OMGEVING MARKTBERICHTEN ALKEMADË Geboren: Maria Gijeberta Christina, d. v. C. L. Borst en M. A. Turk; Johannes Wilhelmus Maria, t. v. C W. Hogenboom en B, J. de Koning; Jannetje, d. v. G. Wind» horst en G. Metselaar; Cornelis Petrus, a. v, Th. H. Witteman èn H. M. J. Hoogen- boom; Jan. z. v. J. Jonkman en O. van Buy ten; Dirk Leendert, z. v. L. v. d. MéiJ en van J. van Eeelen. Getrouwd: J. Horstman 25 j. en J. M. de Ridder 24 jaar. Overleden: M, M. Vermeij 4 jaar; J. van Rijn 07 jaar, ALPHEN AAN DEN RIJN Géboren: Renè, t. V. J. Elkêfbóut en R. Möene; Hênórika An. d. v. G. v. Dónk en J. Stapper; Adrians Mafgaretha Maria, d. v. A. J. A. Hoogduijn én G E. Paardê- koper; Glasina liélenè Marik, <L x. C.-Tóor en A. C. Verwoerd; Jan, z. v. J. A. Vér- hêUl en J. Koóijman; Christina Johanna Maria, d. v. L. Overes en C. P. Vonk; Ma- rijtje Cornelia, d. v. D. Vonk êh K. J. Liê- dorp; Cofhelia Adriant d. V. A. A. van Heusden en A. van 't Wout. Ondertrouwd: J. J. A. M. Leenaarté 24 j. en I. P. Wolfsteln 24 iJ. J. Wlhkêl 23 j. en C. H. Sirnmerman 25 jJ. A. N. van Leijdên 25 j. en J. G. van Wijk 22 j.; C. Koppé 25 j. en D. Schenkel» 23 jaar. Getrouwd: A de Knegt 20 jaar en M. H. van Gijzel, 28 jaar. Overleden: J. M. Scheerder 2 mnd;. Ph. Wijsman 0 jaar. KATWIJK Parochienieuws. Tot assistent is door Z.H. Exc. de Bisschop benoemd dr. J. J. A. van Dijk. De zeereerw. heer van Dijk Stu deerde o.m. te Parijs, Toulouse en in Span je waar Z.Ew. doctoreerde. Sinds 1940 was dr. van Djjk buitenlands; hij keerde vorig jaar weer in Nederland terug. Sinds eên jaar studeerde hij in Amsterdam. Hij was nóg niet in het parochieele leven werkzaam. Dé Z.Ew. heèr van Dijk Is geboortig uit Lóosduinén én is 31 laar oud. Brandweer. Bij de gem. brandweer zijn benoemd tot adj.-hoofdbrandmeester le kl. en commandant van de brandweer dê brandmeester J. A. Gesink, tot dusver tij delijk commandant; tót brandmeester le kl. en plv. commandant dê brandmeester J. Haasnoot Gzn.; tot brandmeester de oftder- brandmeesters J. C. van den Berg en J. vai} DuijVênböde en de höofdbrandwacht C. J. de Jong; tot ondêrbrandmeèstér dé brandWachts le kl. J. Dubbeldam Jr., J, Haasnoot Hzn. en J. W. Parlevliet; tot hoofdbrandwacht de brandWachts le kl. Joh. Dubbeldam en T. de Jong, alsmede dê brandwachts 2e kl. J. Kuijt, A. van der Plas en F. D. Schonenberg. Quick Boys. Onder gróote belangstel ling speelde Quick Boys Zaterdag tégen S.O.S. Rust kwam met 1—1, doch de twee de speelhelft gaf een totaal ander beeld. De Katwijksche voorhoeed had haar schor- kracht teruggekregen en dê aanvallen wer den veel gevaarlijker. Geên wonder dat reeds een achttal minuten na de rust de stand dóór A. v. d. Oever op 21 gebracht werd. Geleidelijk steeg nu dé score en 10 minuten voor het einde was reeds de stand 51. Uit een schermutseling voor het Quick Boys-doel knalt Souwens voor de tweede maal in (52), Ronde van Katwijk. Zaterdag werd de jaarlijksche Ronde van Katwijk geloopen over 3x/z k.m. Er waren 20 deelnemers; 16 deelnemers haalden het eindpunt. Win naars warén: 1. L. v. d. Zwan, Katwijk- Rijn, tijd 15.39 min.; 2. J. Caspers, Katwijk. Rijn; 3. D. v. Bent, Katwijk aan Zee; 4. J. v. d. Boon, Katwijk aan Zee. LEIDERDORP Koninginnefeest. De verjaardag van H. M. de Koningin is hier op waardige wijze gevierd. Na een zanghulde gebracht door alle schoolkinderen aan den Burge meester,, ging men in optocht met mu ziek voorop door het dorp naar het terrein waar de kinderspelery een aanvang namen en ook ruim getracteerd werd. Toen ving de visch-wedstrijd aan, waarvan de deelnemers gecostumeerd waren. Na dezen wedstrijd was het ringsteken met paard en tilbury aan de beurt; er waren 22 deelne mers. Gelijktijdig