3)e CeicbclveSou^nt 12 Landen zullen vorderen van Italië OP KORTE GOLF RADIO Koning George terug naar Griekenland De „spookprojectielen" boven Zweden De katholieke kerk in Duitschland WOENSDAG 4 SEPT. 1946 Bureaux: Papengracht 32. Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen 0.26 per week, ƒ1.10 p. mnd, ƒ3.25 p. kwartaal. Franco p. post ƒ4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 36e JAARGANG No. 10876 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WILMER. Directie: G. G. VAN ELBURG. Uitgave van N.V. „De Leidsche - Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent d. m.m. Bü contract belangrijke korting. rPE BEGINNEN OP DONDERDAG A-.S., zullen twaalf landen, die herstelbetaling van Italië eischen,, hun zaak in de economische commissie voor Italië der Parij- sche Vredesconferentie voordragen. De landen zullen toengevolge van loting in deze volgorde worden gehoord: Griekenland, Albanië, Polen, Joego-Slavië, België, Brazilië, Engeland, Ethiopië, Nederland, Noorwegen, Frankrijk en Egypte. Elk land krijgt een spreektijd van een half uur en er zal geen algemeene bespreking na elke ver klaring worden toegestaan. man leger en 65.000 man carabinieri) werd met algemeene stemmen voorloopig aan vaard. Vervolgens werden in snel tempo de vol gende vijf artikelen van het ontwerp af gehandeld, namelijk over de ontbinding van de boventallige legermacht binnen zes maanden na de in werking treding van het verdrag, het verbod van militaire oefening voor andere personen dan die deel uitma ken van leger of carabinieri-corps en over de grootte van de Italiaansche luchtmacht. De commissie werd1 hierna verdaagd, na een van haar meest succesvolle en kortste vergaderingen, tot nog toe gehouden. Leg er en vloot van Italië worden practisch geliquideerd De militaire commissie van de Vredes conferentie heeft haar voorloopige goed keuring gehecht aan de wijze, waarop Ita lië zich moet ontdoen van een aantal duik- booten en vaartuigen, dat het toegestane vlootquantum te boven gaat. Alexander stelde een tekstverandering voor in paragraaf 2 van artikel 52 betref fende de beperking van het aantal tanks tot 200 stuks, ter nadere preciseering, waarop van Sovjet-Russische zijde ge vraagd werd de betroffen clausule te doen slaan op alle gewapende machten van Ita lië. Het aldus geamendeerde Britsohe voor stel werd als een nieuw artikel in het ont werp opgenomen. Artikel 52 van het ontwerp, volgens'het welk het Italiaansche leger wordt be perkt tot 250.000 man (namelijk 185.000 2 Zusters levend verbrand In het geneeskundig gesticht Voorburg, onder de gemeente Vught, waren gisteren drie vrouwelijke religieusen bezig een groot vat vloeibare boenwas leeg te maken. Toen de was verharde gooiden zij er benzine bij, maar het lukte niet de was vloeibaar te maken. Om nu te zien hoeveel vocht in het vat aanwezig was staken zij een langen stok met aan het eind een stuk brandend katoen in het vat. De gevolgen waren ontzettend, een reus achtige steekvlam sloeg omhoog en twee der zusters stonden direct in vlammen. La ter heeft men haar lijken verkoold terug gevonden. De derde zuster wist nog te ont komen door uit een raam te springen. Met behulp van de brandweer van het instituut en die van de gemeente Vught werd de brand gebluscht. De namen der beide slachtoffers zijn zuster Lubina, mej. N. C. Büll (50 jaar) afkomstig uit Eindhoven en zuster Ge- mella, mej. M. van Diest (26 jaar) afkom stig uit St. Oedenrode. KORPORAALS IN HET ONGELIJK GESTELD. De president van de Haagsche rechtbank, mr. Rueb, heeft uitspraak gedaan in het kort geding van een aantal korporaals, dat meende ten onrechte opgeroepen te zijn, contra den staat der Nederlanden. De vordering van de korporaals werd afgewezen. Zij werden Veroordeeld in de kosten van het geding zijnde 130 gulden. In