3)e CcidaehcSou/tci/iit „Groote Vier" uiteen zonder beslissing Klacht van Oekraine tegen Griekenland Is een wereldvoedselraad mogelijk? Katholieke arbeidersbeweging bijeen 1944 5 SEPTEMBER 1946 (^Q.oMe. DONDERDAG 5 SEPT. 1946 Bureaux: Papengracht 32. Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen f 0.26 per week, ƒ1.10 p. mnd, ƒ3.25 p. kwartaal. Franco p. post ƒ4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 36e JAARGANG No. 10877 Hoofdred.; Rector H. SONDAAL en TH. WILMER. Directie: G. G. VAN ELBURG. Uitgave van N.V. „De Leidsche 'Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent p. m.m. Bij contract belangrijke korting. Ons aller roeping •TERECHT veroordeelen wij de levens- 1 houding van personen, die zich voor al lerlei kennis interesseeren, die zichzelf be schouwen en door anderen beschouwd wil len zien als menschen van geestelijke „stan ding", van ontwikkeling en van bescha ving terwijl zij niets weten van de leer der Katholieke Kerk, die toch ook zij moe ten zien als een eeuwenoude wereld-orga nisatie en die millioenen van hun mede- menschen erkennen als een Goddelijke stichting, welke aan de menschen met on feilbaarheid de Waarheid leeraart. Wij veroordeelen terecht een dergelijke oppervlakkige levenshouding van vele niet- katholieken, niet-christenen. Maar moeten wij dan niet tegelijkertijd ènszelf een verwijt maken, omdat wij fei telijk veel te weinig weten van de leer der Kerk, welker begenadigde kinderen wij zijn van de leer der Kerk, die wij móeten beleven en die wij ook aan anderen moe ten kunnen mededeelen? Het is bedroevend, dat er zoo veel dom me en dwaze voorstellingen betreffende de katholieke leer worden verspreid. Dat is bedroevend èn ergerlijk. Maar is het óók niet bedroevend en ergerlijk in veel grootere mate dat er zoo vele katholie ken zijn, die op dat alles niet of niet vol doende weten te antwoorden? De katholiek moet toch zeker zélf ken nen en zich diep bewust zijn van de heer lijkheid der Geopenbaarde Waarheid in Christus Kerk. Dat maakt zijn persoonlijk leven zooveel mooier, zooveel rijker! Welnu in Leiden wordt gegeven een „Leergang in R.K. Godsdienstige kennis". Eiken Dinsdagavond (te beginnen 10 Sept.) voor jonge vrouwen, eiken Vrijdagavond (te beginnen 13 Sept.) voor jonge mannen. Cursus-geld voor een jaar5 gld. De mondelinge cursus wordt den leerlingen óók nog gedrukt verstrekt. Pater Otto Tho- maasse O.F.M. en kapelaan v. Drunen lei den den cursus. Wij willen vertrouwen, dat nu eens veel jongemenschen uit alle maatschappelijke kringen zich voor dezen cursus zullen op geven bij kapelaan H. v. Drunen, pastorie Lorentzkade 16a Leiden. In dezen tijd en in den tijd, die komen gaat, moet een katholiek zijn Gelóóf ken nen en doen uitstralen in persoonlijke be leving. Dat is ons aller plicht en roeping. En daarvan hangt de toekomst af. JOURNALISTIEK. Het „Vrije Volk" plaatst een verslag van den Leidschen Gemeenteraad, zet vet wat de heer Piena heeft gezeg in zijn af scheidswoord namens de vertegenwoordi ging van de illegaliteit, en verzwijgt hoe de heer A. v. Dijk (Kath. Volkspartij) de door genoemden heer geuite beschuldi gingen en verdachtmakingen hoeft beant woord. JUBILEUM ST. VINCENTIUS-VER. Wij hebben in ons blad melding gemaakt van het a.s. eeuwfefest van de St. Vincen- tiusver. Op één vorm van het apostolaat der jubileerende vereeniging, op één zeer voornaam onderdeel van het charitatieve en sociale werk willen wij gaarne speciaal de aandacht richten, en dat is: op het Liefdewerk voor Kinderbescherming. Dit liefdewerk heeft de zorg over 140 kinderen, afkomstig uit Leiden en omge ving, welker ouders niet in staat zijn, dien kinderen een behoorlijke opvoeding te ge ven. Het grootste gedeelte van deze kin deren is ondergebracht in het Sint Vin- centiushuis te Lisse, onder de bekwame leiding