was er ringsteken per fiets, en vliegerwedstrijd waar veel animo voor was. Des avonds was er estafetteloop van, alle buurtvereeriigingen, voetbalver-' eenlging R. C. L, en de gymnastiekvereeni- ging. Beide estafettes zijn gewonnen door de buurtvereeniging „De Munnik". Des avonds gaf de buurtvereeniging „De Mun nik" nog een feestje. LEIDSCHENDAM IN MEMORIAM FATHER J. VAN HEININGEN C.S.J. Het bericht omtrent het doodelijk onge luk, dat aan pater van Heiningen in de om geving van Roosendaal is overkomen, werd hier in den morgen van Vrydag jl. als een ware jobstijding ontvangen. Immers, father van Heiningen was zeer gezien in Leid- schendam, niet alleen bij de katholieke bevolking maar ook niet minder van de niet-katholieken. De laatsten hebben father van Heiningen vooral leeren kennen en waardeeren in den z.g. ongelukklgen hon gerwinter. De father was de spil waarom alle werkzaamheden ten opzichte van Leid- schendams voedselpositie draaide. Met on verdroten ijver heeft father v. Heiningen zijn volle krachten gegeven voor het ver krijgen van levensmiddelen voor de nood lijdenden, speciaal voor de kinderen. Op zJjn initiatief werden de kindertransporten entworpen en na het overwinnen van de vele moeilijkheden ook uitgevoerd. Per soonlijk ging hij controleeren of de kinde ren in de noordelijke provincies wel goed verzorgd werden. Hij zorgde bij de uitvoe ring van dit moeilijke werk niet f alleen voor de katholieke kinderen maar in gelij ke mate ook voor alle kinderen, die hulp noodig hadden. Hij was met recht een va der voor allen. Maar vooral ook bij katho liek Leidschendam zal den verongelukten father in dankbare herinnering blijven. Ondanks zijn geschokte gezondheid wegens zijn interneering als gijzelaar in de kam- pen Haaren en St. Michielsgestel van Juli 1943 tot Oct. 1944, waar hij weer zeer vruchtbaar wredk heeft verricht, heeft father v. Heiningen hier ter plaatse een activiteit ontwikkeld, welke niet genoeg gewaardeerd kan worden. Tijdens de ziek- 'c van kapelaan de Nijs werd father van 'ciningen aangezocht om ook nog het nor- 'e parochiewerk op zich te nemen. En ij ze waarop hij deze opdracht heeft vervuld heeft den father doén kennen als een voorbeeldig arbeider in GodS wijn» geard, Door zijn predikaties welke ook be zocht werden door niet-geloofsgenooten nam de invloed van father van Heiningen zienderoogen toe, zoodat zijn tijd nog meer bezet was. Als geboren Leidschendammer met de behoeften van de parochie bekend, had hU voor ieder die zijn hulp inriep een open oor en oog en wist hij moeilijkheden lot volle tevredenheid op te lossen. Wij zouden vele gévallen kunnen noemen waar hij weldaden van onschatbare waarde heeft verricht, doch wij zouden handelen tegen den zin Van den overledene hierop in te gaan. Meermalen schonk hij zijn gehéelé maal tijd aan èen hongerige en hij weigerde daarvoor een andere maaltijd in de plaats te ontvangen. Ook zijn wérk ten gunste van de toen in Hulp en Heil opgebrachte z.g. politieke delinquenten v/as boven allé lof verheven. Wij spraken heden iemand, che door het méérmalen onzinnig zuive ringsapparaat dezer gemeente wbb opgeslo ten en deze verklaarde als niet-katholiek dat hij ook onder zijn eigen geloofsgenooten nog nimmer zulk een nobèl persoon ont moet had, die mét zooveel persoonlijke op offeringen werkte voor het heil van het menschdom. Zondag ZOU de father in Zoêtérmeer een missie afscheidspredioatiê hóuden. Het heeft niet zoo mogen zijn. Ook,de parochie in Leidséhend&m zat te Wachten óp zulk een afscheidspredicati.e. „St. Caecilia". De harmoniekapel Van den R, K. Volksbond is gedurende de oor logsjaren „weggeorganiseerd". Thans wor den er echter weer pogingen gedaan tot