het vonnis werd o.m. overwogen, dat de Kroon, blijkens een K. B. van 10 Mei 1944, geheel vry is dienstplichtigen op te roepen, zonder dat zij gebonden is aan vormen of termijnen van de Dienstplicht wet, welk K.B., gezien den toestand in Ne- derlandsch-Indië, nog steeds van kracht blijft. BINNENLAND. De K.L.M. heeft twaalf 2-motorige Consolidated-machines in Amerika besteld. Het vliegveld Ypenburg wordt nu ge ëxploiteerd door de N.V. Frits Diepen Vliegtuigen. De militairen hebben het vliegveld verlaten. Kees Boeke heeft zich op de interna tionale paedagogische conferentie scherp verzet tegen lichamelijke straffen op school Tengevolge van de autobotsing bij Muiden is nog een vijfde persoon overleden. Een vrachtauto met 25 arbeiders is in botsing gekomen niet de Gooische tram bij Laren, waardoor 10 arbeiders ernstig zijn gewond. BUITENLAND. Vijf-en-vijftig duizend ton aardappe len zijn, volgens den Amerikaanschen nieuwsdienst, uit Nederland in de Britsche zone van Duitschland aangekomen. Een Fransch vliegtuig is bij Kopen hagen brandend neergestort. De 21 inzit tenden kwamen allen om het leven. Italië zal 10.000 Joden uit Unrra-kam- pen in Oostenrijk binnen zijn grenzen toe laten. Twee tot drie duizend Duitsche Joden moeten op aanwijzing van de Tsjecho-Slo- waaksche regeering het Sudetenland ver laten. voor Donderdag. HILVERSUM I (301 m.). 7.45 Gr.pl. 8.15 Pluk den dag. 9.00 Vrou wenspiegel. 9.05 Vervolg Pluk den dag. IC.00 Bach-programma. 10.45 Viool. 11.00 De zonnebloem. 12.04 Gr.pl. 12.30 Lunch concert. 13.45 Voor de Vrouw. 14.00 Rhapso- die Sextet. 14.40 Causerie voor de vrouw. 15.00 Omroeporkest. 16.00 Bijbellezing 16.45 Concert. 17.15 Knapenkoor. 17.45 Celesta Ensemble. 19.15 New Light Symphony Orchestra. 19.25 Lezing. 20.08 Twente-avond 21.45 Met band en plaat voor u paraat. 22.15 Vraaggesprek. 22.35 Fr. Liszt. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Orgel. 23.15 Schaaktournooi. 23.30 Avondconcert. HILVERSUM II (415 m.). 7,30 en 8.15 Gr.pl. 9.15 Morgenwijding. 10.30 Van vrouw tot vrouw. 10.35 Gr.pl. 11.10 Orgelconcert. 11.45 Ensemble. 13.15 Les Gars de Paris. 14.00 Voordracht. 14.20 Da Kwintetspelers. 16.00 Piano, hobo en fagot. 17.30 Orgel. 18.15 The Romancers. 20.05 Philharm. ork. met sopraansoli. 21.45 Orgel en zang. 22.15 Causerie. 23.15 Sona ten Van Handel, Beethoven, Brahms. Veiligheidsraad Klacht tegen Griekenland en.... tegen Nederland De vergadering van den Veiligheidsraad begon gisteren met het voorlezen van een brief van Manoeilsky. den Oekrainschen vertegenwoordiger, die Engeland en N e- d er land beschuldigde, inbreuk te ma ken op het Handvest van de Vereenigde Naties, aangezien zij trachten te verhinde ren, dat de klacht van de Oekraine tegen Griekenland op de agenda wordt geplaatst. (Mr. v. Kleffens had bezwaar gemaakt te gen het toelaten van „ongefundeerde" klachten). De Rus Gromyko deed een aanval op Griekenland, waar het plebisciet onder den druk van het terrorisme gehouden zou zijn. Ook bracht hij de Indonesische kwestie op het tapijt. Hij ontkende, dat de toestand in Indonesië normaal was en verklaarde, dat daar millioenen menschen vochten voor hun elementaire rechten. Tenslotte werd de Oekraiensche aan klacht tegen Griekenland op de agenda ge plaatst met zeven stemmen voor, twee te gen (Groot-Brittannië en Nederland) en twee onthoudingen (Australië en Brazilië). Men neemt aan, dat aan het Grieksche verzoek om tien dagen uitstel van behan deling der zaak zal worden voldaan. BRITSCHE TROEPEN VERLATEN JAVA VOOR 30 NOVEMBER. In verband met de bekendmaking te Lon den, dat de laatste Britsche troepen Neder- landsch-Indië vóór 30 November verlaten zullen hebben, verneemt Aneta uit bevoeg de bron, dat de noodige regelingen voor hun vervoer getroffen zijn, zoodat een ge stadig terugtrekken van de Britsche