van de Zusters v. d. H. Carolus Borr. uit Maastricht. Wij wijzen er op, dat de subsidie van het Rijk voor deze hoogst nuttige instel ling zeer laag is en het exploitatietekort moet worden aangevuld door giften. Wat dit in dezen tijd beteek ent zal iedereen begrijpen. Wegens onvoldoende middelen moeten zelfs op het oogenblik dringende gevallen worden afgewezen, tot ernstig nadeel voor de kinderen zelf en voor de samenleving. Ten gerieve van' onze lezers, die dit noodzakelijke werk van katholieke chari- tas mogelijk willen maken, zij vermeld, dat het adres van den penningmeester is: Lage Rijndijk 19, telef. 23469, giro 134231 (de heer A. v. d. Horst). OfESTRIBUTIENIEUWS AANVULLING BONNENLIJST Elk der volgende bonnen geeft recht op het koopen van: BONKAARTEN KA, KB, KC 610. 554 algemeen 100 gram bloem 555 algemeen 100 gr. gedroogde zuid vruchten. 556 algemeen 100 gram koffie BONKAARTEN LA, LB, LC 610 A 02 melk 2 liter melk B 02, C 02 melk VA liter melk 510 aardappelen 3 kg. aardappelen BONKAARTEN KD, KE 610. 054 algemeen 100 gram bloem 055 algemeen 100 gr. gedroogde zuid vruchten E 14 Reserve 200 gram bloem BONKAARTEN LD, LE 610 D 02, E 02 melk 6 liter melk 010 Aardappelen 1 kg. aardappelen TABAKSKAARTEN ENZ. T 46 2 rants, tabaksart. V 46 100 gr. chocolade en/of suikerwerken X 46 100 gr. chocolade en/of suikerwerken Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 6 September a.s. worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk er> aardappelen, waarop eerst met ingang van Maandag 9 September mag worden gekocht. AMERIKAANSCHE SCHOENEN ZONDER BON. Het restant van de uit Amerika geïm porteerde schoenen mag met ingang van 5 September zonder bon worden verkocht. GISTERMIDDAG ZIJN De „GROOTE vier" weer bij elkaar geweest te Parijs. In plaats van Molotof, die nog altijd in Moskou is, nam Visjinski aan de vergade ring deel. Er werd vier uur gesproken ov er het uitstellen van de algemeene verga dering der Ver. Naties, doch tot overeen stemming kwam men niet. Datum algemeene vergade ring der Ver. Naties niet bepaald De Sovjet-Unie deed drie voorstellen: 1. Uitstel der algemeene vergadering tot mid den of eind November. 2. De vergadering zal te Parijs of Genève worden gehouden. 3. Indien de Vredesconferentie te Parijs tot na 23 September duurt, zullen de confe rentie en de algemeene vergadering tege lijkertijd worden gehouden. Byrnes en Bevin waren beiden gekant tegen uitstel der algemeene vergadering en tegen het houden er van te Genève. Bi- dault kon zich vereenigen zoowel met het voorstel tot uitstel, als tot het houden der vergadering te Genève, op voorwaarde, dat alle leden der Vredesconferentie te Parijs en der „V.N. zouden worden geraadpleegd en het meerendeel zijn goedkeuring hier aan zou hechten. Bevin was ook van mee ning, dat er op geen voorwaarde een be slissing moet worden gedicteerd door de vier groote mogendheden en dat elk voor stel der groote vier de gemeenschappelijke goedkeuring moet hebben van de meer derheid van de Vredesconferentie als van de VN. Hierin werd hij gesteund door Byrnes. Daar Visjinsky op zijn standpunt bleef staan, besloot men uiteen te gaan, met dien verstande, dat Bidault een nieuwe bij eenkomst zou beleggen, indien er een wij ziging in de meeningen of omstandigheden was opgetreden. HET WESPENNEST TRIëST. De politieke en territoriale commissie voor Italië is gisteren begonnen met een debat over het meest omstreden deel van het ontwerp-verdrag met Italië: Triëst en Julisch Venetië. Zuid-Afrika diende een amendement in tot wijziging van het plan der „groote vier", voigens welk plan het door Italianen bevolkte Westelijk gebied van Istrië aan Joego-Slavië zou worden overgedragen. Het amendement beoogt een internationalisatie van Westelijk Istrië. Brazilië stelde voor. dat de raad van ministers van buitenlandsche