wederoprichting van het muziekkorps. Za terdagavond wordt voor dat doel door het Vliet-kwartier een muzikale Wandeling ge houden, waarbij dan tevens gecollecteerd zal worden en men zich voor het donateur schap kan opgeven, Geboren: Huibert Willem Martinus, z. V&n G. M. Piêtérs en J. Bolleboom; Wil helmus Johannes Arnoldus Maria z, v. P. J. Hoogèveen en C. v. d. Poel; Gerarld Marin, z. V. H. D. F. Jansen en M. Berkhout Wilhelmus Maria Theresia, d. v. M. J. Ver hagen en J. B Reeuwijk; Joh. Robertus Simmerman; Wouter Gerardus Maria, z. V A. A. Bollèbóom en M. C. v. Leeuwen; Gerardus Johannes Lambertus, z. v. F. J. Strampraat en M. M. J. Bakkér; NicolaaS tun Mêfia, z. v. A. Zweekhöret en G. C. Willem, z. v. N. J. W. Olieman en J. van Staalduinen; Apolonia Catharina Maria, d. v. C. G. van Schie en W. J. Stijnman; Louise d. v. W. Dahmen en E. H. Schmidt; Johannes Nicoiaus, z. v. J. N. Cfama en J. den Outer. Ondertrouwd: J. E. Reinders 27 j. en H W. Vervoort 26 j.; D. v. d. Bijl 21 j. en B. H. v. Ooy 17 j.; G. E. van Veen 29 j. ên J. Verheijen 28 j.; L. C. Koot 26 j. en B. A. M. van Marwijk 24 jaar. Getrouwd: G. Ch. M. v. d. Zon 32 j. en J. G. Strooband 25 j.; L. C. de Haas 23 J. eh E. van Schaik 18 j.; J. F. P. Goeman 21 j. er J. v. d. Lubbe 19 j.; W. de Geus 23 j. en A. J. Veldhoen 23 jaar. Overleden: Petrus Corn, van Veen 60 j., L. C. Nieuwenbroek 31 jaar. LEIMUIDEN Gemeenteraad. Vrijdagavond kwam de nieuwe gemeenteraad bijeen. Tót wethou ders werden gekozen de heeren Th. H. Ub- deijn en G. A. Taseeron. Geboren: Margriet, d. v. R. Appeimelk en A. Koolhaas; Maria Catharina, d. v. J. H. va Diemen en J. H. v. d. Kroon. Getrouwd: H. W. v. d. Hoorn en M. A. Verheugd; B. Bukkink en M. Muijs. Ondertrouwd: W. J. Nieuwenhuizen en 15 C. van Velzen, J. Rietdijk en G. Schalk; L. H. Tensen en N. D. van Tol. Overleden: Bernardus Koolhaas. LISSE Oranjefeest. De Oranjefeesten te Lisse zijn geslaagd. In den morgen werd door de jeugd een grootsche bloemenhulde gebracht bij 't monument van de gevallenen- in den oorlog. Een keurcollectie bloemen werd aan den voet van het monument neerge legd. Na deze indrukwekkende plechtigheid werden de feesten voortgezet in de ver schillende buurtvereenigingen. In heel de gemeente werden volks- en kinderspelen gehouden, die de belangstelling trokken. Des avonds werd een groote fakkeloptocht gehouden, die eveneens geslaagd genoemd kan worden. Personalia. Mej. J. Verhoeven en de heeren K. Kuipers, K. Batenburg, D. J. Rietveld, P. Boot, J. Vonk, D. Geerdes, J. H. Karstens, P. Moerkerken, G. Visser, P, Kersbergen en J. van Heijst zijn geslaagd Voor hun middenstandsdiploma. Geboren: Antonius Hubertus, z. van H. A. van Kesteren en C. Wassenaar; Maria Wilhelmina Allegonda, d. van J. C. van Dijk en M. W. Philippo; Klazina Adriana, d. van P. Passchier en A. van der Stfde; Eduard Petrus, z. van G. H. J. Verhaar en W. H. Zwetsloot; Magdalena Maria, d. van F. G. Baars en C. M. Mesman; Levina, d. van W. J. van Pienbroek en N. M. Meeusen; Maria Galina, d. van D. de Kooker en A. Spaan; Maria, d. van P. Ciggaar en M. de Kwaasteniet; Cornelia Petronella Anna, d. van C. Molkenbper en A. A. Opdam; Ja cobus Theodorus Maria, z. van J, P. Baak en J. P. de Bruin; Catharina Cornelia Jo hanna, d. van J. E. Bergman en M. I. van der Vlugt. Ondertrouwd: L. C. van der Voort 21 j. en Chr. M. Dofferhoff 21 j.; B. W. Jacoben 27 j. te Beekbergen*fen C. H. Möhlmann 31 j.; F. J. Th. den Elzen 24 j. en A. Jansen 12 j. Getrouwd: A. C. van der Geest te Nib- bixwoud en M. J. van Berkel. Overleden: L. C. Elfering 72 j., echtg. van M. Turnhout; Laurentius Johannes Zui derduin 1 jaar. NIEUWKOOP GEMEENTERAAD. De raad dezer gemeente vergaderde. De