troe pen op tijd uitgevoerd zal zijn. Ook wordt vernomen, dat het zenden van Nederland- sche troepen naar Java volgens plan zal voortgaan. Den Indonesischen republikeinen is eeni- ge dagen geleden officieel medegedeeld, dat 30 November de einddatum is voor het te rugtrekken van de Britsche strijdkrachten. Voor den aanvang van de revanche- wedstrijden van Zü- rich in het Olympisch Stadion te Amster dam werden de kam. pioenen gehuldigd. V.l.n.r. Derksen, de venmoedel ij ke kam - pioen sprint profs, Peters, wereldkam pioen achtervolging voor profs, Frosio, wereldk a m lp i o e n stayer en Rioland, wereldkampioen ach tervolging amateurs. „Met verlof" in Engeland In officieele kringen te Athene is men van meening, dat koning George van Grie kenland, die zich op het oogenblik in En geland bevindt, „met verlof' is, daar hij nooit zijn koningschap heeft neergelegd. Dientengevolge is er geen sprake van het zenden van een parlementaire missie naar Londen om den koning uit te noodigen naar Griekenland terug te keeren. De datum voor deze terugkeer staat nog niet vast Uit Londen wordt gemeld, dat een lid van de hofhouding heeft vedklaard, dat de ko ning waarschijnlijk binnen twee of drie weken naar Griekenland zal terugkeeren. Gisteravond zou koning George den Griek- schen minister-president Tsaldaris in zijn hotel te Londen ontvangen. De officiële uitslag van het Grieksche plebisciet luidt: 1135.675 stemmen (acht en zestig pro cent) vóór den koning; 521.540 stemmen (drie en twintig procent) tegen den ko ning. „Eam" eischt ongeldigverklaring van referendum. Het hoofdbestuur van de links gerichte „Eam" in Griekenland heeft besloten te eischen, dat het Hof van Staat (het hoog ste hof voor geschillen tusschen burgers en den Staat) het referendum van j.l. Zondag ongeldig zal verklaren. De „Eam" verklaart documenten te be zitten, die falsificaties en onregelmatighe den by het referendum duidelijk aantoo- nen. Experimenten met Duitsche uitvindingen Alexander Clifford, bijzonder corres pondent van de „Daily Mail", die in Zwe den de berichten over „geheimzinnige pro jectielen" heeft onderzocht, komt tot de slotsom, dat deze geluidlooze vurige pro jectielen, die boven Zweden zijn waarge nomen, „zonder eenigen redelijken twij fel" door de Russen zijn afgevuurd. Deze spookprojectielen leggen minstens een afstand van 960 km. af. Zij zijn echter niet geladen met ontplofbare stoffen het is slechts vuurwerk. Ook zyn het geen V 2's, want daarvoor vliegen zij veel te langzaam en te laag. Misschien wordt hier met de „vlinder" of de „waterval" geëxperimen teerd, twee andere fantastische Duitsche uitvindingen. Men neemt algemeen aan, dat de projectielen radiografisch bestuurd worden. Zij vliegen blijkbaar in bogen. Het merkwaardigste is wel, dat er nog nooit een tastbaar bev/ijs van bestaan is gevonden, hoewel reeds meer dan 2000 van dergelijke projectielen zijn waargeno men. De theorie, dat zy omdraaien en naar him basis terugkeeren, is daarom aanne melijk. Peenemunde, proefstation in Noord Duitschland van alle V-wapens, is waar schijnlijk een der plaatsen, waar zij wor den afgeschoten. Volgens andere gegevens komen sommige van de groote eilanden Da gó en Osei ten Westen van de kust van Estland. De Russen hebben langs de ge il eele kustlijn van Est- en Letland een ge heime verdedigingsjjóne aangelegd. Zwe den vraagt zich af. waarom het Zweed se he luchtruim nu juist voor deze experi menten moet worden gebruikt. Gieseler slaat wereldkampioen achtervolging Rioland De zwaar rijdende, taaie zwoeger Giese ler uit Rotterdam heeft gisteravond in het Olympisch Stadion te Amsterdam tijdens de revanche wedstrijden van de wereldkam pioenschappen van Zuerich bewezen, dat de beslissing van de N.W.U. geen Neder- landsche amateurs af te vaardigen voor het wereldkampioenschap