pastoor aangezocht om de mogelijkheden na te gaan en advies uit te brengen. Het advies luidde gunstig en de plannen kwamen ge reed. Het kerkbestuur vroeg en verkreeg von het Episcopaat toestemming het pand 'voor dit doel te gebruiken. De commissie van advies werd commissie van oprichting en exploitatie. En thans kunnen we zeg gen, dat onze bewaarschool een feit zal worden. En het zal ondanks alle moeilijk heden kunnen wedijveren met de beste in den lande. Vijftig kinderen zullen jaarlijks kannen profiteeren van dit alleraardigste onderwijs. De opening zal tegelijk met het eeuwfeest van onze parochie plaats vin den. Een goed begin. Met de te heffen schoolgelden zal de exploitatie niet kun nen worden gefinancierd. Het blijft dus een zorgenkindje. Maakt er uw troetel kindje van en stopt dat zoo nu en dan eens iets extra's toe. Ook al hebt u er geen di rect profijt van. Moge dan onder Gods beste zegen dit schooltje een bloeiend en lang leven tegemoet gaan, tot 'heil van Rijpwetering's jeugd. TER AAR Geitenkeuring. De Geitenfokver. „De Eensgezindheid" heeft haar jaarlijksche keuring gehouden. Op het Stationsplein werden 29 geiten ter keuring aangevoerd. Hierbij vonden de volgende bekroningen plaats. In de rubriek lammeren werden be kroond de exemplaren van wed. T. C. de Bruyn le prijs, van J. Versluis 2e prijs. Witte ongehoornde 1-jarige geiten le pr. Leo Balvers. Witte ongehoorne 2-jarige en oudere geiten de ex. van A. J. Hooger- vorst le pr., van C. Egberts 2e pr. en van C. Egberts 3e prijs. Gehoornde en bonte gei ten de ex. van Chr. Uyttewaal le pr., J. v. d. Hoorn 2e prijs. VOORSCHOTEN N. K. J. B.-dag. Zondag jl. bracht voor de Voorschotensche mannelijke jeugd een groote verrassende dag. Ze werd ingezet met een algemeene H. Communie onder de Hoogmis, waarna een heerlijk bonloos ont bot klaar stond in het Vereenigingsge- bcuw. De opkomst van de K. J. M. V. en Kajotters van Voorschoten-Dorp en de N. K. J. B. van de Rijndijk was goed en de stemming was uitmuntend. Na het ontbijt om 12 uur kwam de Voorschotensche too- neeljeugd weer in actie met het bekende stuk van Ghéon: „Het Gastmaal der Kin deren". Onder leiding van Nic. Schrama werd dit een goed succes; vooral de kleine kereltjes gaven een alleraardigst effect aan het spel. Om 2 uur trok de stoet naar het sportveld. De zon stond stralend aan de hemel, alleen een donker wolkje in de verte dreigde de hemclsche rust te ver storen. In zeer korten tijd waren allen ge kleed in sportcostuum; ongeloofelij ke krachtsmetingen en prestaties werden ge leverd. De uitslagen zijn als volgt: 80 m.: 1. Wim v. d. Bijl 10 sec.; 2. Her man Stikvoort; 3. Piet Schrama; 4. Kees v. d. Voort, en 5. Thijs Compeer. 7500 m.: 1. A. v. d. Hulst; 2. Goof v. d. Poel; 3. Hans Wohrmann, 4. Kees v. d. Winde, en 5. Jaap van Bregt. Vèrspringen: 1. Herman Stik voort 5,22 m.; 2. Wim v. d. Bijl 5.17 m.; 3. Henk Niersman 5.08 ni.; 4. Wim van Gent 5.00 me.er 5. Piet Schrama 5.00 m.; 6. Jan Güssenhoven 4.95 m.; 7. Aad v. d. Ham 4.94 Ned. Kath. Arbeidsbeweging, af. Leiden. In het dezer dagen gepubliceerde bericht zijn enkele fouten geslopen en is een da tum gewijzigd. De eerste zitting van het Rechtskundig Bureau is nl. niet a.s. Vrijdag 8 uur maar van 7 tot 8 uur in het gebouw van de Sint Vincentiusvereeniging Hoogl. Kerkgracht 32. De aangekondigde leden vergadering zal niet plaats hebben op Woensdag 11 maar op Vrijdag 13 Septem ber in het St. Franciscus-Parochiehuis, Mare, hoek Oude Singel. K. A. J. „St. Petrus". Wij herinneren onze leden nog even aan de bijeenkomst van a-s. Vrijdagavond 8.15 uur in het St. Franciscus Liefdewerk, Nieuwe Rijn 52. Nu we ons Congres achter den rug heb ben, voor de bijdrage waaraan we onze parochianen van hieruit hartelijk dank HET ROOKEN VAN VISCH. De Bedrijfsschap voor Visscherijproduc- ten heeft bepaald, dat aan de afgegeven rookvergunningen de voorwaarde wordt verbonden, dat alleen haring cn de vol gende vischsoorten, mits vooraf gestript, gerookt en gestoomd mogen worden. Deze vischsoorten zijn; wijting, schar kleine zwarte poon, makreel, horsmakreel, aal en paling, zoetwatervisch met uitzonde ring van snoek en snoekbaars. In bijzon dere gevallen kan de voorzitter van het Bedrijfschap nog andere vischsoorten aan wijzen. Het stellen van deze voorwaarde is nood zakelijk, omdat vaak vischsoorten gerookt worden, welke evengoed of zelfs beter versch in den handel kunnen worden ge bracht. Een op het bovenstaande betrekking heb bend Uitvoeringsbesluit is gepubliceerd in het Voedselvoorzieningsblad no. 59 van 26 Augustus 1946. io^

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3