heer Splinter werd met 10 van de 11 stem men herkozen als eerste wethouder, terwijl de heer van Tienhoven weer wethouder werd met 6 stemmen. OEGSTGEEST Gemeenteraad. Dinsdagavond te 7 uur komt de nieuwe Raad in vergadering bijeen. Koninginnefeest. De dag werd ge opend met vlaggenparade door de padvin ders in het Oranjepark. Omstreeks 9 uur kwamen de schoolkinderen te zamen bij het gemeentehuis en brachten een aubade aan den burgemeester. Hierbij waren ook tegenwoordig de wethouders en diverse leden der OranjeVêreeniging met hun echt- genooten. Burgemeester Bauman sprak de kinderen in vriendelijke bewoordingen tot. Vermeldenswaard is het voorzeker, dat hierbij ook tegenwoordig was oud-burge- meéster A. J. Gerrevink die, van zijn zeer ernstige ziekte hersteld, in onze ge meente is teruggekeerd. In optocht ging men naar het A. S. C.-terréin. waar de kinderen werd getrakteerd, alwaar men ook éenigê gymnastiek-demonstraties en volks dansen uitvoerden. Hierna ging men huls toe om te tvtfee uur weer prefieht te zijn voor de kinder- en Volksspelen, waarvóór de belangstelling zeer groot was. Hte was inmiddels 4 uur geworden en allengs trok men naar de Endegeeêterlaan, waar de traditióheêle ringrijderij Werd ge houden. Nadat de prijzen voor de mooiste versiering waren vastgesteld reden spoe dig de verschillende paren onder^è rlng- lat door, elkander een prijs bekaffipend. Muzikale opluistering geschiedde door de Harmonie „Werkmans Wilskracht" uit Lel den ên een geluidswagen met versterker. (Niettegenstaande in Oegstgeest een plaat selijke R. K. Harmonievêreenlging bestaat en Ook de Tramharmonie vele jaren haar gewaardeerde medewerking gaf, schijnt het bestuud der Oranjevereeniging de voor keur te geven aan een muziekgezelschap Uit Leiden en mechanische muziek). Te 7 Uur was er een défilé der diverse vereeni- gen voor den Eurgemeesfer, waarna .een korte wandeling door de gemeente. Het avondfeest was beperkt tot een concert in het Oranjepark en een nationale samen komst in het patronaatsgebouw. Op deze bijeenkomst die dóór velen Wérd bijge woond hield burgemeester Bauman eeit korte toespraak. Men kan terugzien op een sobere doch góed geslaagde feestviering. OUD-ADE Koninginnefeest. Het feest werd be gonnen met om 9 uur een H. Mis voor de gesneuvelden. Om 10 uuf gevolgd met een optocht van alle schoolkinderen, Verkenners en gidsen-groep, blaas-muziek en feest commissie. Daarna tractatie der kinderen.^ Hierna volgden de kinder- ert volksspelen. Ringgwerpen jongens le klas: le pr. Bert v. Seggelen, 2e pr. G. v. d. Geest Jftcz., 3© pr. Kok Verhaar Jacz. Ringwerpen meisjes le klas: le pr. Nelly Bartel6, 2e pr. Truus Wissê. 3e pr. Mina Pennings. Ezélstéken voor meisjes 2è en 3e klas: lé pr. Corrie Heemskerk, 2e pr. Ali de Haas, 3è pr. Gra- da Olijerhóek. Koékhappen jongens 2e en 3e klas: le pr. Frans v. d. Werf, 2e pr. H. Uljee, 3e pr- .H. v. d. Geest. Ondertus- Schen was het Tonknuppelen begonnnen. De prijston is gewonnen door G. v. d. Vits en de voorzitter v. d. Poel won de premiebon. Als winnaars uit de koppelraces kwamen Uit den strijd: lé pr. J. v. d. Vits—Chr. v. d. Geest, 2e pr. Co Tersteeg-T. Hoogeveen, 3e pr. Gw v. Leeuwen-J. v. d. Poel Jz., 4e pr. L. v. d. Vits-Goof v. d. Geest. Ondertus. Schen was een aanvang gemaakt voor meis jes van 14 tot 17 jaar „Wie vangt den kwar tel": le pr. Rie v. d. Vits, 2e pr. Rie v. d. Geest, 3e pr. J. B&rtels, 4e pr. A. Bartel9. 