achtervolging open staat voor critiek. Zooals insiders al hadden verwacht slaagde Gieseler er in, den we reldkampioen Rioland op ondubbelzinnige wijze te slaan. De Rotterdammer nam on middellijk na den start de leiding, ver grootte die tot bijna 100 meter en viel eerst terug. Met ongeveer 20 meter voor sprong vloog Gieseler onder daverend ge juich van de bijna 35.000 toeschouwers over de streep. Zijn tijd over de 4 k.m. was 5 min. 31 1/5 sec., die van Rioland 5 min. 35 3/5 sec. DE JAARLIJKSCHE BISSCHOPSCONFERENTIE is weer te Fulda gehouden. Een van de voornaamste punten der zware agenda was het probleem van de op voeding en het onderwijs. Alle bisschoppen konden de conferentie bijwonen behalve de Bisschop van Meissen. Monseigneur Legge uit de door Rusland bezette zóne. Hij kon van de „Beschermer der Kerk" Josef Stalin de eeretitel is van een communistisch blad! geen verlof krijgen naar Fulda te -reizen. Voorts waren aanwezig Monseigneur Muench, Ame- rikaansche Bisschop die als Apostolisch Visitator thans in Duitschland vertoeft en voorts enkele Amerikaan- sche en Fransche waarne mers zooals de reeds geëikte term luidt. Het Concordaat een doode letter? Ernstige gevolgen. Deze vrijheid heeft de Ka tholieke Kerk in deze tijd bitter hard noodig. De maat regel der geallieerden maakt het thans helaas mogelijk dat vooral in streken waar socialisten en onchristelijke combinaties de macht groo- tendeels in handen hebben, de vrijheid van onderwijs en opvoeding onmogelijk wordt gemaakt en door locale be palingen een godsdienstloo- ze school voor geheel de jeugd bindend kan worden voorgeschreven. Practisch is namelijk door deze AmerikaanschEngel- Het is de vraag of de ge- sc^e bestuursmaatregel en allieerden zich gerealiseerd vprdra„ interm-et.ti,? Opzienbarende med©deeling. De geallieerde Autoritei ten hebben aan het Duitsche Episcopaat laten weten dat zij het Concordaat in 1933 gesloten tusschen den H. Stoel en de toenmalige Duit sche Regeering als een „doo de letter" beschouwen, als zijnde niet meer van kracht. Deze opvatting werd ver dedigd met het argument dat de Duitsche nederlaag hebben, welke gevolgen een dergelijke opvatting met zich kunnen slepen. Het is van het allergroot ste belang voor een herop- verd rags- interpretatie Katholieke Kerk in een rechtlooze positie gebracht. Wel hebben de geallieer den verzekerd dat zy zich in hun houding ten opzichte gevoed Duitschland, dat de van de Kerk zullen laten lei beginselen van het Christen- den door den geest van het dom weder de grondslag Concordaat, maar aangezien worden van onderwijs en jeugdvorming. Nu heeft de Hitler-i egee- ring zich wel niet aan de af spraken gehouden en met vertolking van deze geest afhangt van de per soonlijke opvatting van de verbindingsofficieren, kan men de Bisschoppen van weloverwogen maatregelen Duitschland geen ongelijk en de opheffing van het het Concordaat gesaboteerd geven als zy daarin slechts Duitsche bewind een van de partijen bij het Concor daat betrokken had opge heven en dat om deze reden het Concordaat als niet meer bestaand moest worden ge acht. en de uitvoering ervan on- een zeer geringe zekerheid mogelijk gemaakt, maar in meenen te moeten zien. het Concordaat zooals het door den H. Stoel was ge sloten, lag de vrijheid van onderwijs en opvoeding toe gezegd. Uit heel dit gebeuren blijkt weer een keer te meer dat de bezetting van Duitschland allerlei onver wachte problemen opwerpt. De tenuitvoerlegging van doodvonnissen te Neurenberg Volgens de „Evening Standard" zouden alle doodvonnissen tegen Naizileiders te Neurenberg in de gevangenis aldaar door ophanging of met de guillotine worden vol trokken. De geallieerde bestuurs raad te Berlijn zou richtlijnen heb ben opgesteld voor de ten uitvoer legging van de op 23 September uit te spreken vonnissen. Binnen 