zaken een nieuwe commissie van deskundigen zou be noemen om een nieuw voorstel over de kwestie Triëst te doen, daar de door de vier ministers gevonden compromisoplos sing niemand schijnt te bevredigen. Wit-Rusland diende een amendement in, om Gorizia aan Joego-Slavië toe te wij zen. Aan het eind van de zitting deed sena tor Tom* Conally, een van Byrnes' raads lieden, een vurig beroep op de afgevaar digden om geduld en verdraagzaamheid te betoonen, daar het hier niet in de eerste plaats gaat om het toewijzen van een ge bied aan een land, maar om het opbou wen van den vrede. Leden van de Neder- lamdsche delegatie welke deelneemt aan de wereldvoedsel- conferentie, welke in het par lemen tsge- bouw te Kopenhagen wordt gehouden. V.l. n.r.: dr. J. A. Kali- gis, prof- dr. E. de Vries, J. P. Ban nier, de minister van Landbouw en Voed selvoorziening S. L. Mansholt, A. H. Boerma en L. A. H. Peters. DE VEILIGHEIDSRAAD TE NEW YORK BIJEEN FVE VEILIGHEIDSRAAD heeft Manoeilskj (Oekraine) en Dendramis, den Griek- schen ambasadeur in de V. S., uitgen ocdigd om deel te nemen aan de bespre king van de klacht van de Oekraine tegen Griekenland. De beide genoodigden heb ben geen stemrecht. Manoeilsky heeft da arop zijn verklaring in het Russisch voor gelezen. Cadogan zal beschuldiging tegen Engelang weerleggen Manoeilsky begon met een „geheime or der 168" aan te halen, geteekend door ge neraal Melisnos, gouverneur van Oostelijk Macedonië, waaruit bleek, aldus Manoeil sky, dat door de vierde Britsch-Indische divisie wapens werden verstrekt aan be paalde boeren in bepaalde dorpen, tenein de de regeering te steunen. In Thessalië, zoo zeide Manoeilsky, had een g^tvapende monarchistische groep als politiek advi seur een Britschen officier, die een bekend Grieksch journalist volgens spreker Vi- 'dalis geheeten uit een trein had laten verwijderen en vervolgens had doodge schoten. Mr. van Kleffens, aldus Manoeilsky, heeft om meer documenten gevraagd. Ik Idee opent grootsche perspectieven Op de gisteren gehouden bijeenkomst van de voedsel- en landbouwkundige or ganisatie (Fao) der V. N. te Kopenhagen zijn de-voorstellen van sir John Boyd Orr, directeur-generaal der Fao, voor een we reldvoedselraad besproken. De twee groo te problemen van de dertiger jaren dezer eeuw honger aan den eenen en toene mende productiemogelijkheid aan den an deren kant kunnen elkaar alleen ophef fen, wanneer een internationaal bureau, dat de wereldvoedselproblemen als één ge heel kan behandelen, wordt opgericht. De voorgestelde wereldvoedselraad zal deze twee vraagstukken kunnen oplossen. Daar de voedselvraagstukken zoo nauw samen hangen met den internationalen handel en het internationale geldwezen, moeten ver tegenwoordigers van den economischen en socialen raad, de internationale bank. de internationale handelsorganisatie (indien deze opgericht wordt) en van iedere an dere bij productie, distributie en consump tie van voedsel betrokken organisatie der V. N. in den raad worden opgenomen. De raad zou de prijzen van de internationale markt kunnen stabiliseeren, daar slechts een betrekkelijk klein deel van het in de wereld geproduceerde voedsel in de meeste gevallen 5 tot 10 pet. op de in ternationale markt zou komen. De raad zou een wereldreserve van voedsel vormen. Wanneer de prijzen beneden een bepaald niveau komen, zou hij tegen een van te voren vastgestelden prijs voedsel van de markt afnemen. In tijden van schaarschte tengevolge van mislukking van den oogst zal uit de reserves voedsel worden vrij gegeven om een stijging boven een be paalden prijs te voorkomen. Wanneer ten gevolge van buitengewoon voorspoedigen oogst in achtereenvolgende jaren de voor raad voedsel te groot zou worden, kan prijsregelend worden opgetreden. Op den langen duur zou de belangrijkste taak van den raad zijn