's Avonds half 7 de sensatiestrijd „De Nazi-beul ophangen". Hieraan werd door ruim 100 liefhebbers deelgenomen, le pr. J. v .d. Vits, 2e pr. Alb. v. Schie, 3e pr. Th. v. d. Hulst, 4e pr. J. Heemskerk, 5e pr. P. v .d. Geest Jac.z.. De tweede dag begon weer met tractatie der schoolkinderen en de volgende spelen: Ballendragen voor meisjes 4—5e klas: le pr. Annie v. d. Poel, 2e pr. Jaan v. d. Geest, 3e pr. Trees v. d. Vits. Potslaan voor jon gens 4e5e klas :1e pr. C. v. d. Geest Lz., 2e prijs L. de Haas Jac.z., 3e pr. A. Olyer- hoek. Slofloopen voor meisjes 6e, 7e en 8e klas: le pr. Wini v. d. Geest, 2e pr. Rie v. d. Geest W.d., 3e pr. Bep v. d. Geest W.d. Zakloopen voor jongens 6e, 7e en 8ste klas: le pr. Bram v. d. Poel, 2e pr. Jac. v. d. Poel, 3e pr. J. v. Leeuwen Gz. Om half elf begon het traditioneele ring- rijden met paard en versierde kar. 98 paren hadden ingeschreven voor dien strijd. De prijzen voor versiering werden gewonnen door: le pr. J. v. d. Poel Dzn., 2e pr. P. Bisschop, nog een 2e pr. J. Belt, 3e pr. J. v .d. Geest Jz., 4e pr. L. v. d. Geest C.z. Ringsteken heeren: le pr. Co Tersteeg, 2e pr. P. v. d. Geest Gz., 3e pr. J. v. d. Poel Dz., 4e pr. J. Belt, 5e pr. J. v. d. Geest Jz. Ringsteken dames: le pr. Sjaan de Vettè, 2e pr. C. v. d. Meer, 3e pr. J. v. d. Hulst-v. d. Geest, 4e pr. C. Heemskerk-v. d. Poel, 5e pr. Co. v. d. Geest. De jongens van 14—17 jaar gingen nu de Na2ibeul ophangen inplaats van sprietloo- pen vanwege de koude en regen, le pr. A. v. Leeuwen Jac.z., 2e pr. W. v. d. Poel, 3e pr. C. Wisse, 4e pr. A. v. d. Poel. Onder dit spel brak de zon door en daardoor kwam tevens weer animo voor sprietloopen. Het bestuur besloot dit spel nu door te laten gaan en in staat gesteld door vele heeren die een prijs utxloofden, kon dit spel een aanvang nemen, le pr. J. v. Eijk, 2e pr. Arie v. d. Werf, 3e pr. Koos v. d. Poel, 4e pr. Wim v. d. Poel, 5e pr. Chr. v. d. Geest, 6e pr. Kees v. d. Poel, 7e pr. Jac. v. d Poel. Om zes uur prijspeuren voor dames, 't Was beslist een goeden peuravond: men zag soms 2 en 3 stuks visch gelijk aan den peur hangen, le pr. mej. A. Olyerhoek-Dob- be, 2e pr. mej. C. v. d. Poel-v. d. Geest, 3e pr. mej. M. Pennings-v. d. Geest, 4e pr. Nelly Vrijburg. Omstreeks 8 uur deelde voorzitter v. d. Poel de prijzen uit met een toepasselijk woord en een dankwoord aan de medewer kers van dit geslaagde feest. Een prachtig geslaagd vuurwerk was het slot van het program. ROELOFARENDSVEEN Koninginnedag. In het Veilinggebouw is een groote samenkomst gehouden, waar behalve de jeugdformaties o.a. aanwezig waren de burgemeester J. W. Peek, de ge meentesecretarie W. van Harteveld, kap. A. Schrama en Kap. A. Hartog, het Oranje- comité, het bestuur en de directie van de veiling. Het openingswoord werd gespro ken door mr. J. W. Peek, die een lofrede hield op H.M. de Koningin Wilhelmina. Spr. roemde de Vorstin als een lichtend voorbeeld van plichtsbetrachting, die jaren van geluk maar ook jaren van ramspoed meemaakte. Hierna volgde een uitstekend program van muziek en zang hetwelk besloten werd met het Wilhelmus. Een grandiose fakkelop tocht was het. slot van het festijn. SASSENHEIM Oranjefeest. Het Oranjefeest zal hier op 25 en 26 September gevierd worden en „Koninginnedag" werd alleen herdacht door een marsoh van de beide Padvinders- troepen door de gemeente en een concert van „Crescendo" en de mondorgelclub „Excelsior" op het plein voor het Raadhuis. Aanbesteding. Bij de alhier gehouden aanbesteding van den straataanleg met rioleering op een terrein in het verlengde van de van Heemstrastraat, de Tijloos straat en de Hein Baderstrat was de laag ste inschrijver: gebr. Twisk, Castricum voöf 22.833- hoogste inschrijver was H. v. d. Berg. Maarssen, voor ƒ44000. Personalia. De heer M. C. van Breu- kelên slaagde te 's-Gravenhage voor Diplo ma A „Onder Rijkstoézicht gediplomeerd Bdhoenherstêller". STOMP WIJK Fabcy-falr, Zaterdag en Zondag jl. werd een fancy-fair gehouden in de