20 dagen zullen de gevangenen een be roep mogen doen op den geallieer den bestuursraad. De ter dood ver oordeelden zullen op den twintig sten dag, nadat deze raad de uit spraak van het Tribunaal heeft be vestigd, geëxecuteerd worden. De eerste toer naar Oxford. (Van onzen sportredacteur). Gisteravond is de eerste ploeg sporters uit Leiden naar Oxford vertrokken, om het contact met de Oxford-sportlui te vernieu wen en wederkeerig te maken. Slechts een kleine groep personen kleiner dan eeni- ge maanden geleden werd gedacht neemt aan dezen eersten tooht naar En geland deel, aangezien de toer slechts een cricket-treffen zal worden. Veertien spe lers, acht van Ajax, drie van L.C.C. en drie van L.M.C.C. zijn van de partij. Het ge- heele gezelschap bestaat uit 24 personen onder leiding van mr. N. J. Rowaan. Te even 7 uur gisteravond kwamen de reizigers aan het station bijeen, natuurlijk vergezeld van verschillende familieleden ten afscheid. Maar daar waren ook ver schillende personen aanwezig, die bij het laatste bezoek der Oxfordploeg als gast heer of gastvrouw waren opgetreden en die nu aan de vertrekkenden behalve de beste wenschen voor een voorspoedige reis ook de groeten meegaven voor de vrien den uit Oxford, die begin vorige maand hier te gast waren geweest. En natuurlijk zullen zij allen wederkeerig in deze dagen nog eens met genoegen terugdenken aan de goede dagen van de eerste kennisma king. Te 7-19 uur vertrokken de reizigers naar Den Haag, waar om 8 uur de boottrein werd genomen, die hen naar Hoek van Holland bracht om den oversteek naar Al bion te maken. Het Staunton Tournooi te Groningen BOTWINNIK WINT VAN KOTTNAUER. Botwinnik heeft zijn zelfbewustheid niet verloren, en speelde gisteren weer op de hem doortastende wijze. Na 55 zetten had hij Kottnauer langzamerhand in 'n schaak- mat-net gesponnen, waardoor de Tsjech de partij dan ook opgaf. De laatste twee partijen: Boleslafskiej Kotov (57 zetten) en BernsteinFlohr (57 zetten) zijn afgebroken en worden a.s. Vrij dag uitgespeeld. De uitslagen van de 16e ronde zijn dus als volgt: VidmarSzabo remise; Lundin wint van Najdorf; SmyslofGuimard remise; Stei- nerChristoffel remise; Botwinnik wint van Kottnauer; DenkerYanofsky remise; BoleslafskiejKotov afgebroken; O'Kelly Tartakower remise; BernsteinFlohr af gebroken en EuweStoltz eveneens remise Hans Kmoch schrijft ons nog over de partij YanofskyBotwinnik: In de 15e ronde heeft Yanofsky een sen sationeel succes behaald door Botwinnik te verslaan. Hy bracht een zeer fijn pionoffer, zoo diep, dat zelfs zijn vermaarde tegenstander de laatste consequenties niet zag en den pion nam, waarna Yanofsky door een reeks probleemzetten de kwaliteit veroverde. De stelling was evenwel nog niet kansloos voor Botwinnik en men verwachtte algemeen, dat de partij na den 56sten zet zou worden afgebroken. Doch op den 53sten zet moest zwart het opgeven: de Canadeeze kam pioen had met een reeks fraaie tactische wendingen de beslissing geforceerd. In de slotstelling was mat in vijf zetten onver mijdelijk. WERELDTITEL SCHAKEN IN NOORDWIJK. Naar wy vernemen zijn Zaterdag te Gro ningen besprekingen gehouden tusschen vertegenwoordigers van den Kon. Ned. Schaakbond en het Comité Wereldkam pioenschap Schaken Noord wijk 1947. Het comité heeft de gevraagde waarborgen van 40.000 aangeboden en de organisatie van het tournooi overgelaten aan den K.N.S.B. Het touniooi zal in zijn geheel worden ge houden in een der zalen van het „Huis ter Duin". Palace-hotel zal de deelnemers gra tis huisvesten. Een kilo suiker extra In de tweede helft van September zal in verband met het feit, dat eenigen tijd geleden het suikerrantsoen niet volledig kon worden gehandhaafd, thans voor alle leeftijdgroepen een extra-bon worden aan gewezen voor één kilogram suiker. Drie mud kolen Nieuwe