het nemen van maatregelen te bevorderen, die verhoogde voedselpro ductie in de landen, waar honger en on dervoeding het hevigst is, bewerkstelligen. Hiertoe moeten deze landen de benoodigde BENOEMING BURGEMEESTER VAN AMSTERDAM. Naar wij vernemen is binnenkort de be noeming te verwachten van mr. A. J. d'Ailly, directeur van de Nederlandsche Bank, tot burgemeester van Amsterdam. landbouwwerktuigen, meststoffen en an dere industrieproducten ontvangen, waar voor credieten moeten worden verstrekt. Boyd Orr stelde de oprichting van een fi- nantieele commissie voor, bestaande uit d eskundige regeerings vertegen woordigers, aangevuld met vertegenwoordigers van den economischen en socialen raad, de in ternationale bank en de voorbereidende commissie van de internationale handels organisatie. Aan het eind van zijn redevoe ring wees de directeur-generaal der Fao er op, dat drt staten slechts tusschen twee mogelijkheden te kiezen ïebben: weder- zijdsche samenwerking om de wetenschap tot wederkeerig heil aan te wenden, of oorlog, om de wetenschap voor weder- keerige vernietiging toe te passen. De Amerikaansche en de Engelsche ver tegenwoordigers ter conferentie spraken na deze rede hun instemming uit met dit plan en verklaarden, dat het den volledi- gen steun van hun regeeringen geniet. EEN BOERENLEERGANG. De K. N. T. B. heeft in samenwerking met de diocesane landbouworganisaties een ontwikkelingsinstituut in het leven geroe pen, dat een boerenleergang heeft georga niseerd, welke in een tweejarigen cursus in een achttal vakgroepen onderricht zal gaan geven De schriftelijke lessen zullen in werkgemeenschappen en op weekeinden worden behandeld, terwijl aan het examen een diploma zal worden verbonden. In Oc tober zal deze nieuwe actie beginnen. Het secretariaat ervan is gevestigd bij de K. N. T. B., Raamweg 28, Den Haag. zal ze hem geven. Hier is een foto, die de activiteit van gewapende monarchistische benden moderne koppensnellers aan toont. Spreker stond op, boog zich naar van Kleffens over en overhandigde hem een foto. Mr. van Kleffens bekeek haar aandachtig, gaf de foto toen door met een gebaar, dat op twijfel zou kunnen duiden. Ook dr. Oscar Lange, de voorzitter, was vol aandacht. Gromyko (Sovjet-Unie) en Cadogan (Engeland) gaven echter, na er slechts een vluchtigen blik op te hebben gewor pen, de foto door. Manoeilsky gaf nog een reeks bijzon derheden aangaande „strafexpedities van monarchistische benden" en trok de con clusie, dat het Grieksche plebisciet een ernstige inbreuk op de beginselen van de democratie vormt. Hij besloot zijn rede met de verzekering, dat de Sovjet-Unie, voorgegaan door Stalin, in weerwil van alle moeilijkheden en beleedigingen, zou voortgaan met het bevorderen van den -vrede tusschen de volkeren. Nadat Vassili Dendramis (Griekenland) toesteihming had gekregen om zijn ant woord tot den Volgenden dag uit te stel len, verklaarde sir Alexander Cadogan (Groot-Brittannië), dat de Britsche regee ring bijna even hevig was aangevallen als de Grieksche en dat hy, Cadogan, binnen kort de door Manoeilsky geuite beschuldi gingen breedvoerig wilde weerleggen. DEGRELLE IN PARIJS? Volgens sommige berichten zou De- grelle te Parijs zijn. Dit nieuws, dat wy onder voorbehoud geven, zou berusten op berichten, die van de Spaansche grens zijn binnengekomen. Het nieuws werd tot nog toe niet officieel bevestigd. NIEUWE LUCHTRAMP BIJ PARIJS. Twintig dooden. Een nieuwe ramp heeft de Fransche lucht vaart getroffen. Meldden wij gisteren het verongelukken van een Fransch toestel bij Kopenhagen (waarbij 21 dooden), thans bereikt ons het bericht, dat gistermorgen op het vliegveld „Le Böurget" bij Parijs kort na de start een machine van de lijn ParijsLonden is verongelukt. Er waren 21 passagiers aan boord en vijf koppen bemanning. Twintig personen kwamen om