Naai school ten bate van het R.K. Jeugdwerk. Vóór de officiëele opening door burgemees ter Banning werd door Gidsen en Verken ners, voorafgegaan door de fanfare „Julia na" een tocht gemaakt door het dorp. Na deze tocht hield de burgemeester voor de opgestelde Gidsen en Verkenners Wn toe spraak, waarin het belang van het R.K. Jeugdvferk belichtte. Hierna begaf de bur gemeester zich*in gezelschap van den oas- stoor en den aalmoezenier van Pa&senen door een haag van Gidsen en Verkenners naar de zaal. Gedurende beide dagen was het bezoek bevredigend, Vooral* de laatste dag. Zondag avond Was het zelfs zoo druk, dat men nauwelijks een voet kon verzetten. Onge veer 11 uur 's avonds werd de fancy-fair gesloten en bracht de aalmoezenier namens de R.K. Jeugdbeweging allen medewerkers en gevers zijn hartelijke dank en sprak de hoop uit bij een volgende gelegenheid weer op dè zelfde groote steun en medewerking te mogen rekenen. De fancy-fair werd geheel verzorgd door Gidsen, Verkenners en hun leidsters en leiders, die onder leiding van den aalmoe zenier veel werk verzet hebben om de fan- ey-fair te doen slagen, wat dan ook vol komen is gelukt, waardoor nu begonnen kan worden met de opbouw van de jeugd beweging in Stompwijk. VOORSCHOTEN Koninginnefeest. De Koningin Wilehl- mina-vereeniging heeft dit jaar de feeste lijkheden ingezet op Donderdagavond, 29 Augustus j.l. met een openluchtspel geti teld: „Orahje Hotel", dat opgevoerd werd op het terrein Rouwkoop, door de Stichting Zuid-Ned. tooneel onder directie varmPierre Balledux, Velen hebben dezen avona geno ten van- het mooie spel en het bezoek was bevredigend. Op Vrijdagavond gaf het mu ziekgezelschap „Benvenuto" een concert op de Voorstraat, terwijl de Voorstraat door een reeks van electrische lampjes was ver licht. De dag werd ingezet met een kinder zang en kinderspelen. Des middags volks spelen. Op het Rouwkoopterrein werd een voetbalwedstrijd gespeeld door een com binatie uit de 1ste elftallen van de plaatse lijke voetbalvereenigingen Rouwkoop V.V.L. tegen Wassenaar I, die eindigde met een gelijk spel 11. Met een open-luchtfilm en een fakkel-optocht werd het feest beslo ten. Geboren: Arie Willem z. v. G. Ver- boon en T. Tourna; Antje d. v. F. J. Was senaar en M. van Santen; George, z. v. J. van Ek en F. Skach; Imelda Maria Joanna d. v. N. J. van Os en M, C, van den IJssel; W. E., d. v. A. Teunissen en J. M. van der Bent; Hendrika Gerrtrulda, d. v, D, G. de Jong en O. J. van de Scheur; Wilhelmina Maria, d. v. Jonan Beukenholt en G. van der Vecht; Sophia Adriana, d. v. H. van Santen en N. Elsberg; Dirk Jan, z. v. C. do Jong eh G. van de Scheur; Elizabeth Maria Theresia, d. v. Van der Peet en M. A. van der Geer; Hessina Adriana, d. V. A. Grootendorsi en A. M. J. Koelewljn. Ondertrouwd: J. C. Hooljnians 27 j. en H. M. van Vliet 37 j.; N. C. S. Vroom a6 j. en P. Alers 25 j.; C. van der Werf 28 j. en P. Nieman 25 jaar. Getrouwd: J. F. M. Steinebach 31 j. en M, J. Nederhof, 23 j.; L. J. Roodakkër 45 J. en D, van den Berg; A. Hoogstraten 21 j. en H. Snippe 24 j.; G. van der Schinkel 28 j. en P. Zuiderduin-; H. van Mulligen 34 j. en A. P. M. den Hollander 29 jaar. Overleden: C. G. J. Lohmann 50 jaar; Arie Focke 25 jaar ongehuwd. WASSENAAR Koninginnefeest. De Koninglnnefees- ten zijn alhier onder mooie weersom standigheden luisterrijk gevierd. Na de zanghulde hadden er spelen plaats op het feestterrein „Duinrell", om ongeveer 200 prijzen. De belangrijke uitslagen luiden: Meisjes: wedloop met vlaggetjes: 1. Toon Hooyman, 2. Tan Lambert, 3. Ada Treur niet. Aardappel verzamelen: 1. Rina Apeldoorn, 2. Jetty v. Schaik, 3. Jeanne Paardekooper, Stoelendans: 1. Jootje v. d. Kooy, 2. Lena Jongkind, 3. Anneke Bun- nik. Jongens: Wedloop rugwaarts: 1. Roland Vooys. 