bonnen aangewezen. De bezitters van een brandstoffen kaart „T 606" dienen de daarop voorkomende bonnen „62 B.V." en „63 B.V." in het tijd vak van 5 September tot en met 30 Novem ber a.s. bij den brandstoffenhandelaar in te leveren. Op deze bonnen zullen in totaal drie eenheden vaste brandstoffen worden geleverd. Ten einde den handel en dus ook de ge zinnen zoo gelijkmatig mogelijk te kunnen bevoorraden, wordt er bij het publiek op aangedrongen met dp inlevering van bo vengenoemde bonnen niet tot het laatst te wachten, doch deze vóór 20 September aa aan den kolenhandelaar te overhandigen. Op bon „62 B.V." zal worden geleverd één eenheid bruinkoolbriketten of gasco- kes, naar keuze van den leverancier, op bon „63 B.V." twee eenheden vaste brandstof fen, eveneens, wat de soort betreft naar keuze van den leverancier. Er wordt uiter aard naar gestreefd om de verdeeling der beschikbare soorten over den handel zoo gelijkmatig mogelijk te doen plaats heb ben. In de provincies Noord-Holland, Zuid- Holland, Utrecht en in het Westelijk van den IJsel gelegen gebied van Gelderland, alsmede in de Betuwe, mag, indien er voor doover de handel daarmede is of zal wor den bevoorraad, op bon „62 B.V." ook huis- brandturf, afkomstig uit de productiegebie den in de provincies Noord-Holland en Utrecht, worden afgeleverd. De op de brandstoffenkaart „T 606" voorkomende bonnen 58 en 59 kunnen worden vernietigd. NIEUWE FRÜITBONNEN. Uiterlyk Woensdag 11 September a.s. moeten de bonnen 563 en 063 bij een han delaar in groenten en/of fruit worden in geleverd ter verkrijging van een nader vast te stellen hoeveelheid fruit. De afle vering zal beginnen, zoodra men op de bonnen 476 en 976 'twee kilogram fruit heeft ontvangen. 9000 Textielpunten achterhaald De economische dienst van de Utrecht- sche politie heeft in de afgeloopen maand een twaalftal arrestaties verricht, waar mede klaarheid gekomen is in een handel in valsche textielpunten. Einde Juli werd op aanwijzing van een Hagenaar te Utrecht gearresteerd, een zekere G. S., uit Den Bosch, die 4300 valsche textielpunten In zijn bezit had, eigendom van zijn broer, die reeds voor handel in valsche tabaks bonnen te Amsterdam gevangen zit. Men kwam hierdoor een uitgebreid complot op het spoor. Arrestaties werden verricht te 's-Hertogenbosch, Vught, Amsterdam en Tilburg. 30.000 punten waren reeds ver handeld, toen de politie ingreep: 9000 pun ten konden achterhaald worden. DE HAAGSCHE WETHOUDERS. De gemeenteraad van 's-Gravenhage heeft de heeren C. H. P. W. van den Oever (P. v. d. A.), ir. L. J. M. Feber (K. V. P.), dr. B. van den Tempel (P. v. d. A.), Th. M. Dres- mé (K. V. P.) en mr. J. J. Hangelbroek (A. R.) gekozen als wethouders. DE WETHOUDERS IN UTRECHT. Het aantal wethouders te Utrecht is van 4 op 5 gebracht. Benoemd werden de hee ren: H. A. Dekker en G. Winkel (beiden K. V. P.); H. Kloeg jr. en H. v. d. Vlist (beiden P. v. d. A.) en J. de Nooy (A.R.). GESNEUVELDEN EN NED-INDIë. De Regeering maakt bekend, dat in de afgeloopen week de navolgende verliezen zyn gerapporteerd. Gesneuveld of overleden tengevolge van oorlogshandelingen: Kon. Marine: marinier 2e kl. W. G. J. Zeevenhoven, Den Haag; Kon. landmacht: sold. P. J Eilers, 1-11 R.I., Steenwijkerwold; korp. C. J. Raven- tsein, 9 RB., Amsterdam; Kon. Ned.-Ind. le ger: Timoreesch fus. G. Sabakode, uit Ned. Indië. Mgr. N. STAM. Naar wy vernemen, zal Mgr. N. Stam, Apostolisch Vicaris van Kisumu (Kenya, Afrika), die van zijn VTij ernstige ziekte wederom is hersteld, binnenkort via Rome naar Nederland komen. ,0000 WEERSVERWACHTING °°°°2 tot Donderdagavond. d Wisselende bewolking met plaatse- 3 lijke enkele buien. Vooral aan de kust a tijdelijke nog krachtige wind tusschen 3 Zuid en Zuid-West. Iets koeler. 2 Soooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1