hef leven. Volgens het plan zou de Griek sche minister-president Tsaldaris met dit vliegtuig naar Londen reizen. Hij heeft ech ter de boottrein genomen. Eén der passa giers was een Nederlandsche dame, die weliswaar uit het vliegtuig werd geslingerd en kneuzingen opliep, doch niet levensge vaarlijk werd gewond. De vier rechters van het internationaal Tribunaal voor oorlogsmisdadigers te Neu renberg en vier plaatsvervangers zijn gis teren aldaar bijeengekomen om het von nis'tegen Goering en zijn twintig mede verdachten en tegen de nationaal-socialis- tische instanties te bespreken. De rechters kwamen onder voorzitterschap van den voornaamsten aanklager Lawrence in een klein voorvertrek van de rechtszaal bij een. Het ligt in de bedoeling, lederen dag een bijeenkomst te houden. ONRUSTIG BR.-INDIë. De bijzondere correspondent van de „Dai ly Mail" in New Delhi schrijft, dat de inte rimaire regeering van Pandit Uehroe een massale arrestatie van Mohammedaansche leiders oaverweegt en hiertoe zal overgaan, indien de golf van ongeregeldheden en moordpartijen, die nu over Britsch-Indië gaat, niet spoedig gestuit wordt. DE EERSTE CONSTELLATION IN NEDERLAND AANGEKOMEN. Gistermiddag arriveerde op Schiphol de eerste Lockhead „Constellation" bestemd voor de K.L.M. In het Jaarbeursrestaurant te Utrecht kwam gisteren de Katholieke Arbeidersbe weging in tusschentijdsche verbondsverga dering bijeen onder leiding van den heer A. C. de Bruin, die in zijn openingsrede groote waardeering uitsprak over de bij zondere activiteit, vooral in de plaatselij ke afdeelingen, om de katholieke arbeiders beweging in aller belangstelling te plaat sen. Het ledental is steeds stygende. Ook na de verbondsvergadering van April j.l., toen de 200.000 leden bereikt waren, is de ze groei blijvend aanhouden, zoodat thans het gezamenlijke ledental van de vakbonden gestegen is tot 123 pet. van het aantal le den van voor de opheffing per 1 April 1941. De ledentallen van de gezamenlijke dioce- sanenbonden zijn in de laatste vier maan den gestegen van 170.000 tot 185.500, het- Wie herinnert het zich niet, de dolle Dinsdag van 5 September 1944! 4 Sep tember hoorden wij de waarschuwing van Eisen hower om de havens van Rotterdam te beschermen en kort te voren was het ongeloofelyke bericht door gegeven dat Breda reeds door de Amerikanen was bevrijd. Vroeger dan ooit waren de menschen 5 Sep tember op de been. Karren vol oranje bloe men trokken al langs de buitenwegen naar de stad. De avond te voren zag de Breestraat een opstopping van tramverkeer dóór dat vluchtende moffen met hun kinderwagen achter een fiets gebonden in de rails waren geraakt en er in vast bleven zitten Wat genoot het publiek. Wij stonden er stil bij te glimlachener werd sarcastisch goede raad ge geven en het leedvermaak sprak nooit zoo duidelijk uit ieders oogen en gebaar. 5 September Dinsdag morgen. Reeds waaien er vlaggen. Moffen schieten er op en de vlaggen verdwijnen weer. Maar er komen steeds meer menschen op straat. De oranjeblóemen zijn al de stad in gekomen en ze vliegen weg en de menschen vragen niet eens om geld terug. Een pastoor zwaait met een bos van die oranjebloe- men op zijn fiets door de straten, waar de menschen lachend op hem wijzen en aan de twijfelaars zeggen: ,,zie je nou weldie ge looft het ook. Nou is het zeker waar. want die ge- looven nooit zoo gauw!! De gekste geruchten de den de ronde. Wij waren zelf aan het station toen een trein uit Rotterdam binnenkwam en de passa giers uit den trein vertel den opgewonden dat ze" de Amerikanen al in Rotterdam-Zuid waren! Zoo ging het door en ver der. Maar in den loop van den ochtend rees er hier en daar al twijfel. Er bleken ook nog „Grünen" te zijn die in een auto rondreden en overal waar een vlag te zien was knalden hun ka rabijnen en de bandieten ontzagen zich