2. Huug v. d. Ploeg, 3. Kees v. Leeuwen. Zakloopen: 1. Hans Vermeulen, 2. Jaap Remmerswaal, 3. Jan Valken burg. Des middags omstreeks 3 uur hadden op het feestterrein groote athletiekwtd- stryden plaats, georganiseerd door de Wassenaarsche Gmnastiek en Athletiek- vereeniging W.I.K., onder auspiciën van de K.N.A.U. met deename van tal van Zuid-Hollandsche athletes en athleten, waaronder ook een Cura$aoache ploeg. Om 7.30 uur werd er op de Zijlwete ring een gondelvaart gehouden, er waren prachtige versierde en verlichte vaartui gen aanwezig. De prijzen werden toege kend aan: 1ste prijs Fustenhoven met kano Piraat; 2e prijs kreeg mej. A. Mei met kano Zwello en de 3e prijs viel aan G. Wensveen met als vaaituig Oude Taaie. Als bijzondere attractie was er aan de gondelvaart verbonden het kano-ge vecht Het gevecht bestond uit twee ka no's die bemand moesten zijn door 2 mannelijke personen. De wapens beston den uit lange stok met door doeken afge knotte punt. De kano die het eerste, om sloeg of waarvan een der deelnemers over boord sloeg was verliezer. Als overwin naars uit deze gevechten, waar diverse deelnemers voor waren, kwamen Meyer en Doorman, de 2e prijs viel aan Koenen en Rasman en de 3e prijs kreeg Nijenhuis en van Hemert. WOUBRUGGE GEMEENTERAAD. Donderdagavond kwam voor de eerste maal de nieuw-gekozen raad dezer ge meente in vergadering bijeen. Met groote meerderheid werden de heeren H. Ange- nent en W. H. J. Bank tot wethouders ge kozen. De heer Angenent werd aangewe zen als loco-burgemeester. Geboren: Cornelia Gerritje, d. v. T. Westdijk ên C. G. de Jong; Jacobus Wil helmus Clemens Maria. z. v. J. T. Volwater cn M, C, v. d. Ploeg; Jan Anthonie, z. v. C. T. van Rijn en M. Kool. WARMOND Da Harddraverij. Als onderdeel van de Oranjefeesten, welke de volgende week hier zullen worden gehouden, wordt Dins dag 10 Sept. a.s. een harddraverij georga niseerd, waarvoor men reeds 22 paarden heeft doen inschrijven. Onder deze paar den zijn de besten van Nederland, zoodat het een interessante race zal worden. ZOETERWOUDE 8portvereen. 8. J. Z. Onder groote belangstelling én fraai zomerweer (behou- oens een enkel buitje) heeft gisterenmid dag de ifizegening en officleele opening Van het S. J. Z.-terrein plaats gehad. Te even half twee verrichtte Deken Bont de plechtige insegening, waarby de elftallen óp het middenveld stonden opgesteld. De aanvoerder van Foreholte I bood na de inzegening den aanvoerder van S. J. Z. een bouquet bloemen aan. Burgemeester Smeets verrichtte de aftrap. Daarna ont wikkelde zich een fraaie vvedstryd, met vootf beide parijen afwisselende kansen Foreholte weet het eerst te doelpunten, i doch spoedig wordt door een prachtgoal V. di rechtsbuiten gelijk gemaakt. S. J. Z. j weet de stand tot 31 op te voeren, waar na het rusten is, Na de thee pakken de Fo^ teholters goed aan en kan de middenlinie van Si J. Z. het tempo niet meer volhou den waardoor de stand tot 33 wordt op gevoerd. Onder groote spanning komt het e'nde met een stand van 33, Waardoor de fraaie medaille in het bezit kwam van Foreholte, Na deze wedstrijd kwam S. J. Z. II tegen Foreholte II, waarin de punt jes broederlijk gedeeld werden met een eindstand van 33. De beochikbore me daille werd dtis ook door Foreholte II in de wacht gesleept. Onderlinge wedstrijden: Maandagavond: WeipoortNoordbUUft; Woensdagavond: Schenkel--Vrouwen wieg; Vrijdagavond: NoordbuurtWatertje. Aanvangstijden ze- vetv uur precies. LEIDEN, 3 Sept. Groentenvelllng. Per 100 kg.: Andyvie 8—18.70, Kroten 3.50— 10.40, per 100 6tuks: Bloemkool IA 85107, id. I 50—79, id. II 21—45, id. Ill 10—19, per 100 kg.: Spekboonen 2433, Snijboonen 46 91, Stokboonen 41—80, per 100 stuks: Komkommers I 1028, id. II 715, id. Ill 4 209.per 100 kg.: Gele kool 2628, Groene kool 21—26, Rooüe kool 10.80 13.40, Spitskool 10-12per 100 stuks: Ananasmeloen-m IV23, Net-meloenen 7 10Ö, per 100 bos: Peeikl631, Peen por 100 kg. 7.5015 49, per 100 bos: peen 2.40 —4.10, per 100 kg.: Postelein 30—41, Prei 1524, per 100 stuks: Selderie 0006, per 100 bos: selderij 1.10-4.70, Sla 2—8.70, id. II 1.5.60, per 100 kg.: Spinazie 11—31, Tomaten 28—48, Bonken 20Kriel 20. Uien 715.