niet op een van de buitenwegen rond om Leiden nog een jonge kerel neer te schieten uit louter woede Maar het aantal dat bleef gelooven in wat ieder hart zoo vurig hoopte werd eer der grooter dan kleiner. De weg naar Den Haag zag alsmaar meer wandelaars en bloemen. Op de viaduc ten zag het om 11 uur zwart van de menschen en eerst in den diepen na middag gingen ze heen nóg overtuigd dat de zegen- vierende Amerikaansche tanks toch beslist morgen zouden komen. Het werd heel anders. Het raadsel zal wel nooit worden opgelost en het mysterie der verkeerde berichten zal wel nooit worden onthuld tenzij men genoegen wil nemen met de praatjes die praten over een naamsverwisseling met een fort bij Antwerpen dat de naam ,J3reda" of Beda, droeg of een vergissing in Londen bij de voorlich tingsdienst en de censuur. Duidelijk was het al een paar dagen later dat de kentering in den oorlog de laatste Duitsche weerstand in het Westen van ons land nog niet had doén omkan telen. De terugslag was des te erger en de winter die er volgde deed zijn ellende te bitterder proeven. Als we thans aan dien ..Dollen Dinslag" denken zijn we al weer veel ver geten van de narigheid, die zich daarna afspeelde maar dc herinnering moge ons aansporen tot dankbaar heid voor datgene wat we thans weer bezitten, voor de vrijheid die ons gewerd. Menschen vergeten soms spoedig hun leed, maar nog meer menschen verge ten spoedig om dankbaar Vziin. H. S. geen eveneens 123 pet. beteekent van voor de opheffing. Het regeeringsprogramma geeft, aldus spr., een goede basis voor een samenwer king met het thans aan het bewind zijnde kabinet. Het schijnt aannemelijk, dat eveneens samenwerking mogelijk is met de Stichting van den Arbeid. De voorzitter deelde nog mede, dat de volgende maand het instituut voor sociale en economische vorming te Doorn zal wor den geopend onder leiding van dr. A. Olie rook pr. Naast het kaunnik van Schaikfonds heeft het bestuur besloten tot oprichting van een studiefonds. Prof. dr. J. R. M. van de Brink, econo misch adviseur van het Verbond, hield een inleiding over het probleem van de ver houding tusschen loonen en prijzen, naar aanleiding waarvan een resolutie werd voorgesteld. Deze resolutie houdt in, dat maatregelen moeten worden genomen: a. waardoor het aantal voor het bedrijf leven beschikbare personen, wederom meer in overeenstemming wordt gebracht met de voor den oorlog bestaande verhoudin gen; b. waardoor de arbeidsproductiviteit op een hooger niveau worden gebracht. Verzachting van de spanning tusschen loo nen en prijzen kan worden bereikt door maatregelen van prijspolitieken aard. Hier bij zij in het bijzonder gedacht aan de in voering in daarvoor geëigende takken van productie van het in Engeland met succes toegepaste utility system. Looncorrecties zijn noodzakelijk in de takken van bedrijf waar het loon bij de algeheele loonontwik keling is*ten achter gebleven. Het is ge- wenscht reeds thans in den toestand der in de in nood verkeerende middelgroote en groote gezinnen verbetering te brengen door, herziening van de kinderbijslagwet op zoodanige wijze, dat de kinderbijslag wordt gebracht van 2.40 op 3.60 per kind per week, terwijl voor het tweede kind een tijdelijke duurtetoeslag wordt ge geven van 3.60 per week. Dat een derde loonronde noodzakelijk is of wordt zoodra het uiteenloopende tempo van de ontwik keling van loon en kosten van levenson derhoud een daling van het reëele arbeids loon zou beteekenen of reeds zou hebben teweeggebracht. ooooo WEERSVERWACHTING OOOOO MEER ZONNESCHIJN tot Vrijdagavond: o Aanvankelijk zwaar bewolkt met g vooral in het Oosten van het land g g tijdelijk regen. Morgen wisselende o g bewolking met langere perioden 5 o van zonneschijn. X boooooooooooooooooeo'jooooooouooouooooou

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1