—, Perziken 2 40—58, Druiven 150—170.— BOSKOOP, 2 Sept. Bloemen. Per bos 20 stuks; Rozen: Pechtold 1.20—2.00, Hadley 1.20—2.20. Briarcllf 0.60—1.80 Butterfly 1.50—2.80, Duisburg, 1.20—2.40, Mme Jules Bóuché 0.80—1,50, Rosalnndia 1.40 2.40, Vicrlandén f 2.003,40 en Talisman 1.401.80; Alles 10 stuks per bos: Edith Helen 1.60—2.00, Aug. Noack 0.90—1.30, Else Poulsen 0.800.85, Gloria Mundi 0.90—1.10, Ellen Poulsen 0.66—1.10, Rosa Mundi 0.90—1.20, Sweetheart 1.40 —2.20, Ingar Ohlson f 0.901.20, Orange Triumph 0.601.20, Juweeltje 1.40 2.40, Chrysanten, grootblocmig 5.60, idem tros 0.400.65, Dahlia's 0.250.50 Gla diolen 0.150.40, Fuchsia 0.30—0.60, ROELOFARENDSVEEN, 2 Sept Groen ten. Augurken C f 12.10, idem D 5.—13.90, Idem E 2.05, idem stippel CD 2.50—0.90 rr 25 kg.; Pronkboonen. f 1.05, Snijboonen 1.707.50, Princeboonen 3.904.75, stamboonen 3.70 per 10 leg., sla 3,20 7.40 per 100 stuks, andijvie i 3.500.10, to- maten A 32—38 B 33—41, C 21—36, bonken 22 per 100 kg.; meloenen 1246 cent, bloemkool 38 cent per stuk, aardbeien 5859 cent, bramen 18 cent per doosje. TER AAR, 30 Aug. Veiling. Snijboonen 1.706.40, idem afw. 0.85, etokprinces- flen 1.85—5.05, stamprinccssen 1.70 4 05, witte pronkers f 0.95—1.75, spekboo nen 1.702.45 per 10 kg; andijvie 3.50 6.00 kroten f 3.505.00, roodekool 4.20 —15.00, savoyekool 4.20, wittekool 2.80 en breekpeen f. 7.50 per 100 kg.; postelein 27 cent, tomaten 542 cent en uien 211 cent per kg.| bloemkool 876 cent, meloe nen 2884 cent, en komkommers 520 cent per stuk; sla 1,006.10 per 100 stuks pifctreselie 50 cent, selderij 50 cent en peen 1415 uer 100 bos; Augurken fijn 39.80 40.60, fijn basterd I 30.8031.10, idem II 24.10, basterd I 7.50—12.10 Idem II 2.00, grof I 5.00—10.50, idem II f 3.80, «tippel 6.30, Komkomers 1.501.60, CD. 3.80 en fijn «tippel 10.10 per 25 kg. Officleele Publucatie. FRUIT-DISTRIBUTIE. Detaillisten in groenten en fruit in Lei den en omstreken met de beginletters van A t.m. Z. zijn vanaf 26 t.m. 31 Augustus bevoorraad geweest met 1 K.G. hand- of kookfruit voor de ingeleverde bonnen 476 —976.. Consumenten hebben dus recht gehad op 1 K.GT hand- of kookfruit per persoon te- g«n de daarvoor vastgestelde maximum prijzen. Den consumenten wordt aangeraden goed op te letten wanneer hun handelaar is be voorraad en spoedig het fruit in ontvangst te nemen om bederf te doorkomen. HANDEL IN ONGEKEURD ZAAIZAAD VAN OOGST 1946. De Voedselcommissaris voor Zuid-Hol- lapd maakt bekend dat de handel in uit sluitend op party gekeurde zaairc-gge m^t ingang van 15 Augustus 1946 gedeeltelijk is vrijgegeven, met dien verstande, dat de handel deze voor exportdoeleinden vrij mag aankoopen. Over het al of niet vrij mogen verhandelen van zomertarwe en naver zal te zijner tijd een publicatie ver schijnen, terwijl nu reeds kan worden medegedeeld, dat de binnenlandsche han del in wintertarwe, wintergerst, zomer- gerst en groene erwten in geen geval wordt vrhgegeven. Met nadruk zij erop gewezen, dat geen ongeplombeerd zaai zaad meer mag worden afgeleverd. Onge keurd zaaizaad dient steeds van een voor plombe voorzien te worden.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3